Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xEon1337


xEon1337
őstag

Szemétre velük! ;]

"Less but better" - Dieter Rams

(#2) Atti777


Atti777
senior tag

Csak egy apró észrevétel, a második oldalon lévő felső képen is a mechanikus modell van

Az egyszerű vonalvezetés tetszik, de az áruk elég vicces

Путин, иди нахуй!

(#3) Sebestyen01


Sebestyen01
őstag

Kailh kapcsolok, es 49k arcedula :Y Siker termek lesz minden bizonnyal! Ennyiert mar billentyuzet is van a picon, nem csak szemet! :K

(#4) tecsu


tecsu
addikt

"Mint mechanikus társánál, itt is kellő hangsúlyt fektettek a klaviatúra stabilizálására. Alapállásban öt gumitalpra támaszkodik, így valószínűleg heves akció közben sem fogjuk eltolni az asztalon, sőt megemelt állapotban sem lesz ilyen problémánk, ugyanis az egy fokozatban kihajtható lábak végén is gumi van."

Nem kötekedek, csak nem értem: Mit vagytok úgy oda a gumitalpaktól? Én mit nem adnék egy jobb megoldásért! MINDEN billentyűzetemről lejön egy-két ilyen gumivacak, amit ragasztgathatok vissza (ha még megvan).

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Még mindig nem értem ennek a színes csillivilli okádék rgb ledeknek az értelmét, valaki homályosítsa fel lényem ezügyben. :D

(#6) tecsu válasza hemaka (#5) üzenetére


tecsu
addikt

Úgy lenne értelme, ha bizonyos billentyűket más színnel jelölnél meg az adott játék / program funkcióinak megfelelően a te kényed, kedved szerint.
Így, mint RGB LED :-D csak reklám, csaló marketing szerepe van.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#7) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nem vágtam hanyatt magam ettől a billentyűzettől :)
11 éve vezetékes Logitech Wavet használok, de amíg "él" maradni fog. A csuklótámasza pedig egy misét megérne olyan kényelmes :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8) #52815360 válasza hemaka (#5) üzenetére


#52815360
törölt tag

http://www.razerzone.com/chroma-workshop

Játékra klikkelve látod, mit ad hozzá a világitás.

(#9) thomeef válasza hemaka (#5) üzenetére


thomeef
őstag

Sok értelme nincs, de pl. amik egy színnel jönnek billentyűk, azok az esetek 90%-ban piros háttérvilágítást kapnak, ami nem hogy nem szemkímélő, de egyenesen irritáló. Így én speciel ezért vettem corsair strafeből rbg-set, és nem a simát, mert így bármilyen színt be tudok állítani. Általánosságban a fehér, világoskék megoldások a legjobbak, én is így használom.

Egyébként ez a zalman drága és ronda, és a minőség sem sugárzik róla képek alapján. Ennyiért még mindig Corsair Strafe...

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Soha nem vennék még egyszer csuklótámasz nélküli, nem magyar kiosztású billt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) Tsebacsi válasza hemaka (#5) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én a logitechemnél élvezem, hogy olyan háttérszínt tudok beállítani, amilyen éppen a hangulatom, vagy ami az adott szapszakhoz/fényviszonyokhoz képest a legideálisabb. Az más kérdés, hogy az az ötlet még jobb lenne, hogy ha gombonként tudnánk testreszabni a színeket/fényerősséget. Piaci rés, essünk neki! :C

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#12) RECSKA válasza thomeef (#9) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekem a feher es kek bantja a szemem, a pirossal nagyon elvagyok ;)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#13) #06658560 válasza thomeef (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem is a fehér zavaró, a kék egyenesen irritáló. Piros a kellemes.

(#14) vaakuum válasza Tsebacsi (#11) üzenetére


vaakuum
addikt

Én egy olyan billentyűzetet tartok piaci résnek, ahol soronként lehetne egy hernyócsavarral állítani a karakterek jobra vagy balra történő eltolását az alatta-felette lévőkhöz képest...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#15) Tsebacsi válasza vaakuum (#14) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem rossz! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16) XuChi


XuChi
addikt

Sajnálom, hogy egy ilyen gyártó mint a Zalman ilyen szintre alacsonyodott :( Pedig anno a Zalman házaim messze túlszárnyalták a konkurenseket (gs1000, vf1000 hűtő stb). Mostanra meg olyan, mint ha egy bazári két pálcás noname szutyok lenne :((

(#17) Dominó85 válasza xEon1337 (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

Valahogy pont ez jutott eszembe nekem is. Bazári, egyszerű 1.000 forintos kinézet. Oké, hogy belül már nem az, de a Logi G105-öm bizony nem cserélném le ezekre. Ráadásul az enyém Magyar, nagy enteres. :D

* Péter - 06302461862 *

(#18) Sebestyen01 válasza #52815360 (#8) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Aztaaaaaaaaaa, enelkul mar nem is tudnam mit is nyomkodok :U

(#19) ivana


ivana
Ármester

Ez nagyon gagyi ennyiért, kailh, meg szemétre való keycapek. Ennyiért már double shot pbt is van...

Dominó: Azért hiába gagyi, meg drága a logi g105-nél még a kailh is sokszor jobb.

[ Szerkesztve ]

(#20) hemaka válasza thomeef (#9) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jo persze, legyen valtoztathato, nem is azt mondom. Hagy keresse meg mindenki azt a vilagitast, ami a szemenek a legjobb. De ez, hogy szivarvany meg ahol nyomogatod jon a szintiboy effekt, kegyetlen. :D

(#21) Dominó85 válasza ivana (#19) üzenetére


Dominó85
veterán

Azért jobb, mert az enyém membrános és iszonyat halk, ez meg hangos és mechanikus? Tudom, hogy a G105 belépőszint, de előtte majd 7 évig nyúztam egy G11-et és csupán a kora miatt cseréltem le. Szóval nem kell sírni egy klavinál ha minőségi membrános. A mechanikus a mai trend, ennyi.

* Péter - 06302461862 *

(#22) WOLFPUNTO


WOLFPUNTO
tag

Nagyon el vannak árazva. El sem gondolkodtam a vásárláson sem azon, hogy érdekel-e a cikk vége előtt még mielőtt megláttam az árat. Utána már biztos voltam benne, hogy soha nem lesz ilyen az asztalomon...még az olcsóbb variáns sem kecsegtet semmi különlegességgel, vagy jó megjelenéssel, hogy valaki azt válassza :W

(#23) vjozsef válasza ivana (#19) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ez nagyon gagyi ennyiért, kailh, meg szemétre való keycapek.

Manapsag divat a Kaihl-t fikazni, ertelmetlenul es indok nelkul.

Ennyiért már double shot pbt is van...

Hol is?

(#24) kretenallat válasza Dominó85 (#21) üzenetére


kretenallat
senior tag

hagyd, ez hitvita. még soha nem sikerült egyetlen lelkes rajongót sem meggyőzni arról, hogy a mechanikus billentyűzete nem felsőbbrendű. én egy 2006os g15öt használok, az egyetlen bajom vele, hogy hatalmas (mióta kisebb asztalom van)...

meg egyszer lettek ledek cserélve, mert pár megadta magát (valsz a CS meg hasonlók hibája xD)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#25) #20655360


#20655360
törölt tag

50 rongy, egy tacskó design kinézetű billért? Kösz nem. :)
25-öt viszont adnék érte, magyar kiosztással gond nélkül. (A semmilyen design is jobb, mint a kínai piacos, fröccsöntött gaming okádmány. Az itthon kapható modellek nagy része ilyen sajna.)

(#26) tecsu válasza #20655360 (#25) üzenetére


tecsu
addikt

Mi az a "tacskó design", ha a helytelen helyesírástól eltekintünk? :-D

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#27) #20655360 válasza tecsu (#26) üzenetére


#20655360
törölt tag

tesco-s, olcsó, igénytelen szeméthalmaz, amit a bolttal (sőt, az egész bolthálózattal) együtt kéne felgyújtani. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Ez a termek szanalmas... Rarakjak, h gamer, es egy 2300 forintos klavit 12ezerert akarnak eladni... Mert GAMER. Semmi gamer funkcioja nincsen...
A vilagitos meg a csucs... Nem is lehet ra semmit mondani... Assak el magukat ;) :D

-

(#29) ivana válasza vjozsef (#23) üzenetére


ivana
Ármester

ertelmetlenul es indok nelkul :W Hogy is mondjam nem a megbízhatóság mintapéldánya.

Hol is? Például

(#21) Dominó85 Minőségi rubber dome nem sok van pl. thinkpad bill. Minőségi membrános az meg a Model M ;] Mert amúgy az is membrános.

(#30) Killer01


Killer01
őstag

Rondák is, sz@rok is, drágák is.... csak a Zalman név nem fogja eladni őket, kár értük.

(#31) vjozsef válasza ivana (#29) üzenetére


vjozsef
senior tag

Jo a linked, kar hogy nem olvastad el, mert:

"products listed with free shipping are eligible for standard domestic shipping at no additional charge."

Jo esetben a vamon meg afa-t is kap, akkor hol is tartunk?

(#32) nyunyu válasza vjozsef (#23) üzenetére


nyunyu
félisten

Manapsag divat a Kaihl-t fikazni, ertelmetlenul es indok nelkul.

Cikkben irja:

Nagyon alaposan odafigyelve feltűnt, hogy a Zalmannál egy leheletnyivel egyenetlenebb a gombok nyomásereje, mint azt egy Cherry MX-es modelltől megszoktuk

Ez tipikus Kailh jelenseg, nem konzisztens a gombokba szerelt alkatreszek minosege/merete, emiatt nem ugyanolyan erovel nyomandoak az egyes gombok.

Meg szoktak szidni, hogy a kapcsoloik stemje sem olyan sima, mint a Cherryke, Gateronoke, igy enyhen erdes erzetet nyujt gepeles kozben, egy pillanatra meg-megakadhat a gomb.

Ennyiért már double shot pbt is van...
Hol is?

Vortex doubleshot PBT szett 40$ korul.
De nemreg linkeltem a billzet topikba valami kinai doubleshotot 25-30$ korul.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) XuChi


XuChi
addikt

Logitech k120 billetyűzetet nyúzok kb 10 éve. Vettem anno kemény 3500Ft-ért :) Mai napig hibátlan. Ha meghal, akkor is ilyet fogok venni. Nagyüzembe mennek vele a játékok, gépelés valon megy rajta. Ennyit a gamer billentyűzetekről. Semmi értelme egyiknek sem!

[ Szerkesztve ]

(#34) nyunyu válasza XuChi (#33) üzenetére


nyunyu
félisten

Logitech k120 billetyűzetet nyúzok kb 10 éve. Vettem anno kemény 3500Ft-ért :)

5-6 eve jelent meg az a modell.

Pont azt nem, de a multimedia gombos tesojat (K200) nyomkodtam kemeny 2 hetig, annyi boven sok volt belole, annyira osszevissza jartak a gombjai, hogy anyam 5 eves szetkopott L Valueja is alkalmasabb volt nala gepelesre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35) nyunyu


nyunyu
félisten

Csak megtalaltam az ultraolcso kinai RGB hattervilagitasu mecha linkjet.

Kemeny 45$-ert adjak a komplett billzetet, ha rendelsz 1000 darabot.

Ebben kevesbe rossz noname kapcsolok vannak, mint a Zalmanban, es ranezesre fem a billzet teteje.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#36) #10691584


#10691584
törölt tag

Egy Das Keyboard 4 Pro 47-53e körül kapható. Ez mivel is tud többet :F Zalmanéknál elgurult a tabi..

(#37) ViZion


ViZion
félisten

Megint valaki a névvel akarja eladni a... ezeket. Nem szerény haszonnal, ahogy előttem írták már, ez a szint jóval olcsóbb más márkáknál.

Nekem világításban a narancs-vörös-fehér ami OK, kéket nem bírom... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38) tecsu válasza #20655360 (#27) üzenetére


tecsu
addikt

Már értem. :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#39) ivana válasza vjozsef (#31) üzenetére


ivana
Ármester

Vám 0Ft mert számítógép periféria, ha áfát kap is innen 40 ezer alatt van. És ez ugye dye sub pbt meg cherry.

(#37) ViZion Annyira azért nem jól csengő név ez.

[ Szerkesztve ]

(#40) #10691584 válasza ivana (#29) üzenetére


#10691584
törölt tag

A model m-ben hol látsz te membránt? :U Kivéve persze a magyaroknak szánt verziót, aminek csak a burkolata model m.. (made by UK)

(#41) ivana válasza #10691584 (#40) üzenetére


ivana
Ármester

Benne ;) (Miután az van és szedtem már szét :U ) Ja igen és US English kiosztású. Minden model m membrános, csak a model f pcb-s ettől függetlenül persze a kapcsoló mechanika buckling spring, csak az érzékelés membrános.

(#42) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Anno hűtőkben utaztak először, ha jól emlékszem és nem igen volt vetélytársuk egy időben a "felvilágosultabb" tuning-osok körében a legendás AL-CU hűtőjükkel. Meg elég jó bordákat is gyártottak anno. Azóta kb. az a helyzet velük, mint az Abit-al volt anno, csak az ő hanyatlásuk úgy látszik jóval lassabb ütemű és még 2016-ig is kitartott.

Biztos volt valami kavar egy időben a céggel, amitől "megzavarodtak", más különben rég vissza tértek volna, vagy el sem hagyták volna azt, amihez a legjobban értenek/értettek...

(#43) #10691584 válasza ivana (#41) üzenetére


#10691584
törölt tag

Eddig úgy tudtam a "membrane"-t a rubber dome szinonimájaként használják, de ahogy látom guglizás után, membrane-nek nevezik a fóliát is, ami a kapcsolók alatt van. De akkor következő dolgom az lesz, hogy megfejtsem miért nevezik a kozmikus brane-eket brane-eknek.. Egyik ok eddig épp a "rugalmasság" volt
Nekem egyébként rubber dome-os van, amilyet még életemben nem láttam előtte. Fix kábeles, magyar kiosztás, manufactured in united shitdom.

(#44) ivana válasza #10691584 (#43) üzenetére


ivana
Ármester

A membrán az ilyen magyaros dolog, mert ugye az egybe gumi izé is rubber dome, meg a scissor is, de mindkettő alatt membrán van. A membrán az a vastagréteg technológiával műanyag lapra felvitt áramkör ami érzékeli a lenyomást. Angol oldalakon inkább a 'rubber dome' az elterjedt megnevezés. Félreértés ne essék abból is van egész jó, de egy rubber dome minél kisebb annál jobb. ;)

(#45) #10691584 válasza ivana (#44) üzenetére


#10691584
törölt tag

Akkor ez olyasmi hungarikum lehet, mint a "puffer" :D De az hogy lehetséges, hogy magyarba gumisat kreáltak :F

[ Szerkesztve ]

(#46) ivana válasza #10691584 (#45) üzenetére


ivana
Ármester

Van magyar rendes buckling spring is. Csak ritka mint a fehér holló.

(#47) #10691584 válasza ivana (#46) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nem az a lényeg, hogy magyar legyen, hanem hogy hogy volt képük gumisat kiadni. Életemben nem hallottam gumis model m-ről most meg itt egy a szobában. Olyan, mintha kimondottan a magyarokat "tisztelték" volna meg vele. Rasszizmus? :D Egyébként 96-os gyártmány.

[ Szerkesztve ]

(#48) tecsu válasza #10691584 (#47) üzenetére


tecsu
addikt

Most az jön, hogy az angolszászok nem csak nem segítettek nekünk '56-ban, hanem egyenesen lebeszélték Francisco Francót, hogy segítségünkre legyen a 100 ezres seregével? :))
A billentyűzettel - szerintem - azért nincs ilyen összefüggés. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#49) ViZion válasza ivana (#39) üzenetére


ViZion
félisten

Hűtésben az volt. Azóta mondjuk eltelt jó pár év, lehet már nem annyian ismerik.
Ilyen szépeket is csinált:

És kb. a kompaktvizet is ők "találták fel", ráadásul passzív toronnyal... a PH! teszt 2005-ös, nah akkoriban szűzlányokat adtunk volna sokan egy ilyenért:

tecsu: hát nem tudom, de nekem ez eddig is gyanús volt. :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50) davidsone


davidsone
addikt

ZALMAN bill?! WTF? ez eddig is volt v csak nekem újdonság?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.