Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kameralicit?

Kinek nagyobb és több? :(

1db normális kamera kellene 1db normális szoftverrel. Ezt kéne erőltetniük a gyártóknak

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#2) akooos


akooos
veterán

Jól látom, hogy le van kerekítve a kijelző amolyan Samsung és Porsche Design módra? Ha igen, akkor gratulálok, hogy arra is noccsot rak a Huawei.

(#3) sfefe


sfefe
őstag

Ez igy marha ronda...Mint írták samu lekerekites (amugy is utalom)meg sziget es az a hátlap.......vicc...

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#4) tomboy0013 válasza Graphics (#1) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerintem nincs gond a több kamerával, csak azok minőségén kellene javítani gondolok itt a szenzor méretére pl.

(#5) borand


borand
aktív tag

Ez egy notchos S8/9 XL. :N Az a kamera megoldás hátul elég furcsán hat, de mondhatnám szarnak is.

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Jaj de jo, jonnek a pok mobilok. :D

(#7) atike


atike
nagyúr

....amennyire várom ezt a telefont annyira "vicces" ez a hátlapi kameraelrendezés - már ha tényleg ilyen lesz... :U

(#8) Sys85


Sys85
veterán

Kövezzetek meg,de nekem ez a kamera elrendezés jobban tetszik mint a függőlegesen egymás alá felsorakoztatott sok kamera és vaku. :)
Nekem pont a P20 Pro kamera elrendezése ami nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9) Hank18


Hank18
csendes tag

Szerintem jol nez ki. Jobb mint egy sorban az aljatol a telejeig tarto kamera vonat. ;)

Hank18

(#10) atike válasza Sys85 (#8) üzenetére


atike
nagyúr

:P

(#11) Nartaas


Nartaas
tag

Nos amit a p20 proval kamera terén letettek az asztalra az brutál, főleg az éjszakai képeknél. Nem viccből van az a 3 lencse, ez nem csak egy gimmick, szóval nem érdemlik az ekézést emiatt. Ha még tovább tudnak fejlődni felőlem 10 lencse is lehet:D

(#12) Sys85 válasza atike (#10) üzenetére


Sys85
veterán

Köszi! :))

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#13) koxx


koxx
MODERÁTOR

Alig várom a Mate 40-et. :))

(#14) Drakmusz válasza Nartaas (#11) üzenetére


Drakmusz
őstag

A kérdés csak az hogy ez mennyire írja felül a nappali teljesítményt.
Mert ott vannak problémák....

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#15) Juhaszatti válasza Graphics (#1) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Vannak élethelyzetek ahol egy telés lencse mondjuk kifejezetten jól jönne nekem is. Jelenleg 1 jó kamerával szerelt telefonom van, de valószínűleg a következő olyan lesz amin az is van.

A lekerekítés egyébként örvendetes, nagyon szeretem azt a designt. Bár a Porsche Design telefonjukon volt már, és ott elég semmilyen volt a Samsung hasonló megoldásához képest. A notchal együtt meg nagyon fura. Kíváncsi leszek mindenesetre.

(#16) Graphics válasza Juhaszatti (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez már telelencsés ;]

60 lencse, 10 db Xenon vaku... Erre az évre kimaxolva a kamerás téma :C

Ezzel nagyvadra is lehet menni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#17) #16514048


#16514048
törölt tag

Látom még mindig sokaknak fáj, hogy új funkciókkal bővülnek a mobilos kamerák...

(#18) Plazmacucci válasza #16514048 (#17) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azt hittem, legalább te fogsz azzal jönni, hogy egy kamera is elég de az legyen jó, á la Pixel :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) Graphics válasza #16514048 (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Részletezd kérlek az új funkciókat :)

Csak mert a cikkben nem tesznek róla említést, így hátha több infóval rendelkezel.

Mert ha az eddigi monokróm és teljes értékű lencse mellé bedobnak egy bokeh lencsét, az nem nagy innováció :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#20) tibcsi0407 válasza Graphics (#19) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért az 5x hybrid zoom és a 6 másodperces longshot elég fasza dolog volt idén a Huawei-től. Nem lehet rájuk azt mondani, hogy nem innovatívak.
A Kirin 980 pedig egyenesen b*szó lett.

https://utdetailing.hu/

(#21) #16514048 válasza Graphics (#19) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ha tippelnem kéne, akkor a P20 pro féle felállás lesz itt is, tehát az elődjéhez képest elsősorban a 3 és 5x zoom jelentené az új funkciót

Szóval csupa olyan szörnyű dolgok, ami miatt mindenkinek hisztiznie kell az ilyen topikokban. :U

(#22) gabesz839


gabesz839
senior tag

Viszont a kijelzős ujjlenyomatolvasó csak a próban lesz, kár. Én a sima 20 ra pályázok.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#23) Roxbury válasza gabesz839 (#22) üzenetére


Roxbury
őstag

A simát már tavaly sem árulták itthon, csak a Pro-t.

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro LTE |

(#24) antim


antim
tag

Ha ez a Pro verzió, akkor ez nem lesz 7 colos...

(#25) HarleyCustom válasza Graphics (#1) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#26) gabesz839 válasza Roxbury (#23) üzenetére


gabesz839
senior tag

A pro talán 6.7 méretű kijelzőt kap, ami nekem már sok lesz. Hátha hozzák ide a simát is

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#27) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Par eve olyan telefonom volt amin nem volt vaku sem (Sony Z Ultra) most meg megy a bohockodas ennyi lencsevel. Nemhogy rafekudnenek a kijelzoidore es elfelejtenek a bohoc 18:9es kijelzo aranyt. Imadtam regen buzeralni a telefonokat, vartam az ujakat es nagyon erdekelt mi jon most. Mar a legnagyobb kerdes az az, hogy van-e notch es tovabb torzitjak-e a 18:9es aranyt es hany kamera lesz rajta. Elszomorit.

Razer mar csak benned bizok ne ulj fel a kocsgvonatra! Tegyel oda egy hatfel-hetes telefont azzal a hangrendszerrel minimum 4k mAh-s akkumulatorral. Evekig el leszek megint. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) atike válasza tibcsi0407 (#20) üzenetére


atike
nagyúr

Nekem az LG V10-ben konkrétan 30 másodperc is lehet a záridő - a gyári kameraszoftverben mindenféle mókolás nélkül.... :U

(#29) #16514048 válasza HarleyCustom (#25) üzenetére


#16514048
törölt tag

-1.

Legyen jó szoftver, legyen jó szenzor, de ez, meg a több kamerás megoldások nem zárják ki egymást.

Én még mindig nem értem miért lenne jobb, ha nem tudnánk zoom-olni, nagylátószögű képeket csinálni, vagy kihasználni a quad bayer struktúra és a monokróm szenzor előnyeit.

(#28) atike:

Félreérted, természetesen ez is képes erre, viszont ő arról beszél, hogy a P20 pro-val kézből is meg lehet oldani a 6 másodperces expozíciót.

[ Szerkesztve ]

(#30) Drakmusz válasza #16514048 (#29) üzenetére


Drakmusz
őstag

A nagylátóra tényleg ráfeküdhetnének a gyártók,vannak benne lehetőségek.
De sajnos nagyon úgy néz ki hogy inkább az AI-féle vonal lesz a mérvadó...
Egy kicsi növelés a szenzoroknak sem ártana,de azt meg gondolom a vékonyság miatt nem akarják meglépni.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#31) unskillful


unskillful
tag

Basszus mostanában mindenki mindenre csak fintorog itt a MA fórumokban... Ha van notch az a baj, ha szétcsúsztatható, akkor az. Ha függőleges a kamera elrendezés akkor iphone copy, ha nem olyan, akkor csúnya... Ha ívelt a kijelző akkor samu copy... És olyan telefonokat fikáznak látatlanban emberek, amik még meg sem jelentek hivatalosan, ráadásul a valószínűleg ezen emberek 90%-ánál eleve nem lesz opció az adott készülék az ára miatt. Azt megérteném, ha úgy menne a fikázás, hogy élőben, saját kezű kipróbálás után csalódtak, vagy kötelező lenne azt a készüléket megvenniük, de itt egyáltalán nem erről van szó. Ennek a közösségnek szerintem lehetetlen megfelelni... :R

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#32) atike válasza #16514048 (#29) üzenetére


atike
nagyúr

Ja hogy ja. Nos igen, olyat nem tudnak a "régiek"... :) :DDD :R

(#33) tixem válasza #16514048 (#29) üzenetére


tixem
addikt

Rakhat a hüvely 50 szenzort is, ha nem tud normális szoftvert írni hozzá. Erre kéne ráfeküdni, nem a csilló megapixelre.

Mellesleg g*ci ronda az egész.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#34) tibcsi0407 válasza atike (#28) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tartsd ki kézből. Ja, hogy fél másodpercnél nem megy több?
A Huawei-nél 6-ot tartasz ki kézből, mert az "AI" összerakja a képet. Szerintem ez nagyon nagy feature.
Legalább ne írnál butaságot, ha nem tudod miről írtam.

https://utdetailing.hu/

(#35) Aryon87 válasza Drakmusz (#30) üzenetére


Aryon87
félisten

A nagylatonak en is orulnek Huawei eseteben, amit az LG alkalmaz. Sokkal ertelmesebbnek tartom, mint a telekamerat..

A cikkhez: erdekes ez a kamerarendezes, inkabb jobb lenne ha az elodje stilusat kovetne fuggoleges sorba rendezve kozepen..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#36) #16514048 válasza tixem (#33) üzenetére


#16514048
törölt tag

Látom nem ment át a mondandóm lényege.
Pont ez az, hogy a kettő nem zárja ki egymást. Attól nem lesz se jobb, se rosszabb a szoftver, hogy több kamerát tesznek bele, ellenben új funkciókkal bővül.

Egyébként nem a csillió megapixelre feküdnek rá. Az csak a quad bayer technológia miatt 40 megapixeles, de nem arra van kitalálva, hogy ilyen felbontáson fotózzanak vele, hanem 10 megapixelen.

Az már más kérdés, hogy a szoftver annyira túldolgozza a képeket, hogy élvezhetetlenek lesznek. De attól ez nem lenne jobb, ha kihagynák mondjuk a zoom, vagy monokróm szenzort...

Nem arról van szó, hogy nem tudnak normális szoftvert írni, mert nem jut rá idő más fejlesztések mellett. Direkt ilyen valamiért, annyit kellene csinálniuk, hogy visszább venni a zajszűrésből, meg az élesítésből és máris sokkal jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#37) atike válasza tibcsi0407 (#34) üzenetére


atike
nagyúr

Nem butaságot írtam szerintem, és beismertem, hogy nem arra gondoltam a záridő kapcsán mint amit leírtál... Mit szeretnél, kövezzem meg még magam esetleg? :U

És való igaz, nagyon komoly feature.

(#38) tibcsi0407 válasza atike (#37) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha totál hülyének állítod be a másikat ok nélkül, akkor ne várj kedves reakciót. :)

https://utdetailing.hu/

(#39) Dare2Live válasza Aryon87 (#35) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

wide ÉS "normal" ÉS tele is kell. (ÉS ha lehet akkor "nagypixeles" mono is.)

ja és még kéne a PIXEL féle sw is. Mert a Huawei féle az hányást csinál a képekből.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) joey04 válasza Sys85 (#8) üzenetére


joey04
titán

nekem is.

11: hát én pont azt láttam/olvastam sok helyen, hogy a nagy hype ellenére nem mindenhol remekel az a kamera...

(#41) S e t h


S e t h
nagyúr

Én örülök, hogy a Huawei is tanul és beszállt a versenybe. Ők is rájöttek, hogy a fejlődés = számszaki növekmény.
Nem funkcionalitásbeli fejlődésre van szükség, dehogy. Több proci, ram, képátló, kamerák száma.
Nem lenne gond a kamerák számával, de ha fullba nyomják a marketinget, hogy AI, meg professzionalitás es kiderül, hogy mégsem, akkor kicsit bizonytalanná válik a vásárló, mert most meg számokat löknek elé, hogy na de majd most, a miénk lesz az első, a legtöbb.
Bizonyítson, előre nem akarok elájulni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#42) Aryon87 válasza Dare2Live (#39) üzenetére


Aryon87
félisten

Olyan telefon kb sosem lesz:)
Nekem normal, wide es monochrome kamera kell. Bar a P20Pro 3x zoomja eleg komoly, az enyem csak 2x tud (M10Pro)..
Egy Pixel fele HDR+ is johetne gyarilag, de ha mar XDA-n megcsinalnak, az is jo lehetne.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#43) #16514048 válasza S e t h (#41) üzenetére


#16514048
törölt tag

"Ők is rájöttek, hogy a fejlődés = számszaki növekmény.
Nem funkcionalitásbeli fejlődésre van szükség, dehogy. Több proci, ram, képátló, kamerák száma."

A többféle kamera pont hogy funkcionalitásbeli fejlődés, nem "számszaki növekmény".
Ne úgy nézzünk már rá, mintha ez is csak egy szám lenne, amikor olyan dolgokat tesznek lehetővé, amik eddig nem voltak elérhetőek telefonokban.

Nem arról van szó, hogy a te telefonodban csak 1 kamera van, az enyémben meg négy, hanem arról, hogy tudsz különböző látószögeket használni, zoom-olni, több fényt befogadni, stb.
Mi a funkcionalitásbeli fejlődés, ha nem ez?

[ Szerkesztve ]

(#44) S e t h válasza #16514048 (#43) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az hogy képalkotásban évek óta nincs szignifikáns előrelépés, sőt, jelenleg egy monokamerás hátlapi kamerás telefon ül fent a képalkotás a trónján.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#45) #16514048 válasza S e t h (#44) üzenetére


#16514048
törölt tag

Csak a kettőnek még mindig nincs köze egymáshoz. A zoom egy hasznos funkció, attól nem lesz jobb a képfeldolgozó algoritmus, ha kispórolják belőle.

(#46) S e t h válasza #16514048 (#45) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ja hogy te már tisztában vagy vele, hogy a többi lencse milyen célt fog szolgálni! Akkor miért nem osztod meg velünk a fejlődés irányát, volumenét? Mi meg itt csak találgatunk!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#47) Dare2Live válasza S e t h (#46) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

először azt kéne megértened, hogy ha fokusztáv váltás számít márpedig átlag 99% felhasználónak igen akkor az azt jelenti, hogy elég szignifikáns előrelépés van képalkotásban.

btw a kompaktok utolsó mentsvára döl le evvel.

A fejlődés iránya meg szvsz hasznossági sorrenben: Több fokusztáv, PDAF, kiegészítő pl mono érzékelő, AI.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48) #16514048 válasza S e t h (#46) üzenetére


#16514048
törölt tag

-,-

Valószínűnek tartom, hogy ugyan az lesz, mint a P20 pro-nál; quad bayer-es, monokróm és tele, de itt nem ez a lényeg. Ez csak egy példa volt, mondhattam volna bármi mást is a zoom helyet, az a lényeg, hogy attól nem lesz jobb vagy rosszabb a képfeldolgozó algoritmus, ha kispórolnak egy lencsét, bármi funkciója is legyen annak.

[ Szerkesztve ]

(#49) DDA40X válasza Nartaas (#11) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Ja. Azzal igen. Csak pl a videózást elcseszték rendesen. 4K stabi nélkül.. Gratulálok!

(#50) #65193216


#65193216
törölt tag

halkan jegyzem meg, hogy szenzorméretben meg sem közelíti semmi a huawei-t a mai flagshipek közül. előbb tájékozódni kéne. persze ész nélkül ócsárolni is jó móka, csak azt hinné az ember, hogy nem a mobilarénán.
a huawei szar, legalább egy csudahasznos széleslátószögű is lenne a 15 festménygyáros kamerája mellett, az érne is valamit, de csak másolni tudnak, azt is rosszul...... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.