Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Na ez már alakul :) Persze megint lehet félni az ár miatt szerintem :(

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) #45185024


#45185024
törölt tag

Nem tudod Sapphirenek AMD egyedül engedte meg hogy gyorsabb memóriát használjon a 470 nél mert a többi 6.6 , 7 es de övé 8 ezres.

[ Szerkesztve ]

(#3) deja vu


deja vu
addikt

Most már finomabban fogalmaztatok. Mivel a 100 ezer forintos RX480 nem itthon lesz népkártya, hanem maximum Amerikában. Itthon a népkártya kb. a 45 ezres GTX950. Egyébként ez jobban tetszik mint az RX480, legalábbis jobb ár/érték aránya van.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#4) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Elég érdekesek a fogyasztási adatok.
Guru3D-n 133 wattot mértek az msi kártyájával.
Tekintve hogy a 480 160 watt körül fogyaszt, akkor a mérésetek alapján az msi kártyájának 200 wattot kellene, ami azért eléggé el van gurulva.
A kártya remek, még. De ha az nvidia csúcskártyáihoz kezdik el belőni a grafikai szinteket a jövőben megjelenő játékokban, akkor nem sokáig lesz elég, hogy jó sebességet adjon.

(#5) zolee0307


zolee0307
őstag

Ha 75 K-nál több lesz, akkor nem lesz jó vétel. Én reálisnak max a 70 K körüli árat tartanám A 480 is túlárazott itthon, 390-et lehet érdemesebb még venni.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#6) DeRP


DeRP
csendes tag

Az a baj, hogy a 1060 sem azért happolhatja el a vásárlókat a 480 elöl, mert annyira bomba ár/érték arányú kártya, hanem azt lehet kapni, míg az RX kártyákból még a referencia változatokat is úgy kell vadászni. :(
Elnézve a 4 vs 8 GB-os méréseket továbbra is egy használ 970 a bestbuy, ha valakinek most azonnal akar új vga-t, ami elég szégyen az új középkategóriás felhozatalra nézve.

[ Szerkesztve ]

(#7) Televan74


Televan74
nagyúr

Én akkor is RX480 fogok venni,de ez is nagyon jó.Csak jöjjenek már az egyedi megoldások. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) gothic20


gothic20
aktív tag

Azt a szintet hozza amire számítani lehetett. Ha a 4Gb-os 70k körül lesz akor tuti befuto a kategóriában.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#9) dogab93


dogab93
tag

GTA V-ben mutatott teljesítménye enyhén szólva sem meggyőző ,de ettől független nekem tetszik ez lesz a kövi kártyám .Remélem nem lesz ez is túlárazva itthon.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#10) djculture válasza zolee0307 (#5) üzenetére


djculture
félisten

470 8 gigás se lesz sokkal olcsóbb lesz vagy 80 ezer .. Amúgy gta v a kedvenc játékom emiatt adtam el a 480-at mert szrt se ért ebben a játékban.

[ Szerkesztve ]

(#11) zolee0307 válasza djculture (#10) üzenetére


zolee0307
őstag

Ahogy nézem az árakat biztos 80 felett lesz nálunk, szóval népkártyának nem lesz nevezhető. Így meg nem éri meg szerintem. Vártam én is a 480-ra, de a tesztek nem győztek meg, meg az árak is olyanok, szóval lett egy 390.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#12) Mans20


Mans20
addikt

Sok értelme így nincs 480-at venni.Ott van a nyakában.

(#13) #20655360


#20655360
törölt tag

Népkártya a francokat. Arra inkább a 460 pályázhat.

85 körüli indulóárat várok. Csodák nincsenek. :(((
Valaki írta vmelyik topicban, h szeptemberre lesz ebből vmi. (mármint h beállnak az árak) Kezdek hinni neki. Ill. most már szinte tuti.
Hát, marha jó...

[ Szerkesztve ]

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

Elég érdekesen alakul a GPU hőmérséklet / PWM% viszonya, mintha nem a GPU alapján szabályozna :)

A régi játékaim miatt nem merek ilyen újdonságba beleugrani ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) djculture válasza zolee0307 (#11) üzenetére


djculture
félisten

Nekem meg 1060 lett, amd driverek kriminálisak most de csak ezeket az új kártyákat kezelik szrul. Nekem ki is fagyott ez az meg lagot nyomott az ezer éves left 4dead 2 ami a másik kedvenc, persze az nvidiának is volt ilyen időszaka.

[ Szerkesztve ]

(#16) winhate válasza djculture (#10) üzenetére


winhate
őstag

hd 6850 -el és gtx 560 al vidáman futkos 40-50fps t

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#17) Male


Male
nagyúr

A ZeroCore mostmár működik több kijelző esetén is?

(#18) M0ng00se válasza winhate (#16) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

de nem fullhd-ban és nem magas beállításokon :U

V6

(#19) kisbe88


kisbe88
csendes tag

A fogyasztásnál szerintem fel van cserélve a két kártya(480/470).
Bár lehet csak én vagyok már fáradt :D

"Egy jó harcos nem tökéletes. Nem győz mindig. Nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető. Ez teszi igazán bátorrá."

(#20) djculture válasza winhate (#16) üzenetére


djculture
félisten

5850-nel nekem is jobban futott az a játék mint az új megvásárolt 480-al, mondom az anyádat és eladtam visszaraktam egy darabig az 5850-et ma meg vettem egy 1060-at. 480-nak szerintem eleve az elbaszott driver támogatás meg a betáplálás hiánya tesz keresztbe.

[ Szerkesztve ]

(#21) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Jómagam a guru3d-n olvastam ma egy tesztet, az alapján bitang lett.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22) Cobra.


Cobra.
őstag

Remélhetőleg javul a kihozatal, mert ekkora fogyasztásbeli különbség elég selejtes gpu-ra utal. -10% teljesítmény +10%-os fogyasztás mellett nem valami bíztató. Remélem hamarosan jön a 460-as tesztje is.

(#23) #06658560


#06658560
törölt tag

A fogyasztása nem tetszik.

A Sniper Elit mi a francot csinál, hogy átlag 150 fps esetén is leesik a minimum 30 körüli értékre?

(#24) MasterMark


MasterMark
titán

A tesztben miért nincs egy darab fotó se a kártyákról?

Switch Tax

(#25) ripla


ripla
őstag

65.000 körül meg is venném a 4 gigásat, de ismerve a hazai pénzéhes és nyerészkedő kereskedőket, az a kártya év végéig/jövő első harmadáig nem fog 80.000 alá menni, bárcsak ne lenne igazam.

[ Szerkesztve ]

(#26) pomorski


pomorski
őstag

:R <-- a tesztet!

(#27) Goldberg03


Goldberg03
tag

Köszönjük a tesztet. :R

(#28) infectedmann


infectedmann
őstag

60e-70e körül várom, de persze ez csak saját tipp, semmi alapja nincs :)
Ha ilyen áron fog mozogni, akkor lesz öröm és bódottá :)

(#29) Madárpók válasza #06658560 (#23) üzenetére


Madárpók
aktív tag

A Metro Last Light benchmark is szokott ilyet produkálni, az elején 1-2 képkocka idejéig beröccen, majd fut rendesen, aztán jönnek a 4 fps-es minimumok.

(#30) #20655360 válasza ripla (#25) üzenetére


#20655360
törölt tag

Na ja. *köp egy jó nagyot*

(#31) nalaca000 válasza infectedmann (#28) üzenetére


nalaca000
tag

Bárcsak igazad lenne, de valószínűleg több lesz főleg az elején.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#32) Raymond


Raymond
félisten

Na igen, ez mar tenyleg a "nepkartya" titulusra vadaszik. A 4GB verzio a beharangozotthoz kozeli aron. Csak kapni is lehessen :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33) Xaels


Xaels
félisten

Itt összeszedtem még du. pár tesztet ahol van több custom kártya is. Asus, MSI meg Sapphire. Nagyon jó kártya de nem hiszem, hogy 80 alatt lesz nálunk boltban. Túl közel van a 480-hoz és OC-val ott hagyja a Refet is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#34) ProEvoFan válasza infectedmann (#28) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ha ennyiért lesz, akkor kíváncsi leszek a GTX 970 használt árára....
Köszi a tesztet!

(#35) #46922752


#46922752
törölt tag

Nem is tudom... Sokszor volt AMD és radeon kártyám, és sokszor megégettem velük magam.
Nagyobb fogyasztás, driver problémák, stb.

Persze nem akarok én itt zöld - piros harcot kibontakoztatni, hiszen a teszt alanya megérdemli, hogy elismerő pillantásokat kapjon, ne hadakozást. Én mindenesetre megvárom a tapasztalatokat, beszámolókat az RX szériáról. December környékén lesz beiktatva nálam egy kártya csere, addigra kiderül mit alakítanak a kártyák.

De nagy valószínűséggel a zöldek táborában maradok.

Ami érdekes még számomra, hogy az AMD miért is várt a 470-esekkel eddig. Hiszen mikor az nvidia kiadta a 1060 szériát, az AMD-nek egyből lépnie kellett volna. Ez nekem érthetetlen. Lehet van rá megfelelő válasz, de ennyire nem követem az IT világát.

Jó kártyának ígérkezik, bár abban is van valami, hogy a teljesítménnyel lehet nem sokáig lesz elegendő.
Legalábbis az fps megszállottaknak biztosan nem.

Köszönjük szépen a tesztet. :R

[ Szerkesztve ]

(#36) b. válasza ProEvoFan (#34) üzenetére


b.
félisten

Ha valaki csak erre a tesztre alapoz, akkor arra számít hogy mekkorát esik a 970 ára.( biztos fog, de nem ez miatt) De ha erre,[link] akkor érdekes módon 10-11 % a 970 előnye. Itt nagyon becsapós az, hogy 10 játékból 3-4 AMD támogatott, főleg AOS ( persze mehet a zagyva duma a dx 12 ről, de ez köztudott dolog. AOS mindenhol feltolja az összesített eredményeket pár százalékkal, itt meg aztán főleg megy a csalás ezekkel a szar címekkel amikkel tesztelnek. Tech power érdekes módon DX 12 alatt is olyan játékokkal tesztel, amikkel tömegek játszanak, ami népigény.Azokkal a címekkel 10% hátrány a 970 kártyához képest az OC 470 nek a simának pedig 19% !!!és 17 % a 480 hoz képest. a simának pedig 28 %)
Számomra ez nem előrelépés a jelenlegi generációkhoz sem árban, sem teljesítményben. ( NV-re gondolok)300 wattos fogyasztás? ha amúgy tényleg 50 ezer lenne akkor viszont nagyon jó vétel lenne., csak nem tudom mire elég ez a teljesítmény, mikor a 970 is kompromisszumokkal elég FHD-n.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37) villamos


villamos
őstag

Nem, nem hinném, hogy ez "népkártya". :(
ez majdnem egy havi nettó bérem, illetve bőven kétharmada...
A népkártya olyan 35-40k lenne talán...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#38) deja vu válasza villamos (#37) üzenetére


deja vu
addikt

A 100 ezres RX480-ra is azt írták népkártya. :C

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#39) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nálatok a fogyasztás nagyon nincs rendben, ott valami bibi van és a magyarázat sem igaz.

Ugyanaz az MSI termék ugyanazzal a CPU-val (Intel Core i7-5960X) párosítva kb. 50 Wattal alacsonyabb fogyasztással:

Jó lenne ha a grafikonokon külön lenne szedve, hogy az MSI és a Sapphire terméke külön-külön hogyan teljesített fogyasztás és hűtés terén, mert egyáltalán nem egyeznek, ahogy ti azt írtátok.

A hőmérséklet és ventilátor grafikonokat át kéne alakítanotok amikor több VGA-t teszteltek!

"Érdekes, hogy a GPU-hőmérséklet minden teszt során egy kicsit csökkent is emiatt. 70 Celsius-fokon éppen túllőve végül nagyjából 67 °C-on állapodott meg."

Akkor ez az MSI Gaming volt biztosan, mert a Sapphire 75 fokon tartja terhelés alatt a GPU-t. Mivel a két termék hűtése messze nem azonos, még csak nem is hasonló, így nem ártana leírni, hogy melyikre milyen értékeket kaptatok és nem általánosítani az egész 470-es szériára.

Még egy észrevétel:

"Az AMD 149 dolláros ajánlott árat ad meg a 4 GB-os, 179 dollárt a 8 GB-os RX 470-re"

Az összes külföldi oldal 180 dollárt ír a 4 GB-os verzióra. Miért?

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#40) myckey válasza b. (#36) üzenetére


myckey
veterán

Na már megint :))

Amennyiben másik linkre, akkor meg más jön le, mondjuk hogy jobb vétel újonnan, mint a 970 használtan.

Árakat meg még kanyarban sem láttunk, hazánkban.

Külhonban pedig elég jó áron vannak.

Oke. Akkor fáradj be 470/480 topicba, aztán ott is szemezgess a tesztekből.

No mindegy.

23 óra magasságában ezt itt annyiba is hagyom.

Véleménye meg mindenkinek lehet, mindenről.
Fórum, voltaképpen arról szól hogy megosszuk.
Aztán persze az már más dolog, hogy a vélemény olyan mint a .........biztos ismered.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#41) villamos válasza deja vu (#38) üzenetére


villamos
őstag

Amerikában biztosan... :(((

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#42) Ciccuka válasza djculture (#15) üzenetére


Ciccuka
veterán

AMD-nél máig nincs normálisan megoldva Crimson-ban a helyes profilvezérlés (+fogyasztás) HD7850/HD7870/R7 265, stb. esetén. Néha néha úgy tűnik, hogy megoldották, de a végén kiderül, hogy nem!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#43) Ciccuka válasza ripla (#25) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sapphire 165 font

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#44) b. válasza myckey (#40) üzenetére


b.
félisten

Minden igaz amit leírtam ott a cikk nézd meg. 14 játék-tesz 4 felbontásban. Nomrmális játékok a mai világból. Szerinted mi nem fekszik abban amit leírtam? becsapás, ha olyan tesztet olvasol amiből azt hiszed mit tud a kártya. Ez kártya nem tud ennyit valójában, mint amit sugall ez a cikk. Ha most itt NV lenne akkor is leírnám, ez emberi dolog, félrevezetés.Van véleményem róla.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) --HARDCORE-- válasza villamos (#37) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Kőgazdagok népkártyája. :DDD

Amúgy ez a fogyasztás mérés, nem tudom mennyire helytálló.
Érdemes lenne egy Furmarkkal vagy valami hasonló alkalmazással a gyakolati maximumot is egyszer lemérni.
Minden játék másképp terheli a VGA-t, és nem biztos hogy az pontosabb lesz ha egy játékkal lesz lemérve a fogyasztás. Persze a hétköznapi felhasználást reprezentálhatja, de változhatnak az értékek.

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#46) solfilo válasza b. (#36) üzenetére


solfilo
veterán

"Tech power érdekes módon DX 12 alatt is olyan játékokkal tesztel, amikkel tömegek játszanak, ami népigény."

Már bocsi, de a TPU csak két DX12 játékkal tesztel, amiből az egyiket (Hitman) mégis DX11 módban mérik, a másik meg Nvidia támogatott játák (Rise of the Tomb Raider)
Ettől függetlenül Tomb Raiderben lenyomja a GTX 970-et az RX 470 mintegy 16%-kal. Kíváncsi volnék, mi lenne, ha AMD támogatott DX12-es címeket is raknának a tesztjükbe, esetleg Doom-ot, Vulcannal.


forrás

solfilo

(#47) b. válasza myckey (#40) üzenetére


b.
félisten

Kint jó az tény. DE itthon nem lesz az. és mi itt élünk.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) b. válasza solfilo (#46) üzenetére


b.
félisten

Az amit nézel STrix OC 10 % gyorsabb az alap 470 nél. esetleg akkor nézzünk egy OC 970 kártyát is.

Doom Vulcan. Most komolyan ezt kell olvasni minden cikknél? 1 játék az amire ezt alapozod, veheted úgy mintha ezt konzolra írták volna egy hardverre. Majd megjön a Vulcan a Zöldeknél is ha lesz rá igény és a mesék valósággá válnak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) djculture válasza Ciccuka (#42) üzenetére


djculture
félisten

Pont ezért nem kínlódtam vele tovább 1060-al minden jobban megy miközben egyforma ára volt az ref 480-nak meg a MSI GeForce GTX 1060-nak. Nincs értelme a rosszabbat venni..

[ Szerkesztve ]

(#50) Malibutomi válasza b. (#44) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ott siklottal felre hogy csak a TPU-t nezed ahol az Asust tesztelik.
Az OC3D-n alaposan kiveseztek oket, es az Asus power limit/thermal limit olyan alacsony, hogy 100MHz
visszavetelre sem csokkentek a pontszamok. A Strix OC-ja igy csak elmeleti, pont ezt mondjak a videoban is hogy a dobozra irt orajel annal csak egy szam a dobozon, de nem er semmit. [link]
A tobbi tesztben, ahol mas markakat is neztek mind hozza kb a 970 teljesitmenyet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.