Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bird


Bird
addikt

Ártatlan, ámde számomra fájó kérdésként csupán a bántalmazó nők miért maradtak ki eme rövidke írásból?! :N

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2) mg1992mg válasza Bird (#1) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Mert köztudott, hogy olyanok nem léteznek ;] ;] ;] Csak azok a csúnya rossz férfiak. ;]

(#3) Algieba válasza Bird (#1) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mert az arányokat tekintve, 90%-ban férfi a bántalmazó és ha megnézed a "kormány" összetételét, ott is inkább férfiak vannak.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#4) Bird válasza Algieba (#3) üzenetére


Bird
addikt

Nem értem, hogy válaszod második része, hogy jön ide. Való igaz, hogy férfiközpontú társadalom sajnos a miénk (is), de azt határozottan gondolom, hogy ennek a bántalmazó magatartásnak (bűncselekménynek) amiről írsz vajmi köze van hozzá. Én inkább magában a világban keresném az okokat. A belőlem csak egy van mentalitás, a mindent most de rögtön, és az emberi kapcsolatok értéke (könnyen jön, könnyen megy). Persze ezer egy aspektus van még. Viszont ugyanez az erőszak amiről írsz megy a közlekedésben, a bevásárló központokban, az utcán, bárhol. Szerintem fontos, hogy nem csak férfiakról van szó. Arról nem is beszélve, hogy a verbális abúzus is ugyanolyan bántalmazás tök mindegy, hogy ki követi el. Pusztán férfiakra lecsupaszítani ezt körülbelül olyan mint, a "libernyák" féle megnyilvánulások bizonyos körökben....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5) Algieba válasza Bird (#4) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Kérlek, olvass bele az ajánlott könyvbe! Nem fogom most neked tartalmi kivonatolni. A könyv alapján fogalmaztam meg az észrevételeimet.

A bejegyzésem témája NEM az erőszak.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#6) 8th


8th
addikt

"Sajnos tény, hogy a bántalmazó kapcsolatokban 90%-ban férfi az elkövető!"

Hülyeség. Ezt alá is tudod támasztani valamivel?

"Oh, kérlek, ne írjatok nekem a női agresszióról..."

Tudnék mesélni... :U

[ Szerkesztve ]

(#7) Avicularia


Avicularia
veterán

Igaz amerikai [link]
So, What Can We Conclude About Domestic Violence?

From these findings, we can safely conclude the following:

The rate of female-on-male violence is equal to the rate of male-on-female violence.
Domestic violence has nothing to do with gender.
Society is misinformed about the nature of domestic violence.
Domestic violence prosecution is based on myth rather than reality.

(#8) Somatom


Somatom
veterán

Nemrég olvastam egy fórumtársunk írását a társkeresésről. Meglepően sok nőnél fontos szempont, hogy jó helyre tegye a popsiját. Csakhogy ez, így nem szerelem, hanem bíznisz. Aztán meg jön a nyafi, ha a pasinak elvárásai vannak a pénzéért.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) Algieba válasza Avicularia (#7) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez annyira ócska, mert tipikus szerecsenmosdatás. Amit én láttam élőben életem során, egészen másféle képet adott nekem a "bántalmazó hatalomról". És te sem értelmezted a szöveget! Hogy mi a valódi mondanivalója. Ennyire nehéz felfogni? Pedig nem bonyolult, de várható volt, hogy a rögzült kényelmi igényeitek, a megtanult "jó", ami nektek elfogadható, irányít titeket is.

Mentem a dolgomra. Nincs időm "papagájokkal sakkozni".

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10) Avicularia válasza Algieba (#9) üzenetére


Avicularia
veterán

Csak cáfolom az általad megadott értéket.

(#11) totron


totron
addikt

Ah. Nem pártolom a álacságot, de az 1 bites kislányi választás is kőkeményen benne van a képletben.

Különben meg orgazmus.

(#12) Somatom válasza totron (#11) üzenetére


Somatom
veterán

Bizony. Ugyan milyen hatalmam lenne egy nő felett? Ha bántanám, akkor kirak a lakásából, vagy összepakolja a cuccait, berakja az autójába és távozik a saját lakásába.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13) Hieronymus válasza Bird (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Én inkább magában a világban keresném az okokat."

Az ok teljesen egyértelmű, nincs rajta mit keresni.

Az Ószövetség elején le van írva. Évát utólag teremtették, Ádám egy bordáját kivágva.
Ádám az egész. Éva csak egy jelentéktelen csökevény. Ráadásul Éva az eredendő bűn okozója, mert Rávette Ádámot a tudás fája almájának megkóstolására. Pont.
Az ortodox zsinagógákban a mai napik elkülönítik a nőket. Nem részeik az eseményeknek. Örüljenek, hogy nézhetik. Az iszlám és a kereszténység, változatlan formában vette át megkülönböztetést és a nők szegregációját. A keresztény kultúrkörben indult el a nők harca az egyenjogúságért. Az iszlám még a változatlan formájában élő megkülönböztetést preparálja.

Ha valaki azt gondolja, Hogy Magyarország nem igazán keresztény, igaza van. De az összes viselkedési mintánk még a keresztény értékrendet követi. Egyszerűen nem látunk más értékrendet, nincs összehasonlítási - választási alap. Ezért halad nagyon lassan a nők, férfiakéval azonos megítélése.

Egyes iszlám területeken az akadékoskodó feleséget le lehet benzinnel önteni és felgyújtani. Jogos eljárás, házasságtörést követett el. Ezt utólag sem kell bizonyítani, bemondásra hiszik el. Pont.

Az arab országokból Európába érkező nők, még a magyar állapotot is, a felhőtlen szabadságként ítélik meg.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) totron válasza Hieronymus (#13) üzenetére


totron
addikt

Ez egy liberális maszlag, hogy azonos megítélés alá kellene, hogy essenek. Hátrányt ne szenvedjenek, de ugyan miért lennénk egy csapásra ugyanolyanok? Érted hogy értem.

(#15) nevemfel válasza Bird (#1) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nem tudtad? A nők mind Áldozatok, a férfiak, meg a Fidesz kormány pedig a gonosz Elkövetők.

Nem olvastál még második hullámos feminista ideológiai gyorstalpalót? Annyira friss, csak kb. 50 éve tolják.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#16) Hieronymus válasza totron (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt komolyan írod le, hogy az embereket nem illetik meg az egyenlő jogok? :Y

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) 8th válasza Algieba (#9) üzenetére


8th
addikt

Nincs időm "papagájokkal sakkozni"

Kár minden rád elfecsérelt szó és perc amit az agymenéseid olvasására pazarol el az ember az életéből. Te ilyen vagy és ilyen is maradsz életed utolsó másodpercéig. Haragban állsz az egész világgal pedig csak magadba kéne nézni...

[ Szerkesztve ]

(#18) Bird válasza 8th (#6) üzenetére


Bird
addikt

KSH szerint (2011) tényleg "jó" az arány. De ettől még ugyanolyan szélsőséges marad a bejegyzés.... És ezen az sem segít ha a könyvet elolvasom. :U Az oh kérlek ne írjatok nekem ilyet meg nincs időm papagájokkal sakkozni típusú megnyilvánulás pedig arra igazolás - legalábbis nekem - hogy ezt el kell engedni. :R Memoárnak, és unokáim sem fogják látni bejegyzésnek meg elfér.... :P

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#19) Tüzi válasza Bird (#18) üzenetére

Azért ebben erősen benne van az is, hogy a bántalmazott nő sokszor nem _mer_ oda fordulni, ahol aztán bekerülne a statisztikába...
Anyámat is megütötte párszor a volt férje, aztán amikor egyszer nekidobta a radiátornak, akkor lett kibaszva az "ember" a házból.
Ő sincs benne semmilyen statisztikában.
Igaz apámat meg a volt élettársa támadta meg késsel. Sajnos ott már késve kapcsoltunk, és későn érkezett a segítség.
Ő sincs benne a statisztikában.

Nem, nem type-c, hanem tősgyökeres, erős középosztály a family. (2000 körüli mércével, mert ez a réteg mára közel megszűnt)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20) Bird válasza Tüzi (#19) üzenetére


Bird
addikt

Persze, árnyalt a kép, de itt (legalábbis számomra) nem is erről van szól. A posztolónak komoly segítségre lenne szüksége. Ezek a mondatok az igazán félelmetesek és veszélyesek: Különben is a férfi nem érzi meg a női pofont és nem is érzékeli bántalmazásnak. A férfi jelentősen durvább tud lenni mint egy nő. Melyik a félelmetesebb egy feldúlt nő vagy egy támadó férfi? :F
Ez olyan, mint a Stephen King féle Tortúra című regényben/ filmben a kis pingvinnel....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#21) KISDUCK


KISDUCK
addikt

"Oh, kérlek, ne írjatok nekem a női agresszióról, mert én nem az a nő vagyok, aki tolerálja a bántalmazói stratégiát...."

[ Szerkesztve ]

(#22) Tüzi válasza Bird (#20) üzenetére

Mondjuk amikor sodrófával pofánvernek (még ha lisztes is) azért az fáj.
Az tény, hogy a fizikai fölény a mi oldalunkon van.
Btw számomra a feldúlt nő sokkal félelmetesebb, mert nem tudok vele mit kezdeni.
A támadó férfivel szívbaj nélkül kiállok egy meccsre, de egy nő ellen tehetetlen vagyok.
Max összefogom a két csuklóját, de attól még rúgni is tud. Meg harapni :D
Meg szúrósan nézni :DDD Ez a legfélelmetesebb....

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#23) Somatom válasza Tüzi (#22) üzenetére


Somatom
veterán

Így, így! Totál hátrányos helyzetben vagyok. Nem is szólva az égési sérülésekről. Egy lángcsóvát még kikerül valahogy az ember, na de hetet! :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) FLATRONW válasza Tüzi (#22) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ha ilyenkor összefogod a két csuklóját, az valószínűleg nyomot hagy majd rajta, és te kerülsz majd be a statisztika, testi sértést elkövető részébe.:)
És kapsz egy rovátkát a Kényszerítés és a személyi szabadság megsértése szekciókhoz is. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) thesound


thesound
őstag

A fizikai sérülesek meggyógyulnak, de amit a lelkünkben okoznak az nem biztos vagy sokkal nehezebben. Ez nem gender függő. Bizony akármennyire meglepő a férfiak is érző lények. Sőt, a mai világban én azt látom kezd átfordulni, a nők sokkal kegyetlenebbek tudnak lenni minden téren.

A poszt írójának tényleg szakember segítségére lenne szüksége.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#26) janeszgol


janeszgol
félisten

"Kiegészítés: Sajnos tény, hogy a bántalmazó kapcsolatokban 90%-ban férfi az elkövető!"

Ez nem igaz. Csak akkor, ha a fizikai bántalmazást nézzük csak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) janeszgol válasza Bird (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

" Különben is a férfi nem érzi meg a női pofont és nem is érzékeli bántalmazásnak. A férfi jelentősen durvább tud lenni mint egy nő. Melyik a félelmetesebb egy feldúlt nő vagy egy támadó férfi?"

Ezek a mondatok ma elfogadhatatlanok. Nem is értem hogy a fenébe van még ilyen ember, aki ezeket megfogalmazza.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) janeszgol


janeszgol
félisten

A könyv fülszövegéből: "Az olvasmányosan, mély együttérzéssel és sokszor humorral fűszerezett oldalakat haszonnal forgathatja mindenki, aki szeretne többet megtudni a bántalmazó indítékairól, módszereiről és arról, hogyan segíthetnek az áldozatoknak"

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én csak annyit szeretnék hozzátenni, h egy nő ott is meg tud harapni ahol nem kéne. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#30) totron válasza Hieronymus (#16) üzenetére


totron
addikt

Ha műsor lennél bulvárműsor lennél.;P A demagógiának nem látom értelmét: a csicsergős-picsogós, fagylalthoz pohár vizet is kikérős lánycsevely ugyanaz, mint a sörös-állatkodós férfitársaság? Stb. Rendre elkanyarodik a hülyeség irányába az egyenjogúság-emancipáció kérdésköre (erőltetése). Valahol, a kezdetekben biztos értelmes volt a cél, de amivé lesz/amivé lenni tud...

(#25) thesound, a fizikai is sokszor bőven maradandó.

(#31) UnA válasza pusszycat (#29) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem is szólva egy cicusról, sőt az még karmol is :D

(#32) pusszycat válasza UnA (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Addig jó míg dorombol. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#33) 8th válasza pusszycat (#29) üzenetére


8th
addikt

Ha kivered előtte a fogát akkor nem. Vagy várj! Az bántalmazás? Mondjuk a fogazás is. :DDD

(#34) janeszgol


janeszgol
félisten

Algieba oszinten, ez mire volt jo? Mire jo ez a ferfigyulolet?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) 8th válasza janeszgol (#34) üzenetére


8th
addikt

Mondj valamit amit ő nem gyűlöl.

(#36) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Sohasem értettem a bántalmazó kapcsolatokat. Probléma,terror, erőszak? Ott kell hagyni idejében az ilyen embert, akár férfi akár nő. Szerintem már az apró jeleket elég hamar észre lehet venni, hogy milyen természetű a másik fél. Nem szabad megvárni, hogy komoly bántalmazásig fajuljon a dolog. Aki meg nem lép időben,ott a probléma annál az illetőnél is fennáll. Ez lehet anyagi,vagy lelki esetleg mazohista.

(#37) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ez a bejegyzés nagyon feminácis lett. Igen is van női bántalmazó, nem is kevés. No meg arról nem is beszélve, hogy azt hangoztatják, hogy kevés joguk van a nőknek, pedig igazából már így is jóval több joguk van, mint a férfiaknak. Elég csak a ruha üzletek elosztását megnézni 90% női és 10% férfi részleg van, vajon miért?

(#38) Bird válasza Tamás88 (#37) üzenetére


Bird
addikt

Ugyanolyan bántalmazó a posztoló is, mint maga a hatalom és az egész világ amit annyira, de annyira gyűlöl. Ilyen megnyilvánulásokkal nem különb azoknál akiket megvet (beleérte minket is). :U A legszomorúbb az egészben az általánosítás és a minden férfi egyforma toxikus szemlélet. Megmutattam a feleségemnek is a bejegyzést, és kottára ugyanazt gondolta mint itt a jelenlévők (reagálók) többsége....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#39) janeszgol válasza Bird (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem tudom, hogy a feleseged milyen csaladbol jott, de a posztolonal es a hozzahasonloknal is latszik, hogy nincs kapcsolatuk a masik nemmel. Apa nelkul nonek fel, a tanarok kozt csak a felsooktatasban van merheto szamu ferfi pedagogus.
Aztan mivel nincs kapcsolatuk veluk, parkapcsolatuk sincs nagyon, nem is volt, igy szornynek latjak mindet.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) Bird válasza janeszgol (#39) üzenetére


Bird
addikt

Dél- dunántúli kisvárosból származik, teljesen átlagos, hagyományos család modellel. Értsd érték a gyerek, és az emberi kapcsolatok, a család és azok minősége. Vélelmezhetően a szélsőségek esetén pont ezen értékeknek (is) van híján az egyén. Amikor nem érték az élet (sajátod és másoké sem). Persze táplálkozhat gyermekkori traumából, rossz gyermekkori élményekből, bipoláris személyiségből, bármi pluszból ami csak elvesz.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#41) janeszgol válasza Bird (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Annak orulok, hogy vannak meg a nejedhez hasonlo gondolkodasu nok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#42) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Nem jellemző rám az ehhez hasonló hozzászólások írása, de ez a kritikán aluli blogposzt arra enged engem következtetni, hogy a Szerző aláírása a blogposzt alapján egy mérhetetlen nagy öngól.

Tényleg érdemes foglalkozni ezzel a poszttal, vagy csak szimplán figyelmen kívül kéne hagyni? Lehet érdemes, mert egyre inkább azt veszem észre, hogy akik a leghangosabban hirdetik az emberek közti egyenlőséget, azok jelentős része ítélkezőbb azoknál, akiktől a világot épp meg akarják menteni. És persze a száraz tényeket még véletlenül sem veszik figyelembe. Teljesen átesnek a ló túloldalára, ezzel pedig semmi mást nem érnek el, minthogy egy ugyanolyan ítélkező, megbélyegző világot kreálnak, de talán még annál is drasztikusabbat, mint amilyen régen volt.

Borzasztó dolog ez. És ez azért dühítő, mert az objektivitásra, a reális életre való rálátásra talán soha nem volt még akkora szükség, mint most. Ami tényleg az egyenlőségről szól, ami tényleg a másik elfogadását hirdeti és nem pedig azt teszi, hogy ismét kialakítunk egy ellenségképet. ... Csak most éppen mások lesznek az ellenségek. Ezzel semmit nem lehet elérni.

Ha bele akarunk menni a politikába, mert többek közt ez a poszt erről is szól, akkor azért halkan szeretném megjegyezni, hogy egy - a szerző által - bántalmazónak titulált hatalmat, ami alapvetően szintén ellenségképekkel tartja meg a hatalmát, azt egy olyan erővel és olyan mentalitással, ami szintén ellenségképeket kreál, csak épp ez alatt másokra gondol, soha a büdös életben nem fog tudni leváltani. Persze hivatalosan lehet, meglehet nyerni a választásokat más pártok által is, csak ha ugyanaz a mentalitás, akkor attól az országnak nem lesz jobb. Ugyanúgy ellenségképekre épít. Egy úgynevezett bántalmazó hatalmat nem egy ellentétes bántalmazó hatalomra kell cserélni, hanem egy szemléletváltóra.

A Szerző leírja a régmúltat, majd rávetíti ezt 2023-ra, ami számomra teljesen érthetetlen. Nagyon nem itt tartunk már. A "kiegészítésben" írtak semmi más, mint egy szubjektív vélemény, hiszen pontos adatokat nem ír le, nem hivatkozik semmilyen tanulmányra, ami ezt bizonyítaná, így ez semmi más, mint a férfitársadalom feletti ítélkezés, rágalmazás, megbélyegzés. Ezek azok a jellemzők, amiket alapvetően más esetében elítélünk, de úgy néz ki azért ebben a nagyon modern világban is sikerült találni olyan embereket akik felett az ítélkezés mindjárt megengedettnek minősül. Nos, van egy rossz hírem: Az ítélkezés, ítélkezés. A rágalom, rágalom. Teljesen mindegy, hogy nőt rágalmaznak meg, férfit rágalmaznak meg, ez független bőrszíntől, szexuális orientációtól, vallási hovatartozástól. Nem ítélkezünk.

Egyének, személyek vannak. Emberek vannak. És, kedves Szerző, ezen a kategórián belül vannak olyanok, akik esetleg ártók, bántalmazók, ítélkezők. Lehet ezért van az, hogy a kommentszekcióban mind férfiak, mind nők tudnak negatív tapasztalatot megosztani az eddigi kapcsolataikról? Elképzelhető ez?

"Oh, kérlek, ne írjatok nekem a női agresszióról, mert én nem az a nő vagyok, aki tolerálja a bántalmazói stratégiát, aminek egyik eleme a hárítás és kifordítás."

Tehát Te áldozat vagy. Egy férfi nem lehet áldozat? Semmilyen esetben? Ezt komolyan gondolod? Kedves Szerző, Te toleranciát, együttérzést vársz el, miközben leírod, hogy Te ezt nem vagy hajlandó megadni másnak. Nem vagy képes arra, hogy elfogadd, hogy nem férfiak és nők vannak, hanem emberek, akik ugyanúgy lehetnek bántalmazók, és ugyanúgy lehetnek áldozatok!

"Különben is a férfi nem érzi meg a női pofont és nem is érzékeli bántalmazásnak."

Szeretném megjegyezni, hogy nem csak fizikai bántalmazás létezik, hanem lelki is.

Befejezésképp pedig szeretném elmondani, hogy ez a blogposzt semmi mást nem bizonyított be, csakis annyit, hogy a Szerző a bántalmazó hatalom egy része. A legszomorúbb az egészben pedig az, hogy mindezt még csak nem is vette észre. Talán majd most.

(#43) janeszgol válasza .Szaki. (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

Ő nem fogja fel. A hozzá hasonlók nem fogják fel. Elolvassa ezeket, aztán otthon fog mosolyogni, mondván bebizonyította, hogy itt többségében férfiak tagadnak, meg akadnak ki és aki tagad, az bűnös.
Ennyit fog felfogni előle.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#44) Algieba válasza .Szaki. (#42) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Képzeld el, értem, hogy miről írsz, viszont te képtelen vagy beleélni magad az én bőrömbe, vagyis a saját helyzeted alapján sokkal jobb társadalmi/hatalmi pozícióba helyezel el engem mint amilyenben valójában vagyok és természetesen, mert máshogy nem is lehet, a saját nézőpontodból ítéled meg a bejegyzésemet és személyemet és feltételezed, hogy az elnyomó hatalom része vagyok és ellenségképnek megkreáltam a férfiakat.

A bántalmazó hatalomról és a bántalmazó férfiakról írtam, nem a FÉRFIAKRÓL úgy egyben.

Nem lehet titeket komolyan venni, amikor értelmezési hibák sorozatát követitek el és nem vagytok képesek csak a szöveget figyelembe venni. Ott a könyv, olvassátok el. Igen, korábbi időszakban íródott, de hazai szempontból, mikor az ország 50 évvel van elmaradva a világ fősodrától, teljesen időszerű kiadvány.

Jaj, de messze vagyok attól, hogy bármi módon érvényesítsem az állítólagos hatalmamat! Örülök annak, hogy a Maslow-piramis alapvető szintjein működőképes vagyok. Hétről hétre élek. A megélhetés biztosítása is kész túlélő kaland az argentin-típusú államcsőd határán billegő országban.

De nagyon szép, ahogy a saját buborékodból írsz nekem és mesélsz egy szebb világról. Egészen meghatódtam. Kár, hogy a te valóságod nem az én valóságom. Ezt legalább érted?!?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#45) totron válasza refrigerator (#36) üzenetére


totron
addikt

Ez nem így megy, hanem már az elején is eleve olyan érzelmi hozottságokkal, alapképletekkel megy bele, hogy kötelezően vak a jelekre. Klasszikus mondat - mert szoktam kérdezgetni az ilyeneket, hogy mégis, vezesse, vezessük már le közösen mi hogy - szóval hogy az elején más volt. A pasi. Még az is lehet. Meg az is, hogy vak volt a vészjósló jelekre. Az ember amúgy is akarja a boldogságot, nagy árak mellett is, még ha nem is vakon ugrik bele. Katasztrofális mértékű az önismerethiány, komplett kultúrája van, ahogy a szociális érintkezést sem tanítják sehol, generációs továbbörökítés viszont nagyon megy, automatikusan megy. Így az általad írt észérvek, logikus következtetések mit sem érnek. Ha meg is érti, haloványan van jelen - és ez a maximum - elhessegetni való, adott esetben te vagy a gonosz maga, hogy a rávezetés rémével a boldogsága útjába állsz.

(#37) Tamás88, so true, nagyon frankón állnak jogokból, csak sosem elég, mindig több kell, hülyegyerek-attitűd. A legjobb mégis az, mikor a fogalmat sem ismerő tinipicsa elkiáltja magát, hogy őt zaklatták, máris előveszik a pasit, holott csak a gyerek dolgozott a kislányban, nem értve, csak érzékelve, hogy a környezete ezzel reagál rá, meg úgy igaza lesz a bármiben is ezáltal, bemondta a tutit. Jó ez a rendszer...

igy szornynek latjak mindet
Inni sem szabad, mert 2 korty nemkannás bortól is már lebontod a házat, sőt őt magát is, szóval az alkohol rossz és detox, meg ketrecharc lehet csak belőle. Úgy is van.

(#38) Bird, mélyen vésődött örökségeket hoz és tesz közzé. Múltkor is kivehető volt a kádárkockában, vasárnapi ebéd után előadható, falusi egyenokosság politika ügyben például - ami meglehetősen széles palettán kapcsoltatható a mindenhez is. Nem állítom, hogy 100%-ban környezete áldozata az Algieba nő, de a hozott éptőkockákkal vergődik és igyekszik igazságot kicsikarni a létezése mellé kísérőnek.

A trauma/személyiségzavar felülírja az alapértékeket alapvetően. Mixelődhetnek is persze, csak találjuk akkor ki, hogy mivel támadjuk a posztolót inkább vagy minek a számlájára írjuk tevékenységét inkább.

(#42) .Szaki., jó megfogalmazás a hozzászólásod, de miért lenne most a legnagyobb szükség rá? Volt kor ahol a célszemély/célcsoport mosolyogva tűrte hosszú távon a mások nyomorából vagy tudatlanságából vagy szándékos hangolási szándékából fakadó ostoba skatulyákat és semmiféle kárt nem okoztak ezek?
Most különösen jól megy az ellenségkép-kreálás, tapasztalható a gyakorlatban, viszont nem tudom milyen más szemléletre lehetne váltani, a leghatékonyabbnak ez bizonyul.

Egyének, személyek vannak. Emberek vannak.
Ez a gondolatiság erősen rétegsport. Erősen.

hanem emberek, akik ugyanúgy lehetnek bántalmazók, és ugyanúgy lehetnek áldozatok!
Na persze ez nem lehet felmentő körülmény, ezt szögezzük le.

(#46) Algieba válasza totron (#45) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Kérlek, sorold fel az alapértékeket, amiket te annak tartasz.

Kapott építőkockákból összecementálódott zavart és sötét elmém áhítatosan várja, akár az égi mannát, az igazság fényétől ragyogó gondolataidat!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#47) totron válasza Algieba (#46) üzenetére


totron
addikt

Rosszul csinálod: egyszer ismerik el létem során, hogy ragyogó az elmém, gondolod ebből a konzerválni való szuperpillanatból csak úgy tovalibbenek? Lerombolva a megannyi karakterrel összegereblyézet kapitális sikert? :D

Átfogólag értem a soraid miértjét, mibenlétét, hidd el, posztról posztra. De mit vársz? Ostorozod a pasikat, méltatlanul 1 skatulyába téve mindet, persze a politikai trigger megint ott van, az mindenhez is passzintható jolly joker dominó (de jó kis képzavar). Alapértéknek tartom a befele nézést és az ahhoz való bátorságot, hogy lebontsd magad, majd újra összerakd és későbbi, egészséges működés érdekében. Az ehhez ténylegesen való és értő szakembert vagy szakember-gárdát megtalálni nagyon nehéz és jellemzően pénzed sem lenne rá, ha meg is találnád, ezt már tárgyaltuk. Néha, szerencsés csillagzat esetén van együttállásban terápiában javuló polgár és értő kezelője, de ez ritka, erre nem alapozhatsz. Van eszed ahhoz, hogy ne ilyen posztok gördüljenek ki az ujjaid alól.
Errefel mégis. Leírták fentebb, hogy önmagad bizonyítéka vagy tulajdonképpen, de ami ellen harcolsz. Hogy unatkozás vagy érzelmi űr késztet mégis önmagadhoz mérten (is) méltatlan szintek pengetésére, azt nem tudom. Szeretet- és orgazmushiány és a megfelelő hivatás nemmegléte az életedben, ezek a dobogós tippjeim. Nem is biztos, hogy a végtelenségig a megoldásaidon kell nekünk itt szorgoskodni. Lehet, legyen vélemény, de a skatulyázós támadásnak nincs értelme, minden hozzászólót is csak időpocsékolásba taszítasz az ilyennel.

(#48) Algieba válasza totron (#47) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Totron, könyörgöm, leírtam már, hogy a bejegyzés nem egyben az összes férfiról szól, hanem a bántalmazó férfiakról.
Ezek szerint ti magatok feltételezitek, hogy én mint nő vagyok halálbiztos abban, hogy minden férfi gazember és ellenség és így tovább, amikor erről egy szót nem ejtettem utalás szintjén sem. Sőt ott van a szövegben, hogy a bántalmazó férfi sem szörnyeteg, hanem egy ember, aki rájött, hogy megfélemlítő magatartásával előnyökhöz jut, pont mint a magyar "elit", amit érdekes módon zömmel férfiak alkotnak, akik nem rettennek vissza hatalmuk fenntartása érdekében a helyesen megemlített ellenségkép-gyártástól sem.

Azért annyira nem zavaros a kommunikációm, hogy ne lehessen érteni, mit miért írok.

Hm, egy személyes blogban normális, hogy az ember össze-vissza ír, fecseg és bámulja a saját köldökét. :DDD

Most kuncogtam, ahogy elképzeltelek titeket, téged is, ahogy tiszteletre méltó erőfeszítéseket tesztek a motyogásom dekódolására.

Ui.: Sose kellemes a saját korlátainkba ütközni.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#49) totron válasza Algieba (#48) üzenetére


totron
addikt

Azért valahogy mégis mindig a pasi a szar. Filmekben, női elmékben. A nagy fehér gonoszpasi eszméje is uncsi, nem is igaz már. Sikerült elérni azt a szintet, hogy mindenki lehet faji üldöztetés áldozata, kirekesztett. Remélem örülünk, Vincent, elvégre is a káosz és az idegből-védelemből hozott reakciók, döntések csak jóra vezethetnek.

Lehet, hogy normális, de akkor ne lepődj meg ha nem csak buksisimit kapsz, ha gyk. oda szarsz ahonnan segítséget várnál. A közlendőt értem, csak az atmoszférája nem jön ki jóra. Sokszor beszédesebb a közlés füstje mint maga a közlés.

ahogy tiszteletre méltó erőfeszítéseket tesztek a motyogásom dekódolására.
Nó offenzíva, de nem az a szomorú, hogy van párkapcsolatod, hanem hogy még azon kapcsolat mellett is innen, ilyen formában kapod a legtöbb törődést. Ami egy fals érzet, hiszen csak energiarablással tudod elérni.

Sose kellemes a saját korlátainkba ütközni.
Ha egy korlátlan internet-előfizetés ezt nem kompenzálja akkor semmi. Igencsak úgy néz ki, hogy nincs több mentsvár, vállalnunk kell saját magunkat saját magunk előtt is. Ez a feladat rád is ugyanúgy vár.

(#50) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Figyelj Algieba, ha azt írtad volna, h minden férfi malac, azon senki sem akadna ki, max magára ismerne. :DDD De ne felejtsd el, h sok férfi csak azért nem üt meg egy nőt még ha rászolgált is, mert nő. De akkor ne éljünk már ezzel vissza. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.