Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) gabe8719 válasza joey04 (#39) üzenetére


gabe8719
senior tag

Pusztán arra értettem a dolgot, hogy egy referenciamodellt support szempontjából tényleg felesleges összehasonlítani bármi mással.
Persze abban igazad van, hogy (különösen a felső árkategóriában) simán elvárható lenne ugyanaz a támogatás. Objektíve megragadva a dolgot ez tényleg nem az a tény ami miatt versenybe szállhatna mondjuk az almával bármelyik droid-gyártó, de azért az is ide tartozik, hogy az android szellemisége teljesen más, innen nézve pedig soha nem is lehet majd összehasonlítani (a support szempontjából sem) egy olyan rendszerrel, amit 5 készülékre fejlesztenek összesen, és ugyanott készül a hardver mint a szoftver, ráadásul más gyártó hozzá sem nyúlhat.
A droid lényege ennek épp az ellenkezőjében áll, ezért mindig lesznek támogatói és ellenzői is a rendszernek.

A Samu pedig hiába termel nagyobb profitot, szerintem nem tesz jót a piacnak. Egyrészről a verseny miatt igen, ugyanakkor nekik aztán végképp eszük ágában sincs az alsóbb árszegmensben is "normális" hardvert használni 2012-ben, úgyhogy a pozíciója miatt perpill a Samu szerintem egy komoly gátja annak, hogy az alsóbb szegmensben is egységnyi ár mellett normálisan fejlődjön a hardver. Nyilván amíg 50ezer forintig a Samutól még mindig csak a tonnaszámra feldolgozott MSM7227-et lehet kapni, addig ez nem is fog komolyan megváltozni. Szerintem.

Egyelőre ami a kezükben van az nyilván kevés az üdvösséghez, de ahhoz képest, hogy 2-3 éve még sokan jósolták hogy a gyártó lehúzza a rolót, 2011-ben (mondjuk 2008-hoz képest) hatalmasat léptek előre, és ha ezt a leosztást szépen játsszák meg, szerintem ebből még pár év múlva tényleg bármi lehet. (Különösen, ha elég innovatívak is lesznek, és több termékvonalat is egységesen, egy irányba tudnak fejleszteni úgy, hogy az ötleteket mindenhol egységesen tudják kamatoztatni.)

hunfatal:
Azért az X10 frissítését nem hoznám fel pozitív példának.. Ha nem lett volna közfelháborodás amikor kijelentették hogy nem lesz support, nem csinálták volna meg, pl. ezért is maradt ki a froyo, és ígérték be eleve a 2.3-at, hogy megnyugtassák a kedélyeket, és idejük is legyen összerántani a frissítést.. (Közfelháborodás meg nyilván volt, azért egy vagyonba került anno az X10, úgyhogy rossz vége lett volna ha 2.1-el marad..)

sdd2:
Erről beszéltem. Úgy legyen! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.