Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kantorpe


Kantorpe
tag

A magyar "orszag" az kontraszelektalt lesz igen erossen.

Aki nem hulye, oreg, balfasz az lep.

Nemtudom, hogy hol halottam, de valahogy ugy hangzott, hogy.... a felso 10% tovabb gazdagszik a tobbi meg kivandorolhat mexikoba.......

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#2) 7


7
addikt

Én azért elsősorban magyarnak vallom magam, bármennyire is vagyok elégedett/elégedetlen az itthoni helyzettel, és szeretném, ha (idővel) büszke lehetnék arra, honnan jöttem, ki vagyok. Amennyiben tehetem, úgy tervezem, maradok, és igyekszem megtenni azt itthon, ami tőlem telik.

[ Szerkesztve ]

(#3) tildy


tildy
nagyúr

Nem hinném, hogy menekülés az, ha az ember a számára több okból kedvezőbbet választja :U
Vagy szerinted igen?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Gyünnek maj vissza, oszt hozzák a pézt. :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5) McCann


McCann
tag

Az a baj, hogy akármennyire is próbál valaki itthon előbbre jutni, igencsak keservesen megy a szekér. Ha megnézzük a (keleti irányt kivéve) körülöttünk lévő országokat, pláne a "nyugat"-ot, ugyanazzal az erőfeszítéssel 30-35 éves korodra ki van fizetve a lakásod/házad, neked és a feleségednek megvan a kocsi, évente kétszer probléma nélkül elmentek nyaralni/telelni és nem rettegsz a postaládától meg a villanyszámlástól, nem vakarod a fejed hónap végén, hogy kenyeret vagyél vagy vajat, mert mindkettőre nincs lóvéd... :(((

Szóval, aki külföldre megy, azt is megértem, én is dolgoztam kint, de nem bírtam megszokni :(

Nem Magyarországgal van a baj, mert ennél szebb föld nem létezik a világon :R :R :R , hanem azzal, ahogy mennek itt a dolgok... :(((

De ebbe nem megyek bele, úgyis vágjátok, miről beszélek.

Aki meg itt akarja hagyni ezt a csodaföldet, ajánlom, hogy egy napsütéses reggelen sétáljon át a Petőfi hídon, nézzen jól szét és utána döntsön, el akar-e menni... :K :K :K

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#6) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Én a véleményetekre vagyok kíváncsi.
Tudom ez egy nagyon nehéz kérdés, de ha állandóan pesszimisták vagyunk és így állunk a dolgokhoz, akkor mi lesz a fejlődésessel?

Én nem akartam megbántani azokat, akik kint képzelik el az életüket én csak egy kérdést vetettem fel.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#7) Viszlát


Viszlát
addikt

Én azt mondom menjenek. Vissza se nézzenek. Remélem a logoutról is eltűnik velük együtt a sok nyígós-sírós, bugyuta írás...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#8) sh4d0w válasza Sir Pocok (#6) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A fejlődésnek jelenleg erős korlátai vannak idehaza, elsősorban kormányzati szinten - és ez most minden kormányra vonatkozik 1990 óta. A nagyobb baj azonban az, hogy a külföldi - talán függetlennek is tekinthető - elemzők sem látják a fejlődési irányokat, aminek aztán leminősítés stb. a vége. Ezek viszont oda vezetnek, hogy még jobban meghúzza a szíjat a kormányzat. Ezenkívül van egy olyan pont mindenki életében, amikor azt mondja, hogy eddig és ne tovább.

Kiváló példa az az autószerelő-javító vállalkozó, aki 10 évig foglalkozott a törött, de javítható autók megjavításával, seftelésével. A 10. évben döbbent rá arra, hogy gyakorlatilag egy lépést nem tett előre, így mindent felszámolt és nem állt meg Új-Zélandig...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#9) McCann válasza Viszlát (#7) üzenetére


McCann
tag

Sajnos majdnem tuti, hogy nem fog, internet külföldön is van és - tisztelet a kivételnek - azok szokták legjobban osztani az észt, akik kívülről nézik, micsoda kínlódás van itt... :(((

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#10) lsc válasza Viszlát (#7) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Egyetértek , jó ötlet.

Az élet kegyetlen .

(#11) WN31RD válasza Viszlát (#7) üzenetére


WN31RD
addikt

Úgy tippelem, hogy nem a bugyután sírók-rívók közül kerülnek ki legnagyobb arányban azok, akik tényleg el is mennek máshova...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#12) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Sajnos érvet még nem hallottam amellett, hogy miért is kéne maradnom(nunk). Ellenérv meg van vagy száz.

90 87.5 87.8 87.5

(#13) lsc válasza sh4d0w (#8) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
"Kiváló példa az az autószerelő-javító vállalkozó, aki 10 évig foglalkozott a törött, de javítható autók megjavításával, seftelésével. A 10. évben döbbent rá arra, hogy gyakorlatilag egy lépést nem tett előre, így mindent felszámolt és nem állt meg Új-Zélandig..."

Szerintem meg az éremnek mindig két oldala van ,nekem nem egy ismerősöm van ,aki 30-40éves korában találta meg a helyét / értsd azt az állást /, ezek után nem nagyon hallottam panaszkodni / azért még szokott , mert azt "mindig " kell :) /.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#14) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Ehh...

az tény, hogy ugyanazzal a melóval máshol lehet, hogy jobban meg lehet élni. Biztos egy német nyelvű Mobilarena több pénzt hozna a konyhára.

De én magyarul szeretek írni.

Azt gondolom, hogy aki akar, tud boldogulni itthon is. Talán medencés házam sosem lesz, és bár a boldogsághoz kell némi pénz (aki ezt tagadja, az egy álszent barom), de ha az alapdolgokat az ember össze tudja hozni (lakás, kocsi, évi nyaralás), akkor sokkal fontosabb, hogy kiegyensúlyozott legyen. Nekem meg bónusz az kell, hogy letegyek valamit az asztalra, hogy look, emberek: ezt én alkottam.

És jelen helyzet szerint ezt sikeresen meg tudtam oldani idehaza is, tisztességesen adózva, becsületes úton. Nem élek nagy lábon (42-es), de a hónap végén sem esem kétségbe, ha elszaródik a tévé és venni kell másikat. Ha pedig minden jól megy tovább, akkor előbb-utóbb a tévét be lehet helyettesíteni kocsira is, az már kafa szint, több nem is kell.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

én még nem rendelkezem hűdenagy élettapasztalattal, idén érettségizem, de majd csak jövőre jelentkezek egyetemre és remélem hogy felvesznek. az isemerőseim között, akik kb velem egykorúak van pár ember aki biztosan ki akar menni, vannak akik gondolkoznak rajta, vannak akik csak ideiglenes munkát akarnak kinn. lehet hogy én vagyok nagyon naiv, de én nem is nagyon gondolkoztam azon hogy kimenjek. vagy csak túl ragaszkodó vagyok, hogy nem akarom itthagyni a hazám. legszívesebben még a városból sem költöznék el :D biztos hogy nem lesz könnyű elhelyezkedni, de reménykedek benne, hogy tanulással (értsd: egy jó diplomával:D) sikerül úgy megcsinálni a dolgaim, hogy abból jól élhessek, lehetőleg egy boldog családban.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#16) anjani182 válasza Bog (#14) üzenetére


anjani182
őstag

Én veled értek egyet, aki akar, az tud boldogulni!

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#17) kicsitomi88 válasza Bog (#14) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Nem csak a megélhetésen van a hangsúly,

elegem van az emberekbol, a tahó bunkó parasztokbol akikkel naponta talalkoznom-beszelnem kell.

elegem van ebbol a 'magyar mentalitasbol'.

az az erzesem, hogy mikor elmennek arra gondolnek, hogy csá, fulladjatok egymasba, nyírjátok egymást, tépjétek ki egymás szemét ebben a kurva országban hehehe, de most már nélkülem.

90 87.5 87.8 87.5

(#18) Viszlát válasza kicsitomi88 (#17) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagy szavak. Érvek kellenek a maradás mellett? Tessék kettő: család, barátok. Szüleim 50-en felül vannak, ők már nem nagyon mennek sehova, ráadásul apámnak nem mindennapi hivatása van, ami még pluszban is ideköti. Semmi pénzért nem hagynám itt őket, főleg, hogy lassan eljön az az idő, amikor nekem kell gondoskodnom róluk. Barátok alatt pedig nem haverokat értek, hanem olyan barátokat, akikkel a röpke 28 évem alatt építettem ki a kapcsolatomat, akik nélkül a legtöbb emlékem fabatkát sem ér.

Igen, szar az egészségügy, irreálisak az adók és sorolhatnám. Nekem eddig két vállalkozásomat tették tönkre, mégis talpraálltam, mondhatjuk, hogy rendben van az életem. Pedig ugyanabban az országban élünk, ugyanazon körülmények között. Aki a kormánytól várja, hogy jobb lesz neki bármi, az egy barom, már bocsánat. Engem olyannyira nem érdekel, hogy nem is követem a napi politikát, nem tudom ki-kicsoda és éppen mit bénázik, vagy hogyan szúr ki az átlagemberrel.

Tahó emberek mindenhol vannak, ha ezért mész el, akkor nagyon naiv vagy. Nem tudom, hogy a 88 mit jelent a neved mögött, de ha a születési éved, akkor talán egy kicsit visszavehetnél az arcból, mert te még meg sem próbáltad.

mod: Egyébként ezzel a hozzáállással pontosan te testesíted meg a magyar mentalitást. Mindig a másik a hibás azért, ha szar valami és milyen jó lesz ha már nem leszek itt.

:W

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#19) kicsitomi88 válasza Viszlát (#18) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Igen itt vannak, a szülők-barátok, valóban. Én akkor is mennék.

És nem csak a kormánnyal, adórendszerrel van bajom, hanem az emberekkel, a mindennapi apró kis kapcsolatok mindenféle helyzetben ahol megint rá kell jönnöm, hogy a nagyobb hányada egy tahó bunkó.

Rossz itt, rossz érzés ilyen emberek között élni, visszahúz, hátráltat.

Tahó emberek mindenhol vannak, ha ezért mész el, akkor nagyon naiv vagy.

Na de ennyi? Ugyanmár.

Nem tudom, hogy a 88 mit jelent a neved mögött, de ha a születési éved, akkor talán egy kicsit visszavehetnél az arcból, mert te még meg sem próbáltad.

Ja, és velem te így nem beszélsz.

mod: Haha.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#20) Bog válasza kicsitomi88 (#17) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ejh, ugyan már. Rajtad múlik, hogy mekkora ívben szarod le az általad tahónak és bunkónak titulált népséget. Ignore.

Teremtsd meg magadnak a saját világod, környezeted, baráti köröd és üzleti köröd, érezd benne magad otthonosan, a többiekkel nem kell foglalkozni.

Zavar a tahó a szórakozóhelyen? Megyek olyan helyre, ahol nincs tahó. Kéreget a lámpánál a hajléktalan? Nem kap, majd elmegy dolgozni, ha pénzt akar. Tömeg van a villamoson? Megyek kocsival. Nincs kocsi? Megyek akkor bringával.

És ha mégis interakcióba kell lépjek egy tahóval, akkor egyszerűen élvezem, hogy magasabb szintről kommunikálok vele, és ezt érzi ő is. Nem is fog kötekedni.

Talán szerencsém van, de engem még sosem akartak megverni, pedig nem vagyok egy kétméteres szekrény. Jártam évekig a 95-ös busszal, keresztül a dzsumbujon, sosem volt problémám. Találkozik az ember tahókkal igen. Befurakodik a sávomba pofátlanul, index nélkül? Leszarom. Nekem ehhez nincs pofám, és nem rá vagyok mérges, hanem magamra büszke. Hogy én nem vagyok olyan, mint ő.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#21) Viszlát válasza kicsitomi88 (#19) üzenetére


Viszlát
addikt

Mármint meg sem próbáltál még itt megélni. Mindenesetre mókás, hogy a hsz-ed második felében pontosan azt csinálod, ami miatt az elsőben sírsz :) No comment.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22) 7


7
addikt

Elég lesz a flameből, nincs értelme folytatni. Intelligens emberek vagyunk, nem? :P

Amennyiben igen, akkor be lehetne látni, hogy egyrészt semmilyen előnyünk nem származik közvetlenül abból, hogy most itt a másiknak jól megmondjuk, hogy de nincs is igaza, másrészt nem is igen fogjuk meggyőzni az igazunkról.

Tény, hogy bántó tud lenni néha, amikor lehurrogják az embert, mint a magyar nép részét, de momentán szerintem el lehet fogadni, jobban megéri így, mintha még több agresszió születne.

A személyeskedés meg pláne nem menő, be lehet fejezni azt is, vagy privátban folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#23) lsc válasza kicsitomi88 (#19) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali

Ahogy olvasom amiket írsz , én inkább egy jó "agykurkászt" javasolnék , szerintem ha valaki ennyire nem találja a helyét az más országban sem fog megváltozni. Nekem a mindenki "rossz" véleménnyel csak az a bajom , hogy a " mindenkik" jóval többen vannak és érdekes , de valahogy boldogulnak. Ki jobban , ki gyengébben , de boldogul. Természetesen lehetne jobb is a helyzet , viszont az már nem ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#24) Viszlát válasza 7 (#22) üzenetére


Viszlát
addikt

Nézd, aki ekkora arccal áll elő a "véleményével", az számoljon azzal, hogy páran megmondják a képébe, hisz van hova. Nem kell ennyire érzékenynek lenni, mert nekem már ettől is forog a gyomrom. Egy tizenéves kölyök, ha nem tudja magától, hogy hol a helye és miként illik megfogalmazni véleményt úgy, hogy azzal ne fikázzon le 10 milliónyi másik embert, akkor viselje el, hogy vannak akik átlátnak a tapasztalatlanságán és alaptalan köpködésén.

#26: kérésed - bár nem egészen értem, milyen alapon állsz elő vele -, megfontolva és elvetve.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25) kicsitomi88 válasza Bog (#20) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Pont van egy ilyen példa előttem.

Bármiko vehet új kocsit ha akar, de nem übergazdag, egyszerűen csak kiépítette magának a saját egzisztenciáját.

Ugyanúgy gondolkodik, ugyanúgy cselekszik ahogy Te leírtad. Működik, tudom, élő példa van a szemem előtt.

DE: Nem akarok ilyen lenni :(

Nem akarom leszarni az embereket, a magam módján fölényeskedni, csak itt belül érezni, hogy okosabb-értelmesebb vagyok.

Számomra fontos a környezet, hogy jól érezzem magam benne es nem azert meg IGNORE. :K

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#26) 7 válasza Viszlát (#24) üzenetére


7
addikt

Mint utaltam rá, engem is bánt néha, amit ír, de el lehet menni mellette szó nélkül. Az utóbbi pár napban volt már rá példa, hogy visszaszóltak neki, semmi értelme nem volt. Majd jön egy moderátor, és úgyis figyelmezteti, ha nagyon elfajul. Próbáld ignorálni, kérlek.

(#27) kicsitomi88 válasza Viszlát (#24) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Mekkora arccal?

Nem vagyok érzékeny, egyáltalán, de amíg én nem személyeskedek addig elvárom, hogy te sem.

Tökmindegy, hogy 12 vagy 51 éves vagyok. A tények azok tények, azt látom akkor is amit látok.

#26: Ki szólt vissza és hol? Én nem személyeskedtem senkivel, kikértem magamnak, hogy velem szemben ne, ez baj? Szerintem így korrekt.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#28) tildy válasza McCann (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

" Ha megnézzük a (keleti irányt kivéve) körülöttünk lévő országokat, pláne a "nyugat"-ot, ugyanazzal az erőfeszítéssel 30-35 éves korodra ki van fizetve a lakásod/házad,"
Nmem tudodm ezt honnét szedted de amit én tapasztaltam Norvégiában és Németországban , az nagyon nem ez:U Nemhogy kifizetve nincs nekik, hanem sok esetben nem is tudnak házat venni , mert olyan drágák.

Érvek kellenek a maradás mellett? Tessék kettő: család, barátok.
Viszlát bár egyetértek veled, de ezek csak azoknak érvek akiknek mindez megvan. Egy barát akármilyen távolságban van (3 jóbarátom is messzi lakik tőlem, és ritkán látom csak ), barát marad.
Akit viszont nem köt ide sem a család, sem a abrátok, az tulajdonképpen ilyen szempontból "szabad" ember.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) Viszlát válasza kicsitomi88 (#27) üzenetére


Viszlát
addikt

Ekkorával:

az az erzesem, hogy mikor elmennek arra gondolnek, hogy csá, fulladjatok egymasba, nyírjátok egymást, tépjétek ki egymás szemét ebben a kurva országban hehehe, de most már nélkülem.

Én már nem foglak tudni megtanítani arra, hogy gondolkodjál, mielőtt kinyitod a szádat, vagy éppen billentyűzetet ragadsz. De eltűrni nem vagyok köteles, hogy bárki így nyilatkozzon egy egész országról. Nem személyeskedsz, nem hát, csak ebben a kurva országban benne vagyok én is kérlek alássan, akiket te hihetetlen felsőbbrendűséggel itthagysz megdögleni. És még csak meg se próbálkozz azzal, hogy te nem így értetted, mert éppen erre vonatkozik, hogy előbb gondolkodni, aztán megszólalni, vagy írni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#30) kicsitomi88 válasza tildy (#28) üzenetére


kicsitomi88
őstag

De talán nem a fizetésed felét viszi el a lakbér, máshol inkább elképzelhető és kivitelezhető éveken keresztül akár gyerekkel is albérletben mint itt, ha jól tudom - bár javítson ki valaki ha tevedek - az USA-ban ennek nagy "kulturája" van.

#29 Ha magadat is abba a kategoriaba sorolod(amit ketlek), amit az idezett hsz elso feleben irtam akkor vonatkozik rad. Ne magyarazd felre a szavaimat es ne allitsd be úgy mintha ezt az össznépre írtam volna. Köszönöm.

#31: Na igen, erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#31) 7 válasza kicsitomi88 (#30) üzenetére


7
addikt

Hozzáfűzés:

Valahol hallottam, hogy inkább mi vagyunk ilyen szempontból mások: ragaszkodunk egy állandó dologhoz, a tulajdonunkhoz, nehezen váltunk. Külföldön (legalábbis aszerint az ember szerint, aki ezt mondta nekem) az a bevett gyakorlat, hogy egyre kevesebben vesznek házat, tényleg albérletben laknak. Így sokkal mobilabbak, ha el kell menni máshova dolgozni, akkor nem ingáznak, hanem átköltöznek, stb. Az is működik, de megvannak ugyanúgy a hátrányai, mint az előnyei.

(#32) McCann válasza tildy (#28) üzenetére


McCann
tag

Azért írtam oda a lakást is, de nem mondod komolyan, hogy egy orvos vagy egy mérnök nem keres annyit!!! :F

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#33) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Azok alapján amit az írásban és a hsz-eidben olvastam, a mentalitással van elsősorban bajod.
A másokéval. Tehát Te folyamatosan olyan emberekkel találkozol, akik a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" elvet vallják, vagy eltűrik ezt másoktól.
Szerinted, hol lehet az az ország, ahol tökéletes emberek vannak ? Ahol senki nem panaszkodik, mindenki boldog?
Magyarország is ilyen volt, de jött ez a borzasztó rendszerváltás. Nem 90' -ben, hanem nagyjából 68'-ban. :)
Mondjuk ma is vannak országok, ahol mindenki boldog és elégedett, Kuba és A KNDK. :D
Ezek olyan jó helyek, hogy ott egyszerűen muszáj elégedettnek lenni. :DDD ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34) McCann válasza philoxenia (#33) üzenetére


McCann
tag

És egymáshoz járnak turistaútra, mert csak oda mehetnek... :D

Kecske is jóllakik, káposzta is megmarad: a jóember elmehetett külföldre, megnézhette, ott milyen és láthatta, hogy ott ugyanolyan...

Whoaaa! :C :C :C

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#35) Viszlát


Viszlát
addikt

Továbbra is azt mondom, hogy aki akar, menjen. Most.

:)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#36) kicsitomi88 válasza Viszlát (#35) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ahogy tudok. Megyek.

:)

90 87.5 87.8 87.5

(#37) McCann válasza kicsitomi88 (#36) üzenetére


McCann
tag

Jó utat és sok szerencsét.

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#38) tildy válasza McCann (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

Mivel a fővárosban ahol ezek a foglalkozások koncentrálódnak , ott kb 50 millió magyar forintnak megfelelő koronától kezdődnek a lakásárak, és rengeteg orvos és mérnök még akkor is nyögi a diákévekben felvett hiteleket (merthogy ott nagyon durván diákhiteleznek a diákok , és rettetenetesen el is adósodnak) így azt tudom mondani, hogy nem nagyon. De abban a ksivárosban (3000 fő lakta!) ahol aktam, ott is a legolcsóbb házak (lakás nem jellemző) 33 millió ft-tól voltak. (Koronában kb. 1 000 000 NOK)
Igaz ott a lakáshitelek kamata kb évi 1%.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) McCann válasza tildy (#38) üzenetére


McCann
tag

Oké, lehet, hogy túloztam, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy nagyságrendi különbségek vannak életszínvonalügyileg. :R

Egyébként mennyi az átlagkereset Norvégiában? (No offense, csak hogy tudjam mihez viszonyítani a lakásárakat)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#40) tildy válasza McCann (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

700 000 Ft. De nem mondták, hogy bruttó vagy nettó. :U
Cserébe viszont autóknak 2-3*-os ára van, és még nagyon sok mindennek.

Az ember hajlamos külföldet valami rózsaszín felhőnek látni, pedig , pedig.. Sokmindenben egyszerűbb, de ott sincs kolbászból a kerítés.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) venember83


venember83
nagyúr

Marad a kisebbsegi, akinek biztositott az allamilag tamogatott jovoje, a munkas, akinek boven eleg ami van s az oregek. Meg par ember akiben el meg a magyar tudat. S utobbi ketto sziv a leginkabb.

Hej de konnyen hagyjak el az emberek az orszagukat... :( Bezzeg ha mindenki ilyen konnyen vette volna a dolgokat...

tildy: igaz, csak igy veszik el a magyar kultura. Bizonyos helyzetekben nem az egyen a legfontosabb, ezt meg kene erteni.

[ Szerkesztve ]

(#42) Vakegérke válasza kicsitomi88 (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó utat. De aztán ugye nem mondod magadról, hogy magyar vagy?
Csak ezért kérdem:
"...fulladjatok egymasba, nyírjátok egymást, tépjétek ki egymás szemét ebben a kurva országban hehehe, de most már nélkülem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) tildy válasza venember83 (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

MEg a szülőfalujukat, meg a megyéjüket. Az se másabb. Mindenesetre nem attól magyar valaki, hogy itt , vagy külföldön él:U Szerencsére.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) McCann válasza tildy (#40) üzenetére


McCann
tag

Tudom, hogy nincs kolbászból, mert melóztam kint, de sokkal egyszerűbb az életed, pláne, ha nem egy lenézett "gyökér magyar" vagy, hanem egy derék, bennszülött, tüdőfejű svájci... :(((

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#45) kicsitomi88 válasza Vakegérke (#42) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Miért ne mondanám?

90 87.5 87.8 87.5

(#46) philoxenia válasza kicsitomi88 (#45) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen vagy Te is, hiszen magyar vagy nem ? :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47) 7 válasza kicsitomi88 (#45) üzenetére


7
addikt

A véleményét bővebben kifejtve itt találod.

(#48) Vakegérke válasza philoxenia (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Különb ő nálunk. Ezért nem célszerű magyarnak neveznie magát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) Vakegérke válasza 7 (#47) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszi, stimmel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#50) McCann válasza Vakegérke (#49) üzenetére


McCann
tag

A Himnuszos topicban pont az Általad idézett Szózatot elemezgetjük, ha van kedved, nézz át!

Egyébként: :R :R :R !!!

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.