Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) sisley76


sisley76
tag

Félő a tesztek és a video-k alapján, h nincs OIS. Annak ellenére, h írja a Vernee oldal a mai napig.
Szerintetek?

(#452) pemate


pemate
csendes tag

Helló kedves mindenki.

Tapasztalatokat keresni jöttem, de meglepődve látom, hogy mindenki csak várja a telefont. Én egy hete használom lassan (magyar cégtől vettem) és ha így alakul megosztanák pár dolgot.

Eddig felfedezett hibák:

Hangszóró elég halk

USB c hiánya

A gyári kamera app néha kiírja, hogy nem tud csatlakozni a kamerához. A képet elkészíti, de menteni nem tudja. Közben videó megy, és az előlapival is működik. Másik kamera app-pal nincs ilyen probléma. Fényképek minősége megfelelő fény esetén nem annyira rossz. Viszont a két hátsó kamerát nem tudom értelmezni, szerintem az egyik nem csinál semmit :)

Elvileg nagy az akksi, de nekem ugyanúgy egy napot bír, mint az Apollo lite.

Amik jók:

Bluetooth kapcsolat hibamentes
Értesítő led nagyon erős
Mikrofon jó
GPS jó
Térerő jó
A beszélgetés minősége kihangosítva is jó minőségű (Apollo Lite-hoz képest sokkal jobb)
Kijelző képe szép, de semmi extra, vékony keret felül és oldalt

Pár kép:

https://drive.google.com/open?id=19J7d8rt_RwTu8OhP-i2ocpYM0W42zsEM

Várom mások tapasztalatait, különösen a kamerával kapcsolatban!

Máté

(#453) tkornel


tkornel
csendes tag

Egy újabb teszt:

[link]

(#454) Darth11 válasza pemate (#452) üzenetére


Darth11
aktív tag

Köszi, nekem bőven megfelel a képek minősége, nem vagyok egy nagy fotós, szinte alig használom, így ami pozitívum az nekem sokkal hangsúlyosabb :)

Az usb c-s mizériát nem értem, miért olyan hatalmas feature, azt leszámítva, hogy bárhogy be lehet dugni?

A youtubeon egy fickó az open camera app-ot használja, és ő minőségi javulást tapasztalt, főleg a videók terén.

Remélem most már lassan elér európába a kínai szállítmány.

(#455) pemate válasza Darth11 (#454) üzenetére


pemate
csendes tag

Helló!
Az usb c nekem azért nagy mizéria, mert az előző két telefonom olyan és mindenhol c-s kábeleim vannak :)
Vannak persze más előnyei is, de leginkább ez a gondom vele.
Open camera cuccot próbálgatom én is, de videóknál nagyon lassúnak tűnik vele a kamera, bár lehet rosszul emlékszem. Valamint azzal a 2x optikai zoom nem használható.

+1 az előzőből kimaradt: az ujjlenyomatozás is egész jól működik

Maga a telefon masszív, minőségi benyomást kelt, sajnos kissé vaskos.

[ Szerkesztve ]

(#456) Darth11 válasza pemate (#455) üzenetére


Darth11
aktív tag

Jaa, nekem meg csak microusb-s kábeleim vannak, így nekem direkt jó, hogy nem c-s :D

Hát bízzunk benne, hogy lesz frissítés a kamerával kapcsolatban, ha egy kicsit utolérik magukat a gyártással, talán lesz idejük foglalkozni a szoftveres problémákkal is (már ha egyáltalán csak szoftveres a probléma). Ez a "kisebb új" cégek hátránya :(

[ Szerkesztve ]

(#457) pemate válasza Darth11 (#456) üzenetére


pemate
csendes tag

Azért a micro usb kábeleknél figyelj oda, mert a legtöbb nem fog átvinni 2,4 ampert, csak felet.

Sajnos a Vernee nem arról híres, hogy nagyon serényen küldözgetni a frissítéseket a telefonjaira.

(#458) Darth11 válasza pemate (#457) üzenetére


Darth11
aktív tag

A töltő elvileg csak 2 amperes. A G3-hoz kapott kábel tökéletesen átvitte, meg hát amit ehhez adnak csak jó lesz. Az irodában meg mindegy, ott egész nap be van dugva kb, mindegy mennyivel töltődik.

Ha adnak ki az sem mindig javít a dolgokon, olvasva a Thor updatejeit. Ott már vagy három volt, de állítólag semmit nem javult.

(#459) pemate válasza Darth11 (#458) üzenetére


pemate
csendes tag

A saját töltője lehet hogy 2 A, azt ki sem vettem a dobozból, de az autóban simán felvett 2,4-et. Veszi 0,5-tel is a töltést, csak úgy vagy 5 óra mire felölt.

(#460) AMILO1510 válasza tkornel (#453) üzenetére


AMILO1510
csendes tag

"A mérlegen 205 grammot nyom a 15.78 x 5.77 x 0.76 centiméter méretű készülék".Akkor menny 5,77szélesi? Vagy ez a teszt se hiteles

(#461) pemate válasza AMILO1510 (#460) üzenetére


pemate
csendes tag

szia, 7,4 cm széles

(#462) matthews


matthews
aktív tag

Hali!

Valaki segítsen. A rendeléstől számítva kb. mennyi idő múlva várható az sms a DPD-től?

Köszi a válaszokat.

"No brain, no problem"

(#463) Darth11 válasza matthews (#462) üzenetére


Darth11
aktív tag

GB-n jelenleg november 21-et írnak, mint első lehetséges szállítási nap. A vernee oldalán van sok másik bolt, akik talán hamarabb szállítanak. Arról nem beszélve, hogy az sms után is még több hét a szállítás, hacsak nem DHL-el kéred.

(#464) matthews válasza Darth11 (#463) üzenetére


matthews
aktív tag

Köszi. Igazából az érdekelne, hogy mennyi idő telik el a rendelés időpontja és a DPD-s sms megkapása (de rossz szó) között?
(Amúgy nem DHL-es az enyém is. :) , feleslegesen nem költünk! :D )

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#465) Darth11 válasza matthews (#464) üzenetére


Darth11
aktív tag

A rendelés napján érvényes dispatch dátum számít elvileg, de ez sem szent írás :) Mikor rendelted?

(#466) matthews válasza Darth11 (#465) üzenetére


matthews
aktív tag

November 7-én.

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#467) Darth11 válasza matthews (#466) üzenetére


Darth11
aktív tag

Akkor vszg november végén fogják feladni, ha kicsit belehúz a vernee a gyártásba, akkor talán hamarabb. Szerintem idén már ne nagyon várd :(

(#468) matthews válasza Darth11 (#467) üzenetére


matthews
aktív tag

Neeem. Nem várom. Azt írtam is anno, hogy januárra számítok. Csak láttam is itt több intervallumot (pl.: 10.08.-10.23-án kapott sms-t) és kíváncsi vagyok mennyi volt az "átlag" idő ami eltelt rendelés és SMS között....
Mert én tegnap megkaptam este az SMS-t az ugye 6 nap. Másnak 15, volt akinek 12 nap, szóval hektikus nagyon...

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#469) Darth11 válasza matthews (#468) üzenetére


Darth11
aktív tag

Amúgy simán lehet, hogy tök kamu az, hogy feladták, mert 3-4 hete tartanak elvileg anglia felé a telefonok, valaki meg 10 nap alatt megkapott mást. Lehet várnak egy bizonyos számú rendelést és majd egyszerre fogják küldeni. Az meg hogy megrendelték a dpd-t csak a vásárlók megnyugtatását szolgálja, idővel kiderül.

(#470) matthews válasza Darth11 (#469) üzenetére


matthews
aktív tag

Nekem csak annyi van írva, hogy "Packed", tehát összecsomagolva (vagyis még nem kapták ők se meg a Vernee-től :D ), tehát még szó sincs elindításról... :)

Neked a DPD oldalán még mindig "on it's way" van ?

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#471) Darth11 válasza matthews (#470) üzenetére


Darth11
aktív tag

Igen, ezért gondolom, hogy bevárnak x darabszámú rendelést Európába.

(#472) Bandi67


Bandi67
csendes tag

Sziasztok!

Én is rendeltem egy Vernee Mix2-t, és 9-én kaptam sms-t a DPD-től, hogy 2-5 munkanapon belül kiszállítják. A Rendelést október 10-én adtam le.

Viszont sehol nem találok hozzá tokot, csak flip-eset (amibe bele kell ragasztani......). Van esetleg valakinek infója, honnan lehetne szilikon tokot ill. kijelző védő fóliát kapni hozzá?

Köszi, A

(#473) Darth11 válasza Bandi67 (#472) üzenetére


Darth11
aktív tag

Szia, Elvileg van hozzá a dobozban első hátsó fólia, és egy szilikon tok is. Én is csak flippeset láttam, azért rendeltem is egyet, mert eddig is hasonló tokot használtam :)

[ Szerkesztve ]

(#474) Bandi67 válasza Darth11 (#473) üzenetére


Bandi67
csendes tag

Szia!

Te is a Gearbest-ről rendelted? Ott nem láttam olyan infót hogy fóliával és tokkal együtt érkezik. :(

(#475) Darth11 válasza Bandi67 (#474) üzenetére


Darth11
aktív tag

Igen, a gb supportja hülyeségeket ír, nem kell velük foglalkozni. Az összes unboxing videón, még a gb-sen is ott a tok és a fólia. Még mindig azt írja a gb hogy, 5,77 cm széles a telefonom és nem támogatja az ota frissítést, holott még egy ota manualt is adnak a dobozban:))

(#476) Darth11


Darth11
aktív tag

A 24-én alin rendelt tok ma megérkezett, már csak a telefon kéne bele :DDD

(#477) golan7


golan7
tag

(#478) Darth11 válasza golan7 (#477) üzenetére


Darth11
aktív tag

Jézusom, csak a feléig jutottam, de már két hülyeséget is írnak! Komoly tesztelők lehetnek ;]
Mindenhol írják a gyorstöltést (még tesztvideó is van róla) és, hogy IPS LCD a kijelző, vicc.

Elvileg az 5GHz-es wifit is tudja, itt azt írják nem, brutál szar teszt, tele hülyeségekkel

[ Szerkesztve ]

(#479) tkornel


tkornel
csendes tag

Tényleg ennyire szar benne a GPS?? Nekem néha szükségem lenne rá.

(#480) Darth11 válasza tkornel (#479) üzenetére


Darth11
aktív tag

Szerintem meg sem nézték, akkora hülyeségeket írnak, hogy simán kinézem belőlük, hogy a korábbi helio p20-as teszt eredményeket másolták a tesztbe ;]

MediaTek 6757, az a P20-as széria, ebben a MTK6757CD, azaz a P25-ös proci van.

"Nem véletlen, hogy a Bluboo S1, a Maze Alpha, Umidigi S2, Elephone S8 gyakorlatilag ugyanezt a hardvert használja"

Egyedül a Maze alpha használja ugyanezt a procit.

Nettó baromság amit írnak. Azoknál a telefonoknál amik a p25-ös procit használják (Mars Pro, Maze alpha) senki nem tapasztalt GPS problémát.
Ha valósak ezek a problémák, akkor szar van a palacsintában :D

(#481) rozmar123


rozmar123
csendes tag

Egy német nyelvű cikk
Sajnos csak google fordító segítségével sikerült nagyjából megértenem. A kameráról elég érdekes dolgot ír.

(#482) pemate


pemate
csendes tag

Helló. Nincs különösebb gond a gps-szel. A telefonon gyárilag van elöl-hátul fólia (hátul feliratos)+adnak még kettőt+szilikon tok. Tudja a gyorstöltést (2,4 A). Mellékelt képen a gps...kb ezt tudja szabad ég alatt 10 másodperc után.
[link]

(#483) Darth11 válasza pemate (#482) üzenetére


Darth11
aktív tag

Megtennéd, hogy megnézed, hogy ez a program mit ír a kamera szenzorra és a memóriára?

Device Info HW

Már több helyen is írták, hogy nem is a sony kamera van benne, ami viszont nettó átverés és csalás.

köszi

(#484) pemate válasza Darth11 (#483) üzenetére


pemate
csendes tag

(#485) Darth11 válasza pemate (#484) üzenetére


Darth11
aktív tag

Köszönöm, hát ennyit erről. Ez már azért nem kis ferdítés, mint ahogy volt a keretekkel meg a renderelt képekkel, hanem konkrétan más alkatrészt raknak a telefonba, ez az ami ithhon már csalás, kínában meg ki tudja, vszg tök normális és senkit nem érdekel :(

(#486) pemate válasza golan7 (#477) üzenetére


pemate
csendes tag

jót nevettem azon a részen, amikor azt írja milyen jó az oled kijelző

(#487) Bjorngolf válasza Darth11 (#485) üzenetére


Bjorngolf
tag

Igy akkor már azért érthető a képek minősége :D nem csak a szoftver rossz ezekszerint hanem a kamera is -_- ez elég szomorú. Én visszamondtam kb 2 hete am a telót. vettem egy H9-et inkább :D oké h dupla annyi de azt kaptam amiért fizettem.
Remélem azért nektek beválik majd ez.

(#489) Tomis válasza #99499520 (#488) üzenetére


Tomis
csendes tag

Én most próbálom lemondani,de állandóan türelemre intenek,várjam ki a 10-25 munkanapot...hozzátennem,hogy 10.10 én rendeltem,tehá bőven túl vagyunk ezen is!
Aliexpressről rendeltem 5 tételt,20 perc múlva le voltak csomagolva és 4.ill 7 nap múlva mind elhagyta az országot!
Érdekes...

Valami ötlet esetleg, a Vernee áb@szására hivatkova nem kérhetjük a visszatérítést?

(#490) pemate válasza Tomis (#489) üzenetére


pemate
csendes tag

Szia. Ez szerintem a gearbest hibája, én haveromnak rendeltem másik telót és egy hónap után sem küldték el. Viszont ahogy visszamondtam a megrendelést, két perc múlva nálam volt a pénz.

(#491) Darth11 válasza pemate (#490) üzenetére


Darth11
aktív tag

Igen, csak ez a telefon már el lett küldve. A 10-25 munkanap a feladástól számít, nem a megrendeléstől. Azt a megrendelést amit nem adtak fel könnyen vissza lehet mondani, de amit feladtak azt már nehezebb.

Én a 16. munkanapnál tartok, ahogy letelik a 25 azonnal írok nekik és visszakérem a pénzt.

A vernee-nek sajnos hiába írnál, sza.... rá, tele hazudták a világot, eladtak több ezer telefont és kész, nem lehet velük mit kezdeni, a világ másik feléről. Az, hogy a vernee kamu adatokkal értékesíti a telefont, nem a gearbest hibája.

Mindenesetre tegnap írtam a Vernee-nek facebookon, persze nem válaszoltak, nem is fognak. Írtam a Vernee italynak is, mert ők még úgyahogy hitelesnek tűnnek, de kb elküldték a mix2 spec oldalát, meg sem nézték amit küldtem nekik. Majd amikor írtam nekik, hogy baszki sony szenzor van a leírásban, de a telefonban valami más szar van, akkor már az alábbi válaszokat adták:

"We need to check, is possible that the suppliers are in alternative, so Sony, Onsemi, Samsung could be used on Mix2
We will check and let you know. Thanks and Regards"

"Sorry for this, we don't know which sensor is really in Mix2, only details from China can solve this misunderstanding ar wrong declaration. Thanks"

Szóval kb bármit mondhatnak, aztán azt raknak bele, amit éppen kikukáztak valahonnan.

Kiváncsi leszek majd a GB válaszára, ha ezt megírom nekik, illetve, hogy ilyen esetben a PayPal kinek adna igazat, biztos meg fogom próbálni.

(#492) pemate válasza Darth11 (#491) üzenetére


pemate
csendes tag

Kíváncsi leszek mire jutsz. Én ugye magyar üzletből rendeltem, tehát 14 napon belül elállhatok a vásárlástól. Nekem ez az opció simán megért egy kis plusz költséget.

Ugyanakkor egyáltalán nem biztos, hogy vissza fogom küldeni. Függetlenül attól, hogy milyen szenzor van benne, egész jó fotókat készít, engem inkább az zavar, hogy néha nem tudja elmenteni a képeket valami szoftveres hiba miatt, meg a halk hangszórója, ezeken kívül nincs panaszom voltaképpen.

(#493) Tomis válasza Darth11 (#491) üzenetére


Tomis
csendes tag

Jaaa,hogy feladástól számítva. 27. Óta va shipped out státuszban,30.án kaptam a dpds smst,azóta semmi...akkor,ha jól számilom,december elejére ide kéne max érnie!
Nincs gond,most is egy Elephone S1en írok,lassan egy éves és szeretem,pedig full alap,még fényképeket is sikerült szépeket csinálnom,szóval a pénzért ez a minőség jár elv annyira nem zavar,csak ez a qva késés,ill.bizonytalanság... lesz@rom,hívom a Partnerot,péntekre itt a V20,emez meh majd megy az apróra,ha netán egyszer mégiscsak ideér!

(#494) Darth11 válasza Tomis (#493) üzenetére


Darth11
aktív tag

Hát ennek a szállítási módnak sajnos ez a hátránya :(

Valószínűleg akkor is megvettem volna a telefont, ha azt írják, hogy "tököm bököm kamera szernzor van benne, de nézd ilyen fasza képeket csinál". Csak az igazságérzetemet zavarja, hogy ennyit hazudnak, így ha tudom vissza fogom szerezni a pénzem.

(#495) matthews válasza Darth11 (#494) üzenetére


matthews
aktív tag

Próbáld úgy, hogy a telefon is megmaradjon és akkor duplán jól jársz. :D

"No brain, no problem"

(#496) Darth11 válasza matthews (#495) üzenetére


Darth11
aktív tag

Nem ez az elsődleges cél, én már beérném egy korrekt válasszal is a verneetől, hogy igen hazudtunk éjjel nappal, bocsi, de azért ígérjük jó lesz, vagy valami hasonló :)

(#497) Tomis válasza matthews (#495) üzenetére


Tomis
csendes tag

EU Expressz?
Már sorry, de az említett Ali-n általában semmit nem kell pluszban fizetni ( igaz, hasonló "nagyobb" értékű dolgot még onnan nem próbáltan kérni ), de 2-3 héten belül middig minden itt volt!

Közben elfogyott a Partneronál a V20...tegnap még volt elvileg...F@ck!

(#498) matthews válasza Tomis (#497) üzenetére


matthews
aktív tag

Nem értem mire gondolsz?
Aliról én is rendeltem sokat de szigorúan 20E alatt, nem akartam a vámmal sz..r..kodni. Ott nagyobb eséllyel szúrják ki a vámosok a nagy értékeket. Gearbestről ez az első rendelésem. Én türelmes vagyok. Majd ideér. Addig ha Nokia 2110-et kell használnom akkor se esek kétségbe. :)

"No brain, no problem"

(#499) matthews válasza Darth11 (#496) üzenetére


matthews
aktív tag

Én eleve nem vártam ennyi rőzséért sokat. Gondoltam, hogy nem minden lesz gyémánt minőség, már csak ha abból indulunk ki, hogy Kínáról van szó. Inkább attól tartok, hogy a szállítás alatt lesz valami, vagy eleve hibásat küldenek. Na akkor lesz nehéz az ügyek intézése.
Én amúgy Redmi Note 4-et akartam, itthonról, volt 39e-ért akciósan, de ennek jobban tetszik a kinézete, ezért döntöttem emellett. Fontosabb volt a viszonylag nagy aksi, ezért is akartam Xiaomi-t. De ez nekem sokkal szebb.

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#500) Darth11 válasza matthews (#499) üzenetére


Darth11
aktív tag

Talán azért az elvárható lenne, hogy az legyen a telefonban, amit ígérnek. Azért ez teljesen más. Ha szar lenne a minősége vagy lassú szar lenne, akkor ok, mert hát csak egy kínai vacak dehogy még nem is az van benne amit bőszen hirdetnek, na az az idegesítő. Mintha vennél egy PC-t, amit i7-es procival hirdetnek, hazaviszed és kiderül, hogy egy régi amd van benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.