Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Egy nagy bukta kezdete!

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#2) #04824576 válasza Robi BALBOA (#1) üzenetére


#04824576
törölt tag

Amíg nem csökken drasztikusan az OLED ára, meg nem jön le a konzumer piacra a microLED, addig ez az irány. Nincs ezzel semmi baj. Alig drágább a sima LCD-nél, és azért észrevehető a különbség.

Am az LG NanoCell-je jobb.

[ Szerkesztve ]

(#3) dabadab


dabadab
titán

A hír marhaság. Nem a QLED-re (ami gyakorlatilag egy sima VA LCD némi körítéssel), hanem a QD-re hajtanak, ami egészen mostanáig kísérleti technológia, nincs belőle semmi a piacon és működését tekintve kb. OLED + quantum dot lesz.

DRM is theft

(#4) Robi BALBOA válasza #04824576 (#2) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Azért igen drága egy Qled ahoz képest, hogy igazából csak egy LCD.
Oled drága, de már simán kapni 300k körül(kis szerencsével alatta), főleg tavaji modelleket, ez már sok embernek ingerküszöbén belül van, ez alatt meg szerintem nagyon Qledet sem kapni.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#5) dabadab válasza Robi BALBOA (#4) üzenetére


dabadab
titán

"Azért igen drága egy Qled ahoz képest, hogy igazából csak egy LCD"

Attól függ, hogy milyen, a termékpaletta alja meg teteje között van egy háromszoros szorzó. A legolcsóbb 55"-ös QLED most így gyorsan körbenézve már 250k-ért van, OLED meg 350k fölött.

DRM is theft

(#6) #04824576 válasza Robi BALBOA (#4) üzenetére


#04824576
törölt tag

Sztem nézz utána azoknak az áraknak, mert nagyon nem jól mondod.
Samsung QLED Tv már van 160k-ért is (43"). Ugyanebben a méretben egy sima Samsung LCD 100k. Arányaiban sok, mert másfélszeres az ára a QLED-nek, de konkrétan 60k a különbség. Annyi különbség meg van képminőségben, hogy megérje a felárat sztem.

Szerk.: Am meg mint az elsőben említettem, sztem az LG NanoCell-je jobb. Jobb a képe, mint a QLED-nek, és nincs akkora felára sem. Konkrétan LG-nél NanoCell TV-t 55"-os méretben lehet kapni 180k-ért. Jelenleg ár/érték arányban a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#7) dabadab válasza #04824576 (#6) üzenetére


dabadab
titán

mint az elsőben említettem, sztem az LG NanoCell-je jobb

Szerintem IPS panel (a NanoCell az) egyszerűen nem való TV-be, az IPS glow meg a nagyon alacsony kontraszt miatt.

DRM is theft

(#8) #04824576 válasza dabadab (#7) üzenetére


#04824576
törölt tag

Arról tudnál valami linket küldeni, hogy a NanoCell TV-k IPS panelt használnak? Mert én ilyet nem találok. Viszont tudtommal a NanoCell réteg növeli a kontrasztot, és teljesen megszünteti a glow effektet.

(#9) dabadab válasza #04824576 (#8) üzenetére


dabadab
titán

[link]

DRM is theft

(#10) #04824576 válasza dabadab (#9) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ez egy konkrét típus. Sztem nem mindegyik IPS.
De am mindegy is. A lényeg, hogy áruházban nézegettem őket, és észrevehetően jobb a sima LCD TV-knél. Annyi, hogy az áruházban ugye világos van, úh. a feketéjét nem tudtam megnézni, de elvileg a NanoCell réteg a mélyfeketén is javít.

(#11) dabadab válasza #04824576 (#10) üzenetére


dabadab
titán

Az LG csak és kizárólag IPS-t gyárt, meg az összes nanocellnek ez az 1:1000-es kontrasztja van.
Miattam elhiheteted, hogy a nanocelltől überfasza mélyfeketéje van, de a konkrét mérések ezt semmivel sem támasztják alá.

DRM is theft

(#12) mad823 válasza #04824576 (#10) üzenetére


mad823
őstag

(#13) mad823 válasza dabadab (#3) üzenetére


mad823
őstag

Nem csak OLED+QD lesz, hanem a végcél a self emissive QD. Én perpill nem látom, hogy mivel lenne jobb (fényerő, élettartam és beégés szempontjából) az OLED+QD mint az LG WRGB-je. Úgyhogy ezt az OLED zsákutcát asszem kihagyom...

(#14) dokanin


dokanin
aktív tag

A TV-ket még lehet fejleszteni? Nem maxiszipiszupi már most is?

(#15) #04824576 válasza mad823 (#12) üzenetére


#04824576
törölt tag

THX

(#16) #04824576 válasza dokanin (#14) üzenetére


#04824576
törölt tag

Sztem a microLED a vége a hagyományos TV fejlesztésnek. Azt még eljuttatják oda, hogy otthonra való méretben, bárki által megfizethető árra hozzák, aztán nem látom, mit lehetne még a képminőségen fejleszteni.

Ezután jöhetnek az alternatívák (hologram, VR, közvetlen idegi kapcsolat, stb.).

(#17) zetor2000 válasza dokanin (#14) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jappánban indult a 8K adás tavaly. Idehaza 4K TV-t is alig kapni.
És amíg nincs 8K Oled / QLed / QuantumDot akármi idehaza, addig lehet. :D Vagy olyan árban, hogy a fizetésemből megvegyem, és még maradjon is mindenre is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18) arty válasza #04824576 (#6) üzenetére


arty
veterán

adott áron qled matrica nélkül nagyobb tévéket lehet kapni :) és a plusz pár incs többet ér, ha valakinek a képminőség ~mindegy

ha nem mindegy, akkor meg oledet vesz :DDD

(#17) zetor2000 ha euróban kapod a fizud, ez még akár be is következhet :DDD amugy viszont inkább még ma vegyél egy nagy oledet!

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#19) #04824576 válasza arty (#18) üzenetére


#04824576
törölt tag

Hát, azért adott méretben én pár tízezerrel többet még kiadok, ha láthatóan jobb a kép, de 100-150k-val többet nem. Szóval az OLED egy átlagembernek túl drága. De a QLED és NanoCell ésszerű választás lehet. Főleg, hogy viszonylag frissnek számítanak az OLED-hez képest, szóval még egyelőre gyorsabban esik az ára.

(#20) adamssss válasza mad823 (#13) üzenetére


adamssss
veterán

Miert lenne zsakutca az oled? :F

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#21) #04824576 válasza adamssss (#20) üzenetére


#04824576
törölt tag

Sztem a zsákutcát az OLED-en belül a Samsung féle OLED+QD-re gondolta. Mert írta, hogy nem jobb, mint az LG WRGB-je.

(#22) Sinesol


Sinesol
veterán

Szóval akkor valószínűleg nem lesz OLED, milyen meglepő. :D
Mondjuk nincs vele gond, igazából ha a fejlesztések során a mostani csucspaneljeik/jobbak kerülnek az alsókategóriába, ezek felé meg jönnek jóval jobb uj fejlesztések, akkor bőven a csúcsra törhetnek. Ha pár ezerrel feljebb lépnek kontraszt ratio-ban, akkor kb. sötétszobán kívül aligha fogja bárki is látni a különbséget QLED és OLED közt, plusz ha jól emlékszem az utóbi genben valami ujitas miatt a betekintési szög is rengeteget javult.
Gondolom sok lehet még a VA technológiában, ha erre a döntésre jutottak.

[ Szerkesztve ]

(#23) crawshayi


crawshayi
csendes tag

Nem értem ezt a "valódi fekete" mizériát... A Vantablack-et néhány éve fedezték fel és laborban sem érték még el a 100 %-os feketét.
Az űrös filmekben van talán relevanciája, de akármerre szétnézek magam körül nem látok tökéletes feketét a környezetemben.

(#24) Tetsuo válasza zetor2000 (#17) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Jappán pappírköppeny heggesztve... A helyesírási szabályzat csak ajánlás, tudom. :D

(#25) Tetsuo válasza crawshayi (#23) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Akkor képzeld el azt, hogy a valós életben (a környezetedben) nagyságrendekkel nagyobb a szemeddel érzékelt kontraszt, mint 1:1000. ;)

(#26) dabadab válasza Sinesol (#22) üzenetére


dabadab
titán

Szóval akkor valószínűleg nem lesz OLED, milyen meglepő. :D

Pont ellenkezőleg, minden jel arra mutat, hogy rövidtávon az lesz, csak ne a cikkből akarj tájékozódni. :(

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) dabadab válasza #04824576 (#21) üzenetére


dabadab
titán

Sztem a zsákutcát az OLED-en belül a Samsung féle OLED+QD-re gondolta. Mert írta, hogy nem jobb, mint az LG WRGB-je.

Ami elég meredek kijelentés annak tükrében, hogy gyártásra kész OLED+QD-t senki se látott még :)

DRM is theft

(#28) djhalasz


djhalasz
tag

Samsung qled 120hz + freesync, nálam ez volt a döntő szempont mikor vettem az 55q85öt. Pedig jobban tetszett az lg oled a médiába.

(#29) crawshayi válasza Tetsuo (#25) üzenetére


crawshayi
csendes tag

Igen ez teljesen világos, de ettől csak fancy-bb lesz a kép nem természetes. A csapok és pálcikák a szemben teljesen másra jók, ezért a szem kontraszt érzékelése teljesen a fényviszonyoktól függ és persze az optikai közegtől. És időnként, ha nem látjuk pontosan a részleteket akkor közelebb hajolunk, hogy jobban lássuk. :)
Sajnos műtétek közben amikor kiteszem a sztereomikroszkóp képét bármilyen kijelzőre, természetellenes a kép, kontrasztos és szép élénkek a szinek, de nem hasonlít a valósághoz és ez gond, ha egy hártyát akarok mutatni valakinek. A saját fényt kibocsátó kijelzők szerintem sosem fognak természetes hatást kelteni, pedig jó lenne.
Nem bántani akarom a technikát meg a fejlődést, de a mesterségesen nagy kontraszt és túl élénk színvisszaadás lehet szórakoztató, de távol van a természetestől.
Nekem személy szerint a technikailag jól megkomponált felvétel + HDR jön be, a kijelző maga másodlagos (a TN panelen kívül persze).

(#30) mad823 válasza dabadab (#27) üzenetére


mad823
őstag

Organic LED, tehát szerves, ami öregszik, fogy a használat közben. Ezen senki nem tud változtatni, ráadásul a Samsung kék fénnyel próbálkozik, ami pont a legproblémásabb ebből a szempontból.

(#31) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Amoled tv elképzelhetetlen?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#32) AxBattler válasza #04824576 (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha jól emlékszem, ők is microled - qled irányba haladnak, nem?

(#3) dabadab
Igen, erre gondoltam.

Egyébként az 50"-os LG tévékben VA panel van, de azokat nem ők gyártják szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#33) #04824576 válasza crawshayi (#29) üzenetére


#04824576
törölt tag

"A saját fényt kibocsátó kijelzők szerintem sosem fognak természetes hatást kelteni"

Azért itt elég nagy területre fogtad rá egy jóval kisebb terület hibáját. Önmagában az, hogy háttérfényt szűrős, vagy saját fénykibocsátós a megjelenítés, nem sokat mond el a színvisszaadásról, mert mindkettőn belül van jó id, meg sz...r is. Am meg az OLED-ek "mesterkélt"-ségén is lehet állítani. Lehet, hogy amit néztél, az nincs is rendesen belőve.

(#34) #04824576 válasza AxBattler (#32) üzenetére


#04824576
törölt tag

Mármint az LG? Nem tudom, hogy saját microLED-hez hasonló fejlesztésük van-e?! Nem tudok róla, de a háttérben biztos megy a fejlesztés, mert ha megfizethető árra tudják hozni, alapvetően az a hagyományos TV jövője.

Am ők sokkal jobban nyomatják az OLED-et. Míg a Samsung inkább QLED-ezik. Meg ugye most bejött az LG-nél ez a NanoCell, ami hasonlít kicsit a QLED-hez, de azért vannak nagy különbségek.

QLED-nél a QD réteg a háttérvilágítás, és a színszűrő réteg közé kerül. Egyetlen feladata pedig a háttérfény spektrumának kiszélesítése. Minél több színkomponenst tartalmaz a fehér, színszűrés után is annál több szín marad.

NanoCell-nél van egy hagyományos LCD felépítés, és az egész elé jön rá egy NanoCell réteg. Ennek több funkciója van.
- Csökkenti a szubpixelek közötti átszűrődést, így tisztábbá téve a színeket. Állítólag ha kizárólag a színvisszaadást nézzük, az vetekszik az OLED-ekkel.
- Ugyanezen okból csökkenti az IPS glow-ot is.
- Képes valamennyit növelni a fényerőn (bár ezt nem tudom, hogy éri el), és javítani a kontraszton.
- Növeli a betekintési szöget.
-Csökkenti a környezeti fények becsillanását.

Alapvetően nagyon ígéretes dolog. Bár minden IPS hiányosságot nem szüntet meg teljesen.

(#35) flexxx2 válasza #04824576 (#10) üzenetére


flexxx2
őstag

Áruházban jobb lesz az IPS mert szélesebb a látószög, és a sok fény miatt - meg ugye világos jelenetek mennek a tv-n - nem látod a kontraszt hiányosságokat. A VA viszont már 30 foktól más színeket mutat, és ez hátrány. + még a szemed is nagyon hamar alkalmazkodik, és nem tűnik fel a kontraszt csökkenés egy idő után.

(#36) arty válasza Sinesol (#22) üzenetére


arty
veterán

a kontraszt egy dolog (bár a mostani 5-6000:1 a bűvészkedések nélkül eléggé lapos képet eredményez), sajnos a járulékos problémák elég jelentősek (ha nem a legdrágább csúcsmodellt veszed, sokzónás és jól működő local dimmingel)

a VA techben semmi sincs, hiszen évek óta szinte csak romlik a qledek ALAP kontraszt ratioja :) én nem hiszem, hogy kivárnak és csak majd most (nemsokára) dobják piacra a "párezerrel jobb" VA-t...

(sötétszobával meg kár sarkítani... ha feltételezed, hogy az átlag 8-4ig melózik és késő délután/este ül le a tévé elé, némi mesterséges fénnyel bevilágított "sötét" szobában, akkor ott máris megjelenik a probléma, a nézési idő nagyrészében! (nyilván mónikasónál nem zavaró, de annak a közönségnek mégcsak qled/va panel se kell, tehát már évek óta "elég jót" néz :D ))

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#37) AxBattler válasza #04824576 (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem, a Samsung-ra értettem.

NanoCell-nél van egy hagyományos LCD felépítés, és az egész elé jön rá egy NanoCell réteg.
Hátöö... pont a QLED esetében van rendszeresen a Samu szemére vetve, hogy az is csak egy sima VA panel, előtte egy parasztvakítós réteggel... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#38) #04824576 válasza AxBattler (#37) üzenetére


#04824576
törölt tag

A Samsung egyértelműen a microLED, QLED irányba halad. Csak nem tudom, miért jött a kérdés.

Már eleve az "előtte egy parasztvakítós réteggel" helytelen, mivel a QLED-ben nem a VA panel elé kerül a QD réteg, hanem a háttérvilágítás, és a többi réteg közé. Az meg, hogy mennyire parasztvakítás, csak akkor értelmezhető, ha bevesszük a képbe az árat is. Mivel észrevehetően javít a színvisszaadáson, csak nem biztos, hogy mindenkinek megér annyit a felár.

A NanoCell-nél az IPS panel elé kerül a plusz réteg, de ott ebből következően a színvisszaadáson kívül más hiányosságokon is javít. Ráadásul közel sincs akkora felára egy sima IPS-hez képest, mint Samsungnál a QLED-nek a sima VA-hoz képest. A NanoCell-nél olyan 30-35% felárról beszélünk, míg QLED-nél ez átlagban 70% fölött van. Az megint csak egyénfüggő, hogy kinek mennyi felárat, mennyi látványbeli különbség éri meg. Sztem a NanoCell ilyen szempontból nem nevezhető parasztvakításnak.

(#39) Partizan182 válasza #04824576 (#38) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nanocell marketing maszlagot nem kell bekajálni, nem véletlen, hogy az LG sose mond konkrétumot, mit is takar a technológia.

Pár független mérés alapján egy molekuláris festékrétegről lehet szó, amit a háttérvilágítás elé kennek, hogy elnyeljen 2 hullámhosszot, így javítva az olcsó széles spektrumú ledek miatti szűk színteret és színtisztaságot. Sem a kontrasztra sem a betekintési szögre nincs hatással, mégcsak nem is nano.

(#40) AxBattler válasza #04824576 (#38) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdekes, nekem pont a Nanocell nyújtott kisebb különbséget...

A NanoCell-nél olyan 30-35% felárról beszélünk, míg QLED-nél ez átlagban 70% fölött van.
Hátööö.... szerintem nem.
Pl. UE55 RU8002 volt 220k HUF, míg a QE55Q70 volt 320k HUF.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#41) pengwin válasza Robi BALBOA (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Láttál már QLED TV-t?

Nincs vele semmi baj, az OLED és a QLED előnyei más körülmények között jönnek ki, de korántsem olyan egyoldalú a dolog, mint az itteni OLED fanclub állítja.
Montorból sem véletlenül van elég sok QLED-es modell, miközben az OLED modellek nagyon gyorsan ki lettek vezetve.

Üdv, pengwin

(#42) #04824576 válasza AxBattler (#40) üzenetére


#04824576
törölt tag

Csak az UE55 RU8002 és a QE55Q70 nem csak ebben különbözik. Nem ugyanaz a kategória.

(#39) Partizan182 Én elhiszem neked. Csak azt tudnám, hogy Google-be a "NanoCell" kulcsszót beírva, miért csak olyan oldalak jönnek fel, ahol azt írják, műszerrel mérve is jó értékeket kaptak. Egyet sem találtam, ami marketing maszlagnak nevezte volna. De lehet, hogy én csinálok valamit rosszul.

(#43) pmartin96


pmartin96
csendes tag

Bocs PROHARDVER! Forrásmegjelölés?

sztem ez akart lenni....
https://www.guru3d.com/news-story/samsung-stops-lcd-production-focusses-on-quantum-dot-oleds.html

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#44) AxBattler válasza #04824576 (#42) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt írtad:
Ráadásul közel sincs akkora felára egy sima IPS-hez képest, mint Samsungnál a QLED-nek a sima VA-hoz képest.

Mondjuk RU8002 valóban nem sima VA, mivel tudja a 120Hz-et, és az Adaptive Sync-et is...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#45) pmartin96


pmartin96
csendes tag

Azért ezt nem kéne csinálni....Meg kell jelölni a kiba***ott forrást...a cikkhez: a Sharp-tól vennének LCD panelt ők maguk pedig leépítenék az LCD-gyártását....

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#46) pmartin96 válasza pmartin96 (#43) üzenetére


pmartin96
csendes tag

a Samsung le akarja építeni a hagyományos LCD gyártást és csak QD és QD-Oled paneleket kíván gyártani.....

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#47) #04824576 válasza AxBattler (#44) üzenetére


#04824576
törölt tag

Tudom, mit írtam. De gondoltam, egyértelmű, hogy a QLED vs sima VA, valamint NanoCell vs sima IPS összehasonlításoknál olyan modelleket próbálunk keresni az összehasonlításhoz, amik a QD, valamint a NanoCell rétegen kívül minden másban (egyéb jellemzők, kor, design, kiegészítők, stb.) megegyeznek. Ha így teszel, ki fog jönni az a nagy felár.

(#48) pmartin96 válasza AxBattler (#44) üzenetére


pmartin96
csendes tag

Az attól még sima VA......csak 120 hz-es....

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#49) dabadab válasza AxBattler (#40) üzenetére


dabadab
titán

Pl. UE55 RU8002 volt 220k HUF, míg a QE55Q70 volt 320k HUF

A RU8002 meg a vele feature-ökben megegyező Q50 meg gyakorlatilag egy árban voltak, szóval ott tulajdonképpen nincs is QLED felár.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#50) Milka 78 válasza #04824576 (#47) üzenetére


Milka 78
nagyúr

55ru8002 vs 55q60. Baromi hasonló a két termék és sehol nincs 70%-os felár, ellenben majdnem egy árban van.
Mondjuk ott el is bukik ez a tézis, hogy az igazi qled tv az 55q70-től kezdődik és a közelében sincs ilyen kvalifitású sima va-paneles készülék házon belül. A Sony 55F9005-öse ami hasonló kvalifitású és átlagban 260-270 vs 280-290 volt az ára ami szintén nem 70% felár.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.