Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) @aMoRF


@aMoRF
tag

Érdekes, DE dupla USB-s átalakítóval szerintem bármelyik alaplap megbirkózna ezzel a feladattal :D vagy nem :F

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Ez mióta újdonság? :U nálam kikapcsolt gépnél is tölt az X800-am miniUSB-ről, meg a SE T280i a saját kábelével....meg az USB lámpa is megy :D

szerk.: giga P35-DS3 lapom van.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) nkmedve


nkmedve
őstag

Nekem is van ilyen USB-m, akkor most rohanjak iPadet venni? :D

(#4) stevve válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


stevve
nagyúr

"Bár a szolgáltatás meglehetősen egyszerűnek hangzik a valóságban a legtöbb USB porttal felszerelt számítógép erre nem képes, ami annak köszönhető, hogy a hagyományos aljzatok 500mA-es áramerősséggel rendelkeznek. Ez az Apple masinája esetében csak a kikapcsolt állapodban való feltöltésre elegendő."

Benne van a válasz a cikkben. Azért ez nem telefon...

nkmedve:
Naná! Minden rendes hívő ezt teszi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) oPalRx7


oPalRx7
tag

nekem "sima" 790X-ud4 lapom van, aminek pl lehetne kicsit erősebb az usb tápellátása. miért?

rádugom a 2.5" toshiba hdd-t, és addig nem indul el, amig meg nem kapja mindkét usb tápot (persze működés közbe lejöhet egy, de ha elmegy energiatakarékosba akkor már visszakapcsolni szintén nem tud)

laptopoknál amugy több tápot szoktak leadni az usb aljzatok, érdekesmódon.
(amugy örültem volna ha a ds4 szintén gyenge usb tápja után az ud4 már tudta volna ezt a powerboost-ot)

(#6) Mr.Csizmás válasza stevve (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Azért ez nem telefon...

Hanem egy felnagyított iPod Touch :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) P00By válasza Mr.Csizmás (#6) üzenetére


P00By
nagyúr

Igen, de akkor is több energiát igényel és a töltése így lett megoldva :)
És most a giga a király... :D

(#8) Alchemist


Alchemist
addikt

Már évekkel ezelőtt fel kellett volna emelni a max. 500 mA kivehető áramot legalább 7-800, de inkább 1000 mA-re.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#9) Solten válasza nkmedve (#3) üzenetére


Solten
addikt

Nem, a cikk lenyege, hogy minden "felnagyitott iPod Touch" - tulaj most rohanjon Gigabyte deszkat venni... :D

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#10) madgie válasza Solten (#9) üzenetére


madgie
titán

Szerintem az iPad tulajok többségének valami Mac van otthon, nem Win-es PC.

(#11) lorenzen válasza Alchemist (#8) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Erre találták ki az Y kábel nevezetű hardvert.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#12) Derrewyn válasza Alchemist (#8) üzenetére


Derrewyn
senior tag

3.0-ás szabványban megemelték már 900 mA-re, persze mire az elterjed rendesen... És az iPad-nek még az sem elég. :DDD

#lorenzen: és azt csomagolnak például az iPad mellé? ;)

#madgie: egy Mac-en miben más az USB szabvány?

[ Szerkesztve ]

(#13) madgie válasza Derrewyn (#12) üzenetére


madgie
titán

A válaszom arra a kijelentésre vonatkozott ,hogy az iPad tulajok Giga alaplapot rohannak majd venni, nem az USB-s dolgokra. Egyébként az Apple-nél már az meglepő, hogy egy ideje nem a Firewire-t nyomják (pedig sokkal jobb cucc, csak ugye az elterjedtsége miatt az USB lett az, ami).

(#14) Mr.Csizmás válasza Derrewyn (#12) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és azt csomagolnak például az iPad mellé?

nem, meg kell venned, tovább jópár ezresért. 2010, apple. fukarság.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) madgie válasza Mr.Csizmás (#14) üzenetére


madgie
titán

Konnektorról tölt, nem? Melyik PC/Mac mellett nincs egy elosztó? Vagy másik oldalról nézve (bár én nem támogatom, de sokan a netbook--okhoz hasonlítják a tableteket): melyik EEE vagy Wind töltődik USB-ről?

Egyébként tényleg elegánsabb megoldás volna egy ügyes dokkolót (plusz Y kábelt) adni mellé.

[ Szerkesztve ]

(#16) MasterDeeJay

Ezt másra is fel lehet használni. Például kevesebb usb port kell a grillezéshez: KÉP
Vagy újabb, alapvetően értelmetlen de jópofa dolgokat lehet usb-re rákötni amik felvehetnek több áramot. nagyobb teljesítményű pohármelegítő, lámpa, ütvefúró... :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#17) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hurrá... Nem akkora durranás szerintem, de muszáj meglovagolni az iPad őrületet. Még akkor is, ha egy ekkora cégről van szó, mint a Gigabyte.

(#18) Eddie141


Eddie141
senior tag

"A Gigabyte alaplapok szeretik az iPadet"
Lenne nekem is, én is szeretném :DDD

Előnye viszont nem csak az ipad szempontjából lehet, hanem külső tárolók szempontjából is, vagy usb hubok.. Amihez eddig kellett 3-2 most csak 1 usb szükségeltetik :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Ijk


Ijk
nagyúr

És ez miért jó? Kapcsoljam be a számítógépet, hogy az iPad használat közben is töltődjön?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20) #71321344 válasza madgie (#15) üzenetére


#71321344
törölt tag

In the box
iPad
Dock Connector to USB Cable
10W USB Power Adapter
Documentation

lehet konnektorról tölteni,de applenél ez nem egyértelmű,touchoz csak USB kábel van.mongyuk én spec örülni is tudnék neki,mert a környezettudatossághoz az is hozzá tartozik,h nem kell minden termékhez új kábel/töltő.csakhát apple nem szabványos csatit használ.jeee..

(#21) madgie válasza #71321344 (#20) üzenetére


madgie
titán

Költői kérdés volt a konnektoros tölthetőség :D

Egyébként szabványok ide, vagy oda, az apple legalább nem ötszáz féle csatit használ, mint sok mobilgyártó, hanem csak egyfélét, és azzal kompatibilis az összes cuccuk.

(#22) Probber válasza Ijk (#19) üzenetére


Probber
őstag

Miért mit gondoltál? :DDD :DDD
Persze csak miután megvetted az új Gigabyte alaplapod! :)

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#23) Sicilian válasza Ijk (#19) üzenetére


Sicilian
addikt

Nos igen, eléggé gazdaságos úgy a dolog !!

nothing is true everything is permitted..

(#24) #71321344 válasza madgie (#21) üzenetére


#71321344
törölt tag

sejtettem,h költői,csak gondoltam bevezetem valamivel,h applenél azért nem egyértelmű a kopnnektoros töltés:D

amúgy én folyamatosan lépkedek vissza a szabvánosodás rögös útján.eddig volt egy usb-miniusb állandósítva a gépemen amiről ment a sony mp3asom,psp,moto v3i,meg a fényképezőgép. most: kell egy kábel a telefonhoz(fasza SE semmivelsemkompatibiliscsati),egy az ipodhoz,és ugye fényképezőgép/psp maradt miniusb...

(#25) Eddie141 válasza #71321344 (#24) üzenetére


Eddie141
senior tag

Számomra is ismerős ez a kábelrengeteg. Pedig szerintem lenne olyan csatlakozó, ami mindenhez jó, és szabványosítható lenne, és mindenkinek jó lenne (felhasználók :) ) csak azoknak nem, akik pénzt szeretnének keresni :)

(#26) vehement69


vehement69
senior tag

az egészben az a lényeg, hogy a dupla akksis kialakítás miatt csak egy bizonyos minőségi szintet megütő alaplapokkal lehet elérni azt, hogy a gépre dugva is töltődjön az iPad. más eszközökkel is észleltem már (réggeben is, mostanság is), hogy ilyen szempontból vannak eltérések (húú, notebookoknál is hogy mik vannak :DDD ), semmi másról nem szól az egész, minthogy a gyártó kispórolta költcséscsökkentés címen az USB-s aljzat/vezérlőt, vagy sem. nem kell ezen annyit lovagolni, bár tényleg elég nagy hiba hogy erre nem gondoltak az Apple-nél.. mindig hagynak felületet hogy lehessen csámcsogni, ez már feltűnő, mert gondolom azért minden ingyen-reklám-'opportunity'-t megragadnak

I am cancer in your bones

(#27) moli.hu


moli.hu
őstag

windowsos alkalmazas? :D

ugyes!

(#28) #71321344 válasza Eddie141 (#25) üzenetére


#71321344
törölt tag

hát igen nem áll mindekinek érdekében a szabványosítás, csak közben meg nyomják a "mi vagyunk a legzöldebb cég,odafigyelünk a környezetre" pedig már régesrég be kellett volna vezetni legalább termékkategóriánkként egy szabvány csatit és az új termékekhez csak opcionálisan adni a kábeleket,esetleg a töltőt is..!
na de nem offolom szét a topicot:)

(#29) evone válasza nkmedve (#3) üzenetére


evone
őstag

Igen, pontosan errol szolt a cikk. :C

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#30) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

A vállalat több mint 40 alaplapot kínál Power Boost funkcióval, melyek az Intel X58, P55, H55 és H57, valamint az AMD 800-as szériás lapkakészleteire épülnek.

Jelentem a 790FXTA-UD5 is rendelkezik power boost funkcióval.

Üdv, Balázs

(#31) vehement69 válasza #71321344 (#28) üzenetére


vehement69
senior tag

azért nem vezetik be, mert az iPhone csatlakozója is pl sokkal többet ér, mint egy szaros miniUSB, azonban sajnos rájuk is fog vonatkozni az EU-s törvény, hacsak addigra (remélhetőleg) meg nem változtatják..

ha meg életed során egy fél másodpercig láttál volna egy Apple-féle MacBook töltőt, akkor lehet más véleményen volnál megintcsak..

I am cancer in your bones

(#32) atti_2010


atti_2010
nagyúr

A gigának vannak ilyen gagyi dolgai, mint pl az EES energiagazdálkodás ami kemény 3W hoz a konyhára cserébe óránként sz@rrá fagy a gép.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#33) LackoMester válasza madgie (#10) üzenetére


LackoMester
addikt

Egyetértek. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#34) CsendesMark válasza atti_2010 (#32) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

dehogy fagy szarrá, user error lesz ;]
...mit vársz egy szoftveres megoldástól?

egyébként nekem ilyen kraftos az USBm, és frankón tölti a telefonom :)

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#35) atti_2010 válasza CsendesMark (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem User erorr mert fórumoztam és kiderült hogy másnak is, azért ezeket a lapokat ezzel a szoftverrel reklámozták anno, többet vártam volna.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#36) Mr.Csizmás válasza atti_2010 (#35) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

erről a driverről nem is hallottam, de még mindig tudom tölteni a telót.
akkor most mivan? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#37) Puma K


Puma K
veterán

Jajj de jó... SE K800-at már az Asus P5Q-E lapom töltötte (P45) akár ki volt kapcsolva gép be volt és a mostani Gigabyte P55-UD3 is tölti... Mondjuk energia igényesebb az iPad mint a régi K800 szóval az akkuja is nagyobb.

Amúgy egy iPad jó lenne tolnám rajta facebook-on a mini gameket suliba menet, suliból jövet, ágyban fekve, erkélyen, parkba, partyn kicsit pihengetve 2 tánc közt :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38) #71321344 válasza vehement69 (#31) üzenetére


#71321344
törölt tag

miért milyen a macbook töltője? (láttam csúnya fehér lekerekítettsarkú kocka:D )

amúgy ha ilyen fasza az iPhone csati(bár az érdekelne miért,nem irónia, tényleg kiváncsi vagyok), akkor legyen az a szabbvány, amit írtam nem csak az apple-re vonatkozik. szerinem gáz, h a gyártók eddig nem tudtak megállapodni valami de facto szabványban.

[ Szerkesztve ]

(#39) Eddie141 válasza Puma K (#37) üzenetére


Eddie141
senior tag

És közben húznáűd magad után a Gigabyte új iPad kompatibilis lapját töltés céljából :D

(#40) wad válasza Puma K (#37) üzenetére


wad
tag

Egy helyes kis kék téglát bámulnál Facebook minigame helyett.

(#41) Eddie141 válasza wad (#40) üzenetére


Eddie141
senior tag

Én elhittem, hogy támogatja :) :B Sőt, bele is éltem magam, hogy csak azért kiadok kb 80ezret :D

(#42) Alchemist


Alchemist
addikt

Mennyivel érdekesebb lett volna, ha arról szól a cikk, hogy a Gigabyte kihozott egy USB portról működő ívhegesztőt! :D
Bááár... láttam már egy olyan orosz kütyüt, amelyik egy tyúkbéldróttal megtáplált vizipisztoly volt és a végéből kilövellő plazmalánggal gyorsan lehetett kerámiát vágni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#43) Puma K válasza Eddie141 (#39) üzenetére


Puma K
veterán

Simán ;] És egy kicsit sem néznének hülyének :DDD

(#40) wad: Kék tégla? Talán Java alkalmazás hiánya? Vagy a Flash player hiánya? :U Most hogy mondod rémlik valami, hogy nem támogatja az iPad :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#44) Eddie141 válasza Puma K (#43) üzenetére


Eddie141
senior tag

Flasht nem támogatja :( De nem értem hogyan hagyhatják ki :) Szerintem hardveresen meghajtaná, a szabvány meg max 40cent lehet.... Tehát eléggé komolytalan dolog, de a HTC is brutálisan alap dolgokat hagy ki mostanában a telefonjaiból :)

(#45) #71321344 válasza Eddie141 (#44) üzenetére


#71321344
törölt tag

flash játékok konkurenciát jelentenének az appstore-os játékoknak és nem kis bevételtől esne el az apple.

(#46) vehement69 válasza #71321344 (#38) üzenetére


vehement69
senior tag

nem a kinézetére gondoltam a töltőnek, hanem arra, hogy maga a csatlakozó milyen, te szerencsétlen...

I am cancer in your bones

(#47) vehement69 válasza #71321344 (#45) üzenetére


vehement69
senior tag

1-2 max elérné azt a szintet, ami az átlag az AppStoreban, meg persze lenne csúcsminőségű is biztos, de igazából csak a gagyitömeg áradatát jelentené..

I am cancer in your bones

(#48) Eddie141 válasza #71321344 (#45) üzenetére


Eddie141
senior tag

Ha más nem, de színvonalban nem állnak távol néha egymástól :) csak árban :)
Igazad van, ebbe bele sem gondoltam.

(#49) #71321344 válasza vehement69 (#46) üzenetére


#71321344
törölt tag

gondoltam kicsit poénkodok, még nevető arcot is írtam, de akkor szerencsétlen vagyok. viszont még mindig nem tudtam meg, h miért az apple csatlakozók az über megoldások, pedig tényleg érdekelne.

flash játékok zöme nyílván nem érné el az appstore-osokét, de ott se csak az AAA-s címekből van pénz, sőt apple azt mondta, h az egész appstore-osdinak a reklámfelület az értelme, nem pedig az, h az aktuális NFS részt iPhone-ra is kiadják és Te azt letöltheted 5 euróért..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.