Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) szmörlock007 válasza koko52 (#241) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

De ezeket egy normális cégnél mind a ceo irányítja. Ő jelöli ki az iranyokat ő mondja meg merre menjen a cég övé a végső szó. Amelyik cégnél belepofáznak a ceo dolgába ott rég baj van. Nem vagyok steve jobs rajongó de azt nagyon tisztelem benne, hogy ő lesz@rta a részvényesek fejét és úgy volt minden ahogy ő akarta. 98-ban egy csőd szélén álló apple-t vett át, 2011-es halálával egy elkepeszten erős vállalatot hagyott maga után. Így kell ezt csinálni. Sajnos krzanich nem volt ilyen tökös és mindenáron a reszvényesek érdekeit nézte, ez lett a vége.

(#252) jedis válasza laposonly11 (#249) üzenetére


jedis
senior tag

I5-8400(6/6): 82690Ft
Ryzen7 1800X(8/16) : 77890Ft

forrás: Ipon.hu

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#253) opr válasza jedis (#252) üzenetére


opr
veterán

Vagy, szinten kb azonos arban r7 2700 90k, es akkor memoriat venni is egyszerubb. Nagyon durva ez az ar-ertek arany kulonbseg most. :Y

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#254) laposonly11 válasza Chaser (#250) üzenetére


laposonly11
senior tag

Abban az esetben igaz, ha a legújabbat hasonlítjuk össze a legújabbal, azonban ez így parasztvakítás, mert a teljesítmény/érték arány, típus és szezonfüggetlen!
Tehát amíg régebbi Core i-k hozzák olcsóbban a jelenlegi Ryzenek szintjét, addig nincs miről beszélni. Én pl. 20000 ft ért vettem használtan i5-2500K-t és gyorsabb mint a Ryzen 3 1300x 37000 pénzért! Csak akkor van értelme Ryzent és abból is csak felsőkategóriát venni ha, fontos a fogyasztás és teljesítmény, de ez a wördöző, excelező, photoshopozó, gémerkedő átlagpolgárokat mint én, nem igazán érinti. Szóval nem értem az izgatottság okát, hogy vörös AMD fanok forradalomról beszélnek és együtt nyomják a vörös indulót.

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#255) tomcat78 válasza laposonly11 (#254) üzenetére


tomcat78
őstag

Azért elnézve amit írtál,te is el vagy tévedve,mikor az árakról írsz.Mert az emlegetett rizsa is kapható olcsóbban valamivel,és az i5 ára majd egy 10-essel több újjonan(legalábbis amíg lehetett kapni).Az összevetésed használt árral szintén kimeríti a parasztvakítás kategóriát,ha a másik oldalon nem azt veszed alapul....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#256) etnies válasza laposonly11 (#254) üzenetére


etnies
senior tag

Használt árát összevetni új árrával érdekes elképzelés.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#257) hokuszpk válasza laposonly11 (#249) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"i5-7640x 53790 ft - Ryzen 5 1600x 49990 ft (és még integrált grafika sincs benne)"

viszont a ryzennek kettovel tobb magja van, es nyolccal tobb szala.
valoban nem alternativa, es az azonos teljesitmennyel kapcsolatban is eros ketelyeim tamadtak.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#258) S_x96x_S válasza laposonly11 (#254) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Én pl. 20000 ft ért vettem használtan i5-2500K-t

Kérdés, hogy mire váltott az eladó. Maradt Intel-en vagy váltott Ryzen-re ?
Amúgy nem olyan rossz az a 2500K - használd egészséggel !

kbelül az új Ryzen 3 2200G -vel lehet egy súlycsoportban. az kb 32eFt körül van garanciálisan, legalábbis én nem a Ryzen 3 1300x -at választanám. ( majd ha kijönnek a 2300X-ek)

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-2500K-vs-AMD-Ryzen-3-2200G/619vsm441832

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-2500K-vs-AMD-Ryzen-3-2200G/804vs3186

Mottó: "A verseny jó!"

(#259) Qtya123 válasza laposonly11 (#254) üzenetére


Qtya123
őstag

"Szóval nem értem az izgatottság okát, hogy vörös AMD fanok forradalomról beszélnek és együtt nyomják a vörös indulót."

Ugyanez fordítva:
Én meg nem értem az izgatottságod okát, hogy mit is akarsz bizonygatni, hogy már használt 2. generációs i5 árával jössz... :DDD

Van ám, aki teljesen új platformot akar DDR4-el, meg mindenre garanciával. Ők nem fognak túrni a használt procik, meg a 6-7 éves alaplapok között.

[ Szerkesztve ]

(#260) DudeHUN válasza laposonly11 (#254) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Tehát ne vegyen senki AMD-t, ha fontos a fogyasztás és a teljesítmény? Akkor mi alapján vegyen az ember processzort? A doboz színe alapján?! Az meg hihetetlen, hogy valaki képes egy 4 magos i5-öt összehasonlítani egy 6/12-es processzorral, amikor azonos áron mennek. Ne vicceljünk már kérem!

Gamer for Life

(#261) carr


carr
őstag

:DDD
AMD jetzt:

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#262) jokeph válasza laposonly11 (#249) üzenetére


jokeph
nagyúr

Csak halkan jegyzem meg, hogy az i5-7640X-ben sincs IGP. :))

Mivelhogy ez egy s2066-os foglalatú belépő szintű szerverproci (4C8T!), ehhez egy szintén HEDT platformos AMD-t illene viszonyítani, pl egy Threadrippert. ;]

Amúgy meg a 2. gen i5 2500k 20e Ft-os ára netto rablás (tudom az okát, de akkor is). :N

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#263) Vesa válasza koko52 (#203) üzenetére


Vesa
veterán

"A grafikonok azt mutatják, hogy kemény szopó ágon van."

Pontosan milyen grafikonok?
Az Intel elsősorban nem a desktop piacból él, hanem a céges, illetve szerver/munkaállomásba szánt rendszerekből. Ott meg nem látom, hogy a Xeon-t bármi komolyan veszélyeztetné, ahogy azt sem, hogy a giga céges vevők tömegével váltanának AMD-re. Bár desktop piacon sem látni a nagy brand márkáknál az AMD kínálat jelentős növekedését, nagyjából hasonló kínálati aránnyal operálnak, mint korábban.

Szopóágra akkor kerül az Intel, ha jelentős piacot veszít céges/szerver fronton. Ott meg még nagyon nem tartunk.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#264) Yany válasza Vesa (#263) üzenetére


Yany
addikt

Ez pl. igen beszédes. :DDD és túlmutat a termékportfolió kérdésén...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#265) Picco válasza Vesa (#263) üzenetére


Picco
addikt

Pedig tevedsz, mar egy ideje lathato a szoporoller tendencia, Epyc2 lesz majd az igazan fajo Intel szamara...de addigra mar az OEMek 8s rakenyszerulnek az AMD szekerenek tolasara, hiszen igeny van szamitogepre, intel botladozasa miatt nem allhat meg a digitalis társadalom. Ez mar boltok kinalatain is latszik tolunk nyugatabbra, ahol joval nagyobb mennyisegbe adnak el eves szinten gepeket.

Nem ertem miert veded ennyire hiszen fogyasztokent ez neked is jobb lesz...monopoly csak tarsasjatekba jo, de inkabb meg abba sem.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#266) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

"cicaharc"

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#267) jedis válasza jokeph (#262) üzenetére


jedis
senior tag

"Amúgy meg a 2. gen i5 2500k 20e Ft-os ára netto rablás"

Főleg annak fényében, hogy ennyiért már Ryzen 1200-ast is lehet kapni a használt piacon, garanciával. Nem kicsit időtállóbb platform, mint az s1155. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#268) Chaser válasza laposonly11 (#254) üzenetére


Chaser
titán

látszik h fogalmad nincs miről beszélsz, egészségedre a 2500k-t, az megvan h az használt? 1300x-nek meg új árat mondasz - amit lehet majd bővíteni akár 8+8 magra - én is vettem 8gb ddr4-et válság idején 10e-ért, és? az is megvan, h a sandy már döglött platform? nincs hozzá újan lap, ha van is horror áron, lga2066-os i5-öt hozol példának egy 1600x ellen?:) reggelire megeszi, lap meg töredékébe kerül hozzá
sztem addig fejezd be amíg nem ásod magad ennél is mélyebbre

szerk:
jedis
de ő nagy businesst csinált, megvett egy széthajtott 2. gen i5-öt 20e-ért, lapot biztos ingyen adták hozzá ( : meg majd visznek a kedvenc boltjába mikor az aktuális kidöglik alóla, természetesen mint kiderült neki a foglallat mindegy, megveszi a legolcsóbbat és majd abba rakja, ha nem működik akkor hülye a bolt! ( : alapon megeszi a 8100, még normál áron 30e-ért is dobálták

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#269) jedis válasza Chaser (#268) üzenetére


jedis
senior tag

Régi nagy magyar mondás, hogy " az olcsóbb, hosszú távon mindig drágább". Saját példa erre, egy felül töltős AEG mosógép, amit még lagzi után vettünk 95EFt-ért ( abban az időben ( '97) már 40 körül is lehetett volna venni automata mosógépet ). Akkor kb. két havi átlagfizetés volt. Inkább itt nem írom le, mit kaptunk a családtól, mikor megtudták az árát. Minden voltunk, csak normális ember nem az asszonnyal. Furcsa mód 21 év után sem akar megdögleni az a sz.r mosógép, pedig az utóbbi 5-6 évben, amióta kölykök vannak nincs kimondottan "kímélve" a kicsike. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#270) Qtya123 válasza Chaser (#268) üzenetére


Qtya123
őstag

Főleg ha akar hozzá az ember egy jobbféle Z77 alaplapot, hogy húzza is azt a K procit. Felmegy az apróra és látja, hogy alig van lap, a meghirdetettek felén 1-2 kivezetés nem működik, a hibátlanok és normális minőségűek ára meg 30ezer Ft vagy afölött. Tisztára megéri.

[ Szerkesztve ]

(#271) Chaser válasza jedis (#269) üzenetére


Chaser
titán

ez nem idevágó példa:) háztartási gép ki kell fogni kategória, régebben még a gyártók nevei jelentettek valamit, ma már az sincs meg, kb csak a garancia ideje számít
nálunk van a háztartásban candy mosógép és mosogatógép, már 10 év körüliek, alsókategóriásak, szervizt nem láttak, másik lakásban van 15 éves lg micro és indesit hűtő, ugynakkor tudok olyan gépekről ismerősi körben amik felső kategóriában játszottak, és gar után 1-2 évet mentek még el aztán kakukk
ma már olyan szintű tömegtermelés van ilyen gépekél h pffffff, boldog-boldogtalan gyártja ezeket, 90'-es években még erősen más világ volt ilyen téren is

Qtya123
látszik h lövése nincs miről beszél, kiemelei, h a felsorolt párok teljesítményben megközelítőek, 4 magos i5= 1600x (((( : de a többi sem stimmel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#272) jokeph válasza Qtya123 (#270) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pedig úgy van rendben, ha tudja az ember húzni, nem beszélve arról hogy azért nem illik egy i5/i7 alá a legpuritánabb lapot tenni, az az Celeron/Pentium/i3 CPU-khoz való.

Ehhez képest az Asus P6T Deluxe X58-as lap+Xeon X5677 CPU 50e-ért (meg hogy rendelkezésre állt hozzá 3*4 GB DDR 2133 G.Skill ram+a többi cucc, mint kemény táp, ház és hűtés) nem volt vészes, alapon is jó ennek a XEON-nak a teljesítménye, húzva meg pláne. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#273) laposonly11 válasza S_x96x_S (#258) üzenetére


laposonly11
senior tag

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-2500K-vs-AMD-Ryzen-3-2200G/619vsm441832

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-2500K-vs-AMD-Ryzen-3-2200G/804vs3186

Gratulálok! Sikerült pont azokat a teljesítmény összehasonlító oldalakat linkelned, amelyeket inden épeszű ember elkerül! :C :R :DD A 2500K még mindig a Ryzen 3 1300 al van egyszinten.

Ordo est anima rerum.

(#274) laposonly11 válasza tomcat78 (#255) üzenetére


laposonly11
senior tag

Azért elnézve amit írtál,te is el vagy tévedve,mikor az árakról írsz.Mert az emlegetett rizsa is kapható olcsóbban valamivel,és az i5 ára majd egy 10-essel több újjonan(legalábbis amíg lehetett kapni).Az összevetésed használt árral szintén kimeríti a parasztvakítás kategóriát,ha a másik oldalon nem azt veszed alapul....

Ti ugye tényleg nem vagytok képesek szöveget értelmezni? :F
Én az egyszeri júzer, de úgy kb. még 2.000000 an az országban, magyar fizetésből élünk, így leszarom hogy
új vagy használt a proci, ár/érték alapján vásárolunk! :DD Aki meg annyira hülye, hogy mindig a legújabbra izgul, fene tudja talán a gyári csomagolás műanyag szaga tetszik neki, meg az a +10 másodperc rendernél vagy +5 frame játékoknál, az csak fogyasszon, fogyasszon, fogyasszon, úgy is Brüsszel az agyatlan fogyasztót akarja kitenyészteni az európai emberből...

Ordo est anima rerum.

(#275) Qtya123 válasza laposonly11 (#274) üzenetére


Qtya123
őstag

Abban igazad van, hogy a 2500k pariban van a ryzen 1300x-el.
Ez is igazolja: [link]

Az is igaz, hogy a 2500k kb 16e Ft, az 1300x meg 35e Ft. DE te meg azt értsd meg, hogy nem mindenki a használt ár/érték alapján dönt. Ha valaki most vesz egy AM4 tokozást az elég sokáig el tud lenni vele. Később használtan nyugodtan tud bele venni egy 2700x-et, vagy még újabb fejlesztéseket, amik jövőre jönnek. Elég időtálló lesz a konfigja. Az 1155 is egy időtálló konfig, nekem is 3770 van és kb 2 évig még az lesz, de lassan megéri fejleszteni egy újabb hosszú életű konfigra és ez nem ördögtől való, meg felesleges vörös indulózni. Az izgatottság oka meg szerintem az, hogy végre kezd konkurencia lenni, ami jó nekünk.

(#276) tomcat78 válasza laposonly11 (#274) üzenetére


tomcat78
őstag

De,képesek vagyunk.Hidd el,nem te vagy az egyedüli helikopter,és mindenki más hülye :DDD .
Én is magyar pénzből élek,ugyanúgy,mint sokan mások.Épp ezért az árakra vetített hasonlatod baromság.Értem,hogy mit akarsz kihozni belőle,de ettől függetlenül egész egyszerüen nincs igazad....Törődj bele.Nincs azzal baj,ha a tiéd a legjobb ár-érték arányu gép a földön(szerinted),de másokat nem kell hülyeségre buzdítani.És mielött mindenféle ködökről kezdesz mesélni,kérdezd már meg magadtól,légy oly kedves,hogy nálad minek köszönhető az a bizonyos kék köd?
A fogyasztói társadalommmal kapcsolatban egyet értek,de nehogy a te értékrended legyen a meghatározó mindenki számára....Mert erősen fals következtetésekre vezet.Te perpill egy kb támogatás alól kivont platformot favorizálsz,a fejleszthetőség reménye nélkül....Nem hinném,hogy követendő lenne a példád!Így gyakorlatilag holt vágányra kerültél ezen a téren.Amíg megy,ok,aztán gyakorlatilag kuka....Ellenben az álltalad leszólt platform még sokáig használható lesz,kevés ráfordítással tudsz fejleszteni,ha akarsz.Így alapjaiban oda lyukadunk ki,hogy semmit nem nyersz hosszú távon,egy halom eladhatatlan-már,ha működő képes marad-alkatrészen túl.Utána úgyis kezdheted előlről az egészet,kompletten(lap,proci,stb),tehát rohadtul nem spóroltál semmit....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#277) etnies válasza laposonly11 (#274) üzenetére


etnies
senior tag

Addig szarod le, amíg nem lesz gondod a használttal.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#278) sh4d0w válasza tomcat78 (#276) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ráadásul pont azt csinálja, ami ellen ágál: beveti magát a fogyasztói társadalomba a fejleszthetetlen platformjával... Nem mellesleg a brüsszelezés is rohadtul mellé ment, mert a fogyasztói társadalmat nem az EU kreálja, hanem a cégek - pl az Intel az állandó foglalatváltásaival.

https://www.coreinfinity.tech

(#279) Picco válasza laposonly11 (#274) üzenetére


Picco
addikt

Brüsszel az agyatlan fogyasztót akarja kitenyészteni az európai emberből

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#280) Chaser válasza laposonly11 (#274) üzenetére


Chaser
titán

te nem vagy képes szöveget értelmezni, ha nem hagyod abba az agyatlan fankodást olyat teszek amit szökőévente, kénytelen leszek moderátort hívni, a te szinteddel nem lehet "versenyezni", bármilyen kompetens ember egyből látja, h semmi közöd a témához
unalmas

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#281) b. válasza Picco (#279) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#282) Bici válasza laposonly11 (#274) üzenetére


Bici
félisten

Nem beszélve arról, hogy az AMD termékek vásárlásával a Sorost pénzeljük.

;]

Szólok is a cégnél, hogy inkább apróról vegyünk gépeket, mert úgy jobb az ár/érték arány.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#283) S_x96x_S válasza Bici (#282) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Szólok is a cégnél, hogy inkább apróról vegyünk gépeket, mert úgy jobb az ár/érték arány.

Lehet, hogy az INTEL is erre a következtetésre jut majd, ha nincs új, akkor fel kell vásárolnia használt procikat
és a Fan-oknak eladni. Olcsóbb mint beruházni egy újabb gyárba.

"Refurbished INTEL proci" by Intel

amúgy van piacuk:
https://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?N=100007671%204016&IsNodeId=1&Submit=ENE

Mottó: "A verseny jó!"

(#284) Vesa válasza Picco (#265) üzenetére


Vesa
veterán

Egyáltalán nem védem az Intelt, csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy a HEDT, Workstation es szerver piacokon, ahol a legtobb profit keletkezik, egyelore nincs jele a Xeonok tömeges leváltásának. Szoporoller akkor lesz, ha itt is fordul a kocka...ez viszont egyelore nem latszik...

A tudomány a valóság költészete!

(#285) Bici válasza Vesa (#284) üzenetére


Bici
félisten

Nem lehet, hogy ezeken a piacokon lassabb a cserélődés?
Illetve itt csak a teljesítmény számít, és az AMD procik még nem előznek minden téren.
Ezen a fronton majd a Zen2 lesz a megfelelő jelölt, amire valószínűleg érdemes is lesz váltani.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#286) Picco válasza Vesa (#284) üzenetére


Picco
addikt

WS piacon pont otthon vagyok, 3 eves lifecycle az altalanos eseknel a masinaknal amit nehany ceg kitol 5ig. Eddig AMD abszolut nem volt jelen ezen a piacon, most sem vagyok benne biztos hogy leteznek e 2nd gen Threadripperre megoldasok HP/Dell/Lenovotol, de nemsokara lesznek, hidd el. Az Intel/AMD alkupozicio is valtozott most ezzel a cpu hiannyal, AMDre kell támaszkodnia mindharomnak ha hozni akarjak a megszokott eladasokat es a TR2 amugy is jol sikerult, foleg renderelesre kivalian alkalmas es bagoert adjak az intel hasonlo megoldasaihoz kepest.

Sebezhetosegek/patch teljesitmeny romlas egy masik pofon. Gondolj bele ha van egy 50m usd-t ero datacentered es egy patch miatt 10%ot bebuksz a teljeitmenyebol...lehet pont az eves tiszta hasznod...es ha nincs lehetoseg kiboviteni hely/fogyasztas/hutes miatt akkor meg lehet baszodni kemenyen.

Ezeket az intel nem lesz kepes nemi kenopenzzel/akcios cpuval megoldani.
Epp ezert szajkozzuk paran hogy (habar ebbol meg talan keves latszik, de) intel pozicioja oriasit romlott, nagyon rovid ido alatt es meg nem latszik a feny az alagut vegen.

Akkor meg a 7nm-es Epyc/TR/Ryzent meg sem emlitettuk...

Mod:elnezest a sok elgepeles miatt, mobilrol vagyok.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#287) SchumiBácsi válasza laposonly11 (#273) üzenetére

Jó de meddig fogja bírni a 2500K? Az enyém annyiból már tönkrement hogy nem lehet húzni, stock órajelen (se) megy. Lehet menne gyorsabb órajelen más módon húzva, de most pont nincs olyan program amiért húzni kellene, így elvagyok vele alapjáraton is. Kicsit hülyén volt húzva de honnan tudhatod hogy a gazdája "jól" húzta e? Mondjuk ebbe se vagyok biztos, lehet a lapom egy a CPU felé érzékeny része lett szar de a tényen nem változtat: nincs javítási és csere lehetőség.

Egy Ryzen használtan is ma sokkal jobb üzlet mint a 2500K, mert ha nincs is gar (valószínűtlen) tuti hogy vehetsz másikat ha nem válik be, de mire az eljön addigra új platformot veszel mert már az éri meg.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#288) Jacek


Jacek
veterán

Azert ide jutni intel fanboykent hogy hasznalt fosputonnyal kell magyarazkodni hogy marpedig intel uberalles :D :D hat az nagyon kutya :DD

(#289) Chaser válasza Vesa (#284) üzenetére


Chaser
titán

cikkben is benne van, h ott még minimális az amd részesedése, 2% körül, az új zenekkel ez biztos változni fog, már sztem eljutottunk arra az árkülönbségre, h nincs értelme pénzelni intelnek ezt meg azt, h "segítsen jó döntést hozni cpu vásárláskor", mert annyit kellene fizetniük h az már nekik nem érné meg ( :

szerk:
SchumiBácsi
lényegtelen meddig megy egy 2500k, abból a szempontból, h _használt_ árat nem hasonlítunk újhoz, semmi értelme, aki ezt teszi, már jelezte is h köze nincs a témához, ráadásul kicsit hozzátesz és amd-ből kap ekvivalenset v jobbat, újan, nemrég még intelből is lett volna a 8100 30e körül, ami erősebb mint egy 2500k, de a 2200g is hozza azt a szintet, sokkal erősebb igp-vel - és _új_ lap már van alá 20-22e-ért, amibe akár 8 magos zent is lehet tenni később, akkor is ha nem feltétlen illik ( : -
max érdekességképp lehet megemlíteni az ilyet, és akkor már természetesen platform szinten, h mennyire képes egy régebbi technika, mellette megemlítve, h garancia nincs, számla nincs, bővítési lehetőség kb nincs, rizikó van, mai csatlakozási lehetőségek egy része szintén nincs - m2 sata, hdmi újabb szabvány, stb -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#290) Vesa válasza Picco (#286) üzenetére


Vesa
veterán

Nem lehetetlen természetesen, főleg, ha az Epyc valóban olyan jó lesz és az Intelnek nem lesz rá kielégítő válasza. Ezzel együtt azért én kicsit óvatosabban közelítek céges fronton, mert egészen más világ. Itt nem csak arról van szó, hogy hány mag van a CPU-ban. Ha megnézed mondjuk a Supermicro kínálatát speciális, nagyteljesítményű szerver/workstation rendszerekből, abban alig találsz AMD-t (van néhány Opteron, de elenyésző, bár az Epyc-et már írják az újdonságok között, de ennyi). 95%-ban Xeonokhoz fejlesztenek évtizedek óta, ahhoz van supportjuk, nagyobb tapasztalatuk, szakember gárdájuk...satöbbi. Nyilván át lehet szervezni ettől még, a kérdés csak az, mennyire lesz rá igény. Céges környezetben a teljesítménnyel ekvivalens paraméter a stabilitás, kompatibilitás, megbízhatóság. Az AMD itt nem szerepelt túl jól korábban, és bár lehet, hogy ez most változóban van az új szériával, de azt majd csak a jövő dönti el, hogy ez mennyire lesz elég olyan ágazatokban, ahol ezerszámra veszik a HEDT CPU-kat és ahol a Xeonok már beváltak, atom stabilak, megbízhatóak. Egy ilyen komoly piacon lomhábban megy az ilyen szintű váltás, érthető módon, de persze nem lehetetlen egy teljes átrendeződés sem. Kíváncsian várom én is a fejleményeket, de továbbra is azt mondom, hogy _jelenleg_ itt még nem tartunk, egyelőre nem látni az Intelt jelentősen veszélyeztető változásokat.

És persze várható, hogy az Intel is lép valamit addig még...meglátjuk. Én drukkolok mindkettőnek, a lényeg az, hogy fejlődés legyen!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#291) jedis válasza Vesa (#290) üzenetére


jedis
senior tag

Sajnos a HEDT/Szerver témában bekerült két kis homokszem az Intel gépezetébe

1. Az AMD a Ryzen/Epic architektúrával szinte 100%-ig felzárkózott az Intel mellé. Míg az Opteronok se teljesítménybe, se fogyasztásba nem tudták felvenni a versenyt a Xeonokkal, az Epic egyenlő szintű versenyző a kékekkel szemben.

2. A 10 nanós cumi miatt, most durva kapacitáshiány van az Intelnél, így nem tudja maradéktalanul kiszolgálni a vásárlóit. Se szerver, se Hedt, se konzumer vonalon. Szóval itt már le se tudná fizetni az összes vásárlót, hogy az ő termékeit vegyék, mivel nincs termék, adni sem tud.

2b. Ráadásul a készlethiány magával vonzott egy elég drasztikus áremelést, csak meg kell nézni a kunzumer vonalat, hogy egyes CPU árak mekkorát ugrottak az Intelnél. Van olyan I3, melynek az ára majdnem duplájára ugrott. Azért ilyen nem nagyon volt a számítástechnika történetében eddig. Azt még el tudom képzelni, hogy egy fanboy akkor is Intel CPU-t vesz, ha duplájára ment fel az ára, de egy nagy cég, aki több tízezer CPU-t rendel havonta, nem hiszem hogy sok-sok millió dollárt kiad pluszba. A Hedt, és szerver piacon is qrva sok cég van, és nagy a verseny. Szerintem egy cég sem engedheti meg magának, hogy bevállalja ezt a durva többletköltséget, és ráhárítsa a vevőkre. Ha pár nagyobb cég a pirosak felé fordul, és így ők sokkal jobb ár/értékű cuccokat tud készíteni, akkor az összes rákényszerül.

Szóval azért gondolom én úgy, hogy szerver/Hedt vonalon is, egy soha sem látott drasztikus "pirosodás" fog bekövetkezni az előttünk álló fél-egy évben.

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#292) Chaser válasza jedis (#291) üzenetére


Chaser
titán

én kicsit későbbre datálom, de sztem is betörnek szerver piacra is, először kiebbek, nagyobbak, aztán már lesz híre, és 1-2 nagyobb cég fejlesztéskor rájuk voksol majd
ha pedig marad intelnél a magas ár és kicsi készlet, akkor lehet reális lesz a fél év-év is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#293) carl18


carl18
addikt

Olvastam itt érdekes dolgokat, akkor vegyen mindenki Sandy I5-2500-őt a kérdés. Ha minden régi I5-őt vesz ki fog váltani új processzora? És ki akarja eladni majd az I5-t processzort.

Akinek szükség van nagyobb teljesítményre az úgy is váltani fog, azért egy 2011-es i5-2500K használt árát ne hasonlítsuk már egy zsír új dobozos 3 év garanciás processzorhoz. A Ryzen 6/12 szálas processzorjai egyértelmű igazán ár-érték bajnokok, főleg úgy hogy az intel áremelkedés miatt egy időre eltűnik mint konkurencia.

És aki egy 6-7 éves processzort akar újabbra cserélni? az is ilyen besoroztt csirke hogy szeretne már újabbra váltani? :D Szerintem Semmi meglepő ha valaki 7-8 éves processzorát szeretnék egy újabbra cserélni, gondolok itt egy Ryzen 2600-Ryzen 2700-ra. Ha valaki Streamel, rendel és más dolgot is csinál jól jön a sok szál.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#294) Robitrix válasza opr (#253) üzenetére


Robitrix
senior tag

vagy hasonló a ryzen 5 2600X, ami szintén 6 mag/12 száll és kb 20%-kal gyorsabb, mint az intel 5 8400. igaz csak 66 ezer körül indul az ára.

(#295) etnies válasza Robitrix (#294) üzenetére


etnies
senior tag

I5-2300-at váltottam Ryzen 2600x-re, ég és föld. DDR3 vs DDR4 például. Hagyjuk már ezt a használt Inteles elgondolást a francba.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#296) s.bala31 válasza Robitrix (#294) üzenetére


s.bala31
őstag

Játékokban nem gyorsabb 20%-al a Ryzen, kb egál a két proci stock-on.

(#297) Chaser válasza carl18 (#293) üzenetére


Chaser
titán

2200g is ár/érték bajnok sztem, még egy pici játék is belefér az igp-jével, 2400g sem rossz ajánlat, értelmesebb boltokban 45e ft, erős igp szintén, intelnél most ennyiért semmi értelmes nincs - nekem 2mag+2ht-s i3 nem az -, mondjuk az 1600x pár ezer ft-tal drágábban csábítóbb ha nem kell igp

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#298) Jacek válasza s.bala31 (#296) üzenetére


Jacek
veterán

Biztos? Egy BF 64 fős multiban is ugyan az tudja?:)

(#299) s.bala31 válasza Jacek (#298) üzenetére


s.bala31
őstag

bf1-ben nem a processzor sebesség miatt szoktam elhalàlozni :) de szerintem 64 fős bf1 multiban sincs 20% különbség a 2 proci között. Plusz ugye nem mindenki 64 fős bf1 multit tol a gépén:)

[ Szerkesztve ]

(#300) Jacek válasza s.bala31 (#299) üzenetére


Jacek
veterán

Értem valaki meg konzolon játszik....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.