Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) mad823 válasza arty (#150) üzenetére


mad823
őstag

A kontrasztcsökkenést jelen esetben a tükröződést csökkentő/betekintési szöget növelő réteg okozza. Persze választhatsz olyan tévét is a sorozatból, amin ilyen nincs, ott magasabb a natív kontraszt. A fentebb linkelt rtings összehasonlítós videó elején jól látszik amúgy a réteg hatása.
Egyszóval az van, hogy ma nincs kompromisszummentes technológia, mindenki olyat választ, ami inkább lefedi az igényeit.

(#152) Cassi válasza arty (#150) üzenetére


Cassi
senior tag

Elhiszem hogy ez probléma, de csak torrenteknél jön elő, ott pedig lehet adaptálódni - ha Samsung TV-d van, akkor nem a DTS-es torrentet kell leszedni és kész.

Alapvetően jó dolognak tartom, hogy a Samsung betart a licencdíjas codeceknek, ahol tud - túl sok van belőlük így is:
[link]

(#153) arty válasza mad823 (#151) üzenetére


arty
veterán

basszus :( márpedig az egy fontos réteg... erre pont a - szerintem - egyik legfontosabb képjellemzőt rombolja? ezt eddig nem kötöttem össze... :(

és míg a tükröződést besötétítéssel/elhelyezéssel tudtad javítani, a kontrasztal nehéz bármit kezdeni (otthon, házilag) :( pontosabban fényárban kell tévézni, akkor nem számít a kontraszt, de az meg növeli a tükröződést, meg úgy egyáltalán: rontja az egész kép élvezhetőségét... :(

(#152) Cassi ennek a dvd korszakban lehetett volna betartani... :) most csak szívsz miatta (és egyébként a dolby digital talán nem licenszdíjas?!)

a samsung nagyon helyesen tart be pl a dolby visionnak (hajrá hdr+), ill. a gsyncnek (hajrá freesync, vrr), de a dts-nek "kicsit" késő/elhibázott/nem konzekvens...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#154) #72042496 válasza Cassi (#152) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem csak torrenteknél jön elő, sokszor a lemezes filmeken eleve nincs sokcsatornás/objektumalapú Dolby sáv. Ezért nem lesz a torrenten se.

(#153) arty: A HDR10+ is licenszdíjas.

[ Szerkesztve ]

(#155) Chaser válasza arty (#153) üzenetére


Chaser
titán

pedig nagyon egyszerű és biztos találkoztál már régen/mostanában notebookkal, ficsörnek' adják el hogy csilli a kijelző, de nem ficsör', valamivel a nyomorult tn panel hitvány színeit és kontrasztját kozmetikázni kell, a csilli bevonat erre tökéletes
matt bevonat "tompít" a színeken és a kontraszton is, csilli pedig még értelmes kijelzőnél is javít ezeken, nyilván az oled sem véletlen csilli

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#156) Cassi válasza #72042496 (#154) üzenetére


Cassi
senior tag

Nem, royalty-free, ott van a belinkelt oldal tetején is. A többi csak egy éves tagsági díj, amiért dokumentációt és minősítési lehetőséget adnak. De ez nem készülékenkénti díj.

(#157) arty válasza #72042496 (#154) üzenetére


arty
veterán

egy display manufakturának az egyszeri 10k szvsz fillér :)
a gond gondolom a per device alapuakkal van... és talán a dts tényleg drága lett... (bár régen erre az volt a megoldás, h csak bitstreamben ment, dekódolás nem, ám samuéknál már az sincs! teljes agyhalál :( )

Chaser: igen és ez a szerencsém :D én ócsó notikat veszek, oda nem jár a fényes... ami jó! :D
és/de ha a tükröződést kiveszed a képből, a fényes felület TÉNYLEG szebb pixelstrukturát ad... tehát értem én, hogy egy otthoni, filmnézős kijelzőn a lehető legjobbat akarják prezentálni (notit azért hurcolod... ott szvsz problémásabb a fényessége)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#158) BusinessGuy válasza arty (#112) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Épp ezaz hogy nem toltam sosem maxra mert felesleges. :)

Viszont mint kiderült amit visszaküldtem oledet hibás volt, miután ismerősnél kb 2 hete meglestem a c9-ét, be is újítottam.
Elnézést tőled és mindenkitől.
Amit visszaküldtem otthoni módban kox 100-as oled fényen nem tudott annyit mint amit alapból 15-20 körül kellene tudnia....
Most működő C9 tulajként nappal 30-40 este 15-20as fényerő bőven elég. A családi Q8fn mellé rakva pedig büntető képe van főleg game módban amiben hajlamosak a review oldalak megfeledkezni miközben az input lagot magasztalják, hogy a local dimming amivel komoly feketét és kontrasztot érnek el a qledeknél, gyakorlatilag porba butul....
Szóval elnézést mégegyszer, én hibáztam. Rohadtul felcseszett a fényerő dolog mert sok helyen írják hogy kevés és miután kiraktam a 65-ös c9-ért egy kisebb vagyont rohadtul felcseszett amit kaptam és láttam gondolván hogy ezt mondják kevésnek... Nem tudom mi lehetett azzal, csak arra tudok gondolni hogy egy hónapokig szarrá hajtott visszacsomagolt kiállítási darab volt...

:R :R

(#159) Cassi


Cassi
senior tag

A napokban írták, hogy az LG Display már 5. negyedéve veszteséges:
[link]
méghozzá nem is kicsit (most durván 100 millió USD havonta). És úgy általában a képernyőgyártók pocsék állapotban vannak, mert a telefonokba és TV-kbe való panelek piaca erősen hullámzik. Nyilván a vírus csak ront a helyzeten. Távolról sem "kaszálás" az OLED-gyártás, mint ahogy sokan gondolják. A Samsung hatalmas befektetése is inkább őrült előre menekülésnek tűnik, mint egy biztos haszonnal járó, kiegyensúlyozott beruházásnak.

(#160) pengwin válasza Cassi (#159) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem ebben az is benne van, hogy ezek a beruházások még messze nem termelték ki a kezdetben rájuk fordított összegeket. Az üzemeltetésük biztos lényegesen gazdaságosabb a korábbi technológiákénál, csak még sok adósságot cipelnek.
Azon sem lennék meglepődve, ha lenne ebben némi kreatív könyvelés is. ;)

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.