Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) bacus


bacus
őstag

Ez a cikk jó lenne, ha nem elborzasztani akarna, attól, hogy milyen nehéz is netet csiszolni rá.

A reset után van ugyanis egy default config, ahol mindez (sőt alap tűzfal szabályok is) fel vannak már véve, tehát bedug, reset, admin pass megváltoztatása, és használható !

Egyébként egy ilyen cikket megirni illetve publikálni is, anélkül, hogy legalább az alapvető tűzfalszabályokat ne tárgyalnánk, TILOS szerintem, igy csak nyitott hálózatot lehet csinálni, átjáróházat!

A szakértelemről pedig annyit, hogy azért mert valami marhának jobban átlátható, a 255.255.255.192 netmask mint /25 vagy /26, hát az egy marha.., ezt leirni? Gondolom nem is igen tudja mit jelent a netmask.

Alapvetően a Router OS, ami fut ezeken a gépeken egy speciális módositott cél linux, egy saját grafikus kezelőfelülettel, van mit megismerni, de nem itt kell kezdeni. Aki be tud állitani egy bármilyen linux gépet két hálózati kártyával tűzfalnak, annak ez a rendszer gyerekjáték lesz, pár perc ismerkedés után lehet vele boldogulni.

Amit én kiemelnék ezekkel a routerekkel kapcsolatban :
1 stabilitás
2. speciális lehetőségek (pl L2TP kliens/szerver, PPTP kliens/szerver, OVPN kliens/szerver, PPPOE kliens/szerver, speciális QOS, fejlett tűzfal, több WAN kapcsolat, Sávszélesség, több WIFI kezelés egy fizikai wifin is lehet alwifi, több preshared key a wifihez pl, netwach, script irás/futtatás, stb, felsorolni is nehéz)
3. fejlődő OS. Itt nem az van, hogy kiadnak egy routerhez egy firmwaret, aztán jó esetben 1 évre rá egy javitást, vegyél új eszközt ha ez nem tudja, vagy keress rá custom firmwaret.

Én túl vagyok a 150. mikrotik kihelyezésen, mert minden ügyfelemnél ezt használom, van akinél többet is (mert pl wifi roamingot még normálisan nem láttam más eszközön működni, de természetesen nem láttam az összes létező eszközt) Ezek közül sok VPN/OVPN szerver is, de kliensként mind becsatlakozik az irodám szintén mikrotik routerébe, ami mögött van 6 alhálózat, 15 db számitógép, két wifi pont pont összeköttetéssel 3 telephelyen.. A nyitott kapcsolatok száma ritkán megy 100 alá, azaz ennyien szoktak általában becsatlakozni kivülről. 2 WAN átjáró van, csak, hogy mindig legyen kifele internet..
A mikrotik tud proxy szerverként is működni, (oda/vissza), azaz pl több web szerver üzemel az irodában mind a 80as porton, a mikrotik szépen tudja, hogy mit melyik web szerverhez kell irányitson.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.