Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Fred23 válasza huskydog17 (#450) üzenetére


Fred23
nagyúr

Pont arról beszéltem, hogy attól függ az egész, mire kell a kártya, Te milyen játékokkal fogod használni!

Fullra lesz@rom, hogy tucatnyi olyan játékkal hogy' muzsikál az adott kártya, amivel sosem fogok játszani.

(#452) myckey válasza Fred23 (#451) üzenetére


myckey
veterán

Én meg pont ezért írtam fentebb, amit.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#453) Fitzgerald válasza Fred23 (#447) üzenetére


Fitzgerald
veterán

De ha ezt a képet is megnézed, akkor már jóval árnyaltabb lesz az egész. Itt pl. a 290X jóval gyorsabb mint az általad beszúrt képen, a 980 meg alig 6-7 százalékkal gyorsabb mint a 970 a te képeden. Az Anandtech bench szerint ez a különbség 20% a 970 és a 980 között GTA V-ben csont ugyanazokkal a beállításokkal, és inkább ez tűnik reálisnak.
Ennek tükrében nem vennék rá mérget, hogy a 470 csak 40, a 480 meg csak 44 körüli fps-t tud GTA V-ben 1080p-ben. Főleg úgy, hogy az Anandtech bench szerint a 480 is gyorsabb 20%-al, mint a képeden.
A 970 meg lassabb 15 százalékkal, de ezt már csak zárójelben.
GTA V-ben 1080p-ben dx11 alatt, maxon.

[ Szerkesztve ]

(#454) nyakdam válasza Fred23 (#447) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Kövezzetek meg, de én csak a minimumokat szoktam nézni. Hiába jobb az átlag a 970-nél ha a min rosszabb vagy ugyan olyan. Ráadásul már be lehet lőni az FPS-t fixre, mégjobban számít a minimum érték. Persze ez egyéni nézőpont.

(#455) Fred23 válasza myckey (#452) üzenetére


Fred23
nagyúr

De az az RX 480 tudtommal jóval drágább, mint a GTX 970, nem? A GTX 970-ek használtan 70 körül mennek. Ha van $, akkor persze az 1060 is jó megoldás lehet tényleg.

cr33p: Szerintem nagyon egyéni dolog, kinél mi jön ki, bármi "apróság", mint pl. más CPU, RAM, beállítási paraméter megválasztás nagyban befolyásolhatja a teszt végkövetkeztetését, ezért olyat érdemes nézni, ahol a Te konfigodhoz hasonló gépen a Te elvárt beállításaiddal teszteljenek. Ha pl. én nem akarok 1080p felett játszani, vagy 8x élsimítást használni, nem is kell néznem az 1080p feletti eredményeket. Teljesen személyre szabottan érdemes nézelődni szerintem.

nyakdam: Igen, ez szerintem is egy nagyon lényeges szempont, és ebben mintha az RX-ek jók lennének! Megnéznék egy tesztet örömmel 1080p-n valami szimpla, régi -Sandy, Ivy- i5-ös procis géppel pár piros és zöld kártyával, hogy' állnak a minimum fps-ekkel 2-3 általam választott jártékban, általam választott beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#456) Dr. Akula válasza Xaels (#435) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"de mire másra kellhet a 4K? Játékra?"
Bingo! :)

Nem 100k-s monitorról és 40-50k-s kártyáról volt szó, hanem hogy úgy általában a 4K-nak mi értelme. Én amikor a 4K-s monitoromat megvettem, egy sima 980-nal nem tudtam kihajtani, de úgy voltam vele hogy 32"-en még a fullHD se néz ki olyan szarul (nem annyira pixeles mint mondjuk 24"/fullHD monitoron 640x480-as Diablo2-t játszani), de hamarosan felfejlődnek hozzá a videokártyák. Játékon kívül úgyis csinálok mást is, oda meg akár egy (legalább Skylake hogy a videolejátszás se legyen gond) IGP is tud képet szolgáltatni.

(#444) deja vu:
Akkor már inkább ajánlom az enyémet, 20-assal több, cserébe 32". És HDM 2.0, ami az ASUS PB279Q-ról nem mondható el - "30Hz HDMI" = 1.4.

[ Szerkesztve ]

(#457) gothic20 válasza Fred23 (#455) üzenetére


gothic20
aktív tag

A 970 újonnan 85-90k körül vannak. Ha beáll végre kis hazánkban az RX 480 ára akkor az is 80-90k körül lesz. Használt kártyát meg nem mindenki vesz szívesen. Nem is lenne annyi használtban hogy mindenki onnan szerezze be.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#458) huskydog17 válasza Fred23 (#455) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

De az az RX 480 tudtommal jóval drágább, mint a GTX 970, nem?

Nem.

"A GTX 970-ek használtan 70 körül mennek."
Hogy jön ide a használt piac? Ám legyen, 70k körül kapsz Radeon 290X-et, ami megint csak 970-es szint.

"Megnéznék egy tesztet örömmel 1080p-n valami szimpla, régi -Sandy, Ivy- i5-ös procis géppel pár piros és zöld kártyával, hogy' állnak a minimum fps-ekkel 2-3 általam választott jártékban, általam választott beállításokkal."

Ilyet nem valószínű, hogy találsz, de 4 játék alatt megnézték Core i5-2500-al az új kártyákat is.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#459) Dr. Akula válasza Fred23 (#447) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Ez szerintem egy erős érv a GTX 970 mellett."
Sőt, sztem az 1060 mellett. Az átlag fps ugyan alig több, de a minimumok kb. 2x akkorák!

(#448) Plebi:
"Én sem értem ezt a 4k mániát ... tartalom szinte nincs rá"
Miért ne lenne? A nem túl ősrégi játékok mind támogatják. A GTA5 a fejlesztők szerint is arra lett írva, ott igazán szép. És hát tényleg. Persze, jelenleg 1080 SLI alatt nem érdemes (vagy szóló 1080 kellőképp lebutított, de azért nem szar grafikával) nekiállni, de 1-2 év és 1 kártyával is menni fog.

"Monitornak én nagynak tartom a 32"-t, igaz most egy 23-as dellem van."
Amikor megvettem én is annak tartottam. Most meg már olyan alap. Láttam youtubeon 50"-eset, hogy arányaiban mekkora egy embernek, és azt kell mondjam el tudnám képzelni itt az asztalomon. A jót könnyű megszokni. Volt amikor a 14"-es CRT is jónak számított, de azért meg tudtuk szokni a 24"-et is. :)

[ Szerkesztve ]

(#460) kovsol


kovsol
titán

Azt nézem épp, hogy itt a tesztben 8GB 2000Mhz -es VRAM volt a kártyán. Viszont a másik cikkben látszik, hogy ez már sapphire féle OC.

May the Force be with you!

(#461) b. válasza aragorn1000 (#406) üzenetére


b.
félisten

-

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#462) Fred23 válasza Dr. Akula (#459) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, akinek a legfőbb szempontja a GTA V, de mondjuk 75-80-ból akar vga-t venni, az akkor jár a legjobban, ha megvárja, amíg a GTX 1060 ára esik be a kívánt szintre. Minek vegyen akár GTX 970-et, akár RX 480-at, ha pár hónap múlva sokkal nagyobb GTA V-ös teljesítményt kaphat a pénzéért?!

Mondjuk a legtöbbünk tuti legalább 2-3 játékot figyel, és úgy nézi a teljesítmény-ár arányt.

huskydog17 (#458): már olvasom is. :D

[ Szerkesztve ]

(#463) myckey válasza Fred23 (#462) üzenetére


myckey
veterán

Én még a büdös életben nem néztem játék specifikus kártyát.

Mondjuk javában RPG,Hack n slash , valamint Indie játékok vannak a palettán.
Néha MMO.

Szóval annyira engem nem szokott érdekelni az FPS hajhászás. ;]

Most is a monitorom miatt hajlok ájemdíre, mer fríszink.Nem pedig mert ilyen meg olyan játék és teljesítmény stb....lebeg a szemem előtt.
Gszink nem kérne annyira magas felárat, már rég envidija kártyám lenne.

(#464) MongolZ

Játékosoknak jobb is a TN panel, ott van a legkisebb válaszidő.( na nem mintha ips nél olyan húde rosszabb lenne )
Meg ők aztán nem nézik a színeket, mikor csillió FPS közepette vadul verik a billentyűt és egeret stb..... :D

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#464) MongolZ válasza Dr. Akula (#456) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez az IPS annyira túlértékelt lett, hogy az nemigaz. Főleg játékok terén...

De ha te kiadsz 200e+-t egy olyan monitorért, ami ugyanazt tudja, mint a 100e-s társa, csak épp TN-es, hát lelked rajta.

[ Szerkesztve ]

(#465) Dr. Akula válasza Fred23 (#462) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért mert drága még nem parasztvakítás. Ebből indultunk ki, nem abból hogy ki mennyit tud rászánni egy kártyára.

(#466) Dr. Akula válasza MongolZ (#464) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"az IPS annyira túlértékelt lett"
Teljesen jogosan.

Most el lehetne vitatkozni hogy egy Audi megéri-e a pénzért, mikor egy Szuszkának is 4 kereke van és elvisz A-ból B-be, de valamiért azért csak kiadják érte az emberek (már aki megteheti, de az más kérdés) érte a felárat.

(#467) gbors válasza huskydog17 (#450) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem igaz, mit tudtok már ennyit értetlenkedni :) Lebetűzöm.
- 960 -> 1060: +25% ár, +82% teljesítmény -> 45% előrelépés ár / teljesítményben
- 380 -> 480: megegyező ár, +44% teljesítmény -> 44% előrelépés ár / teljesítményben
- A 470 10%-kal olcsóbb a 480-nál és kb. annyival lassabb is, tehát hasonló a price / perf

A legolcsóbb verziókat néztem és a referencia teljesítményét, amivel az AMD javára csalok (az MSI 250 dolláros 1060-a biztosan gyorsabb az FE-nél). Nyilván az 1% különbség említésre sem méltó, és mivel a 380 jobb volt ár / teljesítményben a 960-nál, a 480 is jobb lesz az 1060-nál. Ellenben az AMD valami hihetetlen ár / teljesítmény forradatalmat harangozott be, ehhez képest pont annyit javultak, mint a konkurencia. Valamint, a 470-re az AMD ígérte be a 149 dollárt anélkül, hogy bárki pisztolyt tartott volna Raja fejéhez. Az tényleg nagy királyság lett volna ár / teljesítményben, de aztán nem lett. Irreálisak lettek volna az elvárások? Akkor ezzel azt mondod, hogy irreális elvárni, hogy az AMD betartsa, amit ígért. Ez azért elég szarul hangzik, nem?

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#468) MongolZ válasza Dr. Akula (#466) üzenetére


MongolZ
addikt

Abszolút más egy Audi, meg egy IPS-es monitor.

Azon tudok a legjobban röhögni, amikor valaki azzal jön, hogy mennyivel szebb az IPS képe (pff, látott már az ilyen egy normális TN monitort?), meg hogy sokkal jobb a betekintési szög (miközben játéknál kb. 99,9%-ban totál szemből nézed a képet). Pff.

De haz ez fontosabb, mint a ghosting, vagy az input lag, ami pont egy játéknál fontosabb, hát hajrá.

Mielőtt kérdeznéd, egy Dell IPS-t használok otthon fotók miatt, munkahelyen meg minőségi TN-em van.

[ Szerkesztve ]

(#469) nyakdam válasza huskydog17 (#458) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Na ilyen teszt itt is elférne. Mire elég egy régi proci egy új kártyával.

(#470) Dr. Akula válasza MongolZ (#468) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nemcsak röhögni lehet, hanem csodálkozni si, amikor megnézel egy IPS-t a TN után. Más világ.

"Dell IPS-t használok otthon fotók miatt"
Miért nem TN-t, hiszen túlértékelt? :)

(#471) nyakdam válasza gbors (#467) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Az egész új generáció árazása egy vicc mindkét oldalról. Bár az AMD-é a rosszabb mert teljesen mást kommunikált mint ami lett. Itt még lehet karácsonykor sem lesz normalizált ár.

(#472) MongolZ válasza Dr. Akula (#470) üzenetére


MongolZ
addikt

Értsd már meg, fotózáshoz jó az IPS. 4K játékhoz teljesen fölösleges, sokkal többet érsz egy normális TN-nel, amelyiknek jóval kisebb az input lagja.

Fotózáshoz KELL az IPS. De te nem fotózol. (Bírom amikor valaki write only módban van, csak hogy védje a "saját igazát".)

És nap mint nap váltogatok IPS-t TN-nel. Mint ahogy írtam is.

[ Szerkesztve ]

(#474) kovsol válasza gbors (#467) üzenetére


kovsol
titán

Bele gondolok, hogy a 60$ -os játékok ára hogy alakul nálunk, akkor elkeseredek mikor meglátom, hogy a VGA kártyák ára ehhez képest horror mód elszállnak. Tudom teljesen más a kettő.

May the Force be with you!

(#475) #00137984


#00137984
törölt tag

Amennyire vártam az RX470-et, ez most megint nem állt össze. A nagyobb szivárgású GPU miatt a fogyasztása az RX480-nál nagyobb. A gyártás folyamán a minősége még javulhat, ami magasabb órajeleket vagy alacsonyabb hőmérsékleten müködést hozna. Sapphire nyilván jobb képességű chipekből tudta a Nitro+ széria számára a magasabb OC-s órajeleket elérni és ehez már egy 8 pines tápcsatit is biztositott a tápellátásnak. Viszont az árazása az RX480-hoz képest alig alacsonyabb, de remélhetőleg nagyobb mértékben fog az árazása mérséklődni a részünkre. Némely gyártó alig forditott figyelmet a teljesitményre és a minőségre, mert a 4GB-os videómemóriát társitva egy 6 pines tápcsatival elég sokat megtakarithat az RX 470 videókártyával. Ehez valamikor magas árak is tartoznak, ezért ebben az RX470-es szériákban nagyon körülményes jó kártyát kifogni. Eddig az MSI Gaming és a Sapphire Nitro+ tünik jónak, de biztosra menni egyikkel sem lehet.

(#478) SSJPeter válasza BReal (#389) üzenetére


SSJPeter
őstag

Ugyan már miért kéne a megjelenéskori árakat összehasonlítani? :F
Most újonnan kapsz egy 970-et 85K-ért akár, kit érdekel, hogy mennyibe kerül majd valami 2 év múlva, vagy mennyi volt 2 éve? :F
Két év múlva, egy kis túlzással már kb. csak poháralátétnek lesz jó egy 480/970.

Ha esetleg nem értenéd mit nem értek, te nem azt mondtad, hogy a megjelenéskori árakat hasonlítod össze, hanem, hogy újonnan mennyi a 970. Nos a 970 újonnan most 85-90K, nem 110-120.
Marhára irreleváns, hogy mennyi volt 2 éve, mert még most is halmokban állnak belőle a készletek a boltokban.
Teljesen jó alternatíva, újonnan!

Ha úgy értetted, hogy mennyi volt amikor megjelent - ami még egyszer mondom teljesen irreleváns - máshogy kellett volna, hogy fogalmazz.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#479) Xaels


Xaels
félisten

Én meg a VA panelra esküszöm. ;]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#480) huskydog17 válasza gbors (#467) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Korábban belinkeltem két képet két nagy tesztből. Arról beszéltem, nem tudom mit nem lehet ezen megérteni. A 470 jelenleg a piac legjobb ár/érték aránnyal rendelkező kártyája. Erre meg megy az elégedetlenkedés, én csak ezt nem értem.

Igen, tudom, hogy eredetileg 150 dolcsira jelentették be, ezt én is írtam korábban és igen, szerintem is alattomos dolog volt és igen, én sem örülök neki, de nem erről beszéltem! Na mindegy, aki akartam szerintem meg értette, nem volt egy rocket science a hsz-em szerintem.

#475 Zsébernardo: "A nagyobb szivárgású GPU miatt a fogyasztása az RX480-nál nagyobb."

Hol? A PH-n kívül kérlek mutass egy tesztet, ahol a 470-nek jelentősen nagyobb a fogyasztása, mint a 480-nak! Én ahány tesztem néztem (jó sokat) a PH-n kívül mindenhol kevesebbet fogyasztottak a customok még a ref 480-nál is, valahol 20 wattal, valahol 30 wattal, valahol csak 5-6 wattal, de kevesebbet!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#482) huskydog17 válasza 04ahgy (#326) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Cikk 1. oldal, utolsó bekezdés:

"Két ilyen RX 470-et teszteltünk, egy 4 és egy 8 GB-os változatot, előbbit az MSI, utóbbit a Sapphire műhelyéből."

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#483) #20691712 válasza kolopele (#301) üzenetére


#20691712
törölt tag

" n még medium beállítások mellett is szebb egy játék, mint mondjuk majdnem maxon FHD - n."
Ha jol ertem akkor:
Szoval medium texturakkal(normal map stb), medium fenyekkel es arnyekokkal 4k-n szebb mint fhd-n csutkan?
Aha.
Mondjuk a szeperzek nem tanulhato.
Es igy a fogalom ertelmezese sem.

[ Szerkesztve ]

(#484) kolopele válasza #20691712 (#483) üzenetére


kolopele
nagyúr

Játszottál már mindkét variációval ugyanazon játékkal?
Értelmezési gondjaid inkább neked vannak, és még csodálkoznak egyesek a stílusomon.

(#488) gbors válasza huskydog17 (#480) üzenetére


gbors
nagyúr

Mindenki érti, hogy mit akarsz mondani - nevezetesen azt, hogy essen mindenki hanyatt, mert a 480-nak a legjobb az ár / teljesítmény mutatója (sarkítottam). Azt viszont nem vagy hajlandó megérteni / elfogadni, hogy az elégedetlenség pontosan az ígéretek be nem tartása miatt van. Ismered azt a mondást, hogy "perception is reality"? Ez most pont az a helyzet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#489) #20655360 válasza Pipó (#485) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ill majd megy az m1-en, h "újabb hatalmas HD7770-es fogás a magyar-ukrán határon" XD

(#490) , válasza Xaels (#479) üzenetére


,
addikt

Én is.

(#491) , válasza Fred23 (#455) üzenetére


,
addikt

Nem drágább, újonnan mindegyik kb 90ezer Ft.
Használt árat meg nem érdemes nézni, mivel az egyik (GTX 970) már egy többéves kártya, nyilván fogsz belőle használtat is találni, míg a másikból tutira nem, mivel csak most jelent meg (RX 480). Meg nagyon sokan eleve nem vesznek használt videokártyát, főleg nem ilyen árkategóriában.
A GTX 1060 meg sajnos ár/érték arányban egyáltalán nem jó vétel.

(#492) huskydog17 válasza gbors (#488) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Pontosan milyen ígéretekről beszélünk az árazáson kívül? Az AMD mit ígért még az áron kívül a 470-nél, amit nem tartott be? Lehet, lemaradtam róla.

Nem mondtam azt, amit írsz! Elég durván kifordítottad a szavaimat.

Amúgy én csak azt próbálom megérteni, hogy itt egyesek, köztük te is mi alapján ítélitek meg a szériát gyengének miközben ár/érték arányban messze az eddigi legjobb. Ezen felül az árazáson kívül valamilyen további be nem tartott ígéretekre hivatkozol és ezekről én nem tudok. Ennyi a történet. Volnál szíves konkrét példákat felhozni?

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#494) Peat;) válasza SSJPeter (#478) üzenetére


Peat;)
veterán

1-2 hét is már lesz 100 alatt 1060...gigabyte már volt is talán pár darab, így nem a 970 nem számít jó vételnek még 85-ért sem szerintem. Igaz a 480 sem ha 1060 ára ennyire hozzá lesz igazítva. Hasonló vétel lesz mindkettő, nem az ár lesz a döntő senkinél hogy 1060 vagy 480 szerintem, mert 5 ezer forinton aki rugózik ilyen tételnél az megmosolyogtató.

De a 970-et én kerülném, a minimum fps-ben ha megnézed azért eléggé hullámzó mára a teljesítménye. Én még a 470-est is elé sorolom.

[ Szerkesztve ]

(#495) ripla válasza jedis (#309) üzenetére


ripla
őstag

én mondjuk ha kártyát veszek, azt általában 4-5 évre szoktam, nem cserélgetem 1-2 évenként, mert feleslegesnek gondolom. viszont használtan nem veszek semmit, ami hardver, ez nálam elvi kérdés. :)
ez a táp:

[ Szerkesztve ]

(#496) gbors válasza huskydog17 (#492) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem sokat segítene, ha végigolvasnád, amire válaszolsz.
a) odaírtam, hogy sarkítottam
b) nem írtam sehol olyat, hogy gyengének ítélem a szériát, azt írtam, hogy az egész történettel nem vagyok elégedett, egyrész a c) miatt, másrészt azért, mert a termékek majdnem 1.5 hónappal a launch után kis hazánkban továbbra is vaporware-ként funkcionálnak, leszámítva a fantasztikus 8GB-os refet, harmadrészt meg természetesen a referenciakártya tulajdonságai miatt
c) két be nem tartott ígéretről volt szó, mindegyik az árazással kapcsolatos - az egyik konkrét, a 470 ára, a másik általános-lebegtetős, miszerint az AMD visszahozza az "olcsón ütős hardvert" vonalat

Remélem, elég konkrét voltam.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#497) nuke7 válasza MongolZ (#468) üzenetére


nuke7
veterán

hasonló kategóriában tényleg megéri az IPS-re az +10k. Tényleg. Mondom ezt úgy, hogy nem HC gamer vagyok, de sokat ülök gép előtt és játszom is... :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#498) ceia


ceia
őstag

Népkártya, csak nem a magyaré. Nálunk szerintem max 45 ez a kategória. Én is ennyit szánok a következőre. (gtx750ti) Nem csak az ára miatt, a fogyasztás is számít.

        it's more fun to compute

(#499) huskydog17 válasza gbors (#496) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Én azt hittem, hogy talán van még valami technikai negatívuma a hardvernek, amit idáig elhallgattak vagy valami hasonló, de így akkor már értem.

Az árral egyet értek, azt valóban elbaszták. A második viszont már kicsit bonyolultabb kérdés, hiszen ugye kinek mi az ütős, na megye a cég Brilliant HD Gaming-ként reklámozta mindig a 470-et ha jól emlékszem, és ez elég tág. :)
Ja igen és a referencia és a készlethiány valóban nagyon gáz, ez nem vitás. Bár valahol érthető, hogy 200 dolláros VGA-nál nem fognak egy prémium minőségű hűtőt faragni, azon lepődtem volna meg igazán.

Az én szememben elég ütős a 470, ugyanis az elődjét (380-380X) magabiztosan, átlagosan 20-30%-al maga mögé utasítja, ezen felül jóval fejlettebb az architektúra köztük a multimédia motor is és csökkent a fogyasztás. És mindezt azonos áron. Ugye eredetileg a 480-nak kellett volna átvennie a 380X helyét, de a custom 480-al nagyon túlárazottak lettek (készlethiány ugye), így a 470-nél kapóra jött, hogy 8-10%-al van lemaradva a 480 mögött, cserébe valamivel olcsóbb. Én ennek örülök, mert attól féltem, hogy a 470 túlságosan le lesz maradva sebességben a 480-tól, de szerencsére nem ez történt. Azon a 30 dolláron én is húztam a számat rendesen elég alattomos lépés volt. Van egy olyan érzésem, hogy a 470-nél a mérnökök elszámoltak valamit, én úgy gondolom, hogy a cég szimplán eredetileg jóval kisebb sebességre számított, aztán mikor látták a végső teszteken, hogy "túl gyors", akkor rádobtak gyors még 30 dolcsit.
Ennek ellenére szerintem ha majd normálizálódnak a készletek, akkor nagyon jó vétel lesz, hiszen gyakorlatilag ennyi pénzért azért FullHD/60fps maxon szerintem igenis nagyon jó.

Én a történetben sokkal szomorúbbnak tartom azt, hogy igen sokan panaszkodnak a Sapphire Nitro kártyákra (OCUK fórum), mármint olyanok, akik már megkapták.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#500) kolopele válasza ceia (#498) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezt azért ugye nem gondolod komolyan? Igaz, ha régebbi címekkel akarsz játszani, az is elég lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.