Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) jedis válasza etnies (#349) üzenetére


jedis
senior tag

"2700X kezd kifogyni, 300 Font körül mérik"

Az kb. 110EFt. Akkor nagyjából egy árban van a honi árakkal. Igaz láttam egy helyen nálunk 100 alatt is, szóval ha valaki éppen gépet épít, és a 2700X-ben gondolkodik, ne nagyon haboznék, mert innen csak felfelé fog menni az ára szerintem az biztos. :K A most megjelenő ugyan úgy 8/16-is I9 9900K -nak meg 580 dodó körül lesz az ára, az simán be fog nézni 200 felé kicsivel, főleg ahogy a magyar kisker-nagyker ideológiát ismerem itt nálunk. Szóval egy I9 áráért kapsz még perpill két 2700X-et :D . Nagyon "kékvérfannak" kell lenni annak, aki egy 100-assal többet kiad a I9-ért, még ha erősebb is valamivel.

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#353) Chaser válasza Hunreal (#352) üzenetére


Chaser
titán

A magyar piacrol is megneznek egy ilyen statot

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#354) opr válasza Chaser (#353) üzenetére


opr
veterán

Ahhoz kene egy hasonloan meghatarozo szereplo a magyar piacon, aki ilyen teren hasonloan nyiltan mukodik. Mondjuk a ramirisnak lenne ilyesmire eselye, de az meg ugye nagyker. Amugy en is nagyon kivancsi lennek ra, de sajnos kb eselytelen, itthon ez nem divat valamiert. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#355) Yutani válasza opr (#354) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nyilván itthon még mindig Intel vezet. :DDD

#tarcsad

(#356) opr válasza Yutani (#355) üzenetére


opr
veterán

Ahhoz, hogy ezt tudni lehessen, ismerni kene a teljes nepessegre vetitett verpistike/fo aranyszamot Magyarorszagon es Nemetorszagban, de sajnos ez szinten nem ismert. :(
Ha itt magasabb, akkor siman lehet, ha itt alacsonyabb, akkor akar meg durvabb differencia is lehet.

;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#357) komi77 válasza opr (#356) üzenetére


komi77
senior tag

A statot a kereskedők hozzáállása is torzítja. Nálunk nagyon megfogyatkoztak a pc-s boltok. Ami van ott csak Intelt és Nv terméket kapni. Amd-t van ahol megrendelésre sem hoznak. El tudom képzelni amikor totál ismeretek nélkül bemegy mama meg unoka a pc-s boltba, és "kérnek" egy számítógépet az unokának - mert kell az iskolához, stb. A kereskedő ajánlja a lehetőségeket ami csak Intel és Nv alkatrészeket jelent. Én már évek óta csak azért megyek ilyen boltba ha kell egy kábel, aminek a szállítási díja több lenne mint az ára ha úgy rendelném. Egyébként mindent rendelek mert az itteni boltok drágák és Amd-vel nem szívesen foglalkoznak. Van olyan bolt ahol ezt szóvá is tették, szinte kikérték maguknak, hogy Amd termékről érdeklődök - ez ám a kereskedő. Kíváncsi leszek egy bő hónap múlva ha bemegyek mit ajánlanak. :) Nyilván nem országos ez a hozzáállás de több helyről hallottam már hasonlót és nálunk ez a bevett gyakorlat.

Szegény ember kézzel nőz.

(#358) Chaser válasza opr (#354) üzenetére


Chaser
titán

Ramiris kilepett nem? Annyit tudok h "veletlenul" par honapja leegett a raktaruk
Persze, nagykerek egyuttmukodese nem artana hozza
Ha most meg vezet is eladott darabszamban intel, ilyen intel arnovekedes mellett utolso negyedevnel mar nem hiszem h ok jonnenek ki jobban, az sem lepne meg ha mar most sem,azert mar nem 10-20 evvel ezelott vagyunk, amikor az okos boltos azt hazudott amit akart, yt nagyon feleledt, csillio teszt segit donteni laikusnak is, na meg itt a ph ( :

Szerk:
zsloti
Nem talalkoztam mar reg ilyen bolttal, ha sikerulne nagyon szepeket irnek a vasarlok konyvebe ( :
Ha csak a nagy shopok megosztanak az eladasaikat, mar abbol nagysagrendileg meglenne az eredmeny, ipon, aqua, alza, pcx stb, ha nem tevedek nagyot, a teljes pc forgalom 70-90%-at ok bonyolitjak le, szolo kiskerek nem tudnak olyan arakkal versenyezni, akiket ismerek fotevekenysegnek szerviz megy, kereskedelem teren leginkabb aprosagok

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#359) b. válasza komi77 (#357) üzenetére


b.
félisten

Nem tudom szerintem - ugye itt csak véleményeket tudunk összeengedni, statisztikák, felmérések nincsenek- ez nem biztos, hogy igaz már.
Fehérváron lakom, van több boltocska is, van extreme digital is és Aqua is, mindenhol ugyan úgy jelen vannak a z AMD cuccai és kaphatóak, mint a többi szereplőé.Mediamarktban egy 1 méteres ryzen/ gaming felirat lóg pár lapos fölött.
AZ más kérdés, hogy egyik cég esetleg több marketinget használ és több pénzt fektet ebbe, de ma ha belépek Iponra, Aqua, Alza bármelyik oldalra ugyan úgy kapok AMD és Intel procit , nvidia és AMD kártyát is attól függetlenül, hogy mindkét piacon a Vörösök jóval kisebb piacrésszel rendelkeznek ( Ami valljuk be azért valahol természetes folyamat hogy kisebb hal kisebb mértékben van jelen marketing szempontjából, nem csak IT területen, hanem szinte bármilyen piaci verseny környezetet figyelembe véve.)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#360) komi77 válasza b. (#359) üzenetére


komi77
senior tag

Ezeknél a "nagyobb" boltoknál (MediaMarkt, Aqua, stb.) én is látom a választékot. Ahol én lakom nincsenek ilyen boltok csak maszek kereskedők. Ők nem annyira rugalmasak ezen a téren. Van egy a BestByte-tal kapcsolatban álló komolyabb kereskedő de még ő is mindig kiakaszt ha kérek egy Amd motyót hirtelen. Most ugyan nem tudom, hogy az áremelkedés hatására változott-e a kép de rövidesen lecsekkolom. :) Annyit még, hogy internetes oldalon ezeket a problémákat nem tapasztalom. Ezért is alakult ki, hogy mindent valahonnan rendelek inkább.

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#361) etnies


etnies
senior tag

Nem akarom ismételni magam, de jelenleg nem szól semmi Intel processzor vásárlása mellett a nem vállalati szektorban. ( Kivétel: valamilyen speciális igény)

"önmagam hite vagyok magamban"

(#362) carl18 válasza Remus389 (#50) üzenetére


carl18
addikt

Kétlem hogy 2020-ban 5-7 nanométterrel jön az intel. Az is csoda hogy végre kidobják akkor a 10 nanométert :DDD
5 év dolgoznak valamin amit nem dobnak piacra? Annak mi értelme?
2020-ban jön a 10 nanométer, a 7 nanométer pedig 2022 előtt nem látom valószínűnek.
Már az is nagyot fog dobni rajtuk ha végre használhatják a 10 nanométert. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#363) Yutani válasza komi77 (#360) üzenetére


Yutani
nagyúr

Van egy régi barátom, számtech kisker boltja van. 2-3 éve beszéltegettem vele erről a témáról, és ő csak akkor hoz AMD-t, ha valaki kifejezetten azt kér, de alapvetően csak Intel (és NV). Szóval itthon azért van egy ilyen torzító tényező, amit a kiskerek képviselnek, ezt alá tudom támasztani. Meg a régi beidegződés. Volt IT-s kollégám is meggyőződéses inteles volt, hallani sem akart az AMD-ről még most sem, hogy a Ryzennel ott vannak újra az Intel mellett. Ki is lett rúgva a srác (no nem ezért :DDD).

#tarcsad

(#364) b. válasza komi77 (#360) üzenetére


b.
félisten

Hát igen kiskerek nem gazán tudnak nagy áruválasztékot tartani,ráadásul elég szar haszonkulcsúak is az IT termékek manapság már,( egy ismerősöm még 10 % -t is magyarázott valami CPU ra, hogy kénytelen annyiért adni, és még így is drágább , mint Ipon pl. tehát számít a pörgési sebesség.
Kénytelen azt tartani, amire van kereslet és amiben minél kevesebb ideig áll benne a pénz. Ugye egységnyi sugarú potenciális vevő Intelt vagy NV-t keres akkor azt tart, mert azt tudja forgatni.
sajnos ez van a használt dolgokkal is ( mert elég sok kiskereskedő árul/ tart azt is), hogy vannak használt cuccok,de például laptopból is alig van AMD , ami van az is elég gyengus vagy hűtés vagy teljesítmény szempontjából. ( ami az előző generációs CPU-k alapján azért érthető)
Ryzenek még nem értek oda, még újan is elég kevés van. Ez majd 3 év múlva máshogy fog kinézni,majd talán most- ahogy írtad is- lesz lassan változás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#365) opr válasza Chaser (#358) üzenetére


opr
veterán

Azt tudtam, hogy leegett, de azt hittem, hogy utana visszaszallt a piacra, legalabbis anno nagyon nyomtak, hogy nincs gond, van masik raktar, van biztositas, megoldjuk, stb...
De felmentem az oldalukra (bar a regisztraciom mar megszunt ugy latom), es nem igazan lattam CPU/VGA/RAM-okat, szoval valszeg igazad van.
Akkor most ki az uj nagyhal? CHS?

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#366) etnies válasza opr (#365) üzenetére


etnies
senior tag

Szerintem nem érdekes a magyar piac. Nincs vásárlóerő, nincs volumen.
Nem csak pc iparban, semmilyen szinten. Pl. Magyarországon 160.000 motort tartanak nyilván, UK-ban 120.000-et adtak el tavaly.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#367) opr válasza etnies (#366) üzenetére


opr
veterán

Nyilvan, nem is arrol beszeltunk, hogy kereskedelmi/uzleti szempontbol erdekes, hanem hogy Magyar kockak vagyunk, abbol a szempontbol.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#368) hobizoli válasza etnies (#366) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy 7x akkora piacon, 5x vasarloero mellett

wow :U

több drón kell ;P

(#369) Chaser válasza opr (#365) üzenetére


Chaser
titán

Nem kovetem, annyit tudok, egy ilyen mrd-s raktar magatol nem eg le, biztosito se hulye, ilyeneknel komoly eloirasok es tuzolto rendszer szukseges, gyakorlatilag kizart h ilyen letesitmeny le tudjon egni, tobb koros rendszere van, nem kovettem azota az esemenyeket miota a tuz volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#370) koko52 válasza etnies (#366) üzenetére


koko52
veterán

És Vatikán? :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#371) jedis válasza opr (#365) üzenetére


jedis
senior tag

Semmi gond a Ramiris-al. Én is szoktam hozzájuk járni, igaz én főleg a szervizes akciós listából szoktam mazsolázni. Ott szokott lenni néha pár nagyon jó ár/értékű új OEM cucc. Igaz nem full garral, hanem 1;2;3;6;12 hónappal. Múltkor hoztam 4TB-os 6hó garos vinyót br. 18-ért, most meg egy ASRock AB350M-HDV -ös lapot 3hó garral br. 8500-ért, és full dobozos volt. Szóval működnek, csak átköltöztek a Harsányi utcába, csak a szervíz van (még) a Frangepánba.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#372) Chaser válasza opr (#367) üzenetére


Chaser
titán

Engem is ezert erdekelne, a global piac talan 0,1-0,5%-at tesszuk ki, ettol meg nekunk erdekes lehet

Szerk:
jedis koszonjuk az infot

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#373) koko52


koko52
veterán

i3 8100 és i5 8400 ára lassan összeér, azért az szép teljesítmény. 57-65 ezer.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#374) Cathulhu válasza Chaser (#372) üzenetére


Cathulhu
addikt

Egyszer kimatekoztak, hogy a fentebbitobbszor linkelt Mindfactory (ami kb A nemet bolt, boldog boldogtalan ott vasarol) kb 2%-at adhatja a teljes AMD forgalomnak (legalabbis a Mindfactory szamszerusitett eladasai vs Lisa nyilatkozatai a leszallitott Ryzenekrol). Ehhez kepest lehet tippelni a magyar piacra kb.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#375) opr válasza jedis (#371) üzenetére


opr
veterán

Koszi az infot, akkor ilyen teren a helyzet valtozatlan. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#376) komi77 válasza koko52 (#373) üzenetére


komi77
senior tag

Mekkora lenne ha az i3 beelőzné az i5-öst.? :D

Szegény ember kézzel nőz.

(#377) Yany válasza Cathulhu (#374) üzenetére


Yany
addikt

Azért az amazon sem kis szereplő. Nézzétek csak a bestseller listát:

Kukucs! Hol vagy Intel? :o

Asszem hivatalosan is kijelenthetjük: De! Baj van az Intelnél! ...persze megoldják majd.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#378) komi77 válasza Yany (#377) üzenetére


komi77
senior tag

Hmmm, érdekes. Az Fx procik jelenléte kicsit fura. Talán új korukban sem voltak ennyire sikeresek mint most, ilyen sok évvel a megjelenés után - mondom úgy, hogy nekem több is volt és még most is használok egy 8320-ast. Igazán jó alaplapot már nem lehet szerezni hozzájuk mégis veszik őket. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#379) opr válasza Yany (#377) üzenetére


opr
veterán

Wow!
Megneztem gyorsan az angol amazon CPU best seller listat is, ott kicsit jobban tartja magat az intel, de 1-2 honapja meg azon orultunk, hogy a 10bol 3-4 AMD, ami hatalmas szo...
Most a top10-bol 8 AMD. :Y

Mondjuk, hogy az az FX 8350 mit keres mindket piacon a top10-ben honapok ota azt ha megdoglok se ertem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#380) Yany válasza opr (#379) üzenetére


Yany
addikt

A régi rendszerek birtokosainak egy eszméletlen jó upgrade lehetőség. Gyakorlatilag minimál költséggel tudják felszorozni a gépük teljesítményét. Semmi máshoz nem kell érjenek. Van piaca (láthatóan). Ebből az amazonos bestseller-listából egyébként lehet, hogy tolnék egy hírt a PH-n, elég ritka pillanat az ilyen elsöprő siker az AMD történelmében, de reméljük, hogy ez egy trendjelölő és nem pillanatnyi állapot.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#381) opr válasza Yany (#380) üzenetére


opr
veterán

Azert az se lenne jo, ha a szerepek felcserelodnenek es tartosan az AMD tarolna ennyire. 1-2, max 3 evig ilyen lenne a helyzet, utana meg kb 50-50, az nagyon jot tenne a piacnak, de az AMD se szeretetszolgalat, Ok is tudnak pont ugyan olyan mocskosul arazni, mint az intel, ha van ra lehetoseguk (a64 x2 era).

Szoval en annak drukkolok, hogy az AMD most par ev alatt gyorsan keressen annyi penzt, hogy eros, stabil hattere legyen, es tudja onteni a penzt az R&D-be, aztan hadd szoljon az adok-kapok. Ha meg esetleg vegul kina is beszallna, es erdemleges szereplo lenne, az meg felhasznaloi szempontbol maga lenne a kanaan.

Regi rendszer->upgrade pont jogos, ebbe igy bele se gondoltam, koszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#382) Cathulhu válasza opr (#379) üzenetére


Cathulhu
addikt

Amcsi amazonon fele/fele a top 10-nek, de ott egy 8700K vezet. De erdekesseg keppen beugrott egy 2950X is 17.-nek a maga laza 900 dollarjaval.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#383) opr válasza Cathulhu (#382) üzenetére


opr
veterán

Az is eleg durva, figyelembe veve, hogy az Intel az amerikai piacra helyezte a fokuszt, ok a prioritas, ott a legkisebb a hiany es az aremelkedes elvileg.

us r7 2700x: $299.99
uk r7 2700x: £298.79

us i7 8700k: $379.99
uk i7 8700k: £404.99

A szamokbol szepen kijon, hogy az adok meg stb utan a $-£ 1-1 valtas megy normal esetben. Asszem ennel keves dolog szemlelteti jobban, hogy az intelnek mennyivel fontosabb a us piac, mint az eu piac, bar az is latszik, hogy sokat dragult meg az usaban is... Tenyleg van baj inteleknel, nem is kicsi.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#384) komi77 válasza opr (#381) üzenetére


komi77
senior tag

Egy ilyen kiegyenlített verseny tényleg jó lenne. Én a kínai jelenlétet nem tartom jó ötletnek. Pusztán azon okok miatt, ahogy a piacgazdasághoz hozzáállnak. Gyakorlatilag kijelenthető, hogy következmények nélkül lopják el más cégek években és súlyos pénzekben kifejezhető fejlesztéseit. Majd ezeket beépítve adják jóval minden gyártó ára alatt a motyóikat - amik azért nem rosszak. Szal ha ők is bejönnek ide is, az olyan lesz mint elefánt a porcelánboltban. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen piacra lépéseket a kínai állam horror pénzzel szokta támogatni, amihez Intel + Nv + Amd és még sorolhatnánk csak egy pörsenés. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#385) komi77


komi77
senior tag

Nem tagadom, hogy elfogult vagyok Amd irányába. Azt el tudná mondani valaki, hogyan lehet hogy: hét elején az Amd részvények valahol 32 egységnél álltak most, hogy lendületben van a cég, toplistás termékekkel, új stratégiai ügyfelekkel, stb. 27,15 egységnél állnak? Wtf??? :F
Hopp, már 27,11. 27,13...

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#386) Feriboy2 válasza komi77 (#385) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

kijött egy hír, hogy az intel mégse fog késni a 10nm-re átállással. ennyi.

(#387) s.bala31 válasza opr (#379) üzenetére


s.bala31
őstag

De ezen mi a meglepő ilyen intel árak mellett? :) Plusz ugye még aki akarna intelt vásárolni az sem biztos hogy tud azonnal, csak várakozási idővel.

(#388) Cathulhu válasza komi77 (#385) üzenetére


Cathulhu
addikt

Pl mert sokan eladtak 32nél. Tőzsde, hangulat függő

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#389) s.bala31


s.bala31
őstag

(#390) opr válasza s.bala31 (#387) üzenetére


opr
veterán

Semmi, nem meglepodve vagyunk, csak oromkodunk, hogy vegre jut nemi penzhez a kisebbik hal is, ami hosszutavon nagyon jot tesz a versenynek. :)

Ami meg vegso soron nekunk, vegfelhasznaloknak jo, ugye.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#391) hobizoli válasza komi77 (#378) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kb 28k-ert 8core es unlocked
jo upgrade meg ha butabb is 1-1 core

BF ala siman jo egy regebbi gepbe is akar

több drón kell ;P

(#392) jokeph válasza hobizoli (#391) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K

Doom 2016-hoz is megfelel, többek között. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#393) wsanyi válasza opr (#381) üzenetére


wsanyi
aktív tag

50-50 sosem lesz, mert a notebook, és szerver piacon nem fogja hagyni az intel, max bukja a kis hasznot hajtó szegmenseit, mint pl. celeron, penitum. Ma már annyiért van egy 2/4-es pentium, mint egy ryzen 2200G, és a 2 azért nem egy kategória... A kis ATHLON 200GE-nek pedig így nem maradt kihívója. A G4600/4620 lehetne valamennyire, vagy az 5500. Az 5400-nak szintén gyengébb az IGP-je, ahogy a 4560-nak is. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#394) Varoz válasza Hunreal (#352) üzenetére


Varoz
őstag

Ebben benne vagyok én is, mert pont a Mindfactory-ról van a Ryzenem. :C

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#395) wsanyi válasza Yany (#377) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Tovább durvult a helyzet. ;)

Az első 8 helyezett:

Ha az első 10-et nézzük:

;)

Az első 15 db sem semmi:

;)

További résuzletek itt

Hajrá AMD! ;)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#396) GFerr56 válasza runingman (#11) üzenetére


GFerr56
aktív tag

...katonai alakuló téren anno:
"Mennlássák elvtársak, ma még csak a Föld egyharmada, de lehet hogy jövőre a negyede, vagy akár az ötöde is kommunista lesz!" ;] ;] ;] ;] ;]

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#397) Qtya123 válasza GFerr56 (#396) üzenetére


Qtya123
őstag

Most mi ez a gúnyos mosoly. Az idő őket igazolta, ők csak előre látták a csökkenő tendenciát. :DDD

(#398) b. válasza GFerr56 (#396) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#399) Remus389 válasza wsanyi (#395) üzenetére


Remus389
veterán

Meg tudnád nézni az amazon.com-ot is?

A németeknél nagyot megy az AMD ezt tudjuk. De világszerte hogy áll?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#400) wsanyi válasza Remus389 (#399) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Csak ennyi van:

De USA nem releváns, mert ők elsődleges piac az intel szempontjából, mivel hazai. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#401) wsanyi válasza Remus389 (#399) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Sikerült mégis vmit, de meg kell adni, hogy hová kéred, lehet, hogy ez számít. ;)

Link

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#402) sh4d0w válasza wsanyi (#400) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miért, az AMD honnan származik, Szváziföldről?

https://www.coreinfinity.tech

(#403) wsanyi válasza sh4d0w (#402) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Az AMD-nél van ilyen, hogy melyik az eslődleges piac a számukra? Én nem tudok róla, ha van konkrét infó, megköszönöm. Az intel egyébiránt kicsit más tészta, mivel iparági standarddé vált (a meltdown és spectre ellenére is), így ott elvi kérdés, hogy az USA ki legyen szolgálva. Emiatt is van az, hogy az USA-ban nincs akkora mértékű áremelkedés, mint az USA-n kívül. És honnan ered a hiány? A Ryzenek miatt nagyobb, több magos processzorokat kénytelen gyártani az intel, ami miatt kevesebb processzor fér rá egy wafer-re, ráaádsul a monolitikus design miatt kevesebb a hibátlan chip, így ez tovább nehezíti a gyártást. Persze mindettől fügetlenül rájátszás is lehet a dologban, hogy a beragadt 4-7. generációs készleteket ki tudják árusítani, plusz a 8. generáció se ragadjon bent a 9. megjelenése miatt. (Igen, még lehet venni újonnan 4. generációs i szériás intel processzort... ;) )

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#404) jokeph válasza wsanyi (#403) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen, lehet venni 4.gen-t még mindig, csak már értelmes lap nincs hozzá újonnan, másrészről annyiba kerül mint egy 6-7 gen... használtan sem jobbak az árak. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#405) _drk válasza jokeph (#404) üzenetére


_drk
őstag

Egyre jobb ez a PC-s piac. Jó régi cuccokat lehet venni jó sok pénzért. Kutyának is megéri.
Ezeket miért nem viszik le árazásilag a sárga földbe, egyből elmenne, mindenki jól járni... Kicsit pörögne is a piac, Intel nyakán nem maradna, pozitív reklám is lenne. De nem! Inkább leírják veszteségnek.

(#406) hokuszpk válasza wsanyi (#403) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Az AMD-nél van ilyen, hogy melyik az eslődleges piac a számukra?"

mostanaban ugytunik a Kinai.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#407) wsanyi válasza hokuszpk (#406) üzenetére


wsanyi
aktív tag

@jokeph:

Ahogy néztem, kb. br 70-ért van újonnan 4770.

I7-4770

Aki vissza tudja igényelni az áfát, mert áfa körös, annak megérheti, Egyébként pedig ennyiért bőven van Ryzen 5 2600X... Játékhoz minimum ugyanazt tudja, sőt, sok esetben valószínűleg jobb nála, minden másben pedig sokkal jobb. Nyilvánvalóan, ha van egy platform, a legolcsóbb, ha csak processzort kell benne cserélni, ez is lehet szempont, bár az is tény, hogy oda nem nagyon ígért az intel semmiféle meltdow és spectre javítást, ami azért elég kellemetlen, mivel még mindig lehet újonnan kapni belőle terméket.

Ami fura még, hogy az i5 4460-at kivépve a többi 4. gen i5 horror áron kapható.

@hokuszpk:

Kína egy kicsit más kérdés. Még nem világos teljesen, hogy mi lesz Kínával. Ráadásul Kínának van saját processzora is. A gond az, hogy mivel ilyen nagy országról van szó, felültudja licitálni a fizetésben a mérnököket, és el tudja szipkázni a világ bármely pontjáról őket. Tehát ez már ténylegesen biztonsági kérdéseket vet fel nem csak az USA szempontjából, hanem a világ minden részének szempontjából.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.