Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) doooo válasza kutga (#98) üzenetére


doooo
veterán

Ja hát persze, ez is igaz. Több új mobil esetén is adott a jó üzemidő, fix értékek mellett is (pl. A52s/5G).

[ Szerkesztve ]

(#102) joey04 válasza kutga (#93) üzenetére


joey04
titán

Hát ez kész :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#103) kutga válasza doooo (#101) üzenetére


kutga
nagyúr

A fogyasztás ekkora akku mellett nem szempont innentől kezdve meg mehet folyamatosan.

Let the Zone take me if I am.

(#104) Carasc0


Carasc0
őstag

Istenem ezt a hisztit!

Világos az Apple oldalán is leírt szóból való következtetés hogy "akár" 120hz. Nem gondoltam volna hogy szövegértés globális szinten is elégtelen. Így tovább. :C

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#105) kalimist válasza doooo (#99) üzenetére


kalimist
aktív tag

Az esetlegesen problémás OSD-re vagy a nem jól működő VRR-re gondolsz. Azt a Samsung is elismeri, hogy a fix 60Hz jobb akkuidő szempontjából, mint az adaptív 120Hz.

[ Szerkesztve ]

(#106) k-adi válasza Kobak77 (#100) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem tudom ezért kérdem, én is.. szerintem akksi fogyasztás mérsékelés miatt van korlátozva és nincs is ezzel gond

(#107) k-adi válasza emvy (#74) üzenetére


k-adi
nagyúr

akkor adjanak nevet a funkciónak, ha
1) van értelme
2) először vezetik be a világon

A funkciója "adaptív 120hz" ez a neve, nem promotion. Azért adnak mindennek fantázia nevet, hogy a tech fogalmat ne kelljen értelmezni.

Ennyi erővel lehetne a promax esetén az 1 TB tárhelyes változat bigbelly storage nevű is. LOL

[ Szerkesztve ]

(#108) syIex válasza k-adi (#107) üzenetére


syIex
veterán

Aki képbe van a "tech"-ben az egyből tudni fogja, hogy mi az a ProMotion. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#109) k-adi válasza syIex (#108) üzenetére


k-adi
nagyúr

Itt nem arról van szó, hogy képben van-e a tech fogalommal vagy sem. Mert a többség nem tudja mi az adaptív, látod itt se értik páran. A lényeg, hogy mindenféle fantázianévvel próbálják elmaszkolni a maszatolásuk, lemaradásuk és úgy beállítani mintha most szarták volna a viaszt, pedig pl. 120hz fronton évekkel le voltak maradva és most is csak a Pro széria kapta meg, a sima nem... tudom majd a kövi, Ip14 megkapja már.. talán..

(...arról nem is beszélve, hogy a "touchID" -t is basznak belerakni már évek óta, főleg így covid közben/után elég gáz ez is... csak hogy még 1 fika legyen ;] ;] )

(#110) emvy válasza k-adi (#107) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem a 'Pro Max' sem jo nev, azt kellett volna, hogy "a legnagyobb telefon". Hz helyett pedig 'ujrarajzolasi gyakorisag', egyebkent az Apple markanev is felrevezeto, merthat nem alma??

(komolyan, ilyen szintu idiotasaggal meg itt a PH-n is ritkan talalkozni, respekt! :R)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#117) joey04 válasza collecting (#50) üzenetére


joey04
titán

Apple dismisses iPad mini 'jelly scroll' issue as normal behavior

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#118) doooo válasza kalimist (#105) üzenetére


doooo
veterán

A beépített számlálóra gondolok.
És igen, ez így van, minden gyártó esetén jobb jelenleg a fix 60Hz (bár jóval kisebb a különbség, mint a nem-adaptív 120Hz-esek esetén).
iPhone-oknál is valószínűleg pontosan így lesz.

[ Szerkesztve ]

(#120) PavelVagyok válasza k-adi (#113) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

Én itt befejeztem, de lehet, hogy inkább veled van a baj, hiszen egy majdnem 5 éves elnevezésen (ProMotion) rugózol. A motion egyébként mozgást jelent, és amikor az iPadben megjelent, más mobil eszközben nem nagyon volt ilyen. Így elfogadhatóbb számodra hogy meg merték nevezni?

(#121) <Lacy85> válasza Graphics (#52) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Maga a rendszer egyáltalán nem szar. Sőt!
Imádtam anno a OneUI-t, mert szerintem legjobban összerakott Android felület. De az iOS még erre is köröket ver.
Mármint ha rendesen működik. :D
1-2 hónap és az iOS 15 is jó lesz. Addig meg marad a 14. Ezzel semmi baj nincs.

(#122) ChoppR


ChoppR
tag

Azért amikor egy fél millió Ft-os készülék elkezd "laggolni", mikor vissza akarsz nézni egy valaki által átküldött videót a messengeren, az ultra gáz. Még szerencse, hogy a 2 napos üzemidő és a tűéles fotók feledtetik (valamennyire :D ).

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#123) syIex válasza ChoppR (#122) üzenetére


syIex
veterán

Akkor mit mondjon bármelyik droidos használó? :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#124) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Bámulatos, milyen hülyeségeken vagytok képesek egymásnak ugrani, rugózni. 🤣

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#125) k-adi válasza Viktor0610 (#124) üzenetére


k-adi
nagyúr

ez a fórumozás lételeme, nem? ;]

viccet félretéve, YT n sokan panaszkodnak a a cinemamode-ra is

(#126) kutyek válasza emvy (#67) üzenetére


kutyek
senior tag

Sőt, a tipikus OLED is TFT. Minden active matrix kijelző egy TFT réteg segítségével vezérli a pixeleket.

(#129) adalbert1 válasza joey04 (#117) üzenetére


adalbert1
veterán

1-2 videót megnézve azért ez elég zavaró tud lenni, kíváncsi vagyok, hogy idővel hozzá lehet-e szokni, esetleg ki lehet fogni olyan darabot, ahol kevésbé van jelen.
Akartam egy új minit venni, mert a régiből családi mindenes lett, de így lehet, hogy inkább Air 4-et fogok választani (persze most kereshetek arról is infókat, hogy érintett-e :) ).

(#130) kalimist válasza doooo (#118) üzenetére


kalimist
aktív tag

Azért jobb a 60Hz mert nem működik megfelelően a VRR. Vegyes használattal (videók 24/30Hz-cen, böngészés/egyéb app görgetés közben 120Hz/álló helyzetben 10Hz) az üzemidőnem jobbnak kellene lennie, mint konstans 60Hz-cen. Azt, hogy fix 60Hz-cen mennyit menne a Pro és a Pro Max nem hiszem, hogy meg fogjuk tudni mert ha a szövegezés helytálló (és miért ne lenne az) a Limit Frame Rate bekapcsolásakor csak a képrissítés maximumát állítod 60Hz-re de a VRR marad.
Macrumors fórumon elég sok screenshot van 13 Pro Max akkuhasználatról elég elképesztő adatokkal. Pl. 14 óra SoT és 23%-on az akku. Ez jól működő VRR nélkül nem volna lehetséges

[ Szerkesztve ]

(#131) leslien


leslien
nagyúr

vett vki a Telenornál? függő még mindig?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#132) Viktor0610 válasza leslien (#131) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

99%, hogy függő, a korábbi telenoros iPhone-ok után.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#133) Oldman2 válasza leslien (#131) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem egyértelmű... úgy tűnik függ attól milyen készüléket és milyen csomagban veszed.

(#134) joey04 válasza leslien (#131) üzenetére


joey04
titán

[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#135) leslien válasza joey04 (#134) üzenetére


leslien
nagyúr

akkor elképzelhető ,h független ez is ...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#136) Viktor0610 válasza joey04 (#134) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hm. 🤔
Nem lenne lehetetlen, de szokatlan.

Samsung Galaxy A54

(#137) leslien válasza Viktor0610 (#136) üzenetére


leslien
nagyúr

tavaly nem volt egyik sem...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#138) Viktor0610 válasza leslien (#137) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudom, eddig egyik iPhone sem volt független a Telenornál.

Samsung Galaxy A54

(#141) pergabb válasza kalimist (#130) üzenetére


pergabb
senior tag

én még mindig várom a teszteket, hogy mennyi üzemidő előnye van a 10-60hz-nek szemben a 10-120-al :)
Az áll a bál és egyéb cikkek miatt viszont változatlan azt gondolom, hogy sok fejlesztő csontra ki fogja tolni az egészet, olyan appok fognak stabilan 120hz-en pörögni, aminek semmi értelme és jobban fog merülni az akku. Mondjuk nem ismerem a rendszert annyira, nem tudom rendszer szinten működik e a dolog, vagy a fejlesztő teljesen át tudja írni a saját szája íze szerint, utóbbi esetén a baromi jó üzemidőből csinálnak egy simát jót pár hónap alatt.

(#142) rii válasza Flashback (#9) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Nem flém de Applenél biztos több a markletinges mint a fejlesztő ... "

ez így van
de nem csak az apple-nél, hanem mindenhol

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#143) <Lacy85> válasza pergabb (#141) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezt elvileg a rendszer szabályozza, nem az app fejlesztők.
Ők csak implementálni tudják a fícsört.

(#144) emvy válasza rii (#142) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez konkrétan nem így van.

while (!sleep) sheep++;

(#145) k-adi válasza emvy (#144) üzenetére


k-adi
nagyúr

valószínűleg nem, de számszerűen tudod bizonyítani? :P

(#146) pergabb válasza <Lacy85> (#143) üzenetére


pergabb
senior tag

megnyugtató, különben jól elcsesznék azt ami van :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.