Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Solten


Solten
addikt

"...az új generációs Radeonok leghamarabb 2012 elején tűnhetnek fel..."

Ehh, a fene... :(((

:)

Saor Alba

(#2) erdoke


erdoke
titán

Tehát ha jól értem, az Intel kb. akkor kezdi a 3. generációs HKMG-s lapkák tömeggyártását 22 nm-en, amikor a többiek 28 nm-en az első generációst? Ha igen, még mindig megvan az egy év előnyük.

A legjobb aláírás a héten

(#3) keIdor válasza Solten (#1) üzenetére


keIdor
titán

Nem baj, legalább a vásárolt kártyák még jó ideig maradnak és nem vesztenek pikkpakk értékükből. Most kéne egy GTX-580-at venni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) Abu85 válasza erdoke (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Intelnek messze nincsenek olyan követelmények leadva, mint a TSMC-nek. Az NV 500+ mm^2-es lapkákkal dolgozik a HPC-be, vagyis legalább 5 milliárd tranyót pakolnak bele. Ehhez nagyon agresszív tranzisztorsűrűség is kell. Ezekre a dolgokra az Intelnek nem kell figyelnie, és nem is szoktak.
Ez már csak a gyártástechnológiák különbségéből is látszik. A PineviewDC Atom és az AMD Zacate lapkák mérete közel azonos, egészen pontosan az Atom 87 mm^2, míg a Zacate 77 mm^2. Az előbbi 45, míg az utóbbi 40 nm-es gyártástechnológiával készül. Azonos gyártónál csak a full és a half node különbségével ez azt jelenti, hogy az AMD-s lapkába kb. 200 millió tranyó kerülhet, mivel a PinetrailDC 176 millió tranyót tartalmaz. Ehhez képest a Zacate 380 millió tranzisztort tartalmaz. Ez a különbség a TSMC-nek köszönhető, hiszen a gyártástechnológiájuk sokkal jobb tranzisztorsűrűséget enged meg.
Nyilván a TSMC egy bérgyártó, és rengeteg igényt kell kielégíteniük, ami sokkal komplexebb megvalósítást követel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) - = Zk = - válasza keIdor (#3) üzenetére


- = Zk = -
félisten

egyetértek..

lecserélnéd az 5870-edet?:Y...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6) Angel1981 válasza keIdor (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, mindennek van előnye és hátránya is.
Bár nem is olyan régen még 8-12 havonta váltottak csíkszélességet a GPU-k esetében. :)

(#7) Maverick14


Maverick14
tag

Kis pontosítás a hír FPGA-s részéhez:
Az LP technológiát a két cég közül csak az Altera fogja használni a Cyclone V és Arria V sorozatú FPGA-k gyártására. A Stratix V sorozat pedig a HP technológiával fog készülni. [link]
A Xilinx minden 28nm-es FPGA-ját a HPL technológiával fogja gyártani. [link]

My other car is an F-14 Tomcat!

(#8) Abu85 válasza Maverick14 (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Köszi. :R Átírtam.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Boxi88 válasza Solten (#1) üzenetére


Boxi88
őstag

Én kifejezetten örülök neki, ha már megvettem a vga-m, legalább egy rövid ideig had élvezzem, hogy "király" főleg ha már ennyibe kerülnek... de gondolom ezzel sokan vannak még így rajtam kívül. :U

(#10) Segal


Segal
veterán

Ez azámomra nem jó hír én idén a második fél évbe szerettem volna komplett gépet cserélni és titkon reménykedtem egy ilyen technológiás videókariba :(((

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#11) erdoke válasza Abu85 (#4) üzenetére


erdoke
titán

Nem néztem utána a tranzisztor sűrűségnek, de nyilván a lapka komplexitása is számít. Józan paraszti okoskodással ha nagyobb az ismétlődés (L2/L3 cache, sok kis GPU blokk), akkor egyszerűbb nagyobb sűrűséget elérni.
De igazad van, amíg nem nagyon hasonló terméket állítanak elő, nincs sok értelme az összehasonlításnak. Inkább a Global Foundries CPU/APU gyártástechnológiájához érdemes hasonlítani.

A legjobb aláírás a héten

(#12) atti_2010 válasza erdoke (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Inkább a Global Foundries CPU/APU gyártástechnológiájához érdemes hasonlítani.

Ahhoz sem mert valószínű hogy VGA-t is akarnak gyártani így mindkét szempontot figyelembe kell venniük.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#13) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Erről a pipe cleaner chipről van valami info? Gondolok itt esetleges tervezett chip méretre a juniper-hez illetve a barts-hoz viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#14) UnSkilleD válasza DeckardCain (#13) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

sztem a juniper lesz 28nanón esetleg barts, 40-ről 28ra kb felezi a magméretet

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#15) Abu85 válasza DeckardCain (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

130-150 mm^2-es lapkát érdemes csinálni. Lényegében ami belefér. Úgyis csak teszt lesz. :) Valószínű, hogy a Juniper teljesítményét fogják 20%-kal túlszárnyalni. A méretbe több is belefér, de a blokkokat le lehet tiltani.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

Ki tervezte a tsmc logóját? Kinyomnám a szemét neki.

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.