Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Algieba válasza talmida (#200) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Krumpli ízű krumpli. :)) Nekem tetszik.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#202) Vakegérke válasza Algieba (#201) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ízlés dolga. Nem akarom minősíteni a látványt, de hogy nézne ki egy ebből készült rakott krumpli? Szerintem nem lenne gusztusos.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#203) Algieba válasza Vakegérke (#202) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez egy gyönyörű zöldség, amivel fel lehet dobni az "unalmas" krumplis ételeket. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#204) Vakegérke válasza Algieba (#203) üzenetére


Vakegérke
veterán

Öreg vagyok én már ahhoz, hogy bárki valamilyen förmedvényt tegyen az asztalomra.
A hámozott krumpli sárga, és ahogy említettem, a rakott krumpli szerintem egyáltalán nem lenne gusztusos, ha cékla színben "pompázna".

El tudom képzelni, hogy anno mit szóltak az emberek a paradicsomhoz. Pfúj, véres, undorító.
Valahogy így vagyok én is a redvás krumplival. Az én szememben gusztustalan. Talán meg tudnám szokni, de eleinte csukott szemmel kéne ennem.

De hogy a rakott krumpli elriasztó látvány, ha nem hagyományos alapanyagokból készült, abban biztos vagyok.
Talán ha csinálnál, és megmutatnád a fotót, akkor egyrészt éhessé válnék, másrészt meggyőződnék róla, hogy igazam van. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#205) talmida válasza Vakegérke (#204) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A rakottkrumpliról még csak-csak el tudom képzelni, hogy jól is nézne ki ez a lila krumpli :P ... Vakegérke, képzeld el hozzá a fehér tejfölt, sárga tojást, és a piros kolbász karikákat :R De a sültkrumpli úgy néz ki, mint egy elfuserált, túlsütött, másnapos maradék. :B Nem túl szép. :N szerintem... :B

IN GOD WE TRUST!

(#206) Gergő_


Gergő_
őstag

Ez végülis krumpli-krumpli vagy olyan mint az édesburgonya és kb tökízű?

(#207) Algieba válasza Gergő_ (#206) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Teljesen normális krumpli. Ugyanolyan változata a krumplinak mint a lila káposzta a káposztának. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#208) Algieba válasza Vakegérke (#204) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Semmiképpen sem lehet förmedvénynek tekinteni a színes krumplifajtákat. A természet alkotásai. Persze elsőre meghökkentő, hogy a lila káposzta mellé oda lehet tenni a lila krumplit is, de az első sokk után mély vonzalom alakul ki. ;)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#209) Algieba válasza talmida (#205) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Tény, hogy sütve nem túl szép, de ízre ugyanolyan volt mint a hagyományos krumpli. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#210) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A titáni napraforgóim uralják a telek közepét.

A kert a hőhullám után nem túl szép. Az egyik meggyfa kipusztult. Ősszel ki fogom vágatni.

Ui.: Hétvégén készítek a lila csodámból rakott krumplit. :C

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#211) talmida válasza Algieba (#210) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Na, arra a rakott lila krumplira kíváncsi leszek! :D

Sajnálom a meggyfádat. :(( Itt nálunk a meggy teljesen hiánycikk. Se Texasban, se Floridában nem találkoztam vele. Ugyan nemrég vettünk meggylekvárt, de az is Törökörszágból származik. :P

IN GOD WE TRUST!

(#212) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Délelőtt összeszedtem még egy adagot a Svéd kékből. Néhány gumó normális méretű.
A krumplis kosarat magam kötöttem 2007-ben. Ez aztán a dupla "alkotás". :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#213) talmida válasza Algieba (#212) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Gyönyörű a kosár! :R Gratulálok!!! :C Ja, és a krumpli is szép. ;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#214) Crystalheart válasza talmida (#211) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hogyhogy, nem bírja a klímát? Pedig azt gondoltam, minden csonthéjasnak kedvez. A monília pusztíthatja, de az ellen lehet permetezni.

Vihetnél egyszer egy jó kis Pándy meggyfát (porzójával), aztán szakszerű permetezés mellett lehetne vele dicsekedni. :)))

(#215) Algieba válasza talmida (#213) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Tudom, hogy szokatlan a lila krumpli, de én totál belezúgtam. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#216) talmida válasza Crystalheart (#214) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A cseresznye se bírja. :((( Vannak olyan növények, emiknek kell a 4 évszak. A meggy és a cseresznye is ilyen. Nálunk gyakorlatilag nincs igazi tél. Ez az oka, hogy sok fa egyáltalán nem él meg, vagy nem terem. A citrusfélék viszont nagyon szeretnek itt. Nem véletlen az se, hogy az itteni növények többsége bőr-levelű. Az itteni nyári párát és párolgást se bírja minden faj. :N

Sajnos még magot se lehet behozni, nemhogy fát. :DDD Vagy csak különleges papírokkal (engedélyekkel) lehetséges. :B

Algieba Ha az én udvaromban termett volna, én is ugyanilyen elfogult lennék vele. :D ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#217) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A Perui lila lombja még mindig zöld. Kíváncsi vagyok, hogy mekkorák lesznek a tövek alatt a gumók.

Nagy boldogság sok-sok év után saját termesztésű krumplit enni. Az örömömet növeli, hogy különleges fajtáim vannak. :))

Bárki bármit is írjon, imádom a színes krumplikat. Ilyen a szerelem. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#218) Gergő_ válasza talmida (#216) üzenetére


Gergő_
őstag

be kell oltani egy vesszőt
a seedsavers.org-ot ismered?

(#219) Crystalheart válasza Gergő_ (#218) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát szerintem oltóvesszőt sem vihet repülőn... Az ilyen növényvédelmi előírások nagyon szigorúak, mióta kb. 20 évvel ezelőttig lazábbak voltak, és az egész világ összefertőződött addig ott idegen növénybetegségekkel.

(#220) Algieba válasza Algieba (#217) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Jól megázott a kert. Régen éreztem süppedősnek a kerti talajt. :) A Perui lila egyből reagált az esőre, és az utolsó élő Svéd kék tő is új életre kelt.
Az örömömre egyből jött a ború egy krumplibogár alakjában. Ilyen nincs! Egyik veszedelemből (hőség) élve kijutott a Perui lila, és most itt a zabagép bogár! :U

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#221) talmida válasza Gergő_ (#218) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez nem is rossz ötlet! ;)

Chrystalheart Elfér a ruhák között egy kis "bot". :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#222) Algieba válasza Algieba (#210) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

:)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#223) talmida válasza Algieba (#222) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én inkább maradok a hagyományos, fehér burgonyánál :P ...vagy még inkább az édes krumplinál. :B ..ami egy itteni 'specialitás', amit Magyarországon sose láttam. Olyan íze van, mint a sült töknek. :K Fahéjjal és dióval szokták keverni, és inkább édesség, mint zöldség. :B

IN GOD WE TRUST!

(#224) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Reggel a kertben szaladgáltam, és öntöztem, gyomláltam, sarlóztam, szüreteltem.

A hátsó kerti virágágyás végre teljes pompájában látható. :)

A jégvirág valódi virágait díszítő fehér-zöld fellevelek így néznek ki közelebbről.

Az egyik napraforgó hatalmas tányért növesztett. Pedig dísznapraforgó. :Y

A magról kelt őszibarackfáim közül az egyik meglepően sok gyümölcsöt termett. :) A barackok magvaválók, vagyis a gyümölcshús elválik a magtól.

Augusztus elsején egy égi locsolókanna öntözte meg a földet. Sajnos felém nem jött. :(
Az aszály nem akar enyhülni.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#225) Algieba válasza talmida (#223) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az édesburgonya a kedvenced? Itthon is kapható. :)

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#226) talmida válasza Algieba (#225) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Annyira azért nem kedvencem, de tény, hogy a sült-tököt jól helyettesíti. Thanksgivinkor elmaradhatatlan fogás. :)

Gratulálok a szép terméshez!!! :R

IN GOD WE TRUST!

(#227) Vakegérke válasza talmida (#226) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tartok tőle, hogy nem szeretnénk meg egymást a krumpli-tökkel. :N

Ami pedig a korábban bemutatott rakott krumplit illeti, lehet, hogy jó az íze, de a látvány riasztó.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#228) lapa


lapa
veterán

ez a rakott cékla tényleg elég kemény.

más kérdés, hogy a fajtagazdagság annyira nem nagy baj, lehet hogy érzéketlenebb bizonyos betegségekkel szemben.

(#229) talmida válasza Vakegérke (#227) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A sweetpotato vagy magyarul édes krumpli nagyon bejön nekem, csak nem a kedvencem. ;]

Idenézz: ;)

Ha még soha nem kóstoltad, nem is tudod elképzelni, hogy milyen finom! :K Legtöbbször fahéjas dióval és marshmallow-val tálalják. :P Ez utóbbit se biztos, hogy ismered. :B Szerintem nagyon szeretnéd. :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#230) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A fotókat csütörtökön készítettem, de csak most jutott eszembe a kerti blogom frissítése.

Az egyik szilvafám idén túlvállalta magát. Sok és szép gyümölcsöt adott.

Imádom a szilvás lepényt. :C Természetesen én sütöttem.

A jégvirág még mindig virágzik. Szép látvány.

A pillangóvirág megunhatatlan fotótéma. :)

Az idős szamócatövek indáin sok fiatal növény fejlődik. Az új szamócaágyás terve jól alakul.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#231) Crystalheart válasza Algieba (#230) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Haha, mi vödörszámra szedjük idén a szilvát - szinte minden szilvafánk "túlvállalta magát", és van egy pár -, de nem igazán vödörbe, inkább csak úgy bendőbe. :P Persze ahol egyedül lakik valaki, ott biztosan jut befőzni, lekvárnak, vagy süteménybe is...

Gyűjtöttem volna a mezőről a bozótszilvásból, szerintem több száz kiló rohad ott. De nincs szőlőcukrunk, így lekvárnak vagy süteménynek bukta... Talán jövőre. (Amilyen peches vagyok, jövőre meg majd nem terem semmi a mezőn, metszés hiányában.)

(#232) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ideje ismét megnyitnom a blogot.
Az előrejelzés szerint jövő héten lesz néhány napsütéses nap, és akkor végre folytathatom a kerti munkákat. Kezdődik az új szezon. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#233) Vakegérke válasza Algieba (#232) üzenetére


Vakegérke
veterán

Éljen az optimizmus. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#234) Crystalheart válasza Algieba (#232) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Blá, valóban. :S Én is :S

(#235) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Elvetettem a paradicsomokat a palántanevelő ládákba.
Kint mászkálva megtapasztaltam, hogy a föld még túl nedves és puha a talajmunkákhoz. Várok pár napot, aztán megcsinálom az előkerti virágágyást. :C Valami színes kavalkádot akarok előre. A héten megyek a gazdaboltba és megveszem a magokat. Egyelőre minden jól halad.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#236) Crystalheart válasza Algieba (#235) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nálam még minden éjjel átfagy a homok, még nem merek bele vetni. Hajj, de palántázni tényleg kéne már...

(#237) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Kibővítettem a szamócaágyást. Lehet, hogy korai volt? Majd kiderül.
Plusz kicsit gereblyéztem, mert gereblyézni való mindig van. :))
Jó volt a kerti munka. Remélem, a hideghullám rövid lesz!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#238) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Tegnap kihasználtam a jó időt és rámentem a nedves földre, hogy csak azért is elvessek néhány korai zöldséget. Sikerült. Földbe került: saláta, karalábé, retek, petrezselyem, répa. :))

A szamócák jól vannak. Egyelőre nem látom, hogy a frissen átültetett töveknek bármi baja lenne.

Várom az igazi tavaszi időjárást, amikor nap nap után nyugodtan lehet a kertben dolgozni. :C

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#239) Vakegérke válasza Algieba (#238) üzenetére


Vakegérke
veterán

A tavasz késik sajnos. Még egy hét, és talán beköszönt.

Megjegyzendő kedden volt Józsi nap, és én hoztam becsülettel a meleget, ha már Sanyi hétfőn nem tette meg. Mivel tegnap Hubert nap volt, folytattam a dolgot, jó is volt az idő.
Benedek elcseszte...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#240) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog


Nyolcadikai fotó. Azóta elhervadtak a sárgabarackfácska virágai.

Mostanra a vetésnél tartok. Konkrétan holnap délelőtt fogok veteményezni. :))

Az ablakpárkányon végig tejfölös dobozok vannak, 50db és azokban virágmagok. Gyönyörű virágágyásom lesz.

Minden oké. A kerti munkákkal jól haladok.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#241) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mai fotóim.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#242) Vakegérke válasza Algieba (#241) üzenetére


Vakegérke
veterán

Életet sugároznak. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#243) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az áprilisi szárazságnak annyi előnye volt, hogy megakadályozta a monília korlátlan terjedését, így épek maradtak a meggy és a cseresznye virágai. Sok gyümölcs lesz. :C
X-akta, az első vetésű bab és kukorica alig kelt ki. Pár napja csináltam másodvetést másik két fajtával. Talán azok jobban kelnek.
A bébi paradicsomok lassan fejlődnek. Adtam nekik egy kis tápoldatot. A tavalyi tövek bogyóiból mindenfelé kelnek ki a paradicsomok a kertben és már jóval nagyobbak a március óta ládában nevelt rokonaiknál. Azonban a kerti csapatot ritkítom.
A patisszon is önvetéssel bukkant elő. Néhányat meghagytam.
A tavalyi színes krumplijaim közül a Svéd kék apró gumóiból maradt pár tucat. Ugyan összetöppedtek, de a talajba elvetve szépen kicsíráztak és mostanra erős lombjuk lett. A Maja hajnal valamilyen betegségtől szenved, nagyon kicsik a levelei.
A szamóca tele van zöld bogyókkal. Hamarosan szüret.
Alapvetően nincsenek nagy gondok a kerttel. Minden a terv szerint halad. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#244) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A tegnap vett félfutó muskátlikat beültettem a ládákba. Körbepakoltam földdel a tövüket, hogy a hajtásaikat ne törje le a szél. Zivataros napok jönnek az előrejelzés szerint.

A magról kelt borzaskaták virágoznak. :)

A másodvetésű bab és kukorica kikelt. Kellemes meglepetés. :C

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#245) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Jól haladok a kert gyomlálásával, már csak a szamócaágyás van hátra.
A kerítés mentén megjelent az ördögcérna, lesz mit nyírnom.
A csillagtök bőven terem. Ma is rántott tököt készítettem.
Az első vetésű csemegekukoricából normális időben kikelt négy tő már virágzik, a többiek még fejlődnek. A másodvetésű szinte utolérte, így egy időben lesz sok-sok kukoricám. :))
Mindenhol fekete tetvek vannak, de megérkeztek a mohó harlekinkaticák is, hogy telezabálják magukat.
Töménytelen szilva lesz. Felmerült az ötlet, hogy készítsünk pálinkát.

Kertészkedni jó. Főleg most nagy az örömöm, hogy végre jól néz ki a kert. :C

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#246) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A Vénusz fantázianevű, determinált növekedésű, balkonparadicsom egyik példánya cserépben éldegél, virágzik és terem. :)

A Svéd kék színes krumpli idén is jól termett. Pedig a tavalyról maradt, teljesen összetöppedt, apró gumóit vetettem el áprilisban. Csodálatosan erős fajta. :K

Szoktam mondogatni, hogy fél kilós almákat terem a rétesalmafám. Ezt fotóval is tudom bizonyítani.
Idén több mázsányi alma van a fán. :Y

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#248) Vakegérke válasza #18008320 (#247) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igazad van, de azt nem tudod, hogy a cikkíró nem dúskál a pénzben. Mondjuk úgy, épp annyija van, amennyiből szegényesen megél.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#249) Zitus1989 válasza Algieba (#18) üzenetére


Zitus1989
csendes tag

Uristen leveli beka!!!!!
gyonyoruuuu nagyon becsuld meg!

"...Karácsonyra akarok egy állatot ami félig kispipi, félig kiskacsa és puha és úgy hívnám hogy P1CS@! És nem kapnèk ki érte..." Peter Griffin

(#250) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az idei év eddigi legjobb ötlete a fóliás szamócaágyás. A 92 tő mindegyike megmaradt, csak 5 nem virágzott, a többi igen. :C Egyre több érett szem van.

Szerkesztés: A kép beillesztése nem ment, töröltem a linket.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#251) Vakegérke válasza Algieba (#250) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gondolom, ez az esős idő nem tesz jót neki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#252) Algieba válasza Vakegérke (#251) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A keményebb, zöld szemek kibírják, az érésnek indult gyümölcsök viszont tutira a szürke penész áldozatai lesznek. Azonban még csak most kezdett el érni, jó két héttel korábban a szokott időnél, így bőven lesz szamóca. :)

Gyönyörű a krumpli, idén kaptam sárga és piros héjszínű fajtákat, egy korait és egy közép korait. A vetőbarázdákba szórtam komposztált szarvasmarhatrágyát és Alginitet.
A 2012-ben kapott színes krumplikból már csak két fajtát vetettem el, a Svéd kéket és a Maja hajnalt. Az utóbbi nagyon finom, de ő sem rajong a kiskerti termesztésért, ellenben a Svéd kék tavaly is gyönyörű volt, nagy gumókat növesztett és a növény is szép magas, egészséges lombú. Ezért tettem el belőlük vetőgumókat. Bár ezt nem lehet túl sokszor megcsinálni, mert előbb-utóbb egy vírusos betegség hordozói lesznek a felszedett gumócskák. Azonban egyelőre minden rendben. A négy fajtának köszönhetően idén jó sok burgonya lesz a kertben.

Más különlegesség nincs. Minden halad a szokott útján.
Még egy jó hír, hogy hétvégén megfőzhetem az első adag levest a zsenge borsóból.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.