Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Rhino666 válasza DasH_001 (#46) üzenetére


Rhino666
őstag

Alacsony?? :F Szerintem FullHD filmeket röci nélkül lejátszani miközben megy az FTP szerver meg a torrent feltöltés a háttérben egyáltalán nem alacsony teljesítmény. Sőt, én inkább megdöbbentően magasnak találom személyes tapasztalataim alapján... :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#52) frescho válasza Rhino666 (#51) üzenetére


frescho
addikt

GPU-bol dekodolja, mikozben alapjaraton kocog a CPU. Ez evek ota nem nagy durranas, ma mar a jobb telefonok is tudjak. A processzor resze harmatos.

Vladi: Igen, de erthetetlen modon fagy vele a gnome kepernyovedo.

lenox: TCO-t nezz, ne csak a beszerzesi arat. A Sempront az elfogyasztott aram teszi dragava. Ha olyat veszel, aminek a fogyasztasa hasonloan alacsony, akkor pedig a beszerzesi ar lesz magas.

https://frescho.hu

(#53) Rhino666 válasza frescho (#52) üzenetére


Rhino666
őstag

Jó akkor mutasd meg a GPU-t a NYÁKon és rájössz hogy mire akarok kilyukadni. Jövő hét folyamán ha minden igaz végre megérkezik az E-350 alapú subnotebookom is, szóval az is kiderül hogy a mindennapi használatban hogy állja meg a helyét. :K

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#54) GerykO válasza Rhino666 (#53) üzenetére


GerykO
aktív tag

+1 :C Én sem mondhattam volna szebben. :DDD

Más: 2500+@3200+ K7es bartonról váltanék, úgyhogy szerintem ezt annyira nekem találták ki. :C
Azért remélem sikerül egy XBMC live-ot rendesre hegesztenie valakinek. :U

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#55) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szerintem pedig egy remek, és jó iránymutató teszt lett.

Csak elismerően tudok szólni, és megköszönni a belefektetett idődet.

Némelyik kritikánál pedig inkább csak amolyan "savanyú a szőlő" érzésem támad.

(#56) deicide válasza Rhino666 (#53) üzenetére


deicide
veterán

Én asszonynak 2 hete raktam össze egy Asrock E350 alapú gépet 4GB-vel, SSD-vel, meglepően gyors, mindenre sokkal jobb (1080p, munka, net, stb) mint a lecserélt E3400 alapú midi atx-be csomagolt óriás. Portal 2-t játszik rajta pl 1280x800-ban... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#57) gantum


gantum
aktív tag

nekem tetszik a teszt, teljesen átlagfelhasználós szemszögből van leírva, amire én kíváncsi vagyok. :C

(#58) frescho válasza Rhino666 (#53) üzenetére


frescho
addikt

IGP -> Integralt. De tudod mit? Igazad van. A bongeszo, a tomorito program es a webszerver is a GPU-n fut.

https://frescho.hu

(#59) lapa válasza GerykO (#54) üzenetére


lapa
veterán

a 3200+ után maradni fog bőven kannásborra, az idlében se volt gyenge, relatíve normális enermax táppal.

(#60) lenox válasza deicide (#56) üzenetére


lenox
veterán

Ez komoly? Milyen grafika van/volt a regiben?

(#61) lenox válasza frescho (#52) üzenetére


lenox
veterán

Szoval akkor elfogadod, hogy az itx meretnek nincs tul sok koze a koltseghez?

(#62) frescho válasza lenox (#61) üzenetére


frescho
addikt

Ha csak a bekerulesi koltseged nezed, akkor igen, tudsz venni ITX gepet az E350 araert.

Ezeket a kitetelet elfogadod?

Az ITX dragabb, mint egy hasonlo mATX gep.
Hosszabb tavon egy E350-el azonos aru ITX gep tobblet fogyasztasa jelentos osszeget emeszt fel.

https://frescho.hu

(#63) GerykO válasza lapa (#59) üzenetére


GerykO
aktív tag

Nana!
Sajna kihalt ABIT lap helyett ASUS-t kaptam, és mindig túlfeszeng VCORE ügyileg -nem auton van. Ellenben speedfan, és a RMClock együtt elég hatékony energiamenedzsmentet alkot. 11x200MHz-en bootol (@1,65V nincs kisebb :O ), majd idle speedfan visszaveszi 11x167MHz-re, emellett az RMClock adogatja ki a halt utasítást is, az is jelent még pár wattocskát. Ha 33MHz-nál többel állíttatnám az FSB-t valamiért fagy a rendszer :((( , pedig simán stabil 11x100MHz-en is. :U Aztán van mellette 3vinyó, 1odd, de a videókarit downgradeltem 6600os gef-ről mx440-re, amit egy p3-as alu prociborda passzívan elvisz, procit meg passzívan egy Coolink-BAT, csak házszellőzés van, és a 150W-os HIPRO sfx táp ventillátora nem nagyon teker, tehát közelében sem járok 100 wattnak. Igaz az egyik vinyo lekapcsolja magát 5 perc tétlenség után, csak én barom külön vinyóra tettem a lapozófájlt. :B
Ha lenne fogyasztásmérőm, mondanék pontos fogyasztást is. :R

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#64) lapa válasza GerykO (#63) üzenetére


lapa
veterán

ismerős, én is a vcore miatt cseréltem az asust az nf7-re.

(#65) AmPeX


AmPeX
aktív tag

"Egy szálon a teljesítménye elmarad az öreg 3000+-hoz képest, ami hét éve (2006 júniusában) jelent meg a piacon."

Gondolom 2004-et akartál írni, vagy nagyon nem megy a matek.De az is lehet, hogy 2013 van és én nagyon be vagyok szívva.

Nem olvastam még végig a kommenteket de abból, hogy még nincs kijavítva arra következtettem, hogy nem szóltak.

(#66) GerykO válasza AmPeX (#65) üzenetére


GerykO
aktív tag

Pedig már szóvá tették. :K :D Mellesleg elég #echo off. :P

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#67) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

a teljesítménye elmarad az öreg 3000+-hoz képest, ami hét éve (2006 júniusában) jelent meg a piacon

Ebben az egyenletben valami hibádzik... nem 2011-et írunk? :D

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#68) deicide válasza lenox (#60) üzenetére


deicide
veterán

G31 integrált lap volt alatta.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#69) lenox válasza frescho (#62) üzenetére


lenox
veterán

Alapvetoen igen, a jelentos osszeggel nem ertek csak egyet. Ha jol ertem azt hozta ki a teszted, hogy a feladatok megoldasara kb. egyforma aramot forditanak a gepek, a fo kulonbseg az idle, ott (illetve altalaban) ha 30w kulobseggel szamolunk, akkor az eves szinten nagysagrendileg 15kHUF, jol szamolom? Ennyit meg szerintem szoktak pl. cpu upgrade-re kolteni sokan, szoval szerintem nem jelentos az osszeg, es felhasznalastol fuggoen megerheti rakolteni, de nyilvan mas meg mashogy gondolkodik.

(#70) lenox válasza deicide (#68) üzenetére


lenox
veterán

De akkor nyilvan csak a vga hianya miatt volt a regi gep santa nem?

(#71) GerykO válasza lenox (#70) üzenetére


GerykO
aktív tag

Meg többet is zabált. ;] És nagyobb is volt. ;] Hirtelen ez ugrik be a topiktárs hszéből, a többit majd ő teszi hozzá. :P

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#72) lenox válasza GerykO (#71) üzenetére


lenox
veterán

Persze, ezek nyilvanvaloak, nyilvan sok szempont van, mindenkinek mas lehet a fontos, de mintha itt mar jartunk volna.

(#73) frescho válasza lenox (#69) üzenetére


frescho
addikt

3 ev alatt (en kb. ennyi ideig hasznalok egy gepet) ez tobb, mint a lap+CPU ara. Termeszetesen megeri rakolteni, ha kell a teljesitmeny.

7ev: Javitva, jol szamoltam, rosszul gepeltem.

https://frescho.hu

(#74) atesss válasza lapa (#43) üzenetére


atesss
addikt

Tyűha, ez aztán a hard mod. :Y
Én is valami hasonlót szeretnék amúgy megcsinálni, csak Penryn (E3400) alapon.

Átfutva nem világos hogy az alaplapi átalakításokkal pontosan mennyit is nyert a fogyasztásban.
De majd elolvasom teljesen, ha lesz rá néhány (jó néhány) órám...

Az alaplap pontos típusa mi is ? Mert azt nem találom...

De az tényleg igaz, hogy ehhez kell egy ilyenre átalakított táp is:

[ Szerkesztve ]

(#75) atesss válasza atesss (#74) üzenetére


atesss
addikt

Közben a holland eredetiben megtaláltam a konkrét konfig leírását, árakkal együtt:
[link]
Eszerint az alaplap egy MSI H55M-E33; a DC-DC konverter egy Morex DC Power Kit 80W [link], gyártói oldal: [link]; de az AC-DC adapter nincs itt, lehet az annyira egyedi volt.

Az a kár, hogy a leírás ezen része nincs lefordítva angolra.
Nincs itt valaki, aki tud hollandul ? :)

[ Szerkesztve ]

(#76) lapa válasza atesss (#75) üzenetére


lapa
veterán

én egy kicsit értek, sok sör után pedig folyékonyan beszélem.

mindamellett amit csinált annyira kusztom, hogy szerintem nem fogod tudni utána csinálni. de vehetsz egy ilyet mondjuk. ez is eldöcög 7-8 wattal még linuxon is. a 720p lejátszást 17-19w között csinálja bekapcsolt panellel. a tökéletes htpc-nas-szerver-ups-mittomén.

bocsánat hazudok, ez akksiról mérve. konnektorból 9-10w.

[ Szerkesztve ]

(#77) lapa válasza atesss (#75) üzenetére


lapa
veterán

egyébként az ac / dc az egy EDAC EA1135x 20V 120W, amit gyakorlatilag szénné hekkelt, másfél w fogyasztásért. kidobta a pfc-t meg a ledet meg még pár apróságot.

(#78) deicide válasza lenox (#70) üzenetére


deicide
veterán

Helyigény, fogyasztás, abban nem volt SSD és a régi gépbe már nem akartam belerakni SSD-t, itt az integrált VGA-nak van DVI kimenete, ott csak DSUB volt, sok apróság, amiben az új jobb.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#79) atesss válasza lapa (#76) üzenetére


atesss
addikt

Akkor ha esetleg lesz valami nagyon fontos, amit nem értek meg külön szótárazva (mármint egy-egy szót, nem a google translate-el), sem akkor lehet megkereslek még.
Már ha egyáltalán van kedvem nekiállni hollandul olvasni...
Elöször az angol jön, az se lesz kutya.

mindamellett amit csinált annyira kusztom, hogy szerintem nem fogod tudni utána csinálni
Na ja, azt tudom. De mondjuk 15-17W alá bevinni már nem lehet annyira nehéz, nem ?
Az alap konfigja, mindenféle hardveres átalakítás nélkül mennyit fogyasztott ?
Valamit csinált a procival is, de nem igazán értettem egyenlőre.
Bár azt írja, hogy a proci 3-4W körül fogyaszt Idle-ben. Szóval nem ott lehet sokat nyerni, hanem a tápellátással. Meg az alaplapon felesleges dolgok kigyomlálásával.

De én egy E3400 + HD4670 + 2,5" vinyós konfigot akarnék mondjuk 25-30W környékére levinni. Vagy nemtom, amire megy, de minnél lejjebb. De asszem elöször a DC ágak fogyasztását kellene kimérnem.
Aztán pedig kiválasztani az egész alacsony procifogyasztás (alulfeszelt E3400) mellett legjobb hatásfokú lapot. Gigabyte EP szériát mondják jónak, de most már az MSI-nél mindenképp körbenézek. Csak hol találok ilyen teszteket ? :F
Az jönne még jól, ha az északi híd feszültségét tudnám jelentősebben csökkenteni. Ugye ez BIOS-ból szerinted is esélytelen ?
Ja és inkább P35 kellene, mint P45, mert a P45-nek nagyobb a TDP-je az Intel spec szerint. Meg a PH tesztben is asszem ez jött ki.
Vagy talán G31, G33.
De ha már int. VGA, akkor olyan lapot nem akarok, amin nincs DVI/ HDMI !

[ Szerkesztve ]

(#80) lapa válasza atesss (#79) üzenetére


lapa
veterán

én nemigen értek ezekhez az elektomos dolgokhoz. annyit ír, hogy a proci kapcsán nem csinált különösebb, lényeges változást hozó modot, mert nem nagyon lehet. a biosban a híd és a ram feszt vette lejjebb. a cpu meg a híd összesen 7w körül fogyaszt idle. a nagy varázslat az alaplapon meg a tápnál történt, gyakorlatilag mindent kigyomlált.

nem tudom, hogy amit írsz vga kapható-e integráltban. nekem anno a 780g 40w körül ment notivinyóval, abból 10-12w volt a táp. gondolom egy paneltáp hozhatja a legtöbb hasznot, de annyira nem olcsók.

(#81) lapa válasza atesss (#79) üzenetére


lapa
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

(#82) Rhino666 válasza frescho (#58) üzenetére


Rhino666
őstag

Amihez GPU kell, az úgyis azt használja (kivéve a flash meg a hozzá hasonló elfuserált szarok, de az szerintem nem az AMD hibája), a böngészésre meg 1GHz fölött minden tökéletesen alkalmas, szerintem ajax, php, html de talán még a javascript se fogja meg ezt a procit... :N

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#83) simonzé


simonzé
addikt

Én nem értem, nekem az Avatar lejátszása ugyanannyi ideig tartott x4500-on, mint Zacatén... Hol itt a fejlődés?

(Viccelek)

I don't fit in. I fit out.

(#84) frescho válasza Rhino666 (#82) üzenetére


frescho
addikt

Ha egy rendesen megpakolt Windows van alatta hatterkeppel, virusirtoval, Mobil szonkronizalo programmal, 4-5 nyitott ablakkal es par bongeszo fullel, akkor siman megakasztja.

https://frescho.hu

(#85) lapa válasza simonzé (#83) üzenetére


lapa
veterán

szerintem neked valami driver gondod lehet. én sokkal hamarabb végeztem a 4500mhd-n ugyanezzel a filmmel, nem kellett megvárnom míg a zacate megjelenik.

(#86) GerykO válasza lapa (#85) üzenetére


GerykO
aktív tag

+(#83) simonzé :)) :DD

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#87) lenox válasza simonzé (#83) üzenetére


lenox
veterán

Sot az amd le is van maradva nem? Csak szerencsere az intel 40 sec-enkentbevarja...

(#88) ddekany válasza Rhino666 (#82) üzenetére


ddekany
veterán

"szerintem ajax, php, html de talán még a javascript se fogja meg ezt a procit... :N"

A PHP a szerveren fut, szóval a böngészőt futtató CPU szempontjából mindegy. Az AJAX is kakukktojás...

(#89) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Remek cikk :C Képet kaptam a teljesítményéről. Sok munka van benne :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.