Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#159) tupuk válasza Cifu (#158) üzenetére


tupuk
aktív tag

Szia!

köszönöm ezt a külön cikkel felérő összefogalót és eredettörténetet! Nagyon érdekes, mindezekről fogalmam sem volt. Amellett hogy érdekes, bevallom kicsit zavarban is vagyok, bennem egyáltalán nem a gátlástalanul nyomuló Playboy-fiú képe él Muskről, sőt ami azt illeti inkább az ellenkezője.

Amellett hogy láthatóan teljesen otthon vagy a témában és nyilván igazad van, a Playboyos részben biztos hogy nincs igazad. Ezen megakadt a szemem mert ez azért nagyon degradáló... a Playboy fiúk a mának és a hedonizmusnak élő felszínes nőcsábász ficsúrok, akik a kurváik seggéről szívják fel a kokót a luxusjachtjukon. Vannak ilyenek is bőven, színészek, popsztárok, sportolók, milliomoscsemeték, nem is titkolják hogy élnek, büszkén tolják fel a bulizós képeiket a netre. Musk ezzel szemben minimum heti 80 órát dolgozik, nincs is magánélete csak a meló, és kicsit sem olyan kép él róla hogy azzal megy el az élete hogy kurvákkal hetyeg medencék partján.

A nyomulás... hát, ha valamilyen jogsérelem érte akkor szerintem jogos ha beperli akár a NASA-t is, sőt kifejezetten imponál ha valaki be meri perelni a híres és nagy NASA-t. Persze fogalmam sincs mi ez az eset, lehet pofátlanság volt tőle, nem tudom. (Megjegyzem ha a NASA-ra várnánk, a büdös életben nem jutnánk el a Marsra...).

Az hogy lobbi-erőnek megy neki, az sem feltétlenül lehet rossz, pl. neki nagy klasszikus repülőgép (és fegyver)gyártók a konkurensei (pl. a Lockheed) sokunk szemében kifejezetten antipatikus óriások, és akiket nem az innováció vágya, meg a Mars-hódítás romantikus vágya hajt, hanem csak és kizárólag az hogy minél több politikust felvásárolva minél nagyobb állami megrendeléseken gazdagodjanak meg a lehető legjobban. Meg hogy megőrizzék részleges monopolhelyzetüket és piaci erőfölényüket, amivel a lehető legjobban visszaéljenek. És hát ezek a cégek sem a szégyenlősségükről és visszafogottságukról híresek... egy ilyen cégnek keresztbe tenni akár kifejezetten tökös és imponáló dolog is lehet. Persze itt sem ismerem a konkrét ügyet amire utaltál, lehet mégis a rossz oldalon állt Musk.

Nekem valahogy egy szimpatikus, alázatos és persze céljaiért fanatikusan hajtó ember képe jött le róla. Megjelenésében sem az a gátlástalan figura, a mai beszédében pl. egy csomót dadogott. Ráadásul nem csak üzletember hanem mérnök is. Egyszerre visz több céget, főleg a Teslát és a SpaceX-et. Azért ehhez iszonyatos munkabírás kell, és tudás is.

Na mindegy, megmérgezted a bennem élő Musk-képet, többé már nem tudok úgy lelelksedni mint eddig :)

Te, még két rövid kérdésem lenne ha nem bánod, két sorban tudsz válaszolni:
1. Ha nincs Musk, akkor most itt lenne 5-10 éves távlaton belül a reális Mars-hódítás (meg a visszatérő rakéták), vagy sem? (Abban gondolom egyetértünk hogy - ha némi csúszással is - de most már hihető hogy megvalósul a terv.)
Őszintén szólva nekem olyan érzésem van, hogy a technológia akár már több évtizeddel ezelőtt is megengedte volna hogy ember menjen a Marsra. Mégsem mentünk. Tehát kellett valaki aki jön és képest ezt mind szakmailag mind üzletileg végigtolni. És ha Musk nem lenne, akkor most se mennénk. Persze lehet tévedek.

2. Engem nagyon érdekelne az is, hogy ha egyszer megérkezett az első csapat, milyen bázist fognak felépíteni, hogy fognak ott élni, illetve van-e már erre bármilyen terv vagy csak pár látványos renderkép meg videó a médiának de semmi komoly? Ha tudnál olyan cikről ami ezzel komolyabban foglalkozik, azt szívesen elolvasnám ha belinkeled, köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.