Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, ez tetszik! Ha nem lesz csillagászati az ára, még engem is érdekelhet a későbbiekben!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

ügyesen titkolják a képfrissítést

(#3) Kobaljov válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Sajna gyanítom drága lesz, azért is emlegetik az ipari felhasználást, a Sony is pár hete jelentette be a japán piacra az A4-es méretű e-tintás olvasóját, átszámítva kb. negyedmillió forintért..

(#4) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Én a színes e tintásakat várom már nagyon.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5) BatchMan válasza JoeYi (#2) üzenetére


BatchMan
senior tag

Nem hinném, hogy a képfrissítés bárkit is érdekel egy statikus rajzon.
Keresési funkciók, adatbázis link kezelése, layer-kezelés, kompatibilitás, ár, háttérvilágítás, strapabíróság.
De már egy korrekt pdf-olvasó is sokat dob az egészen.
A 4.0.4 szerintem ma már harmatos. Stabilnak kell lennie, mint atom.

(#6) dabadab válasza BatchMan (#5) üzenetére


dabadab
titán

"Nem hinném, hogy a képfrissítés bárkit is érdekel egy statikus rajzon."

Ha tenyleg csak egyetlen darab statikus rajz, akkor tenyleg nem, de azt akar ki is lehet nyomtatni :)

Ellenben ha zoomolni / scrollozni kell, vagy kepek kozt valtogatni, meg ilyenek, akkor azert erdekes a dolog.

"A 4.0.4 szerintem ma már harmatos"

Igazabol az ilyen celkeszulekeknel szinte tokmindegy.

DRM is theft

(#7) BatchMan válasza dabadab (#6) üzenetére


BatchMan
senior tag

Zoom, scroll:

Az acad asztali gépen se zoomol azonnal, 1-2 sec, mire felépíti a képet. Nem az e-ink sebessége az, ami meghatározza a használhatóságot.

Nyomtatás:
Projekt közben 2-3 naponta változhat a rajz. Ezért nem nyomtatgatunk 8 példányt mindig, mindenből. Viszont terepen elővenni egy tervkötetből (2-10 kg papír) egy rajzot ideális.

(#8) bteebi


bteebi
veterán

Nem rossz az elképzelés. Ez az E Ink egyébként ugyanúgy "frissül", mint az ebook readereknél? Tehát oldalanként és viszonylag lassan? Gondolom igen, de ez nem feltétlenül annyira zavaró. Színes E Inkkel meg még jobb lehetne, nagyon alacsony fogyasztású tabletekbe, telefonokba is. Kíváncsi leszek az árára, de ahogy Kobaljov is említette, az "ipari felhasználás" minden bizonnyal kedvezőtlen hatással lesz az árcédulára.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

A DWG megjelenítésébe bele fog pusztulni a szerencsétlen tablet. Ritka egy szutyokul kezelhető formátum. Általában éppen az AutoCAD kezeli a leglassabban...

A gép meg az ötlet ettől függetlenül tetszik!

(#10) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A CAD-ban is használnak színeket, mindenhol csak hiányozna, szerintem még reszeljenek rajta mielőtt terítik a cuccot. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#11) strogov válasza szilagyiv (#9) üzenetére


strogov
senior tag

AutoCad 360 (hivatalos viewer és coop cucc) régóta van tablet-en. Eddig se pusztult bele ... legalábbis kolléga tegra 3-as tablettel mászkált terepen.

(#12) #06658560 válasza pusszycat (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Gépészeti vonalon jellemzően keveset, a végeredmény úgyis monokróm. Így a színek hiánya nem tragédia.

#7 BatchMan: azért, mert az ACAD szar még vannak normális alkalmazások is a feladatra, amelyek azonnal mozgatják a rajzokat.

[ Szerkesztve ]

(#13) szilagyiv válasza strogov (#11) üzenetére


szilagyiv
senior tag

3D DWG eléggé megfekteti a cuccokat. Épületmodelleknél legalábbis fokozottan tapasztalható. A "DWG TrueView 2013" PC-n használható sebességgel jelenít meg 2D-t, de a 3D... nem tudom tableten milyen (majd kipróbálom)

(#14) Shatter98 válasza JoeYi (#2) üzenetére


Shatter98
tag

igen, amint láttam a cikket, rögtön erre voltam kíváncsi, de nem kaptunk választ.. GYANÚÚÚÚÚS :DDD ;) :N

(#15) Jack@l


Jack@l
veterán

Hülye a kérdés, de most akkor a kijelző tft lcd vagy e-ink? Nemtom e-inkhez meg ilyen viszonylag kis procihoz mi a francnak pakoltak 8000-es aksit...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16) dabadab válasza Jack@l (#15) üzenetére


dabadab
titán

"a kijelző tft lcd vagy e-ink?"

E-Ink, szerintem eleg egyertelmu volt a cikk.

DRM is theft

(#17) #06658560 válasza dabadab (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

"A Fina az úgynevezett Thin Glass TFT Technológián alapul, azaz a szubsztrát vékony üveg, amely mintegy 50 százalékkal könnyebb, mint a hagyományos TFT LCD-k, míg vastagsága a piacon lévő EPD-k fele, így használatával a kész eszközök ezen paraméterei is kedvezőbbek lehetnek, miközben az e-papír ismert tulajdonságait tudják továbbra is nyújtani."

A TFT mióta E-Ink?

(#18) dabadab válasza #06658560 (#17) üzenetére


dabadab
titán

"A TFT mióta E-Ink?"

Jajj, ne kezdd te is. Komolyan mondom, lassan irok rola egy logoutbejegyzest, aztan csak azt linkelem.

Az e-ink, lcd, oled, plazma arrol szol, hogy hogyan jelenitunk meg egy pixelt.

A TFT meg arrol, hogy az egyes pixelekhez hogyan juttatjuk el a vezerlojelet.

Momentan gyakorlatilag minden pixeleket hasznalo kijelzo TFT-t hasznal, mert annal jobbat nem talaltak fel.

DRM is theft

(#19) Jack@l válasza dabadab (#18) üzenetére


Jack@l
veterán

Én is ezen csúsztam el mert maga a tft egy technológia, az e-ink meg egy másik. Meg a cikkben is hangyományos tft lcd-khez hasonlítjátok, annak mi értelme, egy e-inkes olvasó soha nem volt nehéz.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#20) #06658560 válasza dabadab (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ellenben az idézett mondat baromi rosszul fogalmazott, teljesen félreérthető.

(#21) Realradical válasza dabadab (#18) üzenetére


Realradical
őstag

Komolyan mondom, lassan irok rola egy logoutbejegyzest

Támogatom, csak az alapokat ismerem ebben a témában, egy olvasód tuti lesz :K

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#22) dezz


dezz
nagyúr

13.3"-re 1600x1200? Egy kimondottan olvasásra szánt eszközön? Ez szerintem kevés...

Ez így csak 150 ppi. Kb. 60 cm-ről kellene nézni, hogy ne legyenek feltűnőek a pixelek (de pl. AA nélkül onnan is látni az aliasinget). Miközben inkább fele távolságról nézzük... Azaz nem ártana egy 300 ppi -> 3200x2400-as felbontás... Úgy kellene, így nem nagyon.

És igen, láttam már efféle eszközt élőben, nem volt elég finom a felbontása a számomra. Nem adta vissza a jó minőségű nyomtatott szöveg/kép érzését.

A másik, hogy Thin Glass? Azaz vékony üveg? Még törékeny is!? Az OLED kijelzőket lassan össze lehet tekerni.

Úgy érzem, kicsit le vannak maradva. Az egyetlen előnye, hogy nem fénykibocsátás alapon működik, hanem környezeti fény blokkolással, így nappal is jól olvasható. De attól tartok, ez kevés lesz a világmegváltáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#23) Ren Hoek válasza dezz (#22) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egyetértek. Az E-Ink szerintem még gyerekcipőben jár ilyen területre. Lehet eBook olvasónak tökéletes, de ilyen területre még kevés. Jóval nagyobb felbontás kellene, és bár nem vagyok építész, de ha már van hozzá Wacom toll, akkor gondolom tervezésre is lehet használni, ahhoz meg azért illene egy gyors válaszidő, hogy ne gyilkolja le az agyadat egy vonal megrajzolása. A legjobb e-ink amit eddig láttam az 6 FPS-es videót játszott le, nézhetően. Az meg elég gyér...

http://www.youtube.com/watch?v=94Ifhuc2bbQ

Amúgy Sony Epaper, hajlékony, könnyű stb. Jók lesznek ezek, csak a refresh time borzasztó. Ha majd lehet rá írni valós időben, és scrollozni, akkor azt mondom nyugodt használható bármire. Persze fejlődik ez rendesen, szerintm 5 év, és simán lesz egy 8 ms válaszidő.

[ Szerkesztve ]

(#24) orbano válasza dezz (#22) üzenetére


orbano
félisten

szerintem a szakterületen, ahova szánják ez nagyon népszerű lesz. lehet, hogy vannak gyengeségei, de mégígy is köröket ver a jelenlegi megoldásokra:
kinyomtatod: sérülékeny, macera hurcibálni, nehéz mondjuk menetközben kapni egy frissítést
tabletezel: terepen elég tré tud lenni, ha nagy a fény, gyatra az akksidő.
sima ekönyvolvasó: kicsi

szóval szerintem a lehetőségekhez képest okosan találtak az eszköznek piacot. és még gagyi szoftverrel sem rontották el, mint pl. a kindlet. persze nyilván jobb lenne egy 300pp-is, 10ms g2g válaszidő alatti e-ink kijelző, de annak a fejlesztését valamiből meg kell fizetni. és mivel a hagyományos eszközökben az lcd és az oled túl erős, így muszáj azokon a területeken piacot fogniuk, ahol előnyt lehet kovácsolni a hátrányok ellenére. n szurkolok, sőt, ha kijön egy használható wacomos e-inkes jegyzetfüzet, támogatom is majd az ipart egy ilyen beszerzésével :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) orbano válasza Jack@l (#15) üzenetére


orbano
félisten

azért pakoltak bele ekkorát, mert valószínű, hogy a megjeleníteni kívánt tervrajzok renderelése sok energiát el fog használni, így az etra hosszú üzemidőhöz ebbe azért kell rendes méretű akksi. egy ekkora eszközben pedig egy 8000-es akksi nem is túl nagy, még így is könnyűnek fog hatni nagyon.

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) Lambach válasza zsolt501 (#4) üzenetére


Lambach
tag

Ja mert ez abszolút nem színes? :O
Mondjuk olvasni biztos jó lehet rajta, meg ilyen tervrajzokat lesni...

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#27) Komplikato válasza dezz (#22) üzenetére


Komplikato
veterán

Van már 265DPI-s e-Ink, csak hát az ára ... :U
Egy kisebb készülék árán kap az ember 3db kommersz Kindle 5-öt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.