Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ΞΔGLΞ válasza #65577472 (#150) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Már akinek, nem nincs szükségem (már) rá, de egy (legalább valamivel) szebb dizájnra igen. Lényegtelen, mert mindenképp cserélve lesz a "régi", nálunk mint őskövület mac/apple felhasználóknak.

(#152) #65577472 válasza ΞΔGLΞ (#151) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ettől függetlenül a pencil támogatásnak köszönhetően jelentősen meg fog nőni azoknak a száma, akik gyakrabban fogják egy kézben tartani.

(#153) #40359168 válasza ΞΔGLΞ (#149) üzenetére


#40359168
törölt tag

Táblagépnél pont nem para szerintem a káva, sőt, használat közben kifejezetten jól is jön, ha van. Surface-t a rendszer miatt max akkor használnék, ha pisztolyt fognának a fejemhez, mondjuk az iOS-t se igazán szeretem már, tehát nem ez mondatja velem, hogy az iPad dizájnban - szerintem - a mai napig etalon. Ettől függetlenül ha mostanában táblagépet akarnék venni (mint ahogy nem akarok), akkor első körben a Xiaomi háza táján nézelődnék.

(#154) #65577472 válasza #40359168 (#153) üzenetére


#65577472
törölt tag

A Xiaominak nincs konkurens ajánlata az iPad 2018-ra.

(#155) Fall-N válasza SkyLine3000 (#39) üzenetére


Fall-N
veterán

Csak két példa, ami már manapság alap:
- Üzletkötők a boltokba iPad-en adják le a rendelést, amit a boltvezető megrendel. Coca Cola évek óta így csinálja, de a többi is.
- Raktározás: egy szoftver kérdése és ugyanígy leltárra és megrendelésre elég egy tab. Azt lehet hordozni és nem olyan nagy eszköz, mint egy laptop.

[ Szerkesztve ]

(#156) Paul78 válasza #95561216 (#147) üzenetére


Paul78
csendes újonc

Én legalább valóban okos vagyok, veled ellentétben aki csak megjátssza! 😂

(#157) helixP válasza Paul78 (#156) üzenetére


helixP
nagyúr

Mondjuk ezzel a stílussal nem sok kenyeret fogsz megenni a Prohardveren.

(#158) rep3at válasza Paul78 (#129) üzenetére


rep3at
őstag

Olvasgatok errefelé sokat sok éve ezért nem is értem hogy mit keresel még itt..

Forward thinking. كرر

(#159) #40359168 válasza Paul78 (#156) üzenetére


#40359168
törölt tag

Ha már személyeskedés, nekem egy tiltást megér: nem okos, hanem egy nagypofájú, arrogáns gyökér vagy.

(#160) #65577472 válasza helixP (#157) üzenetére


#65577472
törölt tag

Túl sok kenyeret evett már, egy korábban véglegesen kitiltott "fórumtárs" reinkarnációja.

(#161) helixP válasza #65577472 (#160) üzenetére


helixP
nagyúr

Így sok minden értelmet nyer, köszi.

(#162) Payphone


Payphone
tag

Múlthéten vettem meg ezt az eszközt. Mivel nekem sose volt ipadem (és semmilyen más tabletem sem) ezért engem nem zavar hogy maga a "ház" régi technológia, szóval nekem minden újdonság ami benne van. A hardver viszont szerintem nagyon is teszi a dolgát. Mióta használom az iphone-om üzemideje nagyon megnőtt mert sokkal kevesebbet nyomkodom.

(#163) Paul78 válasza Payphone (#162) üzenetére


Paul78
csendes újonc

Király vagy Payphone! Egészséggel használd! 😉👌

(#164) #65577472


#65577472
törölt tag

(#165) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hogy a WWDC-n milyen készülékekkel jönnek ki. iPad Pro-ra mondjuk nem számítok, de hátha. Remélhetőleg tovább javítják az iOS-t abba az irányba, amit tavaly kezdtek el.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#166) r3dsnake válasza tib85 (#22) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez nem így van.

(#167) Giovan! válasza #65577472 (#164) üzenetére


Giovan!
addikt

Nagyon gyorsnak kell lenni, mert ha közben épp érkezik egy hsz és nem annak a kommentje lesz a kép fölött akinek a kép üzenetét szántad, törölheted az egészet. De te megoldottad, respect :R

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#168) 19_OsY_81 válasza Payphone (#162) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Osztom...

Arról nem is beszélve, hogy ha keskenyebb lenne a káva, akkor nem tudnád kényelmesen fogni az eszközt könyv, vagy e-magazin olvasása közben. Mindig megérintenéd a kijelzőt, amivel meg különböző interakciókat indiánál el.

Én nagyon elégedett vagyok az eszközzel...

Rádásul egy út során volt szerencsém megvenni New Yorkban a 5th avenuen, megtapasztalva azt a brutálisan profi kiszolgálást, amit az ember egy Apple Storeban él át... :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#169) #50424832


#50424832
törölt tag

Az első iPadem, nagyjából 1 hónapja használom (Samsung Galaxy Tab S2-t váltott). Remek készülék, parádés üzemidővel. Nagyon meg vagyok elégedve 👍az Insta mintha nem lenne jól optimalizálva, de ez nem az eszköz hibája.

(#170) r3dsnake válasza #50424832 (#169) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Instából csak iPhone verzió van, iPad nincs.

(#171) Tikakukac válasza r3dsnake (#170) üzenetére


Tikakukac
titán

Akartam is jelezni, hogy mivel ipadra nincs insta, így nem csoda, ha fura.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#172) #50424832 válasza Tikakukac (#171) üzenetére


#50424832
törölt tag

"ipadra nincs insta"

Akkor hogy lehet, hogy minden különösebb bűvészkedés nélkül telepített az App Storeból? Anno a Samsung mindig írta ilyen esetekben, hogy nem kompatibilis az eszközzel, vagy valami hasonló és le sem engedte tölteni. Persze más platform, tudom.

(#173) #65577472 válasza #50424832 (#172) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nincs iPad-re optimalizált verzió. Ha lenne, akkor landscape módban tudnád használni, de így csak egy kinagyított trágya az egész.

(#174) Tikakukac válasza #50424832 (#172) üzenetére


Tikakukac
titán

Úgy, hogy be van pipálva gondolom az iphone is. Ha azt kiveszed, minden ilyen program el fog tűnni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#175) Payphone


Payphone
tag

Számomra érdekes egyébként hogy egy olyan app mint az Instagram nincs ipadre optimalizálva... Több tízmillió ember használja nap mint nap, sok használhatatlan gagyi appnak persze van átirata.

(#176) r3dsnake válasza #50424832 (#172) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

iPhone appok is futnak az iPaden.

(#177) Tikakukac válasza Payphone (#175) üzenetére


Tikakukac
titán

Sok érdekes dolgok csinálnak még ők ezen kívül is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#178) #65577472 válasza Tikakukac (#177) üzenetére


#65577472
törölt tag

A szuperlassításra gondolsz? ;]

(#179) Tikakukac válasza #65577472 (#178) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyat tudnak. Ja. Szegény 4s végig lett engedve frissítéssel. Használhatatlan a telefon. De tényleg. Azt nem értettem soha, hogy ezek után miért engedik a userek a frissítéseket és legfőképp miért vesznek megint ilyen gyártótól bármit is? Rejtélyek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#180) #65577472 válasza Tikakukac (#179) üzenetére


#65577472
törölt tag

Szeretem az Apple cuccokat, de a gyártót mélyen elítélem az ilyen akciói és az üzletpolitikája miatt egyaránt.

(#181) Tikakukac válasza #65577472 (#180) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagyunk ezzel páran. Mit kaptam én ezért szifonos topikban, drága Istenem :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#182) #65577472 válasza Tikakukac (#181) üzenetére


#65577472
törölt tag

Bízom benne, hogy ez a topik nem fog elszennyeződni.

(#183) joey04 válasza Tikakukac (#177) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk ez nem az Apple dolga. A fejlesztőnek kell optimalizálni iPad-re.

Ha nem a cégre gondoltál, akkor elnézést, de a többi komment alapján úgy jött le. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#184) Tikakukac válasza joey04 (#183) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyilván mindenki tettetheti a hülyét, de nem véletlenül nincs megcsinálva az az app. Meg nem véletlenül nincs megcsinálva sok más sem. Az Apple-nek az a dolga, hogy minél több eszközzel csavarja ki a piacból a pénzt. Ennek szerves része, hogy alapvető dolgokat kihagy termékekből, ami a másikban megtalálható. Az iPad a legtipikusabb ilyen, gyakorlatilag egy nagy szifon, velük azonos hardverrel, aztán egy felbontás skálázás már nem fér bele. 2-3-4-5-6 éve. Mint mérnökinfós ezt azért picit nehéz elhinnem. A pici alatt az abszolútot értem :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#185) #65577472 válasza Tikakukac (#184) üzenetére


#65577472
törölt tag

A hozzánk hasonló független userek szerint vérciki, hogy 2012 óta nem nő a felbontás. Ha egy fanboyt kérdezel, akkor a válasz, hogy már 2012-ben bevetette a gyártó a retina displayt. :B

(#186) helixP válasza #65577472 (#185) üzenetére


helixP
nagyúr

És minden teljesen felesleges, vagy haszontalan, ami más gyártónál több, vagy plusz feature, aztán szépen csendben átveszik (nagyobb kijelző, wireless töltés, IP certifikát, stb)

[ Szerkesztve ]

(#187) Cseri0058 válasza Tikakukac (#179) üzenetére


Cseri0058
őstag

Ez azért vicces. Ott van pl az iphone 5s. Máig tökéletesen használható a friss szoftverrel. Mert még támogatott. Néz meg egy akkoriban kiadott droid telót. Használhatatlan diavetítés az egyész. De nyilván az apple a szar hogx ennyi ideig támogatja. Nevetséges...

(#188) #65577472 válasza helixP (#186) üzenetére


#65577472
törölt tag

És ha már a Tab S3 kapott S-Pen-t, akkor adjunk az iPad 2018-nak is pencil támogatást. Az persze teljesen mellékes, hogy a Samsungnál alaptartozék a toll, az Apple pedig egy kisebb vagyont elkér érte.

(#187) Cseri0058 Jaja, az Apple még az SE-nél is elismerte, hogy lassították "az akkumulátor kímélésének érdekében".

[ Szerkesztve ]

(#189) Tikakukac válasza Cseri0058 (#187) üzenetére


Tikakukac
titán

Viccesnek tényleg vicces, mert van 2 darab 5s is a családban. Egyiket megakasztottam 8-on, másik mai napig kapja a "frissítéseket". A tökéletesen használható definícióját fektessük le. Nekem a 8-as sebessége megfelelő, a 11-es meg akkorát bír laggolni, hogy a sírás kerülget. Ha utóbbi a tökéletesen használható, akkor igen, tökéletesen használható, egyetértek.

Droidon olyan nagy gondom eddig nem volt, ha beakadt egy új szoftverrel egy teló, akkor visszaraktam a régit. Almás telóimnál ez, nos, tudjuk mindketten hogyan megy.

Tényleg nevetséges :B De OFF end, megint olyanokról vitatkozunk, amik mérhető, létező tények.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#190) helixP válasza Cseri0058 (#187) üzenetére


helixP
nagyúr

Ekkor adtak ki a Galaxy S6-ot. Hol diavetítés az?? Vagy a G4. Nyílván nem megy úgy, mint egy S9, de ne túlozzunk már a jelzőkkel.

[ Szerkesztve ]

(#191) Cseri0058 válasza helixP (#190) üzenetére


Cseri0058
őstag

Khm. Abban az évben az s4 et adták ki. 5s után az s5 öt jött ki. Szerinted azt mennyien használják még?

(#192) #65577472 válasza helixP (#190) üzenetére


#65577472
törölt tag

(#193) helixP válasza Cseri0058 (#191) üzenetére


helixP
nagyúr

Jogos. Elnéztem.
Nem tudom, hogy mennyire hibátlanul megy az 5s, majd valaki akinek van elmondja.
Amit én el tudok mondani, az az, hogy S5-öt használnak a cégemben az "átlaghangyák" tavaly év végéig pedig én is. És semmi gondja nincs. Nem, hogy diavetítés, hanem a 6-os droid szépen fut rajta.
Egyszerűen ez a diavetítés dolog túlzás, ezt saját tapasztalatból mondom.

Barkin: Az az álmom, hogy el lehet beszélgetni platformfüggetlenül a mobiltelefóniáról.

[ Szerkesztve ]

(#194) California1 válasza daniel909 (#57) üzenetére


California1
őstag

Tedd fel a Musi appot és hallgass zenét a háttérben (Youtuberól szedi ) és közben irj mailt , olvass PH-t stb ... :-)

(#195) joey04 válasza #65577472 (#185) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk az jelent valamit, hogy sok esetben visszaléptek a gyártók felbontásban. Hiszen ahol van értelme, az a vr. Na az meg finoman szólva is nem azárnyal éppen. Btw iphone x óta nem kell ezt hangoztatnia a fanoknak, hiszen ott megkapták a magas felbontást. Tökéletesen fölöslegesen persze.

184: tehát szerinted az Apple fizet azért, hogy ne legyen iPad kompatibilis az insta?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#196) Tikakukac válasza joey04 (#195) üzenetére


Tikakukac
titán

Dehogy fizet. Ne nevettess :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#197) joey04 válasza Tikakukac (#196) üzenetére


joey04
titán

Akkor hogy éri el?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#198) Tikakukac válasza joey04 (#197) üzenetére


Tikakukac
titán

Gondolkozzunk csak, gondolkozzunk... hogyan lehet elérni pénzbeli juttatásokon kívül, hogy az akaratunk érvényesüljön egy adott területen? Hmm fogós kérdés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#199) joey04 válasza Tikakukac (#198) üzenetére


joey04
titán

Jó, ez már ilyen chemtrail kategória. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#200) Tikakukac válasza joey04 (#199) üzenetére


Tikakukac
titán

Arról is kizárólagossági szerződések vannak? Nem tudtam, de mostantól nyugodtabban ülök repcsire, tudván, hogy a srácok pont annyi chentrailt szórnak ki és oda, ahova és ahogyan kell :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.