Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #10691584


#10691584
törölt tag

Na és mi számít "rendkívül olcsó"-nak? Valami viszonyítási alap a többi fajta áraihoz képest, vagy ilyesmi? arányok, vagy tudomisén? Már bocs, de a "rendkívül olcsó" ugyanolyan relatív fogalom, mint a magas/alacsony/sok/kevés/világos/sötét/öreg/fiatal stb stb. így nem mond sokat, max aki, ahogy érzi.

(#2) Televan74 válasza #10691584 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mondjuk nekem már jó áron lenne a 1TB model kb. 50.000 Ft -ért. A mostani 130.000 Ft -os árhoz képest olcsóbb lenne. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) vittorio7


vittorio7
őstag

Mondjuk 10000 Ft -ért jó lenne egy 240 GB-os SSD. Pár év múlva lehet is annyi...

Viszont ha romlik a minőség, akkor szépen búcsút is mondhatunk a 3 év garanciának.

Persze a prémium kategória minden bizonnyal megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#4) bteebi


bteebi
veterán

"A legtöbben olcsó SSD-be koncentrálnák a termékeket, de ez nem olyan egyszerű, mint amilyennek hangzik. A TLC bevetése a vezérlő, illetve a firmware oldalán relatíve sok fejlesztést igényel."

Még a végén megsajnálom őket... :U

"A szoftveres oldalt többek között még ma is finomítják a cégek, így az SSD-k szempontjából az aktuális megoldásoknál olcsóbb modellekre 2015-ben lehet számítani."

Ez a kifinomult(abb) marketinges szöveg viszont kivételesen tetszik. A tartalma persze dühít, de legalább nem teljesen nyíltan nézik hülyének az embert. De ha már TLC, akkor igazán elvárható lenne, hogy érezhetően csökkenjen az ár, mert mostanában a teljesítmény se nő, és az ár se csökken :(.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) jedis


jedis
senior tag

Hát én most vettem az egyik legismertebb kiskerben 128GB-os Kingston SSD-t alig több mint 17.000Ft-ért 3 év garival ! Ez már nem is olyan vészes ! Egy oprendszernek, pár programnak, meg 2-3 játéknak bőven elég ! Mert "blúréj" rippeket azért még kicsit luxus tárolni SSD-n :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#6) vittorio7 válasza jedis (#5) üzenetére


vittorio7
őstag

Szerintem Kingston 120GB -os az. Én 20.400 -ért vettem januárban. :W

[ Szerkesztve ]

(#7) kirukris


kirukris
tag

És akkor ez az árcsökkenés milyen mértékű lenne? Mert ha tényleg lényeges mértékben csökken, akkor tudok rá várni :DDD

(#8) vittorio7 válasza kirukris (#7) üzenetére


vittorio7
őstag

Magyar árakat nehéz lenne mondani. Mert gyengülhet a forint is. Jósoltak már idénre 350-400 Ft-s Eurót is. Na erre fől most erősödött.

És bármikor befigyelhet egy 35 %-os luxus Áfa is.
De még az Artisjus is jogdíjassá teheti az SSD-ket.

De dollárban biztos lehetne találgatni az árakat.

(#9) jedis válasza vittorio7 (#6) üzenetére


jedis
senior tag

Én meg egy Pentium1-es gépet vettem 240.000Ft-ért !!!!!!!! :W
.
.
.
.
.
.
.
1996-ba !!!! :Y :Y :Y :DD

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#10) kirukris válasza vittorio7 (#8) üzenetére


kirukris
tag

Köszi :) és akkor dollárban kb.mekkora lehet a változás? 20-30%-os csökkenés nem lehetetlen?

(#11) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Kevésbé strapabíró,vagyis hamarabb tönkremegy,tehát hamarabb kell újat venni....a fogyasztói társadalom "alapja"....ezt a mentalitást a PC iparba nem kellene behozni.Épp elég az intel 3-éves támogatási "modellje"...valahogy felfordult a világ,ha nem tud jobbat,készít szarabbat...de legalább occsón....persze mihez képest?.... :(

Wasabi...

(#12) bteebi válasza jedis (#9) üzenetére


bteebi
veterán

Az nem az én gépem volt? :U Én is akkor kaptam. Nem is tudom már, hogy bruttó 200, vagy 250 ezer volt-e - inkább az utóbbi. 120-as Pentium, 16 MB (!) EDO RAM, 1,2 GB-os HDD :D. Nagy szám volt akkoriban :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) vittorio7 válasza kirukris (#10) üzenetére


vittorio7
őstag

Szerintem az reális. 1-2 éves távlatban biztosan. Kivéve, ha jön egy tájföldi árvíz, vagy egy gyártűz stb. a gyártók fantáziája kimeríthetetlen. De a garancia csökkenhet.

A magyar árak kiszámíthatatlanok. 300 Ft körül volt az Euro amikor 20400 Ft-ért vettem az SSD-t, és amikor már 314 Ft volt egy Euro, addigra lement az SSD ára 17 ezer körülire.

Igaz, hogy a belépő Kingstone már Aszinkron NAND-os. Nem is ajánlott vétel az SSD topik szerint.
Nem volt jó vétel. :W

(#9) jedis

Nekem is volt P3-asom 300 ezerért.
P4 250 ezerért. :DDD A fene egye meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) kirukris válasza vittorio7 (#13) üzenetére


kirukris
tag

Köszi a segítséget, akkkor szerintem várok 1-2évet SSD vásárlással :)

(#15) vittorio7 válasza kirukris (#14) üzenetére


vittorio7
őstag

Bár jó dolog az SSD! De ha utána olyan géphez ülsz, ahol HDD-n van az op rendszer elég förtelmes lesz.

De a másfél éves 60 GB SSD-m akkor kb. annyiba került mint most a 120GB-os. De ezekre legalább még 3 év garancia van.

A 2015-ös olcsósítottra ki tudja mennyi lesz? Talán 1-2 év gari?

[ Szerkesztve ]

(#16) jedis válasza bteebi (#12) üzenetére


jedis
senior tag

Újonnan vettem:

-133MHz Pentium1 proci
-valamilyen alaplap ! :)
-16MB edo ram
-S3 Trio 2MB VGA
-1.3GB Seagate HDD
-Mitsumi 6X CD olvasó
-Gravis Ultrasound PnP hangkártya
Rafles 15" CRT

240.000 !

97'-be meg jött a híres Diamond Monster woodoo 4MB ! :)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#17) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

"A rendkívül olcsón érkező gyártónak rendkívül nagy haszonkulcsot jelentő flashmemóriák 16 nm-es gyártástechnológiával készülhetnek."
Corrected for ya.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#18) F34R válasza vittorio7 (#3) üzenetére


F34R
nagyúr

Jah jo lenne csak nem TLC-be, hiaba a harom ev gari ha mondjuk itt nem a vezerlo purcan ki hanem a flash doglik meg :DDD MLC ezekbol kellene eletkepes SSD-t gyartani meg elfogadhato aron egyre nagyobb kapacitassal.

(#19) SirRasor


SirRasor
őstag

Garancia mennyire fontos? 140 napot ment eddig a 128 GB-is SSD (kb 1 év használat), és eddig 495 GB felírt adatnál tartok. Win, programok meg játékok vannak rajta. TLC-s, és elvileg ~100 TB írást elvisel. Ha így haladok, akkor a SATA szabvány kihalásáig ez még működni fog :DD

Vagy volt már olyanra példa, hogy valakinek a vezérlő halt meg? :U

Make Love not war!

(#20) vittorio7 válasza SirRasor (#19) üzenetére


vittorio7
őstag

Minél több a garancia annál jobb. Baj nem lehet abból, ha sok gari van egy termékre.

[ Szerkesztve ]

(#21) HuMarc válasza jedis (#5) üzenetére


HuMarc
addikt

Én akkora duhaj vagyok, hogy én a RAM-ban tárolom a blúréjripeket ;] És olyan gyors a gép, hogy konkrétan 0 sec-es bootolás, mert folyton be van kapcsolva, különben elvesznének a filmek.

(#22) NandoXXL válasza vittorio7 (#15) üzenetére


NandoXXL
senior tag

'Bár jó dolog az SSD! De ha utána olyan géphez ülsz, ahol HDD-n van az op rendszer elég förtelmes lesz.'

Ez így nem korrekt kijelentés, attól függ milyen géphez ülsz, milyen felhasználásra (5400RPM-es notebook vinyóknál jogos, 7200RPM-nél már felhasználás függő). Garantálom neked hogy az SSD-éd fénysebessége ;] semmit nem ér a szervereinken futó programoknál a munkahelyemen :DDD

(#23) NandoXXL válasza HuMarc (#21) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ez gagyi lokális dolog :D , enyém a SKYNET ;] rá vagyok kötve :DDD

(#24) worxland válasza SirRasor (#19) üzenetére


worxland
addikt

"Vagy volt már olyanra példa, hogy valakinek a vezérlő halt meg?" - igen, de ritkán, az esetek mindössze 99,98 %-ában.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#25) UnSkilleD válasza SirRasor (#19) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nálam 60 nap alatt 824gb

ahogy néztem fórumokon szinte mindig a vezérlő adta meg magát ssd halálnál és nem a nand

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#26) dabadab válasza UnSkilleD (#25) üzenetére


dabadab
titán

"ahogy néztem fórumokon szinte mindig a vezérlő adta meg magát ssd halálnál és nem a nand"

Igy van. Ehhez kepest a forumok a NAND miatti jajgatassal vannak tele, a kontroller miatt senki se sir.
Logikus :U

DRM is theft

(#27) M107


M107
addikt

:R

Ismerősnek átlag 2 Samu EVO 120GB vezérlője múlik ki kb 40TB torrent szerverben, mondjuk az nem is átlag használat.

Az Intel SSD-k vezérlői sokkal jobban bírják, mondjuk a Samu-Intel közt van azért némi különbség, pontos adattal nem szolgálhatok de majd utána kérdezek, hülyeséget meg nem akarok írni.

UI:

Saját Samu 840 120GB TLC SSD 6 hónap+2 napos :
(Átlag használat, Oprendszer, office, kisebb használati programok egy kis youetobe no játék telepítve

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#28) qqcqqc válasza UnSkilleD (#25) üzenetére


qqcqqc
őstag

Tavalyelött decemberben vett 840-es 120 GB 361 nap üzemidő 3,12 TB írás (Win7 telepítés programokkal, majd Win8.1 telepítés programokkal, steam mappa, de csak 2 játék).
Szerintem már nem lesz csatoló hozzá mire tönkremegy.
Ugyanez a rinya ment, az MLC-nél is, jajjjjj hamar tönkremegy, kímélni kell, kapcsolj ki mindent, lapozófájl, hibernálás, be se kapcsold a géped, mert tönkremegy.

(#29) vittorio7 válasza NandoXXL (#22) üzenetére


vittorio7
őstag

Ok. :R

(#30) flexxx2 válasza dabadab (#26) üzenetére


flexxx2
őstag

Mi a fene tud meghalni a kontrolleren? Valaki tudja?
Jönnek az eldobható ssd-k lassan, úgyis minden a felhőbe tart.

(#31) flexxx2 válasza M107 (#27) üzenetére


flexxx2
őstag

Hát torrentre nem használnám, mivel ott az állandó oda vissza írás miatt piszkosul terheli a winyót. Nekem egy green WD-t nyírt ki a 8seces alvás mód miatt, igaz 3 év után, 1 hónappal a gari lejárat előtt.

(#32) M107 válasza flexxx2 (#31) üzenetére


M107
addikt

:R

A WD Green HDD-kről nem sok jót halottam, csak ha be tudod szabályozni vagy firmware utján vagy energiagazdálkodás útján a HDD-t (a fejparkolás miatt)

Torrentről csak annyit, az SSD-t biztos nem persze 10-50x gyorsabb rá írni olvasni mint a HDD-re, nekem a saját Seagate 5400Rpm (ST1000DL002-9TT153) 1TB HDD-m 2011-es, vagy a 2009-es (Hitachi HDP725050GLA360) 7200rpm 500GB HDD-m a mai napig torrent-re használom felváltva.
Semmi gondja. (100/100) a hardisk sentinel szerint.

Hiatchi :618 nap 3óra
Seagate : 198 nap 17óra
(2014.04.15.15:10)-kor

A Wd Green amúgy sokan itt a ph megfelelő fórumában is írták a fejparkolás miatt, nem a legjobb választás.
Szerencsés voltál, hogy a gari idő lejárta előtt, 1 hónappal adta be a kulcsot.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#33) SirRasor válasza worxland (#24) üzenetére


SirRasor
őstag

Erre mondjuk nem számítottam :(
Na mind1, akkor bízunk a szerencsénkben :DDD

Make Love not war!

(#34) Balage76


Balage76
senior tag

A konkurensek TLC fejlesztéseit is figyelembe véve a belépő szintű SSD-k piacán 2015-ben nagy versenyre lehet számítani.

Jöjjön a verseny, mert ez a jó a vásárlóknak, de sajnos az a helyzet, hogy kb 2 év lemaradásban vannak a Samuhoz képest. Mire kijönnek a Micron TLC-s tömegtermék SSD-k, a V-NAND-ra épülő termékek jóval előrébb lesznek teljesítményben, árban.

(#35) Cefet


Cefet
aktív tag

Mé' nem tolják má a arcunkba a ReRam-os SSD-ket?
Ilyen kérész életű Flash-ekkel vacakolnak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.