Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Tian66 válasza SylverR (#349) üzenetére


Tian66
senior tag

Azt gondolom nem az Nvidia hibája hogy az Amd lemaradt. Nem a zöldek hülyesége a fejlődés. Mondom ezt úgy hogy Amd van a gépemben.

(#352) eight válasza flashpointer (#343) üzenetére


eight
senior tag

Teli van az Internet szuperjó tesztekkel, és biztos vagy benne, hogy itt a PH-n is vannak emberkék akik pengék abban amit csinálnak, sosem érdemes globálisan ítélkezni egy közösség felett egy két ember munkája miatt (pozitív vagy negatív irányban egyaránt).

Nem sűrűn járok erre, de már jó párszor volt nézeteltérésem itt amiatt, hogy szerintem túlságosan megpróbálják egyensúlyba hozni azt, amit egyszerűen nincs egyensúlyban. Az a baj, hogy az Nvidia már lassan egy évtizede a videokártyák Apple-ja, egy szemét szörnyeteg, aki rohadt jó játék kártyákat csinál, és ami játék éppen számít, az nagyon jól néz ki és szuper jól fut rajta. Itt van az Maxwell, vagy a Pascal, amik lehet hogy tökre nem lesznek majd jók dx12-ben, de a dx12 még mindig inkább csak amolyan „majd lassan lesz” dolog, és akinek NV kártyáik vannak, azok még most is sokkal jobban járnak a ma népszerű játékokkal.
Hiába az AMD a jó fiú, (opensource, Freesync, stb.), amíg nem tesznek vasat is a gondolat mellé, addig a "sötét" oldal fog győzni, mi meg figyelhetjük az egekig emelkedő árakat, és igen én is mindig Nvidia kártyát veszek már sok-sok éve, és egy RX 470-480-ért sem adnék pénzt sajnos.

(#353) #06658560 válasza SylverR (#349) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezért miért a zöldekre kell haragudni?

(#354) solfilo válasza b. (#325) üzenetére


solfilo
veterán

Azért hoztam elő a tesztet, mert kifogásolva volt, hogy az Nvidia támogatott DX12-es gyöngyszem nem szerepel az összesítésben. Bátorkodtam jelezni, hogy az RX 470 és GTX970 sorrendjén nem változtatna, ha szerepelne.
Amúgy meg máshol más eredmények jönnek ki, mint láthattad, TPU-nál meg jól kikap a GTX970 az RX470-től a Rise of the Tomb Raiderben, DX12 módban. Hitmant is nem tudom minek kevered ide, egy szót nem szóltam róla a hsz-ben.

A magasabb fesz, fogyasztás simán lehet az miatt is, hogy szándékosan tekertek a tervezetthez képest a kártyákon, hogy ne legyen nagyobb lemaradás a GTX1060-hoz képest. Lehet későn hozták az ipari kémek a szükséges infókat. De ez persze csak spekuláció, lövésem nincs.

solfilo

(#355) darkpower


darkpower
aktív tag

Vajon mennyire kell erős cpu ennek? egy i5 3470 kevés lenne szerintetek?

(#356) Fitzgerald válasza Ciccuka (#330) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ha van mellé olyan Z170-es lapod amiben tudod húzni a base clockot, akkor a G4400 is elég lehet sok játékhoz ezzel a kártyával. i3-at közelíti a teljesítménye játékokban, de csodára azért nem számítanék.
De akinek Z170-es lapja van, az gondolom nem ilyen procit tesz bele.

@darkpower

Elég neki. Erősebb VGA-t is meg tud hajtani az a proci, előbb lesz VGA limited mint proci limited.

[ Szerkesztve ]

(#357) pomorski válasza darkpower (#355) üzenetére


pomorski
őstag

Gondolom attól függ, hogy mire?!

(#358) SylverR válasza Tian66 (#351) üzenetére


SylverR
senior tag

Fejlődés? Mintha a rally futamok alatt minden jármű 2 tonnás lenne, és hirtelen kijönne egy gyártó egy 1 tonnás változattal. Nem lenne csalásnak minősíthető az is?
Gyorsabb. De nem jobb. Igen okos volt az nV részéről, hogy egyszerűen másolták a maxwellt, és megemelték az órajelét. Plusz sebesség, és nem kellett rá költeni semmit.
Ezzel nem lenne gond. Ha a júzerek nem tekintenének úgy a Pascalra mint a szent grálra.
AMD is hibázott, igen. Nem kellett volna teljesítményt hajkurászni. De muszáj, különben azért fikáznák őket, mert lassúak. Szóval végeredményben a zöld júzerek a hibásak. Rájuk is céloztam, a "zöldek" megfogalmazással.

Nem!

(#359) huskydog17 válasza #29810176 (#347) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Így van, az AMD nagyon elkúrta az árazást, ezt a Legit is szépen megírta:
"The bad news is that all of the XFX branded cards are priced well above the AMD Radeon RX 470 SRP of $179. We found the lowest priced XFX Radeon RX 470 4GB card is priced at $199.99 and then it goes up to $219.99 and then to $229.99. The AMD Radeon RX 480 4GB starts at $199 and has more stream processors and texture units, so AMD has a pricing mess here. Multiple sources inside the graphics card industry have told us that the AMD Radeon RX 480 4GB availability is going to be really tight and that AMD priced the card too low to begin with."

Tehát a legolcsóbb (4 GB-os) custom 470-ek ugyanannyiba vagy többe kerülnek, mint a 4 GB-os 480-as ref.
Nem kellett volna az utolsó utáni pillanatban megemelni a 470-es árát 30 dollárral és akkor most nem lenne ilyen gond.

Itt szerintem a legtöbb embernél az egyéni preferencia/ízlés fog dönteni, ugyanis a két VGA mind teljesítményben, mind árban egymás nyakán vannak. Lesznek, akik inkább kicsit több pénzt adnak egy kis plusz teljesítményért és lesznek, akik inkább kicsit kevesebbet fizetnének kicsit kisebb teljesítményért.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#360) darkpower válasza pomorski (#357) üzenetére


darkpower
aktív tag

Játszani természetesen, minél jobb grafikán :) :)

@cr33p
köszi

(#361) kolopele válasza #20655360 (#338) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha külföldről veszed meg a cuccot, a legtöbb esetben ki is cserélik ha rossz lenne, vagy ha használat közben adja meg magát mondjuk a videokártya, nem fogják javítgatni, hanem cserélik. Németországban pl. 2 nap alatt a kezedben lehet szinte bármelyik új kártya.

(#362) gyurkikrisz válasza myckey (#315) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Mikor? a következö (utáni) generációban? :C

persze ha nem AMD szponzorált, vagy 2015-2016 utáni játékot futtatunk az RX-en, akkor harmatgyenge :)

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#363) #20655360 válasza kolopele (#361) üzenetére


#20655360
törölt tag

Köszi az infót! :K

Viszont ahogy nézem, nem minden olcsóbb, de a konfig egy részét jobban megérné onnan rendelni. Az oc uk-n nézelődök. Korrekt shop. Nagyon hajlok az 1060 felé (bőőven overkill nekem jelenleg, csak multizok szinte), még ha drágább is. Elegem van az amd köcsögöléséből. Megint mit műveltek fogyasztás téren? Problémamentes karit akarok.

Ja, am bocs h genyó voltam. A másik topicban írtál pár dolgot, ami kiverte nálam a biztosítékot, de tudod mit? Le vannak szarva a közmunkások. XD

[ Szerkesztve ]

(#364) #06658560 válasza SylverR (#358) üzenetére


#06658560
törölt tag

Valahogy a tesztekben nagyon nem ezt látom.

(#365) Peat;) válasza SylverR (#349) üzenetére


Peat;)
veterán

A 380+10% sebességű termék de 110 wattal sem túl csábító 70-80 körül, mert erről lenne szó.. Aki hajlandó lenne kifizetni 80 rugót ilyesmiért egy embert foglalna magába, téged. Mert az összes többi lázongana, többek között a 290, 290x, 390 miatt is, úgy tudom amd teremékek. De így hogy belemostad a zöldeket sokkal hitelesebb és jobban imodul a ph! hosszú éveken át kitartó munkájával az oldalon kialakított amd bugyutaságba, aktuálisan jól illik a 470/480 topikban írtakhoz is, miszerint a zöld kártyák bezony elmossák a textúrákat..

Az a baj hogy egy oldalt nem csak a cikkek hanem a fórum is meghatároz, tetszik vagy sem. Ha ezt elrontja a ph! azt nem lehet helyrerakni 1-2 perc alatt. Most ennek az eredményét látjuk.

(#366) kolopele válasza #20655360 (#363) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én is sajnálom amiket írtam, változtatni fogok a stílusomon, elég gondterhelt, kemény napokon vagyok túl itt külhonban (tudod, üzlet). Némely cucc valóban drágább kicsivel mint itthon, de az átlagkeresetek sem egyeznek. Mondjuk legutóbb 145 ezerért volt MSI 1070, ami nem rossz ár. Vedd nyugodtan az 1060 - at, nem jársz vele rosszul, a 6 GB vram miatt sokáig kiszolgál majd FHD - ban némi kompromisszumokkal, ami bőven vállalható. Ja, és semmi bajom a közmunkásokkal, általánosítottam, amit nem kellett volna.

(#367) $p@rr0w válasza Ciccuka (#198) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Akkor a forint 3szor értéktelenebb? :Y

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#368) b. válasza solfilo (#354) üzenetére


b.
félisten

Hitmant azért kevertem ide, mert a végső konklúzió, amiben az összes játék összes eredményét tükrözi nem fog reális eredményt hozni egy olyan játékkal a számításban , amiben a 470 majd 10 % sebességelőnyt élvez az 1060 -nal szemben. Te is tudod, ha ebbe belegondolsz,hogy ez hülyeség, a 470 nem gyorsabb valójában 10% kal, mint egy 1060. EZ kifejezetten AMD optimalizáció. ha annak az eredményét kivennéd a tesztből és levonnád azt hogy nem egy alap 470 teszteredményeit láthatjuk akkor nem ez lenne a százalékkos arány a végső táblában , amiben egymáshoz viszonyítják a kártyák relatív teljesítményét.

BReal (#369) : Mielőtt tajparaszt módon szólnál a másikhoz, szerintem lejött mindenkinek hogy a PH tesztkonfighoz szólok hozzá, nem pedig a kártya fogyasztását tételeztem fel 300 wattal.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#369) BReal válasza b. (#325) üzenetére


BReal
addikt

Mielőtt faszságot írsz, írd már oda zárójelbe, hogy a RENDSZER fogyasztása volt annyi...

(#370) BReal válasza Borzoló (#348) üzenetére


BReal
addikt

970 50000-ért? Talán majd 2-3 év múlva az aprón. :D

(#371) BReal válasza huskydog17 (#359) üzenetére


BReal
addikt

És mi van akkor, ha annyiba kerül a custom 470-es, mint a referencia 480? Köztudott, milyen pocsék a 480 referencia hűtése (hangos, emellé 83 fokos GPU hőmérsékletet produkál...), innentől kezdve 480-ból is custom kell, ami szintén 20 fonttal drágább a referenciánál. Ráadásul azt hozzá lehet tenni, hogy pl. szemben a 480-nal, a 470 referencia hűtése jól teljesít.

(#372) BReal válasza gyurkikrisz (#362) üzenetére


BReal
addikt

"vagy 2015-2016 utáni játékot futtatunk". Nem semmi vagy, ha 2016 utáni játékot futtatsz.. :D

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_rx_470_gaming_x_8gb_review,18.html

Tessék egy harmatgyenge teljesítmény az AMD-től Division alatt. :D

(#373) gyurkikrisz válasza BReal (#372) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

elötti lett volna. mert GTA-ban is gyenge :W annyira gyenge mint az elözö generációk

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#374) b. válasza BReal (#372) üzenetére


b.
félisten

És itt mitől kell elájulni? Attól hogy az alap 970 alatt van az Oc 470 a játékban?
Ennél lettek volna jobb példák is, ezt pont benézted.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#375) SylverR válasza Peat;) (#365) üzenetére


SylverR
senior tag

Ki mondta, hogy 70-80 körül? Sokkal inkább 50-60 körül. Drága a 470.

A fórummal egyetértek. Egyre több az olyan kommentelő, aki mintha csak egy másik fórumról jött volna. (nem nevezem meg)

Nem!

(#376) BReal válasza gyurkikrisz (#373) üzenetére


BReal
addikt

Mire gondolsz?

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_rx_470_gaming_x_8gb_review,17.html

GTA V FHD-n 470 vs. 970 81 vs. 79 (igen, gyorsabb a 970-nél), 480. vs. 1060 84 vs. 90, tehát 7%-kal erősebb úgy, hogy 219 fontért van már referencia 8 GB-os 480, 230-ért pedig egyventis 1060, tehát 5%-kal drágább az NV. Teszem hozzá halkan, 200 fontért van 4 GB-os custom Sapphire 480-as is, ami minimálisan lassabb a 8 GB-os változathoz képest (memória órajel felhúzásával pedig pontosan olyan sebességet produkál, mint a 8 GB változat), ott máris 15% árkülönbözet van 7%-kal gyengébb teljesítményért (meg -2 GB VRAM-ért, de bárki bármit is mondjon, a 480 egy nagyon erős FHD kártya, de 1440p-re én biztos nem venném, innentől kezdve a 4 GB VRAM FHD-n kevés esetben nem lesz elég a maximális beállítások használatára).

[ Szerkesztve ]

(#377) BReal válasza b. (#374) üzenetére


BReal
addikt

Senki nem mondta, hogy el kell ájulni, de azt ugye tudod, hogy egy újonnan 110-120 Ft-os kártyát hasonlítasz a 80000 Ft-ossal (ami mellesleg teljes értékű 4 GB VRAM-mal és mérföldekkel jobb DX12 teljesítménnyel rendelkezik)? :D

[ Szerkesztve ]

(#378) MongolZ válasza flashpointer (#343) üzenetére


MongolZ
addikt

"Ennek már kezd beérni az eredménye, egyre többször lehet olvasni csalódott olvasót aki 2-3-5 éve a ph-s cikkes ajánlások miatt vett kártyát vagy processzort, aztán csak nem akartak jönni"

Ekkora baromságot ritkán olvasok itt Sajnos viszont egyre többet.

(#374) b.: "És itt mitől kell elájulni? Attól hogy az alap 970 alatt van az Oc 470 a játékban?"

Úúúú, akkor ezt az összes nem felsőkategóriás kártyához odaírod? 1060-haz is írtad, hogy lóf*sz, mert csak a 980 teljesítményét hozza (talán)?

[ Szerkesztve ]

(#379) b. válasza BReal (#377) üzenetére


b.
félisten

Az 2014 ben volt. amikor az a kártya megjelent azzal a fogyasztással. Azt meg tudod hogy most 2016 van és a fogyasztása a 470 nek nagyobb a teljesítménye meg abban a játékban pont kisebb?
Dx 12 meg.... Várd ki a végét, ne ülj fel a marketing vonatra még.Mire az aktív lesz addigra ez a 470 már nem is lesz kapható boltban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#380) BReal válasza b. (#379) üzenetére


BReal
addikt

Igen, 2014-ben volt, most 2016 van. Jelenleg az AMD 470 4 GB (még túlárazva is) custom változatban 81000-ért rendelhető itthon. 94000-ért lehet referencia 8 GB 480-at venni. 1060-at 102000 Ft-ért.

Az általam linkelt tesztben a 470 előzi a 970-et, nem tudom mire gondolsz. Ha elolvasol több tesztet, pontosan látod (látnád), hogy a kártya fogyasztása kevesebb, mint a 970-é, csak vannak bizonyos modellek, ahol nagyobb fogyasztást mérnek. Ennek az okát kell megtudni.

DX12: Az őszig megjelenő játékok közül a Deus Ex, a Civilization VI, a Watch Dogs 2, a Forza Horizon 3 és a Battlefield 1 támogatja/fogja támogatni a DX12-t, ezen kívül az összes jövőben megjelenő eddig XBox One játék (Halo 5, Gears of War 4, stb.) DX12-t használ. Emellett a Star Citizenbe is bekerül. Ezzel nem azt mondom, hogy minden játékba bekerül, de azért a felsorolt játékok nagy részét eléggé nagy címeknek nevezhetjük...

[ Szerkesztve ]

(#381) b. válasza MongolZ (#378) üzenetére


b.
félisten

Igen, az árához képest azt gondolom.. Nem történt előrelépés ezzel a generációval ár teljesítményben Magyarországon, se Nv se AMD.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#382) b. válasza BReal (#380) üzenetére


b.
félisten

Ezt linkelted. Konkrétan Divisonrol, beszéltél.
[link]
Egyébként jobb vétel lehet mint a 970 , az biztos, de nem ennyiért.
A tesztben egy OC MSI gaming 470 versenyez egy alap 970 karival. Van ám 970 ben tuningpotenciál, de már a múlté, újan biztos én sem vennék 970 kártyát már,de használtan jó vétel lehet még.( egyébként 106 ezer forintért debütált az Iponban a megjelenéskor.)

Dx 12 címek, amiket felsoroltál 2017 nyárig jelennek meg és egy címet el is töröltek.Jövő nyáron jön az Új VGA család mind2 gyártótól. Bf1 tuti jól fog menni Dx11 kártyákon is, csak úgy mint a Microsoft játékok is, hiába Win 10 kell hozzá. Az Xbox one hardvere nem tud csodát művelni.
480 -970 teljesítmények pedig ma már nem erősek, én is kompromisszumokkal küzdök a 970 kártyával már FHD-n multijátékokban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#383) peti_s


peti_s
addikt

RX460-ról tudni már valamit? Amúgy, pár régebbi cím is maradjon azért az új "játékkosárban" mivel akik váltani szeretnének, lehet hogy szívesen látnák egy játékon belül is a két VGA-t. :)

(#384) SSJPeter válasza BReal (#377) üzenetére


SSJPeter
őstag

A 970 a megjelenésekor volt 110-120k.
Most már csak 85-95k újonnan.
Nézzél már szét, mielőtt ilyeneket írsz!

Let’s go Brandon!

(#385) #06658560 válasza b. (#381) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az NV esetén én elég durva fejlődést látok a korábbi genhez képest.

(#386) jedis válasza SSJPeter (#384) üzenetére


jedis
senior tag

Szerintem ő a megjelenés kori árra értette. Ami meg nem jelent semmit, mert ő forintba adta meg, és az az elmúlt pár évben nem kicsit zuhant. Dollárban kell nézni az árakat, megjelenéskor. A GTX970 330 dollárral kezdett 2015 elején, az RX480 meg mondjuk 230 dollárral 2016 közepén. Szóval a GTX970-es min. egy kategóriával magasabb szinten kezdett akkor, mint a RX480-as most. Szóval a most megjelent RX480-as, teljesítményben hozza a nála egy teljesítmény kategóriával magasabb előző generációs GTX970-es teljesítményét. Ez szerintem nem rossz. Házon belül az R9 380(X) -eket váltotta az RX480-as ha megnézed a megjelenés kori árakat ( 200-230 dollár ( és a típus szám is erre utal )) azoktól meg átlagosan 30%-al ( de néhol 50%-al is ) gyorsabb . Az meg hogy most 85-95E HUF egy 970-es újonnan, az köszönhető az RX480-nak, meg házon belül a GTX1060-nak. :K

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#387) nyakdam válasza b. (#368) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Ha olvasod is a cikket akkor azért tudod, hogy ez az eredmény csalóka. A 470 a tápellátás miatt szinte maxon futott, míg a többi kártya nem. Mind a 480 és a 1060 rá lehet dobni 10%- ot. Ezért írtam, hogy jó lenne egy custom összehasonlítás mert az tisztább képet adna.

A PH teszteket lehet szidni, de azért szerintem nem rossz ak, nem adja vissza a jelent, de nem is az a cél. Arra külön játék tesztet kell csinálni. Volt is milyen vasat rakják xy alá. Ilyenből jó lenne több. A VGA tesztjeik azért előre vetítik 1-2 évre az erő sorrendet.

(#388) MZperX75 válasza deja vu (#281) üzenetére


MZperX75
addikt

:DDD

Cifrábbat gondoltam ,de ez maradt .

Játék már nem nekem való.
Szomorúan konstatálom,hogy a használt piac 1-2-3 generáció vissza megfizethető.
Az új nem.

Köszönöm kitüntető figyelmed :R

(#389) BReal válasza SSJPeter (#384) üzenetére


BReal
addikt

"de azt ugye tudod, hogy egy újonnan 110-120 Ft-os kártyát hasonlítasz a 80000 Ft-ossal"

Mit nem lehet ezen felfogni? Már látom, hogy Jedis válaszolt. Ő úgy látszik megértette.

[ Szerkesztve ]

(#390) BReal válasza b. (#382) üzenetére


BReal
addikt

Jó, akkor nézzük a 2016. őszén megjelenő játékokat (tehát maximum bő 3 hónapon belül), időrendi sorrendben:
Deus Ex
Forza Horizon 3
Gears of War 4
Battlefield 1
Civilization VI
Watch Dogs 2

Ez nálam 6 játék, amiből a Civilization VI-on kívül kb. mind mainstream, nagy eladásokat generáló játék lesz.

Tudom írtad, hogy nem vennél 970-est már, de azért leírom még egyszer, hogy egy 470-970 összehasonlításban nem tudok egy értelmes indokot felhozni a 970 mellett. Vagyis de, egyet igen: ha egy olyan játékkal játszol az időd 80+ %-ában, ami valamivel gyorsabb 970-en. Ennyi. Ez viszont nem túl meggyőző érv.

[ Szerkesztve ]

(#391) VirsLee válasza BReal (#390) üzenetére


VirsLee
őstag

Hagyd! Ezt a kört én is lefutottam vele eredménytelenül :) Csak a DX11 érdekli, mert ami DX12 az tuti AMD támogatott sz@r...

(#392) b. válasza BReal (#390) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek a játékokkal amit vársz, nálam is hasonló, ráadásul külön öröm, hogy elég megvennem Boxra némelyiket és tolhatom PC-n is ingyen.
Még semmit nem tudni róluk, hogy mit fognak felmutatni DX 12 vagy egyéb téren összehasonlítva majd esetleg előző generációs kártyákkal. Valóban észre fogod venni azt a pár FPS-t egyáltalán észre fogod venni, ha egy játék Dx11 vagy Dx 12 módban fut? Az, hogy egy játék, szebb vagy érezhetően gyorsabb tapasztalod Dx 12 alatt? Egyáltalán mit hoz a konyhára egy olyan Dx 12 cím ami nem AMD támogatott vagy éppen nem egy Techdemó?( Persze azon kívül, hogy szerencsére Micro így meg tudja jelentetni ezeket a játékokat is.)

Ezekre választ kapunk majd Decemberig és akkor majd térjünk vissza erre Én azt mondom neked. Az én véleményem, hogy jelenleg a Dx 12 egy lassan beérő folyamat, amit ez a generáció ( 4xx- 10xx nem biztos hogy mostanában érezhetően kiprofitál, ahogy írtam fentebb, ahol kevesek ezek a kártyák DX 11 alatt is, ott kevés lesz Dx 12 ben is. Ez csak az Én véleményem.)

A 970-470 hez. Azért írtam róla, mert egyértelműen az most a legelterjedtebb kártya Steam szerint. Az a cél, azt kell megfogni. DE erre nem érdemes váltani Egy Nv felhasználónak sem, maximum akkor ha legalább 20 ezer Forinttal olcsóbb lenne. Mindegyik új jövevénynek legalább -20-25 ezer forinttal lejjebb kellene lennie, NV oldalon is, akkor azt mondanám, hogy igen ez haladás. Ennek a teljesítménynek ma, 2016 ban valóban maximum 180 dollárnak kellene lennie nálunk is átszámolva.( 55 ezer forint, CS verziók meg 60 környékén.) jelenleg a CS verziók 220$ vagy az feletti áron rohangálnak, kint is, nálunk meg majd 300$ átszámolva Forintban.
Én egyértelműen az 1060 mellett döntenék a mai felhozatalból, de arra 970 ről nincs értelme váltani, ezért marad az 1070.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#393) BReal válasza VirsLee (#391) üzenetére


BReal
addikt

Még mielőtt valami fizetett AMD bérencnek tűnnék, nem erről van szó, csak én próbálok egy adott árkategórián belül a jobb döntés mellett maradni. Ha például a jelenlegi magyarországi 480 8GB (mert 4 GB jelenleg nem is elérhető) - 1060 felhozatalt nézzük, akkor egyértelmű, hogy 1060-at vennék, mivel 480 8 GB-ból a legolcsóbb a Sapphire referencia 480-asa 92000-ért, viszont MSI 1060 customból (nem a Gaming, de ez az olcsóbb is biztos viszonylag jó hűtésű) már van 102000-ért. 92000-ért viszont az a referencia 480 hűtés egy kalap sz..t nem ér, 83 fokos GPU hőmérséklettel és kegyetlen hangos ventilátorral. Akkor már egyértelműen a 1060-at választanám, inkább ráraknék 10000 Ft-ot. Viszont ha azt nézzük, hogy a fentebb említett Sapphire ref. 480 8 GB Angliában 240 font, és pennyre pontosan ugyanannyiba kerül a custom Sapphire 480 8 GB is (vagyis majd fog, mert még nem elérhető), akkor bizony hazai árral számolva annak is 92000-be kéne kerülnie, akkor viszont már a custom Sapphire-t választanám egyszerűen azért, mert ha nem muszáj, nem adnék ki annyit egy kártyáért (ráadásul 11%-kal drágább úgy a 1060, hogy kb. 7%-kal erősebb átlagolva).
Lassan 3 éve az ASUS 270x-emet 58000-ért vettem (3 hónappal a forgalomba kerülés után), közben volt a nagy dollár-Ft gyengülés, szóval nem várhatom el, hogy az akkori 200 dolláros kártyát 58000-ért custom változatban megkapjam, de azért durva, hogy az ugyanúgy 200 dolláros Sapphire 4 GB referencia, ami elérhető volt Mo-on egy rövid ideig, 80000 Ft fölött volt. Szóval nekem az adott magyarországi árak mellett sajnos csak a 470 játszik. Megvárom a 1050-et is, meg közben reménykedek, hogy valami csoda folytán a 480-1060 ára csökken, mert egy 10000 Ft-os csökkenéssel nagyon boldog lennék.

[ Szerkesztve ]

(#394) BReal válasza b. (#392) üzenetére


BReal
addikt

Csak sajnos a 180 dollárt nem úgy váltod, hogy beírod a valutaváltóba, hogy 180 dollár-Ft váltás, és kijön, hogy 50000 Ft, hanem arra rá kell számolnod 27%-os ÁFÁ-t, vámot, stb. Meg persze rajta van a nagykereskedők extra pofátlan haszna is, így kerül most egy custom 470 4 GB 81000 Ft-ba.

Az egyértelmű, hogy valószínű a két kezemen meg tudnám számolni, hány 970 tulaj vált a világon 470-re, de ne felejtsd el, hogy attól, hogy a 970 a legnépszerűbb kártya a Steam statisztikák szerint (ha jól emlékszem, 5% körül), az nem jelenti azt, hogy mindenkinek olyan, vagy annál jobb kártyája van. Van, aki kihagyta az előző generációt, és most óhajt venni kártyát. Akkor pedig ebben az árkategóriában nincs alternatívája a 470-nek. Ha hozzátesszük, hogy eredeti árakat nézve majdnem féláron (180$-330$) hozza a 970 teljesítményét, egy rendkívül szimpatikus választás. És a 480 bejelentése utáni hirtelen NV bejelentés most nem látszik, tehát a 1050 várhatóan nem jön 1-2 héten belül, mint tette azt a 1060, így nem is lesz egy ideig választás a másik oldalon.
Nem értem, miért ne lenne értelme váltani 970-ről 1060-ra, mikor kapsz 2 (2,5) GB plusz VRAM-ot, kisebb fogyasztást és 980 körüli teljesítményt. A 1070 1,5-szer drágább kártya. :D

[ Szerkesztve ]

(#395) deja vu válasza MZperX75 (#388) üzenetére


deja vu
addikt

Így van ahogy mondod, drága, nagyon drága az új generáció.
Én sem játszom már nagyon, max 1-2 stratégia, de ahhoz, hogy WQHD felbontáson tudjak játszani néhanapján, ahhoz kell egy 160-170 ezer forint körüli GTX1070, mert csak az hajtja meg normálisan a WQHD felbontást, jelenleg az Amd nem is kínál ebben a kategóriában kártyát.
Mondjuk én pont most fogok venni egy GTX1070-et, vagy legrosszabb esetben egy 1060-at a jövőhéten, bár az 1060 csak FullHD-ra jó. Amd kártyát most nem szeretnék, volt elég driver bajom vele az elmúlt 4 év alatt. Például ha most rádugok 2 WQHD monitort 7870-re Displayporton keresztül akkor el sem indul a Windows. Max úgy működik a számítógép, hogy egy DP, a másik DVI-n megy. Viszont mivel mindkét WQHD monitorom 10 Bites 1 milliárd szín(belső 16Bit LUT 278 milliárd szín palettával) amit csak Displaport tud, ezért kell vennem egy komolyabb videókártyát.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#396) BReal válasza deja vu (#395) üzenetére


BReal
addikt

Hülye kérdés, de ha csak stratégiával játszol, akkor nyilván a Total War: Warhammer a legújabb ilyen téren, és ugye tudod, hogy TW: Warhammer alatt a 470 majdnem utoléri a 1060-at, míg a 480 gyorsabb nála?

(#397) deja vu válasza BReal (#396) üzenetére


deja vu
addikt

Nem csak az, más stratégia is.
De írtam, hogy a legvalószínűbb, hogy GTX1070 lesz.
Meg jobban tetszenek az új Nvidia kártyák, elég volt az amd-ből, 4 évig az volt, most váltok.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#398) BReal


BReal
addikt

Hajrá. 150000-ből meg is lehet úszni a jobban tetsző NV kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#399) b. válasza BReal (#394) üzenetére


b.
félisten

Félreértettél, Én arra gondoltam, hogy ha NV tulaj váltani akar kisebb kártyáról, akkor nem biztos hogy a 470 mellett dönt, mikor van hasonló áru és teljesítményű NV kártya is. Tehát piacszerzési stratégiából ez az ár nálunk nagyon sok, erre gondoltam.
Ez az eredeti ár izé azt ugye tudod , hogy a 970 akkor felső kategóriás teljesítményt nyújtott? A 780 Ti- 290x teljesítményét rakta le az asztalra generációváltásnál? Pont ugyan az a szitu, amit most az 1070 produkál a 980 Ti vel.[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#400) deja vu válasza BReal (#398) üzenetére


deja vu
addikt

Ha lenne olcsóbban RX490 GTX1070 teljesítménnyel akkor azt vennék, én sem vagyok a pénztárcám ellensége. Fél évet nem tudok várni, most kell, és jelenleg csak Nvidia játszik ebben a ligában megfelelő fogyasztással és teljesítménnyel. Ne gyere a 600 ezer forintos Radeon Pro Duo-val, az egy vagyon. :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.