Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Khelben válasza Vikthor (#800) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az biztató. Most már csak az kellene, hogy az S2 kompatibilis legyen az RX470-nel :)

(#802) pengwin válasza Vikthor (#800) üzenetére


pengwin
addikt

Elvileg bukod a garanciát, ha a hűtés csavarjain van matrica. De több új RX 470/480 (pl. Powercolor) videótesztben is mutatták, hogy nincs matrica a hűtés csavarjain, vagyis lehet leszoknak róla ezzel a generációval.

Üdv, pengwin

(#803) Vikthor válasza pengwin (#802) üzenetére


Vikthor
nagyúr

még egy nagyon régi radeonnal talán 9800 Pro-val volt ilyen gondom vagy X850XT nem tudom, nem is ez a lényeg, hanem, hogy nem volt rajta matrica.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#804) ripla


ripla
őstag

ahogy nézem, 1 hónap után se nagyon akar lejjebb menni az ára, még mindig 70k körül stagnál, hát, akkor őszintén remélem, hogy a viszonteladókra rárohad az egész raktár... nem én leszek az a balek, aki ennyiért megveszi. ennek a kártyának nem szabadna többe kerülnie, maximum 55.000 forintnál.

(#805) , válasza ripla (#804) üzenetére


,
addikt

Magyarországon minden kártyának úgy el van szállva az ára, hogy az valami nem normális! :W

De amúgy ha a többi kártyához viszonyítjuk, akkor az RX 470 70ezer Ft-ért a legjobb vétel jelenleg.
Itt a tesztben ha megnézed, kb GTX 970 szint, holott az meg kb 90ezer Ft-ba kerül újonnan. :Y
Összesítő teszt

Hozzáteszem, a GTX 970-et ha a gyártótól veszi meg valaki (pl. EVGA), akkor érdekes módon csak 65ezer Ft-ba kerül átszámítva! (209 EUR, Link)

Kb ennyiért meg már 3 GB-os GTX 1060-at is kapni az EVGA-tól: Link

A magyarországi árak meg az egekben...

[ Szerkesztve ]

(#806) flashpointer válasza , (#805) üzenetére


flashpointer
őstag

jó azért objektív tesztként hivatkozni a PH-s tesztre kicsit túlzás

(#807) shteer válasza , (#805) üzenetére


shteer
titán

A 20€-s szállítási költséggel pont annyi a 3GB-os mint iponban

..szerintem jónak tűnik

(#808) , válasza flashpointer (#806) üzenetére


,
addikt

Teljesen mindegy, hogy melyik oldalt linkelem be, a mondandóm lényege ugyanaz marad.

(#809) , válasza shteer (#807) üzenetére


,
addikt

Ez nagyon jó ár, ilyen olcsón még egyszer sem láttam Magyarországon 3 GB-os 1060-at.

(#810) gbors válasza flashpointer (#806) üzenetére


gbors
nagyúr

Teljesen jók a teszt eredményei...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#811) DoxaM válasza , (#805) üzenetére


DoxaM
aktív tag

az lehet, a bukó az, hogy a 970-et megtudod venni használtan 60ért...aztán meg majd még olcsóbban...van aki még 1 év garral adja. most láttam 470-et 58-ért itt ph-n az viszont már elég baráti.

(#812) , válasza DoxaM (#811) üzenetére


,
addikt

Max garancia nélküli GTX 970-et tudsz venni 60ezerért. A garanciálisakat 70-80ezer környékén hirdetgetik, ami elég bizarr, de ha van, aki elviszi ennyiért is... :D

60-65ezer Ft között viszont már kapni vadonatúj RX 470-et 3 év garanciával.

(#813) pengwin válasza DoxaM (#811) üzenetére


pengwin
addikt

Hol láttál 970-et 60-ért? :Y
Itt aprón alsóhangon 70 ezer egy garanciás 970, szerintem nagyon el vannak varázsolva a hirdető tulajuk.

Üdv, pengwin

(#814) DoxaM válasza , (#812) üzenetére


DoxaM
aktív tag

szoktam nézegetni, ha valaki nézegeti találhat. alkalmi vétel nyilván, nem pedig általános. garancia nélkül meg van egyébként is.
az, hogy miért ennyi nem tom...talán azért mert egyik játékban ez jobb, másik játékban meg az....több helyen a 480-tól is jobb, de van ahol lassabb a 470től is. az a vicc, hogy játék alapján kell kártyát választani, nincs általános sorrend.

(#815) , válasza DoxaM (#814) üzenetére


,
addikt

Persze, és valóban, egyik helyen ez jobb, másik helyen az, csak éppen amelyik kártyákat említetted, azok vadonatúj kártyák, éppen ezért ha a GTX 970 ára is vadonatújan lenne ennyi, mint amennyi most használtan, akkor nem is lenne semmi gond. De ők használtan adják annyiért, amennyiért ugyanolyan erős kártyát kapni már újan is. :Y

pengwin:
Mélységesen egyetértek.
De mondok még durvábbat, a múlt héten egy illető 65ezerért adta el a GTX 960-as kártyáját egy fb csoportban! Na, az volt ám a kemény mutatvány...

[ Szerkesztve ]

(#816) DoxaM válasza , (#815) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Igen ez igaz, dehátőőőőő akkor mennyi lenne a reális ára? :F mármint a 970nek...elméletileg a különbség csak a garancia..meg az hogy használt.... :DDD :DDD tehát olyan 35-40k :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#817) , válasza DoxaM (#816) üzenetére


,
addikt

Hát ez az. De majd idővel beáll annak is a használt ára oda, ahova való.

(#818) sztomi1981


sztomi1981
tag

Sziasztok, néztem ezt a cikket, de valami megüttötte a szememt, elnézést ha buta kérdés...
Elvileg 120 wattot fogyaszt gyartoi adat szerint a 470, az én régi 260X-em pedig 115 wattot, mégis van a kettő között egy jó nagy különbség a valós fogyasztási eredményekben.
Ugyanez a 470 és 480 között, az utobbi elvileg 150 wattot fogyaszt, de mégis alatta van a 470-nek jelentősen. Azon godnolkodom hogy vegyek e 470-et, de nem akarok tápot cserélni emiatt, amugy 400-as chieftechem van, eddig mindenre jó volt, 4 magos Phenom II (125w) meg amd 260x-et elviszi simán, de így lehet kevés lenne már sokszor ha izmosabb jatekot hajtana.

Mégegyszer elnézést ha hulye kérdés, de most akkor melyik adatot vegyem figyelembe a fogyasztásnál, mert a gyártói úgy látszik tök false.
köszi előre is

(#819) olle válasza sztomi1981 (#818) üzenetére


olle
senior tag

Hol itt a kérdés? :D Nem látom a kérdő jelet. :R

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#820) sztomi1981 válasza olle (#819) üzenetére


sztomi1981
tag

Ja bocs, tényleg lemaradt :)
Szóval kérdés hogy ez hogy lehet, kinek higyjek?
Illetve elég e a táp vajh?

(#821) , válasza sztomi1981 (#820) üzenetére


,
addikt

Lemértem neked az egész gépem fogyasztását, amiben most jelenleg épp egy Sapphire Radeon RX 470 4G D5 változat van. Link

Q77-es alaplap egy rakás extrával
i7-3770 processzor
2x8 GB DDR3 1866 MHz
3 TB HDD, stb.

A mért adatok az egész gép fogyasztását mutatják, tehát nem külön a videokártyáét!
Alaphelyzet (terhelés nélkül): 39 Watt
Játékok alatt mért létező legnagyobb fogyasztás: 196 Watt (ennél volt kevesebb is, de ez volt a max)

Amikor R9 290 volt a gépben, annál az alap fogyasztás volt 48 Watt, max terhelésen 484 Watt! Ugyanez a gép, ugyanez a processzor, minden ugyanez volt.

1 db 6 pines tápcsatlakozó van amúgy ezen a kártyán.

(#822) sztomi1981 válasza , (#821) üzenetére


sztomi1981
tag

NAgyon hasznos, köszönöm szépen :)
Bár nekem AMD procim van ami többet eszik, a tiéd is 77wattot két haj jól tudom.

Igy is fura az a 300 wattos fogyasztás a mi a tesztben van...

Az számít hogy 6 pines csatlakozó van e rajta? illetve limitál valamit?
VAgy van ameliyken nem ilyen lesz (mondjuk ASUS-on) míg a másik gyártónál meg 8 pines található?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#823) , válasza sztomi1981 (#822) üzenetére


,
addikt

77 Watt TDP-vel rendelkezik az i7-3770, igen.

Amivel még van összehasonlítási alapom fogyasztás terén az R9 290-en kívül, az az R9 380, de az is jóval többet evett, mint az RX 470. Persze az R9 290-hez képest sehol sem volt az sem fogyasztás terén. (Igaz az lassabb is volt annál, az RX 470 már nem.)

(Volt még egy rakás másik videokártya is a gépben, de csak ezeknél néztem meg a fogyasztást, így ezek esetében tudok csak mért értékekkel szolgálni.)

(#824) sztomi1981 válasza , (#823) üzenetére


sztomi1981
tag

szuper, igy a cikkben lévő adatok, nekem túlzásnak tűnnek, vagy pontatlanok...
de köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#825) , válasza sztomi1981 (#824) üzenetére


,
addikt

A cikkben amúgy egy i7-5960X processzor volt (TDP 140 Watt), ami ráadásul meg is volt tuningolva (4 GHz), szóval ott emiatt is kijöhetett jóval nagyobb fogyasztás (meg persze más alaplap, RAM, stb., stb.)

Ettől függetlenül nálam mondjuk az R9 290 kb 100 Wattal többet evett max terhelésen, mint náluk az R9 290X.
Az RX 470 viszont kb 100 Wattal kevesebbet, mint az ő tesztjükben szereplő példány.

Ezek szerint akkor elég jelentős különbségek vannak egyes gyártók kártyái között fogyasztás terén.

Az RX 470-ből én a már linkelt példányt mértem, R9 290-ből meg ezt: Link

Illetve a tesztben azt írják, hogy ők nem a csúcsértéket adták meg fogyasztásnál, hanem azt az értéket, ami a legtöbbször volt leolvasható, én viszont amiket írtam, azok a csúcsértékek voltak nálam (azaz az esetek többségében annál kevesebb volt a fogyasztás valamennyivel, de több soha).

Emiatt is lehetnek a különbségek.

(#826) pengwin válasza sztomi1981 (#824) üzenetére


pengwin
addikt

A tesztben egy "Intel Core i7-5960X (3 GHz) – túlhajtva 4 GHz-en" alapú rendszer van, ami sokat torzít a fogyasztási adatokon. Annak a CPU-nak alapból 140W-os a TDP-je, ezért tuningolva az adja a fogyasztás nagy részét. Így a grafikonokon nem látszik meg, ha egy kártya 30-40%-kal többet-kevesebbet fogyaszt egy másiknál, az eltérések jóval kisebbnek tűnnek.
Szóvá is tették már páran, hogy külön kéne mérni a kártyák fogyasztását.

Egy jobb 400W-os tápnak (pl. FSP Hexa+) simán el kéne vinnie egy i5/i7+RX470 rendszert, akár még K-s CPU mellett is. A Phenom II fogyasztása simán a tuningolt i7-5960X-é alatt lesz, ha nem öreg a tápod és megfelelő minőségű (nem csak a márka számít, hanem a típus is), akkor el kell bírnia. Csak erősen CPU limites lesz a rendszered.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#827) sztomi1981 válasza pengwin (#826) üzenetére


sztomi1981
tag

Énis valami ilyesmire gondoltam, csak nem értek hozzá annyira, ezért kérdeztem meg. Ennél csak kevesebbet fogyasztó FX-es CPUt fogok tudni majd belerakni az alaplaba később úgyus, de az kevésbé számit játékoknál mint a videokártya tudtommal, ez most többet nyom majd az erőforrásokon.

Köszi a sok segítséget
Tomi

(#828) Plebi válasza sztomi1981 (#827) üzenetére


Plebi
senior tag

Az FX-ben annyira ne bízz.

Nekem egy 7950-et kellett volna kihajtani 4 éve egy FX-8120-nak, azt is jól megfogta, minimum fps-ben nagyon meglátszik és a maxokban meg sem közelít egy i5-i7-et, persze el voltam azért vele 4 évet, de bennem volt a tüske.

Fejleszteni akartam, de GTX 970 körüli AMD-t (470-480) nem akartam venni és lett egy GTX 1070 G1 gaming kártyám, a régi 7950 is 4 évig húzta, remélem ez is jó lesz addig, de a proci valami bődületesen megfogja, jó persze gyorsabb mint a 7950, ez az elvárható minimum, de játékok alatt és 3Dmark vagy unigine tesztben olyan 970 körüli értékeket és pontszámokat kapok egy tuning nélküli 8120-as FX-el.

Szóval vigyázni vele, vagy nagyon megrángatni.

Nekem mindenképpen intel procim lesz a videókártya mellé, vagy i5 6600, vagy egy i7 6700, tuningolni nem akarok és nem is szeretek, az új amd procikra valahogy nem tudok annyit várni, pedig örök életben csak amd procim volt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#829) sztomi1981 válasza Plebi (#828) üzenetére


sztomi1981
tag

Köszi szépen, de ez hogy lehet hogy nem hajtja ki az FX proci a videkartyat?
Ugyértem tudomásom szerint a magas Mhz 3ghz+ és sok mag azért garantálja a kihajtást, az intelnél sem több Mhz-n mennek a procik.
Vagy mit kell figyelembe venni? (amugy hatmagos meg nyolmagos között gondolkodom, nyilván előbbinél több a mhz utóbbinál meg több a mag ami sztem jobb választás hosszú távon...)

Elnézést, nem értek hozzá annyira tecnhikailag, csak ez t a 'kihajtást' úgy tudtam azért megoldja aegy jobb AMD proci is. Alaplapot csaerélni meg nem akarnélk, akkor már ráfizetés lenne a joval dragabb procik miatt is az intel...

(#830) pengwin válasza sztomi1981 (#829) üzenetére


pengwin
addikt

Egy Intel mag azonos órajelen sokkal erősebb, mint egy AMD-s mag.
A 2 modulos (4 magos) AMD FX CPU-k kb. egy 2 magos i3-3xxx, a 3-4 modulosak (6-8 magosak) meg kb. egy alap órajelen járó, 4 magos i5-3570K szintjén vannak. De csak akkor, ha az adott program kihasználja a sok kis AMD-s magot. Sőt, ha valami jól skálázódik, akkor a 8 magos FX-ek akár az 3-4. generációs i7-ekkel is felveszik a versenyt bizonyos feladatokban (jellemzően munka és nem játék alatt).
Átlag otthoni felhasználás alatt viszont sokat fog számítani, hogy egy AMD FX gyengébb egy szálon, mivel sok dolog csak 1-2 magot használ ki (pl. a grafikus kártyák driverei), és ami ki is használ többet annak se fog a sebessége lineárisan skálázódni a magok számával (4 helyett 8 mag nem fogja duplázni a sebességet). Vagyis mivel egy FX gyengébb egy szálon, ezért jóval lassabban szállítja a VGA-nak az adatokat, ami meglátszik fps-ben is (főleg a minimum értékeknél).
Ezen lehetne tuninggal segíteni, de az FX-ek irtózatosan sokat fogyasztanak tuningolva, de már a gyári maximum órajelük közelében járatva is... az ehhez szükséges áram szállításához masszív táp és alaplapi VRM kell, valamint az így keletkező hőt meg el kell vezetni. Szóval az FX-nek van elég sok hátránya, 2016-ban nem szabad már ilyen CPU-t venni újonnan. Max. nagyon jó használt árak mellett éri meg beruházni egy zsákutcának számító AM3+ alaplapos platformra.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#831) sztomi1981 válasza pengwin (#830) üzenetére


sztomi1981
tag

Köszi szépen.
Bár ez off topic, azért azt honnan lehet tudni hogy úgymond melyik AMD proci, mely videokártyát hajtja ki? nem találtam erre nagoyn infót...

(#832) scabi78


scabi78
senior tag

Ez a legolcsóbb, van ezzel bármilyen probléma? A hűtése elég fapadosnak tűnik, van valakinek ilyen? Elmondaná a véleményét? köszi

Itt a ph-n több ASUS RX 470 STRIX eladó, vajon miért?

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#833) core i7 válasza scabi78 (#832) üzenetére


core i7
addikt

Sima Ref hűtés Nekem is ref kártyám van elvagyok vele
Ha nem zavar a refhűtés zaja meg hogy picit melegebb terhelés alatt akkor ellehet lenni vele

Az AMD refhűtőjének egyszerűsége (semmi matrica) meg ez a RADEON felirat (Nvidiánál Geforce) eléggé Nvidia ref utánzat

[ Szerkesztve ]

(#834) sztomi1981 válasza core i7 (#833) üzenetére


sztomi1981
tag

Honnan lehet tudni h egy kártya referenciakártya e? a hűtésről?

(#835) core i7 válasza sztomi1981 (#834) üzenetére


core i7
addikt

Igen hülyén fogalmazva van benne egy mókuskerék :DDD
Kifújják a kártyából a meleg levegőt a gépház mögé kintre

Nvidia Ref Nvidia refje egész jó a kis plexin keresztül lehet látni a lamellák (hűtőborda) porosodását Valamint könnyne leoperálható az a kis része nem eklle egészet leszedni Nekem is ilyen van

AMD Ref

2GPU-s ref

Régen matricákkal voltak díszítve mára már egyszerűbb a dizájnjuk
Vannak még Zotac GAINWARD többi gyártóknak is refei ezek máshogyan néznek ki mint az alapa AMD Nvi ref

[ Szerkesztve ]

(#836) MasterMark válasza core i7 (#835) üzenetére


MasterMark
titán

Attól még mert mókuskerekes egy hűtés még nem lesz referencia kártya.

Onnan lehet tudni a hűtésről, hogy ugyanúgy néz ki, mint a referenciahűtés, bármilyen is az... (Maga a kártya attól még lehet nem referencia amúgy.)

Switch Tax

(#837) sztomi1981


sztomi1981
tag

Sziasztok,

kicsit lehalt ez a toipic, de most láttam hogy 61k-ért már lehet venni (sztem nem referencia) modellt az PCX-nél.
Illetve 66k-ért meg van asus is pl meg gigabyte.
Érdemes az olcsobbat, vagy azt inkabb hanyagoljam?
Igazabol mindegy vagy nem mindegy milyen gyartotol veszem?

(#838) ttt1


ttt1
őstag

Megjött az RX 470-es Nitro vgam. Nekem csak 6 tűs tápcsatim van a vgara meg 8 kellene. Elindul és megy szépen ,de nem "vesztek" teljesítményt a -2 tű miatt?Gondolom úgy kevesebb áramot vesz fel nem ?

(#839) pengwin válasza ttt1 (#838) üzenetére


pengwin
addikt

Akkor lehet probléma ebből, ha elkezded terhelni.
Nincsen a 6 tűs PCIe csatlakozó korbácsán még egy 2 pines kiegészítő csatlakozó?

Üdv, pengwin

(#840) ttt1 válasza pengwin (#839) üzenetére


ttt1
őstag

Sajnos nincs ..Terheltem benchmarkokkal, Doom-al és megy stabilan. Ezért is furcsa,mert van ahol azt mondták 6 tűssel el se kéne indulnia..Vegyek [ilyen] átalakítót?Ebből viszont a "fizika" törvényei alapján, nem fog tudni több áramot felvenni mivel ugyanúgy a 6 pines "megy" rá ..

[ Szerkesztve ]

(#841) lacus83 válasza ttt1 (#840) üzenetére


lacus83
senior tag

Én is 6 pinről 8 pinre alakítóval hajtom a 480 at.
950 ft azon ne múljon szerintem.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#842) ttt1 válasza lacus83 (#841) üzenetére


ttt1
őstag

Az ok ,de ha egyszer 6 pinesről 8-ra alakítom át egy toldóval attól még a 6 pinből több áramot fel tud venni?

(#843) lacus83 válasza ttt1 (#842) üzenetére


lacus83
senior tag

Ezen nem gondolkoztam,de biztos nem véletlen az átkötés a + 2 pinél.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#844) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

sziasztok!

azt kell mondanom a kártyára, hogy AZTAAA :Y
volt egy Strix GTX 980 OC-m és hát multkor el kellett adnom anyagi gondok miatt, és most sikerült beszereznem egy Sapphire RX470et ugye jóval olcsóbban..és hát nem érzem gyengébbnek mint a 980at talán egy hangyaf*sznyit gyengébb na de ennyiért best buy ez a kártya :))

(#845) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

720p HD-ben mire képes a kártya? Vki tudna ilyen teszteket linkelni?

[ Szerkesztve ]

(#846) HELLAFLUSH válasza Mikeee89 (#845) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

ha full HD-ban is király akkor 720p-ben is az :))
én full hd-n játszok a lehető legjobb beállításokkal a játékokban és 50fps meg van még a Rise of The Tomb Raiderben is.

(#847) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Ez a fajta rx 470 nekem kicsit furának tűnik. Tök egyszerű a hűtése, a többi gyártó jóformán 2 slotos, dupla ventis kártyákat árul. A sapphire fajta nem fog melegedni? Jelenleg kb 6 e Ft van a sapphire és az asus strix 4gb között. Megéri a felárat az asus?

(#848) HELLAFLUSH válasza Mikeee89 (#847) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Nekem is ugyan ez van :) idáig nincs vele bajom, egész tűrhető a hűtése volt már ref hűtős GTX 970em az sokkal hangosabb és melegebb volt terhelés alatt.

(#849) pengwin válasza Mikeee89 (#847) üzenetére


pengwin
addikt

Azért fura a hűtés, mert "blower" kialakítású, mint a referencia kártyák általában.
Mekkora az Asus felára?
Én is inkább egy 2 ventis, hagyományos hűtésűt vennék, de nem Asus-t, mert ez a széria nem sikerült nekik annyira jól. XFX Black Edition sokkal inkább ajánlott (jobb a hűtése, van hátlap).
Most nézem, hogy feljebb ment minden kártya ára, pár hete a blower hűtős Sapphire ~60 ezer volt, XFX meg volt 63-65 ezer körül. Hiába, megjött az olcsóbb GTX 1050Ti, nyerészkedős felárral, valahogy azt is el kell adni... ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#850) fabri07


fabri07
aktív tag

Sziasztok,
A gépem:
Ház: Bitphenix nova window
Alaplap: MSI Mortar 150M
Processzorok: Intel i3 6100
Ram: 8Gb ddr4 kingston hyper x black
Videokártya: Sapphire RX470 OC 4GB
Tápegység: FSP Hexa+ 400W
1TB Blue WD winyó
Valamilyen olcsó samsung dvd író
Windows 10 64bit (torrentes)

Azt szeretném kérdezni, hogy az rx470em miért 78 fokos amikor semmit nem csinálok rajta?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.