Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Már a Google is beszállt a szabadalmi perekbe.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) tomatos


tomatos
aktív tag

Nagyon sok dolognak kéne bekövetkeznie, hogy a droid bukjon, de akkor sem fog ha a google végleg abbahagyja, mert attól még szerintem a custom rom készítők tovább folytatják a készítését a nyiltság miatt. Plusz a droidos eszközök részesedése az egekbe van a gyártók sem fognak kiszállni a gyártásból, max mindenki saját magának gyárt romot, bár play áruház ettől még megszűnhet, de lesz helyette más, samsungnak is van, sonynak is van saját app áruháza.

Meg hát nem hiszem, hogy csak egyedül vagyok abba a kérdésbe, hogy én soha de soha nem veszek olyan almát amit nem lehet megenni akkor inkább windows phone.

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#3) xZer0kidx


xZer0kidx
senior tag

Jó kis cikk lett ,köszönjük! Jó volt látni, hogy nem csak én/mi gondoljuk úgy, hogy az Amerikai szabadalmi rendszer egy csöppet "érdekes"... :)

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#4) spawn21


spawn21
veterán

Amit örömmel veszek. :R
Mert valakinek arcon kellene már rúgnia az Applet. (ha más gyártó támadna ilyen abszurd vádakkal, akkor azt kellene arcon csapni.)

Vicc, az a baj, hogy sok alma rajongó tényleg el hiszi. Kár értük. :U

iPhone 13p

(#5) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hát ezt nagyon szépen köszönjük. hatalmas írás, és remélem azt is hogy 1-2 vérre menő vita legalább lezárul most.

Ezek a legszebb mondatok:

A vállalat dolgozói és rajongói tényleg elhiszik, hogy az Apple találta fel az érintőkijelzőt és a rácsos menürendszert? Nem tudni.

Az egyujjas görgetés az érem másik oldala, nem az Apple használta először (még a marha régi Windows Mobile rendszerekhez is voltak pluginek, melyek lehetővé tették az efféle görgetést bizonyos felületeken) és nem is lehet kiváltani semmivel, ennek levédéséhez véleményünk szerint igen vastag arcbőr kell.

Hihetetlen, hogy mire nem képesek ezek... Komolyan mondom mint egy drogos őrült szakértő bagázs, úgy kapálóznak még a rég feltalált dolgokért is, nem beszélve arról, hogy még helyt is adnak nekik, és le is védethetik. Őrültek! :(

spawn21 Vicc, az a baj, hogy sok alma rajongó tényleg el hiszi. Kár értük.

Igen, én is sajnálom. De nem ők tehetnek róla. Egyszerűen van egy ilyen gyártó, aki szó szerint agy mosottá teszi őket..... :( :(((

[ Szerkesztve ]

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Az usákok is sejtik, hogy baj van, neki is láttak újra a szabadalmi rendszer lebontásának.

Azt azonban látni kell, hogy az egész mögött óriási korrupció bújik meg. Példának nem is hoznék fel többet, mint amiket a cikkírók felsoroltak a végén.

A Google sejtette, hogy eljön ez a pillanat, nagyjából ezért vásárolta fel a Motorolát.

Kíváncsi vagyok, a Microsoft (a Nokiával karöltve) hol fog beszállni ebbe az ügybe, és kinek az oldalán. Tekintve, hogy mindkét cég ősi rivális.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

(#8) #19158016


#19158016
törölt tag

Egyszerűen: no comment...megoldás WP 7/8.

(#9) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Nagyon szép cikk, köszi!

A rácsos menürendszert akár a Nokia is kitalálhatta ezelőtt kb. 15 évvel - persze ha nem védette le ezt a 2hatalmas" ötletet amerikában akkor vessen magára.

(#10) HuMarc


HuMarc
addikt

Szerintem dícséretes ez a persorozat :D Végre felhívja a figyelmet a szabadalmi rendszer elavultságára.

(#11) tzsolesz válasza MortalVenoM (#7) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hoppá. Mi lesz még itt te jó isten. :Y
Ha ez elkezdődik, akkor még az is megtörténhet, hogy Apple nem árulhatja a készülékeit az USA-ban.
Végül is Ő kezdte, de nagy kár volt, nagyon nagy kár. :( :(

Már régebben is utaltam a Motorola vívmányaira, az pedig a Google kezében van. Hát nem hülyék ezek sem. :N

[ Szerkesztve ]

(#12) HuMarc válasza tzsolesz (#11) üzenetére


HuMarc
addikt

Ugye tudod, hogy ennek egyrészt minimális esélye van, másrészt ha meg is történik, az Apple fanok megoldják és az Apple-nek nem lesz bevételkiesése.

Ja és szerintem ez a szabadalmi háború baromság.

[ Szerkesztve ]

(#13) hunter84


hunter84
aktív tag

A cikk utolsó bekezdésére reagálva: sajnos az alma felhasználók ezt tényleg elhiszik, a vallásuk megköveteli.

Mindenki olvassa el még egyszer a Google nyilatkozatát, az az én véleményem is.

(#14) Jadro válasza tzsolesz (#11) üzenetére


Jadro
veterán

Na igen. Nem véletlenül adtak ki egy rakat pénzt. Érezték, hogy eljön az idő, amikor felhasználhatják/fel kell használniuk.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#15) Švejk


Švejk
őstag

Az Apple részéről ez az abszolút No Comment kategória.
Inkább nem is mondok semmit.

(#16) tzsolesz válasza HuMarc (#12) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ja és szerintem ez a szabadalmi háború baromság.
Szerintem is. Mondjuk az Apple szerint nem......

(#17) HuMarc


HuMarc
addikt

Hogyha a Samu kifizeti a kártérítést, akkor utána szimplán tovább árulhatja a szabadalomsértő modelljeit? :D ez abszurdum

(#18) gerilee


gerilee
aktív tag

Ezt hívják asszem Freud-i elszólásnak(elfordításnak): "...az innovázióra törkszünk..." :DDD
Bár helyesen így hangzik: "az invázióra törekszünk" ;]

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#19) Jadro válasza HuMarc (#17) üzenetére


Jadro
veterán

Gondolom nem, mivel ugye kérték egy adag típus betiltását is.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#20) deeper182 válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


deeper182
csendes tag

A Microsoft, ha van egy kicsi esze ugyesen uldogel a feneken, es varja, hogy egymast kigitteljek a tobbiek :)
Amugy sincs nagy oka pereskedni: egy vagon penzt kap licszenszelt telefonoktol (ha jol tudom pl a HTC-tol).

(#21) HuMarc válasza Jadro (#19) üzenetére


HuMarc
addikt

Ja akkor jó.

(#22) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Mekkora egy baromsag ez az egesz.. Az Applet is lehetne perelni hogy levedetett sok dolgot, amit nem is ok talaltak ki, max kicsit atformaltak, fejelsztettek rajta. Eleg vastag bor van azon a bizonyos helyen, hogy ilyesmivel foglalkoznak.

Talan ennyire megijjedtek a samsungtol es felnek hogy lassan rossz hatassal lesz rajuk, ezert megprobaljak oket mindenhonnan kiirtani.. remelve hogy majd mindenki samsung helyet iph(f)ost fog majd venni, nekik pedig tovabb duzzad a zsebuk..

Csak az a problema hogy ha a samsungot kirtottak USAbol, akkor lassan a tobbi gyartot is meg fogjak tamadni, mert latjak nekik mindent lehet..
Azert arra is kivancsi vagyok hogy ezek a bizonyos birok/birkak mennyit kaptak azert, hogy ezeket a baromsagot benyaljak amivel az apple dobalozik..

En es meg sokan masok szerintem ugy vannak vele, ha 2 telefongyarto fog maradni a piacon, akkor se vesz majd Apple cuccot!

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#23) tzsolesz válasza stbtamas (#22) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

En es meg sokan masok szerintem ugy vannak vele, ha 2 telefongyarto fog maradni a piacon, akkor se vesz majd Apple cuccot!

Már csak ez miatt sem ami most folyik. Nem szeretnék ehhez csapathoz tartozni. Vannak elveim. Nem a készülékeivel van bajom. Valahogy nem tetszenek mostanában az eszközeik. :(

(#24) halottkém


halottkém
csendes tag

Ez azért már tényleg túlzás alma részéről. Rájuk férne, ha valaki megfingatná őket, de úgy elég rendesen :U

Nokia Lumia 520 Black

(#25) nonolada1


nonolada1
senior tag

Meglehetősen elgondolkodtató ez az egész ügy.Ennyi erővel a mai világban mindenki perelhetne mindenkit a különféle használati cikkek figyelembevételével.Eleve szerintem a mai világban már maga a márkanév is egy vicc,amikor a legtöbb fogyasztási termék a sárgák keze nyomán jut el hozzánk.És mi,fogyasztók mégis a különféle márkák bűvöletében élünk és eszerint vásárolunk és osztályozzuk a különféle termékeket.
Ez a szebedalmi háború gyakorlatilag semmi másról nem szól,mint egy nagyon durva hatalmi harcról és innen le is szűrhető.hogy milyen iszonyatosan sok pénzről is van szó.A többi már csak a maszlag része.

(#26) Everman válasza deeper182 (#20) üzenetére


Everman
addikt

"A Microsoft, ha van egy kicsi esze ugyesen uldogel a feneken, es varja, hogy egymast kigitteljek a tobbiek"

Majdnem, de mégsem :D

A Microsoft örül a döntésnek, mert így a többi gyártó esetleg szívesebben választ olyan rendszert ami minden licenc feltételnek megfelel és nem veszélyeztetik ilyen perek.
A WP megfelel ennek a kritériumnak, így a részesedése ennek hatására megugorhat.

---

Egyébként vicces, hogy sokan a tolvaj oldalán állnak, ez sok mindent elmond.
Nem véletlen, hogy a Samsungot a saját hazájában is bűnösnek mondták ki ezekben a vádakban (igaz, ott az Apple is kapott egy pofont). Ha a saját népe elismeri, hogy az egyik (ha nem a legnagyobb) gyártójuk hibázott, akkor miért nem lehet ezt elismerni pár fórumhuszárnak is?

Másolt a Samsung? Igen.
Előnye származott ebből? Igen.
Jogos, ha ezért megbüntetik? Igen.

Minden más kérdés, egy másik történet része, függetlenül attól, hogy ki mit gondol erről a jogi vitáról, az Apple-ről. Az Apple törvényes keretek között lépet fel, védi a saját és befektetői érdekeit. Akit ez meglep, az ne csináljon saját céget, sőt munkát se nagyon végezzen, mert nem igazán lesz sikeres.

Az, hogy a rendszer aminek a keretein belül ezek a perek mozognak mennyire állják meg a helyüket a mai világban, azt majd idővel eldől.

---

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz népszerű a Google a szabadalmi troll szerepében...

[ Szerkesztve ]

(#27) Zanik


Zanik
addikt

Lehet a joggal élni, és visszaélni. Nem kérdés, hogy ezek a nagy cégek legtöbbször inkább csak visszaélnek a szabadalmi rendszer lehetőségeivel, hibáival. Nem véletlenül szüntette meg pl. a chicagói Richard Posner bíró az Apple és a Motorola egyik egymás elleni pereskedését ([link]). Az ügyvédeken kívül senki, se a felperes, se az alperes cég nem jár igazán jól, pláne nem a fogyasztók. Rossz a rendszer, ezt sokan kihasználják, mindegyik fél (még a bíróság is) szégyelje magát! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#28) agabe válasza MortalVenoM (#7) üzenetére


agabe
addikt

Ezzel tenyleg erdemes lenne meg kiegesziteni az irast, de valoban jol ossze van foglalva a tema.

(#29) NoMagix


NoMagix
addikt

szuper a cikk! :R

"szép" jövő!

Ha, beszáll a Google, akkor nagy port fog kavarni az biztos!

Már csak a Nokia Microsoft hiányzik a sorból és kész a totális, mindent elsöprő háború.
Ebből viszont azt következne szerintem, hogy sok dolgot alapjaiban kellene megreformálniuk!
Nem csak a szabadalmaztatási procedúrára gondolok, hanem a szoftverekre is.
Ennek az egésznek a végén mi állunk fogyasztók, és biztos, hogy valamilyen módon, de mi fizetjük meg az (k)árát.

[ Szerkesztve ]

(#30) HuMarc válasza stbtamas (#22) üzenetére


HuMarc
addikt

"Az Applet is lehetne perelni hogy levedetett sok dolgot, amit nem is ok talaltak ki" És ez mióta ütközik bármiféle szabályba?

"Talan ennyire megijjedtek a samsungtol" Nem félnek, de mivel megtehetik, megfingatják.

"Csak az a problema hogy ha a samsungot kirtottak USAbol, akkor lassan a tobbi gyartot is meg fogjak tamadni, mert latjak nekik mindent lehet.." És ez minket, magyarokat mennyiben érint? Nem az USA-ban vagyunk és itt fognak forgalmazni továbbra is Samut és iPhone-t is.

"En es meg sokan masok szerintem ugy vannak vele, ha 2 telefongyarto fog maradni a piacon, akkor se vesz majd Apple cuccot!" Ha az a kettő Apple és a Samsung, akkor én nem veszek semmit. Mert azért mert a "cúna epöl papa megtámadta szegény Samukát" ne gondold azt, hogy a Samsung annyira ártatlan.

@mindenki (#1-∞) Mint már egyszer írtam, az Apple csak annyit csinál, amennyit megtehet. Mivel a szabadalmi rendszert ki tudja használni, kihasználja. Én úgy gondolom, hogy ez a kiskapukeresés, végletekig elmenés, a határok feszegetése nem áll olyan távol a magyar mentalitástól. :U

[ Szerkesztve ]

(#31) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nagyon jó cikk lett :R

egyébként én se akarom, hogy legyen választás..

I humbly and respectfully decline™

(#32) bagkri01


bagkri01
őstag

Jézus, Úr Isten!!!!! Még jó, hogy az apple-nek nincs is nagy arca, el tudják készíteni a legjobb terméket. Hát ezek tényleg hülyék, ilyen is csak Amerikában van. Tanulják már meg a gyártók, hogy nincs olyan, hogy legjobb telefon. Olyan nem létezik, hogy valami mindenkinek tökéletesen megfelel. Ez az ügy szánalmas, vicces és kiábrándító is egyben. Grat az apple-nek, szvsz a világ legidiótább hozzáállású cég az univerzumban.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#33) deeper182 válasza Everman (#26) üzenetére


deeper182
csendes tag

nem latom a kulombseget, inkabb kiegeszites, de amugy igazad van :)

(#34) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

gusztustalan az egész! hová fejlődik majd a tudomány... :(

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#35) nonolada1


nonolada1
senior tag

Ha most lenne esze a Samsungnak,akkor levédetné a 3.5-ös kijelző feletti kijelzőméreteket és akkor az Apple súlyos pénzekért vehetné azt meg,ha végre ki akarna törni a 3.5-ös kijelzőjének bűvöletéből,mint ahogy azt meg is teszi majd az i-phone 5-el.
Amúgy ki tudja mi van a háttérben,lehet a színfalak mögött meg nagy puszipajtások:) És a nagy tulajok együtt zsugáznak:)

(#36) fateless


fateless
veterán

Azt gondolom, nagyon nehéz nekünk innen Európából (főleg Magyarországról, ahol a szellemi tulajdon egy szinte ismeretlen fogalom) megértenünk az ottani gondolkodást.
Megkérdeztem több amerikai ismerősömet is erről az egészről. Egyesek nem is hallottak róla és nem is érdekli őket, de akik hallottak róla, azok közül voltak erőteljesen olyan nyilatkozatok, hogy amit valaki levédett, az az övé. Ha más megcsinálta korábban, de nem védte le, az vessen magára.
Arról most nem akarok beszélni, hogy ez mennyire elfogadható gondolkodás, inkább csak arra akarok rámutatni, hogy ez egy általánosnak vehető vélekedés odaát, így könnyebben érthető (még ha nem is elfogadható), miért döntött ilyen gyorsan és egyöntetűen az esküdtszék.

Ez az egész inkább tűnik nekem kultúrák találkozásának. Ázsiában sok helyen a másolás nem lopás, hanem a másik a másik fél eredményeinek elismerési módja: olyan jó, amit csináltál, hogy én is ilyet szeretnék. Van, hogy városrészeket másolnak le egy az egyben az építkezés terén. Itt, Európában ez is egy furcsa gondolkodás.
Szóval ezért is érdekes, hogy mi lesz majd ebből a két teljesen eltérő gondolkodásmód ütközéséből hosszú távon.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#37) joey04


joey04
titán

f700: Announced 2007, February.
iphone volt hamarabb

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) Jim Tonic válasza fateless (#36) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Logikus. Kíváncsi vagyok, a légzést mikor védeti le valaki.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#39) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Itt most tényleg az Apple a szarkeverő. A cikk nagyon jó lett, és jól összefoglalja a lényeget.

Ha jól tudom a Samsung (HTC mellett) 10 dollárt liszenszdíjat fizet a Microsoftnak az eladott Androidos telefonok után, mert tartalmaznak valódi Microsoft szabadalmakat. Érdekes, az Apple ebbe miért nem ment bele? Gondolom nekik kevés lett volna a 10 dollár a "kamuszabványaik" után. Úgy látszik kevés az a 100 milliárd dollárnál is több készpénz állomány...

You are not prepared.

(#40) Dany007


Dany007
veterán

A legrosszabb az egészben az ami itt folyik a fórumon ez az idióta és teljességgel értelmetlen pereskedés miatt.
A témával kapcsolatos topikokat csak futólag olvastam, de a modkert azt rendesen. És én mondom normális embereknek teljesen elborul az agya a téma miatt! Azért gondolkodjunk már el egy kicsit. Megéri egyáltalán? Kinek nincs jobb dolga, minthogy ilyen topikokban trollkodjon és keltse a feszültséget?

Olvastam az egyik topikot, ahol a beszélgetők 99%-a a témáról vitázott és nem egymással(!). Aztán valaki - ha akarnám se tudnám már a nevét - benyögött egy véleményt ami abszolút trollkodás volt. Az addigiakkal teljesen ellentétes nyilvánvaló feszültségkeltő vélemény és elindult a lavina!
Komolyan annyira fontos embereknek ez a téma, hogy megérje így kivetkőzni magából és ennyire rombolni a közösséget? :(((
Irgum-burgum!

A cikk utolsó oldala tetszik a legjobban, igazából azt olvastam el :B mert a ti véleményetek érdekelt a legjobban. Amivel teljesen egyet is értek. Jól megfogalmazott és logikus ésszerű álláspont. Sőt, az egész hülye vitát le lehetne zárni annyival, azzal az egy oldallal amit mindenki eltudna fogadni.

[ Szerkesztve ]

(#41) heady91


heady91
tag

Ezt erdemes elolvasni. Eleg nagy pofaraeses is lehet ez az Applenek.

XBOX Live Gamertag: FunnyMixer91 || Nexus 7 || NOKIA Lumia 920 Red

(#42) deeper182


deeper182
csendes tag

amugy az egesz per nagyban azon all, hogy le van maradva az UI.
nezzetek meg: szinte semmi uj nem jott az android legeleje ota felhaszanaloi felulet szinten. az smst ugyanugy irjuk, ugyanugy lapozunk, ugyanugy zoomolunk stb.
kozben kijottek a nagy kepernyok, sirva konyorognek a jobb felkezes felhasznalhatosagert de semmi valtozas. ertem en, hogy draga a research, na de ennyire?

(#43) istnag válasza bagkri01 (#32) üzenetére


istnag
addikt

"Tanulják már meg a gyártók, hogy nincs olyan, hogy legjobb telefon."

Ezt az A(ppl)ffe, nem így gondolja, a hívek sem,vigyázz,mert beperelnek. ;]

Viccet félretéve,én nagyon remélem,hogy az Apple, akkora pofont fog kapni,amitől soha nem áll fel többet a padlóról. Amit művelnek az túl megy minden határon,mondom ezt úgy,hogy valószínű soha nem lesz,sem Samsungom,sem pedig Iphone -m (ez pláne).

A cikk, jól összefoglalja a lényeget,szép munka.

[ Szerkesztve ]

(#44) philoxenia válasza joey04 (#37) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nokia 6101-esemben is rácsos menürendszer van...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45) Everman válasza heady91 (#41) üzenetére


Everman
addikt

Hát azért aki már fogott kézben Macbook Air-t és egy Samsung gépet, az csak elnézően mosolyog ezen, Nem véletlen, hogy nem annyira kelendőek a többi gyártó ultrabookjai.

--

Egyébként ami megdöbbentő volt, az az, hogy a tárgyalás alatt kiderült, hogy a Samsung kevesebb mint 2 millió tabletet adott el összesen eddig (a saját állításuk). Ez még engem is meglepett.

(#46) kcsa


kcsa
veterán

Abszolút egyetértek... Mennyire nem normális az, hogy a jobb legfelső sarokban van az e-mail küldés gomb? 4" felett kb. kézmérettől függően nehezen vagy egyáltalán nem használható.

Egyébként: "...és rendes szabadalmi oldalomra. "

[ Szerkesztve ]

(#47) joey04 válasza philoxenia (#44) üzenetére


joey04
titán

használd egészséggel. :K

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) DarknessHope válasza philoxenia (#44) üzenetére


DarknessHope
senior tag

pontosan...

"Szerencsétlen dolog, hogy a szabadalmi jogot úgy lehet manipulálni, hogy egy vállalat monopóliumot élvezhessen a lekerekített sarkú téglalapra és olyan technológiákra, melyeket a Samsung és más gyártók is nap mint nap fejlesztettek."

ennyiből perelhetne a Mercédesz is hogy 4 kerekű az új Toyota és nézd az összes sedan kb ugyanúgy néz ki. minden autó egyforma lekerekített..

Design terén tehát továbbra sem tudok egyetérteni azzal hogy itt szabadalmak vannak egyáltalán
tehát nem azt mondom hogy nem hasonlít hanem hogy ezeket nem lehet szabadalom tárgyává tenni.. mert ennyiből tényleg mindenki beperelhetne mindenkit.... ha a lekerekített téglalap egy szabadalom

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#49) Everman válasza deeper182 (#42) üzenetére


Everman
addikt

Nyugi, majd kijön az Apple valami megoldással, onnantól teljesen egyértelmű lesz mindegyik másik gyártónak, hogy Ő is olyat akart már régóta. Aztán ha az Apple lesz olyan szemét, hogy mindezt szóváteszi, akkor ő lesz a fejlődés visszatartója :D

----------

DarknessHope:

Azért akinek van egy kis sütnivalója és nem vak, vagy elvakult Samsung fan, az érti, hogy nem a lekerekített sarkok és négyszögletes kijelző volt a gond, hanem az, hogy a Samsung lemásolta az Apple teljes ökoszisztémáját. A kinézettől kezdve, csomagoláson, tartozékokon, reklámkampányon át a bolthálózatig mindent. Aki szerint ez teljesen rendben van, az elfogult.
A probléma az, hogy ezt így egyben nem lehet védelem alá helyezni, így ilyen ostoba részletekkel lehet csak megfogni a jogsértőt. Ha így különvesszük a vádakat, akkor röhejesek, ha viszont az összképet nézzük, akkor érthető a történet.

A vicc az, hogy az esküdtszék két olyan eszközt is jogsértőnek talált, amit az Apple nem is támadott, hála annak, hogy a Samsung a teljes termékválasztékát az bíróság rendelkezésére bocsájtotta. Persze ezt a bíróság nem vette figyelembe.

[ Szerkesztve ]

(#50) HuMarc válasza istnag (#43) üzenetére


HuMarc
addikt

Mégis milyen határon? :DD Pont az a vicc, hogy semmilyen törvényt nem hágnak át :D Ja hogy etikai határokról beszélsz. Ezt akkor kellett volna előhozni, amikor a Samsung tudatosan lemásolta az Apple iPhone-t, majd visszautasította a jogdíjas megoldást. Olcsóbban megúszta volna.

@Danny007 (#40) Szerintem ez annyira nem is durva vita. Én örülök hogy ennyire kulturáltan vitatjuk meg a helyzetet. Ennél sokkal több troll is lehetne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.