Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Huu, pont mostansag akarok e-book olvasot venni, mert eleg volt a papir konyvekbol.

De ez azt hittem ezek olyan 15-30e korul mennek, semmi extra, fekete-feher e-ink kijelzo, nagy felbontas, 7-10"

Kerdes, ugye olyat tudnak hogy usb-n keresztul ramasolok 1500 db pdf/epub file-t, es utana azokat olvasom?
Remelem ezek nem ilyen zart, store-hoz kotott hulyesegek :O

Van valami ajanlott 30e-ig, ami fentieket tudja?

SZERK: most latom van forumja [link] :R

[ Szerkesztve ]

OK

(#2) fattyu


fattyu
veterán

van eolvasós topik.

röviden nincs.
sokkal drágábban indul a 7 cool. a 10 meg 100 felett van.

pdfet meg felejtsük el.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#3) Degeczi válasza Z_A_P (#1) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Már egy 7" e-ink kijelző is drágább 30e-nél, nemhogy egy arra épített komplett e-book olvasó... A 10" ne is beszéljünk, méregdrága.
Jó kompromisszum a Kindle Paperwhite 5, az 6.8" kijelzős és a német Amazonon gyakran van akció 100 EUR környékén.

A PDF-nek viszont valóban nincs helye e-book kapcsán, az pont az ellenkezője, nem e-inkhez való (ill. 10"-on valszeg már elfogadható lenne, de annyit nem ér - és a legtöbb anyag úgyis beszerezhető valamilyen e-book formátumban is)

[ Szerkesztve ]

(#4) TrishtanAG


TrishtanAG
aktív tag

"(akkor még szállított az Amazon Magyarországra is)"
Lehet, én vagyok lemaradva, de mióta nem szállít az Amazon ide Kindlét vagy bármi mást? Utoljára 2022 karácsonyára vettem náluk egy Paperwhite-ot (mármint a német Amazonról, fizessen vámit az USÁból jövő dolgokra, akinek hat anyja van :DDD ).

www.adventuregames.hu

(#5) UnA


UnA
Korrektor

A cikk érdekes, de én nagyon nem vagyok az Amazon eszközök barátja, mert mesterségesen alacsonyan tartott árral nyomulnak a piacon. Ezért lehetne lelkesedni, hogy milyen olcsón kapsz egy Kindle terméket, de ez valójában csak a többiek kinyírását szolgálja az Amazon végtelen pénzével támogatva.

(#6) Dr.NX válasza TrishtanAG (#4) üzenetére


Dr.NX
addikt

Amazon.de-ről nem tudsz Kindle-t egyenesen Magyarországra rendelni, se reklámosat, se reklám nélkülit. Azt mutatja, hogy out of stock, de ha átállítod a címet pl. Österreich-ra, akkor meg hirtelen van.
Akik mostanában rendeltünk, mailboxde.com segítségével oldottuk meg.

Szerintem már 2022-ben sem lehetett, szóval fura, hogy neked miért sikerült.

Elfogadom a sütiket.

(#7) TrishtanAG


TrishtanAG
aktív tag

Fura dolgok ezek. Sima 6 colos, 2022-es Kindle-t enged most is itteni címre rendelni, Paperwhite-nál meg közli, hogy elfogyott.

Poénból megnéztem a svéd Amazonon, ott meg azt mondja mindegyik modellnél, hogy csak Svédországon belül szállítják ki.
Szerintem valami gyártási problémájuk lehet, és lekorlátozhatták a készletet.

www.adventuregames.hu

(#8) Degeczi válasza TrishtanAG (#7) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De tényleg évek óta így van. Nem csak Paperwhite-ot, Oasist sem enged közvetlenül itteni címre (noha a terméklistában még azt írja, h szállítanak ide, de a tényleges termékoldalon már azt, h csak német nyelvterületre... ezt még meg lehetne értene reklámos példányoknál, de az Oasist nem olyan kivitelben forgalmazzák)

Valszeg egyszerűen hanyagolják az amúgysem célország területeket, és csak azt szállítanak ide, "amiért nem kár", amiből van bőven.

(#9) dabadab


dabadab
titán

Azért az ilyen jailbreakeknél az ki szokott maradni, hogy mi veszik el: nagyjából az, amik számomra a Kindle-k legnagyobb előnye, vagyis az, hogy ott van mögötte az amazonos infrastruktúra, ha veszek valami könyvet, akkor ott a send to device, az, hogy emailben tudok rá bármi doksit vagy cikket küldeni (ami tök jól van integrálva a send to kindle browser extensionbe). Ehelyett tudok margót állítani. Hát...

DRM is theft

(#10) Dr.NX válasza dabadab (#9) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ugyanúgy tudod használni a send to device funkciót.
Nem a gyári oprendszer helyett van az alternatív, hanem mellette.

Elfogadom a sütiket.

(#11) dabadab válasza Dr.NX (#10) üzenetére


dabadab
titán

Nem a gyári oprendszer helyett van az alternatív, hanem mellette.

Ez mit jelent konkrétan?

DRM is theft

(#12) Dr.NX válasza dabadab (#11) üzenetére


Dr.NX
addikt

Azt, amit írtam. Szó szerint.
Visszakérdezek:
Szerinted miért veszik el a jailbreaktől az Amazonos infrastruktúra?

Elfogadom a sütiket.

(#13) UnA válasza dabadab (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

"Ehelyett tudok margót állítani."

Ennél azért a KOReader egy kicsit többet tud :) Nekem androidos ebook olvasón megy, nagyon szeretem.

És én inkább magam küldöm az eszközre, az Amazon helyettem ne csináljon semmit.

(#14) dabadab válasza Dr.NX (#12) üzenetére


dabadab
titán

Oké.

Szóval a jailbreak az operációs rendszert nyilván nem cseréli le, csak az applikációs rétegben mókol, szóval nem lesz a jailbreak után dualboot vagy valami, ezért nem értetem ezt az "egymás mellett" dolgot.

Viszont ha az ember lecseréli a Kindle-n futó Kindle appot Koreaderre (ami a jailbreak fő célkitűzésének tűnik), akkor nyilván azok a dolgok, amiket a Kindle csinált, hiányozni fognak.

Szerencsétlenül rövidre sikerült jailbreakes kalandom során (elefeljtettem kikapcsolni a wifit és talán még aznap sikeresen update-elte magát :D (és ahhoz a verzióhoz persze nem volt jailbreak)) volt ez a tapasztalatom és nem lepett meg, mert teljesen hihetőenk tűnt, hogy ezt is az app csinálja, nem valami egyéb, háttérben futó daemon - ezek szerint valamit félrenéztem.

Az viszont szintén egyértelmű volt, hogy az amazonos ekoszisztemtől :) el vagyok vágva, az azw-ket nem kezeli a Koreader, tehát "a tengerparton telón rábökök a könyvre amazonon és fél perc múlva olvasom a Kindle-n" folyamat megy a levesbe.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) Degeczi válasza dabadab (#14) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, az appot sem cseréled le, miért is tennéd? Egy új alkalmazás rajta a Koreader, amiből bármikor kiléphetsz, és ott az eredeti rendszer, pont ahogy volt.

(#16) balojazz


balojazz
tag

Egy nem JB-elt, gyári PW5 firmware downgrade-elése lehetséges?

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#17) Degeczi válasza balojazz (#16) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, sajnos, downgrade-hez is JB kell.

(#18) Polllen válasza Dr.NX (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tavaly karácsonyra rendeltem amazon.de-ről páromnak paperwhite signature-t, egy hét alatt megérkezett, trükközés nélkül.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Itt lehet venni (magyar webshop), refurbished darabokat. Én '22-ben vettem a fiamnak. Gyári Amazon csomagolásban érkezett meg, egy nagyon pici karc volt csak a kávájának a szélén. Azóta is hibátlanul teszi a dolgát.

G

[ Szerkesztve ]

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#20) Degeczi válasza Grafiqs (#19) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak nem vmi jó üzlet használt példányt annyiért venni, amennyiért még akció nélkül is kaphatsz újat közvetlenül az Amazontól.

(#21) Grafiqs válasza Degeczi (#20) üzenetére


Grafiqs
őstag

Én felújított darabot (Kindle 8) vettem egy év garanciával, gyári csomagolásban, valami 2x ezer forintért két éve. Szerintem igen jó üzlet volt. Főleg, hogy az Amazonon nem tudod megvenni mert nem szállít magyarországra Kindlet.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#22) Degeczi válasza Grafiqs (#21) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egy tényleges "felújítás" azt jelentené, h kicserélték az akkut és a házat, így nem lenne sehol karcos sem. De a nehezen szétszedhető mai készülékeknél ez már nem érné meg, így viszont nincs értelme felújításról beszélni, ez nem az. Visszaküldte vmiért az ügyfél, gyári reset után szoftvert updateltek rajta, és ha nem találtak hibát a működésében, már mehet is ki.

Ettől még a tiéd akár lehetett jó üzlet is, de amit most a linkelt oldal kínál, az vicc: használt 8GB Paperwhite 5 58e + szállítás ami 150 EUR-nál is több, aminél az Amazon oldalán akció nélkül is kevesebb egy új 16 GB-os példány. Arra ugyan még rájön a mailboxde vmivel 10 EUR fölötti továbbküldési díja a német címről, de még ebben a formában is jobb vétel, nemhogy amikor épp leolcsózza az Amazon

(#23) dabadab válasza Degeczi (#22) üzenetére


dabadab
titán

Meg hát ott az Amazon Warehouse, ahol szintén ilyen visszaküldött dolgokat lehet venni kedvezményesen.

DRM is theft

(#24) Scallion


Scallion
senior tag

Vajon létezik ilyesmi ős iriver story HD-re?

(#25) balojazz


balojazz
tag

Na most csekkoltam az én 6.8" képátlójú PW5-ösöm fw-jét: 5.16.2.1 Akkor ezzel menne valamelyik JB? Főleg a margók miatt erőltetném, esetleg a jobban skálázható (??) betűméretek miatt.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#26) moma


moma
őstag

Picit off, de arra van valami jó megoldás, hogy az ember valami szakszövegeket olvas és húz alá meg jegyzetel és a jegyzetek jól exportálhatók legyenek valami text fájokba mondjuk? szóval hogy aztán a sok szöveg jegyzetei egyben kereshetőek legyenek (ami txt fájloknál könnyű).

Meg ez a szöveg kiemelés jegyzetelés, hogy viszonyul a KOReader-hez?

we all deserve a bit of luck.

(#27) Degeczi válasza moma (#26) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A standard gyári Amazon is text file-ba teszi a kijelöléseket, megjegyzéseket.

(#28) moma válasza Degeczi (#27) üzenetére


moma
őstag

Kiderült közben, hogy ehhez a cikkhez két fórum szál van folytassuk a másikban :)

we all deserve a bit of luck.

(#29) Louro


Louro
őstag

Régi Kindle4-esemen volt Duokan. Imádtam, hogy végre nem kell Collection-ökkel foglalkozni, hanem könnyedén tudom rendezni az összetartozó könyveimet. Szerintem az Amazon itt nagy hibát követ el, hogy nem nyit a panaszok felé. Ha megoldaná a normális mappakezelést, akkor nem keresnének az emberek alternatív megoldásokat. Calibre-re sem lenne szükség.

Azt sajnálom, hogy az Oasis-re nem volt elérhető. :(

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#30) Degeczi válasza Louro (#29) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Calibre-re mindig lenne szükség, hiszen abban van az e-book könyvtárad, az e-book reader hardver csak egy ideiglenes (még ha évekig is használt) eszköz az olvasáshoz.

Az viszont tény, h érthetetlen döntéseket hoztak az Amazonnál, mint pl. az elefánt méretű margók, vagy az oldalnként alig pár könyv megjelenítése a listában. Ha ezeket legalább opcionálisan használható méretűre állíthatná bárki trükközés nélkül, valóban tök jól megfelelne alapban is.

(#31) Louro válasza Degeczi (#30) üzenetére


Louro
őstag

Mivel hatalmas tárhellyel rendelkeznek az olvasók, így felesleges duplán tárolni a könyveket. Szimplán lehetne az eBook olvasón is menedzselni ezt szépen. A Calibre-ben szerintem kevesek tárolnak úgy könyveket, hogy nem töltik fel az olvasóra.

Nekem a Calibre nyűg. Én szívesen rendezném témák szerint. Calibre-nek egy funkcióját szoktam használni. A metaadatok egységesítése. De, ha a fájlnév szintjén lenne megjelenítve a könyv, nekem az is elég lenne.

Mess with the best / Die like the rest

(#32) Degeczi válasza Louro (#31) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elhiszem, h neked nem szimpatikus, de egy e-book olvasó bármikor tönkremehet, elvesztheted - és akkor ugrott a teljes könyvtárad? Ha a családban vagy ismeretségben mást is érdekelne egy könyv, akkor az e-book olvasón kell keresgélni, onnan másolni? Ha lecseréled a készüléket (ami idővel elkerülhetetlen) és az új más formátumot használ, mit teszel?
Calibre-vel mindez magától értetődően, kényelmesen letudva.

Sokan használjuk úgy, h beszerezve egy-egy érdekesnek tűnő könyvet, az még csak a Calibre könyvtárba kerül be, és csak időnként küldünk a készülékre (akár vezeték nélkül) olyat, ami a közeljövőben sorra kerülhet. Így nagyjából kezelhető a dolog az alap Kindle szoftverrel is (de ettől még persze idegesítő, mennyire idétlen módon jeleníti meg a könyvek listáját)

(#33) Louro válasza Degeczi (#32) üzenetére


Louro
őstag

MEgértem az érved, de igazából mi lenne, ha az ember a gépén tárolná a könyveit akkor biztonsági mentésként. Vagy a Kindle csatlakozásakor lenne egy sync gomb és akkor a megadott mappával összhangban lenne. Persze lehet a következő probléma, hogy de hát nem akarok minden könyvet feltölteni. Bár asszonnyal is gyakori vitám, hogy ő is csak egy-egy könyvet tölt fel a Kindle-re, amikor több GB szabad hely ott van. Persze nem egyszer előfordult már, hogy keresett volna valamit és hát nem volt épp fent a könyv.

Egy copy-paste tényleg ekkora kihívás az embereknek? Emiatt kell egy Calibre? Vajon a felhasználók hány százaléka rendezi a metaadatokat, tölt le plugin-eket, állít be margókat. Szerintem a többség csak behúzza a könyvet, majd feltölti eszközre.

De így leírva és visszaolvasva részben igazat kell, hogy adjak neked. Látva rengeteg ember Desktop-ját...nem a rendszerezés hívei. Kell valami keretrendszer. :(

Mess with the best / Die like the rest

(#34) ben11


ben11
őstag

Jól értem, hogy ez az én sima, 5. generációs kindle-mel is működhet?
Ez a fajta:

(#35) balojazz


balojazz
tag

Megpróbálkoztam a JB-kel, de persze elsőre nem sikerült. Egy PW5 (11th gen) van nálam, az alap stock fw 5.16.2.1 volt. Most az a gondom, hogy (valószínűleg, de nem tudom, hogy tényleg-e) demo módban ragadt. A gyári 5.16.2.1 már nem megy vissza rá, airplane módba meg nem tudom tenni, hogy esetleg megpróbáljam megint JB-elni. A könyveim még rajta vannak. Az se biztos, hogy ez demo mód, de hogy nem az alap angol, az is biztos, mert nem tudom airplane módba rakni ("managed device"). Mi a teendő?

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#36) balojazz


balojazz
tag

Helyesbítés: 5.16.2..1.1 a firmware. Ha airplane módba akarom tenni, akkor azt az üzenetet kapom, hogy "Feature locked. This is a managed device. Airplane and bluetooth are locked...."

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.