Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Z10N válasza Fitzgerald (#96) üzenetére


Z10N
veterán

Nem 390-t, hanem 290-t. Tudom, hogy az elobbin alpbol 8 GB van, de akkor legyen 60k, custom hutessel 65k. Igy is 30k felar volt rajta. Nem er ennyit a garancia es a rebrand.

"A 390 = 290 dolog is túlzás azért."
Az elobbi picivel jobb az emelt orajel miatt, de szinte ugyanaz.

"A 390 teljes értékű DX12-es kártya"
Miert, a 290 nem? :DDD Ne nevetess mar.

"kétszer annyi vrammal, és alapjáraton kb. 5 százalékkal gyorsabb a 290-nél."
Ez igy van + kis tupirozas. A duplazott vram ~10k-t er. A jobb hutes talan 5k-t.

"Attól hogy a nyers 3D teljesítményük 1080p-ben közelíti egymást, attól még nem lesz ugyanaz a kettő."
Azt ugye tudod, hogy mindketton ugyanaz a chip van (Hawaii Pro)? :D

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#102) SylverR válasza Necro_Ramone (#99) üzenetére


SylverR
senior tag

Pontosabban egy kiherélt chippel. Gondolom azt te is belátod, hogy ha fogsz két kocsit, és a nehezebbikből kirakod a sok hülyeséget, hirtelen eléri a másik sebességét, vagy akár gyorsabb is lesz tőle?
Maxwell + nem gondolkozó fanok = siker. :(((
Maxwell + csökkenő csíkszél = magasabb órajel.
Maxwell + nagyobb órajel = Paxwell
Paxwell = örömteli fanok. :U

Hogy ontopic is legyek, vártam már ezeket a benchmarkokat, de ez most nagyon lesúlytott. Ez így nem tetszik kedves AMD... :(

Nem!

(#103) tailor74


tailor74
őstag

Köszi a tesztet. Remélhetően ebből jobb lesz az ellátás, mint a 480-ból.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#104) olle válasza Z10N (#101) üzenetére


olle
senior tag

[link]

Távol van a szinte ugyanaztól. :R

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#105) #29810176


#29810176
törölt tag

Köszi a tesztet! ,de az átlag fps, hogy lett alacsonyabb, mint a minimum. Szerintem felcserélted (relatív teljesítmény)

(#106) winhate válasza M0ng00se (#18) üzenetére


winhate
őstag

Nem igaz és az kit érdekel ?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#107) #29810176 válasza huskydog17 (#39) üzenetére


#29810176
törölt tag

Ott van előtte ez a szó: less. Gyorsan 1 példa a $149-re: Link

[ Szerkesztve ]

(#108) Yutani


Yutani
nagyúr

Köszönjük a tesztet! Az RX 470 megfontolandó alternatívája 480-nak.

#tarcsad

(#109) nalaca000 válasza #29810176 (#105) üzenetére


nalaca000
tag

Ezt már én is kérdeztem privátban múltkor. Mert a 100/100- as kártya ertekeihez hasonlítják. Pl. ha egy kártya 5 százalékkal gyorsabb átlagban a bázis átlagánál akkor 105 %-ot kap, de ha a min-a 8 százalékkal jobb a bázis min-nál arra meg 108%-ot.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#110) -szabi-


-szabi-
őstag

Jó reggelt

Német árukereső oldal szerint: 219€ az induló ár: KLIKK
Ez egy PowerColor Radeon RX 470 Red Devil, 4096 MB GDDR5

üdv
szabi

(#111) ribizly


ribizly
veterán

Méghogy "népkártya"?!? :F
Már ne is haragudjon meg senki azért amit leírok, de ezt "népkártyának" nevezni ugye csak egy rossz vicc?
Anno a HD4850-et lehetett így nevezni, mert abban az időben megvolt benne a kraft. Elég, ha csak néhány akkori játékot és tesztjeiket megnézi az ember. Ráadásul anno mindezt a teljesítményt tudta ~50e huf körüli áron.
Na most van itt egy kártya, ami vitathatatlanul jobb, mint sok másik, de ettől még nem lesz annyira jó, hogy most minden oldal ódákat kell zengjen róla! :N Arról nem is beszélve, hogy messze nem nyújtja azt a relatív teljesítményt a versenytársaihoz képest, amit a jelzője alapján hinne az ember.
Én nem azt mondom, hogy nem lehet örülni egy új technológiákat támogató és "megfizethető" kártyának, de azért nem kell túlzásokba esni. Én már nem mertem volna ezt a jelzőt még a GTX970-re sem mondani, pedig az az árán kívül mindenben odavert akkor a konkurenciának és elég sokan bele is ugrottak a megjelenéskor (mondjuk most azok valószínűleg át is pattantak egy GTX1060/1070-be). Meg lehet nézni, hogy mi is az a népkártya a Steam-en a valóságban. :P

Egyébként jó kis elemzés, hozza a megszokott és elvárt színvonalat! :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#112) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet. :R

Jó lenne egy külön teszt amiben csak custom megoldások vannak. 1060/480/470 teszt gyártói megoldásokkal.

Az ár egyébkén vicc. A kb 200$-os 960-at lehet kapni 55000-ért ezeket meg majd veheted 80-ért(pedig ajánlott ár 180$).

A normális ár szerintem 480 8Gb kb 90-95 a 4GB 75-80 a 470 8 gb: 70-75 a 4Gb 60 max 65. Ami ennél több azon már nagyon sok a haszon. Még ezen árak is magasabbak mint a korábban megjelent sorozat árai amik kb uazon a $ áron nyitotak. Emlékeim szerint legalábbis.

(#113) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ennyire "ráküldte" az AMD a 480 "nyakára" a 470-et?! :F
Azta. De miért?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#114) gbors


gbors
nagyúr

Köszönjük a tesztet, itt is az jött ki, ami mindenhol - nagyon közel van a 470 a 480-hoz, és úgy tűnik, az AMD az utolsó pillanatban ezt árazásban is utánahúzta (a cikkben szereplő árak nem jók, 179 USD-től indul a buli).

Szóval jók lettek ezek a kártyák, de semmi igazán fantasztikus nincs bennük - érdeklődve várom a custom árakat.

Egy komment: a fogyasztásos grafikonnal valami nagyon nem OK. Az 1060 többet eszik kikapcsolt képernyővel idle-ben, mint DXVA mellett, a 970 pedig vagy 20W-tal többet eszik idle-ben, mint elvárható lenne. Érdemes lenne odaírni, hogy melyik kártya milyen modell (ez megmagyarázhatja a 970-et, bár az 1060-at nem).
A 470 meg valószínűleg nem csak a "nagylelkűbb" BIOS és a 8-pin miatt eszik többet a 480-nál, hanem azért is, mert nagyon nagy a chipek közötti variancia, és a 480-atok valami mutáns példány lehetett az alacsony fogyasztásával.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#115) JordyG válasza ribizly (#111) üzenetére


JordyG
tag

Az árazást tessék visszanézni, és egész máshogy fog muzsikálni a képlet.
A HD4850 is $200 dollár volt amikor megjelent, a különbség, hogy akkoriban 150 Ft volt 1 dollár, ma ez éppen majd a kétszerese. Ebben mindig ezt felejtik el számolni, hogy ne akkori árat hasonlítsanak (Forintban) , hanem mai értékre számolva. Így a népkártya szó nem a Forint összegnek szól, hanem a termelő dollárnak. Ez nem változott semmit.
Ettől függetlenül ha régi terméket hasonlítunk azért számoljuk már át mai értékre a nyitó árát, lévén így kapható csak valós információ, mert nem mindegy, hogy akkor és ma mi mennyi Forintban az ami dollárban ugyan annyi volt, de az árfolyamok jelentőset változtak. Ez adja ezt a marha nagy különbséget. Sajnos ez van, nagyon szar lett a forint árfolyama. (2008-05 150Ft/dollár - 2016-08 285Ft/dollár)

A Magyar árakról nem a GPU gyártók tehetnek, hanem többek közt a Magyar kormány, és a világbajnok 27% Áfa, és egy mind a kettő mellé oda szögezhető világgazdaság.

Az meg egy mellékes meglátás, hogy a HD4850-nek a RX 480 a 7-8 szorosát hozza teljesítményben, ugyan azon a nyitó áron.

Az igazi népkártyák azok a kártyák amik 0 és 180 dollár közt vannak, és nem véletlenül írtam dollárt, mert nem a Magyar piacot kell nézni és e szerint népkártyázni, lévén a világ eladásoknak hány százalékát tesszük is ki.??.. Szerintem 1 kezem is bőven sok a kiszámolásához.

A Steam felmérése nem teljesen mérvadó de ad egy képet a valós körüli helyzetről. Lévén azon többség aki warezolva nyomja, nincs benne, és ők vannak többen. Lehet 970-1060-ra telik, de az eredeti játékra nem biztos, vagy nem is akar érte fizetni. Így a szürke oldalról nem lehet igazi körképet belőni.

Az igazság az, hogy a többség IGP-zik vagy 50-100 dolláros kártyákon tolja.

Ha pedig eltekintünk a Forinttól, akkor a RX 470-480 valóban hozza a népkártya szindrómát. S ha tömegesen lehet majd kapni is akkor az áraik is lemerészkednek MSRP szintre várhatólag. A jelenlegi magasabb árakat a készlethiány adja igazából.

A Magyar árakat, meg a forintért felelős vezetőségen akik ide juttatták, és azon kapzsi kereskedőkön kell elszámoltatni akik extra árréssel dolgoznak, valamint a szürkéseken akik miatt a kereskedőnek kell drágábban adni, mert miattuk tud kevesebbet eladni.
Ez egy ördögi kör, és mind az állam, a kereskedő a szürkés, és a vásárló is benne van a biliben. S ebből egyedül a vásárló az aki mellénézve felmenthető lévén annak is örül a jelen helyzetben, hogy a szürkést kitudja fizetni, és ott nem kell hitelbe vágnia magát ezért, extra kamatokért.

:

Ez lemaradt... Én is köszönöm a tesztet.!!!

[ Szerkesztve ]

(#116) PuMbA válasza gbors (#114) üzenetére


PuMbA
titán

Máshol is többet eszik: MSI RX 470: 283W - MSI RX 470 OC: 354W - RX 480: 271W - RX 480 OC: 315W - GTX 1060: 230W - GTX 1060 OC: 248W. Tuning esetén meg egy LOL a kártya :)

[ Szerkesztve ]

(#117) Csupingo válasza PuMbA (#116) üzenetére


Csupingo
veterán

E szerint a 470 oc még mindig 100 W-al többet kajál, mint az 1060 oc. Ebből még mindig nem sikerült sokat faragniuk, sajnos.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#118) PuMbA válasza Csupingo (#117) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, az AMD kifacsar mindent a kártyából gyárilag, az NVIDIA meg kényelmesen alálőhet és így is vezet :K Mondjuk én maximum egy RX 460-at veszek majd, de ha ott is ilyen kifacsart kártyát ad az AMD, akkor lesz NVIDIA, főleg, hogy filmnézés közben és alapjáraton harmad annyit fogyaszt.

(#119) Romvr


Romvr
őstag

Tehát összegezném: Nem rossz kártya csak éppen kapni nem lehet. De már bemutatták a Custom gyártók a saját megoldásaikat amiket "majd" piacra dobnak... de attól még pang az AMD kínálat a boltokban. Pont mint az RX480

No ezért vettem én 1060-at akármennyire is AMD párti voltam régen. Azt lehet kapni és ráadásul Custom hűtéssel. 1 hónapot vártam a vásárlással hogy megjelenjen az AMD. Megjelent, majd még egy hónapot vártam hogy kapni is lehessen... nem lehetett. Tovább már nem akartam várni és közbe piacra lépett a 1060, rögtön Custom hűtéssel... megvettem.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#120) pengwin


pengwin
addikt

A topik tanulsága számomra:
Hagyjátok abba az ÁFA-val dobálózást!! :((

Úgy harsogja mindenki a "27% felár"-mantrát, mintha minden más országban 0% lenne a VAT/ÁFA...
Nem annyi! Max. 15% különbséget lehet ráfogni, de az már szerintem extrém eset.
Jó magyar szokás szerint mindenről a "kormány" tehet... az nem tűnt fel senkinek, hogy pl. a sertéshús nem lett olcsóbb mióta 5% rajta a tréfa? VGA-knál ugyanez történne: a kereskedők lenyelnék az extra hasznot és az árak nem csökkennének egy ÁFA-csökkentés után.
Szóval (bár azért kitartóan próbálkoznak, de) nem a kormány tehet minden rosszról ebben az országban: az átlag emberek is hozzá teszik a magukét ahhoz, hogy ez az ország ilyen élhetetlen legyen.

Üdv, pengwin

(#121) #20655360 válasza Romvr (#119) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én se várok már sokáig. Nem lesz itt már semmi szeptemberig. Jól tetted. :K

(#122) olle válasza pengwin (#120) üzenetére


olle
senior tag

Itt amerikában 8% :Y de jó lenne ha otthon is 8% lenne. Azért az a +19 nagyon sokat számít.

100 dollárnál 8 dollár
100 forintnál 27 forint

Mondjuk el kell fogadnunk hogy ilyen világban élünk hogy még a saját értékeidet is megadóztatják.

No offense

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#123) Khelben válasza pengwin (#120) üzenetére


Khelben
nagyúr

De ki emelte 27%-ra? :)

(#124) Z10N válasza olle (#104) üzenetére


Z10N
veterán

Szerinted. A videot meg sem kell neznem.

290:
2560:160:64 (Hawaii Pro)
4GB
947/5000
tdp 250W

390:
2560:160:64 (Hawaii Pro)
8GB
1000/6000
tdp 275W

Ugyanaz, mint:
7790/260X
7870/270X
7970/280X

Es meg sorolhatnam (rebrand, gyari oc, esetleg jobb vram). Szoval igen, ugyanaz csak pepitaban.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#125) ->Raizen<- válasza pengwin (#120) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Pontosan! Sok a birk@ aki nettó 90-ért elmegy 3 műszakba dolgozni és sorolhatnám..

(#126) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Jelenleg ilyet használok: Powercolor R9 270 2GB SCS3 és szintén egy ilyen passzívra cserélném le RX 470 4GB, nem kell feltétlenül annak is Powercolornak lennie, csak passzív hűtésűnek. Remélem megoldják, mert az RX 470 TDP-je 150 W alatt van, így megoldható gond nélkül.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#127) Tékozló válasza pengwin (#120) üzenetére


Tékozló
tag

Egyetértek. Ráadásul mitől erősödött a dollár kétszeresre, talán kétszer hatékonyabb lett az amerikai munkás, vagy csak nyomtattak egy csomó újabb pénzt a semmiből fedezet nélkül? Persze a fedezet az, hogy pl. mi (is) dolgozhatunk többet, ill. kevesebbet vásárolhatunk, mert nem tudunk ellenállni egy nagy hatalomnak, ami katonailag és más eszközökkel uralja a min. fél bolygót. Manipulált az egész világ, legfőképpen, hogy mit hogyan áraz be.

[ Szerkesztve ]

(#128) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a testet! :R

Jó kis kártya, de a fogyasztásán csiszolhattak volna még.
No, nem gond, amúgy is a 460-at céloztam meg, remélem annak is hamar jön az elemzése!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#129) Yutani válasza Tékozló (#127) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jön Trump és lesz megint 200 Ft a dollár. :DDD

#tarcsad

(#130) olle


olle
senior tag

RX 470 a varázslónál.

[link]

:C

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#131) exedoc


exedoc
senior tag

Jó kis kártya lesz az RX 470, persze sok dologba bele lehet veszni. A legnagyobb kérdés még mindig a hazai árak, mind a 470, mind a 480 tekintetében. Középkategória, a 480 is, az 1060 konkurenciája, ugyanakkor efölött nincs jelenleg ebben a gen-ben. Sokan belevesznek jellemzően az ellentáborból, hogy mi értelme ilyen kártyákat kihozni miközben a 470 a 970 szintjét hozza, az meg már x éves. Ha innen nézem akkor egyértelműen kötözködni akarok. Pl. 7870-el rendelkező emberkének érdemes erre váltania, vagy egy olyannak mint én egy 7970-ről 480-ra.

(#132) MK VII válasza olle (#130) üzenetére


MK VII
veterán

Csodálatos.. Nem hiszem el, hogy ennyire hülyének kell nézni az embereket.. Ezért az árért a 8GB-os modell is sok lenne. Áhh..
Úgy látom karácsony vagy újév előtt biztos nem veszek 470-et. Felháborító ami az itthoni piacon van..
Bátyám sokat jár Németországba, valószínűleg onnan fogom majd megvásárolni. Ott nem ennyire pofátlanok a boltok.

(#133) Vikthor válasza olle (#130) üzenetére


Vikthor
nagyúr

érdekesen alakulnak az árak, 170 $-ból hogy lett 85 rongy?? vki nagyon jól jár megint....

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#134) olle válasza MK VII (#132) üzenetére


olle
senior tag

Ugyanez Neweggen 200 dollár. Kicsit olyan sokat markol keveset fog érzésem van ezzel kapcsolatba. Na de sebaj ami késik nem múlik.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#135) #20655360 válasza olle (#130) üzenetére


#20655360
törölt tag

1060 here i come.

(#136) ->Raizen<- válasza Vikthor (#133) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Annyi hasznot rápakolnak amennyit csak bírnak, kihasználva a készlethiányt. Nekem 65-ért sem kellene egy ilyen rx 470. :D

(#137) Ghoosty válasza pengwin (#120) üzenetére


Ghoosty
őstag

Már hogy a fenébe ne lenne olcsóbb a sertéshús az áfa csökkentés óta, nem jársz te vásárolni, vagy ennyire rossz a memóriád vagy mi van?

Amúgy meg a 10% is sok, nekem nem mindegy, hogy valamit 80 ezerért veszek, vagy 88 ezerért.

(#138) myckey válasza olle (#130) üzenetére


myckey
veterán

Fasza, drága. :(

Bár merlinnél az árak mindig jópofák, mondjuk igaz ez az egész hazai biznicre, de ő még túl tesz a többin is.

OCUK -ról a 10.ezres szállítással is 79 ezerre jön ki.

Bele se gondolok, hogy mennyiért adna Merlin pl. egy 8GB os Sapphire vagy MSI modellt. :W

Így van, te egy 390 -el a birtokodban, simán megteheted, hogy vársz a Vegara. Aztán még bőven el tudod adni.
Már én is nagyon külhoni rendelésen gondolkodom.

(#139) AxBattler

Ebben egyetértünk.
A házak frankók.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#139) AxBattler válasza MK VII (#132) üzenetére


AxBattler
félisten

Merlin-nél mindig ilyenek az árak, nem kell fölhúzni magadat.
Náluk igazából a ritka házak érdekesek, a többi túlárazott... :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#140) olle válasza myckey (#138) üzenetére


olle
senior tag

Nekem ebből az RX mizériából (460, 470, 480) az jön le hogy jobban teszem ha nyúzom még a 390 et azt 50 körül szakítok vele és Vega vagy 2 db 1080 szigorúan csak külföldről.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#141) AxBattler válasza ribizly (#111) üzenetére


AxBattler
félisten

Pontosan. A 2008-as 50k HUF, reálértéken ma már inkább 70k HUF.
Ennyit javult a Forint... :(((

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#143) Riddick77


Riddick77
tag

Szerintem,a tesztplatformon nem ártana változtatni ,ha van rá lehetőség.

Mert, az a tuningolt ,nagy teljesítményű Intel szörny fogyasztása elhúzza a teljes rendszerét.

Egy Haswell I7 vagy Skylake I7 CPU,is kitudná hajtani a kártyákat,és akkor teljesen más fogyasztási adatok lennének.

[ Szerkesztve ]

KL

(#144) MK VII válasza AxBattler (#139) üzenetére


MK VII
veterán

Jaa.. Nem idegesített fel csak picit bosszantó, hogy végül is minden téren ez van itthon.. Bár már megszokhattuk volna. :)
Meg különben is.. Már 3 hónapja IGP-n vagyok, mert elhalálozott a 6950-em. Kibírok még 3-4 hónapot VGA nélkül.. Addig legalább több időm van pecázni. Számomra előnye is van ennek a szarozásnak.. :)

(#145) D.Orion


D.Orion
veterán

Mindegy, ettől úgy sem fog változni semmi. :(((

[ Szerkesztve ]

(#146) Vikthor válasza ->Raizen<- (#136) üzenetére


Vikthor
nagyúr

R9 270 SCS3-at vettem anno 60-ért mikor már jó ideje kint volt a 200-as sorozat. A sima ventis 270-esek 35-40 rongyba voltak, ami fájt is egy kicsit, de nekem ez a gyári passzív megoldás kellett. Most a 470-es lép ugye a 270-es helyére, de kérem, 85 rongy? Sztem itt vmi ármányság van...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#147) AxBattler válasza MK VII (#144) üzenetére


AxBattler
félisten

Yo. Stay cool, bro. ;)

(#149) olle
Jó, a modding is gazdag náluk, de alap hardvert nem vennék náluk (deszka, proci, ram, vga, ssd, stb.), vastagon fog a ceruzájuk.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#148) shteer válasza Ghoosty (#137) üzenetére


shteer
titán

Vagy 79,2-ért ;]

..szerintem jónak tűnik

(#149) olle válasza AxBattler (#139) üzenetére


olle
senior tag

Kábelrendezők harisnyázott kábelek sem kutyák náluk. Mások nem nagyon mennek ebbe bele.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#150) sakal83 válasza pengwin (#120) üzenetére


sakal83
addikt

Értem én, hogy véded a kormányt, de a tényekkel nem tudsz mit kezdeni:

A FIDESZ hozta be a világ legnagyobb Áfá-ját (az különösképp vicces, hogy csak 15%-ról beszélsz, mennyi is az egy 480-nál? 10.000.-Ft)

"a sertéshús nem lett olcsóbb mióta 5% rajta a tréfa"

Járjál boltba és rájössz, hogy olcsóbb lett a karaj 1300Ft. volt, most 1000.-Ft

Árfolyamról csak ennyit:

EUR USD
2010. 03. hó 266-Ft 196.-Ft
2016. 08. hó 311.-Ft 269.-Ft

"A gyengülés már hetek óta tart, nem utolsó sorban a magyar jegybank kamatcsökkentési hullámának következményeként. Matolcsy Györgyéknek és a kormánynak azonban a jelek szerint továbbra sincs ellenére a gyengébb fizetőeszköz, sőt."

" egy vezető kormánypárti forrás azt vázolta tavaly márciusban, hogy az ideális árfolyamszint a 300 forint körüli eurószint közelében lenne." 2014. év

No comment...

"Az átlag emberek is hozzá teszik a magukét ahhoz, hogy ez az ország ilyen élhetetlen legyen."

Pontosan, főként azok, akik ideológiák miatt becsukják a szemüket a tények előtt, hogy a Matolcsy-féle gazdasági csoda forintelértékelésen és adóemelésen alapul. (lásd Bokros)

ÉRTSD: A középkategóriás AMD vga már nem 45k (4850), hanem 70k (rx470)

Ha annyira tapsikolsz nekik, dobjál már meg a 25k-s különbözettel...

Így könnyebb kimutatni forintban a csodát, ja, hogy nincs infláció hát persze, a fogyasztói kosárba nem tartozik bele a vga, és a szektások ujjonghatnak.

Bocsánat az offért, de ez felbosszantott :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.