Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) martonx


martonx
veterán

Ezek hülyék. Egyébként engem még csak annyira nem is zavarna, hogy minden olcsósítva van ezen a kártyán feltéve, hogy nem a 200 dolláros (ami nálunk olyan 100K környékére várható) jelenik meg. Ez a kártya egy vicc ezért a pénzért.

Én kérek elnézést!

(#102) Abu85 válasza 1dude (#82) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Teljesítményben inkább Radeon RX 590. Néztem a pre teszteket. Az 570-nél 30-60%-kal gyorsabb játékfüggően. Bár az összehasonlítás nem optimális, mert a tesztkonfig PCI Express 3.0-s volt, de a SAM be volt kapcsolva az 6500 XT-re. Na most a PCI Express 4.0 valószínűleg +1-2%-ot jelent az 6500 XT-nek, de a SAM az mínusz átlag 6%. Tehát a valóság az olyan +25-55% lehet egy modern platformban SAM nélkül. Az meg Radeon RX 590 szint, sőt, helyenként Vega 56. Szóval egyáltalán nem lassú, sőt, ahhoz képest, hogy 64 bit, meg picike fos kivitel, kurva gyorsnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#103) PuMbA válasza Abu85 (#102) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nagyon jó hír :) Már csak az a kérdéses, hogy el tud fogyni-e a 4GB egyes játékoknál magas textúráknál? 6GB már néhány játéknál azért kell, ha jól tudom, mert benne van a gépigényekben jó pár játéknál.

[ Szerkesztve ]

(#104) Kansas válasza PuMbA (#99) üzenetére


Kansas
addikt

Lehet hogy tényleg a driver vacakol valamit...
A FHD monitort kikapcsolva, csak a 4K monitoron nézve ugyanúgy droppol, ráadásul ha bekapcsolom a skálázást 200%-ra, akkor továbbra is 1920x1080*2 látszik a viewport mezőben... remélem, nem abból gondoltad hogy a két monitor okozza, ott a * után a skálázás értéke szerepel(150%-ra állítva 2560x1440*1.50 fullscreen playerrel)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#105) ProEvoFan válasza #32839680 (#6) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"Ez a kártya olyan mint a 6600XT. Az is pont úgy van elbaszva, hogy ne legyen vonzó nagyon sokaknak..."
Miért van elbaszva a 6600XT?
Mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#106) Abu85 válasza PuMbA (#103) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

El. Ez nem kérdés. A kártyát kb. modern medium-high beállításra tervezték. Az meg 4 GB-tal manapság is elvan, de a max beállítások nem fognak menni neki.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#107) arabus válasza PuMbA (#99) üzenetére


arabus
addikt

Ja hogy ki sem kapcsoltad a hardveres gyorsitást?
Mert nem hiszem el hogy egy kockát sem dob el.
Gpu használattal együtt tedd be a képet.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#108) Chaser válasza UserX (#97) üzenetére


Chaser
titán

mondom nem néztem, annyit ez a kártya nem ér hogy megnézzem
csak szóltam ne ringasd magad hiú ábrándokba

martonx
egész biztosan nem 200$ lesz ( :
nem te vagy én döntöd el mennyit ér, a piac dönt
az meg döntött rég
150eft-nak nagyon lehetne örülni tippre, de nyilván közelebb lesz a 200-hoz
egy 1650 super drágább ha épp lehet kapni

szerk:
Abu85
az utolsó sort megmagyaráznád, szerinted mi alapján várható 1%-ban is, hogy 200$ illetve kicsivel 200$ felett lehet? :) - ami extraként +tréfa ha minden igaz -, csak úgy érdekel, ha egy 1650 non-s jó esetben 120e ft - de jellemzően már 150e ft környéke -
az amd számításai bejöttek, azt most 100%-ban kijelenthetjük
a profit az első, az meglesz, a többi meg kamu

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#109) ddekany válasza UserX (#84) üzenetére


ddekany
veterán

Egyrészt van benne H.264 és HEVC dekódolás, csak AV1 nincs. De FHD esetén ha nem lenne hardveres H.264 dekódolás, akkor is menne mai CPU-val izomból. Ősi 4 magos Haswell-em FHD H.265-vel is elboldogul, pedig nincs rá HW dekódere a HD4000-nek. Persze jönnek itt emberek elborult bitrátás 4K 60 fps-es videókkal... ott hamar gond lehet AV1-el, de nem sokan nézünk olyat.

[ Szerkesztve ]

(#110) PuMbA válasza arabus (#107) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kell kikapcsolnom, mert a VGA-m nem képes gyorsítani se VP9, se AV1 formátumú videót :) A Video Decode a Windows Feladatkezelőben 0%-on állt. Ha H264 vagy HEVC videót nézek, akkor természetesen már nem 0%.

[ Szerkesztve ]

(#111) ttt


ttt
senior tag

Um. ezt hívják öntökön lövésnek. Kár, hogy amire az AMD felérte a szintet ugyanaz az a magamagyarázó lett , mint versenytársai.
4GB RAM-ot bemagyarázni a mostani játékokhoz, a videodekódolást kivenni a hardveréből, amikor a jelenlegi szoftvere azonnal megkaparintja a vezérlést a videókártyája fele, ha teheti...
4 éves az RX480-m amin 8GB van és akkor oda jutottunk, hogy a bányászlázra a RAM csökkentése a megoldás. Meg egy olyan humbug, hogy a gamerek nem néznek videókat, hmm... Majdnem megneveztem egy szaróvivő politikust, aki erre csettitene egyet, de lehet többet is.

(#112) arabus válasza PuMbA (#110) üzenetére


arabus
addikt

Azért mondom hogy biztos hogy dobálna el jócskán a procid képet. ;)

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#113) lemusz válasza UserX (#84) üzenetére


lemusz
addikt

Jó helyről kell venni. Tavasszal csereberéltem legutóbb 1660S ment egy bányásznak, 1060 3Gb meg jött egy helyi kiskerből használtan, elvileg játékos gépből, 3 hó garival. Féltem tőle mert ezeddig inkább csak eladtam a dolgaimat és újonnan vásároltam, de hát most ugye ez offos téma volt és lenne a mai napig is, óvatosságra adott okot hogy a kisker nem titkoltan nyomta ott a helyszínen a bányászatot RX 580-asokkal, de hihető és szakszerű benyomást tettek MX4-el elvileg újra is kenték, azóta sincs szerencsére semmi baja, pedig ez egy Gainward típus ami hiába 2 ventis nem a legajánlottabb típus mert hagyja elmenni a hőfokot 70 fölé is csak hogy halk maradjon. Igazából ilyen csgo, pubg, wot játékvonal mentén nekem tökéletesen elég is, a 1660S-t streamelés hiányában feleslegesnek éreztem és örültem hogy több mint 2x-es áron eladhattam, de azért titkon reméltem hogy mostanra már normalizálódik a helyzet, 2018-ban egy nyár alatt véget ért a káosz... Meg azért megnyugtatóan tud hatni az is, ha van egy igpu a gépben, hogy ha csőstül jön a baj, legalább netezni tudjon az ember.

[ Szerkesztve ]

(#114) PuMbA válasza arabus (#112) üzenetére


PuMbA
titán

Lehet, de neki azért kellett kikapcsolnia, mert a VGA-ja tudott VP9 dekódolást, így máshogy nem tudta megnézni a CPU dekódolás terhelését :) Ugye manapság már minden böngésző alapértelmezetten használja VGA-t, szóval kikapcsolva nem érdemes nézi semmit, mert senki se használja úgy a böngészőjét. Maximum gyors 1-1 tesztre, ahogy most is történt.

[ Szerkesztve ]

(#115) arabus válasza Abu85 (#102) üzenetére


arabus
addikt

Vega 56? hagyad mán magad,ne nevettes. :C

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#116) Kansas válasza PuMbA (#110) üzenetére


Kansas
addikt

"Video Decode" a Windows Feladatkezelőben?
Milyen Windows-t és böngészőt használsz?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#117) arabus válasza PuMbA (#114) üzenetére


arabus
addikt

Jó ezt kitárgyaltuk gpu-val nézted.
Proci magában dobál el képkockát bőven.
Nem alkalmas sem a proci sem ez a trágya kártya ilyen videók normális lejátszására. :R

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#118) tlac válasza Csupingo (#100) üzenetére


tlac
nagyúr

megnéztem már én is ezt youtube "tesztet"
4k@60fps 4790k-n 0,6% képeldobás firefox-on
[kép]
(az igp-ről megy a gép, a videokártyán más fontosabb dolgokat számol :) )

(#119) ddekany


ddekany
veterán

Az egyébként mennyire igaz, hogy nem tudják szabotálni a bányában használatot értelmesen? Persze nem hiszek benne, hogy akarnák elelve. De azért pl. ott vannak a konzolba kerülő APU-k, amik izmosak. Ha nagyon akarnák, PC-n is csinálhatnának hasonlót. Az gyakorlatilag egy alaplap lenne, amire rá van forrasztva az APU, és köré a RAM, ami GDDR akárhány. Mint PS5-ben, csak a maradék legózható, meg azt telepítesz rá, amit akarsz. Bányásznak nem igen éri meg az egészet megvenni egyetlen GPU-ért. Na, csak hangosan gondolkodok...

(#120) Csupingo válasza tlac (#118) üzenetére


Csupingo
veterán

Kb. mint nálam. Sejtettem, hogy a 4770, 4790 közelében van a ryzen 2700-am (főleg játékokban). Nem igazán érzem a nyers erőt. :) Nemsokára cserélem is egy 5700-ra.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#121) zolee0307 válasza Kansas (#69) üzenetére


zolee0307
őstag

Hát én már 4 gb-os kártyát már nem vennék. Mondjuk amilyen árak vannak használtan sem tudok semmit venni :) Egyenlőre még megy a 1070-em, csak már 4 éves, aztán félek, hogy mi lesz ha megadja magát. És ez a kártya szerintem ennyiért és ilyen speckóval vicc.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#122) tlac válasza ddekany (#119) üzenetére


tlac
nagyúr

de megérné, 1 kártyás gépekkel is megéri

(#123) Kansas válasza ddekany (#119) üzenetére


Kansas
addikt

A konzolokon nem a forrasztott APU akadályozza meg a bányászást, hanem a firmware és az hogy nem telepíthetsz a gépre csak úgy akármit, így bányászprogit se.
Láttunk már képeket arról, hogy komplett laptopokat fogtak be bányászni, ott akkor nem volt drága a körítés? És RTX30xx-es gamer laptopok csöppet drágábbak mint a konzolok...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#124) Chaser válasza ddekany (#119) üzenetére


Chaser
titán

ott a pont hogy nem akarják, semmi érdekük, nv-nek sem - én is pont lesz@rnám a helyükben, csak orbitális kamut nem tennék mellé, mindenki lesz@rná aki üzletet visz -
eleve nagyon limitált miből mennyit tudnak gyártatni
és teljesen mindegy ha csinálnának is valamit, uo. drága lenne mint minden vga ha 1000%-ban is alkalmatlan bányászásra
a sokszor emlegetett 1650-nel sem lehet bányászni, end of story
a kereslet sokkal nagyobb mint amit a kínálat tud adni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#125) PuMbA válasza arabus (#117) üzenetére


PuMbA
titán

[link] Csak neked, mert akadékoskodsz. GPU nélkül is simán viszi, az a 10 dropped csak a legelején volt. A CPU használat 30-35%-ról 40%-ra nőtt, de így is simán megy a 4K 60fps AV1. Én tudtam, hogy igazat írok, mert értek hozzá :)

Kansas: Windows 10-be már vagy 3 éve benne van.... [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#126) Kansas válasza zolee0307 (#121) üzenetére


Kansas
addikt

Én se... de már 8GB-ost se - igaz, én a 4K/60Hz gaminget tolom PC-n is, és PS5-ön is.
De pl havernak simán ajánlanék egy ilyet a mai piaci viszonyok mellett a GTX970-e helyére ha az meg találna pusztulni(i5-6500 mellé - másfél éve még 750Ti-n ment a FHD gaming nála).

#125PuMbA
Ja hogy az... azt hittem egy ilyen nevű taszkot látsz valahol... már vagy 20 éve nem használok magyar nyelvű Windows-t(bár a képeden is mintha svédül lenne minden), amilyen fos a magyar IT szaknyelv...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#127) ddekany válasza Kansas (#123) üzenetére


ddekany
veterán

Francba... :) Meg azóta az is eszembe jutott, hogy ha ez egy alaplap amit mondtam, akkor még beletehetnek plusz videókártyákat is. Amúgy csodálkozok, hogy még nem oldották meg, hogy PS5-ön meg Xbox X-en is menjen a bányászat. Ha tényleg nem oldották meg.

(#128) tlac válasza ddekany (#127) üzenetére


tlac
nagyúr

ps5 talán már nincs olyan messze tőle
van már rá exploit, csak nem publikus a nagy közönségnek

(#129) arabus válasza PuMbA (#125) üzenetére


arabus
addikt

Tehát csak av1-el ment egy nagyon keveset és 10-et dobott el. :C :R

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#130) fatpingvin válasza ddekany (#127) üzenetére


fatpingvin
őstag

ennek az egyetlen oka hogy a konzolokban baromi stabil a boot lock meg a boot chain verification. amíg nem találnak rajta valami olyan sebezhetőséget mint a PS4-en, addig esélytelen a 3rd party oprendszer telepítése.

én amúgy ezért reszelek nagyon az összes ilyen erőfeszítésnek (mint pl a fail0verflow csapat) mert a konzolok maguk amúgy nagyon szuper hardverek, csak kéne rájuk egy normális oprendszer.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#131) PuMbA válasza arabus (#129) üzenetére


PuMbA
titán

Ha 2 óra hosszáig megy, akkor se dob el többet, mert a videó indulásakor dobta el egyből azt a 10db-ot a 30mp alatt, amíg hagytam :) VP9-et felesleges néznem, mikor az AV1 a legkomolyabb számítást igénylő videó kodek jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#132) Petykemano válasza Abu85 (#102) üzenetére


Petykemano
veterán

rossz termék nincs, csak rossz ár

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#133) arabus válasza PuMbA (#131) üzenetére


arabus
addikt

Tudom a navi 24 meg annyira erős mint a vega 56.
Hagyjuk is inkább cigizek egyet.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#134) miqlas válasza Csupingo (#63) üzenetére


miqlas
őstag

A Ryzen 5 3600 reccenés nélkül játsza le 4K-ban ... :R

[ Szerkesztve ]

42

(#135) UserX válasza ddekany (#109) üzenetére


UserX
őstag

Köszi! :R
A 960-nak a H.265 nem ízlik valamiért (természet ellenesen jellennek meg a színek), pedig elvileg tudnia kellene! MPC + MadVR. Ennél nagyobb bajom ne legyen!

lemusz: Egyetértünk! Én is figyelgetem a HA-t, hátha lesz valami kihagyhatatlan ajánlat! :) Én a 580-at 3x-os áron adtam el... :B Nem bánom, valamiért nem szerettem. :U

(#136) Csupingo válasza miqlas (#134) üzenetére


Csupingo
veterán

60Hz-en nézed vga nélkül? A böngészőben ki van kapcsolva a hardveres gyorsítás?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#137) ddekany válasza tlac (#128) üzenetére


ddekany
veterán

Tehát még most kell felvásárolni egy szobányi PS5-öt. ;]

(#138) tlac válasza ddekany (#137) üzenetére


tlac
nagyúr

jaja, ha bányászásra nem is lesz olyan jó, a törhető konzolok többet érnek :)

[ Szerkesztve ]

(#139) Ixion77


Ixion77
őstag

"...a szintén bemutatott Rembrandt SoC APU mobil verziójára gyorsan érkezni fognak asztali, HTPC-szerű PC-k, amelyek tökéletesen alkalmasak lesznek a modern multimédiás igények kiszolgálására."

Jól értem hogy mobil processzorral kellen asztali PC-t fogunk építenünk? Vagy OEM-ekre gondolnak?

Mert amúgy igen, a Rembrandt APU-k sokak vágyát kielégítenék, csak épp egy árva mukk sem volt arról hogy azoknak az asztali változata mikorra várható egyáltalán.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#140) Abu85 válasza arabus (#115) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Resident Evil Village-ben kb. megvan, mert ott 129 fps-t tud. Ez nagyjából félút a GeForce GTX 1080 és 1080 Ti között. Az meg kb. a Vega 56 körül van. Persze jó lenne tudni a pontos grafikai beállításokat, mert a Village-ben vannak olyan beállítások, amelyek a régi kártyáknak nagyon károsak. A fő kérdés, hogy a Radeon RX 6500 XT-re rákapcsolták-e a VRS-t, amit a régi kártyák nem tudnak, és azzal az új Navi 24 egy csomó tempót beszerzett magának, míg a többi régi hardver ettől 0-t gyorsul. De a lényeg, hogy nem egy kis kártya lesz a 64 bit ellenére. Elég komoly teljesítmény van benne a régi nagyokhoz viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#141) miqlas válasza Csupingo (#136) üzenetére


miqlas
őstag

Igen, de nem av01 volt a kódek! :R
De ebben már így állítottam beeeee!

[ Szerkesztve ]

42

(#142) Kansas válasza Ixion77 (#139) üzenetére


Kansas
addikt

Barebone-szerű USFF minigépekre gondolj, mint az ASUS Vivo Mini.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#144) lionhearted válasza Csupingo (#136) üzenetére


lionhearted
őstag

Ez a konzolos irányítás kivájja a szemem, de... itt is egy R5 3600, Linux + Firefox (nem gyanúsíthattok hardveres segítséggel! :D ) és röccenés nélkül megy AV1 is.

Tegnap még működött...

(#145) miqlas válasza #32839680 (#143) üzenetére


miqlas
őstag

Igen, ezért csináltam az elõbbi tesztet, de az meg 24 fps-sel ment :W - így vissza tértem az eredeti SW-os YT videóhoz, és MOST forced AV1-el ment.

[ Szerkesztve ]

42

(#147) miqlas válasza #32839680 (#146) üzenetére


miqlas
őstag

A terhelést nem néztem, de tippre nem lett volna releváns az eredmény, mert futott a PS + 4 extra fül a böngészõben az YT videó mellett ...

Most megnéztem újra és ~60%-on megy az összes mag ...

[ Szerkesztve ]

42

(#148) Create.


Create.
addikt

2022-ben szerintem a 30-50eft-os kategóriában kellene ilyen kártyának jönnie, ez meg átváltva majd 100eft. Most az egyéb drágító körülményeket nem nézve is vicc ez a kártya. De már a 6600xt is az volt. Kenjék a hajukra.

(#149) andy19770128 válasza Duck663 (#1) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Alkalmi kocáknak elég lesz. HC kinek nyilván nem. De ez utóbbi elég kis piac

(#150) ProEvoFan válasza Create. (#148) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Mi a baj a 6600xt-vel?
Már másodszor szidjátok. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.