Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) doberman


doberman
senior tag

Juhééé!
Köszönjük Cifu!
:R
:C

8lnu

(#2) Lacza_26


Lacza_26
aktív tag

Ez gyorsan jött, nem is számítottam rá.

Megint "FASzA" lett! :C

(#3) Jeanne d'Arc

Fanatikus, kiemelkedő írás az oldalon

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#4) dark2


dark2
tag

Le a kalappal, kitűnő cikksorozat! :))

(#5) Samtya


Samtya
senior tag

Ez a cikksorozat olyan szinten eszkalálódott, hogy már nem lennék meglepve, ha Cifu az orosz űrhajózás jövőjéről is írna. :)

(#6) Adamis


Adamis
őstag

Zseniális újra! Köszönjük!
(csak így, zárójelben jegyzem meg, hogy vagy az író, és/
vagy a korrektor fárad, mert a második, illetve a negyedik oldalon találtam indokolatlan szóismétlést mondaton belül...) Ettől függetlenül nagy gratula! ;) Várjuk a következőt!

(#7) opr


opr
veterán

Uuuu, ez most egy nagyon kellemes meglepetes volt!
Nem is szamitottam ra, csak rakattintottam a logout-ra mit veszithetek alapon. Elsore fel se tunt, hogy ez uj resz, csak valami furcsa volt, aztan lattam a datumot. Meg egy produktiv hetfo. :DDD

Koszonom a cikket, ismet kivalo lett! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8) #78693120


#78693120
törölt tag

:R Köszönjük! :R

(#9) Cifu


Cifu
nagyúr

A visszajelzéseket természetesen továbbra is köszönöm szépen mindenkinek! :R

@Samtya (#5): Terészetesen a cikksorozat végén a jelenleg ismert terveket is átveszem...

@Adamis (#6): Semmi sem kizárt, sajnos csak este tudom átolvasni és "bughuntolni" még egyet, pedig anno ezt is átolvastam, mielőtt továbbítottam... :(

(Ilyenkor ha valaki talál valami gyatrán megfogalmazott mondatot, bátran jelezze akár itt, akár privátban...)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Kalandor válasza Samtya (#5) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

364-es körzet, másnéven a Logoutszkaja tervezőiroda.

(#11) Cifu válasza Kalandor (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Marshall Kalandorov, jelentem az 10 órás tervet teljesítettük, a megjelent anyagban talált selejtes részelemeket eltávolítottuk.

A dolgozó olvasókat szolgáljuk!

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) Cifu válasza #00784640 (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Javítva. :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) pomorski


pomorski
őstag

Köszi az újabb érdekes cikket!

(#16) DjFlanker válasza Kalandor (#10) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Súlyosan röhögök :D Főleg mert igaz

Cifu, a szokásos kiváló munka, amilyen hosszú, olyan jó :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#17) llax


llax
senior tag

Cifu!
Figyeled a SpaceX legutóbbi (épp folyamatban lévő) startját? Elvileg 7t (a valaha volt legnehezebb polgári kommunikációs műhold) GTO-ra és az 1. fokozat már az OCISLY fedélzetén pihen egy darabban :) Szóval a hirdetett 5,5t(reusable) és 8,3t(exp) GTO kapacitások nagyon nem valósak. Mától bizonyítottan min. 7t reusable. Akkor ehhez 10+t expendable tartozna...

(#18) Cifu válasza llax (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én ketté választanám a dolgot. Az egyik az, hogy 5,5t újrafelhasználható első fokozattal, ennél mindenképpen többet tud a Block 5, szóval ez ugrott.

Viszont nem közölték a pontos pályaadatokat, szóval többen (én is) azt feltételezik, hogy valójában nem teljes értékű GTO-ra vitte fel, hanem egy köztes pályára, mondjuk 250 x 14 000 km, és a többi pályaemelést a műhold maga végzi el. Ne feledd, hogy a 7075kg a hajtóanyaggal feltöltött tömeg, a száraztömeg kb. 3800kg. Szóval feltehetően valami igen hatásos pályamódosító hajtóműve lehet a Telstarnak...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) llax válasza Cifu (#18) üzenetére


llax
senior tag

Mostanra én is látom, hogy van némi turpisság a dologban. A valós "tartalékok" most sem derültek ki. Ill. egyszer már igen, de ott elmaradt a bizonyítás (Hispasat 30W-6 - 6t).

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

Köszönöm, hogy ezt is elolvashattam!

(#22) Samtya válasza Fred23 (#21) üzenetére


Samtya
senior tag

Kellene a Marsra egy-két óceánnyi vízmennyiség, azután megnézném mi alakulna ki belőle.

(#23) kago akira válasza Samtya (#22) üzenetére


kago akira
tag

Köszi szépen :)

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.