Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Callisto válasza #04824576 (#21) üzenetére


Callisto
őstag

Pedig jobb. Elméletileg a kiégés problémát küszöböli ki.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#102) #04824576 válasza Callisto (#101) üzenetére


#04824576
törölt tag

Én csak azt írtam, hogy ő mire gondolhatott. Nem tudom, melyik jobb.

(#103) mad823 válasza Callisto (#101) üzenetére


mad823
őstag

Hogyan küszöböli ki, ha ugyanúgy egy szerves réteg bocsájtja ki a fényt - eddig is ez volt az OLED rákfenéje.

(#104) #72042496 válasza mad823 (#103) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sehogy, álltólag éppen ez az egyik fő problémájuk: [link]
(2019. júniusi a cikk.)

[ Szerkesztve ]

(#105) Chaser válasza BusinessGuy (#100) üzenetére


Chaser
titán

akkor félreértettem :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106) Tetsuo válasza BusinessGuy (#88) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"Vajon hogy viselte volna az oled ha kvázi 80-100 körüli fényerőn toltam volna neki nappal reggel 10-től este 6-ig a vágóprogramot a full statikus felületével..."

OLED-nél a beégéshez évek kellenek, nem félnapok. ;) Simán dolgozhatsz rajta, semmi probléma nem lenne belőle - szerintem.

(#107) Callisto válasza mad823 (#103) üzenetére


Callisto
őstag

Tudomásom szerint úgy, hogy egy színű OLED-et használnak és ugyan az is elöregszik, de az öregedés összes színen egyszerre látszik.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#108) #72042496 válasza Tetsuo (#106) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkora fényerővel napi nyolc óra mellett nem adnék neki éveket. Egy évet esetleg, annyit is azért, mert gondolom, nem az érzékeny sárga-piros színek hangsúlyosak a vágóprogramban. Ilyenre nem jó az OLED, ez van.

[ Szerkesztve ]

(#109) dabadab válasza Tetsuo (#106) üzenetére


dabadab
titán

Amikor tényleg letesztelték, akkor pár hét után már volt permanens beégés:
https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#110) mad823 válasza Callisto (#107) üzenetére


mad823
őstag

Igen, kéket, de pont az öregszik a leggyorsabban. Bár beszélnek arról, hogy talán két réteget tesznek belőle egymásra, így nő a fényerő és az élettartam is valamelyest, de nekem papíron ez nem tűnik egy életbiztosításnak.

(#111) Callisto válasza mad823 (#110) üzenetére


Callisto
őstag

Az még a kezdeteknél volt nagyon vészes. Eléggé lecsökkentették az öregedését a többi színhez viszonyítva, de tény hogy a kék öregszik a leggyorsabban. Érdekes viszont, hogy nem a kék szín ég ki a leggyorsabban az OLED TV-nél, hanem a piros.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#112) arty válasza BusinessGuy (#88) üzenetére


arty
veterán

ks7000em van... 6-8-on használom, este ill. nappal
ha tévézek TERMÉSZETESEN a sötétítőt enyhén(!) elhúzom, úgy a két nagy ablak egyharmadát kitakarom... egyből denevérbarlangá változik a szoba :W (gondolom te is éjjelnappal hómifiszban filmet vágsz a tévén a tűző nyári nappal szemben, 45 fokról nézve, mert csak úgy kellően nézhetetlen hulladék a kép... és mindenki más is)

ja, tény, h ENYHE sötétítés mellett "jobb" a kép... igen, pont nekem lenne való az oled, aki néha minőséget is szeretne nézni(cskahát az ára...), nem ezt a foltosodó(!) mocskot, amit nem véletlenül hívok kulalednek... :( -> foltos lett anno a 46b550, előtte a 32a656, ahogy előtte a 32r82 is.... és a sanyo z1es vetítőm is. az lcd ilyen.

de élj csak tagadásban, a te ks7000ed nyilván maga a csoda, pláne a maxra tolt ledek hőjétől nem foltosodik... :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#113) gooof


gooof
csendes tag

Érdekes dolog a tv választás. 2013-as LCD tv-met szerettem volna lecserélni egy időtálló modellre, így mindenképpen 65 colos méretben terveztem OLED vagy QLED tv-t venni. Hosszú utánolvasgatás végén úgy döntöttem, hogy az LG 65 colos C9-es típusát veszem meg, de mindenképpen szerettem volna letesztelni, ezért vittem magammal néhány REMUX-os 60+ GB-os mkv filmet a MM-ba (Syonology NAS-ról szoktunk sok ilyen filmet nézni, ezért ez a legfőbb szempont). Ekkor jött a megdöbbentő dolog: érezhetően szaggatva játszotta le a C9 ezeket a fájlokat. De ami még inkább meglepett, hogy a sötét jeleneteknél mennyire tükröződött a tv, meg tudtam volna benne borotválkozni. Végül egy Samsung Q90-es tv-vel tértem haza, amelynél semmilyen kompromisszumot nem kellett kötnöm. Higgyétek el, hogy nincs akkora különbség a két technológia között szemre, mint azt itt sokan képzelik. Nyilván a QLED-ből ez csak a felső kategóriára igaz. És mindezt úgy mondom, hogy eredetileg OLED tv-t indultam el venni... :R

(#114) Sinesol válasza gooof (#113) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, komolyabb minösegü filmet meg tv-t kb total felesleges beszerezni, ha tv beepitett lejatszoval akar bohockodni az ember. Amugy az enyhe szaggatasszerüseg nem feltetlen lejatszasi hiba, a gyors valaszidö is okozhatja.
Arrol nem is beszelve, hogy telilampazott MM-ben tv-t tesztelni, hát tul sok ertelme nincs.
Valos összehasonlitas helyett szerencsesebb azt mondani, hogy az MM körülmenyek közt jobban kinézöt vetted meg. Amugy haverom is igy vett LG IPS-t. Elment MM -be megtetszett neki, aztan otthon normal körülmenyek közt latszott, hogy hulladek az egesz, a 6-7 eves Samu osztalyokkal jobb képet adott. Hiaba segitettem neki, elmondtam mire erdemes figyelni, hajlott is a dologra, aztan masnap felhivott, hogy epp MM-nel jart, latott egy akciot, tetszett a tv es megvette. :D

Ilyenkor jövök ra mindig, hogy total ertelmetlen logikat keresni az eladasokban, hiszen a legtöbb ember bemegy MM-be es megveszi ami ott epp jol nez ki.

[ Szerkesztve ]

(#115) gooof válasza Sinesol (#114) üzenetére


gooof
csendes tag

Azért megnyugatlak, itthon is jól néz ki...azt azért kifejthetnéd, mi a gond a beépített lehátazójával, mert eddig nem tapasztaltam hibákat, sem minőségromlást...

(#116) gooof válasza gooof (#115) üzenetére


gooof
csendes tag

lejátszó

(#117) Sinesol válasza gooof (#116) üzenetére


Sinesol
veterán

Nyilván nem nézhet ki rosszul, hiszen a tipusjelzés alapján azért nagyon nem lőhettél mellé, mégiscsak egy felsőkategóriás készülék.

A tv-s lejátszóval az a gond, hogy egy full basic alap cucc, gond nélkül lejatssza a dolgokat jó esetben, viszont különösebben jó minőségre nem képes. Kb. olyan ez mint egy telóhangszóró vs stereo hangrendszer, mindkettőn gond nélkül megy a zene, de azért mégis van különbség.

Több lehetőség is van javulásra, de talán MP-HC+ MadVR kombó nevezhető a legmagasabb szintnek, ez a videokártyák számítási teljesitményét kiaknázó fejlett algoritmusok segítségével jeleníti meg az anyagokat, milliónyi beállítási, finomhangolási lehetőséggel.
Erről csak annyit, hogy egy jó közepes beállításhoz is kb GTX1060/RX580 számítási kapacitás kell, az erősebb dolgokhoz meg kb. tolhatod alá a 2080ti-t is. Na most érdemes elgondolkodni, hogy vajon a Tv-k csilivili marektingenevekkel felruhazott általában 4 magos a Arm procija vajon hol állhat ehhez képest megjelenítési képességekben.

[ Szerkesztve ]

(#118) Sinesol


Sinesol
veterán

Itt van pár összehasonlitas:
[link] [link]

(#119) gooof válasza Sinesol (#118) üzenetére


gooof
csendes tag

Erről nem hallottam eddig. Abban viszont biztos vagyok, hogy egy veszteségmentes REMUX mkv-t ugyanolyan minőségben játszik le a belső lejátszója, mintha rádugnék egy bluray lejátszót és lemezről menne a film. Egyébként az a tapasztalatom, hogy a fent említett méretű fájlokat kevés beépített lejátszó tudja kezelni( talán a tv processzora a limit ). Úgy voltam vele, hogy 600 ezer FT-ért ezt tegye már meg nekem az eszköz ne kelljen pluszba lejátszót is vennem. A HDR anyagokat viszont szépen kezelik a mai tv-k, míg az asztali gépem (i7 2600, 1060 6GB) pedig szaggat tőlük.

(#120) mad823 válasza Sinesol (#117) üzenetére


mad823
őstag

Na most érdemes elgondolkodni, hogy vajon a Tv-k csilivili marektingenevekkel felruhazott általában 4 magos a Arm procija vajon hol állhat ehhez képest megjelenítési képességekben.

Azon az Arm-on a TV op.rendszere fut, a dekódolást természetesen dedikált hardver végzi.

(#121) dabadab válasza Sinesol (#117) üzenetére


dabadab
titán

Ezek azért nem magáról a lejátszásról szólnak, hanem arról, hogy fogják a videót és belenyúlnak

(#119) gooof: "veszteségmentes" :DDD Nyilván h.265 v vmi hasonló lossy codec, mert különben egy sima fullhd film is 500 GB felett lenne.

DRM is theft

(#122) #72042496 válasza Sinesol (#117) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ugyanolyan minőséget tud a beépített is, mint a többi külső lejátszó, a MadVR meg inkább a post-processingről szól. A probléma a belső lejátszók teljesítményével, kezelhetőségével és szolgáltatásaival (pl. feliratkezelés, hangsávok és - formátumok támogatása, külső eszközre küldése) szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#123) Chaser válasza gooof (#113) üzenetére


Chaser
titán

amennyiben a multiban nfogod nézni akkor alóban nincs különbség, ha othon, akkor van különbség az oled javára
miről akartad lejátszani a filmet? a b8 is simán evett ilyen méretű 4k filmeket pendriveról
elhiszem hogy otthon is jól néz ki az a tv, majd akkor is nyilatkozz róla ha mellé tettél egy oledet is ( : vagy egy olyan filmet nézel ami "hdr-re épül", illetve erősen domináns benne a fekete, a valódi fekete, nem szürke fosch amit sok filmben feketének akarnak eladni
a borotválkozótűkör effekt az velejárója, nem tökéletes tech az oled, de megjlenítésben a legjobb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#124) gooof válasza Chaser (#123) üzenetére


gooof
csendes tag

C9-en próbáltam lejátszani, azon szaggatott. Egyébként a Q90 feketéje baromi jó, aki nem hiszi, nézze meg (ezt több tesztben is kiemelik). A legtöbbször egyébként nem feketét nézünk, hanem világos nappaliban túlnyomó részt világos adást. Sokszor órákra otthagyja a család, nem akartam megrizikózni, hogy beég-e a tv2 a jobb felső sarokba. Egyébként egymás mellett volt a C9 és a Q90, az én szemem nem látott olyan különbséget, mint amiről sokan beszélnek...

[ Szerkesztve ]

(#125) Robi BALBOA válasza gooof (#124) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

És ezzel szerintem zárhatjuk is a melyik a jobb témát!

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#126) Chaser válasza gooof (#124) üzenetére


Chaser
titán

értettem, de ott valami gond volt, ha a b8-nak ment nem a c9-et fogják elcseszni
multiban nem fogod látni a különbséget, ha olyan fényviszonyok mellett nézed otthon is akkor tényleg mindegy mit veszel ( :
ha háttérnek is hasznlod qled-del jpbban jártál az biztos, ms kérdés minek otthagyni órákra bármit :F
ha nappal nézed többet világos helyiségben akkor is jobb a qled, este viszont elvérzik
mindegy mennyire jó a feketéje, soha nem fogja tudni elérni azt a kontrasztot/szintet mint az oled, és ha fekete háttérnél sejtelmesen megcsillan valami, azt nem fogja tudni reprodukálni a qled se egyéb lcd, ahhoz annyi led kellene hogy drágábbra jön ki mint az oled - van olyan megoldás stúdióknak -
láttam már pár kijelzőt, de állam lees kategóriát csak az oled váltott ki, de az folyamatosan ( : mivel este filmezek borotválkozó tükör effekt nem zavar, és órákra se hagytam ott, ahogy semmit amit nem használok, sima tv-t meg abszolút nem nézek, nyilván ez mind egyéni

szerk:
Robi BALBOA
jó videó ( : én is úgy kezdtem, hogy sok különbséget nem látok, minek vegyem a "veszélyes" oledet? aztán jött egy jó ajánlat, áll lees, már eszembe nem jutna qledet venni, főleg nem hasonló árszinten

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#127) Sinesol válasza #72042496 (#122) üzenetére


Sinesol
veterán

Mindegy minek nevezzük, lényegesen jobb képminőség érhető el a MadVr használatával.

(#128) gooof válasza Robi BALBOA (#125) üzenetére


gooof
csendes tag

Bocsi, de inkább hiszek a saját szememnek.
Itt egy jó teszt: https://m.youtube.com/watch?v=4trOLg-khs4
A végén az egyik srác a q90-et vinné a nappalijába, a màsik a C9-et az esti filmnézéshez... szerintem ez mindent elmond és elég racionálisnak tűnik.
Egyébként mindenki eldöntheti, hogy melyiket preferálja, csak ne próbáljunk már meg mindent letolni a másik torkán ennyire rámenősen... :R

(#129) Robi BALBOA válasza gooof (#128) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Rámenősen?
Hát itt vannak olyanok akik egy sima áttetsző függönyre már azt mondják, hogy há, de jól be van sötétítve :DDD

Ez a teszt már ránézésre is igen életszagú, egy üzlet helyiség fényárban, mondjuk nem látom, azt a vérszegény fényerőt az OLED részéről.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#130) Tetsuo válasza gooof (#128) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Linkelhetted volna. :U

(#131) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Mitha 2010-ig mentünk volna vissza az időben, plazma versus lcd...

Én - mint írtam már - q90-et vettem, az okok:
- 75-77" méretben vállalhatatlanul drága az oled - nekem
- világos nappaliban lesz, ebben nem a fényerő a fontos, hanem a q90 jelenleg etalon tükröződéscsökkentő rétege, itt az oled, de úgy enblock az összes gyártó összes tv-je elvérzik
- sokat nézek statikus elemeket tartalmazó műsorokat (nfl, darts, f1, egyéb motorsportok), zoom kösz, de kösz nem, a plazmán belefáradtam, én a teljes képet szeretném látni
- valamennyi háttérvilágítás mindig lesz a nappaliban, így a kisebb kontraszt nem annyira szembetűnő

Azt kellene már felfogni (akinek nem inge, khm), nincs tökéletes megjelenítő, egyelőre. És fogadjuk már el a különböző élethelyzeteket, preferenciákat.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#132) Robi BALBOA válasza Sza_Sa (#131) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ez így korrekt, mert nem azt mondod, hogy így meg úgy jobb egy lcd, hanem azt, hogy neked jó a gyengébb képminőség, cserébe semmire nem kell figyelned a tv-vel kapcsolatban.

77-es oled volt, hogy már befigyelt 1 milka környékére, annyiért egyszer be fogom vállalni.

Tökéletes nincsen ez igaz, de azt is el kell fogadni, hogy az lcd-ben mint technológiában már nincsen potenciál, ezért is írtam az első hozzászólásban, hogy ha ebbe nyomja bele a zsét a Samu, akkor nagy bukta lesz, de biztos vagyok benne, hogy ezt ők is tudják.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#133) Sza_Sa válasza Robi BALBOA (#132) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Az a gond, hogy nem tudni, hogy ki fog jól dönteni. A nagy japán tv gyártók - a Sony kivételével - tolták a plazma felsőbbrendűségét, aztán a Pio majdnem becsődölt, a Pana szintúgy, a Toshiba bele is bukott. A Mitsubishi a lézertv-vel futott lyukra, a szórakoztató szegmenst elvitte a cica. Tovább nincs kedvem sorolni...

Az oled egy foglalkozós technológia, az embereknek meg a kisebbik része akarja szabadidejében a tv-jét pátyolgatni. Nem motor vagy autó ez, hogy hétvégenként mosom-waxolom, pimpelgetem. Ha az oled továbbra is kényes technológia lesz, megmarad a kisebbség úri hóbortjának, - erre nagyobb összegben mernék fogadni - az meg egyenes út az eltűnéshez, lásd fentebb.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#134) Cassi válasza Robi BALBOA (#132) üzenetére


Cassi
senior tag

A cikk, ez a bejelentés arról szólt, hogy a Samsung leáll az LCD-gyártással, és ez lényegében azt jelenti, hogy a mostani Q90 sorozat meg fog szűnni, mert a helyére jövő QD-OLED hibrid panelek más karakterisztikájúak lesznek. Hiába felel meg valakinek a Q90, ha ebben a formában vége van.

(#135) Chaser válasza gooof (#128) üzenetére


Chaser
titán

nincs összehasonljtási alapod, ott a gond, továbbra sem ad érdemi eredményt egy multiban történő nézelődés.. :)
tessék, erről is - beszéltem, ezt nem fogja
visszaadni semmilyen qled, az is igaz hogy ezt este látod, nem nappal
kifejezetten fényes nappaliba én is qledet vennék - persze ha nem pwm-es, akkor ingyen s kellene -, mert ott a képminőség másodlagos, mivel a nagy fény miatt sok minden elveszik
este ez egy picit másképp van, mikor először láttam ilyen jelenetet hogy csak feltűnik a semmbiből egy fej a húbazmeg' érzés átjárta a csímet ( :
azoknál a filmeknél amiknél hitávny módon feketét vmilyen szürke trutyival oldják meg, még rosszabb is az oled, mert kiemeli, na az lcd-n elsikkad, mert eleve nem tudná jobban megjeleníteni
de ha egyszer látsz oleden - nem multiban, hanem ottho, setétben' - fentebbi jellegű filmet, majd térjünk vissza a témára ( :

Sza_Sa
drága, de legalább nem sz@r! :d
én elég kritikus vagyok árakkal kapcsolatban, na az olednél addig tartott a drága dolog amíg be nem kapcsoltam itthon, rohadt egy érzékeny jószág, nem érheti közvetlen fény, nem való háttér tv-nek, sötétben mutatja meg igazán mit tud, nappal borotválkozni is lehet benne ha kikaccsolt' állapotban va, de olyan képminőséget produkál hogy bármikor kapcsoltam be, nem volt olyan hogy valamitől ne essen le az állam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#136) mad823 válasza Robi BALBOA (#132) üzenetére


mad823
őstag

Nem mindenki kontrasztarányban méri a képminőséget. Van még pár tucat objektív és szubjektív paraméter, nem mindben az OLED jobb, ezt már kitárgyaltuk. Szerinted neked az a legjobb, nincs ezzel baj, csak minden jelző elé írd oda, hogy "szerintem". :D
A samu pedig továbbra is fog QLED tévét gyártani, csak a panelt mástól fogja venni.

(#137) Chaser válasza Sza_Sa (#133) üzenetére


Chaser
titán

az én "pátyolgatásom" annyiban kimerült, hogy amikor használtam bekapcsoltam, amikor nem használtam kikapcsoltam... ( :
ment rajta game is, nem sértődött meg a konzoltól
de! nem minden szirsz@rt néztünk rajta ha kell ha nem alapon, nem ment háttérnek, ilyen apróságok, amik egyéb tv-nél sincsenek nálam, háttérnek ott a notebook a maga 10w-jával oszt' hadd szóljon

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#138) gooof válasza Robi BALBOA (#125) üzenetére


gooof
csendes tag

Most néztem meg ezt a videót. Ez egy óriási kamu. Minden ismerősnek azt az LG teszt videot szoktam elindítani a youtuberól, hogy megmutassam, mit tud a q90. Hát közel nem ilyen, mint ebben a videóban, ne dőlj be mindenkinek! ;) Ha jársz Tatán, írj, megmutatom. :)És igen, tudom, hogy az olednek szebb a feketéje, ez nem volt kérdés.

(#139) Tetsuo válasza Chaser (#135) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

És mi a véleményed, megéri a régi filmekhez? 50-es amerikai, 70-es, francia filmekhez mondjuk?

[ Szerkesztve ]

(#140) kicsigee444


kicsigee444
csendes tag

Megnéztem az idei tévéfelhozatalt. Szinte csak Qled, mutatóban meghagytak kb. öt modellt sima Edge Led-es tévének. Kiváncsi leszek majd az árakra.

(#141) mad823 válasza kicsigee444 (#140) üzenetére


mad823
őstag

Sőt, csak Q80T-től felfelé nem edge led. Árakat már most is talász, persze az nem ilyenkor mérvadó.

(#142) #72042496 válasza Sinesol (#127) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem mindegy, az ilyenekből születnek az olyan hibás megállapítások és analógiák, mint amilyet a #117-ben írtál.

Egy MadVR-féle rendererrel látványos eredményt lehet elérni, igen, de ettől még - ahogy a #122-ben írtam - nem lesz igaz, hogy a tévés lejátszó különösebben jó minőségre nem képes. Ezeknek a használhatóságával szokott gond lenni.

Illetve ez nem a telefon vs. hangrendszer dimenziója, hanem hogy feldolgozatlan vagy feldolgozott zenét akar-e továbbítani az ember. A mostani threadre vetítve az előbbi a belső lejátszó, utóbbi pedig a MadVR és mellé egy támogatott lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#143) Chaser válasza Tetsuo (#139) üzenetére


Chaser
titán

nem láttam olyat sajnos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#144) arty válasza gooof (#119) üzenetére


arty
veterán

DTS? 600ezerért nem volt elvárás a támogatása? :)

(elnézve a q90 rtingesen mért 3000:1es nativ kontrasztját, csak röhögök a "nincs akkora különbség" meghegyzéseden, bár szerintem ezt csak a médiamárkt körülmények igazolják, ez keverhetett meg... mindenesetre ha otthon se zavar a képe, áldásom rátok, élvezd sokáig! ;) )

de egyébként a #124 már inkább beismerő vallomás... félelem a beégéstől :) és ha mm-ben ugyis alig látszott a difi, akkor jobb a "biztonságos" lcd. nincs is ezzel semmi gond, ha az ember elfogadja h mit is vett (és nem méregeti az oledhez...)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#145) mad823 válasza arty (#144) üzenetére


mad823
őstag

Védelmére szóljon, hogy local dimminggel van az 11000+, amúgy pedig ha nem tök sötétben nézed, akkor már az is feketének néz ki. A DTS a gyakorlatban mekkora probléma? Legrosszabb esetben átkódolja ac3-ba, évente kétszer azt is ki lehet bírni.
Persze ettől függetlenül nyilván elegánsabb lenne, ha tudná.
De nem kéne egymást piszkálni a választásai miatt. Ráadásul jobban járt vele az ő felhasználási módjához, mintha OLEDet vett volna.

[ Szerkesztve ]

(#146) #72042496 válasza mad823 (#145) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elég sok film eredeti hangsávja valamilyen DTS formátumú, mostanában gyakori a DTS-HD MA. Számomra vásárlást kizáró ok, ha ezeket nem kezeli a tévé. Én eARC-on akarom kiküldeni a hangot az erősítőnek, illetve dekódolás után Bluetooth-on a fejhallgatónak.

[ Szerkesztve ]

(#147) Tetsuo válasza #72042496 (#146) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Milyen fejhallgatót használsz, és mi a véleményed róla?

(#148) #72042496 válasza Tetsuo (#147) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Bluetooth fejhallgató még a jövő zenéje, ahogy az eARC-képes tévé is. Idén lett volna aktuális, de a járvány miatt tolódnak ezek a dolgok.

Első körben a Sennheiser Momentumon gondolkodom, de lehet más típus is belőle a végén.

[ Szerkesztve ]

(#149) Tetsuo válasza #72042496 (#148) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi.

(#150) arty válasza mad823 (#145) üzenetére


arty
veterán

A korábbi - sokszor mégcsak nem is drága qlaled - samsung tudott 5/6000:1-et. Hogyan voltak képesek ekkorát visszalépni?! :( Döbbenetes és egyben felháborító :D

Tudom, hogy a csupaüveg nappalikban, amikre itt az lcdhívők állandóan hivatkoznak, jó a 100:1 is, csak ilyen körülmények között - szerintem - totális igénytelenség a "kijelzőzés". (legyen az film, játék vagy akár videoszerkesztés is...).

Sokszor nem kerül elő a 21:9-es film vs. nagy, fehér felirat problémaköre. LCD-n az is dráma tud lenni. Vagy a game módban értékelhetetlen képminőségromlás - szintén kb csak lcd-n jellemző. Ezeket a kompromisszumokat is mindenki megköti, aki fél a beégéstől (jogosan, mert ez A valódi gond a másik oldalon, nem a fényerő).

A dts akkor is probléma, ha csak egy filmel futsz bele, amit éppen nagy örömmel kezdenél nézni és ... kuss van. Gyalázat, hogy a 600 ezres samsung árába nem fér bele a "filléres" licenszdíj. A felhasználói igények totális ignorálásának mintapéldája egy mai samsung lcd. Viszont ügyesen rávesznek a saját mantráikra, mesterséges igényt teremtve funkciókra...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#151) mad823 válasza arty (#150) üzenetére


mad823
őstag

A kontrasztcsökkenést jelen esetben a tükröződést csökkentő/betekintési szöget növelő réteg okozza. Persze választhatsz olyan tévét is a sorozatból, amin ilyen nincs, ott magasabb a natív kontraszt. A fentebb linkelt rtings összehasonlítós videó elején jól látszik amúgy a réteg hatása.
Egyszóval az van, hogy ma nincs kompromisszummentes technológia, mindenki olyat választ, ami inkább lefedi az igényeit.

(#152) Cassi válasza arty (#150) üzenetére


Cassi
senior tag

Elhiszem hogy ez probléma, de csak torrenteknél jön elő, ott pedig lehet adaptálódni - ha Samsung TV-d van, akkor nem a DTS-es torrentet kell leszedni és kész.

Alapvetően jó dolognak tartom, hogy a Samsung betart a licencdíjas codeceknek, ahol tud - túl sok van belőlük így is:
[link]

(#153) arty válasza mad823 (#151) üzenetére


arty
veterán

basszus :( márpedig az egy fontos réteg... erre pont a - szerintem - egyik legfontosabb képjellemzőt rombolja? ezt eddig nem kötöttem össze... :(

és míg a tükröződést besötétítéssel/elhelyezéssel tudtad javítani, a kontrasztal nehéz bármit kezdeni (otthon, házilag) :( pontosabban fényárban kell tévézni, akkor nem számít a kontraszt, de az meg növeli a tükröződést, meg úgy egyáltalán: rontja az egész kép élvezhetőségét... :(

(#152) Cassi ennek a dvd korszakban lehetett volna betartani... :) most csak szívsz miatta (és egyébként a dolby digital talán nem licenszdíjas?!)

a samsung nagyon helyesen tart be pl a dolby visionnak (hajrá hdr+), ill. a gsyncnek (hajrá freesync, vrr), de a dts-nek "kicsit" késő/elhibázott/nem konzekvens...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#154) #72042496 válasza Cassi (#152) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem csak torrenteknél jön elő, sokszor a lemezes filmeken eleve nincs sokcsatornás/objektumalapú Dolby sáv. Ezért nem lesz a torrenten se.

(#153) arty: A HDR10+ is licenszdíjas.

[ Szerkesztve ]

(#155) Chaser válasza arty (#153) üzenetére


Chaser
titán

pedig nagyon egyszerű és biztos találkoztál már régen/mostanában notebookkal, ficsörnek' adják el hogy csilli a kijelző, de nem ficsör', valamivel a nyomorult tn panel hitvány színeit és kontrasztját kozmetikázni kell, a csilli bevonat erre tökéletes
matt bevonat "tompít" a színeken és a kontraszton is, csilli pedig még értelmes kijelzőnél is javít ezeken, nyilván az oled sem véletlen csilli

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#156) Cassi válasza #72042496 (#154) üzenetére


Cassi
senior tag

Nem, royalty-free, ott van a belinkelt oldal tetején is. A többi csak egy éves tagsági díj, amiért dokumentációt és minősítési lehetőséget adnak. De ez nem készülékenkénti díj.

(#157) arty válasza #72042496 (#154) üzenetére


arty
veterán

egy display manufakturának az egyszeri 10k szvsz fillér :)
a gond gondolom a per device alapuakkal van... és talán a dts tényleg drága lett... (bár régen erre az volt a megoldás, h csak bitstreamben ment, dekódolás nem, ám samuéknál már az sincs! teljes agyhalál :( )

Chaser: igen és ez a szerencsém :D én ócsó notikat veszek, oda nem jár a fényes... ami jó! :D
és/de ha a tükröződést kiveszed a képből, a fényes felület TÉNYLEG szebb pixelstrukturát ad... tehát értem én, hogy egy otthoni, filmnézős kijelzőn a lehető legjobbat akarják prezentálni (notit azért hurcolod... ott szvsz problémásabb a fényessége)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#158) BusinessGuy válasza arty (#112) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Épp ezaz hogy nem toltam sosem maxra mert felesleges. :)

Viszont mint kiderült amit visszaküldtem oledet hibás volt, miután ismerősnél kb 2 hete meglestem a c9-ét, be is újítottam.
Elnézést tőled és mindenkitől.
Amit visszaküldtem otthoni módban kox 100-as oled fényen nem tudott annyit mint amit alapból 15-20 körül kellene tudnia....
Most működő C9 tulajként nappal 30-40 este 15-20as fényerő bőven elég. A családi Q8fn mellé rakva pedig büntető képe van főleg game módban amiben hajlamosak a review oldalak megfeledkezni miközben az input lagot magasztalják, hogy a local dimming amivel komoly feketét és kontrasztot érnek el a qledeknél, gyakorlatilag porba butul....
Szóval elnézést mégegyszer, én hibáztam. Rohadtul felcseszett a fényerő dolog mert sok helyen írják hogy kevés és miután kiraktam a 65-ös c9-ért egy kisebb vagyont rohadtul felcseszett amit kaptam és láttam gondolván hogy ezt mondják kevésnek... Nem tudom mi lehetett azzal, csak arra tudok gondolni hogy egy hónapokig szarrá hajtott visszacsomagolt kiállítási darab volt...

:R :R

(#159) Cassi


Cassi
senior tag

A napokban írták, hogy az LG Display már 5. negyedéve veszteséges:
[link]
méghozzá nem is kicsit (most durván 100 millió USD havonta). És úgy általában a képernyőgyártók pocsék állapotban vannak, mert a telefonokba és TV-kbe való panelek piaca erősen hullámzik. Nyilván a vírus csak ront a helyzeten. Távolról sem "kaszálás" az OLED-gyártás, mint ahogy sokan gondolják. A Samsung hatalmas befektetése is inkább őrült előre menekülésnek tűnik, mint egy biztos haszonnal járó, kiegyensúlyozott beruházásnak.

(#160) pengwin válasza Cassi (#159) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem ebben az is benne van, hogy ezek a beruházások még messze nem termelték ki a kezdetben rájuk fordított összegeket. Az üzemeltetésük biztos lényegesen gazdaságosabb a korábbi technológiákénál, csak még sok adósságot cipelnek.
Azon sem lennék meglepődve, ha lenne ebben némi kreatív könyvelés is. ;)

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.