Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) CharlieDrop válasza tylerddd (#5350) üzenetére


CharlieDrop
veterán

fetch begyűjtés lehet mindkét fiókban, a push alapértelmezetten be van kapcsolva.
Pingelve a készüléket, mint írtam, képernyőlezárás után 20 másodperccel már tentézik :)
Most még kipróbálom az IM+-t amit ajánlottak, hogy ott a Talkkal mit csinál.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5352) tylerddd válasza CharlieDrop (#5351) üzenetére


tylerddd
veterán

Nincs semmilyen push képes fiókod?! Elvileg van iCloudos címed is, azzal is kipróbálhatnád! Vagy: Facebook app fent van?! Ha privát üzenetet küldenek neked és él a wifi, akkor azonnal csipognia kellene, h üzenetet kaptál!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5353) CharlieDrop válasza tylerddd (#5352) üzenetére


CharlieDrop
veterán

De van, gmail, az más kérdés, hogy a két rendszer inkompatibilis, még 3 perc és meg kell érkezzen a gmail levél, 15 percnél sűrűbbre nem lehet a fetchet állítani :D (droidon le lehet vinni 5 percre is)
Illetve a yahoo-s levelező vmi push alapon kell működjön elvileg, mindjárt megnézem azt is...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5354) Macccy válasza CharlieDrop (#5353) üzenetére


Macccy
senior tag

Túlvarázsolod szerintem ezt a Wi-Fi dolgot, ha a Wi-Fi be van kapcsolva és lecsukja a szemét a telefon akkor a Wi-Fi is lemegy stand-by állapotba, de ez meglátásom szerint nem hiba, hanem works-as-designed! Ugyanis ilyenkor nyilvánvalóan nem használod a készüléket, nem kell hogy fogyassza a legdrágább erőforrást, az akkumulátor töltését! Ennek ellenére ÉN kapok ilyenkor is e-mail -eket és IM+ üzeneteket GTalk felől, aminek szerintem az az oka, ahogyan ezek az appok (Mail, IM+) működnek, illetve be vannak állítva.

Ahogyan itt mások is tanácsolják, állíts neki Push meg mindenf*szom speciális beállítást és jönni fognak azok a levelek csőstül! ;)
(én sajnos nem tudok segíteni, mert anno nekem is úgy segítettek itt a srácok a mailfiókkal)

(#5355) kali válasza CharlieDrop (#5353) üzenetére


kali
legenda

a gmail alapban nem push képes, csak exchange módozatban - de ez sem (lesz) mindig/mindenki számára igaz -, szóval sima gmail alatt csak fetch lesz!

[ Szerkesztve ]

(#5356) Macccy válasza C4mp3r (#5336) üzenetére


Macccy
senior tag

De külön lehet választani, hiszen Én is különválasztottam ugye, épp azt mondtam. :)

Ez van sajnos, ha beválik akkor innentől más játékokban is ez lesz, legfeljebb óvatosabb formában és ez ellen semmit sem tehetsz sem te, sem a középkorú urak akik állításuk szerint megvennék 10 dodóért. Pozitív véleményeket azért nem olvasol, mert a fórumokba inkább a szidalmazók mennek fáklyákkal, eközben fejjel lefelé Új Zélandon a sok kis elégedett versenyző kölök két verseny között kiszalad 10-15 percre játszani a kertbe a 20 °C fokba ... :D

(azért körbenézek, mert még mindig érdekelne mennyibe kerülhet egy ilyen komoly játék készítése)

(#5357) Macccy válasza kali (#5355) üzenetére


Macccy
senior tag

Hát nekem pont valami EXCHANGE beállítást javasoltatok a GMail fiókomra asszem fél éve és azóta is köszönöm, tökéletesen hozza-viszi a leveleket, küldés után 4-5 másodperccel bejön akár a falon keresztül is, nem szarozik! :Y

(#5358) CharlieDrop válasza Macccy (#5354) üzenetére


CharlieDrop
veterán

igen, azt kel mondjam igazatok van, mea culpa.
Intelligens wifi pihi, 2x teszteltem a levél küldést mindkétszer 15 percnél ébresztette levelek megjöttek (örülnék 5 percnek, de ez már részletkérdés, úgy sem mélnél fontos)

IM+ tesztet mindjárt lövök, illetve inkább az az idegesítőbb, hogy ha wifin szinkronizálnék, akkor az sem érdekli, de gondolom ez inkább iTunes bug :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5359) CharlieDrop válasza Macccy (#5354) üzenetére


CharlieDrop
veterán

im+-nál van vmi extra beállítás

a push be van kapcsolva
a gtalk mutatja is, h online vagyok, de csak akkor jön meg az üzenet, ha felébresztem

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5360) Macccy válasza CharlieDrop (#5359) üzenetére


Macccy
senior tag

Az fura, mert én megesküdnék rá, hogy jött az üzenet és 'ding'-elt egyből ... De most nem tudom kipróbálni, mert melóban nincs nyitott wi-fi ...

Amúgy ha Exchange megminden a GMail fiókod beállítása, akkor az is csak 15 percenként frissíti a leveleket? Ez is többnek tűnik nekem így, de ezt sem tudom most megcáfolni, majd otthon. :F

(#5361) CharlieDrop válasza Macccy (#5360) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem exchange fiókot állítottam be, úgy tudom még fél évig működik ez a gmail-nél, az is csak a wp miatt...
iOS felajánlotta, hogy gmail fiók beállítása azt választottam.
a talkot úgy próbáltam ki, hogy droidos telóról írtam, azt vártam mikor kapja meg, csak ültem mellette 2 perc után untam meg, de ha a push ki volt kapcsolva, akkor közölte a droidos talk, hogy biza én ki vagyok lépve...

ha este rá tudnál nézni megköszönném :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5362) Macccy válasza CharlieDrop (#5361) üzenetére


Macccy
senior tag

Ránézek ha nem felejtem el, na de mi ez a fél év marhaság megint f*szom Google részéről?? Ha GMail -nek állítod be a fiókot a kezdetektől, akkor nem fullos.

Rohadtul haragszom amúgy Google -re a buziságai miatt, az elkúrt captcha -s azonosításától egyenesen a falra másztam amikor azt hitte, hogy besurranó vagyok a saját fiókomban. :((

(#5363) CharlieDrop válasza Macccy (#5362) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem tudom WinPhone-nál olvastam, hogy az exchange kapott még fél évet most lőtték volna le....
Viszont ez az IM+-os push téma idegesít :D
Annyit nyomkodtam, hogy most töltőn van a telefon, aztán megint próbálkozok :D

kieg IM+-hoz
Van egy olyan opció, hogy "prevent device from sleeping", az ugye az, hogy nem engedi aludni. Ezt bekapcsoltam, és mégis...

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5364) tylerddd válasza CharlieDrop (#5363) üzenetére


tylerddd
veterán

WP-n viszont valóban lekapcsol a wifi lezárt állapotban! Ez volt az egyik ok, amiért rühelltem! :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5365) CharlieDrop válasza tylerddd (#5364) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jah, ahhoz már találtam ébren tartó appot :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5366) kali válasza CharlieDrop (#5361) üzenetére


kali
legenda

akkor ismét; gmail esetén alapban nincs push, tehát az ios által felkínált gmail nem push képes - úgy a fetch működik -, csak ha külön exchange módban állítod be - és ez lesz korlátozva a későbbiekben!

[ Szerkesztve ]

(#5367) DJosef


DJosef
őstag

Udv az Uraknak!

Tervezem egy hasznalt iPhone 4s vasarlasat. Kerdesem az lenne, hogy mire figyeljek oda ha fuggo/T-mobil/ illetve ha fuggetlent veszek.

Ki tudok vedeni olyat, hogy eladjak nekem fuggetlenket es kesobb kiderul ,hogy ez fuggo volt es le is tiltjak mert nem fizettek az elofizetest?

A masik , hogy gsm boltos garancias telefont nem szeretnek.

Utanna lehet e nezni emai szam alapjan a telo eloeletenek?

Elore is koszonom az infokat.

Forget about it

(#5368) Macccy válasza kali (#5366) üzenetére


Macccy
senior tag

De miért? A tetves szarláda Google ltd. le fogja venni ezt a szolgáltatást?? :((

(#5369) C4mp3r válasza Macccy (#5368) üzenetére


C4mp3r
addikt

ha jol tudom gmail push csak androidra van (vajon miert?) az exchange szolgaltatas meg csak business userknek lesz elerheto, gondolom penzert

(#5370) CharlieDrop válasza kali (#5366) üzenetére


CharlieDrop
veterán

oké, rendben :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5371) kali válasza Macccy (#5368) üzenetére


kali
legenda

anyagi érdekeltség, bár én akkor sem csodálkoztam volna, ha csak az apple alól húzná ki ezen talajt a google, már csak az apple üzletpolitikája miatt sem...

(#5372) tylerddd válasza DJosef (#5367) üzenetére


tylerddd
veterán

Én használtan csak személyes találkozó esetén vennék, tehát ha látnám a telót. Így meg tudom nézni a külsejét, állapotát. Az alján van két csavar, így lehet szétszedni. Ha bele volt mókolva, az látszik a csavarokon.
A szériaszám alapján itt tudsz nézelődni a készülékről.
Én ha tehetném, az eladót kérném, h mutasson számlát, ha részletre vette, akkor vásárláskor olyan papírt is kapnia kellett, amin a díjfizetések dátumai vannak. Ha nincs már meg, az szerintem gyanús, az ilyet normális ember megőrzi, amíg ki nem fizeti a telót. Letiltás elleni garancia: na ilyen nincs, hiába ír papírt róla. Ha nem fizeti, letiltják, az a papír, amit írtok nem hivatalos dokumentum. Bíróságra mehetsz max, de azt meg ki akar?! Esetleg még az a megoldás is játszhat, h szépen ketten bementek a szolgáltatóhoz miután megalkudtatok az árban, és te ott kifizeted a törlesztő hátralékát +még kipótolod a teló gazdájának a kialkudott összeg fennmaradó részét.
Megnézném még a gombokat, h milyen állapotban vannak, működnek, reagálnak e. De igazából egy pár perces vizslatás alatt, nem biztos, h előjön valamilyen hibája a készüléknek.A legjobb lenne, ha még garisat vennél.
Gondolom neked T-s kártyád van?! Na ha T függőt veszel, valahonnan szereznék egy micro SIM-et ha még nincs, azt is beletenném és kipróbálnám, h megy e vele. Figyelj arra, h gevey simet használ e az eladó, mert akkor valszeg az más szolgáltatós. A gevey simnek (kinézete) youtube-on biztosan utána tudsz nézni.
Más okosság nekem most nem jut eszembe!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5373) DJosef válasza tylerddd (#5372) üzenetére


DJosef
őstag

Koszi a segitseget.

Most mar akkor csak kellene talalnom egy megfelelo allapotu keszuleket, lehetoleg T-Mobilosat:)

Egyebkent sima I4-ben is gondolkodtam, de az I4s jobban megeri akkor mar.

Forget about it

(#5374) CharlieDrop válasza DJosef (#5373) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nyitott szemmel járj :)
Ennyi :)
Én 3 hétig keresgéltem és jött a best buy :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5375) Macccy válasza kali (#5371) üzenetére


Macccy
senior tag

De emiatt kiszúr a kisemberrel? Vagy ezen most jót röhög? Ki a sz*rt érdekel a fogyasztók közül, hogy az Apple-nek milyen az üzlete meg a politikája, a nagy Google ezzel csak messzebbre dobja a pöttyöst a végfelhasználók előtt! Ettől majd vásárlók ezrei vesznek hirtelen Google ökoszisztémával szerelt telefont? Nem. Ettől majd egyből megutálja minden Windows Phone vagy Apple vagy BlackBerry tulaj a kezében tartott készüléket és odamegy, hogy akkor neki már ez nem kell? Kötve hiszem! Ettől - és nem is ettől, hanem az ilyen húzásoktól - majd a Google el fog veszíteni jónéhány felhasználót, akik jobban működő e-mail fiók és rendszer felé mozdulnak? ... Esélyes, pedig nekik a sok összefűzött keresőszar meg tárolt infó miatt fontos kéne legyen maga a felhasználó.
A felhasználót nem érdekli az Apple vs. Google szarakodás, ez a döntés csak Google utálatot fog mélyíteni és mégegszer mondom NEM érdekel az Apple mit csinált meg mit nem!

Mindegy, nem is veled vitatkozom, szarházi Google már nagyon a bögyömben van iPhone-tól függetlenül. :(((

(#5376) Macccy válasza kali (#5371) üzenetére


Macccy
senior tag

ON kali! Na akkor most mi is fog pontosan történni a "talajjal"? Ritkábban fog felnézni a szerverre levélért a kliens? Vagy csak akkor amikor elindítom az appot vagy lehúzom (Refresh) a felső levelet?

(#5377) Macccy válasza CharlieDrop (#5374) üzenetére


Macccy
senior tag

Mi most a "best buy" Charlie, mennyi volt jóáron az iPhone 4S, megkérdezhetem? Ha titkos, vagy félsz az adóhivataltól, privát is megírhatod ..... az APEH-nél dolgozom úgyis ... viccelek :DDD

(#5378) CharlieDrop válasza Macccy (#5377) üzenetére


CharlieDrop
veterán

elküldtem ;)
APEH-tól nem féltem a pénzem, minden rendben van vele, SZJA-mat bevallottam, befizettem :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5379) Macccy válasza CharlieDrop (#5378) üzenetére


Macccy
senior tag

Muhhahahahahahahaa ;]

(#5380) erdoke válasza Macccy (#5375) üzenetére


erdoke
titán

Az Exchange teljes neve: Microsoft Exchange!
Rengeteget tud a szerver és a kliens között, amiket egyenként vagy csomagokban lehet licencelni a MS-tól. A Google nem akar a legnagyobb konkurensnek fizetni, de az Appke se vesz meg mindent. Pl. ezért nem látszik PC-s Outlook és az Apple email app között, ha megválaszolok vagy továbbkdök egy levelet. Pedig ez 5 éve Windows Mobile-on is hibátlanul működött. Sorolhatnám még a ki nem használt kehetőségeket, amik főleg egy üzleti felhasználónak hiányzanak.

A legjobb aláírás a héten

(#5381) Macccy válasza erdoke (#5380) üzenetére


Macccy
senior tag

Azt szeretem, hogy te mindig úgy tudod elmagyarázni a dolgokat, hogy megértsem. :) Már értem az okot akkor, miért faszol a Google, ezt nyugtáztam. Most akkor még azt mondd el légyszi, hogy mi lesz ennek a következménye az én basic levelesláda használatomra vonatkozóan?

(#5382) erdoke válasza Macccy (#5381) üzenetére


erdoke
titán

Egy idő után csak IMAP-et és CalDAV-ot tudsz majd használni Gmaillel. Átlag júzernek talán meg is teszi, csak a beállítás lesz körülményes.
Outlook rulez; a Gmailt meg lexarom.

A legjobb aláírás a héten

(#5383) Macccy válasza erdoke (#5382) üzenetére


Macccy
senior tag

Nagyon titokzatosan fogalmazol, én meg sajnos nem értek hozzá ... Mit jelent ez, hogy állíthatom majd be a nagy GMail logóra kattintva a levélfiókot az iPhone-on és nem jön majd automatikusan azonnal minden levél?
Tudom, hogy amatőr vagyok, ezért is kérdezem, hogy értsem mi a különbség a júzernek! :B

(#5384) DJosef válasza erdoke (#5382) üzenetére


DJosef
őstag

Bocsi ha hulyeseget kerdezek, de ahhoz, hogy alkalmazasokat tudjak letolteni az appstore-bol azt csak apple email fiokkal tudom megtenni? Jelenleg WP-t hasznalok hotmail.hu-s fiokkal, de most szeretnek valtani iPhone-ra.

U.i: Az email kerdeshez meg annyit, hogy az iCloud-ot is tudom e hasznalni pl hotmail.hu-s email fiokkal.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#5385) kali válasza Macccy (#5375) üzenetére


kali
legenda

sarkítok, de; minden cég abból csinál pénzt, amiből csak tud, és ennek általában a piramis alján lévők szenvedik meg a következményeit! :(
nekem - inkább - az apple van a bögyömben az üzletpolitkája miatt, de attól még használom a telefonjukat, mert az jó, de már most is nyom a latban, amikor a következő telefont szemelem ki - és úgy látom, hogy nem csak nálam játszik ilyesmi, hiszen már a nagy amerikában sem a legkedveltebb az iphone, veszített a népszerűségéből...
embere válogatja, hogy ki mit, mikor és miért utál meg, de a nagy gyártók és szolgáltatók megléphetnek olyat, amit mások nem, és ezt jelentősebb következmények nélkül tehetik meg, aránytalanul kevés felhasználó esetleges elvesztése lebeg csak a szemük előtt.
én sem azért írom le ezeket, hogy veled - vagy bárki mással - vitázzak, inkább véleményt írok csak, ami pont annyira nem számít, mint néhány szélsőséges végfelhasználóé az apple, google...stb ellenében!

DJosef; nem csak azzal, nekem például gmail van beállítva az apple id esetén!

[ Szerkesztve ]

(#5386) erdoke válasza Macccy (#5383) üzenetére


erdoke
titán

A levél meg fog jönni, mint bármilyen más IMAP fiókkal, viszont a naptár dal és névjegyekkel külön kell majd xarakodni.

(#5384) DJosef
Apple ID és iCloud bármilyen email címmel regisztrálható, nekem is Live-os.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5387) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#5363) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ez az IM+ push csak nem akar menni, mikor feloldom a telót közli, hogy nincs elérhető hálózat :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5388) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#5387) üzenetére


CharlieDrop
veterán

viszont a yahoo-s levelem megjött, no akkor vagy IM+ nem good, vagy nem tudom

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5389) Macccy válasza CharlieDrop (#5388) üzenetére


Macccy
senior tag

Na csaknálad lesz pedig a bibi, mert most direkt kipróbáltam itthon Wi-fi kapcsolaton, IM+ belőve, haverral dumáltam GTalkról ... Kikapcsoltam alvóra a 4S-t ... Kb két percig nem írt a lusta, aztán 'koppkopp' :)

(#5390) CharlieDrop válasza Macccy (#5389) üzenetére


CharlieDrop
veterán

az adatkapcsolat is ki van kapcsolva?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5391) Macccy válasza CharlieDrop (#5390) üzenetére


Macccy
senior tag

Azt szinte sose kapcsolom be, otthon meg végképp ... Az a "piros gomb" amikor nagyon kell a net, mondjuk melóban, sz*rás közben :DDD

Szóval csak Wi-Fi -ből is jön-megy az IM+ is és a levél is.
Viszont ... Nekem valami eszembe ötlött. Mintha lenne az IM+ -ban olyan beállítás, hogy Push vagy mi, hogy hány napig maradjon bent. De ezt ma már nem nyomozom, mert sietve aludnom kell. Ha van időd nézegesd, a lényeg hogy mennie kellene ...

(#5392) Ufff válasza CharlieDrop (#5390) üzenetére


Ufff
senior tag

Nekem az Imo messenger jött be Gtalkra. Push is működik rendesen. Próbáld meg!

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#5393) CharlieDrop válasza Macccy (#5391) üzenetére


CharlieDrop
veterán

megvan a bibi, resetelni kellett a hálózati beállításokat most már megy, viszont este alig 16%-ot merült a telefonom és nem értem miért.
Jó 3ig be volt kapcsolva a wifi, és onnan már csak 6%-ot esett...
But Why?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5394) Macccy válasza CharlieDrop (#5393) üzenetére


Macccy
senior tag

Passzolnom kell, de a 6% merülés ha 3G alatt törpént, akkor nem tűnik soknak cirka 7 óra alatt, sőt! Ha 3G nélkül 6% ... Hát szerintem nagyon akkor sem kiugró. Vagy igen?

2 - max 3 nap üzemidő fér bele, de MINDIG a használattól függően! Nálam kihúzta már 4 napig is, de akkor nyilván alig (vagy semmit se) wi-fiztem és telefonálni se sokat használtam. És ez a mai telefonok között szerintem még egész tisztességesnek számít!

(#5395) CharlieDrop válasza Macccy (#5394) üzenetére


CharlieDrop
veterán

eddig bármelyik este max 1%-t csökkent, 3G kikapcsolva

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5396) Macccy válasza CharlieDrop (#5395) üzenetére


Macccy
senior tag

Többet alszol akkor ... ? :DDD Nem tudom, de 1% az tényleg kevésnek tűnik sima stand-by állapotra is, ha egy 7-8 órás alvással számolsz.

(#5397) tylerddd válasza Macccy (#5396) üzenetére


tylerddd
veterán

Azt én is keveslem! Nekem bekapcsolt wifi és 3G mellett egy éjszaka alatt 11-12%-ot megeszik azért! Nem tudom, ha kikapcsolnám őket?! Lehet kipróbálom!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#5398) Macccy válasza tylerddd (#5397) üzenetére


Macccy
senior tag

De akkor se lesz 1% szerintem és ez teljesen egészséges dolog. Ha így lenne, akkor ... gyorsfejszámolás, saccolás és ráhagyás ... 350-400 óra készenléti idő is kijönne, ami abszurdum és különben sem lehetséges! :Y Hát egy Nokia 3210 se ketyegett el szerintem 2 (!) hétig!

(#5399) kali válasza Macccy (#5398) üzenetére


kali
legenda

nekem bekapcsolt 3g mellett is csak maximum 2 - 3% merülés mutatkozik ~ 8 óra alvás alatt, bár kézire van kapcsolva szinte minden frissítés és ellenőrzés, csak az ébresztés aktív.
illetve az is számít, hogy milyen a térerő adott helyen, ahogy gyengébb, ott nagyobb fogyasztás mutatkozik - és nincs maximális térerő a lakásban.

[ Szerkesztve ]

(#5400) CharlieDrop válasza Macccy (#5396) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hát, akkor lehet friss az akku és még nem állt be ugye, viszont az SGS-em sem merül 3-4%-nál többet (kivéve, ha nem lépkedek ki a programokból), ott meg 2,5 éves az akku..

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.