Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) negro válasza Kansas (#299) üzenetére


negro
őstag

engem mondjuk erdekelne, hogy ne a procim vegezze a munkat egyvegbe es a vga is beszaljon. persze extrem eset az enyem mivel egy regi AMD PII X4 -el tolom de azert meg mindig elvagyok vele, meg mai jatekokban is 1080p high, ultra bealitasok mellett is, (Doom, Metro) regebbiek (Black Mesa) meg mennek akar 4k-ban is az rx580 -al. de egy tube-os 2160p60 videtol meg leolvad a rendszer.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#302) Kansas válasza negro (#301) üzenetére


Kansas
addikt

A YouTube videókat dekódolni kell, nem enkódolni(már persze ha nézni és nem gyártani szeretnéd őket), a dekóder változatlanul ott van a kártyában az AV1-et kivéve, depl. a YouTube-on az AV1 mellett defaultból rendelkezésre áll a VP9 amit gyorsít szinte minden, a 6500XT is.
Szóval nem a procid végezné a munkát. Semmiképp sem inkább, mint az RX580 esetében.

A te helyedben én inkább a PCIe sávok száma miatt aggódnék, ha jól emlékszek a Phenom II alaplapok csak PCIe v2-t támogatnak, tehát negyed sávszél áll a rendelkezésre a PCIe v4-hez képest, ami már erősen megfoghatja a kártyát.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#303) Kansas válasza negro (#301) üzenetére


Kansas
addikt

Neked valami hasonló megoldás lehetne jó, mint ami nekem bejött: az RX580 elég jó a bányában, ezért viszonylag jó áron lehet eladni, ha jól látom az aprón a 8GB-sok 150-170e környékén mennek. Abból lehet simán venni egy 5500XT-t vagy egy emészthetőbb összeg(50-70e) hozzáadásával egy RX6600-at, ami mindent tud ami neked kell. NV oldalról ugyanígy ráadás nélkül egy 6GB-s 1660, ráfizetéssel egy 2060 is kijön, ami mindegyik megfelel az igényeidnek. A 1660 és az 5500XT játékban ugyan nem nagyon erősebb az RX580-nál, cserébe minden videót gyorsít az AV1 kivételével. A 4 VGA-ból az RX6600 az egyetlen, amiben AV1 gyorsítás is van.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#305) Kansas válasza #32839680 (#304) üzenetére


Kansas
addikt

CUDA-ban biztos nem, de OpenCL alapon lehetne éppen... hogy van-e azt én se tudom, talán Abu...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#306) fatpingvin válasza Kansas (#305) üzenetére


fatpingvin
őstag

ROCm amit kerestek, de az csak szerverkártyákon van. asztalon marad az OpenCL.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#307) Kansas válasza fatpingvin (#306) üzenetére


Kansas
addikt

Nem, AMF amit kerestünk(direkt nem szerver-only technológiát keres az ember, ha nincs szervere), de ez csak egy API, ezt támogató codecet/browser plugint nem találtam egyelőre, bár munka mellett sok időt nem tudok erre szánni.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#308) Abu85 válasza #32839680 (#304) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A VP9 az AMD-nél máig részben szoftveres. Azért nem jelzik rá a hardveres blokkot. PAL-ban van írva.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#309) Kansas válasza Abu85 (#308) üzenetére


Kansas
addikt

Azért a VCN-re írják, hogy támogatja a VP9 dekódolást, a VCN3.0 pedig az AV1-et is

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#311) Kansas válasza #32839680 (#310) üzenetére


Kansas
addikt

Az NVENC semmit nem dekódol, az az NVDEC dolga(ráutaló név mindkettő, nemde?).
Mindenki annyira az enkódolókön pörög, mintha nem csak 10 millió fociedző és 10 millió miniszterelnök, de 10 millió streamer/Youtuber országa is lennénk...
Az AMF-is ugyanúgy benne van az AMD driverben(azon keresztül van kezelve elvileg a VCN), ha figyelmesen olvasod a linken levőket, tételesen ott van, melyik driververzióban.
Az NVDEC ugyanúgy egy API, mint az AMF, egyébként... és az Nvidia Video Codec SDK-val lehet megszólítani...

Hiába van hardveres, OpenCL vagy CUDA dekóder, ha a böngésző nem támogatja...
Mennyivel egyszerűbb lenne a böngészőkben a DXVA2 támogatást biztosítani(legalább Windows alatt), az gyártófüggetlen(de az is lehet, hogy részben úgy van megoldva ma is némely böngészőben).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#312) 1dude válasza #32839680 (#310) üzenetére


1dude
aktív tag

Én próbáltam Handbrakkel az NVENC -et, de "azonos" beállitások mellett nekem mindig sokkal nagyobb fájl jött ki a végén, mint ha a CPU kódolta volna. Annyival voltam előrébb, hogy gyorsabban végzett. Játékosként én inkább a 4GB VRAM -on aggódnék.

(#313) Kansas válasza 1dude (#312) üzenetére


Kansas
addikt

Ott a pont nálad: a CPU 99%-ban jobb munkát szokott végezni(jobban is paraméterezhető), csak sokkal tovább tart, nem is biztos, hogy tud CPU realtime kódolást... ez az előnye a HW enkódolásnak - de vsz nem életszerű, hogy tömegeknek okozzon problémát a hiánya.
Új gépekben a VRAM a legnagyobb gond, nagyon régiekben(mint fent a Phenomos konfig) pedig valószínűleg a PCIe csatornák száma.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#314) martonx válasza PuMbA (#300) üzenetére


martonx
veterán

"az RTX3050 bányászatra alkalmas lesz" - meg minden másra sokkal inkább.

Én kérek elnézést!

(#315) PuMbA válasza martonx (#314) üzenetére


PuMbA
titán

Ez vajmi keveset jelent, mikor a bányászatra kevésbé alkalmas kártyákat is felvásárolják a bányászok :) GeForce GTX1660-ból is nagy hiány van pedig az sem a bányászkártyák csúcsa.

[ Szerkesztve ]

(#316) ddekany válasza PuMbA (#315) üzenetére


ddekany
veterán

Naná, mert felszívják a HTPC építők! ;]

(#318) PuMbA válasza #32839680 (#317) üzenetére


PuMbA
titán

Ebben több tényező van. Egyrészt akinek nincs 200 ezre VGA-ra, csak 80 ezre az most nem veszi meg a VGA-t, tehát a kereslet alacsonyabb. Másrészt akinek előtte drágább VGA-ja volt például GTX1070 az se vesz 1660-at. Ezeket beleszámolva, hogy 2 év alatt sem sikerült elég 1660-at gyártani, az kicsit érdekes. Valahol még szivárognia kell a VGA-knak elfele...

[ Szerkesztve ]

(#320) 1dude válasza PuMbA (#315) üzenetére


1dude
aktív tag

RVN -t lehet 3GB kártyával is bányászni, sokan törekednek az energiahatékony bányászatra kisebb kártyákkal. GTX1660 -at meg már nem gyártják, nem csoda, hogy nincs belőle. A 6 gb 2060asokat is fél éve szórták ki 130-140k forintos áron. Gondolom az egész 2xxx sorozatból egyedül az újrainditott 12 gb 2060 van gyártásban, de annak sincs látszatja.

[ Szerkesztve ]

(#321) Sonja


Sonja
veterán

ASUS RX 6500 XT cards to start at €299

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#322) villamos


villamos
őstag

Igen, valami ilyesmire számítottunk...
Ez kb 110k -nyi emFt, de vélhetően ennél valamivel drágább lesz itthon. Egy gyors (kb30 sec) árukeresés után ebben az ársávban GTX1650; 1050Ti; ill RX560 található nagyjából. A kérdés már csak az hogy nevezett termék ezeknél jobb e vagy sem, persze mindez pusztán csak elméleti síkon értendő.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#323) Viktor77 válasza villamos (#322) üzenetére


Viktor77
titán

Ezeknél jóval jobb, ezért sem lesz 150K alatt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#324) Chaser válasza villamos (#322) üzenetére


Chaser
titán

jobb ez a kártya és jóval drágább lesz itthon, ide nyilván nagyon kevés készlet jut el minden vga-ból

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#325) villamos


villamos
őstag

Hm... akkor úgy tippelek olyan 200 körül lesz ez talán, esetleg valamivel felette, mert 250 -ért találni RX6600 -at... Persze annak is felkúszhat az ára még jobban. ;]

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#326) 1dude válasza villamos (#325) üzenetére


1dude
aktív tag

Olyan 150k körül lesz, de 120k -ért sem éri meg.

(#327) Kansas válasza 1dude (#326) üzenetére


Kansas
addikt

Ezt csak azért mondod, mert még emlékszel, mennyibe kerültek 2 éve a kártyák...ha valaki nem parancsol megálljt a bányászoknak és scalpereknek, 5 év múlva egy ilyen kártyára mindenki szélesen mosolyogva költ el 200e-t, mert megéri. ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#328) 1dude válasza Kansas (#327) üzenetére


1dude
aktív tag

Én igazából az OEM gépek áraihoz viszonyitom. Amig pl egy HP Pavilion desktopban kijön az RTX 3060Ti 230-240k forintba, nem hiszem, hogy erre bárki is szivesen költene el akár 150k forintot is. :)

(#329) ddaydome


ddaydome
senior tag

Szerintem ügyesek. A használt piacon legalább 1,5 éve túlárazott igencsak koros 4-560-570-s radeonokat fogja váltani. Ha 100e alatt tudják tartani, akkor nagyot szakítanak és végre a játékosoknál is frissül a paletta.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#330) Viktor77 válasza ddaydome (#329) üzenetére


Viktor77
titán

Csak picit olvass vissza.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#331) martonx válasza ddaydome (#329) üzenetére


martonx
veterán

"ha 100e alatt" :D :DD :DDD :)) :C

Én kérek elnézést!

(#332) Kansas válasza 1dude (#328) üzenetére


Kansas
addikt

Igazából a kisker piaci árakhoz érdemes viszonyítani. Az OEM gépben az árukapcsolás miatt tűnnek olcsóbbnak a VGA-k. Kiskerben pedig egy 3060Ti 360e körül indul.

Nem mindenki tud venni egy HP Pavilion desktopot félmillióért csak hogy a VGA-t megtartsa belőle, és ha a többit eladod, azon is buksz, azt nyugodtan add hozzá a VGA árához. Arról nem is beszélve, hogy abban valami OEM VGA van, kérdéses minőségű hűtéssel és PCB-vel, valamint custom alaplap, ház meg táp(gyak. elektronikai hulladék, ha nem tudod valakire egyben rásózni), nem szabványos alkatrészek, amiket kis bukóval el lehet adni.

OEM gép akkor éri meg igazán, ha full platformot cserélsz és a régi géped adod el(minusz 1-2 egzotikusabb HW-elem), vagy úgy amúgy meg akarod tartani minél nagyobb hányadát az alkatrészeknek, és van pénzed is rá, mert az egész gép árát ki kel csengetned, nem csak a VGA-ét...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#333) Darmol


Darmol
senior tag

Nos igen. Minden jel arra mutat, hogy ha néhány hónapon belül nem számolják fel globálisan a kriptokat, akkor nem érjük meg a globális felmelegedés eldurvulását. Végül is úgymond ez is egy megoldás a problémákra... :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#334) Petykemano válasza Darmol (#333) üzenetére


Petykemano
veterán

történt valami új?
Vagy csak Kazahsztán?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#335) AxBattler


AxBattler
félisten

Asus Dual €299
Asus TUF Gaming €334

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#336) Yutani válasza AxBattler (#335) üzenetére


Yutani
nagyúr

Úgy látom, a Dual ebből teljesen elegendő, de akkor sem €299-ért. Bár már ennek is örülni kellene, mert nem dupla és tripla árért kínálják.

Szerk: A két link ugyanoda mutat, direkt?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#337) Chaser válasza Kansas (#327) üzenetére


Chaser
titán

sztem nagyon lehetne örülni a 150-160e ft-nak is jelenleg, de esélyesen ha hozza a 1650s-t vagy közelében van akkor az ára is inkább felé mozdul

ddaydome
ügyesek jah ( : ;]

Darmol
sajnos az mindenképp "jön", ez egy kicsit még ráerősíthet

AxBattler
vótmá'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#338) thedioda válasza Kansas (#332) üzenetére


thedioda
tag

Azért ezt egy kicsit túltoltad, a brand gépek többsége baromi mesze van az elektronikai hulladéktol, tény hogy egyedi az egész, viszont 99% ban hosszabb életűek ezek a megoldások mintha megvennéd a csoda strix lapot meg a CM ;] tápot. Amúgy meg simán el lehet adni ezeket egyben vga nélkül. Én is vettem már nem egyet, home lab-ba meg irodai gépnek több mint tökéletesek.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#339) Chaser válasza thedioda (#338) üzenetére


Chaser
titán

nem kell feltétlen brand sem legyen, alzán sok saját összerakott gép van kommersz alkatrészekből, van mikor simán megéri adott vga-val - már a vga árakhoz képest -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#340) ddaydome válasza martonx (#331) üzenetére


ddaydome
senior tag

Ha valóban kiesik a bányászok látóköréből, akkor 100e körül kell lennie a 200 dollárnak.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#341) Chaser válasza ddaydome (#340) üzenetére


Chaser
titán

sokadjára
a gt 1030 és 1650/1650s bányász kártya? nem
nézd meg az áraikat
fentebb már linkeltek két asust németeknél, nem lesz 100e alatt ott sem, nálunk meg drágább lesz
zárható ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#342) thedioda válasza Chaser (#339) üzenetére


thedioda
tag

Ez könnyen meglehet, azokat nem szoktam nézni, de mojuk úgy már lehet hogy nem akarnám megtartani tényleg csak a vga-t belöle.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#343) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontos adatok:
VP9 decode: 4K90p, 8K24p
H.264 decode: 4K180p
HEVC decode: 4K90p, 8K24p

Konkrét sebességeredményeket nem közölhetek, de Call of Duty: Vanguardben valamiért kibaszott bivaly. Szóval a vásárlóbázis az a COD-pistik. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#344) Chaser válasza thedioda (#342) üzenetére


Chaser
titán

úgy meg esélyesen ugrik a gar mindenre, van akit nem érdekel de van akinek sokat számít

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#345) gidalight


gidalight
tag

Nem értem ezt a pesszimizmust. Mikor 240-től indul a sokkal erősebb 6600 (amivel bányászni is lehet akár), akkor miért ne lenne ez életszerű 150 alatt? Ha pedig 150 alatt lesz, akkor szépen fel fogja kavarni az állóvizet, uh hajrá AMD, remélem lesz belőle bőven!

(#346) ddaydome válasza gidalight (#345) üzenetére


ddaydome
senior tag

Én is így látom. Szerintem pontosan az a cél, hogy az állóvizet megmozgassák és növeljék a piaci részesedést.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#347) Chaser válasza gidalight (#345) üzenetére


Chaser
titán

ez realizmus ( :
ha egy gyengébb 1650 jó esetben 120e ft akkor szted ebből hogy lesz 150e alatti termék a boltokban?
ott volt a német link, 300 eur az olcsóbb verzió, nálunk az sokkal drágább lesz
ebből bőven? nagyon véges a kapacitásuk a tsmc-nél
less nyugodtan rá a cpu kínálatukra, 100e ft már nagyítóval van valami ami 7nm-es, és ez nem tegnap óta van így

ddaydome
enélkül is eladnak minden vga-t amit gyártatni tudnak - meg úgy minden terméket amit gyártatni tudnak a tsmc 7nm-én -
és pont amiatt lenne "kapós", mert ár/értékben msrp ár mellett bestbuy lenne a jelenlegi árak mellett, de msrp ár nem létezik jelenleg
mindenki ezt akarná venni a gyengébb 1650 helyett, na innentől lehet számolgatni mekkora kereslet lesz rá ha azokat is megveszik 2-3x-os vagy afeletti áron is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#348) 1dude válasza Kansas (#332) üzenetére


1dude
aktív tag

Ahhoz pont nem viszonyitom, mert a retail kártyákon már rajta van a bányász-felár. OEM meg msrp áron veszi, sőt olcsóbban.

Nem adnám el a többit, inkább a meglévő gépet adnám el.

Sok OEM gépet használtam és használok is napi szinten. 2 gond szokott velük lenni :

1. pocsék a hűtésük (ezen lehet segiteni, igaz macera, de lehet)
2. drágábbak mint a DIY (ez ma már nem igaz, sajnos)

Van olyan is nekem, ami már több, mint 10 éve megy. Ha notit veszek, az is OEM lesz.

(#349) Kansas válasza 1dude (#348) üzenetére


Kansas
addikt

Notiból nincs olyan ami nem OEM... DIY noti nem létezik. :W

Azt nézd meg, hogy a fantasztikus HP OEM VGA-k milyen minőséget képviselnek, látszik belőle 2 az általam linkelt videókban - meg se közelítik egy "DIY board partner" színvonalát, azért olcsóbbak: vacak PCB, vacak hűtés.
Mondok még egy gondot az OEM gépekkel:
3. custom alkatrészek(alaplap/ház/táp/hűtés), amit nem lehet más gépbe építeni, és az OEM gépházba se feltétlen lehet szabványos (ATX/mATX/mITX/SFX) alkatrészt beépíteni a gyári helyére

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.