Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ezek után szinte biztos vagyok benne hogy a prohardver tulajok is olvassák a fórumot...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) Kékes525


Kékes525
félisten

Amíg nem lesznek megfelelő, mindenkire érvényes nemzetközi szabályok és hozzá kemény szankciók, ez maradni fog.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3) rsf


rsf
senior tag

Használja még vki a facebookot??

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#4) Kékes525 válasza rsf (#3) üzenetére


Kékes525
félisten

Ritkán szoktam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt nem értem, hogy ilyenkor miért nem vágnak oda egy nagyon komoly büntetést, akár 10-20 milliárd dolláros nagyságrendben. A lényeg hogy olyan mértékben hogy eszükbe se jusson újrakezdeni az egész gyakorlatot, vagy más hasonló dolgot.

Zuckerberg is beülhetne már a börtönbe, ha már rajta kapták, hogy hamisan tanúskodik a szenátus előtt. Mi kell még ahhoz, hogy komoly büntetést szabjanak ki?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Kékes525 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert nagyon sok pénzük van az illetékesek megkenésére.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7) #56573440 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mert nem lehet két perc alatt ezt megtenni, épp mostanában büntetikk őket 5 milliárdra CA botrány miatt, ezt gondolom majd az után kezdik felgöngyölíteni. Mondjuk nem tudom ki mit várt fb-től, de egyre kevesebben kéne meglepődjenek ilyen dolgokon...

(#8) Kékes525 válasza #56573440 (#7) üzenetére


Kékes525
félisten

5 milliárd kevés büntetés nekik. Legalább 50 kellett volna ahhoz, hogy elgondolkozzanak. Ennyi még a tervükben is benne lehetett.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9) Zolik


Zolik
senior tag

Leállították... persze pityu! aki ezeket a süket dumákat beveszi annak is gratulálok.
A face totál elment egy menthetetlenül rossz irányba.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gugli, M$, alma uezt csinálja. Vadnyugat van...

#6: pontosan, pártízmillió dolcsi ide-oda és hogy-hogynem "elviselhető mértékűvé" mérséklődik a bünti. De még így is jóval többet húznak le róluk, mint €urópában. Az amcsi funkcionáriusok több zsebpénzt kérnek?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Amerikában még azt is meglépném, hogy csoportos pert indítanék, hogy ne csak az állam kapjon pénzt, hanem azok is, akiknek az adataival visszaéltek. Ha csak fejenként 500-1000 dollárt ítélnek meg minden amerikai facebookosnak, azt már megérzik. Az EU-ban is az a baj, hogy mindenki kap “kártérítést”, csak a károsultak nem. Ez volt az összes kartelezéses, monopóliummal való visszaéléses esetben, vagy a dízel botrány esetén is. Pont az nem kap kártérítést, akinek kárja származott az egészből. Itthon hány dízeles kapott kártérítést, aki kamu kibocsájtási vagy fogyasztási adatok alapján vásárolt autót?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) abridabri válasza rsf (#3) üzenetére


abridabri
veterán

Van aki még nem használja a facebookot ??

(#13) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ki hitte volna. Ezek szó szerint bármit megtehetnek következmények nélkül. Ha most ideírja valaki, hogy nem igaz, meg büntetést fognak fizetni, pofán röhögöm. Nincs az a pénz amit ezek megéreznek, vagy is van, de olyan büntetést soha nem fognak kapni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) Tigerclaw válasza abridabri (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én sosem használtam. Volt accountom kényszerből, de akkor sem használtam semmire. Nulla kép feltöltés, nulla poszt és telefonon sosem használtam. Messenger vagy mi, detto ugyanez.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Kékes525 válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


Kékes525
félisten

A regisztráció alapján kapjanak kártérítést? Ilyenre még nem volt példa.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16) tomazin válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


tomazin
veterán

az, hogy te nem használtad az nem jelenti, hogy a te hangod nem volt felhasználva. sokan jöttek már azzal, hogy beszélgettek otthon mondjuk a sárga pulyabelsőségekről és másnap pont spar sárgított pulykaszív volt a reklám. pedig váltig állította, hogy nem keresett rá.

(#17) t72killer válasza Kékes525 (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, érdekesek ezek a büntik: multira (intel, microszopsz, fészbúk) kiróják az x-milliárd $-t, amiből végül a tényleges károsult (laptopot/OS-t dupla áron vevő vásárló, személyes adatait bebukó felhasználó) ebből egy fityinget is kapjon. Még azt se mondhatjuk, hogy valahogy az államon keresztül visszajut, mert a bírságot USA-ban szabják ki, abból nemhogy a magyar pl szociális rendszernek nem jut, de még európába se.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) MomoSinX válasza rsf (#3) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Én csak kényszerből, mert boldog boldogtalan fent van (sulis csoport ahol közös infó megosztás van). Mert a tanár is inkább oda posztol csoportos e-mail küldés helyett...

(#19) Kékes525 válasza t72killer (#17) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem a Facebooknál nagyobb kár az amit az Intel a processzoroknál csinál a sorozatos hibákkal. Vagy a biztonságot adom fel vagy a sebességet és ezért még senki sem perelte be.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) 7Heads Drago válasza Kékes525 (#2) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De mit akarsz? Ez amcsi cég, ezzel nincs semmi baj se. Azok megbízhatóak. Vagy nem? ;]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#21) rsf válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


rsf
senior tag

Nekem még accountom sem volt sosem és nem is lesz..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#22) vicze válasza rsf (#3) üzenetére


vicze
félisten

Abszolút ne zavarjon, hogy 2,5milliárdan használják lassan, te érezd megad különlegesnek és kiváltságosnak, hogy te nem használod.
Napi szinten ez 1,5milliárd egyéni user mellesleg.

(#23) Plazmacucci válasza vicze (#22) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Aláírása.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24) L3zl13 válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Értsétek már meg, bírság =/= kártérítés. A bírságot nem osztják szét. Soha.
Az, hogy a károsultak nem kapnak belőle az nem lenyúlás, soha nem is az volt a célja.

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#25) junior11


junior11
veterán

Mily meglepő...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#26) rsf válasza vicze (#22) üzenetére


rsf
senior tag

Miért zavarna??
Azért mert sokan használják attól én még nem fogom.
A cigarettát is tudod mennyien szívják a világon? Elárulom, hogy többen mint a facebook használók.
Aztán attól még miért kellene nekem is szívni? :)
Nem értem a logikád?
Pedig számítógéppel végzem a munkám és abból is élek szóval nem egy bányában dolgozom.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#27) vicze válasza rsf (#26) üzenetére


vicze
félisten

A beírásodból láthatóan valami IT hipszter hópehelynek képzeled magad tőle. Fél re ne érts sokan, vannak így.
Az használja aki csak akarja, és az nem aki csak akarja.

[ Szerkesztve ]

(#28) myckey


myckey
veterán

A jó öreg faxbuk, és a zseniális cukorfiú. :C
Kell ez a népnek, mint egy falat kenyér...

Oh Wait !

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#29) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

hagyjuk mar ezeket a kis csip-csup lehallgatós ügyeket, inkább arról regéljen cukigyerek hogy mi van a betegségekkel? meggyógyította már mindet? nemrég még ezt ígérte ország-világnak nagy dérrel-durral, engem az jobban érdekel mikor veszi át a nóbelt :D

A camera does not make art, the artist makes art.

(#30) kecsawi válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


kecsawi
senior tag

+1 :DD

(#31) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

azért nem lehet a facebookkal túl sok mindent kezdeni, mert az elsődleges alaptevékenysége az adatlopás. tehát vagy beszántod teljesen, akkor megszűnhet a jogsértés, vagy nem tudsz vele érdemben semmit kezdeni.
viszont nagyon nem is akarnak vele semmit kezdeni, mert a mocsok politikusok könyékig dagonyáznak az ellopott adatokban, örülnek neki, hogy magáncégre lehet kenni a disznóságok negatív következményeit, ők meg élvezik a hasznát.

a magam részéről arra számítok, hogy a közeli jövőben rendszeresek lesznek a facebook "botrányok", míg az emberek és az újságírók ingerküszöbe elér odáig, hogy már nem lesz hírértéke. és akkor végünk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) Lami66


Lami66
őstag

Mindenki nyugodjon le a p.csába! Nehogy már azon problémázzon valaki, hogy nátószövetségesünk, a demokrácia nonplusszultrája, a szabadság zászlajának nagyonizéje, boldogságunk forrása, kizárólag a mi érdekünkben informálódik rólunk a facsén, meszenzseren, mikrofoston, intelen, droidon, ios-en, ciscon, guglin, amazonon, motorolán nemsorolomtovábbon.

[ Szerkesztve ]

(#33) tomazin válasza bambano (#31) üzenetére


tomazin
veterán

Snowden utan is voltak akik kepesek voltak alufoliasapizni, sot meg ma is. Az itt jelenlevo, it beallitottsagu emberek gy resze sem kepes felfogni, hogy mi lesz ebbol es hogyan teszik nyomorra a jovojuket (vagy nem foglalkoznak vele vagy ez doomsayerkedes), nemhogy egy olyan aki orul, hogy kepes hasznalni a zinternetet(aka fb)

[ Szerkesztve ]

(#34) kymera


kymera
senior tag

Apple , Amazon , Google - minden nagymenő megbukott az idők folyamán.
A bevételekkel arányos bírság ( 200-300 MRD USD ) talán hatásos lenne ellenük de addig amíg el tudják kenni ezeket az ügyeket , addig esélytelen a harc .

„Önök olyan összeesküvés-elméletről beszélnek, hogy mi figyeljük, hogy mit vesznek fel a mobiltelefonok mikrofonjai, amit aztán hirdetési tevékenységhez használunk fel. Mi nem csinálunk ilyet.”

Aham , persze ......

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#35) Kékes525 válasza 7Heads Drago (#20) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden országra kihat a tevékenységük.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36) Somatom válasza kymera (#34) üzenetére


Somatom
veterán

Miért a pénzbírságot erőltetik? Itthon, TV csatornáknál láttam, hogy NMHH bünti: adásszünet. Itt is ezt kéne. FB egy hét globális leállás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#37) 7Heads Drago válasza Somatom (#36) üzenetére


7Heads Drago
veterán

??????????
Mi lenne itt szerinted? 1 hét alatt átállnának tweetere, a drogostól a drogot nem lehet csak úgy elvenni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#38) enginev3.0 válasza 7Heads Drago (#37) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát ez a lényeg, hogy fájjon a fb-nak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#39) kikikirly válasza Somatom (#36) üzenetére


kikikirly
senior tag

Én támogatom.Valóság az hogy az emberek kimennének tüntetni és nem a Facebook ellen,me nehogy má bárki is meggátolja őt abba hogy közhírré tegye élete minden/fontos pillanatát.
Ez az egész lehallgatás nem a célzott hirdetésekről szól, egyszerű gazdasági hírszerzés(ipari kémkedés),vagy valami sokkal rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#40) rsf válasza vicze (#27) üzenetére


rsf
senior tag

Persze a választás mindenkinek a szíve-joga.
A középsulis osztály találkozót is FB-n szervezték mondták is hogy alig értek el.
Aztán én ott voltam még 3 másik osztálytársammal.....
A többség meg csak online aktív....
Papírkutyák. :D

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#41) AxBattler


AxBattler
félisten

Tegye fel a kezét, aki meglepődött. :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#42) tlac válasza bambano (#31) üzenetére


tlac
nagyúr

a magam részéről arra számítok, hogy a közeli jövőben rendszeresek lesznek a facebook "botrányok", míg az emberek és az újságírók ingerküszöbe elér odáig, hogy már nem lesz hírértéke. és akkor végünk.

már most sem igazán lépi át az ingerküszöböt

(#43) janeszgol válasza 7Heads Drago (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Inkább ámerika hallgasson le, mert inkább ott élnék, mint Kínában. Bocs, hunyorítottál? Tudtam hogy te Kínában szeretnél élni.
Demokrácia! Demokrácia! Trumpli majd megaszondja, mi a demokrácia.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#44) Lacok


Lacok
őstag

"A Facebook is lebukott, ők is hallgatóztak"

Ezt kapta ukázba. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#45) #92253184


#92253184
törölt tag

”a közösségi oldal hangszolgáltatásokat igénybe vevő felhasználóinak beszélgetéseit az automatikus rögzítés után gépi úton nyomtatott szöveggé alakították át, majd ennek pontosságát szúrópróbaszerűen alvállalkozók segítségével ellenőrizték”

Tehát mostmár nem csak azt tudjuk, hogy a Facebook nem halgat le minket, de azt is, hogy nincs megbízható algoritmusuk arra, hogy a beszélt szöveget írottá alakítsák.
Nem baj, amíg készülünk az amerikai választásokra lelkes lesz a demokrata és a republikánus párt is. Jó kis kampány téma ez. :D

(#46) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Itt számos probléma van.
Először is az, hogy a tavalyi kongresszusi meghallgatás valójában színjáték lehetett, ugyanis semmi következménye nem lett annak, hogy Zuckerberg nyíltan hazudott usákia szinte legnagyobb emberei előtt.

Továbbá az, hogy ilyen szintű infrastruktúrát ki tudtak alakítani az adatgyűjtéshez, elég valószínűvé teszi, hogy még az usákiai kormánynak is hozzá kellett járulnia. Ami meg azt jelenti, hogy már csak az szól fel a fb ellen, aki nem kapott még elég kenőpénzt.

Vicces egyébként, hogy pont Budapest a kémek világ fővárosa, holott usákia az az egyik komplett ország, ahol a kémtevékenységeket korlátlanul és büntetlenül meg lehet tenni.

Ha valóban meg akarnák büntetni a faxbúkot, vagyis igazságszolgáltatást végezni, akkor nem pénzbüntetést kellene fizettetni, hanem Zuckerberget tényleges életfogytiglani börtönre ítélni, ahonnan soha többet nem jöhetne ki, mindezt pedig jogosan meg is érdemelné, többrendbeli csalás, lopás és visszaélés miatt.

Arról nem beszélve, hogy örökre eltiltanám mindenféle internethez kapcsolódni tudó eszköztől és számítógéptől.

De, mivel Zuckerbergnek sok pénze van, ezért a bűnözői tevékenységét szabadon folytathatja tovább a bűnszervezetével együtt. Minden további csak színjáték.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#47) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Újabb szubjekt, amiről megint lehet hisztériázni. Hallgassanak csak le. Mi fontosat tudhatnak meg, ha egyáltalán érdekes egy átlag x ember hangya élete?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#48) Plazmacucci válasza Trailblazer (#47) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szar lesz neked is ha húsz éven belül megszűnik a magánélet fogalma. Gondolom a sok kényszeres exhibicionistának annyira nem fog fájni mint azoknak akik nem osztják meg minden percüket az interneten.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#49) Apollyon válasza Plazmacucci (#48) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Csak éppen nem fog ez az egész annyiban megállni, hogy a begyűjtött adatokból majd csak célzott reklámokat csinálnak... Már most sem éppen ez van.

Ez gyakorlatilag az alap szerkezete annak, ami Kínában van. Az infrastruktúra már adott, aztán jön a politikai rendszer cseréje. Demokrácia cseréje ál- vagyis színlelt demokráciára, aztán amikor már nincs kiút jön a tuti része.
Azaz, nem szabad majd bármit olvasni, csak amit a rendszer megenged. Véleményed is csak arról lehet majd, amit a rendszer megenged. Oh wait...

Elég sötét idők jönnek, a sok tudatlan embernek meg fogalma sincs róla, mert hát vele biztos semmi rossz nem történhet... Híres utolsó mondat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#50) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Örülök, hogy ennyieknek megadatik a sci-fikbe illő jövőbelátás képessége.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#51) Apollyon válasza Trailblazer (#50) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mondjuk ha lenne némi fogalmad a történelemről, meg tudnád, hogy mi megy a valóságban, a mai napokban Kínában, akkor nem írnál ilyen hülyeségeket.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#52) Plazmacucci válasza Trailblazer (#50) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az nem scifi hogy mondok valamit telefonnal a kezemben és másnap már a pofámba kapom annak a reklámját amiről beszéltem, minden lehetséges platformon. Az nem scifi hogy az embereket az érdeklődési körükön keresztül manipulálják a személyre szabott reklámokkal. Az nem scifi hogy facebook adatokkal befolyásolni tudják országok választási eredményeit. Lassan nem lehet már úgy fingani hogy árról ne tudjon a google vagy a facebook és azt is felhasználják a céljaik érdekében.
Ezt el tudtad volna képzelni húsz éve?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#53) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Van aki még mindig azt gondolja/hiszi, hogy a facebook, instagram, google vagy bármely ehhez hasonló oldal, a telefonok egyéb adottságai: a kameráik, GPS-eik, mikrofonjaik, ujjlenyomatolvasóik, TV-k és laptopok kameráik, a nagy világmárkák (mint pl apple és társaik), valamint akár idesorolhatom a közterületi kamerákat, a drónokat stb stb mind mind csak azért van, hogy mi kényelmünket/szórakozásunkat/biztonságunkat/jó kedvünket szolgálják???
Ha van aki ezt gondolja még mindig, ott nagy a baj, ezek mind mind csak a megfigyelésről szólnak semmi másról. ezért jöttek létre. Ez a totális megfigyelés, miközben úgy vannak eladva ezek a dolgok, hogy ez neked kell, ez neked jó és kényelmes és főleg biztonságos... Jah és, ha nem így gondolod, akkor teszünk róla, hogy ne tudj ezek nélkül élni.

Ha valaki azt gondolja, hogy a facebook valóban cukorgyerekhez köthető, akkor ott is baj van. Ő csak egy arc, akire ráhúzták, hogy nah Te legyél a facebook arca/kitalálója. Hisz ki használná akkor ezeket az eszközöket, ha ezen weboldalak, márkák, technikai újítások stb mögött valami nagyobb rendű (adott esetben akár titkos) rendszer/szervezet/vagy csoportok állnának???

Mellesleg az Iphone 2g is már információkat küldött helyadatokról az apple-nek miközben a gps be sem volt kapcsolva. Hány éve is már ennek???
Kínában meg arc alapú fizetés történik már egy csomó helyen már.
Éljen a digitalizáció... báránybőrbe bújt farkas.
Nah ennyit a magánéletről....
Hamarosan ott tartunk, hogy valaki úgy dönt nem tetszünk neki, megnyom egy gombot és jogilag meg is szűnünk létezni.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#54) janeszgol válasza Apollyon (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
Na végre! Végre valaki leírta, hogy a demokratiKUSS USA sem demokratikus. Csak annak látszik. Innen, <2000 kilóméterről.
Arról már nem is beszélve, ohgy az MI alapú adatbányászat a jelen. Azaz hiteligénylésnél pl fel is használják. El van adósodva a közeged, amiben mozogsz? Szar ügy.
Ja hogy egyeseknek az bőven megfelel demokráciának, hogy a neten bármit bárkiről leírhatnak. Hát ha valakinek ennyi is elég...
Nyisziati nálad a labda.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#55) Timer válasza Somatom (#36) üzenetére


Timer
veterán

Tele lenne öngyilkossal a világ. És nem, ez nem irónia, sajnos tényleg így gondolom...

..meg azt is, hogy ennek ellenére pontosan ezt kellene tenni.

(#56) vicze válasza Fr@nkieWilde (#53) üzenetére


vicze
félisten

"akkor ott is baj van. "
Teljesen egyetértek, baj van elég nagy. :K

[ Szerkesztve ]

(#57) Somatom válasza Timer (#55) üzenetére


Somatom
veterán

Na és? Hulljon csak a férgese!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#58) vicze válasza Somatom (#57) üzenetére


vicze
félisten

Kezdjük mondjuk veled? Vagy teljes családoddal? :)

(#59) Fr@nkieWilde válasza vicze (#56) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nálad??? Ezt akartad írni ugye? :C

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#60) Blizzardking válasza vicze (#58) üzenetére


Blizzardking
őstag

Biztosan képben vagy mire kommenteltél..?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#61) rsf válasza Trailblazer (#47) üzenetére


rsf
senior tag

Az nagy baj ha nem látod ennek a jelentőségét.. De nem baj sokan mások is így látják.
Szerinted nem baj hogy tudnak rólad mindent??
Írd már ide, hogy pl. naponta hányszor mész vécére és mennyi ideig vagy ott és az asszony hogy szereti, vagy te?? Ezek nem túl lényeges dolgok, de mégsem szeretnék az emberek, hogy más tudjon róla, csak az akinek elárulta.
De sokkal durvábbak is lehetnek.
Pl. nem szimpatizálsz a hatalommal aztán nem érted, hogy miért nem vesznek fel sehová de még a feleségedet sem..
Rákeresel egy betegségre aztán nem kötnek veled egészségügyi biztosítást sehol...
Soroljam még???
Egy biztosítónak sokat ér ha tudja, hogy kockázatos vagy.
Erről szól ez nem arról, hogy milyen sportcipőre kerestél rá a neten.
Üdv..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#62) vicze válasza Blizzardking (#60) üzenetére


vicze
félisten

Igen, végigolvastam, és nem először veti fel ezt a hozzáállást. (mármint használó személyekre vonatkozóan nem a szolgálatára.)
Jelen esetben a "vesszen a férgese" a személyekre vonatkozott, így arra reagáltam.

Teljesen félretéve az adatgyűjtési problematikát, ami nyilván valós.
Eljutottunk arra a szintre, hogy egyesek normálisnak gondolják, hogy ha valaki nem új él nem olyan szolgálatosokat használ mint ők, akkor hülyék vagy még kevesebbre tartják őket.
Ez pedig egyre jellemzőbb és egyre normalizálódik. :( És ez tényleg nem arról szól, hogy cégek adatokat gyűjtenek, hanem hogy van aki ezzel próbál valamilyen felsőbbrendűségi komplexusán kompenzálni valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#63) Kékes525 válasza rsf (#61) üzenetére


Kékes525
félisten

És tegyük hozzá a célzott, személyre szabott hirdetéseket.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64) EmberXY válasza Kékes525 (#6) üzenetére


EmberXY
addikt

Vagy éppen az "illetékesek" számára fejlesztik/tesztelik a hangfelismerő technológiákat meg még ki tudja miket... (konteo off... :D )

Up the Irons!

(#65) Kékes525 válasza EmberXY (#64) üzenetére


Kékes525
félisten

Az is lehet, nagy minta áll rendelkezésükre.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66) Kékes525


Kékes525
félisten

Most lett csak igazán fontos, hogy átgondolja, törli-e magát a Facebookról

"Noha Mark Zuckerberg sokáig határozottan tagadta, végül beigazolódott, a Facebook tényleg belehallgatott a beszélgetésekbe. Az évek óta fennálló gyanúnak több jele is volt, ám az oldal mindig elérte, hogy felhasználóit megtartsa. De vajon most is sikerül?"

Újabb botrány: a Facebook lebukása után a Microsoft önként bevallotta a kifogásolható tevékenységet.

"Szerdán bejelentette a Microsoft, frissítette adatvédelmi politikáját, hogy tudassa felhasználóival: alkalmazottai és szerződéses munkavállalói hanganyagokat gyűjtenek a Skype szolgáltatásból és a Cortan személyi asszisztenstől, és ezek egy részét meghallgatják, hogy tökéletesíthessék a szolgáltatások működését."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67) bambano válasza Apollyon (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Először is az, hogy a tavalyi kongresszusi meghallgatás valójában színjáték lehetett": elképzelt beszélgetés-részlet:
Képviselő: Szóval önök adatokat gyűjtenek. Meg tudná mondani, hogy rólam milyen adatokat gyűjtöttek össze?
Cukorhegy: meg, készültem a válasszal, ebben a dossziéban benne van minden (átadja).
Képviselő: (átlapozza) nincs több kérdésem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#68) vicze válasza bambano (#67) üzenetére


vicze
félisten

Igen persze egyértelműen látszik, hogy a meghallgatáson a szenátorok tökéletesen tisztában voltak a technikai háttérrel.
Végtelen ilyen válogatás van, ahol egyik f*szság után a másikat kérdezik egyértelműen látva, hogy fingjuk nincs a még arról se hogy mit kérdeznek. Talán azért nem történt semmi, mert az ott ülő törvényhozóknak úgy általában halvány lila fogalma sincs, hogy mi történt és mik voltak a válaszok?

Persze sokkal egyszerűbb Trump szintjére lealacsonyodni és összeesküvéseket gyártani, mint valósan utánanézni dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

(#69) bambano válasza vicze (#68) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rossz lehet úgy élni, ha az embernek fikarcnyi humorérzéke sincs.
a te kedvedért, csak neked, csak most, külön legyilkolom a poént.
a vicc szerint abban a dossziéban a tiltott kampányfinanszírozástól kezdve az összes disznóságig, amit a képviselő elkövetett, benne volt minden bizonyíték, amiről az fb tud. ezért kussolt el a képviselő. és ezért nem lett érdemi vizsgálat meg érdemi büntetés az fb ellen. mert azok is sárosak, akiknek ezt meg kellett volna tenni, és azokról is van akta az fb-nél.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#70) Somatom válasza vicze (#58) üzenetére


Somatom
veterán

Kezdhetjük. Ha öngyilkos leszek azért, mert egy hétig nem műküdik a Facebook, akkor meg is érdemlem a halált.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#71) vicze válasza bambano (#69) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván a "viccet" értettem, de ha végigolvasod a kommentet, amire reagáltál akkor rájöhetsz, hogy mire írtam amit.
És én hiába értem, hogy ironizálsz, egyesek ezt komolyan veszik és tényleg így gondolják, ahogy írod vicc nélkül.

(#72) Apollyon válasza vicze (#71) üzenetére


Apollyon
Korrektor

The Matrix has you Neo.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#73) 7Heads Drago válasza janeszgol (#43) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azzal hogy veszel egy akármilyen ország termékét, te már ott is akarsz élni?
Mert nálam nem ezt jelenti.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#74) Chaser válasza Somatom (#70) üzenetére


Chaser
titán

pár éve töröltem az fb reget, valahogy túléltem, de egészen biztos h vannak akik megzuhannának, ha elveszik az "életüket"
annyi idiótát egy helyen, feléről esettanulmányt lehetne írni
a legjobb az volt, mikor az egyik szomszéd csaj is betalált privátba ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) janeszgol válasza 7Heads Drago (#73) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt az elmúlt hetek, hónapok margójára írtam. Nem emlékszel, hogy ilyeneket írtak nekünk? :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#76) 7Heads Drago válasza janeszgol (#75) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azóta rájöttem csak nem tudtam már módosítani :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#77) Somatom válasza Chaser (#74) üzenetére


Somatom
veterán

Olyan ronda? Ha jól néz ki, akkor engem nem zavarna, ha "betalálna privátban". :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78) Chaser válasza Somatom (#77) üzenetére


Chaser
titán

Nem, csak faszija volt...:) Meg gyerek...egyszer azura' utcan rohant oda hozzank, pedig csak beszelgettem a csajjal:d azota mar nincs meg azura', en pedig szerencsere mar nem ott lakom
Ha az fb meselni tudna, a hazassagok/parkapcsolatok 90%-a gyorsan veget erne ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) Blizzardking válasza vicze (#62) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ő arra értette hogy vesszen a férgese, hogy ha büntetésből 3 napra shutdownolják a facebookot, és valaki akkora makimajom hogy ebbe belepusztul, akkor megérdemli. (Amúgy én megnézném, szerintem senki nem pusztulna bele, elkezdene élni inkább. De ráférne a világra, ebben biztos vagyok.)
Ez nem egyenlő valakinek a célzott kiirtásával. Ezért kérdeztem hogy láttad-e az eredeti kommentjét, ő a facebookot akarta kiiktatni pár napra.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.