Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8760) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Legyetek szívesek fejezzétek be, ez ne menjen szakmai fórumban.

(#8761) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Azonnal fejezzétek be ezt az értelmetlen veszekedést!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8762) rostasim válasza Lord Sidious (#8722) üzenetére


rostasim
csendes tag

Köszönöm,én is náluk néztem.

(#8763) Jeanne d'Arc

Garancia kérdésben feltennék egy kérdést mert óriási kavarodás van.
Leírom röviden. Cseréltek nekem egy telenoros i6-ot garanciában. A garancia ellenőrző oldalon a vásárlás napja van megadva garancia végének, az istyle viszont 2016.11.11 ír garancia végének. Felhívtam az Apple-t ahol a hölgy azt a tájékoztatást adta hogy nem indul ujra a garancia. Ezt nem értem, mert hivatalos viszonteladotol van a készülék, ha jól tudom a fogyasztóvédelmi jogszabály is ezt mondja ki.
Illetve egy masik készülék eseteben ami icentre vásárlás es az utolsó 90 napban vittek vissza, ott csak 90 nappal hosszabbodik meg a garancia? Tok mind1 hogy Apr-tol vagy sufni GSM-tol vettem?
Köszönöm a segítséget, jo lenne tisztán látni.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#8764) torreador22 válasza Jeanne d'Arc (#8763) üzenetére


torreador22
aktív tag

Kicserélték adtak papírt akkor azon rajta van hogy meddig él a garancia!

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#8765) Jeanne d'Arc válasza torreador22 (#8764) üzenetére

Igen, de ha nincs papír honnan találom ki? Egy masik hölgy azt mondja hogy szerviztol függ lejelentik-e. Na ne mar! Kifizettek 200ezer forintot es attól függ a garanciám,hogy a szervizes bal vagy jobb lábbal kelt- e fel? Azt a jogszabályt kellene követniük amit erre kitaláltak.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#8766) torreador22 válasza Jeanne d'Arc (#8765) üzenetére


torreador22
aktív tag

Olyan nincs hogy nincs papír ! Nekem is cseréltek már nem egy készüléket papírt mindig adnak ha hivatalos csere volt ! Egyébként meg ha te cseréltetted akkor hívd fel a szervizt ahol voltál és kérd számon tőlük. Annak nyoma van hogy te ott voltál!

[ Szerkesztve ]

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#8767) szabonagyur válasza torreador22 (#8766) üzenetére


szabonagyur
félisten

Olvasd el mit írt mielőtt ennyire hevesen válaszolsz. :U Papír van a kérdés arra irányult, hogy mi van ha nincs meg, mivel ugye a garihoz nem kötelező a papír.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#8768) torreador22 válasza szabonagyur (#8767) üzenetére


torreador22
aktív tag

Hevesen? nem tudom miröl beszélsz. Én azt tudom hogy egy két készüléket cseréltek nekem is és azt mondták hogy a papír amit adtak az legyen meg ha probléma van! Egyébként meg egyértelmű szerintem ha nincs papír és a garancia ellenőrző rendszerben se szerepel akkor nincs garancia!

[ Szerkesztve ]

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#8769) Jeanne d'Arc válasza torreador22 (#8768) üzenetére

Akkor viszont megdől az a része a dolognak hogy nem kell papír illetve sorozatszam alapján megy minden a világ bármely részén. Egyébként az ellenőrző oldal nem naprakész, ezt ma megerősítettek szóval sokat nem ér. En is alá tudom támasztani ezt az állítást , volt olyan telefonom ami a rendszerbe július közepén garanciás volt augusztusra az egy év garancia eltűnt, természetesen nem tudtak megmagyarázni a történést.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#8770) torreador22 válasza Jeanne d'Arc (#8769) üzenetére


torreador22
aktív tag

Bemész az isyle -ba és ott magyarázatot kapsz mindenre! :) Telefon adás - vétellel foglalkozol nem hiszem hogy nem tudod mit kell csinálni!

[ Szerkesztve ]

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#8771) Jeanne d'Arc válasza torreador22 (#8770) üzenetére

Családsegítő munkatárs vagyok de mind1. :))
Tudom mit kell tenni, viszont nem azt szeretnem hallani amit az istyle vagy az icentre kitálal, hanem hatályos jogszabályt, amit azóta elvileg megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#8772) Clain


Clain
tag

sziasztok

Hivatalos függetlenítés után a garancia továbbra is él? /az apple warrianty check szerint igen/

üdv

(#8773) torreador22 válasza Clain (#8772) üzenetére


torreador22
aktív tag

Igen mivel hivatalos a függetlenítés ! Apple engedélye nélkül nem lehet függetleníteni.Nem úgy megy mint droidnál!

[ Szerkesztve ]

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#8774) Apooca


Apooca
tag

Sziasztok !
A következőben szeretnék segítséget kérni. Ha álló képet készítek a telefonnal. számítógépre áttöltve tökéletesen mutatja, de ha ugyanezt a képet feltöltöm bárhova a netre, fekvő képet mutat, akármit csinálok. Elforgattam a gépen, elmentem, stb. semmi. Nincs valakinek valami jó ötlete ?
Köszi
Apooca
Ui FB-n jól jelenik meg, de minden hirdetési oldalon rosszul....

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#8775) hj.jani95


hj.jani95
aktív tag

Ha lassúnak érzem a telefont akkor gyári visszaállítás után, hogyan állítsam be a mentést? Új telefonként vagy csak simán állítsam vissza ? Vagy mi a kettő opció közötti különbség ?

Kis Pál vagyok, na hali!

(#8776) Flickering


Flickering
aktív tag

Sziasztok!

Még augusztusban vásároltam a telefont, sima I6 64 gb, azt szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e egy iphone visszaállítást csinálni rajta, vagy ez már nem android?

(#8777) C4mp3r válasza Flickering (#8776) üzenetére


C4mp3r
addikt

van valami konkret problema vele, ami indokolna egy restore-t?

(#8778) lugosi válasza Flickering (#8776) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez eddig sem volt android :D nem mintha azzal bármi gond lenne (szerintem).
Én nem hinném, hogy visszaállítást kellene csinálnod.

(#8779) Flickering válasza C4mp3r (#8777) üzenetére


Flickering
aktív tag

és lugosi:

Nincs semmi probléma vele, csak hogy mindegyik frissítést én csak úgy simán rátelepítettem, hogy szoktatok-e vagy igényli-e esetleg a dolgot azért kérdezem.

(#8780) C4mp3r válasza Flickering (#8779) üzenetére


C4mp3r
addikt

ha minden rendben mukodik, akkor felesleges ujratelepitgetni, ez nem android. en foverziovaltaskor szoktam teljesen ujrahuzni, hogy meg veletlenul se akadjon ossze semmi,

(#8781) Flickering válasza C4mp3r (#8780) üzenetére


Flickering
aktív tag

Rendben, köszi, akkor hagyom még egy jódarabig :)

(#8782) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Jelentem, közel másfél év Nexus 5-özés után "visszatértem" az almás táborba egy 128 gigás ezüst (fehér) iPhone 6-tal :) Végül nem tudtam ellenállni a T-Mobile-os nem meghirdetett akciónak :B

Szerk: ennyi idő után kicsit szokni kell az iOS-t, a gyári Android 5/6 már elég jó rendszerré forrotta ki magát. Állandóan keresem a vissza gombot, de szomorúan konstatálom, hogy nincs :( :) Ellenben a gyári (hupi)kék szilikon tokkal egy kedves, aranyos eszköz benyomását kelti a telefon és az anyaghasználat mind a toknál, mint a telefonnál elég korrekt, nem csúszik ki az ember kezéből, meg lehet normálisan markolni és a tisztítására se kell majd nagy gondot fordítani, ahogy elnézem.

[ Szerkesztve ]

(#8783) catroot válasza Alvin_ti4200 (#8782) üzenetére


catroot
veterán

Én meg sokszor droid alatt swipe-olnék oldalra, hogy visszalépjek. :D

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#8784) Alvin_ti4200 válasza catroot (#8783) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:D Elmondhatatlanul jó érzés, hogy végre nem kell vacakolni, mi kerülhet fel extreme minőségben Spotify-ban :))

(#8785) sanyi15


sanyi15
csendes tag

Sziasztok.
Kontaktokban a kereső mezőbe bármilyen nevet beírva azt kapom, nincs találat.
Szerintetek ez miért lehet?
Főmenüt lehúzva tudok csak keresni, ott dobja fel a találatokat.

(#8786) -secret- válasza sanyi15 (#8785) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem sem ok.. láttam rá valami megoldást, de írták nem végleges. Majd javítják a következő update-ben. Addig szerintem törődj bele, hogy nem jó. :(

Ill. jobb oldalt, azt hiszem 'T' betűtől lefele nem tudod húzni az ujjad.

[ Szerkesztve ]

(#8787) Cobalt14


Cobalt14
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni, bátyám gondolkodik a telefon 16 GB-os verzióján, viszont hallottam olyat, hogy ha érkezik frissítés az iOS-re OTA-n keresztül, akkor kb a frissítés méretének a kétszeresére van szükség ahhoz, hogy telepíteni is lehessen, pl egy frissítéshez akár kellhet 4-5 GB szabad tárhely is. Egyrészt mennyire valid ez az infó, illetve igaz-e az, hogy ha OTA helyett kábellel és géppel frissítjük a telefont, akkor erre nincs szükség?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#8788) pampika


pampika
őstag

üdv,

elgondolkodtam ezen a telefonon és lenne pár kérdésem, mert szifont csak érintőlegesen használtam :)

- van a tárcsázóban prediktív keresés? (beírom a 272-t és arra kiadja az 'apa'-t, mint erre illeszkedő kontaktot)
- droidot használok, az alábbi főbb jellemzőkkel: wifi+lte mindig bekapcsolva (este 11-től reggel 7-ig minden lekapcsolva, csak kiemelt kontakt hívhat), gmail+hangouts+messenger bekapcsolva (napi ~20 levél, hangoutson 30-50 üzi, messengeren elvétve pár), google photos szinkronizál (heti pár fotó), index+rss+netezés kb fél-1 óra naponta, zene hallgatás elvétve/nem napi szinten. Kb. fél fényerőn.

Ha vki használja hasonlóan a telefont, kb milyen üzemidőre lehet számítani? Chromeban 5-6 tab szokott megnyitva maradni, összességében tudja kezelni az 1 gb memória mellett?

thx

(#8789) Alvin_ti4200 válasza pampika (#8788) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

egy napos üzemidőre készülhetsz kb, prediktív keresés nincs, ellenben van Favourites (Kedvencek) fül a Phone menüben, oda bedobálhatod a sűrűn hívott kontaktokat, talán egy workaroundnak megfelel :) Én Nexus 5-ről jövök, hasonló felhasználás mellett az iPhone 6 tovább bírja egy picivel, most húzom a második napja töltés nélkül, 42%-on áll az akksi, tegnap reggel 6 körül vettem le a töltőről. Naponta 1-2 óra Spotify, pár Facebook üzi, levelek nem push-olva jönnek, egy picit Instagram, minimális böngészés.

(#8790) pampika válasza Alvin_ti4200 (#8789) üzenetére


pampika
őstag

ok, köszi :)

a 2 napos uptime-mal még ki lennék békülve, csak nem szeretnék visszafelé lépni a 2 naponta töltésről, mert az még elfogadható kompromisszum. a te adatforgalmadat figyelembevéve, sztem a 2 óra spotify-t kiváltva egy mail synccel, nagyjából ki lehetne hozni azt a két napot.

a memóriával hogy bánik? chrome pár tabbal + az üzenős appok elférnek egymás mellett?

[ Szerkesztve ]

(#8791) Alvin_ti4200 válasza pampika (#8790) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én Safarit használok, anélkül, hogy nézegetném, mi menyni memóriát eszik csak annyit tudok mondani, hogy simán rugalmas marad a rendszer - persze ez relatív, kinek mi az. A Nexus 5-nél nem érzem lassabbnak.

(#8792) pampika válasza Alvin_ti4200 (#8791) üzenetére


pampika
őstag

Ez jól hangzik :)

(#8793) LUCKY78 válasza pampika (#8790) üzenetére


LUCKY78
tag

itt minden működik mindennel. minden app, jóbarátja minden app-nek! amióta i6 van, eszembe nem jut semmi kérdés, hogy vajon mikor laggol, és miért, kibírja-nem bírja, elindul-nem indul stb... ha az megnyugtat (nyugodtan mondhatom más szifont használók nevében is), masszív használat mellett is kihúzod' úgy, hogy este 11-kor kb. +- 35% az akku. amúgy meg egy iphone-t használva, kell a kompromisszum. azért ezzel nem árt tisztában lenni. de legalább bitang stabil cuccot kapsz! ezt itt a forumon is lehet érzékelni. (alig van mozgás) ez azt feltételezi, hogy mindenkinek hibátlanul megy a vas... nincs problem, nincs kérdés.

sose nyomjá' full kretént!

(#8794) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Felraktam a 9.1-et a 8.4 - ről és lenne egy kérdésem, a mellékelt képen látszik, hogy az icloud van bepipálva és olyankor 0 kontaktak van a listában, szóval eddig is így volt vagy valamit elcsesztem a frissitésnél?

Nem úgy kéne lennie, hogy ami a telón van az van icloudba is (icloud beállításoknál a kontaktok be vannak pipálva)?

Kössze.

(#8795) LUCKY78 válasza swoody (#8794) üzenetére


LUCKY78
tag

jol látod. pipáld be az össz.iphone-t is és jó lesz. nem tudok rá magyarázatot. multkor csináltam sz.gépen teljes vissza, majd icloud bizt.mentés vissza és ugyan ezt tapasztaltam mint amit te. de megmondom az igazat le..rom, így minden ok. kontaktok megvannak és ennyi.

[ Szerkesztve ]

sose nyomjá' full kretént!

(#8796) pampika válasza LUCKY78 (#8793) üzenetére


pampika
őstag

ok, ez jól hangzik.

de azért az instant szemellenzőt sem szeretném felvenni ;)
lehet, h lesz lehetőségem hozzájutni, azért érdeklődöm. i5-öt használtam átmenetileg cégnél, droid után kicsit más volt.
az biztosan nagy érv mellette, hogy egy helyen készül hw-sw, így az optimalizáció lehetősége adott és elég jó is. de azért szoktak itt is problémák és röccenések is lenni. volt azért félrement frissítés, frissítés után belassuló hw főrendszerváltáskor, szóval azért tökéletesnek ezt se mondanám, de valóban konzisztensebbnek tűnik.
a zártsága kissé zavaró, ahogy az általad is említett kompromisszum, főleg akksi terén, mert ne én tegyek már szívességet almáéknak meg az démásznak :) de ha összejön, lehet teszek vele egy próbát, mert ismerkedés szintjén érdekelne, mit tud.

amúgy a droid sem laggol már, pedig (vagy épp ezért :D ) nem a nagy brandek telói voltak mostanában, hanem honor, xiaomi és mind teszi a dolgát szépen, heti friss sw-vel, szóval elkerülendő bármilyen flamet, egyszerűen a kíváncsiság hajt. aztán majd kiderül, nekem melyik adja, melyik marad :)

(#8797) LUCKY78 válasza pampika (#8796) üzenetére


LUCKY78
tag

nyilván minden rendszerben vannak olyan bakik, főleg főverzió frissítésnél, hogy beszarsz, de (rövid időn belűl) javítják 1-2 update-el és kész. de ha van lehetőséged pár hétig, hónapig kipróbálni, akkor tedd aszt és majd meglátod. nagyon sok szifonos kipróbálta már a másik oldalt és visszatért, de sokan vannak akik droidrol jöttek és maradtak. vajon miért ? ezt senki nem tudja. (minden tábornak meg van az a mondata, hogy ez ezért jobb, vagy szarabb mint a másik stb. a lényeg, hogy nincs tökéletes rendszer) én 5év szifon után kerestem (használtam) hasonló kaliberű, minőségű droidot és 2,5 év után nem akartam többet robotot. ez jó, tökéletesen teszi a dolgát és nem érdekel más...

[ Szerkesztve ]

sose nyomjá' full kretént!

(#8798) catroot válasza Cobalt14 (#8787) üzenetére


catroot
veterán

Ez nem fogja befolyásolni a frissítést. A 9.0 óta, ha nincs elég hely, akkor töröl alkalmazásokat. Frissítés után pedig visszateszi azokat felhőből.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#8799) Csonti97


Csonti97
csendes tag

Hellósztok!
Olyan dilemma előtt állok, hogy nekem van most egy iphone 6 16gb, és szeretnék valami megoldást találni rá, hogy ezt 64gb-re cseréljem. Csak az a probléma hogy T-mobilenal részletre volt vásárolva így gondolom magánszemélyként senki se fogja így megvenni tőlem, legalábbis gondolom én nem vennék ilyet nyilván.
Sajnos 16gb nagyon kevés, de szerintem ezt mindenki tudja aki nem csak telefonál. Szóval valami ötlet ?

(#8800) TheMarci válasza Csonti97 (#8799) üzenetére


TheMarci
addikt

Én megpróbálnám eladni, habár nem látom, hogy hardveraprón mennyi értékelésed van, de ha több, akkor elvileg lehetséges. Vagy kellően alacsony áron adod. :)
A másik, hogy vannak emberek szintén hardveraprón, (nevet asszem nem szabad írni, valami zöld lény a profilképe), akik vásárolnak, beszámítanak iPhonet egy új árába, esetleg náluk próbálkozhatsz.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.