Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) b.


b.
félisten

úristen, a cikk elején belinkelt 2005 ben megjelent cikk,a Zalman házról. Lefordultam székről. Brutális.csillogó szemmel olvastam. 350 ezer akkoriban egy házért és azok a hardverek. Öröm volt olvasni ilyen dolgokról. Ez nagyon hiányzik manapság a számítástechnikából.vagy innen a cikkírásból csak, nem tudom.. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#52) #10691584 válasza tecsu (#48) üzenetére


#10691584
törölt tag

Kb. annyi az összefüggés, hogy unatkozol és baromságokat álmodsz a "számba" mert itt megteheted, a valóságos világban meg nem :U Régen volt valami rajzfilm sorozat, asszem smurffs vagy mi a bánat. Volt benne egy szemüveges forma, most így hirtelen az jutott eszembe

(#53) nyunyu válasza davidsone (#50) üzenetére


nyunyu
félisten

ZALMAN bill?! WTF? ez eddig is volt v csak nekem újdonság?

Egy idoben fent volt valamelyik modelljuk a billzet ajanloban, mint legolcsobb mechanikus billzet, de aztan lekerult onnan.

Szoktuk ugyan mondani, hogy a Kailh is jobb, mint a legtobb gumimembranos, de ha 1-2 ezerrel dragabban rendes Cherry MX is kaphato, akkor nem kerdes, hogy melyiket kell venni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#54) nyunyu válasza ViZion (#49) üzenetére


nyunyu
félisten

És kb. a kompaktvizet is ők "találták fel", ráadásul passzív toronnyal... a PH! teszt 2005-ös, nah akkoriban szűzlányokat adtunk volna sokan egy ilyenért:

Reserator eleg hirhedt szokokut volt.

Mondjuk en sem jartam jobban anno az Asetek motyokkal. :DDD

Egyebkent most dobtam ki lomtalanitaskor egy ~15 eves ZM80A-t, meg egy CNPS7000AlCu-t.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#55) #10691584 válasza nyunyu (#54) üzenetére


#10691584
törölt tag

Akkor még legenda volt. Mára vicc.

(#56) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Pont ugyan így néz ki az 1500 forintos billentyűzetem.

(#57) davidsone válasza nyunyu (#53) üzenetére


davidsone
addikt

:R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#58) Vesa


Vesa
veterán

Ennyiért Roccat Ryos FX inkább...
Más kérdés, hogy alapvetően irtózatos átverés az egész gamer hülyeség. A 3 forintos RGB LED-ek nem indokolnak ilyen magas árat, de a mechanikus kapcsolók sem. 30k max.
Ez a Zalman meg szinte semmit nem tud a konkurenciához képest, kár volt ezzel így kijönni.

A tudomány a valóság költészete!

(#59) nyunyu válasza Vesa (#58) üzenetére


nyunyu
félisten

Szamolgassunk:
- oldschool billzetvezerlo ICk helyett egyre tobb billzeten latni mikrokontrollert: 5$ egy Arm Cortex M4, Arduinokon levo USBs Atmelek is kb. ennyibe fajnak.
- PCB? 32$-ert lehet kapni kis szerias TKL elektronikat hazhozszallitva, mennyi lehet vajon egy nagy tetelben gyartott full billzete? SMD diodakkal, ellenallasokkal szerelve sem hinnem, hogy tobb.
- Cherry MX darabja 0.35-0.4$, utobbival szamolva 42$ egy 105 gombos billzet (Gaote kapcsolokat mar harmadaert is lehet kapni...)
- Cherry G99 stabilizatorbol kell 6 rovid, 1 hosszu: ~5$ (fogalmam sincs, hogy a Costar stab mennyivel olcsobb)
- programozhato RGB LED 0.07$/db, ~8$ a full billzetnyi
- kupakszett? 15-20$-ert hanyjak a kinaiak a vilagitos verziokat
- muanyag haz? nem hinnem, hogy 10$-nal tobbe kerul
- USB kabel+csati: 1$?

Eddig ez 120$ Cherry MXekkel, 95$ korul noname kapcsoloval.
Fem backplate az opcionalis, de nem hinnem, hogy 20$-nal tobbel emelne meg a kesz billzet arat.

Ehhez kepest a korabban linkelt kinaiak 45$-ert osztogatjak a kesz billzetet noname kapcsoloval, ha rendelsz ezret, ugyhogy elegge rossz arakkal szamoltam :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#60) #10691584 válasza nyunyu (#59) üzenetére


#10691584
törölt tag

Az alps már felhagyott a billentyűzet kapcsolók gyártásával? Nekem valahogy jobban bejöttek, mint az MX-ek

(#61) XuChi válasza nyunyu (#34) üzenetére


XuChi
addikt

Bocsi, összekevertem a dolgokat. Ez az Deluxe 250. :R

(#62) tDr1v3r válasza #10691584 (#60) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Fel, de van helyette Matias - ami igazából nem ér fel az Alps-okhoz, de (elvileg, nem próbáltam) jobb mint egy clicky vagy tactile MX.

Én nem erőltetném az alps-t a keycapek miatt... ha már különlegest akarok akkor inkább Topre.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#63) GamerLaci123 válasza ViZion (#49) üzenetére


GamerLaci123
tag

"Szűzlányokat adtunk volna egy ilyenért"
Kiégtem :DDD

"It means nothing to me, to mean anything to you"

(#65) csakszabi


csakszabi
csendes tag

Nem értem miért lesz egy billentyűzet attól gamer, hogy mechanikus.
Elég sok helyen vannak "nem gamer" mechanikus billentyűzetek, sőt(!) őszintén szólva nagyon kevés a gamer mechanikus billentyűzet, csak így könnyebb eladni drágábban.

(#66) Highground


Highground
aktív tag

Van itt ZM-K900M tulaj, aki érdemben tud nyilatkozni a billről? Most elég jó áron hozzá lehet jutni, de hezitálok.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.