Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #90088192 válasza Jakuu (#150) üzenetére


#90088192
törölt tag

Mi történt nálunk AU bán?

Mert amit tudni vélek, hogy Cook Null Terra deklaracioját semmissé nyilvánította a kormányzat, és bocsánatot kértek az őslakosoktol. Itt WA-ban igen erősen tolják a felzárkóztató tevékenységet, főleg a bánya vállalatok. A helyiektől kell nekik engedélyt kérni meg ahhoz is hogy fingjanak.

(#152) Ivy.4.Ever válasza #90088192 (#143) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Ja hogy ha rád hallgatnának - mert te olyan okos vagy - akkor az lenne a demokrácia:W
Senki nem mondta vagy ígérte, hogy a dmeokrácia tökéletes, vagy lenne egy demokárcia kézikönyv, amit csak meg kell valósítani. A demokrácia - sajnos vagy nem sajnos - feltételez a résztvevőiről általános tájékozottságot és műveltséget. A legtöbbször ez a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#153) #90088192 válasza Ivy.4.Ever (#152) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem, hanem olyan nincs, hogy demokrácia.
A másik a szavazások előtt milyen propaganda ment, és mi lett az eredménye, pl EU, pl Határon túli magyarok, stb. A kormány narativaja érvényesült minden esetben.
Vagyis kondicionalt szentesített azt csinálok amit akarok.
Ne gondold azt, hogy valakinek is kell rám hallgatnia.
Pont ezért vonultam el a közügyektől, mert nem értek hozzá. Így majd a nálam okosabbak eldöntik. Ta dam mindenki boldog, a diktátor dönthet, én meg kb lexarom, mert a vélemény nem változtat semmin, akkor sem ha hangoztatom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#154) Ivy.4.Ever válasza #90088192 (#153) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nem igaz, lásd nolimpia szavazási kezdeményezés, vagy vizit díj eltörlés, felsőoktatási tandíj bevezetés megtorpedózása.
Vagy nem értesz hozzá, vagy nem is akarsz benne résztvenni. Ez a két dolog nem teljesen ugyanaz. De ha még érvénytelenül se szavaztál, szerintem nincs jogod véleményre :U

[ Szerkesztve ]

(#155) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A politikai topik nem lenne jobb srácok? Köszi

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#156) #90088192 válasza Ivy.4.Ever (#154) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tehát akkor én diktatúrában élek, mert így döntöttem. :K
Mások hozzák meg helyettem a döntéseket, és ebbe nincs bele szólásom.
Ennyire képlékeny a fogalom.

(#157) Darmol válasza Reggie0 (#48) üzenetére


Darmol
senior tag

Oké, szóval nagy mellénnyel belinkelsz egy irományt, amely pont ugyanolyan rosszul használja a szót mint te. A rabszolgaság ott kezdődik, hogy van egy hatalmi viszony. Idézek az általad belinkelt könyvből: "Mi az a rabszolgaság? Rabszolgaságnak hívjuk azt az állapotot, amelyben egy személyt fogvatartója vagy fogvatartói tulajdonuknak tekintenek, illetve ellenőrzésük alatt tartanak és hatalmat gyakorolnak rajta." Kb. eddig pontos. A többi nem rabszolgaság fogalma, hanem a rabszolgák állapotának jellemzése.
Amikor a rabszolgaság jogi viszony, akkor intézményesített rabszolgaságról beszélünk.
Miért fontos ez?
Azért, mert abban a kontexusban amiben te használod, nem rabszolgaságról beszélsz, hanem kizsákmányolásról. Nyugodtan beszélhetsz kapitalista kizsákmányolásról. Ennek meglehetősen nagy irodalma van, kezdheted mondjuk Marax-szal és Engels-el.
Persze ahogy leveszem néhány megjegyzésedből, szerinted a kommunisták valamiféle sátánimádó szektások, és nagyvonalúan eltekintesz a kialakulásától.
De elkezdhetnél mondjuk művelődni.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#158) Darmol válasza Donki Hóte (#91) üzenetére


Darmol
senior tag

A baj az USA termékek közül sem azokkal van, amelyek azt a katonai feladatot látják, amire szánták őket. A baj azokkal a polgári célra gyártott termékekkel van, amelyekről szépen fokozatosan derül ki, hogy kémkednek, hátsókapu van bennük irányítás átvétele céljából, népcsoportok megfigyelésére lehet használni őket, stb. stb.

Mondok bárkinek bármi újat? :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#159) Darmol válasza #32839680 (#92) üzenetére


Darmol
senior tag

"Biztos vagyok benne, hogy ha pl. az USA lenne rákényszerülve a bányászatra otthon, akkor találnának környezetkímélő módszert"
A várható tényleges hozzáállást tekintve vehetjük alapnak a palaolaj bányászatot. :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#160) Darmol válasza #32839680 (#101) üzenetére


Darmol
senior tag

"Mondjuk úgy hogy 2021-ben jobban érdekli a nyugatot a saját környezete és lakosságának védelme mint Kínát.
Meg nyugaton vannak jogszabályok hogy mit tehetsz meg. A legtöbb országban a környezetszennyezést vagy a vízbázis beszennyezését ma már a törvény elég durván bünteti."

Egyrészt csak Európáról beszélsz, másrészt ez itt is csak elmélet. A gyakorlat az teljesen más.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#161) Darmol válasza Giovan! (#110) üzenetére


Darmol
senior tag

Soroljuk tovább a katonai beszállítókat, én is mondok egyet: Xiaomi.
Nézzük csak meg milyen veszélyes haditechnikát árul! A telefonjain lehet olyan appot használni, amellyel ballisztikai számításokat lehet végezni, és tüzérségi tüzet lehet irányítani! Persze az összes mobilon lehet. De Kínában csak ezért gyártanak telefont! És ha nem vigyázunk a gonosz setét Úr kinyitja Mordor kapuit!
Jesszus... :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#162) Darmol válasza Vesa (#121) üzenetére


Darmol
senior tag

És az EU ellen is azért vezetett be az USA védővámokat, mert az EU az, akinek nagyhatalmi amíciói is vannak, és a fegyverkezés, a területszerzés folyamatosan napirenden van, amihez egy nyítlan nyugat-ellenes politikai, társadalmi és ideológiai berendezkedés társul.
És Merkel után is azért kémkedett az NSA mert ellentétes felfogást képvisel és az USA-ra nézve nyilvánvaló veszélyt jelent.
Stb.-stb.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#163) Darmol válasza Ivy.4.Ever (#128) üzenetére


Darmol
senior tag

"nyilvánosságot kaphatott és ennek köszönhetően felszámolták"
Mármint áttelepítették, és nagyobb figyelmet kapott a téma a sajtó cenzúránál.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#164) Darmol válasza Vesa (#135) üzenetére


Darmol
senior tag

"Besorozni katonának pont a diktatúrákban szokás"
Hűű, az a sok önkéntes Vietnámban... Meg a behívó égetés, amiért börtönbe zártak embereket...
Ja hogy az már rég volt? Amikor még az USA-ban diktatúra volt? Mikor is volt az USA-ban diktatúra?
Összemosol egy rakás dolgot, aminek a vége egy nagy rakás hülyeség... :W
A hazai oktatással gond van, ez nyilvánvaló.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#165) Darmol válasza Vesa (#137) üzenetére


Darmol
senior tag

...
Áhh, ennyi marhaságra sok idő válaszolni. Passzolom. :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#166) #90088192 válasza Vesa (#135) üzenetére


#90088192
törölt tag

A 200 milla hasra ütés, hiszen csak olyan statisztika hihető amit magam hamisitottam.
Amit tudsz, pl a minimálbér $9 óránként, a foglalkoztatottság meg igen érdekes, pl a Toro gyár, minden évben ki van jelölve, hány db kacatot gyártanak, ha megvannak, akkor szélnek eresztik a munkásokat a következő idényig. És ez csak egy a több nagyobb foglalkoztató közül. Az USA középső régiója kb a lakosság felét tartalmazza, és a többség gyakorlatilag a szegénységi küszöb alatt él, vagy rágja azt. Igen lehet a parton elő sznobok alapján is világ képet alkotni, meg lehet a szerencsétlen farmerek/munkások alapján is.
A parton elő sznobok elég kis részét teszik ki a népességnek, míg az azokat kiszolgáló tömegek akik valójában megtöltik a szegény negyedeket.
A GDP ára a kizsákmányolás, ez mindenütt így van, ha még nem tűnt fel, még a világ legnagyobb rabló bandájának is így sikerül valamit is elérni.
Mivel a helyieket lassan nem érdemes dolgoztatni, így hagyják őket a francba. Az elmúlt 30 évben kb teljesen eltűnt a közép osztály. Ami ugye azt jelenti, ami pénz onnan eltűnt az a felső réteghez vándorolt.
Akkor miről beszélünk, mindegy hogy minek hívjuk a rendszert a lényeg ugyan az, az egyikben pofazhatol, amennyit akarsz, míg a másikban nem, de a végeredmény ugyan az. Annyi a különbség, hogy a demokratikusnak hívott rendszerben, ha szerencséd van megvalaszthatod kit akarsz utálni, akár geopolitikai alapon.
Mennyivel jobb ugye.

Ajánlom kortárs költészetet Leonard Cohen - Everybody knows

Olvasd el a dalszöveget, aztán megérted miért írom. Mindenki tudja, hogy süllyed a hajó, mindenki tudja a kapitány hazudott. Mindenki tudja, hogy a szegény szegény marad, a gazdag még gazdagabb lesz.

És mi történik??????
Semmi, elmegyünk szavazni aztán folytatódik minden ugyan úgy, csak a színes masni más rajta.
Az elmúlt 10 évben kb 8 miniszter elnöke volt AU nak, nekem ebből semmi nem volt érezhető. Jártam a liberálisok által vezetett tartományba és a munkáspárt által vezetett részén is. És? Mindenhol ugyan az van.
A terv átívelő a vezetésen, és ezt be is tartják, vagyis lényegtelen ki van hatalmon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.