Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kezdem megérteni, hogy miért nem tudsz városban élni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Tegnap délután fél ötkor folytattam a tegnapelőtt elkezdett munkát. Akkor a nagy ágyás egyharmadát felástam. Tegnap pedig a kétharmadát. Csak egy-két percre ültem le kifújni magamat és inni néhány korty málnaszörpöt. Aztán siettem vissza ásni. Naplementéig be kellett fejeznem a munkát. Végül a tervem szerint pontban hétkor végeztem. Amint a hét órás hírek előtti órajelzést meghallottam, elégedetten, büszkén a földbe vágtam az ásó fejét. Meg se kottyant a munka. Egy kis feszülés van itt-ott a hátamban, de semmi izomláz, vagy komolyabb fájdalom. Ugyan a lábaim borzalmasan néznek ki, de megfelelő kenőccsel, rengeteg E és A vitaminnal, valamint hal- és szőlőmagolajjal a bőrömet gyorsan meg fogom gyógyítani. Az olajok a vénának is jót fognak tenni! Különösen a szőlőmagolajnak van jó hatása. A jobb boka ízületet fogalmam sincs miként rakom a helyére. De most az sem fáj. Minden oké. Jó a kedvem, mert tegnap erős voltam. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3) Vakegérke válasza Algieba (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

A gumifáslit próbáltad már?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mai helyzet a kertben. Szürkületkor fotóztam le, a napi munka végén a fő ágyást. A héten veteményezek, illetve az egész telket lekaszálom. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#5) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Friss helyzetkép a mini birtokomról.

Eme hat négyzetméteres tarackos részt ma törtem fel. Itt egy virágágyást fogok kialakítani. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#6) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ma veteményezni fogok. Itt vannak az ágyam mellett a vetőmagok. Ékszerek helyett magokat dédelgetek. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#7) Ivan15 válasza Algieba (#6) üzenetére


Ivan15
senior tag

jaj de szeretnek en is egy kertet hetvegekre :)

(#8) Ivan15 válasza Algieba (#2) üzenetére


Ivan15
senior tag

" Az olajok a vénának is jót fognak tenni! "
ezeket a hülyesegeket kiktöl hallod? mert orvos biztos nem mondott neked ilyet...
Elöször is, ha a melyvenakkal van gondod akkor elö kell segiteni a periferias kisebb atmeröjü börközeli venak munkajat pl. setalassal (izompumpa) es a bört sem nem szabadna olajokkal kenni, mert a porusok nem kapnak levegöt. Hasznalj legalabb faslit, es tamaszd fel a labaidat estenkent, ne logasd öket -pl tv elött
Keress olyan munkat, ahol gyalogolnod kell. Pl. legyel levelkihordo a postanal stb.
Es kerd ki a haziorvosod velemenyet az egesz napos statikus guggolos munkarol -hogy mit szol hozza, es a fel nem szivodo olajos kenöcsökkel kapcsolatban is kerdezhetned

(#9) tildy válasza Ivan15 (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Mielőtt kvázi lehülyézel valakit:

A szőlőmagolajat külsőleg és belsőleg egyaránt használják.

Belsőleg használva a következő előnyös tulajdonságai vannak:
szívbarát és védi a keringési rendszert a meszesedéstől
erősíti a vérereket és a hajszálereket
növeli a HDL (jó) koleszterin szintjét és csökkenti az LDL (rossz) koleszterin szintjét
csökkenti a trombózis lehetőségét
magas antioxidáns tartalma miatt gátolja az öregedést és fiatalítja a bőrt
védi a sejteket a káros hatásoktól és gátolja a rák kialakulásának veszélyét
kedvező hatása van a prosztatára és az impotenciára
nőknél a változó kor kellemetlen tüneteit enyhíti
védi az agyat a szabad gyököktől és javítja az emlékező képességet
védi a szemet, segíthet megakadályozni a szürke hályog kialakulását

Külsőleg alkalmazva főleg a kozmetikai célú felhasználása jelentős:
javítja a bőr simaságát és rugalmasságát
regenerálja a kollagén szöveteket
regenerálja a hajhagymákat

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Ahogy olvaslak, szó szerint érzem az orromban azt a bizonyos föld-illatot.:B

Ismét megfogott, mint mindig. :R

(#11) Ivan15 válasza tildy (#9) üzenetére


Ivan15
senior tag

meg nem hülyeztem le senkit 2005 ota, -ugyhogy ez a mielött- itt targytalan.

de ha algiebanak melyvenas trombozisa volt (ha itt tevedek javits) akkor a kozmetikai celu olajos kenöcsök nem ajanlottak (labon), es a szölömagolajat kapszulaban kellene szednie egy alvadasgatlo hatasu gyogyszer -es orvosi kontroll (vervetelek) mellett.
Nem ertem, hogy miert nem probalod lebeszelni a kinezett munkajarol, ahol sokat elörehajolva es guggolva fog dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#12) tildy válasza Ivan15 (#11) üzenetére


tildy
nagyúr

Oké, akkor csak szimplán azt írtad, ki mondta neki ezt a hülyeséget.

Ahogy Esmein mondaná, sose beszélne le arról, hogy fejjel rohanjak a falnak. ( De azért odatenné a kispárnát).
Senkit nem szabad lebeszélni szvsz erről a falnak rohanásról, mert kellenek ezek a falnak rohanások, ad 1, ad 2 mielőtt azt venné ki a szavamból, hogy ez is az , nos , ameddig nem találkozol a fallal nem tudhatod, hogy az a fal valóban ott van-e, vagy csak mások látják ott.

Nem fogom lebeszélni. Neki kell kitapasztalni a határait.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Algieba válasza Ivan15 (#11) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

2000 őszén volt trombózisom. Régi semmiség, hiszen nem ölt meg. Rajtad kívül senki sem aggódik emiatt. Én sem. Plusz senkit nem érdekel eme gyengeségem. Csak fikció, hogy a szüreti munka során ismét kialakulhat egy trombózis. A vakfélelem nem tart vissza. Hónapok óta ez az első munkalehetőség. Nem fogom visszadobni a gyengeségemre gondolva.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ma délután elvetettem 4 sor korai borsót, 2 sor répát, 2 sor spenótot, 1 sor céklát. A répa sorok közé kevés kapor magot is szórtam, illetve fokhagymát dugdostam. Megkockáztattam a zöldbabot is, és 2 sorral vetettem. Az előrejelzés nem mutat fagyott. Ha pedig mégis hideget kapna, akkor újravetem.
Ez összesen három ágyás.
Holnap bevetem a maradék területet.

A zöldséges előtt lévő kicsi "beugróra" holnap lekaszált füvet terítek, mert ide később kerül majd valamilyen tökféle. Vagy csillagtök vagy cukkini. A lekaszált fű alatt "beérik" a talaj május közepére. :)

Illetve felszedem a nárciszokat és egyből átültettem mindet a múltkor felásott leendő virágágyásba. Teljesen egybenyitom a zöldséges területét. A helyüket szintén fűvel terítem le, hogy augusztusra a szamócának érett talaja legyen.

Ha lesz időm, elsétálok csalánt gyűjteni, mert sokoldalú gyógynövény. Többek közt magas a nitrogén tartalma. Természetes zöldtrágya. :)

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#15) Algieba válasza Algieba (#14) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ma befejeztem a veteményezés tavaszi szakaszát. Egy-egy sor jégcsapretek, tépősaláta, spenót, borágó, kakukkfű, körömvirág a mai vetés. A kis "beugróra", ami kb. 5 négyzetméter, szórtam egy nagy zacskó frissen gyűjtött csalánt és lekaszált füvet. Ide majd csak május közepén kerül néhány tökpalánta. Vagy cukkinit vagy csillagtököt ültetek palántáról. Ezeket majd a piacon veszem meg.

Az egyik virágládába kerti talajt szórtam és ide vetettem el a Kecskeméti 549 fajtájú paradicsom magjait palántanevelés céljából.

A virágágyást is bevetettem: csodatölcsér, csillagfürt, sarkantyúka és estike magvaival. A sarkantyúka tasakjában 7 szem mag volt. Ennél kevesebb magot eddig a ricinus esetében találtam, 4 és felet. A vetőmagtermelők egy-egy faj esetében szűkösen mérik a magot.


Ezek itt a csillagfürt magok. :)


A kertem az ablakból lefotózva fél hétkor. Jól haladok a munkákkal.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#16) Algieba válasza Algieba (#15) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ma felszedtem és átültettem a nárciszokat. 80 hagyma került új helyre. Tavaly előtt már felszedtem innen néhányat, amik idén is az előkertben nyíltak ki. Amint befejeztem a zöldségest és a telek hátsó részét, megyek az előkertet rendbe tenni. Ott is van munka.

A nárciszok helyét átkapáltam, majd leszórtam lekaszált fűvel. A héten az egész telket lekaszálom, és az így nyert zöld növényi tömeget komposztként hasznosítom. Vastag réteget fogok teríteni a leendő szamóca ágyásra, illetve töltögetem a komposzt halmomat is, amit idén kezdtem el felhalmozni.

A nárciszok kiemelése közben eme nőstény fürge gyík is kifordult a talajból. Mázlija volt, sértetlenül úszta meg, hogy a közelében vágtam a földbe az ásót.

Minden a terv szerint megy. :)

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#17) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Pár napig pihentettem az izmaimat, hogy fejlődjenek. Most már érzik, hogy munka van, erősödniük kell.
Ma sétáltam 10 kilométert, aztán hatkor kimentem lekaszálni az udvart. 11.-én kaszáltam le először, itt volt az ideje az újabb vágásnak.

De előbb a kis büszkeségemről, a leendő virágágyásról egy kép.

A nárciszok fele ide került elszállásolásra. A másik felét a málna mellé ültettem el. Jövőre is szépek lesznek. :)
A virágágyás már be van vetve! A fotózás után megöntöztem. Remélem, most már napokon belül kelni kezd a csodatölcsér, csillagfürt, estike és sarkantyúka! :))
Egyébként a virágok helyén évekig lomok voltak. Aztán ősszel hívtunk egy konténert és megszabadultunk a sok szeméttől. Idén felástam a helyet. Annyira jó érzés belegondolni, hogy az egykori szemétkupac helyén virágok lesznek! :)

Ez itt pedig már az udvar szürkületben lefotózva.

A lekaszált "gyomot" a leendő szamócaágyás földjére szórtam le. Legalább 20 centi vastag takarónak kell lennie a talajon, hogy minden gaz elpusztuljon. Bőven lesz ennyi. :D Még csak most megyek le a fák közé kaszálni!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#18) Algieba válasza Algieba (#17) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Délutáni fotó a kertemről.

Így néz ki az udvar az ágyások mögül nézve. A két ház közti élénk zöld sáv mutatja, hogy milyen magas a kaszát még nem látott "fű". Majd ott is kaszálni fogok. Annyi munka van... :Y

A mogyoróbokor ritkítása után kaszálni kezdtem. A szilvafákig eljutottam. Holnap folytatom és az egész hátsó részt lekaszálom. Hétfőn pedig összevágom a mogyoróbokorról levágott sok-sok ágat. Az ágak összevágása nem tartozik a kedvenc kerti munkáim közé. Vacakolós meló. Azonban sünvárat építeni fogok. Egy helyen letakarítom a füvet és ágakat hordok össze. Az ilyen kupacok alá költöznek be a sünök. :) Hasznos állatok. Érdemes "lakást" adni nekik. :)

Ő pedig a magas fű közt mászkált. Még szerencse, hogy észrevettem. Biztos helyre raktam, az egyik meggyfa törzsére és lefotóztam.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#19) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ebéd utáni sziesztámat töltöm, aztán kettőkor kimegyek a kertbe. Csodás orgonaillat van a szomszéd bokrainak köszönhetően. Az ablak előtt állva is érzem. Sőt, a szememnek is van öröme, kikelt a jégcsap retek, látom a sorát, sok kicsi sziklevél mutatja. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#20) Algieba válasza Algieba (#19) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez itt az eszköztáram egy része: a kasza (egyik kedvencem a fejsze mellett), a sarló (a kosárban van, a nyele látszik), a nagy ágvágó olló, a dupla fogas ágvágó fűrész, a kosárban pedig ott rejtőzik egy kis vödörben víz a fenőkőnek (a kosár alján hevert), és két palack málnaszörp, ami az üzemanyagom.
A málnaszörpnek pozitív hatása van a munkamorálomra. Kellemes íze a jutalmam. Plusz a cukor energiát ad az izmaimnak és megóvja az agyvelőmet a melegben a duzzadástól, ami a napszúrás.

Fél hétkor lerogytam a kerti székre és bámultam ki a fejemből. Kimerített a 4 órás folyamatos munka, kaszáltam és metszettem. Most már nagyon sok ág borítja a kert hátsó részét. :O Annyira vacak türelemjáték összevágni a sok ágat és összeszedni és elrakni... :W Ez az egy meló van, amitől elborul az agyam a kertben.

Ez pedig már szürkületben készült kép a kertről. Nem sok látszik a kemény munkámból. Na, majd egy napsütötte napon lefotózva, egyből látni lehet, hogy mennyit dolgoztam. :)
A tujákon kívül, melyek anyám ültetései, minden mást én telepítettem a kertben. Amit láttok, az mind az én kezem munkája, illetve a kézi szerszámoké. :B

Néztem a kertet a szürkületben, és pityeregtem egy kicsit. "A kert az örökkévalóság kicsiben." Folyamatos alkotás és küzdelem az elemekkel. Újra és újra, amíg bírja életerővel az ember, kimegy a földre és saját akarata szerint veti el az élet magvait. Sajnos, kertészkedő hölgy rokonaim nincsenek velem. Kertjeik már másoké. Ez is benne volt a könnyeimben elkeveredve még egy csomó más érzéssel.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#21) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Eme sok mag már a földben van, és elvetésük után nyolc nappal az első növénykék megjelentek! :) Kikelt a tépősaláta, körömvirág, bab, borsó, és a retek. :D Természetesen a többi növény kelését is várom.

Holnap kapnak egy öntözést, mert már száraz a talaj felső része, ahol ők vannak mint picike növénykék. Aztán jön Medárd és lesz sok eső, a gaz nőni fog, kaszálhatok ismét és kapálhatok... :O ;]

Naplementekor üldögéltem a kerti széken és élveztem a sok zöldet, a jó levegőt, a nyugalmat. :)

A cseresznye virágainak zöme megtermékenyült. Pici aggodalom van bennem, mert legutóbb, amikor ennyire jól termékenyültek a virágai, extra meleg és száraz év volt. Ez volt a 2007-es év, amikor szegény fa majdnem belehalt a túl sok termés és a nagy meleg okozta sokkba. :( Koronájának fele elhalt. Ami megmaradt, tán annak köszönheti életét, hogy kb. 600 liter vizet hordtam le a telek elején lévő kerti csaptól hozzá. Ne legyen az idei forró év, mert nem biztos, hogy kibírja.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#22) Algieba válasza Algieba (#18) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ma kisebb munkákat csináltam. Virágmagokat szórtam el. :) A kakukkmák vagy másik nevén aranymák a kakukktojás a fészkes virágúak között. Nyári virágok közt nagyon sok a napraforgó rokona, amit szintén vetettem, magas, dísz, barnás szirmú fajtáját. :D Imádom a napraforgót. Ahogy a rézvirágot, a bársonyvirágot és a körömvirágot is. Az utóbbit a málna mellé szórtam el, mert pozitívan hat a málnára.
A virágok szépségükkel a lelkünket simogatják, de egyben a kertbe hívnak sok hasznos rovart és lepkéket.
Ma nagyon jó érzés volt a kertben le-fel mászkálni a szerszámokkal, magokkal.
Lekaszáltam a két ház közötti részt.
Belekezdtem az előkert nyári képének kialakításába. Kb. 2 nm kavicsos földet kell alaposan átforgatnom, hogy virágágyást alakíthassak ki. Itt volt sok sok éve a keverőgép, a sóder, amikor még építette apánk a házat.
Hamarosan megint kaszálnom kell. Megjelentek a kullancsok. Nem a fákon vannak, a fűről másznak emberre, macskára.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#23) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szokásos nézőpontból egy mai kép az udvar lekaszálása után a kertről.

Anyám gereblyézi a komposzthalomra a levágott növényeket.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#24) zizoka73 válasza Algieba (#23) üzenetére


zizoka73
csendes tag

Ha gondolod adhatnák egy pár palántát is abba a földbe
talán ilyeneket:
http://kepfeltoltes.hu/view/110515/P150511_11.22__03__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110515/P150511_11.22_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A munka nem szégyen csak kellemetlen

(#25) Algieba válasza Algieba (#23) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Most már a melegben, és az esőnek köszönhetően, mindegyik zöldség gyorsan fejlődik. :)
A borsó mellé támaszt fogok csinálni, mert lassan eldől. Valamiben meg kell kapaszkodnia.
Nagyon jó érzés figyelni a növények fejlődését. :))

Az egykori szeméthalom helyén kikelt és növekedésnek indult az estike, a csillagfürt és a csodatölcsér. Sajnos, van egy szorgalmas pockom, amely lelkesen furkálódik az általam felásott talajban. Miatta sok csodatölcsér mag nem kelt ki. Végigment a sora alatt. Dilis egy állatka. Egy bio tipp szerint nem bírja a bodza zöld ágainak szagát. Egyből felvágtam több zöld ágat és leszúrtam a darabokat a földbe. Remélem, tényleg elűzi a pockomat!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#26) Algieba válasza zizoka73 (#24) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Hiába másoltam be egy ablakba a linket, nem található a kép. :(

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#27) Mr.Csizmás válasza Algieba (#26) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link]
[link]
;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28) Algieba válasza zizoka73 (#24) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mr.Csizmásnak köszönhetően megnéztem a képeket. Jóval nagyobb kerted van. :K
Köszönöm az ajánlatot, élnék is vele, ha több földem lenne feltörve, mert a felásott részen minden sorban van valami. Telt ház van az ágyásban.
Most azon töprengek, hogy hová is fogom ültetni a virágládában fejlődő paradicsompalántáimat. Nagyon jól kelt a Kecskeméti 549. Legalább 40 palántám van. :Y

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#29) zizoka73 válasza Algieba (#28) üzenetére


zizoka73
csendes tag

Pedig szivesn adtam volna palántokat
[link]
Azért van még ott földterület amit meglehet müvelni mért nem szántottad fel .

Köszönöm csizmás hogy kisegitetél

A munka nem szégyen csak kellemetlen

(#30) Algieba válasza zizoka73 (#29) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Sose felejtem el, amikor a jelenlegi zöldséges helyét fel akartam szántatni kis munkagéppel. A jó munkásember belevájta az ekét a talajba, és a tarackokkal sűrűn átszőtt föld nem hullott szét! Extrém hurkákként sorakoztak a barázdák. :O
Aztán az első sokkhatás elmúltával magam törtem fel a földet.
Tehát, ha újabb földet akarok elhódítani a taracktól, akkor nagyon fel kell kötnöm a kerti nadrágomat, mert emberes munka. Idén már tutira nem megyek neki az ellenséges gyomnövénynek. Lévén, hogy rövid idő múlva elrepülök nyugatra dolgozni.

Szerk.: Melyik utcában van a kerted?

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#31) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Naplemente idején kimentem a kertbe kaszálni és sarlózni. Jó volt kicsit dolgozni.
Jövő héttől szamócát szedek Hollandiában. :)) Lesz ám munka bőven! Dolgozhatok pirkadattól délig, majd késő délutántól kora estéig.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#32) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

3 hét után sok a munka a kerttel. Azonban semmi gond, maximum két hét alatt rendet teszek benne.
Ma este héttől kilencig pár kisebb munkát megcsináltam. Sarlóval nekimentem az udvari vadgyepnek, mire a sarló nyele ismét feltörte a mutatóujjam tövénél a bőrt. Itt mindig keletkezik egy kicsi vízhólyag. Sarlóval nagyon szépen, fűnyírószerűen le tudom vágni a vadgyepet. Viszont nem akartam felszakítani a hólyagot, így átváltottam kaszára. Sajnos, kaszával a nyári, szívós fűszálak már nem vághatók szépen, "borzas" marad a vadgyep. Azonban a borzas gyep is szebb látvány a mostaninál.

A lekaszált füvet leterítettem a dísznapraforgók tövéhez.
A rohadék zöld poloskák rajtuk is mászkálnak és szívják nedvüket.

Alaposan megöntöztem a paradicsomos ágyást, melyben az estike is illatozik, és a málnát. A málna tövek körött ismét tömegesen kelt ki a hajnalka. Eme virág évről évre elveti magát, azonban teljesen úgy viselkedik mint a gyom rokona, az apró szulák és rátekeredik a málnára. Muszáj ritkítanom. Nem szívesen gyomlálok ki virágot, de a málna fontosabb.

A málnaszeder két erős hajtást növeszt. Ezeket fel kell emelnem a földről. Jövőre teremni fognak. :)

A veteményesben lesznek a legnagyobb változások. Felszedem a letermett borsót, a virágba ment spenótot és retket. Értékes komposzt alapanyagokként fognak hasznosulni. A felszabadult sorok új növényein még gondolkozok. Nyár közepén már kevés fajból lehet válogatni. Azonban ez a kevés is bőven elég. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#33) Algieba válasza Algieba (#32) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Jelenleg így néz ki a kert. Gyomlálás, kaszálás, és gyomlálás, kaszálás... Remélem, nem hagy el valamelyik végtagom az erőfeszítések hatására. ;]

Azonban a fáradozás után learathatom a jól megérdemelt jutalmamat. :) A fenti képen az egykori lomkupac helyére telepített ágyás látható. Van benne estike, sarkantyúka, magától kelt (téli madáretetés során elszóródott) napraforgó, csillagfürt (eme virágot csigák és gombabetegség gyötri, ha marad belőle négy darab, már boldog leszek), egy évelő szegfű, egy pár pocok riasztó díszhagyma, csodatölcsér, borágó, bársonyvirág, kapor, determinált növekedésű paradicsom. :)
Az estike hamarosan elvirágzik, egyből felszedem, hogy a csodatölcsérek kiteljesedhessenek. A csodatölcsér szintén estére nyitja ki illatos virágait. Azonban a virágok illatát csak közelről lehet érezni. Az estikéi annyira intenzív, hogy felszáll egészen az emeleti szobáig. Szerencsére az estike rövid tenyészidejű egynyári virág, így nyáron még lesz a kertben. Ha holnap reggel nem veszek el a borsó felszedése és az uborka kiültetése során, akkor szórok el estikét is.

Kaptam néhány túlkoros uborka palántát. Már vannak rajtuk pici uborkák. Nagyon jól elő kell készítenem a talajukat, és még csalánt is kell nekik hoznom, mert a csalán teljesen jó nitrogén trágya. :) Illetve adnom kell nekik egy fokhagymás permetlevet is, mert szegények betegek. Kell nekik a segítség, az orvosság.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#34) Algieba válasza Algieba (#33) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Tegnap reggeli fotó. A jobb alsó részen látszik, hogy a véletlenül kelt napraforgók közül az egyik szirmot bontott. :) Az egyik kedvenc virágom a napraforgó! A takarmány napraforgón kívül, melynek fekete magjával etetem télen a madarakat, vetettem a kertbe sárgás-barnás színű dísznapraforgót is. Eme növények a zöldség ágyás előtti, szalmával borított, kicsi részen vannak. Sajnos, betegek, a poloskák szívogatása nyomán az alsó leveleiket megtámadta valamilyen nyavalya. Ma leszedem róluk a beteg leveleket, és megszegve a bio módszereim körét, adok nekik műtrágyát. Muszáj kaját kapniuk, mert az éhség is okozhatja a betegséggel szembeni gyengeségüket.

A dísznapraforgók előtt rézvirágok vannak. Szerencsétleneket majd utolsó szálig felfalták az éti csigák. A legtöbb levelük rágott, vagy hiányzik, a szárig elcsócsálták az éhes csigák. :( Jó vastagon körbeszórtam a túlélőket fahamuval, és minden nap adok nekik vizet. Remélem, a megpróbáltatások ellenére kikupálódnak és virágozni fognak!

Tegnap reggel kiültettem a hét csúnyácska uborka palántát. Felszedtem az egyik borsó sort. Kigyomláltam. Átkapáltam. Egyenként ültető gödröket vájtam ki a száraz földből a kapával, majd egy liternyi vizet öntöttem a palánták alá. Mindegyikük kapott felülről is vizet. Beöntöztem az ágyást, majd részben takartam levágott gyommal. Az uborkák körül szabad részt hagytam, amit fahamuval szórtam le. Biztos, ami biztos. Csigafóbiám van. Ezek a kis ínyenc csúszómászók direkt keresik és felfalják az ízesebb haszonnövényeket. Pl. imádják a rézvirágon kívül a bársonyvirágot is! :Y
A zöldbabot nem eszik, mert a bab zöld részei és maga a zöldbab is nyersen mérgező. :)

A borágot sem kedvelik, mert csupa szőr a levele. A körömvirágot is kikerülik. Érdekes, hogy a tépősalátát szintén érintetlenül hagyták. :F Pedig a saláta finom zöldség. Furcsa.

Közben a 3 négyzetméteres, mini málnásom teljesen átalakult bogyómászó poloska wellness-központtá. :W Valami bio kertben is használható vegyszerrel véget vetek a poloska bulinak. ;]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#35) Algieba válasza Algieba (#34) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A reggeli kertészkedés után lefotóztam a napi munkám eredményét. Most már látszódik, hogy napok óta mászkálok a kertben a szerszámokkal. :)
Befejeztem az udvar lekaszálását.
Kitakarítottam a zöldséges előtti mini virágágyást, és két sort újravetettem.
A dísznapraforgók és rézvirágok tövét levágott gyommal és fahamuval takartam.

Közelebbi látványa a zöldségesnek. Jobbról balra haladva, a világosabb gyomszalmával takart részen vannak az uborka palánták. Mellette egy sor kapor+répa. Aztán jön egy szélesebb sáv friss gyommal letakarva. Az udvaron lekaszált gyomot ide terítettem, hogy pihentessem a földet. Amint kiszáradt a gyom, beöntözöm, hogy a gilisztákat feljebb csalogassam. Júliusban bevetem nyári-őszi zöldségekkel.

A nedves földsávba kedd reggel paradicsom palántákat ültetek. Alaposan beöntöztem a talajt, hogy leszivárogjon mélyebbre is a víz. 20 centi mélységig kapacsikorgatóan száraz a föld! 30 centi környékén már kézzel érezni lehet a nedvességet, de ennél is mélyebbre szökött le a növények számára felvehető víz. Még a szívós körömvirágok is szomjasak. Muszáj öntöznöm!
Ez már évek óta így van, hogy a nyári kertművelés kizárólag öntözés mellett folytatható! Nincs nyári csapadék. Tartós az aszály. Ugyan vannak extrém hűvös és esős évek, de ezek inkább anomáliák, és a szárazság a fő jellemzője a hazai nyárnak. Ráadásnak tényleg erős a napsugárzás, ami a növényeket ugyanúgy marja mint az embereket. Nem irigylem őket, amikor a verőfényben ránézek a kertre.

A kép központi növénye a konkoly. Egykori szántóföldi gyomnövény, nálam viszont kedves virág. Azonban a képen még látható bal és jobb sarokban egy-egy ezüstös levelű növény. Ezek a hamvaskák idén 3 évesek! Nyolcat ültettem ki 2009-ben, és 4 még mindig életben van. Átvészelték a teleket, és ismét szépek és az egyik már virágzik is. Bájos, kicsi, sárga fészkes virágaik vannak. :)

Szerk.: Ami elképesztett és feldühített, hogy a bogyómászó poloskák még a gyomnövényeken is rajta vannak! A nagyobb gyomokat kézzel húzom ki, és oda kellett figyelnem hová nyúlok, nehogy rámarkoljak egy büdös levet köpő dögre! Így is büdös lett az ágyás, mert a lepotyogó, megrémült poloskák riadalmukban szaglani kezdtek. ÁÁÁÁ :W Zöldbabot se fogok enni, mert öntözése közben a leveleiről is a poloskák szaga szállt fel! :O Mindenütt ott vannak a bogyómászó poloskák. Az orgonától kezdve a paradicsomon át a gyomokig mindenütt!

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#36) Algieba válasza Algieba (#35) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Végre jól látszódik az ablakból a munkám eredménye. Legalább a kert rendben lesz. Lesarlóztam az ágyás bal oldalán lévő gyomfüves részt. Elültettem tíz paradicsomot. Folytattam a gyomlálást. Öntöztem. Elégedett vagyok. Nincs elviselhetetlen gondozatlanság a kertben. Látszódik, hogy jelen vagyok és gondozom. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#37) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A véletlenül elszóródott fekete napraforgó magokból kikelt növények virágoznak. Az egyiket, amelyiknek pöndörödött a sárga szirom koszorúja, megszállták a tetvek és azok hangya gondozóik. Valószínűleg a hangyák vitték a tetveket, mert a kedvenc ágyásom földjébe hangyakolónia telepedett. A fenébe.

A kedvenc ágyásom kissé túlzsúfolt lett.

Ezek pedig a "Ring of fire" fajtájú dísznapraforgóim. A bal szélső hármas olyan magas mint én, míg a többiek a fejem fölé nőttek. Amíg bimbósak, addig nőni fognak. Talán elérik a két méteres magasságot. Jó lenne. :K Ezért öntözöm őket és ma adtam nekik virágtápoldatot is. Természetesen a műtrágyázást nem viszem túlzásba. Kizárólag ők kaptak "mű" kaját, hogy segítsem a növekedésüket és a virágzásukat.
Az öntözés hatása rajtuk látszik a leginkább. Amikor kitakarítottam az ágyásukat a gyomtól, alig értek a mellkasomig. Letakartam a tövüket a kiirtott gyomokkal, és öntözni kezdtem őket. Most pedig a nagyobbak 1,80 magasak! :C

A locsolóimmal kizárólag a haszonnövényeimhez hordom ki a vizet a kerti csaptól, ami a ház elején van az előkerti virágosban. Onnan baktatok a két locsolóval hátra a kedvenceimhez. Ma az öntözés mellett kicsit kapirgáltam a zöldségesben. Megkésve, de elszórtam az új-zélandi spenótot. Talán öntözéssel lesz belőle ehető növény, azonban majd a bogyómászó poloskák ellen védenem kell, mert zöld büdikéim minden puhább levelű növényt, még a libatopok közé tartozó gyomokat is, imádnak megszállni. :(((
Vetettem másodvetésű céklát. Az első vetés nagyon rosszul kelt. Talán a maggal van a gond? Most kiderül. ;]

Aztán vetettem még estikét, hogy nyár végén is illatozzon a kertemben. A sorok közét letakartam gyomszalmával.

Július végén már lehet vetni az őszi-téli retek fajtákat, és a kínai kelt is. Bár az utóbbi egy kényes zöldség. Hmhm.

Az a lényeg, hogy csinálom a kertet, jól érzem magamat a növényeim közt, és . (pont) :D

Ui.: Az utolsó képet a netről szedtem le, és Floristan fajtájú dísznapraforgók vannak rajta. Eme fajta is "Ring of fire" csoportba tartozik, akárcsak az én "kis" kedvenceim. :)
A napraforgó az egynyári virágok királya. :K

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#38) Algieba válasza Algieba (#37) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ma reggel hatkor kimentem öntözni. A csöpögő kerti csapfejen házi méhek oltották a szomjukat, illetve tutira hordták a vizet hűteni a lépeket. A házi méhek teljesen ártalmatlanok voltak, amint megnyitottam a csapot, elrepültek. A darazsak vadabbak. Sokkal idegesebben röpködnek körbe engemet. Látva a szomjas méheket, végre homlokomra csaptam és kiraktam az előkertbe a nagyméretű cserép alátétet. Feltöltöttem vízzel. Előbb-utóbb észre fogják venni az állatok. :)

Mindegyik haszonnövényem kapott vizet. A talajnak ismét nagyon kellemes sugárgomba illata volt. Öntözés után olyan finom illata van az ágyásnak, akárha parfümmel lenne lefújva. :) Imádom.

Este nyolckor ismét kimegyek a kertbe és kapirgálok egy picit.
Nagyon jó érzés le-fel mászkálni az anyaföldön. :K

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#39) Algieba válasza Algieba (#38) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Most már lassan elnyeri nyári képét a zöldséges.

Holnap kora reggel kigyomlálom a két répa sort. Ha nagyon besültek, akkor inkább ásóval felszedem a répákat és hasznosítom a helyüket. Minek várjak tovább, ha csak néhány répa szenved a földben? Jobb felszednem és valami mást vetnem. Egyébként a répák is kapnak vizet öntözéskor.

Fél hatkor mentem ki a kertbe kapirgálni. Öntözés, gyomlálás, régi növények kinyüvése, vetés volt a reggeli program.

Kicsit őrült voltam, mert július közepén zöldborsót vetettem. A felszedett tépősaláta és ritkásan kelt, majd mostanra elöregedett borágó helyét hasznosítanom kellett, és tavaszról bőven maradt Peti borsó magom. Ha öntözöm, és megvédem a lisztharmattól, akkor életben marad. Ha nem jön össze, kinyüvöm. Ennyi.
Ez egy kis hobbi ágyás. Azért tartom fenn, hogy a kertészkedéssel a lelkemet, a munkákkal a testemet gyógyítsam.
Ma reggel is jól esett visszanézni a növényekre.

Ha adnak termést, jó, ha nem, akkor sincs baj, mert a kertészkedés a cél, a termés extra jutalom. :)

Felszedtem az elöregedett zöldbabot, a növényekkel körbevettem a dísznapraforgó töveit. Lehúztam kedvenceim tövéről a régi gyomszalma takarót, hogy megkapáljam a földet. Aztán muszáj volt pótolnom a takarást, hogy az öntözésnek továbbtartson a hatása.

A kedvenc ágyásomban ritkítottam a növényeket. Felszedtem az elöregedett estikét, és a paradicsomok mellől a borágót. Több tér kellett a zöld bogyóikat nevelgető paradicsomoknak. :)) Bizony, most már ontja a bogyóit a Kecskeméti 549. Erősek a tövek. Helyesek. A determinált növekedésű fajták a kedvenceim.
Itt is öntöztem. A szomszéd tujái szinte magukhoz szívják a nedvességet a talajból.

A csodatölcsér virágzik. :)
A sarkantyúka sárgul. :(

De a paradicsom élénk zöld és dugig bogyókkal. :C

Ilyen a kertészkedés. Csalódások és örömök kéz a kézben követik a hobbi kertészt.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#40) Algieba válasza Algieba (#39) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A dísznapraforgók azonnal reagáltak a kiadós csapadékra és a kicsivel hűvösebb időre. Majdnem tíz centit nőttek tegnap óta. :Y És még mindig bimbóban vannak a virágaik. Hol állnak meg? Biztosan elérik a 2 méteres magasságot. :K

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#41) Algieba válasza Algieba (#40) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Este hét után kimentem a kertbe kicsit kapirgálni. Megigazítottam a hétfői zivatarban megdőlt dísznapraforgókat, elvetetettem a maradék kapor, bab és borágó magomat. Ilyenkor már egy a lényeg, hogy legyen valami az ágyásban, ne maradjon csupaszon a talaj, illetve ne a gyom borítsa el.

Vajon, látszódik a képen, hogy a jobb oldalt lévő lógó ágú fa egy gyümölccsel dugig telerakott mirabolán? :) Idén a mirabolánom, vagyis fosatós vadszilvám nagyon sokat termett. Hamarosan jó puhák lesznek a sárga szilvácskák. A kompótja meglepően finom.

A paradicsomokról levágtam a fölösleges hajtásokat. Ne ezekre és a plusz virágok növesztésére fordítsák az erejüket, hanem a már meglévő zöld bogyók nevelésére és megérlelésére. :) A megdőlt töveket kitámasztottam. Átkapáltam az ágyás talaját. Nincsenek benne gyomok, az esőverés után fellazítottam.

Az alkonyat lírai volt. Szeretem nézni az égboltot.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#42) Algieba válasza Algieba (#41) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ma reggel kinéztem az ablakon, és örömteli látvány fogadott. Végre kinyílt a legmagasabb dísznapraforgóm virága. Estére meg fog jelenni a szirmai tövénél a sötétebb árnyalat. Eme szépség és társai "Ring of fire" fajtájúak. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#43) Algieba válasza Algieba (#42) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Napraforgó és vendége, egy kabóca.

Sajnos, a dísznapraforgóm még sem lett sötétebb színű. Alig tér el a rendes, ipari napraforgótól. :( Gyönyörű virág, de lehetne "különlegesebb" is. Oké, nem panaszkodok, mert imádom a napraforgót, és jó ránézni. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#44) Algieba válasza Algieba (#43) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ma lemértem a legmagasabb dísznapraforgót, ami túlnőtte az elsőként virágzót. :))
A nyurga példány 215 centi magas. :Y

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#45) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Yes, idén tényleg színkeverék van a kiskertemben a csodatölcsérből (Mirabilis jalapa). Végre egyszerre van: fehér, sárga, piros, (halvány) lila és ciklámen. Nagyon hálás kerti virág. :K Több éve az előkertben elveti magát. Idén is kikeltek. Oda már nem is szórok csodatölcsér magot. :C
Hátul viszont vetettem, mert zavart, hogy elől csak sárgák és ciklámenek kelnek ki évről évre. Megkíséreltem újabb színek beszerzését és sikerült! Végre lett fehérem, pirosom, lilám is. :)) Eme növények gyökerét ősszel felszedem és átteleltetem. Jövőre gyökérről sokkal nagyobbra nőnek mint magról vetve. Pompásak lesznek. Idén viszont annak örülök, hogy végre öt színem van.

A bal alsó sarokban látható egy sárga csodatölcsér, tőle felfelé egy fehér virágú. :)

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#46) Algieba válasza Algieba (#45) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Csodatölcsér mánia. :))

Sajnos, reggel nyolckor már érzékelték, hogy nappal van, és kezdték összecsukni az egy éjszakát élő virágaikat.
A legszebb a sárga fotója. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#47) Algieba válasza Algieba (#46) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Este hét után fotóztam.

Ha megszikkadt egy kicsit a talaj, kapálok, gyomlálok, majd kaszálok és a levágott gyomokkal kipótlom a talajtakarást az ágyásban.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#48) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A Kecskeméti 549 paradicsomok tele vannak zöld bogyókkal. Most már csak be kell érniük. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#49) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A mirabolán kellemes meglepetést okozott.
Ma kinéztem az ablakon, és láttam, hogy a lombsátra alatt sok a lehullott gyümölcs. A szemerkélő eső ellenére egyből kiszaladtam a kertbe és szedni kezdtem sárga szilváit. Óvatosan kellett megfognom a szemeket, mert ha megböktem az ágat, több lehullott. Amint tele lett a tál, visszafordultam és a konyhában megmostam a gyümölcsöket. Egyből kettétéptem egyet, a magot kicsíptem, és az illatos gyümölcshúst a számba tömtem. Itt jött a felismerés, hogy mennyire jó! Már kint a fa alatt éreztem a hullott gyümölcsökből felszálló illatot, amiből rájöttem, hogy jó a mirabolán termése. Édes, puha, akár a zselé, ringló ízű. A héja kicsit kesernyés, de ezt bőven ellensúlyozza a gyümölcshús édes íze. Javasolt keveset enni belőle, mert hashajtó hatású. Egyébként az összes szilva jó hatással van az emésztésre. :) Természetes hashajtók. Holnap ismét befalok két maréknyi sárga vadszilvát. Jobb, mint a nemesített. :))

A tányéron látható még néhány szem vörös szilva is. Ez egy régi fának a gyökérsarja, így annak tökéletes mása. Az eredeti fát a parasztház jelenlegi tulajdonosa pár éve kivágta. A vörös szilvám igazi tájfajta. Sajnos, túl közel van a mirabolánhoz, amit szintén kedvelek. De majd hagyom, hogy az egyik gyökérsarja csemete termetig felnőjön, és azt átültetem másik helyre, és a jelenlegi fát gyökerestül eltávolítom, hogy a mibarolán szabadon nőhessen.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#50) Algieba válasza Algieba (#49) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nagyon jó az idei termés a kertben. Nemcsak a mirabolán lepett meg sok gyümölccsel, hanem rengeteg almám lesz, és a két kicsi őszibarackfámnak is lógnak az ágai a barackoktól. :C

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.