Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Feedly-ben megláttam a címet, na mondom ez bone lesz :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) #86564352


#86564352
törölt tag

Az Apple közölte már, hogy jönni fog a core animation bugfix frissítés a 3rd party appoknak. Egyébként nekem nem tűnik apróbetűs átvágásnak a feature leírása, egyértelmű nem állandó 120 Hz-ről van szó:

(#3) ShadowX válasza #86564352 (#2) üzenetére


ShadowX
őstag

És itt az apple eldöntötte, hogy 3rd party appokban a usereknek nem kell a 120hz? Mert az apróbetű itt nem erről szól.

(#4) #86564352 válasza ShadowX (#3) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mint írják iOS frissítés és appok frissítése után lesz ProMotion a 3rd party appokban is. Eléggé bétán adták ki a 15-öt, több feature hiányzik még és sok bugról olvastam, az új iPhone bemutató miatt muszáj volt kiadni. 15.0.1 már jön holnap, 15.1 béta már fejlesztőknél.

(#5) ShadowX válasza #86564352 (#4) üzenetére


ShadowX
őstag

Érthető, hogy bugos a szoftver, csak szerintem ez így átvágás ebben a formában (persze nem vág senkit földhöz). Na persze a google se különb, hogy a mapset 60hz-re limitálja kijelzőtől függetlenül.

(#6) janeszgol válasza ShadowX (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Atvagas vagy sem, az appoknak tamogatniuk kell a magasabb frissitesi frekvenciat. Illetve az Apple azt igerte, hogy ez dinamikus(s :) ) lesz. Azt nem igertek, hogy minden app 120 hz-en kepfrissit.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) hogabesz válasza ShadowX (#5) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Közben előttem is leírták, az epöl azt mondja, hogy a kijelző képes ugrálni 10 és 120 Hz között. Ez a telefon képessége, az más kérdés, hogy van -e olyan szoftver ami kihasználja/támogatja azt.

(#8) ShadowX válasza hogabesz (#7) üzenetére


ShadowX
őstag

Áááá, ott a jogi kiskapu. :DD Szóval eltelhetnének akár évek is úgy, hogy egy app nem támogatja, mert az apple csak a kijelzőre írta ezt, mint hardverelem...hát ez nem szép akárhogy is csavarjuk a dolgot. :)

(#9) Flashback


Flashback
addikt

Nem flém de Applenél biztos több a markletinges mint a fejlesztő :D
Kijönnek a mags DPIs telefonok kijelzős telefonok az Apple 1-2év után átveszi aztmondja ez a RETINA display.
Kijönnek a mags Frissítési rárájú kijelzős telefonok az Apple 1-2év után átveszi aztmondja ez a ProMotionnel display.
...
Nagyon régóta már csak követik a piacot, semmi újdonság. Bezzeg azt a nyamvadt "lightning" csatlakozót nem akarják elengedni, és bevezetni az USB-C-t.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#10) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Iphone 13 teszt mikorra várható?

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#11) k-adi válasza ShadowX (#5) üzenetére


k-adi
nagyúr

a maps nem azért limitált 60Hz-re hogy ne szívja "annyira" az akksit navi közben? :F

(#12) adamssss


adamssss
veterán

"Áll a bál az iPhone 13 Pro képfrissítése körül"

Inkább vihar a biliben...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) Quqesz válasza k-adi (#11) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Jogos lenne, főleg, hogy egy játékhoz képest nem kell akkora gördülékenység sztem.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#14) despitz válasza Flashback (#9) üzenetére


despitz
csendes tag

Elso magas DPI telefon az iPhone 4 volt, annal kezdtek el hasznalni a Retina Display kifejezest.

ProMotion a masodik iPad Pro ota letezik, meg az elso androidos fecske a Razer Phone elott.

(#15) csorbajeno válasza Flashback (#9) üzenetére


csorbajeno
veterán

Még gondolkodnak a nevén... :R

(#16) pepe792


pepe792
tag

Légyszi a cikkben lévő reklámmal kezdjetek valamit, mert idegesítő, szétcseszi a mobil nézetet. köszi

[ Szerkesztve ]

(#17) utomi válasza Flashback (#9) üzenetére


utomi
senior tag

Már bocs de ha ennyire nem vagy képbe akkor legalább ne reklámozd. Az első magas dpi kijelző az iPhone 4ben volt és 120hz-es ProMotion kijelző meg az iPad Pro 2nd gen-ben volt, pont a Razer előtt.

(#18) INGJOKE válasza pepe792 (#16) üzenetére


INGJOKE
veterán

Egyetértek

(#19) Navaren


Navaren
aktív tag

ProMotionGate?

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#20) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Gratulálok.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21) Mishita válasza LosBlancosRM (#20) üzenetére


Mishita
tag

Agya úr isten…Egy mozdulattal többet kell tegyek hogy el tudjam olvasni…Amíg (ingyen) fogyasztod itt a tartalmat és a híreket addig lehet kedvesebben is meg nyilvánulni.

(#22) Flashback válasza utomi (#17) üzenetére


Flashback
addikt

Hmmm lehet hogy nem vagyok teljesen képben ezért csak a teljesség igénye nélkül:

2008 - Sony Ericsson Xperia X1 ~311 ppi
2008 - Motorola Aura ~ 309 ppi
2009 - LG Arena ~311 ppi
2009 - Samsung Pixon12 ~301 ppi
2009 - LG Viewty Smart ~311 ppi
2009 - Samsung Jet ~301 ppi
2010 - Iphone 4 ~ 326 ppi

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#23) LosBlancosRM válasza Mishita (#21) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Kedvesebben? Ingyen? Sajnos a reklámblokkoló nem szed ki minden reklámot, így nem ingyen nézem. Ha pedig rajtam nyerészkednek, lehetne azt igényesebben is.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#24) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Hát ez ciki.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#25) Drp81 válasza Flashback (#22) üzenetére


Drp81
aktív tag

Ne haragudj, de nem vagy képben :) mert az amoledeket és a TFT-ket idekeverni nettó marhaság. Pláne az előbbit.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#26) Flashback válasza Drp81 (#25) üzenetére


Flashback
addikt

Fejtse ki légyszives mert az I4 az TFT LCD tudtommal és Xperia X1 is. Akkor miért ne lehetne ezeket össze hasonlítani??

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#27) doooo


doooo
veterán

Kalimist, hol vagy ilyenkor? A sors utánad kiált...
Jobb lesz ha megkereslek az i13 topicban...

(#28) kalimist válasza doooo (#27) üzenetére


kalimist
aktív tag

twofatcat írja a #2-ben, hogy javítják de itt egy link:

Apple says third-party apps will be able to take full advantage of iPhone 13 ProMotion display, software fix forthcoming

Egyéb? :)

[ Szerkesztve ]

(#29) pergabb válasza kalimist (#28) üzenetére


pergabb
senior tag

viszont mindenki hisztizni kezd, hogy áll a bál, akkor lesz az, hogy mindenki 120hz fix maxra tekeri majd az egyéb appokat, amik valóban meríteni fogják a telefont, csak ne sírjon majd mindenki. Hurrá.. :D

(#30) icecave válasza LosBlancosRM (#23) üzenetére


icecave
nagyúr

Mert gondolom, te ingyen dolgozol a munkahelyeden, igaz? Elő lehet fizetni, ha nem tetszik így, ha viszont nem teszed, akkor ezt el kell viselni. Nincs ezzel gond. Sokan dolgoznak azért, hogy te minőségi tartalmat fogyaszthass itt. :K

(#31) pepe792 válasza icecave (#30) üzenetére


pepe792
tag

nem a reklámmal van a gond, hanem az igénytelenséggel. 2021-ben már nem olyan nagy dolog responsivan bebiggyeszteni egy képet.

(#32) joey04 válasza Flashback (#9) üzenetére


joey04
titán

Nos az a helyzet, hogy ráakaszt egy saját nevet, az nem tudom miért bűn. Főleg, hogy ne csak iPhone-ban gondolkodj, a retina és pro motion más termékeikben is jelen van. Szerintem az sem érdekes, hogy esetleg másban volt-e korábban. Ha nem, akkor oké hogy adnak neki nevet, ha igen akkor gáz? :F Plusz én néztem a bemutatót, és semmi hype nem volt a 120hz körül. Elmondták, hogy jó, meg hogy miért jó, de hát csak szóba kell hozni ha beletették nem? Plusz ők egyből a telefon max felbontásán működő 120hz vrr-t hoztak ami azért nem nagyon rég van máshol sem. Nekem nem annyira fontos ez a fícsör, szóval nekem mindegy mekkora hype, de ahogy mondtam, nem volt nagy hype sem részükről.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) 40641 válasza LosBlancosRM (#20) üzenetére


40641
csendes tag

köszi a screenshotot! már épp aggódtam h valami malware reklámokat injektál a weblapba, de akkor ott is ilyen

(#34) D1Rect


D1Rect
félisten

"A fejlesztők mindenesetre iOS platformon a legnaprakészebbek"
Valaki szóljon már strava-éknak, hogy csináljanak végre dark mode-ot így 2021 végén!
Tapasztalatom szerint sokkal magasabb minőségűek az androidos appok.

(#35) collecting


collecting
tag

Az új iPad Mini 6 kijelzője körül is... :O
Jelly-effect-es egy csomó screen, az enyém is. Külföldi tech oldalak mind felkapták. Én konkrétan szédülök és fáj a szemem, minden tartalom elgörbül álló módban görgetés közben. Elképesztően zavaró.

(#36) janeszgol válasza collecting (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Hm, na ennek utana olvasok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) collecting válasza janeszgol (#36) üzenetére


collecting
tag

Reddit, macrumors, engadget stb, mind foglalkoznak vele.
Nem vagyok egy túlérzékeny fajta ezekre a kijelződolgokra, pwm sem zavart soha, de ez annyira durván látványos, hogy beleszédül az ember szó szerint. Albumborítók görgetés közben enyhén trapéz alakúak lesznek, a vonalak meg dőlnek. A jobb oldal gyorsabban frissül, mint a bal.

(#38) emvy válasza collecting (#35) üzenetére


emvy
nagyúr

Mindegyik ilyen, nem egyedi hiba.

while (!sleep) sheep++;

(#39) collecting válasza emvy (#38) üzenetére


collecting
tag

Mondjuk szerintem is, csak vannak, akik fórumokon azt állítják, hogy az övékkel minden oké..
Azt gondolom, hogy valakinek érzékenyebb rá a szeme, valaki meg észre sem veszi, emiatt lehetnek eltérő élmények.

(#40) Graphics válasza LosBlancosRM (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lenne egyszerűbb jelezni a problémádat egy megfelelő topicban cinizmus helyett? :N

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) match123 válasza joey04 (#32) üzenetére


match123
tag

"Nos az a helyzet, hogy ráakaszt egy saját nevet, az nem tudom miért bűn."

Mint anno a nokia az nHD-vel.

(#42) NemMo válasza collecting (#39) üzenetére


NemMo
őstag

Szerencsére ez a hiba az iphone 13 pro-t nem érinti. Megnéztem a YouTube-on ezt a jelly effectet és nagyon durva. Kíváncsi vagyok, hogy szoftveresen javítható vagy mi lesz, de ez így a használhatatlan kategória még 20 ezer forintért is nemhogy annyiért amennyibe került

(#43) emvy válasza NemMo (#42) üzenetére


emvy
nagyúr

OLED-en nem jellemzo. Meglepne, ha lenne ra szoftveres fix, mert ez vegulis arrol szol, hogy a kijelzo hardvere sorban updateli a pixeleket. Nezzetek meg, jo esellyel a laptopotok/monitorotok is ilyen:

UFO Test: Display Scan Skew - Jelly Effect (testufo.com)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#44) Flashback válasza joey04 (#32) üzenetére


Flashback
addikt

Nincs ezzel baj, söt ezért brilliáns a marketing osztály. Ebben nagyon erös az alma.
Adaptálnak egy létezö technológiát majd elnevezik. Az átlag "ameriaki" (user) nem tudja/emlékszik igazán hogy mi az csak a nevét, meg hogy jó. Elmegy telefont venni és ezeket keresi. Amikor találkozik ezekkel a hangzatos nevekkel akkor biztos "segít" meghozni a döntést.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#45) collecting válasza NemMo (#42) üzenetére


collecting
tag

Eléggé kivagyok tőle, mert nincs kedvem visszaküldeni, de mivel portré módban használom olvasásra, és sajnos ebben az orientációban jön elő a hiba, így kb a használhatatlan kategória jelenleg, mert beszédül az ember az elferdült képektől meg soroktól... Nagyon csalódott vagyok most, nem tudom, hogy erre valami szoftver fixet ki lehet e küldeni, vagy ez annyira hardveres dolog, hogy nincs rá megoldás. :O

(#46) utomi válasza Flashback (#22) üzenetére


utomi
senior tag

Na és ezzel mit sikerült bizonyítani ? Azt, hogy továbbra is nagy méretben adott nagy felbontást az i4 abban az időszakban. Vagyis bátran mondhatjuk, hogy onnantól kezdtek a gyártók erre ráfeküdni. Mindegy ha te Apple hater vagy akkor hiába mondok neked bármit is. Felőlem köpködj csak.

(#47) Flashback válasza utomi (#46) üzenetére


Flashback
addikt

Abszolút nem vagy Apple hater. Söt a feleségemnek volt I5s és ha usb-c lenne a telefon már én is tettem volna velük egy próbát.
Úgy érzem inkább te vetted ezt egy kicsit magadra. Csak azt mondtam hogy adaptálnak másoktól egy technológiát és adnak neki egy hangzatos nevet ebben volt valami negatív???

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#48) NemMo válasza NemMo (#42) üzenetére


NemMo
őstag

Elhiszem, hogy kivagy ez így nagyon gáz. Szerintem vidd vissza, ha még lehetséges

(#49) k-adi válasza Flashback (#44) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen, egy egyértelműen vevő manipulálás és egy korrekt világban szarrá büntetnék őket emiatt (is).. dehát tudjuk..

(#50) collecting válasza NemMo (#48) üzenetére


collecting
tag

Még van másfél hetem a visszaküldési ablakból, ha jövő hét közepéig nem jön valami fix vagy nyilatkozat, akkor megy vissza. Mert egyébként nagyon tetszik, kézre áll, szépek a színek, és bevásároltam hozzá smart foliot, tokot, tehát azok pl a nyakamon maradnának.. De az meg vicc lenne, hogy félrenézek vagy becsukom a szemem, amíg görgetek :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.