Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Ez elég hasznos cuccnak tűnik a betegeknek.

Romani ite domum.

(#2) .mf


.mf
veterán

"A Nyugat-Ontarioi Egyetem kutatói már rendelkeznek egy olyan megoldással, mely a könnyben található glükózmolekulákból képes megállapítani a cukorszintet, kritikus érték esetén pedig átszínezi a lencsét"

a.) A "Bloody screen - soo real!" lehet, hogy iróniából valósággá válik?
b.) Rózsaszínben látja a világot? :))

Komolyra fordítva a szót: érdekes megoldás. De az is "érdekes", hogy szerencsétlen 1-es cukrosoknak eddig csak a szint mérésére napi többször kell magukat szúrniuk? Kőkorszak, ahhoz képest, hogy mi mindent tud már elvileg az orvostudomány.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) buherton válasza .mf (#2) üzenetére


buherton
őstag

korábban is voltak már próbálkozások arra, hogy az alapvetően látással kapcsolatos problémák korrigálására alkalmas eszközt lehessen mondjuk a vércukor szintjénék mérése használni.

Ergo nem most kezdődött a dolog. Am pedig elképesztően sok fejlesztési/kutatási terület van az orvostudományban. Felfoghatatlanul sok, és ehhez viszonyítva csak nagyon kevesen foglalkoznak ilyennel. Emiatt áll vagy csak lassan fejlődnek bizonyos területek. A pénzbeli dolgokról már nem is beszélek.

Ha ennyire hiányolod nyugodtan támogathatod ezeket otthonról is :) . Pénz avagy erőforrás megosztással.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#4) gabó


gabó
tag

Várom szeretettel a cuccot, hasznát venném nagyon. Folyamatosan nyomon tudnád követni a szintet nem csak a szokásos étkezésekkor. Sportolásnál nyomon tudnád követni,h enni kellene mielőtt behipózik az ember.

Nekem8

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A problémát ott látom ebben, hogy egyik kényelmetlenséget cseréli a másikra. Akiknek nincs a szemével gond, vagy nem tudnak, esetleg nem szeretnek kontakt lecsét hordani, azoknak ez nem opció. Inkább valami miniatűr bőr alatti szenzorban kellene gondolkodni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Ruuwa


Ruuwa
tag

Kivételesen nem a játék lesz élethű, hanem az élet játékhű. :P
Kíváncsi vagyok honnan veszi a lencse az energiát a jel küldéséhez. Csak megforgatom a szemem, és lőn delej?

Ja és 5-10 év múlva vizsgán már nem csak a mobilokat kapcsoltatják ki, hanem a kontaktlencsét is kivetetik?

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#7) adi mester


adi mester
tag

Jó ötlet ez, csak még finomítani kell rajta. Sőt, ha bizonyos időközönként a lencsén belül megjelenne a vércukorszint valamilyen átlátszó kijelzőn, azt sem bánnám. Pl.: A bal felső sarokban.

Tigerclaw:Nem tudom, ki-hogy van ezzel, de én nem szeretném, ha a bőröm alá beültetnének valamit. Szó szerint irtózom ettől, ki tudja milyen hatással lenne egy idegen, elektromos jeleket kibocsájtó eszköz a szervezetre, a szövetekre.

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

(#8) .mf válasza adi mester (#7) üzenetére


.mf
veterán

"Pl.: A bal felső sarokban."

FRAPS IRL ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) Maxentius


Maxentius
addikt

1-es típusú cukros vagyok. Nekem ez az eszköz megváltás lenne mindenképp, mert az ami most van, ugyan több, mint a semmi, de... inkább hagyjuk.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#10) Egon válasza adi mester (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Én meg attól irtózom, hogy a szememre rakjanak valamit (anno szemüveges voltam, míg rá nem szántam magam egy korrekciós műtétre; semmi pénzért nem viseltem volna kontaktlencsét szemüveg helyett).
Amúgy pár évvel ezelőtt olvastam olyanról, hogy kifejlesztettek valami tetkót, amely hasonló módon (elszíneződéssel) jelzi a vércukorszint emelkedését. Személy szerint ezt tartanám a legkulturáltabb megoldásnak (ha létezik és működik). Hálistennek nem vagyok cukros, engem ez nem érint, de sajnos a családban sok a cukorbeteg. :( Nem tudom mekkora méretű tetoválás kell (gondolom 1-2 cm2 elég), de szerintem nagy előny, hogy gondolom sok helyre lehetne rakatni (pl. csuklóra, óra alá, hogy ne látszódjon), így olyannak is opció lehet, aki amúgy nem varratna a bőrére semmit.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) lgb válasza ZCoyote (#1) üzenetére


lgb
tag

Nem tudom igaz-e, de nekem ugy remlik, mar par eve hallottam: olyan is van, hogy beultetnek egy "berdenezest", ami nem csak mer, hanem szukseg eseten adogol is. Bar lehet, vmi scifi-ben lattam akkor inkabb? :)

(#12) tocsa válasza adi mester (#7) üzenetére


tocsa
senior tag

Pedig a bőr alatti szenzor talán jobb lenne. Higiénikusabb, és esetleg pontosabban mérne. Azonnal felvetődött bennem ugyanis, hogy ha a könnyből mérhető a szint, akkor miért kell ahhoz kontaktlencse? Miért ne mintavételezhetne a páciens könnyet a szeméből a tűszúrás helyett? Ez valószínűleg olcsóbb megoldás lenne a kontaktlencsénél, és szintén non-invazív. A könnyből való mérés nem olyan pontos mint közvetlenül a vérből való mérés? Vagy miért nem használják a könnyet már ma is?

A másik az energia ellátás. Hogyan oldják meg? Van valamilyen mikroszkópikus telep benne? Nem úgy tűnik. Hogy töltöd újra? Vagy csak egy passzív RC kör, amit adaptívan behangolnak, és aminek a rezonancia frekvenciáját módosítja a glükóz, és egy vezeték nélküli olvasóval leolvasható?

Amúgy szenzációs.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#13) Tigerclaw válasza tocsa (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

És ehhez a módszerhez elég csak egy kis fej hagymát hordani magunkkal. Mérés előtt meg elég vágni egy kis darabot. :K

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Pont a microsoft...Aztán meg majd jön a sp mert pár beteget eltettek láb alól :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#15) emvy válasza tocsa (#12) üzenetére


emvy
nagyúr

A kontaktlencse irto kenyelmes, azert.

while (!sleep) sheep++;

(#16) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Érdekes fejlesztés, lehet hogy valaki bevállalná ezt a lencsét ahelyett hogy szurkálja magát... :K

essexboy

(#17) MacCaine


MacCaine
őstag

Jah, rózsaszínben látod a világot. Ha viszont bekékül, ki kell venni és újra berakni a lencsét... ;]

(#18) Action Hank


Action Hank
csendes tag

Az ötlet jó, csak néha resetelni kell majd a rendszert;)

Hajrá ms, bár röhögni fogok ha valami only windows rendszerre lehet csak majd adatot továbbítani vagy akárki (tudom lehet hülyeséget írok de értitek mire célzok)

[ Szerkesztve ]

(#19) adi mester válasza .mf (#8) üzenetére


adi mester
tag

Jaja, mint a Fraps :DDD

Egon: Szerintem a kontaktlencsét meg lehet szokni, habár még soha sem használtam. Bár jobban félek a cukorbetegségtől (hajlamos vagyok rá én is, nagyszülők közül 4/3, szülők közül 2/2 cukros) mint a kontaktlencsétől. Szerintem aki cukros, hamarabb bevállal egy lencsét, mint hogy napi több alkalommal szurkálja magát.
A tetkóról még nem hallottam, de ha létezik, akkor érdekes lehet.

Tocsa: A bőr alatti szenzor lehet hogy pontosabban mérne, de ahhoz valószínűleg műtétekre is szükség lenne. Illetve ha az eszköz elromlik, akkor ismételten szike alá kellene feküdni és a mai technikák nem épp a legmegbízhatóbbak. Egy kontaktlencsét, hamarabb tudsz cserélni, ha pedig nem akarod mérni a cukrodat, akkor ki is lehet venni. Emellett, ha valaki szemüveges és lencsére akar áttérni, azoknak még jobb választás.

A tápellátásra csak ötleteim vannak. Pl.: fél éve olvastam egy olyan cikket, ahol egy laptopot két adapter közzé tettek, és bekapcsolt, működött, külön aksi nélkül. Csak 230W, vezetékek nélkül. Vagy nano méretű aksik, amelyek akár napenergiával is feltöltődhetnek. Érdekes dolgok ezek, de egy fejlesztőt kellene megkérdezni, hogy hogyan is oldották / oldanák meg.

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.