Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Einstvan válasza RexpecT (#644) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Szerintem mégsem akarja az Apple beperelni a Samsungot. Megoldják okosba. :D

(#652) #13260800


#13260800
törölt tag

Most olvastam el az egészet. Háát nem csalódtam a Mobilarénában eddig is megfigyelhető volt náluk a Samsung felé húzás ez most csúcsosodott ki. Srácok az egész koncepciót másolta le a Samsung! Nektek mint szakíróknak ezt illene észrevenni, nem a hangszoróról meg a görgetésről van itt szó. Hanem arról , hogy szépen lemásolták az iPhone-t és nem gyengén degeszre keresték magukat miközben minden más Android gyártó kb a tönk szélére került. Ennek következményei kb beláthatatlanok de, egyenlőre látni azt, hogy a Samsung lassan azt csinál a Droid piacon amit akar. Mindezt köszönheti annak, hogy lemásolta az iPhone-t.

Meg kell nézni a Samsung telefonokat az iPhone előtt. Aztán meg utána. Ennyi. Nem az Apple a gonosz, hanem a Samsung, nem kell itt a görgetésről meg a hangszóró helyéről mellébeszélni mert az is az egész koncepcióhoz tartozik.

Nem kis pénze van a cégeknek abban, hogy kitalálják magukat erre jönnek az Ázsiaiak és mindent ellopnak. Ez így nem nagyon járja. Ti meg még árnyaljátok is a dolgot. A lopás az lopás. Hiába mondjátok, hogy nem az.

(#653) Cyrin válasza #13260800 (#652) üzenetére


Cyrin
addikt

tehát ha veszek egy samsungot, akkor lesz egy olyan apple telefonom amivel nem néznek sznobnak? :-)

(#654) Ricardo válasza #13260800 (#652) üzenetére


Ricardo
félisten

Mi a véleményed az új Apple kijelzőről? Konkrétan arra gondolok, hogy az érintő felület és a kijelző egyben lesz.

(#656) kali válasza #13260800 (#652) üzenetére


kali
legenda

lte technológia? :U

(#657) Youri válasza kali (#656) üzenetére


Youri
veterán

azt nem az apple találta ki, tehát mindenkié kell legyen

RTX ON

(#658) Fontos? válasza #13260800 (#652) üzenetére


Fontos?
tag

Dyra,egyszer ezt már olvastam valahol :DDD

"..Srácok az egész koncepciót másolta le a Samsung!.."

őőőő és az apple,honnan vette a dolgokat , esetleg azok mind az ő saját fejlesztései? :P

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#659) DaveNo1 válasza #13260800 (#652) üzenetére


DaveNo1
veterán

Hát igen a lopás az lopás, milyen innovatív cég ez az apple! :U

De azért ezt nézd meg ;)

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#660) kali válasza Youri (#657) üzenetére


kali
legenda

konkrétan erre gondoltam; link
ő mondta, hogy a lopás az lopás! valóban az, a samsung és az apple esetében is!

[ Szerkesztve ]

(#661) csabibmx válasza #13260800 (#652) üzenetére


csabibmx
tag

"A videó Samsung termékek segítségével készült" :B
A Samsung lop,másol és hozzáteszi azt ami hiányzik (tudom lerágott csont de bt fájl küldés,itunes,kötöttségek ami az Apple fanoknak nem hiányzik vagy nem vallja be de sokaknak igen és ők azok akik azt látják,hogy ez is úgy néz ki,éritnős és lehet 0,002 mp-et laggol néha de olcsóbb,ha nem is megjelenéskor és "ugyanazt tudja vagy többet") vagy nem tetszik a felhasználóknak (értsd akik nem Apple-t vesznek minden áron vagy csak nem tudják megfizetni).
Ugyanezt csinálta a Nokiával is és meg lehet nézni hol tart most a Nokia.
Pedig amíg nem buktak el az ő bukásuk lehetőségét sem vette komolyan senki.
Most ugyanez van az Apple-el...nem mondom,hogy elbuknak de láthatóan tartanak tőle ők is különben nem (csak) a Samsunggal pereskednének hanem az összes kínai iphone utánzatot gyártóval is ami valóban "tökéletes" másolat külsőleg.

És igen Samsungot használok a már említett dolgok miatt és szimpatikusabb az,hogy lemásol egy jó terméket és kiegészíti a felhasználók igényeit figyelembe véve mint sem az amit az Apple csinál a pereskedéssel és az majdnem általuk feltalált innovatív ötletek,formák védelmével.Ha úgy veszed élő példa az ipad.Tablet előtte is volt de ők,másolták le és alakították át úgy,hogy sikere lett és elindították.Pedig nem ők találták fel...csak hozzátettek valami pluszt.A Samsung ugyanezt csinálja az iPhone-al bár tény,hogy ettől még az iPhone is sikeres maradt! :R

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#662) #13260800


#13260800
törölt tag

Teljesen mind1 ki lop. A lopás bűn. Ezt tanítja kb az összes vallás, a középkorban kézlevágással büntették és nem is sorolom tovább.

Amint bíróság jogerősen kimondja, hogy lopott az Apple, akkor természetesen nekik is viselniük kell a következményeket.

A Samsungot lopott és hatalmas előnyre tett szert, a piacon, ráadásnak irgalmatlan sokat keresett. Ítélet van, meglátjuk mit hoz a folytatás.

Persze ez már nem segít azon cégeken akiket a Samsung túrt ki a piacról.

[ Szerkesztve ]

(#663) erdoke válasza kali (#656) üzenetére


erdoke
titán

Az LTE tucatnyi cég termek, és több száz szabadalom írja le, aminek max. 10 %-a tartozik a Samsunghoz. Ez egyáltalán nem kevés, tehát nem kicsinyíteni akarom a koreaiak érdemeit, de úgy beállítani, hogy LTE = Samsung fejlesztés, nagyon erős túlzás. A kérdés inkább az, hogy meg lehet-e kerülni a Samsung szabadalmait, ha LTE okostelefonról van szó, akár indirekt licenceléssel.

A legjobb aláírás a héten

(#664) Vadmeggy válasza #13260800 (#652) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Mégis milyen koncepciót másolt le a samsung?
Ha megjelenik valami innovatív termék a piacon és ekkora sikereket ér el, a többi cég nem gyárthatja ugyanazokat a telefonokat, amiket eddig, mert senki nem fogja megvenni őket. A megváltozott felhasználói elvárásoknak meg kell felelniük.

Szerinted ha valamelyik autógyártó előáll egy sikeres elektromos autóval, amivel piacot lehet robbantani, akkor a többi cég reagálás nélkül gyártja majd tovább a benzin/dízel üzeműeket?

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#665) #13260800 válasza Vadmeggy (#664) üzenetére


#13260800
törölt tag

Olvasd el a bírósági ítéletet. Ugyanazt mondom én is.

(#666) Ricardo válasza erdoke (#663) üzenetére


Ricardo
félisten

Jogos.
A lényeg pedig ez:
" A kérdés inkább az, hogy meg lehet-e kerülni a Samsung szabadalmait, ha LTE okostelefonról van szó, akár indirekt licenceléssel."

A cikk szerint nem.
" Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy képtelenség olyan LTE-s készülékkel piacra lépni, amire ne lehetne ráhúzni, hogy legalább egy ponton nem használ a Samsung birtokában levő szabadalmat."

Ha nem tudnak egy Samsung tulajdonú szabadalmat megkerülni akkor így jártak.
Majd kiderül.

(#667) kali válasza erdoke (#663) üzenetére


kali
legenda

szerintem nem úgy lett beállítva - én legalább is nem írtam ilyet -, a hangsúly valóban azon van/lesz, hogy az apple miként oldja majd meg a problémát, amit okozott magának...
csak azt akartam érzékeltetni - a tisztelt hozzászóló részére -, hogy az apple sem szent! :(

(#668) HuMarc válasza #13260800 (#652) üzenetére


HuMarc
addikt

Hatalmas +1!

(#669) R2D20208 válasza #13260800 (#652) üzenetére


R2D20208
addikt

LOL :C :C

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#670) Ricardo válasza #13260800 (#665) üzenetére


Ricardo
félisten

Szépen kitértél a kérdés elől ;)

Az amerikai bíróság kimondta, aztán kiderült az esküdtekről, hogy tulajdonképpen nem is tudták igazán miről is van szó, és az az egy ember aki legalább elolvasta az alapokat, az is hibázott.

Ezt kellene véresen komolyan venni?

Japánban meg elhajtották az Apple-t, tehát lehet mondani azt is, hogy a bíróság kimondta nem lopott/ másolt a Samsung.

Van pár ilyen, és pár olyan ítélet is, most akkor mi is van?

(#671) arnyekxxx válasza #13260800 (#662) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nektek mint szakíróknak ezt illene észrevenni, nem a hangszoróról meg a görgetésről van itt szó

Márpedig az esküdtek pont erről döntöttek, nem "egész koncepcióról"

A lopás az lopás. Hiába mondjátok, hogy nem az.

Teljesen mind1 ki lop. A lopás bűn. Ezt tanítja kb az összes vallás, a középkorban kézlevágással büntették és nem is sorolom tovább.

Mindig eljutuk a kályháig

"Good artists copy great artists steal
We have always been shameless about stealing great ideas."

tesztkérdés:Kinek a szavait idézhettem?

[ Szerkesztve ]

(#672) philoxenia válasza Ricardo (#670) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Amerikai törvények.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#673) arnyekxxx válasza erdoke (#663) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az LTE tucatnyi cég termek, és több száz szabadalom írja le, aminek max. 10 %-a tartozik a Samsunghoz.

de úgy beállítani, hogy LTE = Samsung fejlesztés, nagyon erős túlzás.

ezzel szemben kijelenteni, hogy a fémkeret az Apple szellemi terméke, az nem tulzás, az egy biróság által kimondott tény :))

(#674) R2D20208 válasza arnyekxxx (#671) üzenetére


R2D20208
addikt

Neki ? Jó művész másol, nagy művész lop ? ( lehet én értelmezem rosszul )

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#675) hackeeeee válasza R2D20208 (#674) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez azért komoly. Ezek után azért lehet(ne) gondolkozni.

Bár, tudom, ez elég nagy elvárás...

Nem, nem értelmezed rosszul.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#676) arnyekxxx válasza R2D20208 (#674) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az én hsz-omban is ott ez a Jobs link. Állitolag Picasso idézet.

Gondolom szerette Jobs Picassot.

(#677) kiskaktusz válasza arnyekxxx (#676) üzenetére


kiskaktusz
addikt

azlol

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#678) R2D20208 válasza arnyekxxx (#676) üzenetére


R2D20208
addikt

Sorry, azt nem láttam. Csak a soraidat olvastam. :R

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#679) HuMarc válasza csabibmx (#661) üzenetére


HuMarc
addikt

"Samsungot használok a már említett dolgok miatt és szimpatikusabb az,hogy lemásol"
Szimpatikus lenne, ha alapítana valaki egy céget, ami az igényeidnek megfelelő termékeket gyártana, de az alaptőkét tegyük fel zsebtolvajlással szerzi? Csak mert a fent idézett mondatod ezt sugallja.

Azt írod, hogy az Apple elbukik. Ezt megcáfolnám azzal, hogy az Apple annyi nyereséget szedett össze az iPod-ból, iPhone-ból, iPad-ből, Macbook-ból (ezt azzal szeretném kiegészíteni, hogy ezeknél a peres cikkeknél a kommentelők hajlandóak elfelejteni, hogy az Apple nem csak az iPhone-ból áll, hanem még rengeteg más készüléket is gyártanak) Mac Pro-ból, Mac Mini-ből, hogy amennyiben hanyatlásnak indulna (ami a következő 3-4 évben szerintem nem következik be) tudná finanszírozni a felhalmozott pénzből (és a rengeteg - a Samsung-fanok ill. Apple hater-ek által hülyének kikiáltott - Apple-fan/user-ből, akik még - az előbb említett ellentáborok szerint legalábbis - a félbeharapott almával fémjelezett lócitromra is hajlandóak beruházni)

(#680) R2D20208 válasza HuMarc (#679) üzenetére


R2D20208
addikt

Mert a Samsung csak telefonokat gyárt igen ! :)

[link] --> Típus / Gördülősáv le / lista végignézése

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#681) hackeeeee válasza HuMarc (#679) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A Samsung pedig nem csak a Galaxy telefonokból áll. :N

Véleményem szubjektív...

(#682) HuMarc válasza R2D20208 (#680) üzenetére


HuMarc
addikt

Mondtam én ilyet? Én nem a Samsung-ról beszéltem, hanem az Apple-ről. Vagy írtam valahol, hogy a Samsung csak Galaxy-ból áll?
:Y

(#683) arnyekxxx válasza HuMarc (#679) üzenetére


arnyekxxx
veterán

azért ne felejtsük el, hogy az apple egyszer már jutott a csöd közelébe pont akkor amikor SJ eltűnt a cégből

(#684) Einstvan


Einstvan
aktív tag

De ez milyen helyzet má : Ha nem adják ki az iphone 5-öt, veszteség, ha kiadják per és kitiltás.
Ha jol látom szeptembert irunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#685) csabibmx válasza HuMarc (#679) üzenetére


csabibmx
tag

A zsebtolvajlós tőke össze függést nem igazán értem,bár gondolom azt akarod mondani,hogy a Samsung azután vált nagy tőkés céggé miután lemásolta az iPhone-t és megcsinálta a Galaxy-t.?Azért azt nem gondolnám,hogy előtte ne lett volna tőkéjük! :U
Egyébként meg valóban nem érdekel,hogy egy számomra szimpatikus terméket gyártó cég mivel szerezte az alaptőkéjét!Egyrészt nem kezdek el utána nyomozni másrészt nem is jutnék semmire.Legfeljebb egy szépen kozmetikázott megható történetet találnék a szegény fiúról akinek volt egy álma aztán megvalósította és gazdag lett. ;)

"Azt írod, hogy az Apple elbukik."
Ezt írtam:"Most ugyanez van az Apple-el...nem mondom,hogy elbuknak"
nem mondom,hogy elbuknak :W

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#686) mazsi1911 válasza R2D20208 (#674) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Pontosan, a samu masolt nem pedig lopott...

(#687) arnyekxxx válasza mazsi1911 (#686) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egy amerikai esküdtszék szerint

más bíróságok szerint meg nem

(#688) erdoke válasza arnyekxxx (#673) üzenetére


erdoke
titán

Amíg nem olvastad el a szabadalmat, úgyse veszi komolyan senki a fél naponta megismételt hülyeségeidet. Bár látom, az is simán belefér, ha erre kétnaponta felhívják a figyelmed, tojászápor az egészre. Felhúztak, és hajtogatod, amit bemagoltál.

(#687) arnyekxxx
Mg a Dél-koreai bíróság szerint is jogosulatlanul használt Apple szabadalmat.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#689) arnyekxxx válasza erdoke (#688) üzenetére


arnyekxxx
veterán

amit írtam az idézet az esküdtől, vele vitatkozz.

(#690) erdoke válasza arnyekxxx (#689) üzenetére


erdoke
titán

Egy kiragadott példa volt, amit te úgy állítasz be, mintha csak azt vizsgálták volna, és csak annyi lenne a szabadalom. Segítek: Ornamental design of the iPhone (black/white). Ezeket nézd át.

A legjobb aláírás a héten

(#691) Ricardo válasza erdoke (#688) üzenetére


Ricardo
félisten

"Mg a Dél-koreai bíróság szerint is jogosulatlanul használt Apple szabadalmat."

Az Apple is sáros volt a koreai bíróság szerint. Az amerikai hogy is áll ezzel?

#688

Majdnem mindegy miről szólt az egész. Az esküdtek tojták le az egészet, El sem olvasták a dolgokat, mert "Van egy okos közöttünk ő úgyis ért hozzá mi meg azt mondjuk majd amit ő"

[ Szerkesztve ]

(#692) fateless


fateless
veterán

Elkezdtem olvasgatni a különböző Apple szabadalmakat, ami közben néhány érdekességet találtam, mint például ezt a 2005-ös LG szabadalmat:

Sok a hasonlóság a négy évvel később megjelent iPad és e között.

Még egy érdekesség, ami off, de ez a 2006-os LG szabadalom pedig a Nokia Lumia-kat hozhatja kellemetlen helyzetbe:

Továbbá az is érdekes, hogy a Samsungot külső formai jegyek másolásával vádolják, mint pl a téglatest alak négy lekerekített sarokkal, miközben az első iPhone formai szabadalom előtt a következő formai szabadalmat fogadták el:

Nagyon sok más érdekességet is találhattok, ha rákerestek a United States Patent szavakra. Ez nem jelenti azt, hogy a Samsung mobilok ne hasonlítanának az Apple telefonjára, nem akarok ebbe a roppant fontos és mélyenszántó kommunikációba beleszólni. Mindössze azt nem értem az egészben, hogy miközben az Apple más szabadalmakat vett alapul és formálta tovább, miért lett ennyire fontos Steve Jobs halála után mindez a fejlesztések helyett. Olyan nagyszerű dolgokat hoztak össze az elmúlt években. Gondoljatok csak bele, mi lenne, ha továbbra is erre fókuszálnának teljes erővel...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#693) Ricardo válasza fateless (#692) üzenetére


Ricardo
félisten

"Olyan nagyszerű dolgokat hoztak össze az elmúlt években. Gondoljatok csak bele, mi lenne, ha továbbra is erre fókuszálnának teljes erővel..."

Jobs nélkül nem olyan egyszerű az.

Az az ember egy zseni volt a maga területén, ezt el kell ismerni. Hogy emberileg milyen volt az más téma, de tudta mikor kinek az ötletét kell átvenni, és hogyan kell módosítani egy kicsit, hogy aztán forradalmi újításként bedobja a köztudatba.
Nélküle nem lesz olyan kézenfekvő, hogy mit kell lépni a konkurencia ötleteire és újdonságaira. Most próbálnak megélni a hátra hagyott tervekből és sikerekből. Pár év, és elfogy a hagyaték. Steve ötletei álmai még talán egy két termékben köszönnek vissza.

[ Szerkesztve ]

(#694) erdoke válasza Ricardo (#691) üzenetére


erdoke
titán

Nem hiszem, hogy 100 %-ban a bulvárra kellene alapozni egy bírósági ügy megítélését. A nyilatkozatok sem egyértelműek, és kiragadott példák járják a netet. Erre próbáltam felhívni a figyelmet. Ezzel nem akartam az ellenkezőjét állítani semminek, csak nem tűnik túl értelmesnek, ha a bulvárban megjelent írásokat készpénznek és teljes információnak fogadunk el.

A két per nem teljesen ugyanazokról a szabadalmakról szólt. Csak arra reagáltam, hogy más országokban nem marasztalták még el a Samsungot az Apple ellen.

(#692) fateless
Az egész még Jobs életében kezdődött. Az Apple-nek időre van szüksége ahhoz, hogy a Google-t a lehető legtöbb területen meg/kiszorítsa, legalábbis ami az iOS-t illeti.

A legjobb aláírás a héten

(#695) hackeeeee válasza erdoke (#694) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tehát, ha ez megtörténik, akkor aki nem teheti meg, hogy Apple terméket vásároljon, az vagy vesz WP-s készüléket, vagy nem használ majd okostelefont, vagy tablet-et? Végülis.. Ez is egy jó hozzáállás. Vagy iOS, vagy semmi.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#696) erdoke válasza hackeeeee (#695) üzenetére


erdoke
titán

Valamit félreértettél, legalábbis én hiába olvastam el háromszor, amit írtál, nem jöttem rá, hogyan kapcsolódik az én mondanivalómhoz. :F

Btw, érdekes olvasmány:
South Korea Reassesses Samsung After Battle With Apple

A legjobb aláírás a héten

(#697) Einstvan válasza erdoke (#694) üzenetére


Einstvan
aktív tag

IOS-el kizárt hogy felzárkozzanak a Google-hez.
Ha 5 év alatt nem voltak képesek ugyan annyi idö alatt ugy elterjedni mint az android, akkor ezek után sem.
Nyugodt lehetsz a "te" rendszeredet csak kivételes userek fogják ezek után is használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#698) R2D20208 válasza Einstvan (#697) üzenetére


R2D20208
addikt

+1
Amúgy sztem 2013 évben, az IOS használók 75 % - a át fog térni Andoidra. Most még van egy kis büszkeség, persztis, stb-stb, de rá kell jöjjenek hogy jobban járnak az Androiddal mindenben.

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#699) DaveNo1 válasza erdoke (#694) üzenetére


DaveNo1
veterán

"Az Apple-nek időre van szüksége ahhoz, hogy a Google-t a lehető legtöbb területen meg/kiszorítsa, legalábbis ami az iOS-t illeti."

Ezt ugye te se gondoltad komolyan? Az Apple piaci részesedése kvázi stagnál. A felhasználóik hűségesek, viszont kevés új réteget tud megszólítani. Az iPhone egy rétegtelefon, ha az Apple a piaci részesedés növekedését szeretné elérni, azt csak és kizárólag profit feladásával tudná elérni. Be kellene törni az középső szegmensbe, viszont ha túl sok réteghez jutna el a termék, megszűnne a prémiumérzet a mostani felhasználók részéről. Addig sikeresek amíg a nyájhatás érvényesül.

Ellenben ha a WP8 befut, a prémium szegmensben szép kis tortát ki tud hasítani. Többnyire az Apple kárára. Márcsak a RIM-et kellene felvásárolniuk, beépíteni az üzleti megoldásokat a WP platformba, kiegészülve a Microsoft irodai megoldásaival pedig létrejöhetne a tökéletes üzleti telefon. Persze ez csak az én álmom ;] Mindenesetre nagyobb az esély rá, hogy az iPhone veszít részesedést, ha nem tudnak megújulni, mert egyre több a veszélyes hal a kis tóban.

You are not prepared.

(#700) erdoke válasza DaveNo1 (#699) üzenetére


erdoke
titán

Újra elolvastam, továbbra se értem, miért nem tudja senki értelmezni az általad idézett mondatot, beleértve téged is. :F
Az iOS-ről kiszorítás, amit írtam. Ebből ugyanis több bevétele volt még tavaly év végén is a Google-nek, mint az Androidból.

A WP8 szerintem inkább az Android üzletileg (és egyébként is) biztonságos alternatívája, viszont a RIM-re nincs szüksége a Microsoftnak.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.