Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem érzed kicsit úgy, hogy összekeverted a területeket? A minimális fogyasztásnak komoly ára van X86 architektúrán, ez köztudott. Ahová ezt szánták, felesleges a komolyabb teljesítmény, főleg nem a fogyasztás kárára.
Miért akar mindenki játékgépet egy HTPC alapból?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) lenox


lenox
veterán

En meg azt kerdeznem, hogy miert irod, hogy a desktop cpu alapu itx-es gep-nek magas a koltsege, en ahogy nezem 20k alatt intel es amd oldalrol is van itx alaplap, legolcsobb procival kb. ott van, ahol az E350, nem? Nyilvan dragabb procival el lehet szallni az arban, de ez mar dontes kerdese.

(#3) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az írásodból az jön le, hogy mintha nem lennél tisztában a Brazos céljával, ami nem más, int az Intel Atom platformnak konkurenciát állítani, nem pedig Athlon II és Core 2 rendszerek ellen. Köztudott, hogy a Brazos leginkább HD filmek és HD internet téren villant a leginkább, illetve leginkább erre a területen jeleskedik, ezzel szemben itt semmilyen részletes teszt sem volt.
Szóval a Brazos egy nagyon jól sikerült platform lett, mindössze tisztában kell lenni a pozíciójával. Az írásért természetesen nagy köszönet jár, engem főleg a paneltápos fogyasztási adatok érdekeltek. Nagy kár, hogy nem volt benne HD tesz (HD filmek és HD internetes tartalmak), nekem azok nagyon hiányoztak.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#4) GerykO


GerykO
aktív tag

Elismerésem a munkáért :C , biztos sokáig tartott :R , de:
-Annyira megörültem, hogy valami normális összehasonlító teszt lesz, de nem
-Vártam volna minimum multitasking tesztet, ha már ilyen jó összehasonlítási alapok közé került
-Az energiahatékonyság teszt nekem kicsit fura, oda például nem filmnézést, meg zenehallgatást tettem volna be, hanem egy filmtömörítést -mennyi energiát fogyaszt, míg tömörít egy filmet
-Mi van akkor, ha HD filmet nézek, és a háttérben kéne tömöríteni -hogy mennyi idő alatt az tök8, mert egy ilyen gép úgyis 24/7ben megy...
-NAS-ként, és torrent kliensként működve is gond nélküli-e a HD mozizás -esetleg, valami tömörítés mehet-e még a háttérben (tudom, ez memória kérdése is)
-Ha már van GPGPU-ra alkalmas tömörítőprogram, akkor úgy lett volna fer, hogy azzal is leméred a teljesítményét -értem én, hogy a CPU rész erejét akartad vizsgálni, de érdekességképp nem ártott volna megemlíteni
-Mennyire boldogul el a TV-tunerekkel -felvétel mellett elbír-e time-shiftet, ...

Ennek ellenére köszönöm a cikket, mert így is rengeteg kérdésemre kaptam választ. :R

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#5) adorjant


adorjant
senior tag

Respect a tesztért,nem két perc munka van benne az tény!

Én nagyon értékelem ezt az összehasonlítást,mert például én a nagy teljesítményű,de többnyire felesleges gépemet cseréltem le erre,mert jóformán csak internet és film megy rajta,azt a pár felvételt meg lassabban kódolja át,na bumm.

(#6) lapa


lapa
veterán

a második fogyasztási tesztben (feladatvégrehajtás) jól értem, hogy idléhez képesti wattok szerepelnek?

nem tudom, hogy lett-e volna rá lehetőség, de szerintem egy kis ssd / usb / notivinyó nagyon jól jött volna, hogy tényleg a platform fogyasztásokat lássuk. személy szerint nemigen tudom biztosan a nagy vinyó teljesítményét (5-10w?), a notivinyót viszont el lehet nagyolni 1w körüli értékkel.

nagyon hasznos a paneltápos rész, remélhetőleg sokan tanulnak belőle.

nem tudom a paneltáp külső adaptert jelent-e (ha jól nézem az elektronikát ez csak dc, szóval gondolom igen), de ez esetben nagyon jó lett volna látni egy dc áramerősséget multiméterrel, hogy az adapter hatékonytalanságát is ki lehessen szűrni. ahogy nézem a dc-dc átalakítás max 1-2w lehet, sehol borda.

gondolom az adapter nem egy hatékonyságbajnok, bár a 30w már jó részterhelés. de ha leveszünk 6-8w-ot a nagy vinyó miatt már az is beesik a görbe meredek induló oldalára. de csak hangosan gondolkodom.

ezzel csak azt akarom mondani, hogy jó lenne minél többet tudni a paneltáp jellemzőiről, esetleg egy későbbi teszt keretében.

(#7) GIJoe


GIJoe
addikt

:R Köszönjük a tesztet, én egy ECS HDC-I2/E-240 (V1.0) lennénk kíváncsi fogyasztásilag persze paneltáppal + vajh viszi e a HDket...

(#8) GerykO válasza GIJoe (#7) üzenetére


GerykO
aktív tag

Hát ahogy te magad is olvashattad a Brazos klub topikban, igaz más márkájú lappal, de ugyanezzel a vassal viszi. :DDD

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#9) Male válasza lapa (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Ha a képen láthatóról van szó, akkor ~5W a vinyó (5-6W-ot mértem a táp előtt, a táp hatásfokát levéve 5W körül lehet).

Az íráshoz: A Wh, W mintha nem lenne oké... amikor fogyasztást mértél (első), az W a többi... az nem világos nekem teljesen. A második gyanítom Wh lehet, de nem egyértelmű.... ahogy a harmadik sem... szóval az konkrétan az elfogyasztott energia egy feladat elvégzése alatt, vagy közben az átlagfogyasztás (amit még meg kéne szorozni a feladat elvégzéséhez szükséges idővel, hogy tényleg megkapjuk az energia hatékonyságát a rendszernek), vagy mi???

[ Szerkesztve ]

(#10) Raucher


Raucher
tag

- Mennyi ideig lesz használható egy ilyen teljesítményű rendszer?

Addig, amíg a mai HD felbontású és tömörítésű videoanyagokat nem váltja le egy erősebb hardverigényű változat, amit már nem tud kiszolgálni az APU.
De még akkor sem kell kidob a gépet. Az alacsony fogyasztás okán házi szerverként, NAS-ként, .. továbbra is üzemben maradhatnak.

A Zacate gépeket luxus desktop eszköznek kell tekinteni. A fogyasztásuk okán 24/7 -ben dolgozhatnak. SSD-vel építve közel 0dB zajszint is elérhető, minimális hűtés mellett.
De nem helyettesíti a teljes értékű asztali számítógépet.
A mobil változatnál is csak azoknak ideális, akik nem akarnak komoly (processzorigényes) munkát végezni.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#11) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi a tesztet, nem lehetett kis meló, de a HD videó lejátszási képességeket nagy kár, hogy kihagytad.

(#12) lapa válasza Male (#9) üzenetére


lapa
veterán

az a másik, hogy wd vinyó van írva, samu mutatva. szóval kérdés, hogy az a vinyó-e, amit te mértél. mondjuk nem tenném rá a fejem a 80% hatásfokra a (gondolom usb keretes) 5 + 12v táp kapcsán.

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsír! Jó az a HW videógyorsítás :)
A Zacate meg nem erőgépnek való, nyilván nem tudja kihajtani a VGA-t.

A teszt viszont nagyon jó és részletes lett.

@Raucher : Otthon talán nem helyettesítheti az asztali gépet, de kérdés, kinél.
Anyámnak megfelelne, ő filmet néz + netezik. Egy irodába is megfelel.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) eziskamu válasza hcl (#13) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem annak való, de azért nem kellett volna kispórólni a kétcsatornás memvezérlőt.

(#15) atesss válasza lapa (#6) üzenetére


atesss
addikt

Itt egy teszt paneltápokról és hozzájuk az AC-DC adapterekről, meg egy 500W-os 80+ Bronz táp 10%-os terhelésen: [link]

Csak sajnos még ez sem elég kis terhelésen vizsgál, az utána lévő hsz-emben le is írtam.

De a DC-DC konvertálás tényleg keveset használ...
Teljesen igazuk van azoknak, akik az ATX szabványban lévő 3 különálló feszültség szerinti ellátást egy idejétmúlt, túllépendő megoldásnak tartják.

[ Szerkesztve ]

(#16) frescho


frescho
addikt

Jim Tonic,

"Amikor elkezdtem építeni az új HTPC-m..."

"Mire ajánlanám: Kis teljesítmény igényű alkalmazásokat futtatni. Böngészésre, zene hallgatásra, mozizáshoz, otthoni szervernek."

Szerinted ez azt jelenti, hogy desktopnak hasznalom, vagy ajanlom?

lenox: 25k-ert milyen hasonlo fogyasztasu rendszert tudsz osszeallitani? Egy i3 2100 + alaplap kb. a duplaja.

huskydog17

"Az XBMC működését, telepítését nem célom bemutatni, azt ne kérjétek számon rajtam."

GerykO: A felvetett kerdesek nagy reszet majd egy masik, az XBMC-rol szolo reszben irom meg, igy is 5 oldal lett. A fogyasztas teszteknel az XBMC eredmenyek azt adjak meg, hogy 1 oranyi musor lejatszasahoz hany W-ra van szukseg.

lapa: 60W-os az eszkoz, ezert 50%-os terhelesen fut, ahol a hatasfok elfogadhato. Maga a lap alapjaraton kb. 15W korul fogyaszt, a tobbi a venti/merevlemez/veszteseg. Azert a WD-t hasznaltam, mert nem akartam a frissen telepitett medialejatszomat szetzuzni. A merevlemez a paneltaprol ment, nem hasznaltam kulso USB keretet.

Male: 2., 3. fogyasztas W. Ahogy irtad, ez konkrétan az elfogyasztott energia egy feladat elvégzése alatt. winFF -> HD kodolas, test.sh -> XBMC forditas. XBMC testeknel pedig egy oranyi media (hang, HD video) lejatszas. (Ez akar lehetne Wh is, ugyanaz az ertek.)

^Clown: XMBC-rol majd lesz egy masik 3-4 oldalas iras, 9 oldalt nem akartam egyszerre ratok zuditani.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#17) nbg


nbg
senior tag

Lehet csak elkerulte a figyelmemet, de volt szo a cikkben arrol, hogy mit szol a Linux/XBMC videogyorsitas teren az AMD hardverhez? Vagy egyelore marad az atom+ION kombo?

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#18) hcl válasza eziskamu (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez mondjuk igaz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) attila199207


attila199207
tag

jó cikk bár csak átfutottam
nekem is ilyan ez van csak 4GB rammal és simán viszi a full hd filmeket akár letöltött vagy youtube-n keresztül nézem a crysis 2 19fps-sel elfutott a far cry 1 et 30-40fps sel játszottam high beállításokkal és még sorolhatnám far cry 2 30fps-sel futott egyedül a kis venti hangja zavart de szereztem helyette egy 12cm-s 800as 8dB azóta minden okés:)

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Gratula az "új" kiskedvenchez. ;)
Hányadik brazos írásod már ez? :D

(#21) frescho válasza D1Rect (#20) üzenetére


frescho
addikt

A brazilrol meg csak az elso. Az elozo a dobozarol szolt. A kovetkezo meg ha minden jol megy arrol, hogy miert ne hasznaljunk rajta linuxot.

https://frescho.hu

(#22) lapa válasza atesss (#15) üzenetére


lapa
veterán

ja, nagyjából ilyeneket mértem én is lenovo autós táppal (12v --> 20v), 12-15w terhelésen 75% körüli hatásfok.

a nagyobb táp kis gépben dolgot rendkívül egyszerű megnézni: mindent lehúzol és rövidre zárod a táp ződet. nekem fsp zen 400w-nál eleve 9w volt a fix fogyasztás, az sokkal nagyobb szelet, mint e felett maga a hatásfok (ugye 20w-nál a 75% is csak 5w).

(#23) atesss válasza frescho (#16) üzenetére


atesss
addikt

Maga a lap alapjaraton kb. 15W korul fogyaszt,
Erről tudsz valami tesztet vagy ilyesmit ?
És itt a 24 tűs ATX csatlakozóból felvett DC teljesítményre gondolsz, ugye ?
Ez akkor mennyivel csökken, ha lekapcsolja a kijelzőt egy idő után Linux alatt ?

(#24) atesss válasza lapa (#22) üzenetére


atesss
addikt

a nagyobb táp kis gépben dolgot rendkívül egyszerű megnézni:
Na igen, de ezzel csak azt tudod, hogy mekkora az a teljesítmény-veszteség, ami biztosan megvan fixen.
Tehát azt már tudod, hogy a hatásfok nem nagyobb egy adott értéknél.
De hogy az "ezen felüli" betáplált teljesítményt milyen hatásfokkal alakítja át, azt nem tudhatod ebből.

(#25) Male válasza lapa (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Gépben mértem, Corsair 400CX-es táppal... a 120W körüli tartományban, szóval vehetjük 80%-nak a hatásfokot... de ebben az eltérések csak tized wattokat számítanak (nomeg a gyári adat alapján is kb ennyi).

Látom, a táblázatban tényleg egy WD van... arról nem tudok nyilatkozni.

frescho: Ha W, akkor nem lehet egy munka során elfogyasztott energia.... a W az pillanatnyi fogyasztás.

(#26) huskydog17 válasza frescho (#16) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nem is azt mondtam, hogy XBMC-t mutasd be, mivel Windows 7-en is teszteltél, ott pedig ott van a MPCHC.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#27) stratova


stratova
veterán

Köszönet az írásért, nagyon hasznos volt sok munka lehet benne. Sajnálom, hogy miért ne használjunk rajta linuxot szájízű cikk is várható, mert én épp azon gondolkodtam Zatace mellé (mondván így az OS-re nem kell költeni és a hálózati funkciókat is jobban elláthatná).
Notebook(ok) mellett ez lehetne az egyetlen reménybeli otthoni PC nálam (pontosabban utódja az E-450) "viva la kis áramszámla" mottóval.

A hörcsög mókuskerekével (némi képzavarral élve; az ritkán van idle állapotban) meg ledes szobavilágítást kéne kivitelezni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) lapa válasza atesss (#24) üzenetére


lapa
veterán

nyilván, de elrettentésnek már elegendő.

ahogy néztem 11.04-es ubuntu volt írva linuxnak, az meg most még többet fogyaszt vmi kernel bugzás miatt. legalábbis múlt héten még ez volt.

most már kezdek én is kicsit összekuszálódni, hogy mi akart wh és w lenni a tesztben.

[ Szerkesztve ]

(#29) Jim Tonic válasza frescho (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezeket elolvastam. De akkor minek a nem idevaló tesztek? És az értékelésnél miért jelenik meg negatív értékelésként?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) frescho válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


frescho
addikt

huskydog17: Nem hasznalom es nem is tervezem a Win7 hasznalatat media PC-kent. Hogy oszinte legyek Windows-t max jatekra hasznalok.

Jim Tonic: A teszt celja, hogy a viszonylagos teljesitmenyet, elonyet es hatranyat ertekeljem hasonlo aru rendszerekhez, illetve az oreg 3000+ -hoz kepest. Ugy gondolom, hogy a teljesitmenye alapjan hazi szervernek, HTPC-nek vagy netezgetesre jo, masra nem. En az elso ketto keverekenek vettem, amirol majd meg irok, vagy sem. Nem erzek ellentmondast, az ertekelesem es az elvarasaim kozott.

Sokan viszont vartak az uj APU-t, mint a messiast, hogy majd uj teljesitmeny kategoriat tesz elerhetove a netbookok es kis egybegepek piacan. Architecturalisan fejlettebb ugyan, de valojaban a HD gyorsitason kivul nem tud semmi lenyegesen ujat az atomhoz kepest. Ha az ION-rol beszelunk, akkor mar a HD sem elony, mert hiaba erosebb az IGP nem annyival gyorsabb, hogy radikalis legyen a kulonbseg.

https://frescho.hu

(#31) lenox válasza frescho (#16) üzenetére


lenox
veterán

Fogyasztast nem tudom, en azt kerdeztem, hogy miert irod, hogy desktop procis gep koltsege masik veglet, akkor ez a fogyasztast jelenti? Azt hittem a vetelarat.

(#32) jobesz


jobesz
tag

manapság azt dondolom elengedhetetlen fullhd filmek futtatása ilyen teszteken,

egy fullhd film önmagában is eldöntheti egy ilyen platform mellett való döntést, ha szaggat már csak egyéb célokra alkalmas, ha megy rajta akkor az is kérdés hogy úgy hágy wattot fogyasz.

Hiányolom a fullhd filmekre vonatkozó képességeket, amiben ez az együttes kiteljesedhetett volna.

Aki meg ilyen gépen akar játszani az abból a fajtából van aki laptopon integrált grafikával is megpróbál 8 fps sebességben,azokon úgysem lehet segíteni..

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#33) frescho válasza lenox (#31) üzenetére


frescho
addikt

OK, forditsuk meg. Milyen HTPC-nek hasznalhato rendszert tudsz osszerakni uj alkatreszekbol 25k-bol? Ha 7/24-ben uzemelteted 3 ev alatt mennyivel fogyaszt tobb aramot?

lapa: Ujragomboltam:

- Az elso W
- A masodik adott feladathoz tartozo ossz fogyasztas, az atlagat a pillanatnyi fogyasztasoknak ki tudod szamolni, mert az idot az applikaciok meresenel megtalalhatod.
- A harmadik mivel az XBMC meres egy oraig tartott, lehet W vagy Wh is tetszestol fuggoen.

jobesz: Ertelmetlen meres, mindegyuk GPU-bol megoldja a dolgot, max az utolagos szuroknel lehet elteres. XBMC alatt mertem fogyasztast HD/audio/idle modban. RTM

https://frescho.hu

(#34) GerykO válasza stratova (#27) üzenetére


GerykO
aktív tag

És akkor ilyet miért dobálnak a Brazos klubba be? :F :Y
Na de mindegy is.

frescho: És a multitask, hogy ha különböző dolgokat futtatsz egyszerre, az mennyire eszi meg a vasat? Már megjelenése előtt mondtam, hogy a mem-vezérlő lesz az achilles-ina. Akkor lehurrogtak páran. :DDD

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#35) Mercutio_


Mercutio_
félisten

A WinRAR beépített tesztjét használtad, vagy konkrét file(ok) tömörítését mérted? Mert az már néhány hónapja kiderült, hogy a beépített teszt csal, tényleges feladatvégzésnél más eredmény jön ki :K

A 4X PCI-express kártya nem annyira VGA berakhatóság miatt van a lapon, mint inkább univerzális eszközként más PCI-express eszközökkel (raid vezérlő, TV-kártya, stb.) való bővíthetőség lehetőségét biztosítja.

Játékok terén vannak azért olyan régebbiek amik futnak, ahogy a #19-es hsz-ben leírták, de a bobcat APU felépítését és kapacitását ismerve, ennél nagyobb teljesítményt hiú ábránd lett volna elvárni a rendszertől.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36) yakuza.tora válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"Miért akar mindenki játékgépet egy HTPC alapból?"
Megnézte, hátha... ;]
(A megjelenés előtt voltak merész találgatások arra nézve, hogy mekkora tartalék lesz ebben az APU-ban. Nem jött be... :DDD )

Alléz Olympique de Marseille!

(#37) lenox válasza frescho (#33) üzenetére


lenox
veterán

Hat ha tenyleg csak mediara kene, akkor medialejatszot vennek keszen, az van olcsobban, es nem ertek hozza, de ugy sejtem, hogy kevesebbet is fogyasztana. Amugy gondolom neked sem az egesz 25k, hanem az alaplap/apu kombo nem? 26500-ert Asus AM3-as alaplapot lehet venni Sempron 140 procival, legalabbis igy gyorsan ezt lattam az argepen. Nyilvan az az elonye, hogy ez felfele jo sokaig skalazodik, viszont biztos tobbet fogyaszt (bar ha csak htpc, akkor ha nem hasznalod eppen akkor sleepelhet is), mindenesetre en nem latom, hogy annyira el lenne szallva az ara. Nekem amugy mac mini a medialejatszom...

[ Szerkesztve ]

(#38) frescho válasza GerykO (#34) üzenetére


frescho
addikt

HD film elmegy, mikozben N-es halon tallozgatok, dolgozok rajta. A gigas halon mar siman megfogom iSCSI-vel ugy, hogy a normal film is be-be szaggat. Tegnap zenet hallgattam, mikozben boxee-t forditottam. De a HD filmet is elviszi, a forditas nem a GPU-t terheli. Mondjuk gyors svenkelesnel azert lathato apro szaggatas, de nem veszes.

Mercutio_: Jo tudni, a beepitett benchmarkot hasznaltam. A 4x boven eleg, videokartryat meg nem sok ertelme van belerakni. En azt nem ertem, hogy az atomhoz miert nem lehet PCIe-t illeszteni.

lenox: Nekem nem csak lejatszo kell, hanem CIFS/iSCSI/ssh szerver tobbek kozott. Amit leirtal 25k-ert lap+CPU biztos tobbet eszik. Ha az aramszamlat is figyeled maris dragabb, mint a Brazos.

https://frescho.hu

(#39) Raucher válasza lenox (#37) üzenetére


Raucher
tag

Sempron 140 kb. 45W + VGA
Zacate kb. 20W

Én most a saját Atom-Ion felállásomból indulok ki, ami azonos teljesítmény nagyságrendbe tartozik mint a Zacate.
Előfordult már, hogy videót konvertáltam. A konverter szépen elvolt a harmadik és negyedik virtuális magon. Én meg elvoltam az első kettőn. (Rendes gépen jóval hamarabb készen lett volna a konvertálás, de nem volt sürgős, és lusta voltam bekapcsolni a gépet.)
A Sempron esetében már bukik ez a felállás.

szerk:
(#38) frescho:
Lehet. az Asrock A330ION alaplapon van PCIe csatlakozó.
A notebook tápos lapoknál nem szokás.

[ Szerkesztve ]

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#40) lenox válasza frescho (#38) üzenetére


lenox
veterán

Persze, tobbet eszik egy desktop proci, csak azzal nem ertek egyet, hogy itx meretben draga lenne a config hozza.

(#41) frescho válasza Raucher (#39) üzenetére


frescho
addikt

ION melle minek? Pont azert kellene, hogy valami alap HD dekodolasra alkalmas kartyat elvigyen. Igy maradt a Brazos, ami szep es jo lenne, ha lenne openCL alapu HD dekoder, mert az fglrx finoman fogalmazva is gaz.

https://frescho.hu

(#42) Srodney


Srodney
senior tag

köszi a tesztet,mindíg is érdekelt hogy mennyire képesek ezek hozni az asztali gépek teljesítményét,nagyából látom hogy a s939esekhez közelebb áll,de lényeg hogy azt a generációt veri.

(#43) lapa válasza lenox (#40) üzenetére


lapa
veterán

nem feltétlen eszik többet egy desktop, sokkal fontosabb a kiszolgáló elektronika. más kérdés, hogy nem flexeled össze 25-ből otthon.

(#44) Vladi


Vladi
nagyúr

fglrx-et végül sikerült beizzítani? Ment vele a hd gyorsítás?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45) Rhino666


Rhino666
őstag

HTPC-nek több mint tökéletes.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#46) DasH_001


DasH_001
tag

Megdöbbentően alacsony a Zacate teljesítménye, viszont fogyasztása miatt desktop/laptop mellé kitűnő.

De ha egy 'mindenes' gép kell, és valóban hasonlóan keveset eszik az i3 üresjáratban, akkor az X2 viszonylag alacsony árai mellett is jó befektetés lehet - az említett értékállóságról nem beszélve.

Esetleg a meglévő desktop/laptop mellé médialejátszó + USB-s nagyméretű háttértár? Miért HTPC-t építettél inkább?

(#47) Yutani válasza DasH_001 (#46) üzenetére


Yutani
nagyúr

Grat a teszthez frescho! Nem semmi munkád fekszik benne! :R

#tarcsad

(#48) vegyszer


vegyszer
addikt

ad 1: nekem is ilyen van. elsődleges, és egyetlen pc gyanánt.
ad 2: nekem is egy 3000+ athlon64-et váltott. (közvetetten)
ad 3: a 3000+ om biztosan 2004 karácsonyára vettem, a cikkben 2006 szerepel megjelenési dátumnak, hibásan. a 7 év stimmel.
4: miután lecseréltem a régi gépemet, (x4 620), majd másnap leolvasztottam a hűtőm, a havi villanyfogyasztásom 35%-al csökkent, :-) hogy pontosan melyik mennyit vett ki, nehéz belőni.
5: madaras videó Windows 7 alatt XMBC-vel tökéletes, mindenfajta külső kodecpack nélkül... :-D
6: a live linux verzióról ez nem mondható el. :-( (még hang sem volt, a kép vagy kockás, vagy diavetítés volt, de folytonos jó videót nem sikerült kicsikarni belőle)
7: a DVB-T vevőt homesys 4-el tökéletesen lekezeli, DE TORRENT EN MENJEN A HÁTTÉRBEN, mert akkor bajok lesznek, valószínűleg a hiba az, hogy a nézett jelet rögzíti röptében és a HD204UI nem egy villám... lehet, egy 7200 rpm-es winyó észre sem veszi a dolgot
+1: én csak torrent, fórum, és HD lejátszónak használom. 100%-ig elégedett vagyok vele, főleg a villanyspórlás miatt, de a teljesítménye is kielégíti alantas vágyaimat. még pasziánszt sem játszom...

Mindösszesen két negatívumot tudok felhozni ellene:
- nincs HD3D támogatás az IGP-n,
- és valamit nagyon elszúrtak vele, mivel a tv-m (LE-32B530PW a Samsungtól) vezérlő panelje már másodszor szállt el, mióta megvan eme la, előtte semmi bej nem volt. a fehéregyensúly, és HDMI színkalibráció vérzik el benne állandóan. és magával rántja a digitális tuner egyensúlyát is. gariban egyszer cserélte a fickó a panelt, utána azt mondta, nem azzal van a gáz, hanem a pc babrálja el, és be kell majd kalibrálni, erre nem került még sor... a hiba oka ismeretlen, de hogy egy 16000 ft-os alkatrész ne bírjon ki két hetet, az agyrém...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#49) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Köszönöm/jük a tesztet, nagyon részletes, és külön köszi hogy bevetted a 3000+-t is :R

(#50) AgFRjkUZT_3


AgFRjkUZT_3
tag

Nagyon örülök a tesztnek, mert pont arra voltam kíváncsi, hogy a Brazos hol áll a többihez képest. Az nyilvánvaló volt, hogy jobb az Atomnál, de miután notebook-okat is építenek már rá, egy kicsit túlszaladtam a megítélésében. Nem kisebbedett, de a helyére került :C
Így legalább már tudom, hogy mire számítsak, ha beszerzem, mert beszerzem :DD

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.