Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Nem is rossz...

(#2) Wesder


Wesder
félisten

Hát nem tudom, ha dolgozik is rajta az ember akkor okè, de netezni filmezni kicsit sok szerintem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Hálistennek az árazásával se szálltak el.

Picit elborzaszt a tudat, hogy négy éve használom az Airem, de legalább teszi rendesen a dolgát.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4) szupermacs válasza Wesder (#2) üzenetére


szupermacs
veterán

Én elfogadnám! :D

(#5) Geller72 válasza zozzo72 (#1) üzenetére


Geller72
veterán

Szerintem meg szégyen. iphone 7 technológia. Ha megnézem, az, amire NEKEM kellene, a legfullosabb verzió jó csak. Nem azért mert nekem az mind kell, amit az tud, hanem azért, mert ami nekem kell, azt csak az tudja.

-4g nekem nem kellene
-128 gb sem, nekem is elég lenne arra, amire én használom a 64 gb-os verzió
-Csak a 4g-s verzióban van gps/glonass - egy azért minimum szegénységi bizi
-2 gb ram. Lehet, hogy most még ok, de ha a cikkben említett hosszú ciklust nézzük, akkor lehet, hogy
nagyon hamar kevés lesz. A dinamikus ram kezelés - kifejezés sem hoz lázba.

Most akartam ilyet venni, de lelombozott az ára a fent említettek miatt.

Nem értem miért nem lehet kiadni egy olyan verziót, ami 64 gb-os, only wifi és van benne gps/glonass.
Nem nagy cucc összelegózni egy ilyen verziót. És még mindig pofátlanság ennyivel többet kérni a - nekik minimális különbségbe kerülő -128 gb-os verzióért.
Azt sem értem, hogy ha máshol a minimum háttértár-méretet fel tudták emelni, itt miért nem? Lehetne 64/128/256-os verzió is simán. :(

(#6) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Tegnap vettem egy sim-es 128 gigásat. Teljesen meg vagyok vele elégedve.
A tesztre nem számítottam.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#7) joey04


joey04
titán

A Pro szériával úgy rohan az Apple, mintha lenne valós konkurencia. Ami persze jó dolog. Az viszont nem, hogy az alap széria minimális fejlesztésekkel is jobb, mint a legtöbb gyártó csúcs gépe, (ráadásul alacsonyabb áron akár). Persze ez nem az Apple sara, meg ahogy említettem szerencsére (még) nem üt vissza, hogy nincs vetélytárs, mert a Pro szériában brutális fejlesztések vannak. Érdekes mennyire elengedte a tablet piacot a google meg az összes partnere. A samu meg a huawei adnak életjelet, de náluk is csak korrekt ajánlatok vannak, az is csak néha. Visszaesett a tablet piac, de ez annak is köszönhető, hogy szarnak rá a gyártók. Ördögi kör.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) szubrutin válasza joey04 (#7) üzenetére


szubrutin
aktív tag

Nem a gyartok szarnak ra, hanem az emberek majdnem mindenkinek 6colos teloja van, akkor minek tab, sztem sokan gondolkodnak igy.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#9) joey04 válasza szubrutin (#8) üzenetére


joey04
titán

Erre írtam, hogy ördögi kör. Visszaesett a tablet piac a nagyobb telefonok miatt, de azért zuhant be, mert a gyártók erre úgy reagáltak, hogy elengedték. Plusz a google sem fejleszt semmit a droidban tablet vonalon. Mellesleg egy 6”-os telefon sincs sehol egy tablethez képest, teljesen más a kettő.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) ctvagyok


ctvagyok
őstag

A 2017-es ipadet használom. Legnagyobb gyengeség a hangszórók helye, és a képarány. Jó lenne ha kukáznák végre ez a nyomi 4:3-at. Lehetne valami 16:10 verzió vagy 16:9. Akár kisebb képernyő átmérővel is.
Ezeket nem nézzük azért van benne pár szoftveres butaság is, de azt is meg lehet szokni.
Engem a két ablakos mód bénasága zavar, főleg portrait modeban. Mondjuk a kevés mag is betesz akkor a használhatóságnak.
De mindez ellenére nagyon jó vételnek tartom az olcsóbb ipadet.

[ Szerkesztve ]

(#11) sKie^ válasza szubrutin (#8) üzenetére


sKie^
tag

Isten tudja miota vannak piacon tabletek, de meg mindig nem jott el a pillanat, hogy en ugy erezzem, hogy telefon es laptop melle nekem kellene egy ilyen. De ahogy nezem soha nem is fog eljonni.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#12) Wesder válasza szupermacs (#4) üzenetére


Wesder
félisten

Ennyièrt már One X-et veszek ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13) #65577472 válasza sKie^ (#11) üzenetére


#65577472
törölt tag

Én egy ideig párhuzamosan használtam a telefon mellett laptopot és tabletet, de 5 éve kukáztam a laptopot és csak a tablet maradt.

Ez a vas ennyiért teljesen korrekt, ma reggel rendeltem meg, erre itt a teszt.

(#14) HarleyCustom válasza Wesder (#2) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15) szupermacs válasza Wesder (#12) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha már van, akkor minek vegyek? :DDD

(#16) Geller72


Geller72
veterán

vs.

:Y

(#17) mackoman


mackoman
tag

Minimum egy ajánlott plecsnit kellett volna kapnia,de tudjuk ha a Csamcsung ugyanezzel a speckoval jött volna ,tripla áron,akkor különösen maxi ajánlott lett volna.Eh....

(#18) #65577472 válasza mackoman (#17) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem akkora eresztés, hogy ajánlott legyen. Flamekeltés meg totál felesleges.

(#19) mackoman válasza Geller72 (#5) üzenetére


mackoman
tag

Azért nem emelték a háttértárat,mert nem neked készítették,hanem oktatási célra,oda meg pont elég.

(#20) MikeWazowski válasza mackoman (#19) üzenetére


MikeWazowski
addikt

+1

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#21) zozzo72 válasza Geller72 (#5) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Ilyen esetben érdemes lehet az egy szériával korábbit megvenni...

:F

(#22) tib85 válasza Geller72 (#5) üzenetére


tib85
tag

Valóban az a dolláros GPS beleférhetett volna,de telefonról lehúzza a GPS adatokat a WIFIS is ha hotspotként telefonon lóg.

(#23) szubrutin válasza sKie^ (#11) üzenetére


szubrutin
aktív tag

2010 ota :) , persze, ertem, nekem is van, de sok embernek felesleges.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#24) Geller72 válasza mackoman (#19) üzenetére


Geller72
veterán

És ezzel aztán sokra megyünk azok, akiknek így felelne meg. :U

Mire kapott volna plecsnit? Semmi olyat nem tud, amit egy brand tablet ne tudna, akár több éve. Kezeljük a helyén a dolgokat. Ez a tudás ma a középmezőnybe tartozik max. Ha a kijelzőt nem nézném, akkor még oda sem.

[ Szerkesztve ]

(#25) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Korrekt tablet, korrekt áron. Nem kizárt, hogy alkalmasint beszerzek egyet.

(#26) #65577472 válasza Geller72 (#24) üzenetére


#65577472
törölt tag

Egyetlen negatívumként a kritikán aluli előlapi kamerát tudnám megemlíteni, ezt leszámítva teljesen rendben van. Az viszont barokkos túlzás, hogy csak a kijelzője miatt nem alsókategóriás modell.

(#27) Stauffenberg válasza #65577472 (#13) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én meg már bő 3 éve nem használok tabletet, pedig amúgy vonzana a dolog, de nekem a billentyűzet azért kellene, így jön képbe az iPad Pro, de ez meg már értelmezhető méretű tárhellyel, billentyűzettel és Pencillel csúnyán a jobb laptopok árszintjébe kúszik fel.

Amióta 5,5"-es telefonom van, már a kanapén fetrengve elvagyok vele ha éppen nem igénylem az asztali gépet.

Erre a piac is rájött, nem véletlen, hogy manapság a gyártók már egyáltalán nem tolják előtérbe a tableteket. Gyakorlatilag csak az Apple teszi, de ő is kizárólag a Pro-t. A tablet piac rohamosan zsugorodik, a kezdeti lufi kidurrant. Az Asus Transformer szériájához hasonló kialakítással viszont remek alternatívája tudna lenni az alsó kategóriás (főleg netezésre tartott) laptopoknak. A gyártók valahol itt tolták el a tabletesdit.

(#28) Geller72 válasza #65577472 (#26) üzenetére


Geller72
veterán

Ok. Módosítom. Ha a kijelzőt leszámítom, akkor max középkategória lenne. Így jó? Tehát adott 200k huf a készülékre és esetleg egy BT-s bill még ~35-50k-ért? Sajnos mindenképpen vennem kell egyet. Mint írtam, az bosszant, hogy meg kell vennem a legdrágább verziót csak azért, mert az only wifibe nem rakták bele azokat a tulajdonságokat, amik nekem kellenek. Jó lenne ez, 64 gb-os verzióban gps-el. Még cellular sem kell. Nem nagyon bonyolították túl (megint) a választékot. Van két verzió, amit a cellular miatt még két fele lehet szedni és ennyi. És erre adjunk plecsnit? :(

(#29) #65577472 válasza Stauffenberg (#27) üzenetére


#65577472
törölt tag

"Amióta 5,5"-es telefonom van, már a kanapén fetrengve elvagyok vele ha éppen nem igénylem az asztali gépet."

Én pont emiatt kukáztam a laptopot, mert sokkal kényelmesebb tableten a tartalomfogyasztás. Nekem volt 6,44"-es telefonom is, de akkor sem tudtam meglenni egy 9,7/10,1"-es tablet nélkül.

(#28) Geller72 Erre van az a csúnya kifejezés, hogy így jártál (meg ne sértődj emiatt). Én 32 GB-os Cellular verziót rendeltem, a tárhely bőven elég, mert felhőben tartok nagyon sok mindent.

[ Szerkesztve ]

(#30) Geller72 válasza #65577472 (#29) üzenetére


Geller72
veterán

Dehogy sértődök. Teljesen egyetértek a kommentel. :R

(#31) #95561216


#95561216
törölt tag

Egy hónapja vettem ilyet, a pencil támogatás miatt, az valami eszméletlen jó. Ezért erősen vitába is szállnék azzal, hogy elsősorban tartalomfogyasztásra jó, jegyzeteléshet tökéletes, a 4:3-as képernyő miatt fektetve még multitaskra is alkalmas. Tartalomfogyasztás kapcsán meg pdf-ekre, kindle magazinokra jobbat kitalálni se lehetne. Mióta megvettem a céges laptop hétvégéket leszámítva marad bent az irodában (asztali gép van azért..), és a tepsi 5.5-es telefon is downgradelve lesz.

Emellett első apple cuccom, és azt hiszem ez lesz nekem a kapudrog. Árat+pencilt összeadva én sem értem, miért nem minimum ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#32) Csapoati válasza #65577472 (#18) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Neki ilyen akut Samsung-fóbiája van, hagyd.

A tableteknél meg továbbra is az Apple a király, ez tény.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#33) kakuk.tamas válasza joey04 (#7) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az iPad Pro elsősorban munkaeszköz, ott pedig van verseny.

Júzernek az iPad készül, ahol inkább az ár számít, és másokkal kell versenyeznie.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#34) #65577472 válasza Csapoati (#32) üzenetére


#65577472
törölt tag

Én folyamatosan ingázom az Android és az iOS között, nálam az aktuális Tab S is király. Ha megjelenik az S4, akkor ez megy a levesbe azonnal.

(#35) Stauffenberg válasza #65577472 (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem mondom, hogy nekem nem hiányzik néha, de nem annyira, hogy még egy telefon árát ráköltsem, ha kicsinylem az 5,5"-es kijelzőt, akkor felemelem a seggem és átülök az asztali gépemhez. Ami tényleg adna előnyt egy laptoppal szemben (nekem), az egy iPad Pro lenne, de az imént ismertettem, hogy ez rendesen felszerelve már a Dell XPS laptopok szintjére megy árban.

Egy iPad Pro olyan billentyűzettel, amibe bele lehet dokkolni és kvázi laptopként használni már inkább kéne, mert ha tablet kell csak lecsatolom, ha gépelnék, teszem azt ölbe véve, akkor arra a csodálatos 60 ezres Smart Keyboard alkalmatlan.

(#36) SkyLine3000 válasza Wesder (#2) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ezt sosem értettem. Lehet én vagyok korlátolt, de mit lehet egy táblagépen "dolgozni"? Egy táblagép tartalomfogyaztásra való, nem pedig dolgozni. Arra ott van az asztali gép, vagy a notebook. Eszembe nem jutna még egy hosszabb szöveget is megírni táblagépen, nemhogy komolyabb melót csinálni...
És ez nem kötekedés, csak kíváncsi vagyok. Egy táblagépen tartalmat előállítani rohadt macerás. Egyszerűen nem arra találták ki. Van ipad a családban. Az is csak tartalomfogyasztásra van használva. Akié a cucc, ő is a munkát asztali gépen végzi, ami szintén Apple termék...

[ Szerkesztve ]

(#37) Stauffenberg válasza SkyLine3000 (#36) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

iPad Pro-n (vagy egy Samsung Galaxy tableten) elég jól lehet skiccelni, grafikai vázlatokat összerakni, prezentációkat készíteni, van sok grafikai szoftver is amivel elboldogul, de láttam már spéci térképészeti szoftvert is Androidra (belső fejlesztés volt), amihez jól jött az S-Pen. És akkor még csak a potenciális munkák csak egy kis részét érintettem (azokat, ahol gyakran egy Wacom tabletet még azért csatlakoztatnak a notebookhoz is, ami végtelenül nyakatekert tud lenni logisztikában és helyigényben).

+1 A repülésben használt elsőszámú tablet pedig az iPad, gyakorlatilag a legolcsóbb glass cockpit kiegészítő. De láttam már nem egy építészt vagy meteorológust, akiknél szintén jó szolgálatot tett egy tablet.

[ Szerkesztve ]

(#38) Geller72 válasza SkyLine3000 (#36) üzenetére


Geller72
veterán

Mondjuk drónnal filmet forgatsz terepen. Tableten keresztül csatlakozol a távhoz/géphez. Szeretnéd még ott, terepen megnézni a kész anyagot, ezért megcsinálod kint. Pl. de elég sok olyan lehetőség van, amiért valaki azt választja. :U Arról nem beszélve, hogy azon keresztül látom a kamera képét, ami a drónon van. Csak app kérdése, hogy mire használsz egy tabot.

[ Szerkesztve ]

(#39) SkyLine3000 válasza Stauffenberg (#37) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem győztél meg. Ott az asztali gép, vagy a noti. Azokon 1000x egyszerűbb bármi melót megcsinálni, mint egy táblagépen. Biztos én élek más közegben, de nekem már annyira testidegen a táblagép, mint egy légynek a búvárruha. Pedig volt 3 tabletem. De rájöttem, h csak fölösleges eszköz. Soha többet.
Ettől már csak az a szebb, amikor valaki telefonon "dolgozik"...

(#38) Geller72: Az, h szeretnéd visszanézni a képeket kint a terepen, nem tartalom előállítás (munka), azt már drón elvégezte, hanem tartalomfogyasztás. És ezt egy mobiltelefonnal is meg lehet csinálni, nem kell hozzá tablet. Főleg, amekkorák a mai telók... Egyébként már láttam nem egy emberkét drónozni, de egyinél sem volt tablet... :)

Elhiszem, h van sok ember, aki ilyennel is képes kínozni magát, de ez tőlem távol áll.
Vitatkozni sem akarok ezen, mert úgysem tudtok meggyőzni, csak sosem értettem a dolgot. :)

[ Szerkesztve ]

(#40) Fuxosbömis válasza ctvagyok (#10) üzenetére


Fuxosbömis
tag

"A 2017-es ipadet használom."

Én is és igen szarnak találom. Lassú mint a tetű......Z2 tablethez hasonlítom.

(#41) #65577472 válasza Fuxosbömis (#40) üzenetére


#65577472
törölt tag

Volt Z2 Tabletem, iPad Air 2 semmivel sem lassabb. De Tab S 10.5/S2/S3-hoz hasonlítva sem.

(#35) Stauffenberg Nincs az a pénz, amit sajnálnék tabletre kiadni. :B Telefonnál azért van egy lélektani határ.

[ Szerkesztve ]

(#42) weberzolee válasza SkyLine3000 (#39) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Ott az asztali gép, vagy a noti.

Notebookon nem lehet rajzolni (kiegészítő nélkül). Wacom nem éppen hordozható, PC nélkül nem megy. iPad pro kiváltja mindkettőt. Ha ez nem győz meg akkor nem tudsz elvonatkoztatni a saját munkádtól...Nem azt mondom hogy minden munkára jó, de sok olyan munkakör van a világon ahol kiváltja az asztali gépet és a notebookot.

(#43) Stauffenberg válasza SkyLine3000 (#39) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jó, hát életedben nem találkoztál még ilyen munkakörökkel. Mintha azt mondanád, hogy a kézi szögbelövőnek nincs semmi értelme, ha ott van a nagy ipari szögbelövő. A kettő nem ugyanoda van szánva. Hozzáteszem nekem is az asztali gép az elsődleges ha munkáról van szó (fotót és videót ott szerkesztek).

Én rendszeresen dolgozom telefonon is. Emailezek (sokat), kisebb-nagyobb doksikat szerkesztek (táblázatok leginkább), használok több projektmenedzsment eszközt, to-do appokat használok, jegyzetekkel ellátott fotókat készítek és töltök fel, helyszín vázlatokat készítek (alaprajzok, bevilágítási sémák vázlata, stb).

Nem véletlenül vonzódom a Samsung Galaxy Note sorozathoz, az S-Pen az egyik legjobb dolog, ami egy munkára szánt telefonnal történhet.

De most, hogy mondod, tényleg sokkal kényelmesebb előkapni a laptopot út közben, mint a telefont...

(#44) daniel909


daniel909
addikt

nekem első generációs ipad próm van de azért elolvastam a cikket kíváncsiságból.
Jó eszköz, de munkára nem igazán lehet fogni önmagában az OS miatt. Persze egy billentyűzettel kiegészítve már írni jó lesz rajta, de akkor is fognak hiányozni az asztali programok.

Bár valamilyen OSX verzió futna rajta, akkor talán több értelme lehetne egy ilyen eszköznek.

de így nem tudom hova tenni szórakozáson kívül ezt a terméket.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#45) #98880768


#98880768
törölt tag

1 hónapja nyúzom kb., teszi a dolgát, ahogyan kell👍🏼 akksi tényleg nagyon rendben van

(#46) #65577472 válasza daniel909 (#44) üzenetére


#65577472
törölt tag

"munkára nem igazán lehet fogni önmagában az OS miatt"

Ezt több helytálló példával megcáfolták az előtted szólók.

(#47) Stauffenberg válasza #65577472 (#46) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

1.) A legtöbben magukból indulnak ki, ha ők munkára nem tudnak hasznosítani valamit, akkor elképzelni sem tudják, hogy más miért tudja.

2.) A "munka" értelmezése is eltérő sokaknál, van aki csak a tevőleges "termelő" tevékenységet tartja annak (vagy amiről ő gondolja, hogy oda tartozik). Hallottuk az egyik fórumtárstól, hogy aki drónnal videózik és tableten visszanézi a felvételeket, az már nem munka, csak tartalomfogyasztás. Aki ilyet mond, az nulla percet töltött a videós/filmes szakmában, ahol két csapó között rengeteg időt visz el a snittek visszanézése. De ők csak tartalmat fogyasztanak ilyenkor, nem is dolgoznak... :) Hajam leteszem.

(#48) #65577472 válasza Stauffenberg (#47) üzenetére


#65577472
törölt tag

Igen, érdemes lenne elvonatkoztatni ilyenkor és kicsit átgondolni a dolgokat. Én kizárólag tartalomfogyasztásra használom a tabokat, ezért számomra tökéletesen megfelelnek otthon elsőszámú gépnek. Tartalmak előállításához valakinek elég egy tab, másnak nem. Mások a felhasználói szokások, így kerek a világ.

[ Szerkesztve ]

(#49) Tschöke válasza SkyLine3000 (#36) üzenetére


Tschöke
csendes tag

Építészterveket nézegetek, és bizonyos adatokat egy előre elkészített egyszerű excelbe helyezem, bazi gyorsan bele tudok nagyítani két ujjal a részletekbe az iPad Pro-n, konkrétan hatékonyabb, mint egérrel, ill. egyszerű "Móriczka" rajzokat - vázlatokat rajzolok méretvonalakkal, korábban papírlapra rajzoltam és scanneltem, majd emileztem. Az iPadon ezt. kb. két lépésben lenyomom. Egyébként nagyjából jól érzékeled a dolgot, mert véleményem szerint még az iPad Pro sem elég erős, még a fenti munkákhoz sem, pl. TeamViewer-ben is nagyon döcögős ügyködni, úgyhogy egy ilyen, - a cikkben szereplő sima iPaddal lehetetlen is lenne komolyabb feladatokat elvégezni.

[ Szerkesztve ]

(#50) Stauffenberg válasza Tschöke (#49) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én a 3 éves LG G4-en is elpöckölgetem elég jól a TeamViewer-t, ha megdöccen az inkább a hálózatnak köszönhető. Mit értesz az alatt, hogy döcög?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.