Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Glenda


Glenda
addikt

Ezt elmondták a bejelentéskor is, legalábbis utaltak rá.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#2) Writz válasza Glenda (#1) üzenetére


Writz
tag

Ha jól tudom akkor a Zöldeknek is volt valami hasonló koncepciója. :U

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

(#3) Picturemaker


Picturemaker
őstag

El kell hinnem egy a saját állításaikat igazoló, direkt erre írt techdemó alapján?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4) oraihunter válasza Picturemaker (#3) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Muszáj lesz. :DDD

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#5) tarBubbles


tarBubbles
tag

Mi van a késleltetéssel? Azt hogyan oldják meg? Lagolva fog majd leomlani az épület vagy mi?

(#6) arn válasza tarBubbles (#5) üzenetére


arn
félisten

szerintem van benne racio - nem minden reszen kell a jateknak szinte azonnali reakcio. azt szamohatja a geped, csak kette kell valasztani, hogy mit mivel erdemes szamoltatni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) wolfman válasza arn (#6) üzenetére


wolfman
veterán

nem minden reszen kell a jateknak szinte azonnali reakcio

Azért a FM5-ben a gépi ellenfelek eléggé interaktívak ahhoz, hogy azonnal keljen reagáljanak a cselekedeteidre.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nekik ezért érdemes futtatni egy nagy halom gépet a felhőben?
(igaz az XBOX Live-ért fizetni kell, és abból valószínűleg telik erre is)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) vicze válasza Glenda (#1) üzenetére


vicze
félisten

Én a mögöttes infrastruktúrára lennék nagyon kíváncsi. :)
Vajon egy sima TS(RDS) fram szimplán vGPU-kkal?

@Tigerclaw: Azure? Hallottál már róla?

[ Szerkesztve ]

(#10) Glenda válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


Glenda
addikt

Nem fut állandóan, amikor mennek aludni kikapcsolják.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#11) arn válasza wolfman (#7) üzenetére


arn
félisten

nem is erre gondoltam - hanem a kornyezet generalasara pl

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) nyunyu válasza tarBubbles (#5) üzenetére


nyunyu
félisten

World of Tanks is szerveroldalon szamolja a ki merre halad, merre lo, mit talal el ertekeket.

Ennek folyomanyakent a legkisebb halozati zavarnal (Pl. DoclerWeb elkonfiguralt a jupiszit, vagy tul volt terhelve az europai gerinchalozat az online olimpia streamek miatt) azonnal kemenyen lagol a jatek, teleportalnak a semmibol a tankok.
Celozni sem tudsz, ugy leesik olyankor az fps.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) xmaas


xmaas
őstag

Ez mind szep es jo elmeletben csak arrol egy szo sem esik milyen tavolsagban van az a bizonyos felho ahonnen az adatokat kapjak meg milyen kesleltetes stb., amig nem fejlodnek ki rendesen az internet halozatok hogy megfelelo kesleltetest tudjanak biztositani halott otlet az egesz jatek szempontjabol

(#14) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

Csak azt felejti el mindenki hogy 3 év után megszűnik a támogatás, és dobhatod ki a kukába a játékot mert
kiadták az x-edik részt :DDD

(#15) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Az AMD és a BF4-ben mégis mi az a technológia amire nem épít?

(#16) zeus90 válasza xmaas (#13) üzenetére


zeus90
aktív tag

Európában 2 helyen van jelenleg Azure Data Center, Amszterdam és Dublin.

(#17) Dilikutya válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy felhős szerver üzemeltetési költsége nem magas. Ráadásul skálázható menet közben is, ha éjjel csak 10 játékos lézeng bent, akkor automatikusan lekapcsol a többi, és csak a futó szervereknek van költsége, majd ha nő a terhelés, a felhős szerverfarm újakat állít be. Ez gyorsan megy, amíg egy halom játékos betölti a pályát, addigra 2 szerver helyett van 20 a háttérben. A virtualizáció a kulcsszó. A kliens és szerver közti adatkapcsolat sebessége lehet itt a gyenge pont.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) Def26 válasza bbTamas77 (#15) üzenetére


Def26
félisten

Jogos. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#19) orbano válasza wolfman (#7) üzenetére


orbano
félisten

nem minden számolódik a felhőben. gondolom ehhez direkt úgy kell szervezni a kódot, hogy nem minden frameben számolja ugyanazt a fizika/ai, hanem kidelegálnak nagyobb műveleteket esetleg több framere előremenőleg, és addig valami pontatlanabbal számolnak, kihasználva, hogy előtte a cloudból kaptak rengeteg adatot előremenőleg. azért az összeomló épület darabjainál nem fog feltűnni, ha csak hosszú távon konvergens a szimuláció, és vannak benne kisebb hibák 1-1 képkocka erejéig, amiket aztán korrigálnak. AI hasonló módon mehet, nagyobb döntéshozásokat kiküldenek, a lokális ai pedig ezek alapján dolgozik a helyi erőforrásokkal.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) steven84


steven84
tag

Beépítené mi... Ja, meg az árát is
A szerverek fentartása biztos nem kerül semmibe... ;]

[ Szerkesztve ]

(#21) wolfman válasza NandoXXL (#14) üzenetére


wolfman
veterán

Ezért nem életbiztosítás multis játékot venni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22) Madwe


Madwe
nagyúr

Azért az érdekelt volna hogy milyen ez a "csúcs"gép, valamint hogy milyen latencyt bír az azure, milyen összeköttetésben volt vele? Neten keresztül vagy direktben? Az is érdekes hogy amint elkezdenek hullani a dolgok elkapja a kamerát... Sok trükközés benne van így a pakliban, s tekintve MS előéletét, hiszem ha látom...

(#23) Glenda válasza Madwe (#22) üzenetére


Glenda
addikt

Hogy lenne direkt? Gondolod a Moscone Centerbe elvitték egy napra a szerverparkot a világ minden részéről?

A kamerát meg hiába kapta el, az egész tér renderelődik, ez látszik abból, amikor előtte mindenhol szaggatott.

Milyen előélete van a Microsoftnak? Ők nem szoktak demón csalni, sőt, inkább besülnek néha -- ami teljesen normális prerelease szoftvernél.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#24) Tigerclaw válasza Dilikutya (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt gondoltam, hogy hatékony, de valakinek valamiből fizetnie kell az elhasznált energiát és a gépidőt, vagy ha saját szerverfarmról van szó, akkor a géppark egyszeri és a későbbi üzemeltetési, karbantartási, fejlesztési költség időarányos részét. Ezért gondoltam, hogy ezt valószínűleg az MS fedezi a Live előfizetésekből, hacsak nem szállnak be a fejlesztők is. Az MS célja az lehet, hogy a fejlesztők ne saját szervereket üzemeltessenek a játékaikhoz, hanem az ő szolgáltatását vegyék igénybe.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) Madwe válasza Glenda (#23) üzenetére


Madwe
nagyúr

Végülis nem ők promóztak x1 gameplayt high end pcken, nem ők nyomták a reklámvideót a bf4 x1es versenyről pc videókkal, hogy csak az elmúlt 1 évből pár dolgot emlegessek...

Amúgy a render nem látszik csak a számláló nő, azért ha otthagyja a kamerát egy darabig kicsit kevésbé tűnne számomra kétesnek...

Nem tudom hol volt a helyszín, ha messze minden azure szerverparktól akkor természetesen nem lehet bekötni, de ezt nem tudom, csak feltettem mi van, ha...

(#26) Dilikutya válasza Tigerclaw (#24) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nyilván ez a MS célja, de ha belegondolsz, kellő sávszélességgel jó lehet. Sose kell lekapcsolni a szervereket, ha kevés a játékos, egyszerűen lejjebb húznak egy csúszkát (vagy magától), és 20 szerver helyett 2 lesz. Ha meg Humble Bundle-n megugranak az eladások, 1 kattintás, vagy annyi se, és újra 20 szerver indul el 5mp alatt. Az ár annyira nem is lényeges, nem drága, valószínűleg a játékkiadók kiemelt árazást kaphatnak amúgy is. Így az is megoldható, hogy a kevésbé zsúfolt időszakban kevesebb szerver üzemel. Csak megfelelő internetkapcsolat kell szerver és kliens oldalon is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) Glenda válasza Madwe (#25) üzenetére


Glenda
addikt

Ezek lehettek devkitek. Az XO valójában egy PC, ahogyan a PS4 is.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#28) Madwe válasza Glenda (#27) üzenetére


Madwe
nagyúr

Lehettek volna, ha lett volna köze az ott mutatott látványnak a hozzá képest jelentősen rosszabb valós látványhoz. A bf4 kampány ráadásul már az x1 launchjakor ment, amikoris egyértelmű volt annak aki látta x1en a bf4et, hogy amit az ms promóz, az sokkal szebb pl... De a Forza 5 promó és valós látvány között is ég és föld a különbség pl. Nincs ezzel egyedül az ms (pl watch dogs ubisoft tollából...) de attól még benne van ő is a mocsokban jelentősen, ezért kétkedtem csak...

[ Szerkesztve ]

(#29) Glenda válasza Madwe (#28) üzenetére


Glenda
addikt

A különbség az, hogy egyik helyen játékot reklámoztak laikusoknak (játékosoknak), míg itt Azuret demóztak profiknak (fejlesztőknek). Igazából tartoztak ezzel a demóval, mindenki tudta, hogy meg lehet csinálni, ők is említették az XO launch eventen.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#30) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Arra leszek kíváncsi amikor valaki meghekkeli a "felhőt" és azon számol bitcoint.. :D Arra talán jó.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#31) Glenda válasza Sennalacy (#30) üzenetére


Glenda
addikt

Meghekkelni? Bérelhetsz magadnak virtuális gépet Azurben, azzal számoltathatod.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#32) orbano válasza Glenda (#31) üzenetére


orbano
félisten

az kicsivel drágább, mint hackelni :D de tényleg, kíváncsi vagyok mikor készülnek el az ilyen adatközpontokra specializált vírusok :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#33) Dilikutya válasza Glenda (#31) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem Bitcoinhoz akkora teljesítmény kell, ami felhőből nem kifizetődő a bányászat sikeressége miatt. Ha feltolod a csúszkát, és lesznek 8 magos szervereid sok GB RAMmal, 2Tb tárhellyel (CPU, RAM, HDD) az Azure-ban pl. nem állítható külön, az már annyiba kerül, amit az ilyen bohóckodás egyáltalán nem biztos, hogy kitermel.
De hekkelésre semmi szükség, amíg legális, arra használod, amire akarod, a tiéd.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34) Glenda válasza Dilikutya (#33) üzenetére


Glenda
addikt

Kivéve ha kapsz 150$-nyi Azuret minden hónapban, és mivel WPF fejlesztő vagy nem használod ki :p

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#35) Dilikutya válasza Glenda (#34) üzenetére


Dilikutya
félisten

WP fejlesztők minden hónapban kapnak annyit? Most nekem is annyi van még 2 hétig, de én csak az MCP gyorstalpaló miatt regisztráltam. 2 hét alatt feltételezem, már nem fogom kibányászni a fél internetet... :) Eszembe se jutott amúgy idáig, hogy bitcoint kéne bányászni a fölös kapacitással... :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36) Glenda válasza Dilikutya (#35) üzenetére


Glenda
addikt

MSDN Ultimate.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.