Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Habib[HUN] válasza fLeSs (#449) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Az a 252 euro is túlzottan optimista szerintem. De ha annyi lenne, akkor én is első nap rendelnék belőle.

[ Szerkesztve ]

(#452) fLeSs válasza Habib[HUN] (#451) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Minimálár, fapados verziók kisebb gyártóktól, nem elképzelhetetlen hogy akörül lesz. De persze a magyar kiskereknél nem számítanék jó árakra. Geizhals.at-n vagy ebayen olcsóbbak a kártyák, mint a magyar kiskereknél.
Talán arra jó lesz ez a kártya, hogy a használt RX470480570580 és a megfelelő GTX-ek árait lenyomja majd.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#453) 1dude válasza Chaser (#446) üzenetére


1dude
aktív tag

Miért is kellene csilliókat keresniük rajta? A plusz kapacitás is... gyártanak 4 féle desktop modelt, abból az egyik 1 termékes (Navi 22), a másik meg már most kevés (Navi 24). Nyugodtan gyárthatták volna 4-5-6 évig is a Navi10 -et (AMD 5700xt), még azzal is jobban jártunk volna. Korlátozott kapacitás meg alkatrészhiány mellett nem kezdek el értelmetlenségeket gyártani.

(#454) Habib[HUN] válasza fLeSs (#452) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Még akár használhatóak is lesznek az 1 ventis fapados verziók, ha nem lesz túlzottan forrófejű kártya. Hamarosan befutnak az első tesztek, és tisztábban látunk.

(#455) Fred23 válasza Habib[HUN] (#451) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én meg inkább kivárnám az őrület végét. 200-nál többet nem ér az a kari. :)

(#456) Habib[HUN] válasza Fred23 (#455) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Hát elméletileg nem reális, de mivel nincs más... Gyakorlatilag meg 200-nál drágábban mennek most a használt RX580-ak 4 giga memóriával. (Most vittek tőlem el egy RX580-at 90 ezerért fél órája) Tehát ha szigorúan a vga piac árait nézzük akkor jelenleg akkor sajnos reális. Mert nincs más.

(#457) fLeSs válasza Fred23 (#455) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ezeket a VGA árakat a nyugati világ önként és dalolva küzdötte ki magának akkor, amikor a sok esetben gyorsabb, fejlettebb és olcsóbb AMD kártyák helyett NVIDIA kártyákat vettek az emberek. Ezt hívják az amcsik "mindshare"-nek, pontosan nem tudom mi a fordítása (talán a márka ismertsége), de a definíciója "Mindshare is a measure of consumers’ awareness of your business or brand compared to your competitors. In other words, it refers to brand visibility and popularity. Think market share, but less concrete and numeric."
A nyugati világban, főleg az USA-ban ha videokártya, akkor NVIDIA, az AMD le sincs sz@rva, de tényleg.
Az AMD elég sokáig küzdött fejlettebb technológiákkal és alacsony árakkal az NV ellen, de nem volt képes a piaci részesedését feltornászni, és mára az NV 80+%-os monopolhelyzetben van, profiteloszlást tekintve pedig 90+%-ról beszélünk. Elég ránézni a Steam survey-re, volt idő amikor RX570-et 3 ingyen játékkal adtak az amazonon $130-ért és nem fogyott (ezért volt ennyire leárazva), mert helyette GTX 1050 Ti-t vettek az emberek $210-ért, miközben az RX sokkal gyorsabb. A nyugati világ szemében az AMD lassabb kártyákat gyárt, másodrangú szereplő a piacon és alacsonyabb minőséget képvisel. Most is az van, hogy Radeonokat simán lehet vásárolni bármelyik boltban, GeForce-ot viszont csak sorsolással meg szerencsével.
Szóval az AMD rájött, hogy ha így is úgy is ugyanolyan eladásokat produkál, akkor felemeli az árait, hogy nagyobb legyen a profit.
A fenti mindshare-hez egyébként hozzájárult az is, hogy a hardveroldalak szerkesztői az NV által produkált csökkenő generációs teljesítménynövekedésekhez is tapsoltak növekvő árak mellett. Az NV a GTX 680 óta középkategóriás GPU-kat (4-essel végződő) árul felsőkategóriásként, mindig ezeket hozza ki először az új generáció csúcsára, aztán pár hónap után előrukkol a tényleges csúcs GPU-val, ezzel eléri hogy szegény fanok csak kapkodják a fejüket mit is vegyenek, mert már megint itt egy méggyorsabb kártya. :D
Na de túl sokat magyarázok. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#458) gejala válasza fLeSs (#457) üzenetére


gejala
őstag

Azért az AMD sokat tett azért, hogy az emberek ne kísérletezzenek vele. A driver minőségük még mindig gyenge. Az OpenGL driverük a mai napig használhatatlan például.
5700XT-t sokan vettek megjelenéskor, ez Steamen is látszott. De aztán rengetegen el is adták, mert nem lehetett játékra használni az első fél évben. Black screenek, random sebességproblémák a nem top népszerű játékokban meg temérdek bug. Inkább vettek egy 2070S/2080S-t kicsit drágábban, de az működött minden játékban első naptól kezdve.

Én is ezért veszek csak NV-t. Lehet, hogy AMD elvan egy RDR 2 vagy RE Village-ben, de ha előkapok Steam könyvtáramból valami random szarul összetákolt játékot, ott vége lesz AMD-nek, míg NV azért valahogy kiizzadja a kötelezőt.

[ Szerkesztve ]

(#459) martonx válasza fLeSs (#457) üzenetére


martonx
veterán

"Az AMD elég sokáig küzdött fejlettebb technológiákkal és alacsony árakkal az NV ellen"

Bocsánat, de itt felröhögtem. Amellett, hogy nekem személy szerint nagyon bejön az AMD. De pont VGA vonalon hosszú évek óta, semmit nem mutattak fel, amire a fenti mondatod igaz lenne. Hogy 15 évvel ezelőtt mi volt, az meg már történelem.

Én kérek elnézést!

(#460) Fred23 válasza fLeSs (#457) üzenetére


Fred23
nagyúr

& Habib[HUN]:
Alzás akció keretében 37-ért vettem anno RX 570-et két játékkal, egy évre rá 40-ért adtam el a karit.

"Szóval az AMD rájött, hogy ha így is úgy is ugyanolyan eladásokat produkál, akkor felemeli az árait, hogy nagyobb legyen a profit."

Ezt rosszul teszi, mert gejala-nak is igaza van, és driveresen az NV jobb, megbízhatóbb.

(#461) Habib[HUN] válasza Fred23 (#460) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Hát az a 37 nem most volt…

[ Szerkesztve ]

(#462) Kansas válasza gejala (#458) üzenetére


Kansas
addikt

Az általad említett szintű driverproblémák kb. az első generációs RDNA kártyákkal léteztek(nekem is volt 5700XT-m, szívtam is vele), előtte és azóta is lényegesen kevésbé.
De addigra már rég beállt a fent említett "mindshare" arra, hogy "NV király, AMD vacak", és erre elég volt kb az a 3 év, ami a Polarisok és Navi-k közt eltelt, ugyanis ez idő alatt voltak az AMD-nek versenyképességi problémái a csúcskategóriában. Az előtte levő szériákban korrekt ütésváltások voltak az AMD és NV közt.

"de ha előkapok Steam könyvtáramból valami random szarul összetákolt játékot, ott vége lesz AMD-nek" nem tudom, neked milyen egzotikus játékaid vannak a Steam könyvtáradban, de a nagy átlagra nézve ez egyszerűen nem igaz. Ugyanúgy mennek az AMD kártyákon is a játékok.

"Az OpenGL driverük a mai napig használhatatlan például." ... mert olyan rengeteg OpenGL játék jelenik meg manapság, igaz? Különös tekintettel az AAA kategóriára... nem kell egy kezeden az összes ujj, hogy megszámold az elmúlt 5 évben megjelent összes AAA OpenGL játékot...(azt nem veszem ide, ami DirectX vagy Vulkan mellett másodsorban támogat OpenGL-t is, mert az megy bármiféle OpenGL drivertámogatás nélkül).
Az az API kb. halott, legutóbb 4 éve jelent meg belőle friss verzió, előtte átlag évente azért virítottak valamit.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#463) gejala válasza Kansas (#462) üzenetére


gejala
őstag

Nekem tucatjával vannak Steamen ilyen egy ember által összelapátolt játékok, amik közül soknál az is csoda, hogy működik. Vagy a rengeteg random japán konzol port, amiknek szintén nem barátja az AMD. Vagy olyan Unreal Engine-s játékok, amik a modern motor ellenére technikailag roncsok, pl Fernbus Sim meg ilyenek. Vagy olyan 1-2 éves cuccok, mint Lumberjack's Dynasty, ami tragikus technikailag.
És ezek mind szórakoztatóak egyébként, csak negyedannyi fpst kapsz, mint amit a látvány indokol. Ha nincs nagyon bika GPU meg jó driver alatta, akkor szívás.

OpenGL játék tény hogy nem sok van, de amik voltak régen, azoknak a fóruma is mindig tele lett sírva, hogy AMD-n használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#464) fLeSs


fLeSs
nagyúr

#458-ra.

Nekem sosem volt 5700-am, de olvastam erről hogy driverproblémák voltak vele. Más Radeonom volt jópár az évek során és nekem nem volt vele gondom, de én sosem vettem meg a legújabbat, részben pont ezért. Mindenesetre ez a dolog nem az 5700-zal kezdődött el, hanem már jóval korábban, talán 2010 (?), nemtom pontosan. Az AMD nem tudta megállni, hogy pár évenként új architektúrát vezessen be, jórészt ennek is köszönhető, hogy a drivereikkel gondok voltak.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#465) Hellwhatever válasza gejala (#458) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

+1, csináltam én is egy RTX 2060 -> 5700 XT -> RTX 2080S kört.

Hardverrel annyit még nem szívtam mint az 5700 XT-vel abban a 3-4 hónapban amíg nálam volt. Ha népszerű játékkal próbálkoztam és éppen szerencsém is volt akkor nem volt gond. Amint jött valami régebbi vagy kevésbé felkapott cím borult minden: fagyások, gyenge teljesítmény, FreeSync hitelesített monitorral a FreeSync is bugzott rengeteget. Külön röhej hogy a monitor nem validált G-Sync Compatible ennek ellenére az égvilágon semmi gond vele meg a 2080S-sel immár több mint 2 éve.

Ezt a hírnevet bizony az AMD rakta össze saját magának évtizedek kemény munkájával.

(#466) gejala válasza fLeSs (#464) üzenetére


gejala
őstag

"Az AMD nem tudta megállni, hogy pár évenként új architektúrát vezessen be, jórészt ennek is köszönhető, hogy a drivereikkel gondok voltak."

Ez nem mentség, NV is csinál új architektúrát. Turing hatalmas változás volt a Pascal után, mégse voltak akkora gondok, mint amit AMD produkál állandóan. Pedig a Turing drivereknél extra nehezítés volt, hogy akkor kezdték el átírni a DX12 drivert is, ami plusz bugokat hozott.

(#467) ddekany válasza Kansas (#462) üzenetére


ddekany
veterán

A fő para PC-n pont ez, hogy valami elvileg működik, de valójában nálad (meg sokaknál) nem, és ezek általában szoftveres gondok. Ezért a kisebb kockázat szoftver téren nagyon nagy súllyal szerepel. Ráadásul onnantól, hogy egy gyártó (NV) huzamosan dominált, ezen nagyon nehéz fordítani, mert ha még jobb is lenne minőségileg az AMD driver, akkor is az NV gondjait megkerülik a játékfejlesztők (főleg mert őket is blokkolja fejlesztés közben), az AMD-re meg nem biztos hogy jut energia. Utóbbi terén talán segíthet, hogy konzolokban AMD van (kb. RDNA 2 most), de nem tudom...

(#468) Kansas válasza ddekany (#467) üzenetére


Kansas
addikt

Ugyanezért nincs Linuxokon játékos élet igazából... olyan kevesen játszanak rajtuk, hogy a játékfejlesztőknek nem éri meg támogatni.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#469) 1dude válasza gejala (#458) üzenetére


1dude
aktív tag

Játéka válogatja. Lehet ez most nagyon viccesen, sőt röhejesen fog hangzani, de eljutunk majd arra a pontra, hogy nem fogjuk ezeket a kártyákat játékokkal tesztelni, mert torz képet adnak a SW és driver miatt a teljesitményről.

5700XT esete : Hitman 3 -ban megveri a 2080at, AC Valhallában már a 2080TI -t is megveri, Tomb Raiderben már nem ér fel a 2080 -ra se, FC6 -ban egy szinten van 3080 -al, F1 -ben már csak 2070 szint, Forzában 2060 körül van. Na ez mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#470) Kansas válasza 1dude (#469) üzenetére


Kansas
addikt

Mi lenne, annyi hogy más-más játék más szinten támogatja/használja ki az AMD és NV architektúrákat. Ennek a fele simán lehet, hogy NV driver issue, különösen azok, ahol a kártya 3080/Ti körül teljesít... azért az javarészt világos, hogy az 5700XT az kb. a 2070S szintje hardveresen, ahol attól jelentősen eltér, az vagy játékmotor vagy driver probléma.
Egy másik részük nem is feltétlenül probléma: egyszerűen abból adódik, hogy a játék olyan terhelést ad(CPU-igény, rajzolási parancsok száma, stb miatt), ami egyik vagy másik architektúra esetén bottleneck-et okoz, visszafogva az fps-t, míg a GPU fele munka híján unatkozik...

De egyébként akkor te mivel tesztelnéd? Játékra tervezett kártyát nyilván játékokkal - az más kérdés(de ez az ősidők óta így van), hogy egy-egy játékbeli teszt rosszabb esetben arra a játékra, jobb esetben a többi azonos engine-t használó játékra szolgál érdemi információval, nincs olyan, hogy két eltérő architektúrájú kártya minden játékban azonos teljesítmény-aránnyal rendelkezne...
Ha meg bányászprogival, meg Blender, CAD, stb, alkalmazással is tesztelsz, nyugodt lehetsz, az azokban elért teszteredmények is hasonlóan a játékokhoz valamilyen fokúszórást fognak mutatni...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#471) gejala válasza 1dude (#469) üzenetére


gejala
őstag

Hogy mi? Nem tudom, milyen teszteket láttál, de nagyon kamuszagú. Itt van egy friss 3080Ti megjelenése idejéről.

[ Szerkesztve ]

(#472) 1dude válasza gejala (#471) üzenetére


1dude
aktív tag

Guru3d RTX 3080 12GB tesztjéből vannak, az 1080p felbontásból.

(#473) 1dude válasza Kansas (#470) üzenetére


1dude
aktív tag

Igazából költői kérdés volt, azért volt a végén a :D

Hogy mivel tesztelném? Játékokkal is úgy érdemes, ha leátlagolsz vagy 50-60 játékot. De majd kitalálom, ha annyit fogok keresni, mint azok, akik ezeket a kártyákat tervezik :))

Én eddig is árszint alapján vásároltam. Adott volt egy összeg, megvettem minden másból a szükséges alkatrészt, a maradék meg ment VGA -ra. A tesztekre rá sem néztem. Egyedül a perf/dollár volt, amit végigfutottam.

[ Szerkesztve ]

(#474) Kansas válasza 1dude (#473) üzenetére


Kansas
addikt

Ha az a fontos neked, melyik kártya mennyire használható, akkor semmit nem átlagolsz le, hanem kiválogatod azokat a játékokat/játékmotorokat amik a te szempontodból jelentőséggel bírnak, a többiben elért eredményeket pedig szépen elfelejted - különös tekintettel a reprodukálhatatlan multis eredményekre, azok akkor se érnek francot se, ha épp játszol azzal a játékkal.
Senki sem fog 50-60 játékkal tesztelni azért hogy te átlagolhass, az rohadt sok meló és úgy se tudják lefedni vele a piacot(pl. senki se tesztel American Truck Simulatorral vagy Transport Fever 2-vel, pedig nekem a WoWs-on kívül ez a két legfontosabb, meg persze a Witcher 3), és nagyon-nagyon kevés kivétellel a jövőre nézvést se tudni meg belőlük semmit.
Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb teszter csúcs-procival tesztel, nem azokkal, amik a legtöbb játékosnál előfordulnak, és egy CPU/vegyes limit máris más sztorit mesél pár játékban a tisztán VGA limithez képest.

Szerk: basszus, pont a perf/dollárt, ami a többinél is kevesebbet mond? Ha nem ugyanannyiért veszed, mint a teszter(vagy pl. más AIB partnertől), már b@szhatod is ki az ablakon az eredményt.
Az árszint alapján vásárlás meg... hát, azt kéne írnom, hogy "no comment", de valójában pont most még annál is kevesebb az értelme, mint régen volt. Az egy felállás, ahol nem full hülyeség csak az árszintet nézni, az az amikor nincsen semmilyen géped épp, és teljes gépet veszel.
De gondolj bele, ha van pl egy 2060-ad, vagy 5600XT-d, és ugyanannyiért tudnál venni helyette másikat... megéri bármit venni, vagy inkább a meglevőt megtartani és vagy megspórolni a pénzt, vagy pl. eggyel nagyobb procit(pl 5600XT helyett 5800XT-t) esetleg eggyel nagyobb vagy gyorsabb SSD-t(SATA helyett pl NVMe v4)...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#475) 1dude válasza Kansas (#474) üzenetére


1dude
aktív tag

50 Games Tested: GeForce RTX 3080 vs. Radeon RX 6800 XT

Én 4-5 évente cserélem, vagy ha elromlik. A perf/dollár meg kb 2 éve mond kevesebbet, én azóta nem vettem VGA -t. Amúgy meg soha nem maxra húzva a grafikát játszom, felváltva váltogatom NV és AMD kártyákat, soha nem futottam még bele olyan dologba, hogy játszhatatlan lett volna.

(#476) Kansas válasza 1dude (#475) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, 2 kártyával persze lehet... :) Próbáld meg ugyanezt mondjuk az aktuális és azt megelőző 2 generációből 20-25 kártyával... vagy akár csak az utsó két generációból 10-15-tel.
4-5 éve se mondott sokat a perf/dollár, ha egy/több olyan játék húzta fel/le az átlagot, amivel te speciel nem tolod...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#478) 1dude válasza Kansas (#476) üzenetére


1dude
aktív tag

Fokozatosan, ahogy jelennek meg a kártyák, megoldható. Azért nem egy lehetetlen küldetés.

Átlag, egy támpont a teljesitményre. Még az sem biztos, hogy a te játékod, ami a tesztjükben 70 fps volt, neked is 70 fps lesz. Jöhet 1-2 driver, játék update, lehet az több is, kevesebb is. Azért van ott a beállitás menü, ha neked több fps kell, vagy jobb grafika, akkor csinálsz vele.

(#479) ddekany válasza #32839680 (#477) üzenetére


ddekany
veterán

CPU-nál sokkal kevésbé valószínű a szoftveres kompatibilitás/nem-azzal-tesztelték gond. És ami van, az is valószínűleg Windows szinten egységesen meg lesz oldva. GPU-knál a szoftver rész őrületesen komplex, szóval ott sokkal fontosabb tényező, hogy mennyire "szokványos" amit használsz, meg úgy általában milyen minőségű a driver.

(#481) Kansas válasza 1dude (#478) üzenetére


Kansas
addikt

Nem oldható meg, max azon a szinten, mint ahogy a TPU csinálja, az meg... :(

Ha nem egyszerre csinálod az összes tesztet, akkor felmerülnek módszertani kérdések:
- használd-e az újabb drivert mikor kijön, ha igen, újra megcsinálod-e vele a régebbi teszteket?
- milyen gyakran frissíted a tesztriget akár HW akár SW(OS) szempontból? Amikor frissíted, újra megcsinálod-e a régi teszteket?
- a teszthez használt játékokat patcheled-e folyamatosan? Ha igen, akkor ilyenkor újratesztelsz-e minden régit?

Ha megléped a változtatásokat, és nem tesztelsz újra, akkor nem összevethetőek az eredmények és az egésszel nem értél el semmit, ha nem változtatsz, akkor elavulnak az eredmények és pl. a régi driver nem feltétlen hajtja meg az újabb vasat...
Ha meg megléped a változtatásokat és újratesztelsz akkor ott vagy, hogy mindíg elmegy egy rahedli embermunkaórád, aminek az ellenértékét nem feltétlenül tudod visszakapni a reklámbevételekből vagy a Patreon/egyéb előfizetésekből, illetve nem jut időd elég egyéb tartalmat gyártani, ráadásul a HW gyártók is folyamat kicsesznek veled, amikor fokozatosan jelentetik meg a cuccaikat.

Na ezért alakít ki minden tesztelő egy neki megfelelő kompromisszumos tesztmetodikát, amit aztán a kommentelők folyamat fikáznak, és nem minden alap nélkül...

#480morgyi: AMD-nél is van fixfunkciós RT blokk az RDNA2-es GPU-kban... tensor nincs.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#482) Yutani válasza #32839680 (#477) üzenetére


Yutani
nagyúr

Már nem azért, de tisztában vagy azzal, kinek írtad, hogy baromságokat beszél? :U

#tarcsad

(#485) Chaser válasza Yutani (#482) üzenetére


Chaser
titán

azért mondott némi zőccséget' tényleg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#486) Kansas válasza #32839680 (#483) üzenetére


Kansas
addikt

Pedig amennyire én értem, a "Ray Accelerator" az bizony fixfunkciós egység az RDNA2 architektúrában. Igaz, szűkebb a funkcionalitásuk, a bejárást(traversal) nem ők csinálják, csak a metszésvizsgálatot(ray/box és ray/triangle intersection). Ebből fakadóan nem komplett "RTX magok", mint az NV-nél, hanem minden CU-ban megtalálható fixfunkciós egységek, amik ugyan gyorsítják az RT műveleteket, de nem úgy hogy az egészet leveszik a shader magok "válláról", hanem azokkal együtt dolgozva.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#487) PuMbA válasza Kansas (#486) üzenetére


PuMbA
titán

Fix funkciós egységek vannak az RDNA2-ben is, de mivel a CU-kba beintegrálva találhatóak és nem csak kizárólag ezek foglalkoznak az RT egyes műveleteivel, csak egy része megy fixfunkciósan, ezért jobban programozható.

[ Szerkesztve ]

(#488) Kansas válasza PuMbA (#487) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, pont így tudom én is. Arról nem beszélve, hogy az RDNA2-ben csak az első generációs ilyen egységek találhatóak meg, a magam részéről jelentős előrelépést várok hatékonyságban az RDNA3 hasonló komponensétől, külünösen a konzolokról portolt játékokban.
Jelenleg megfigyelhető, hogy konzolon több olyan játék sem használ RT-t, ami PC-n igen, például a Assassins' Creed Valhalla, Shadow of Tomb Raider vagy a Cyberpunk 2077... legutóbbi egy patch keretében kapja majd meg idén, kíváncsi vagyok, ugyanúgy fog-e működni mint a PC-s változatban...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#489) fLeSs válasza #32839680 (#477) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Amit leírtál az a mindshare. :R

CPU fronton elég nagy szerencséje volt az AMD-nek, nem igazán lehet összehasonlítani a két helyzetet. Az Intel évekig drága 4 magos procikkal tukmálta a népet, gyártástechnológiában pedig elakadt és ezt még egy mezei user is észrevehette. VGA fronton az NV-nek nincsenek ilyen bajai.

A VGA árakra annyit mondanék még, hogy az AMD pár hónapja emelte az RX6000-es széria BOM kitjeinek árát ha jól emlékszem 10%-kal (de lehet, hogy 6% volt, vmi ilyesmi). Ez teljesen alap mikor emelkednek a nyersanyagárak és a szállítás is. A BOM kitben benne van a profitja, ezt adja el az AIB partnereknek.

Ha a két pontodban arra utalsz, hogy most azért nincs alacsony MSRP-jű jó VGA mert bányászás van, akkor sztem nincs igazad. Az utolsó "népkártyák" AMD-től a Polaris VGA-k voltak (RX470480570580), azok jöttek $200 USD körül.
Utána a Vega, Radeon VII, stb már mind magasabb árakat kapott és nem volt végig bányászroham a videokártyákért.
De egyébként ez beleillik a képbe, mert Lisa Su teljesen áttranszformálja az AMD-t egy proci és VGA-gyártóból (+ konzol soc) egy adatközpontokra koncentráló céggé, a PC piac a bevételeknek már csak 30-40%-t teszi ki. A Vega óta a HPC-re fejlesztett GPU-k jönnek le asztali gépekre, tulajdonképpen csak mellékesként tekint a desktop VGA-kra.

Remélem ezúttal nem írtam túl sok baromságot. :R

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#492) gejala válasza 1dude (#472) üzenetére


gejala
őstag

1080p nem ad valós eredményt, ilyen alacsony felbontáson csúnyán meghal minden Ampere kártya, mert 4K-ra lett kiegyensúlyozva az architektúra. 1440p alatt semmilyen mai kártyát nem szabad tesztelni.
3080-nak az 1080p olyan, mint a 1080Ti-nek a 720p.

[ Szerkesztve ]

(#493) Chaser válasza fLeSs (#489) üzenetére


Chaser
titán

ott volt a bibi, hogy két dologra fókuszáltak, aminek mostanra lett igazi eredménye
óriási mákjuk volt cpu fronton, mert vmelyik intel nagy ember kitalált egy hülyeséget, amibe bele is bukhattak volna
lisa néni pedig kitalált egy jó stratégiát, ennek a kettőnek egyszerre kellett megvalósulnia párhuzamosan
vga fronton azért nv nem aludt be és nem bénáztak
rdna1-ig viszont az amd erősen mellékszereplő volt, az 5700xt volt a csúcs ott is ami kb 2070-2070s környéke ha jól rémlik
nyilván tudták lesz ott nyűg bőven, nem véletlen mentek árban alá az nv-nek
nem csak az itteni, de kinti topikokban is rengetegen köpködték az amd-t driver nyűgök miatt, nem tud 2d-ben lemenni a vram több monitornál, ha synces a monitor akkor is gondok vannak - volt akinél nem volt -
én már csak 5500 xt-től mertem bevállalni, egy monitorral és fix frissítéssel nem volt gondom, 5600 xt-vel sem utána
viszont pl olyat hogy levegyek a tdp limitből vagy ventit állítsak random elszállt adrenalinban - ab-t pedig kifejezetten nem ajánlották -
nv-vel akármelyik kártyánál állítottam ab-ben az ott maradt fixen, mintha a biost írtam volna át
videós dolgokban maradtak még nagyon alul az amd kártyák, nem tudom most mi a helyzet
rdna2 viszont már egy valid alternatíva az új genes rtx-ek ellen, látszott nv-n hogy berosáltak kicsit, olyan kapkodást még nem láttam tőlük mikor megjelentek az új rtx-ek
egyébként az 5500 xt is 200 usd körül kellett legyen, megjelenéskor vettem majdnem a 8gb-os verzióból egy zafír pulse kártyát, 86e ft körül játékkal itthon, a 4gb-os modellek valami 12-15e ft-tal voltak olcsóbbak
ez kb 580 szintet tudott de jóval kedvezőbb fogyasztással - azért is vettem -, meg mert az adott kártya kvázi néma volt terhelve is
szóval volt már rdna1 amd "népkártya" a polaris óta, 5500 xt alá viszont új gen már nem ment - 1660s-ek ellenében mondjuk nem feltétlen érte meg az 5500 xt -
az 570 vs 1050ti-nél az is volt a gond, hogy a tápcsati nélküli nv-k 75w-nál megálltak, az 570 meg lazán megevett 140-150w-ot is
na most +30%-ért dupla fogyasztás nem a legjobb business sokaknak
és nyilván driverekkel sem sokan szeretnek szívni, ahogy láttam amd oldalon jóval többen szaladtak bele mint nv-nél, aztán lehet azon filózni hogy user error vagy sem, de én ezt láttam mikor követtem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#494) arty válasza Kansas (#429) üzenetére


arty
veterán

Mégcsak célozgatni sem célozgattam arra, hogy "átvernéd" az ismerőseidet, a traktálást szimplán csak a szóismétlések elkerülése végett használtam :D

Egy 5700XT ára annyi, amennyiért átlagban elment a hardveraprón az utolsó 5 db ;)
Szerintem jelenleg inkább 300k :D

Régen valóban tudtál segíteni ismerőseiden, a szakértelmeddel jobb vásárra bíztatva őket - most nincsenek jó vásárok, illetve dehogynem, az utolsó sorban el is mondtad, ami mára nekem is a "kedvenc" "ajánlásom". Amikor egy közepes(!) GPU-nál jelentősen olcsóbb egy komplett konzol, akkor azt hiszem nincs miről beszélni (aki persze a pc exkluzívakra gerjed, ott nincs mit tenni, fizetni kell, de a "tapasztalatom" alapján akinek 5 éve nem volt cserélve a vga-ja, a legritkább esetben akar/tud 300 ezerért nézelődni - neki LENNE(!!!) jó a 6500XT, hogy ha tönkrement a 970-e, akkor nagyjából legalább fenntartsa a gépét... ...de látva a várható árakat, már ez a kategória is "xbox!" :D ).

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#495) arty válasza 1dude (#435) üzenetére


arty
veterán

ha van 10 csiped, azt a húszezres vagy a kétszázezres gpu-ra teszed? (utóbbin NYILVÁN nagyobb a hasznod -> na ezért volt 6900XT...)

meg... miért kéne kartellezni, ha hónapról hónapra "mi, a vevők" adunk meg egyre többet a kártyákért?! szerintem az amd/nv csak hátradőlve élvezik ami történik.... (amíg megy)

a konzol SOC nem vehető meg bányába, ezért - és csakis ezért - teljesen más az ára. sőt, literes tejet is hasonlíthatunk, annak se megy fel így az ára (de csak azért nem, mert nem lehet vele kriptót bányászni!)

lehet összeesküvést is sejteni minden mögött, de ha van rá pofonegyszerű magyarázat, talán felesleges....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#496) 1dude válasza arty (#495) üzenetére


1dude
aktív tag

Teszek én az összeesküvésekre, az 500 kommentre hajtok ;]

(#497) Chaser válasza 1dude (#496) üzenetére


Chaser
titán

nvidia az bizony ződ', nem sárga
az amd előre megy nem hátra!
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#498) Yutani válasza Chaser (#493) üzenetére


Yutani
nagyúr

az 570 vs 1050ti-nél az is volt a gond, hogy a tápcsati nélküli nv-k 75w-nál megálltak, az 570 meg lazán megevett 140-150w-ot is
na most +30%-ért dupla fogyasztás nem a legjobb business sokaknak

Ugyan már, ez akkora bullshit, hogy Jensen is érzi a szagát. Simán a mindshare miatt vette a sok hülye okos a 1050Ti-t, nem azért, mert kevesebbet fogyasztott. Bár majd mindjárt jön bé kolléga, és elmondja, hogy milliókat adtak el márkás gépekbe a tápcsati nélküli 1050-ekből, emiatt volt olyan kelendő. :D

és nyilván driverekkel sem sokan szeretnek szívni, ahogy láttam amd oldalon jóval többen szaladtak bele mint nv-nél, aztán lehet azon filózni hogy user error vagy sem, de én ezt láttam mikor követtem

Néhány hangoskodó alapján el van könyvelve, hogy szar az AMD drivere. Érdekes módon soha nem volt showstopper driver hibám a Polarisokkal, de még a Navi10-zel sem. Biztos kivételes ember vagyok, 100-ból 1, de nem volt olyan játék, amivel ne tudtam volna játszani vagy olyan egyéb feature, amit használni akartam, de nem ment a driver miatt. Egyet tapasztaltam, az valós, amikor valamiért eldobta a Radeon software finomhagolt beállításokat, de azt sem csinálja mostanában.

Szerk: Na még 2 hsz, és megvan az 500! :DDD

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#499) Create. válasza Yutani (#498) üzenetére


Create.
addikt

Azért sokaknak volt/van ilyen-olyan gondja driver szinten, mint pl a beragadó memória órajel, blackscreen (rx470-el nekem is volt, 5700xt-vel nem, de másnak azzal is), stutter problémák, stb. Az hogy téged elkerült, az 5700xt-vel engem is, az nem jelent semmit. Azokban az emberekben meg hagy egy rossz szájízt, én is félve cseréltem a 2060supert 5700xt-re annak idején. Nem bántam meg a cserét, de a következő kártyám nvidia lesz, ha lesz.

[ Szerkesztve ]

(#500) Chaser válasza Yutani (#498) üzenetére


Chaser
titán

jah, lehet brand gépekbe is repült
anno én is azért vettem egy 1050ti-t mini gépbe mert a táp nem bírta volna az 570-et
ettől eltekintve is ne essek már hasra, mert valami gyorsabb 30%-kal miközben dupla annyit eszik, nekem mindegy nv vagy amd, intel vagy amd, de ez vicc kategória
volt 1650-ből tápcsati nélküli kártyám meg kanócos, előbbi 70w-nál megállt, utóbbi 95-ig elment
a teljesítmény köztük nem volt 5% sem ( : ha kicsit lecsavartam a gyári tdp-t akkor majdnem végig passzívan ment a kis kártya game alatt is, és akkor taán már elmaradt erős 5%-kal a kanócos verziótól - mindkettő asus volt -
nekem amúgy volt 570 is, nem volt vele gondom - egy sz@r drivert kivéve amit a win tolt fel :d -, meg 590 is, de az nagyon kazán defaulton
viszont ilyen venti és tdp állítás az felejtős volt - ugye random eldobálta -
azóta kipróbáltam egy rakat nv-t és nem szívesen vennék amd-t - persze ki se zárom -
game nem igazán érdekel, videós dolgokban meg már a régi rtx-ek is nagyon jók voltak a sw-rel amivel bohóckodtam - de úgy tudom egyéb render dolgokban is jobb az nv -
ezt is láttam sok tagnál, emiatt nem vett anno 5700xt-t
az a néhány "hangoskodó" globál szinten volt, és az a néhány itt is elég sok volt
az megy egyenesen röhej, hogy több monitornál maxra csűri a kártya a vram órajelet...ez így volt már a hd5670-nél is, van ami nem változik :d
az úgy kirajzolódott, hogy nagyon nem mindegy milyen monitorral akarja az ember használni az rdna1-et, teljesen random valakinél nem volt gond, másnál meg csak a gond volt ha syncet akart használni - anno ha jól rémlik kezdeméyeztem is írja le mindkét csoport a pontos konfigját -
de mára ez ugye már mindegy, mert kb csak a hashrate számít, meg hogy egyáltalán lehessen venni valamit ami vga

szerk:
öccáz' :)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.