Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Reméljük nem lesz nálunk annyi csuszás mint szokott...
Kifejezetten várom az 5-s modelt meg a 4s-re is kiváncsi lettem.

(#2) fateless


fateless
veterán

Az egész baráti ár, ha csak simán átváltjuk. Persze a helyi adó és az utaztatás feltehetőleg sokat ront ezen...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#3) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

350$-ért rohanok megvenni. :)

PS4

(#4) plus44


plus44
veterán

Még mindig szkeptikus vagyok ezzel a kisebb iphonenal kapcsolatban. Minden évben előjön de soha nem lett belőle még semmi. Azért most is várjuk lesz e.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5) qfm válasza mrhitoshi (#3) üzenetére


qfm
senior tag

Nettó 350$. Először írd át a dollár jelet euróra, majd add hozzá az áfát, meg a kereskedők kapzsiságát és kijön a 120-140 ezres ár.

(#6) skajwa


skajwa
senior tag

Igazából ha kiadnák a 4g-t 1-2 változtatással 350$-ért, bőven jó lenne. IPS helyett TFT nem egy lehetetlen kompromisszum...:)

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#7) Karma válasza qfm (#5) üzenetére


Karma
félisten

Még úgy is rommá dugja a jelenlegi piacot, úgyhogy F- YEAH!

“All nothings are not equal.”

(#8) EczkE


EczkE
addikt

Ha tényleg jön az "olcsóbb" ájfon lehet vennék is egyet.

Asszem mindenféleképpen!

(#9) davep


davep
tag

És mi lesz a sokat emlegetett fragmentációval?

Machete don't text

(#10) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Miután viszont a felső szegmensben tarolt, valahová bővülni kell, mert nem lehet ugyanazt a növekedési mutatót hozni minden évben, a piac telítődik egy idő után. Az android fanok nem fognak almát venni, de valamerre el kell induljon.

Így marad az a réteg aki csak akar, de nem engedheti meg magának újonnan. Szerintem a használtpiaci vevőket akarja új készülék vételére sarkallni, mert az a bevétel is nála landol. Persze érdekes kérdés, hogy akkor fognak-e az emberek annyi készüléket venni, mert az értéktartásán is rontani fog egy kisebb modell. Sokan azért vesznek, mert a használtpiacon relatív alacsony bukóval el lehet adni és megvenni az utódját. Viszont ha egy kisebb modellel agyonveri a használtpiacot, az szerintem a nagyobb modellek eladásán is megérződhet ha az emberek nem cserélik le olyan szívesen. Persze ez csak spekuláció, távolról sem biztos hogy így lesz, de ugye ez is lehet egy forgatókönyv.

(#11) telya


telya
aktív tag

" IPS helyett hagyományos TFT-LCD alapú 3,5 hüvelykes kijelzőt és alacsonyabb felbontású kamerát kaphat"

mivan?? az IPS is TFT-LCD, csak annak egy reszhalmaza, ami a regen bejaratott olcso TN panelnel egy fokkal jobb. ahogy LED kijelzo sincsen, az is sima LCD kijelzo, csak mas hattervilagitassal. nem ertem miert kell hulyiteni a nepet.

(#12) Karma válasza davep (#9) üzenetére


Karma
félisten

Ez miért okozna fragmentációt? Hiszen azonos a hardver ;)

“All nothings are not equal.”

(#13) bartucc


bartucc
addikt

Hát igazából egy ez olyasmi, mint a ZTE sorozat, csak közülük a Blade kapható csak nálunk. (a nagyobbakban jobb a kijelző, és több a ram)

Szerintem ha valaki kifizet egy telefonért 120-140 ezret, akkor nem biztos hogy örülni fog a TFT kijelzőnek... 50-60 ezres telefonnál is már kellemetlen, hisz hiába a jó kamera, meg a nagy hardveres erő, ha a kijelző, ami az alapvető használathoz szükséges, gyengébb minőségű, oda a minőségi érzés, legalábbis szerintem. Nagy árkülönbségnek kell lennie, hogy megérje a 4S-t választani. Persze, ha van megfelelő árkülönbözet, akkor van egy relatíve olcsó iPhone erős hardverrel.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14) kaller1 válasza EczkE (#8) üzenetére


kaller1
veterán

Apple és az olcsó iphone együtt csak a mesében van.:)

.::> <::.

(#15) tommjee


tommjee
senior tag

Hát ha ez igaz akkor ez nagyon jó hír :DDD

(#16) manchester85


manchester85
addikt

Érdekes hírek. Ha igazak, kíváncsi vagyok, hogy oldja meg az Apple a minőséget és az olcsóságot. Ha a felhasználói élmény és az anyaghasználat marad, és mondjuk "csak" a megapixel vagy az IPS panel hiánya, illetve a változatlan kijelzőméret jelenti a kompromisszumot, akkor azzal nagyon jól lefedheti a teljes piacot. A legfőbb piacát, az USA-t pedig nem hiszem, hogy veszélyeztetné a házon belüli konkurencia, ellenben ahol 600-700 dollárért mérik díjcsomagra vállalt előfizetéssel, mint kicsiny hazánkban is, ott szélesebb körben elterjedhet. (Bár ha eddig se tudtak eleget gyártani, akkor hova terjeszkednének? :U )

kaller1!

Nem olyan biztos az. És mi van az iPaddel? Oké, az nem iPhone, de semmivel se drágább (sőt, olcsóbb) a konkurenciánál. Pedig ott még csak butításról sincs szó. Az iPhone és az iPad olyan széles körben elterjedhet, annyira nagy a célközönsége, hogy logikus döntés lehet szélesebb rétegben mozogni. Hosszú távon visszajön az a pénz, kamatostól. :)

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#17) EczkE válasza kaller1 (#14) üzenetére


EczkE
addikt

Ezért van ott a "ha", idézőjelben az olcsóBB. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#18) fricz19 válasza qfm (#5) üzenetére


fricz19
őstag

köcsög kereskedők még hasznot is raknak a telefonra... :U

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#19) NoMagix válasza kaller1 (#14) üzenetére


NoMagix
addikt

Ebben teljesen igazad van! :)

Karma! ]Még úgy is rommá dugja a jelenlegi piacot, úgyhogy F- YEAH! ezt nem értem? miért is?

[ Szerkesztve ]

(#20) tommjee válasza kaller1 (#14) üzenetére


tommjee
senior tag

Hát igen ez a baj ! Én az iPod Touch 5-re leszek kiváncsi :)

(#21) SentryGun válasza bartucc (#13) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Csak nem valami retek minőségűt raknak bele, az nem vallana az almára... (Vannak jó minőségű tft-lcd kijelzővéel szerelt mobilok is a piacon, ha jól tudom.)

A másik, hogy ha ez megint csak egy kacsa, akkor meg felesleges találgatni. Tényleg minden évben benyögi egy-két "meg nem nevezett, de belső forrás", hogy lesz mini iphone, aztán még mindig egy modellel érkezik évente a márka (amely ciklus ez évtől rövidül).

(#22) Karma válasza NoMagix (#19) üzenetére


Karma
félisten

Mert miért ne? Ha tényleg megkapja az A5 processzort, akkor pusztán nyers erővel és a már meglévő alkalmazásokkal lenyomja a kétmagos androidos szarokat. Nem beszélve arról, hogy valószínűleg nem akar kigyulladni a kezedben mint az SGS2, vagy nem kell az éghez fohászkodnod a millió bug javításáért, mint az LG O2X-nél :)

Mellesleg az iPhone 3GS is sima TN panel, semmi extra nem lenne, viszont transzflexív. Manapság ez eléggé kihalt, pedig hatalmas királyság. Ha a 4S is ilyet kapna, részemről öröm bódottát.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#23) tDr1v3r válasza qfm (#5) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Na igen, viszont biztos lesz olyan bolt majd megint, aki hónapokig 300k-ért fogja árulni itthon... :DDD

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#24) Gengi válasza manchester85 (#16) üzenetére


Gengi
senior tag

Ha a fentebb írt számításokat enyhébbre vesszük. (tegyük meg) 350 dollár helyette euro és némi áfával legyen 120 K. Egy valamilyen formában butított I4. Kisebb háttértár, kevésbé jó anyaghasználat, gyengébb kijelzővel rendelkező készülék jön... Akkor most ez hol a fenébe fog versenyezni :D?

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#25) manchester85 válasza Karma (#22) üzenetére


manchester85
addikt

LG OSX? :DDD Egy rossz utánzat, szimbolikusan? :DDD

Gengi!

Attól függ, hogy a butítás hány szempontot érint. Ha az anyaghasználat ugyanaz lesz, és marad ugyanekkora kijelző, csak LCD-vel, az i5 meg IPS panellel, nagyobb kijelzővel, akkor lehet az még nagyon jó vétel is. A butítás mértékétől fog függni szerintem.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#26) Karma válasza manchester85 (#25) üzenetére


Karma
félisten

OkettőX :U, de most hogy mondod, van benne valami :P

“All nothings are not equal.”

(#27) tommjee válasza Gengi (#24) üzenetére


tommjee
senior tag

Megy Android középkategóriába :] :]

(#28) janos68


janos68
aktív tag

Ha nem Retina lesz a kijelzője, akkor felejtős.

(#29) Totheground válasza davep (#9) üzenetére


Totheground
addikt

Milyen fragmentáció? Ha nem kap retinát, akkor 320*480-as lesz, mint az eddigiek. Proci valszeg ugyanaz, memória 256 vagy 512 lesz. Nincs itt fragmentáció.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#30) (An)Dante válasza janos68 (#28) üzenetére


(An)Dante
őstag

Az iPod Touch is retina kijelzős, van benne előlapi VGA és hátlapi HD kamera is, sőt ugyanúgy Apple A4 processzor köré épül, igaz, kevesebb RAM-ot kapott. Ugyan minden komponense gyengébb mint ami az iPhone 4-ben van, alkalmazások terén mégsincs kompatibilitási probléma, hiszen minden szenzora megvan, max néhány brutális 3D szoftver nem fut el rajta.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#31) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Istenem de kurvára unalmasak már az iphone 5 és társai körüli spekulációk. X ezt pletykálja, Y pedig azt. Ki nem szarja le.
Én is kíváncsi vagyok, de majd ha hivatalosan bejelentik, akkor alkotok véleményt. Félhivatalos és kamu infók meg nem érdelnek.
Bulvársajtó elbújhat lassan az iPhone körüli hírek mellett.

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#32) davep válasza Karma (#12) üzenetére


davep
tag

A kijelző méret a pletykák szerint nem lesz azonos.

Totheground: Szóval csak annyiba fog különbözni egymástól, mint az azonos kategóriában lévő androidos telefonok...

[ Szerkesztve ]

Machete don't text

(#33) kaller1 válasza manchester85 (#16) üzenetére


kaller1
veterán

Nem olyan biztos az.

De, biztos. Az olcsó iphone valójában csak majd az iphone 5-től lesz olcsóbb, egyébként meg drága lesz. Remélem senki nem veszi komolyan, hogy majd 70k-ért fogják dobálni kártyás csomagban. :)

.::> <::.

(#34) tommjee válasza kaller1 (#33) üzenetére


tommjee
senior tag

Kicsit hülyén nézne ki :DDD iPhone 70 ezer Ft-ért kártyás csomagba :DDD

(#35) Everman válasza bartucc (#13) üzenetére


Everman
addikt

"Szerintem ha valaki kifizet egy telefonért 120-140 ezret, akkor nem biztos hogy örülni fog a TFT kijelzőnek... "

No igen, ez az Apple esetében a kisebb, olcsóbb modellt jelentené, a HTC-nél meg a zászlóshajót, mert ugyebár a Sensationnek is TN-Film paneles kijelzője van és 160 körüli ára.

(#36) kaller1 válasza tommjee (#34) üzenetére


kaller1
veterán

Pedig többet nem nagyon érne, akár hogy is nézzük.

.::> <::.

(#37) robertel válasza tommjee (#34) üzenetére


robertel
senior tag

70ért én is vevő lennék rá, de azt hiszem nem vagyok ezzel egyedül.
Mindenesetre egy t üzletben megtaperoltam egy 3gs-t és egy 4-et is, hát mit modnjak nagyon pöpec mindkettő, nekem még 3gs is nagyon jó lenne, abban is benne van minden ami nekem kellene.
Kiváncsi vagyok, hogyha jön az olcsó iphone, akkor mi lesz a megmaradt 4g-kel, mert azokat is el kell adni.
Attól félek, nem lesz ez olcsó, 100 körül lesz, az 5 meg 160-170.

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#38) cqr válasza Totheground (#29) üzenetére


cqr
aktív tag

Milyen fragmentáció?

Ha natív felbontásra készítesz 3D-s alkalmazást, akkor az i4-3GS-i5/i4S hardveresen nem túl hasonló. Ha az A5-ben nem fogják jelentősen vissza az órajelt, akkor 4-5-ször erősebb lesz, mint az i4 ami épp egy éves (ez egyébként nagyobb szakadék, mint az adott intervallumra vett gpu-val rendelkező androidos telefonok között van..) Így grafikus szempontból minimum két (és elég eltérő) profile kell, ami az eltérő arch.-ok ellenére az androidon is elég lenne. (Utóbbi esetében egyébként a szoftveres fragmentáció (inkonzisztencia, támogatottság) a jóval nagyobb probléma)

(#39) danih


danih
addikt

Ótsó ifon, nincs mese, nyitni kell lejjebb is... Azért figyelni kell, hogy picit azért drágább legyen.

(#40) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Kizárt. Ekkora árkülönbözetnél legjobb esetben is a 3GS hardvere kerülhetne bele, de inkább egy előző generációs iPod-é (mit tudom én azokat hogy jelölik). Lehet a középkategóriában növekednének, de kevesebben vennék meg a drágábbat, ha ugyan azt megkaphatnák fele áron is, csak kisebb (illetve változatlan méretű) és kevésbé jó (azért még mindig az Apple-ről van szó, nyilván nem lesz láthatatlan napfényben sem) kijelzővel.
Még mindig tartom a véleményem, hogy nem lesz két különböző árú iPhone idén sem. Ennek a legnagyobb a valószínűsége, értelme nem is lenne, mivel van egy előző generáció, ami olcsóbb lesz, azonos hardver rosszabb minőségben ártana a hírnévnek, gyengébb hardver után meg nem mondhatnák el többé, hogy mennyire egységesek, a következőig 3, onnantól meg már 4 különböző iPhone lenne piacon 2 helyett. És látva ezt a cikket, még inkább megerősít benne, hogy az egész kacsa.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#41) Totheground válasza cqr (#38) üzenetére


Totheground
addikt

Kb ezért írtam, hogy miféle fragmentáció. :)
Szoftveres nem nagyon van iOS és iOS között, a hardveres meg nem TÚL vészes, mivel egyébként sem sok app hajta még ki ezeket a vasakat. A kijelző meg adott, van 3 féle felbontás universal appoknál (habár lesz az négy is, ha kap retinát az új iPad is).

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#42) mrhitoshi válasza qfm (#5) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nem hiába írtam 350$-árt. Ha nem annyi akkor nekem biztos nem fog kelleni. :P

PS4

(#43) stevve válasza cqr (#38) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez még nem jelent nagy gondot. Nyilván úgy lesz belőve, hogy ne legyen erőbajnok, de fragmentációt olyan értelemben sem okoz, hogy OS-ben nem lesz különbség.

"Így grafikus szempontból minimum két (és elég eltérő) profile kell, ami az eltérő arch.-ok ellenére az androidon is elég lenne. (Utóbbi esetében egyébként a szoftveres fragmentáció (inkonzisztencia, támogatottság) a jóval nagyobb probléma)"

Ez ugyanúgy megoldható, mint PC-n. Nem lesz gond. Te most kevered a felhasználói szoftverek és az OS fragmentációját. Utóbbi itt kb. 0, előbbi meg nyilván változó, de az sem halálos. Most is a legtöbb app iPad/iPhone kompatibilis.

Milyen inkonzisztencia? :)

"Ha natív felbontásra készítesz 3D-s alkalmazást"

Játékoknál a felbontásállítás minden esetben új verziót jelent? Nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Jhonny06 válasza plus44 (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezek azért már a vihar előtti félhivatalos találgatások, amik az Apple-el kapcsolatban elég jól be szoktak jönni, a régi iPhone "Nano" találgatások pár Google-ön megtalálható képig jutottak csak, senki nem vette komolyan őket.

_______________________________________________

Mondjuk ha újítok, akkor csak a legdrágább modellt, szerintem ezzel más is így lesz, az iPhone-nál a prémiumot szoktuk meg, főleg a jelenlegi modell után egy olcsóbb változatra váltani már nem lenne túl jó érzés. Na de majd kiderül. Azt azért remélem, hogy a csúcs nem lesz drágább a jelenleginél, már most is elég necces az iPhone 4 előfizus ára, ennél többet már aligha adnék ki érte. Számomra a nagyobb kijelző lenne a legnagyobb újdonság, a jobb kamera meg ilyenek már nem hatnak meg.

[ Szerkesztve ]

(#45) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Engem főképp az iPhone 5 izgat, mert gondolom abban lesznek az igazi újdonságok, a 4S inkább egy 4 utód, és csak a 2 magos proci lesz benne az újdonság, és lejjebb viszik az árát. Az 5-nek új formája lesz, stb...:) Kiváncsian várom mit hoznak ki belőle.:K

(#46) Polllen


Polllen
nagyúr

Csak úgy, mint kb az utolsó ilyen pletykánál... Majd meglátjuk :DDD

Az iOS5-tel újra kezd érdekes lenni a rendszer. :)


Jhonny06

Nyilván az a tábor, aki minden évben megveszi a legújabbat, most is megfogja. Azok meg pl. akiknek elég egy normális telefon kb. a 3Gs-sel is ellennének. (persze 5mpixel-s kamera nem rossz, főleg ha normális képeket készít)

Én mondjuk csak az árral kapcsolatban vagyok szkeptikus. :)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#47) plus44 válasza Jhonny06 (#44) üzenetére


plus44
veterán

Figyelj már lassan 3. éve, hogy vannak ilyen irányú találgatások, és mindig az új iphone bejelentése előtt hónapokkal (most is ott vagyunk, ha szeptember végére várjuk az új iphone-t), tehát nem látom át, miért is lenne ez most más?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#48) Jhonny06 válasza plus44 (#47) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én úgy emlékszem, hogy eddig csak tényleg pletykák voltak, amik valahol elhangzottak, itt meg már beszállítóktól van az infó, ez azért egy fokkal hitelesebbnek tűnik. Nem azt mondom, hogy 100%-ig elhiszem (nem is különösebben érdekel, hiszen mint említettem, max. a legjobb modellt venném meg, ha egyáltalán vennék), de inkább, mint az eddigieket.

(#49) tween


tween
őstag

...nem hogy betennék a 3gS-t a "normál" tarifák közé (amire annyi esély van,mint hogy én apáca leszek), így alternatívább lehetne több embernek,köztük nekem is...íme beszéltem..uff

(#50) plus44 válasza Jhonny06 (#48) üzenetére


plus44
veterán

Korrábban is ez volt."A beszállítók értesülései szerint"...végülis semmi nem lett. :U No offense, nem azt mondom, hogy nem is lesz, bár jó pár dolgot nem értenék akkor, pl. hova lenne ez pozicionálva? Mi értelme lenne egyáltalán? Ez váltja az ipod nano és touch sorozatot? Nem tudom, de ahogy eddig is, most majd a szeptemberi konferencia választ ad mindenre.

“This is where the road crashed into the ocean...”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.