Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) lionhearted válasza fatpingvin (#214) üzenetére


lionhearted
őstag

Elég lett volna annyi, hogy nézzem meg a képet, be sincsenek kötve a sávok a nyákon.

Tegnap még működött...

(#252) lionhearted válasza Abu85 (#215) üzenetére


lionhearted
őstag

Az a baj, hogy annak se látom értelmét, hogy így "marad" 12 sáv, ami amúgy sincs bekötve máshova, így minek. Nekem nem spóroltak. :(
Biztosan nagyon régóta így van, de nem nagyon emlékszem gaming x4 VGA-ra mégsem. :N
Azt is értem, hogy minimalizálnak PCIe terhelésben. De közben azért mégis foglal valami 100gigát a lemezen, meg valamiért mégis van DirectStorage. És ha ez nem is egy folyamatos nyomás a buszon, akkor se lesz előny a vékonyabb sávszél. :U
De világos, olcsóbb lett ~$2, jól megválasztott mérőszámokkal meg tesztekben nincs gond. :F

Tegnap még működött...

(#253) ceia


ceia
őstag

Még hogy nem fog kelleni a bányászoknak? A1650 Super is kell nekik, ez meg kb. ugyanott van.

        it's more fun to compute

(#255) Chaser válasza #32839680 (#254) üzenetére


Chaser
titán

pontosan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#256) fatpingvin válasza tlac (#250) üzenetére


fatpingvin
őstag

chipek vannak, ami baj hogy ezekből olyan kártyát nem csinálnak ami m.2 slotba belemegy. a laptopomban meg sajnos nincs hely m.2-mPCIe adapternek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#257) fatpingvin válasza lionhearted (#252) üzenetére


fatpingvin
őstag

"annak se látom értelmét, hogy így "marad" 12 sáv, ami amúgy sincs bekötve máshova"

megint reklámozom egy kicsit a bifurkációs topikot :D egyáltalán nem baj az ha a grafkártya nem ezsi meg az összes sávot, sőt.

nekem pl egy SAS HBA van a felső slotban, aminek kell a 8 sáv, különben el se indul.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#259) fanti


fanti
addikt

Na, ugye hogy...

Mondtam én, hogy 4GB VRAM elég az 1080p-hez.
Csak tudni kell rendesen programozni.

Far Cry 6 is a lányom gépén a 3800X + GTX 1650 Superen olyan vajsimán fut 1080p-ben minden HIGH-ra állítva, még csak meg sem röccenő 60 FPS-el... De a Far Cry 5, a 4, a Primal és a New Dawn is dettó ugyanígy.

Nálam meg ugyanilyen kártyán a BF 1, a BF V, a Battlefront II multik DX12 és HIGH settings, és megvan a totál stabil 60FPS.

Ja, persze, ha meg valakinek 200 fps kell, vagy 60 fps de ultra settingsen és 4K-n, akkor vegye meg egy milláért a 3080Ti-t, engem aztán csöppet sem zavar, hogy ki és mire költi a pénzét.
Meg csapjon hozzá egy 300K-s minőségi monitort is.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#260) lionhearted válasza fatpingvin (#257) üzenetére


lionhearted
őstag

YMMV... Gondolom azért nem egy ilyen x4 VGA van mellette. Érzésem szerint marginális felhasználás.

Tegnap még működött...

(#261) zsid válasza PuMbA (#125) üzenetére


zsid
senior tag

Lusta vagyok kieresni, de anno úgy olvastam valahol hogy az nvidiánál volt régebben valami sdk megoldás a nem támogatott formátumok cuda alapú en/dekódolására. Nem tartom kizártnak, hogy az AMDnél is van ilyen már a driverben, mert ha megnézed ezt:
(ez volt az eredeti, de ne ezt mert itt elfelejtettem átdobni 4Kra [kép] :DDD )

Ryzen 7 3700X és RX480 mellett csináltam, így nekem sincs AV1-es támogatásom, a decoder az 0% viszont a 3D az megugrodt, a processzorterhelés ( nem szállt el FullHDban :DDD ) mellett azért ment a GPU is.

A folyamatoknál nálam is 0%-os GPU használatot jelez a feladatkezelő, viszont indításkor a 3D GPU használata azonnal ugrik 12-14%-ra.

A Skia mindkettőnknél enabled és az szerintem át tudja venni a meló egy részét a processzortól.

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#262) tlac válasza zsid (#261) üzenetére


tlac
nagyúr

full hd-ban nézed, az semmi egy olyan procinak
nem jó az elméleted

(#263) fatpingvin válasza #32839680 (#258) üzenetére


fatpingvin
őstag

te miről beszélsz most? egy vidikari oké hogy elidul egy sávon is (a 3060 mondjuk spec nem, az nem inicializál ha 8nál kevesebb sávot lát, mining védelemnek szánták...) de egy SAS HBA ha nem annyi sávon ül mint amennyire tervezték simán egyszerűen nem indul, mintha ott se lenne. ami ugye szabványtalan PCIe implementáció, de mit lehet vele kezdeni ha használni akarod?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#264) fatpingvin válasza lionhearted (#260) üzenetére


fatpingvin
őstag

valóban nem, a vidikarim x2 sávon van egy másik slotban. a bifurkációs riserre még nem spóroltam össze, a másik 8 sávon egy 4 portos 10G Ethernet vezérlő lesz.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#265) arty


arty
veterán

mindegy mit tud, ha olcso lesz, a banyasznak meg fogja érni ezt IS felzabálni... nincs többé olyan h értelmes árú vga amíg a játékosnak a bányásszal kell versenyeznie :( amig egy vga alkalmas a bányászatra, vége.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#266) arty válasza negro (#229) üzenetére


arty
veterán

tehat a 4ghz az p4ből is elég lenne neked, merthogy NÉÉÉGYGIGA és ezek ugye "kilóra mennek" ? :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#267) PuMbA válasza tlac (#262) üzenetére


PuMbA
titán

Mindegy, hogy milyen felbontásba nézi, ugyanúgy kell dekódolnia a videót :) Sőt, FullHD esetén több a meló, mert a véglegesen előállított 4K képet le kell méreteznie FullHD-ra.

arty: Pont ez a lényeg, hogy nem alkalmas bányászatra a 4GB és a 64bites memória busz miatt :)

zsid: Nincs olyan, hogy teljesen letiltod a VGA-t, hiszen már a Windows 10 felülete is erősen támaszkodik rá. Ezért hülyeség a VGA gyorsítást kikapcsolva a böngészőben nézni a dolgokat, de ezt már leírtam anno, mert senki sem használja kikapcsolva a világon :) A mai világban már nem releváns teszt. 20 éve még az volt, amikor Windows XP volt.

[ Szerkesztve ]

(#268) tlac válasza PuMbA (#267) üzenetére


tlac
nagyúr

nem is arra írtam
a videó felbontása is full hd volt, csak utólag átszerkesztette az üzenetét egy 4k-sra

[ Szerkesztve ]

(#269) 1dude válasza PuMbA (#267) üzenetére


1dude
aktív tag

ETH bányászatra, mást attól még lehet vele bányászni.

(#270) zsid válasza PuMbA (#267) üzenetére


zsid
senior tag

Nyilván hülyeség letiltani a hardveres gyorsítást, de a hardveres dekóder hiánya szerintem is fájdalmas. Ez egy 4k H264 video és ahogy te is írtad látszik ahogy a dekóder dolgozik:

Nálam bekapcsolt hardveres gyorsításnál is 25-30% között megy a 3700X, mi lehet/lesz azoknál akik egy enné régebbi technika mellé vennének egy új belépő videókártyát? Jó lehet 60-70% CPU terheléssel youtubeozni :DDD
Szerintem is hiba volt ezt kihagyni ( az indok meg már.. ).

tlac: feltöltés után vettem észre, hogy valami nem jó akkor láttam meg csak, hogy full HDban ment. :B

<tRucKdriFteR>

(#271) Abu85 válasza zsid (#270) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Dekóder van benne. Kódoló nincs.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#273) hokuszpk válasza Abu85 (#271) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha jatekfejleszto lennek, raalnek multigpu supportot fejleszteni a jatekomba, ha nem kapsz 6800XT -t vagy 3080 -at, mert draga de amugysincs, vegyel 2 vagy 3 pici zsugat aztan hawaii :D
Esetleg az Amd megoldhatna driverbol, hogy az egyik zsuga szamolja a kepkockat, a masik meg felskalaz.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#275) fatpingvin válasza #32839680 (#274) üzenetére


fatpingvin
őstag

attól függ mire, again... a videojátékokban is szerintem azért lenne workload szinten párhuzamosítható dolog, csak át kéne gondolni...

egyébként emiatt is hiányolom a lower-end vidikariknál a normális memóriakoherens interkonnetet.

nvidián van a nvlink, de ugye az is csak a high-end részben. amd-n IF lehetne, a szoftveres oldal meg jó kérdés as usual.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#276) hokuszpk válasza #32839680 (#274) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

regen nemmukodott, mert igazabol szoftveroldalrol senki nem foglalkozott vele.
"vegyel erosebb kartyat oszt jo lesz". Csak most elviszik az eros kartyakat a jatekosok elol, ilyenkor azzal kell fozni ami van.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#277) zsid válasza Abu85 (#271) üzenetére


zsid
senior tag

Te írtad a cikkben:

Korábban ugyan jelezve volt az AV1 dekódolása a mobil verziónál, de mára kiderült, hogy a lapkában csak H.264 és HEVC formátumú anyagok dekódolására jó hardveres blokk van. A nagyobb RDNA 2-es lapkákban megtalálható, H.264 és HEVC kódolásáért, valamint az AV1 dekódolásáért felelős részegységet kivették.

Az encoder hiánya nem nagy minusz - kivéve ha streamelni is szeretne a user - de az AV1 dekóder hiánya az...

P.S.: amúgy a HPTC-seknek mennyire van szüksége a H264/265 encoderre? :DDD

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#279) fatpingvin válasza #32839680 (#278) üzenetére


fatpingvin
őstag

melyik mostani lap működik így, komolyan kérdezem. AMD deszkákon nagyrészt a felső slot a proci root komplexéből kap sávokat, az alsó meg a chipsetből.

arról nem beszélve hogy 8 gen3-gen4 sáv csak ne legyen már kevés..

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#280) Abu85 válasza zsid (#277) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És ez így van. A H.264/HEVC kódoló és az AV1 dekódoló hiányzik a többi RDNA2 lapkához viszonyítva. De H.264/HEVC dekódoló van.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#281) zsid válasza Abu85 (#280) üzenetére


zsid
senior tag

Hát pont ez a problémája itt mindenkinek, hogy AV1 decoder nincs, a youtube meg részben AV1-et használ. Viszont tegnap ezt találtam: [link] és e szerint ahol VCN 3.0 van, ott van VP9 decoder ami menteni tudná az AV1 hiányát, csak erről az AMD oldala egy szót szem ír.
Erről nincs valami infód?

<tRucKdriFteR>

(#282) Petykemano válasza Abu85 (#280) üzenetére


Petykemano
veterán

miért hagyták ki az AV1 dekódert?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#284) martonx válasza #32839680 (#283) üzenetére


martonx
veterán

Senkit se, mert VP9 és AV1 se volt általános youtube-on.

Én kérek elnézést!

(#285) zsid válasza #32839680 (#283) üzenetére


zsid
senior tag

Voltak itt a phn néhányan akik emlegették ezt a hiányosságot, meg azért haladunk előre az időben, illetve korábban másnál sem volt.
Az intel a Tiger Lake/Rocket Lake óta biztosít AV1 dekódert, az Amperekben is van, a legolcsóbb RTX3050-ben is. A világ legnagyobb videómegosztója pont ezt használja és ma már mindenkinek elérhető a 4K60 ( telefonnal is tudsz már ilyet lőni, igaz hevcben) azt' azért nem lenne gáz ha épp nem hagyták volna ki. Ha ez is csak olyan n+1. feature lenne amit kb senki nem használ akkor a kutyát nem érdekelné hogy nincs benne..

<tRucKdriFteR>

(#286) Kansas válasza zsid (#285) üzenetére


Kansas
addikt

VP9 elvileg van benne... az összes Ryzen APU-ban is van, kétlem, hogy ebből említés nélkül kihagyták volna - minden mást is listáztak, ami kimaradt.
Az AV1 se sokakat zavart, amíg csak az Intel procikban volt gyorsítva, most hogy a legújabb szériában mindkét GPU-gyártó is gyorsítja, most már persze zavarja a népet, hogy ebből az egy kártyából kivették...

"A világ legnagyobb videómegosztója" pont használja a VP9-et is, ha nem kényszeríted külön az AV1-et, szóval ez gyenge érv. Persze, a 3050-ben lesz, de majd nézd meg, mennyivel többért fog az menni kiskerben... tippem szerint az MSRP-ben látható 25%-nál nagyobb lesz a különbség...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#288) Kansas válasza #32839680 (#287) üzenetére


Kansas
addikt

"De azért ha már új gen, akkor gáz hogy kimaradt... minden esetre azért nem a világ vége."
+1 erre akartam én is kilyukadni, mielőtt valaki azt hinné, hogy jobbnak gondolom ezt a kártyát, mint amilyen.

Igen, az AV1 dekóder hiánya a generáció többi tagjához képest gáz, a PCIe x4 és a 4GB VRAM közül nem tudom, melyik a nagyobb gáz, de mindkettő eléggé ott van... ezzel együtt amire szánták elvileg, azt esélyesen tudja majd - azért persze várjuk meg a független teszteket, de ha semmilyen VGA-m nem lenne(vagy csak valamilyen kőkori), akkor inkább ezért adnék ki újonnan 130-150e-t mint egy 6GB-os 2060-ért... mennyit is, 250-300e-t? És kétlem, hogy a 3050 annál jelentősen olcsóbb lenne...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#289) zsid válasza Kansas (#288) üzenetére


zsid
senior tag

A PCIe x4 a kisebb gáz szerintem. Lassan 3 éve vannak PCIe 4.0-s lapok a piacon és mára már kifejezetten olcsók ezek. A régebbi gépek használóit ezzel mondjuk durvábban megszivatták, mint az x8-as 6600akkal, de az is irreális elvárás, hogy az örökkévalóságig támogassuk visszamenőleg a PCIe 3.0-t...

<tRucKdriFteR>

(#291) zsid válasza #32839680 (#290) üzenetére


zsid
senior tag

Második kártyának akarod használni? :DDD

<tRucKdriFteR>

(#292) Chaser válasza Kansas (#288) üzenetére


Chaser
titán

de nem 150-160e lesz, nagyon-nagyon jó esetben 150e minimum a beugró modellekért
ameddig egy 1650 120-150e ft jó esetben, ft ez nem lesz olcsóbb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#294) negro válasza #32839680 (#287) üzenetére


negro
őstag

kivancsisagbol raneztem erre a h264ify bovitmenyre mert az rx580-am szinten zenesz vp9 dekodolasban es egy 4k60fps video youtube-on mar 100%-os proci hasznalatot eredmenyez es bar mukodik de ezzel csak is 1080p a max elerheto minoseg tube-on igy meg nem sok erteme van.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#296) Kansas válasza #32839680 (#293) üzenetére


Kansas
addikt

Olcsóbban kijössz egy i5-11600-zal és a hozzá való alaplappal erre a célra...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#298) martonx válasza #32839680 (#287) üzenetére


martonx
veterán

Én azon akadtam fenn, hogy úgy maradt ki a VP9 és AV1, hogy ez egy vadonatúj kártya lesz, és még csak annyira olcsónak se mondható a maga 200 dolláros ajánlott nettó árával. Ez már csak szimpla garas baszás, aztán meg csodálkozni fognak, ha nép nem erre repül rá, hanem a csak kicsivel drágább, de minden téren élhetőbb RTX 3050-re.

Én kérek elnézést!

(#299) Kansas válasza martonx (#298) üzenetére


Kansas
addikt

1. nem maradt ki a VP9, az encoding az emberek 99%-át nem érdekli, decoding meg van
2. az a "kicsivel drágább" a gyakorlatban lesz vagy 50-70% különbség, de ne legyen igazam(de az AMD és NV közvetlen versenytárs kártyák árazásából az látszik per pillanat, hogy az NV kártyák aránytalanul drágábbak az MSRP-hez képest)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#300) PuMbA válasza martonx (#298) üzenetére


PuMbA
titán

"a csak kicsivel drágább, de minden téren élhetőbb RTX 3050-re."

Nem kicsivel lesz drágább, mert az RTX3050 bányászatra alkalmas lesz a 8GB memória miatt :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.