Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #65577472 válasza joey04 (#195) üzenetére


#65577472
törölt tag

Átugrottunk tabról telefonra, ami azért nem szerencsés, mert utóbbinál a ppi már teljesen más tartományban mozog. Nem azt mondom, hogy egy tabnál szükség van a 400+ ppi-re, de ebben az ársávban jogos elvárás a 300+.

(#202) Tigerclaw válasza Tikakukac (#179) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Legközelebb nem szabad frissíteni, főleg nem évekkel a megjelenése után. Az én iPad-em is mára kvázi levélnehezék lett az OS frissítés miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#203) joey04 válasza #65577472 (#201) üzenetére


joey04
titán

ez meg ott bukik meg, hogy ha csak ársáv kérdése, akkor telefonban is kevés. de tarthatod fanatikusságnak vagy bárminek, én is úgy gondolom, hogy ha elértük azt a felbontást ami felett már nem lát az emberi szem különbséget normális nézési távolságból, akkor az már felesleges (lásd samu csúcsmodellekben ha HD-ra állítod a felbontást, akkor sem látni igazán különbséget, de alapból is fhd van beállítva ha jól tudom). Maga a fejlődés nem, mert soha nem lehet tudni mi követeli meg majd, egy darabig úgy volt, hogy a vr pl. ilyen lesz, csak aztán nem igazán lett belőle semmi. A fenti feltételeket meg az iPad is teljesíti már nagyon rég.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#204) #65577472 válasza joey04 (#203) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ez egy Apple által kreált katyvasz. 6 éve masszív tablet user vagyok és igen, elvárom, hogy 10"-en növeljék a felbontást, ne egy helyben toporogjanak iPad 4 óta. Nem vagyok pixelhuszár, nem rugaszkodtam el a földtől.

(#205) #95561216 válasza #65577472 (#185) üzenetére


#95561216
törölt tag

Android telefonom van, kifejezetten úgy választok, hogy a lehető legkisebb még élvezhető felbontása legyen, mert a nagyobb felbontás élvezeti értéke jóval kisebb, mint ami bosszúságot okoz az akkuidő csökkentésével.

(#206) #65577472 válasza #95561216 (#205) üzenetére


#65577472
törölt tag

Jelenleg 5" HD felbontású telefont használok, de már úton van a szintén 5" FullHD utóda. Telefonra nekem ennyi bőven elég.

(#207) szupermacs válasza helixP (#193) üzenetére


szupermacs
veterán

Most vettem 5S-t édesanyámnak, iOS11 fut rajta és szinte észrevehetetlenül lassabb, mint az SE-m. Elfogadnám az 5S-t is mai napig, ha olcsóbb telefont kellene választanom.

(#208) Tikakukac válasza szupermacs (#207) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk ezt nehéz eldönteni, hogy pozitív vagy negatív a végkimenetel szempontjából :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#209) Szakallas


Szakallas
újonc

Sziasztok
Tanácsot szeretnék kérni tablet vásárlás ügyben. Az új ipad képes telefonálni ?
A telekomtól vennék vagy az ipad 2018 vagy a samsung galaxy tab s3 vagy a samsung galaxy tab A 10.1
Ami nekem kell a kihangosított telefonálás, Skype, sorozat és meccs nézés.
Köszönöm a tanácsokat, bár lehet hogy nem ide kellett volna írnom, de az új ipad szebb nekem mint az ipad pro. :Y

(#210) #65577472 válasza Szakallas (#209) üzenetére


#65577472
törölt tag

iPad-del nem lehet, Samsung Tab S3-mal igen.

(#211) r3dsnake válasza Szakallas (#209) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ha van mellette iPhone-od, akkor lehet az iPaden keresztül is, de egyébként nem.

(#212) joey04 válasza #65577472 (#204) üzenetére


joey04
titán

Nem az Apple által kreált katyvasz, ugyanis még a retina korszakuk előtt vettem pl tévét, aminek kb 6 hónapig néztem utána, hogy mekkora legyen, milyen technológia, stb. Ott is adott méret és felbontás kombinációjához tartozott egy ideális nézési távolság. A mostani 4k TV-k is nagyrészt feleslegesek a legtöbb ember otthonában, mert ilyen 3.5-4 méterekről nézik az 50-55" körüli 4k tévéket. Hát gratulálok. :D

Erre elég komoly számítások vannak az almától teljesen külön, jóval előtte le lettek írva ezek a számok. Ezekbe pedig beleillik az összes retina kijelző. Ezért sem értem miért nyomatjátok ezt az Apple katyvasz kifejezést, amikor nem ők találták ki.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#213) #65577472 válasza joey04 (#212) üzenetére


#65577472
törölt tag

A retina display kifejezésre és a mellé körített katyvaszra gondolok, amit évek óta tol az Apple.

(#214) helixP válasza szupermacs (#207) üzenetére


helixP
nagyúr

Értem, köszi a visszajelzést.
Mennyire volt olcsó?

(#215) NGA válasza szupermacs (#207) üzenetére


NGA
addikt

Az elején 1-2 hónapig nem is lassú, de ahogy szépen belakja az ember, lelassul. Pont ezt csinálja az ipad air is. 11.2.6-on van, de nem merem tovább frissíteni.

(#216) #65577472 válasza NGA (#215) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ha az Air-re ráküldted a 11-et, egy igazi hős vagy. :B

(#217) joey04 válasza #65577472 (#213) üzenetére


joey04
titán

Szerintem teljesen rendben van ez a név, tényleg csak azok az eszközök kapják meg ezt a címkét, amiknek a kijelzőjén normális nézési távolságból nem látsz pixeleket.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#218) #65577472 válasza joey04 (#217) üzenetére


#65577472
törölt tag

A Google 2012-ben mindenféle csinnadratta nélkül dobta piacra a 2560x1600 (299 ppi) felbontású Nexus 10-et, nem magyarázták túl a dolgot, mint valami hatalmas innovációt. :B

(#219) szupermacs válasza helixP (#214) üzenetére


szupermacs
veterán

37K volt.

(#220) Payphone


Payphone
tag

Tudnátok ajánlani nekem smart covert hozzá? Nem apples kell, nem szeretnek érte 13-15 ezret kiadni, csak maximum 6-7 ezer forintot kiadni érte

(#221) #95561216 válasza Payphone (#220) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ilyenem van, drágább, cserébe az egészet védi: [link]

(#222) r3dsnake válasza #95561216 (#221) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Cover kényelmesebb.

(#223) joey04 válasza #65577472 (#218) üzenetére


joey04
titán

és?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#224) #65577472 válasza joey04 (#223) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem kell mindent úgy tálalni, hogy világújdonság és hogy tessék leejteni az állakat, mert most olyat alkottunk, hogy megáll a Föld a Nap körül. Ennyi, de szerintem túlragoztuk.

(#225) Tikakukac válasza joey04 (#223) üzenetére


Tikakukac
titán

Kezdő PR-os kolléga egyszer majdnem maga alá élvezett, hogy most már a 350k-s prémium gépeikben is alapból IPS technológia van. Elég karakteresen ki tudom fejezni csak az arcommal, mikor valaki iránt szánalmat érzek és megvetést. Ezután már csak annyit mondtam: van otthon pár prémium gépem szintén IPS-el, ennél magasabb pixelsűrűséggel. Igaz, azok 11 évesek, de hát örülök, hogy megérkezett ide is a jövő :N

Ezt nagyjából minden almás termékem kiváltotta, mikor először olvastam közleményt róluk. Idővel azért lenyeli az ember, de néha tényleg csak tekerem a fejem, mint az uhubagoly.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#226) joey04 válasza #65577472 (#224) üzenetére


joey04
titán

Valóban nem kell mindent, de ezt pl. pont igen. Eljutottak arra a szintre, aminél nem kell jobb (felbontásban). Mellesleg a retina iPad hamarabb mutatkozott be, szóval a Nexus 10-et nem is lehetett volna ezzel nyomni.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#227) #65577472 válasza joey04 (#226) üzenetére


#65577472
törölt tag

Tisztában vagyok azzal, hogy időtlen idők óta az Apple után kullog az összes többi gyártó, akik nem tudnak semmilyen innovációt letenni az asztalra. :P

(#228) joey04 válasza #65577472 (#227) üzenetére


joey04
titán

Ezt egy szóval nem írtam és nem is igaz.

225: szerintem azt, hogy IPS soha nem emeltéki ki és nem állították be szenzációnak. Maximum egy dián megjelenik. Ami máshol már volt, azt nem szokták csodaként beállítani, maximum ha tényleg sokkal vagy használhatóbban csinálják meg. Pl. a gyorstöltés megjent az új iPhone szériában és ugyan említették, de nem lett beállítva a bemutatón csodának az sem...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#229) #65577472 válasza joey04 (#228) üzenetére


#65577472
törölt tag

Mégis úgy vezetik fel az IP védettséget, vagy pl. a QI töltést, hogy beleremeg a színpad. Mindegy, ahogy korábban is írtam, hányok a cégtől, de ettől függetlenül a hw/sw nagyon rendben van.

(#230) joey04 válasza #65577472 (#229) üzenetére


joey04
titán

Na a szerkben írtam, hogy ez pont nem igaz. Szerintem te arra gondolsz, hogy profibb az egész bemutató. Nem egy angolul alig makogó muki mutatja be, aki percekig tartja a kezében a cuccot, hogy a nézők tudják fotózni, miközben kínos csendben telnek az unalmas másodpercek, percek.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#231) #65577472 válasza joey04 (#228) üzenetére


#65577472
törölt tag

Akkor nem egy csatornát néztünk, mellesleg nem ugyanazokat a portálokat látogatjuk. De már tényleg túltoltuk ezt a témát.

(#232) Tikakukac válasza joey04 (#228) üzenetére


Tikakukac
titán

Leírtam egy párhuzamos valós történetet, amivel próbáltam szemléltetni azt, ami esetünkben is megtörténik újra és újra csak --insert random shit here- esetekben.

Segítő jobb: nem az IPS volt a lényeg. Oké, mozaikszó, kitűnik és jó ötlet lehet ezzel szétnyesni egy hsz.-t, de nem, sajnos nem. A lényeg itt, hogy az eladunk dolgokat újként, megrendítőként, világot felrobbantóként kezd már nem csak független és ellenzéki táborban ciki lenni, hanem a sajátban. Pedig ha valami viszi még a gépet igazán, az a tábor.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#233) joey04 válasza #65577472 (#231) üzenetére


joey04
titán

Portálokból én olvasok általánost, winest, droidost, almást, mindent. Én a bemutatóról beszéltem. Az meg bocsánatos bűn, hogy egy iMagazin vagy hasonló külföldi oldal csodának állít be mindent, hiszen ebből élnek...

232: rendben, de én ezt nem tapasztalom a cég oldaláról. Ami nem csoda, azt nem is úgy tálalják (szimplán nagyon profi bemutatókat hoznak össze, pl ahogy Ive vagy Federighi tud beszélni meg gesztikulálni, meg ahogy fel van építve az egész, másodpercre pontosan). A fan oldalak, meg pár fan lehet, de ez meg létező dolog máshol is.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#234) #65577472 válasza joey04 (#233) üzenetére


#65577472
törölt tag

Szerintem zárjuk azzal, hogy az iPad 2018 veszett jó készülék, kategóriájában pedig ár-érték bajnok jelenleg a piacon. Bele lehet kötni (pl. hogy csak a Cellular verzióban van GPS), de összességében nagyon kevés kompromisszumot igényel. Pencil lehetne olcsóbb, de ezt kell szeretni, le fogom szurkolni érte a pénzt.

(#235) Payphone


Payphone
tag

Android foronton ezen az áron nem nagyon van vetélytársa ez így van😃

(#236) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

“Új” Apple termék ennyiért? Úgyis kell egy tablet lassan... 😊

[iTX-or-GtfO!]

(#237) #42165248


#42165248
törölt tag

Valamivel több mint 4 nap után 30%-on. Igaz nem volt agyonhasználva, leginkább csak böngészés, de akkor is.

(#238) ripla


ripla
őstag

1,5 éve használok egy only wifi Ipad mini 2-t, meg vagyok vele elégedve, bár van néhány program és játék, ahol már érezni, hogy ez ide kevés, illetve volt egy olyan is már, hogy kiírta “kevés az 1 giga memória, nem fog elindulni.”
Minőségben viszont, kijelző pl., verhetetlen, nagyon szép képe van, ebook és képregény olvasásra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#239) Friczy válasza helixP (#193) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem, hogy diavetítés, hanem a 6-os droid szépen fut rajta.

Na jó, de a 6-os droid mikori? időben melyik IOS-nek felel meg? Mert akkor ahhoz a verzióhoz lenne korrekt összehasonlítani.

(#240) druzil


druzil
tag

Sziasztok!
Hogy lehet megkülönböztetni a 2018 dobozát a 2017-étől? Egyértelműen kiderül vhonnan melyiket veszem?

(#241) Sify válasza druzil (#240) üzenetére


Sify
senior tag

A 2018-as dobozának a hátulján rajta van hogy 6 generáció.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#242) druzil válasza Sify (#241) üzenetére


druzil
tag

Köszi, megvettem

(#243) Sz4bolcs válasza druzil (#242) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Hali, hol vetted a 2018as ipadet?
(bocs, ez privátba akart menni, nem tudom törölni..)

[ Szerkesztve ]

(#244) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Pörög még a topik?

Egy olyan kérdésem lenne hogy a WiFi only-t a GPS vevő hiánya miatt nem tudom térképezésre használni mi?

A helyzet az hogy nekem GPS-nek kéne a kocsiba. :) Gyári térképrendszert használom csak. De már nem szeretném a saját i8-am fárasztani ezzel mindig.

Smoke some weed nigga!

(#245) dud998 válasza #65577472 (#216) üzenetére


dud998
őstag

Én a 12-es bétát küldtem rá és egész jó. :K

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#246) dud998 válasza Wiz Khalifa (#244) üzenetére


dud998
őstag

Sajnos csak a cellular verzióban van A-GPS.
Tehát a wifi onlyval nem tudsz az autóban navigálni. :(

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#247) dud998


dud998
őstag

Tegnap beújítottam egyet én is 32GB Space Gray Wifi. Egy öreg Air-t váltott.
Egy csoda ez a kis masina! Úgy néz ki az akku is nagyon szuper lesz, persze én azonnal feltettem rá a 12-es bétát. :D

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#248) Payphone válasza dud998 (#247) üzenetére


Payphone
tag

A készenléti állapot tényleg fantasztikus... Filmekkel is elvan sokáig. Én igazából szinte csak PUBG-zok rajta... Az a játék még szegény ipadet is hamar leszivja

(#249) dud998 válasza Payphone (#248) üzenetére


dud998
őstag

Én tegnap egész este nyomattam. 5 és fél óra képernyőidő és 22%-ot merült csak. Youtube, Közösségi appok, videózás, zenehallgatás meg nyomogatás. Eszméletlen jó.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#250) dud998


dud998
őstag

Tud valaki egy normális appot az Instagram helyett? Hihetetlen, hogy iPadre csak ez a nyomi mobilos vacak van. :(

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.