Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) tomcat78 válasza SZKEBE75 (#106) üzenetére


tomcat78
őstag

Így van!Átmeneti!És perpill ógy néz ki,hogy halad is.....igaz,hogy lefelé,de halad.Melyik nyugalmadat félted?A biztos platform váltást,mondjuk úgy.....generációként kb?Vagy szereted biztosan tudni,hol sebezhető a procid pl?
A komolytalan és a vicc te vagy,meg a hasonló jövendőmondó zsenik.
Kell az intel,kell az AMD is,még ha ez neked,mint fanboynak vicc is...Amúgy a vicc az az,hogy egy cirka tized akkora cégé lehet kb a piac negyede...Szerintem hamarabb kéne gondolkodni,mint írni.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#152) carl18


carl18
addikt

Hát én is jó pár ismerősöm idáig csak intel processzort használunk. Mondhatni én is A haverom idáig intelesek vagyunk, de hát ilyen árak mellet már senki se lesz hülye intelt venni.

Inteles barátomnak Gépet építünk idén, és ö maga mondta ennyit nem add az i7-8700-ért. 120E+ inkább egy Ryzent vesz. Én is ezt ajánlottam neki, egy Ryzen 5-2600 lesz a befutó. Az AMD durván tör fel mint a özönvíz, az intel meg tököl már évek óta a 10 nanométerrel.

Kicsivel jobb az intel egyszálas teljesítménye, az tény. De nem sokáig ha ez így megy tovább az zen 2 7 nanométeren beéri az az intel egy szálas teljesítményét.

Itt már tényleg csak a legbetegebb Fanboyok vesznek intelt, ilyen áron egyik processzoruk se éri meg. Szakadt 4 magos i3 drágább mint a Ryzen 5-2600. Akinek van egy kis esze a Ryzen választja.

A magam fajta átlagpolgár meg törekszik az ár-érték arányra, akinek van egy kis esze nem fizet felárat egy intel cpu-ért, csak mert az kék. a Teljesítmény számít és az ár.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#153) alali77 válasza carl18 (#152) üzenetére


alali77
csendes tag

Hát, én is gép-építés előtt vagyok, a bajom hogy az Autocad igazából egy szálat használ, abban meg jobb az Intel..

(#154) nlq


nlq
aktív tag

en nagy AMD fan voltam, aztan jottek az instabil procijaik (ja annak mar tizen éve) igy attertem az intelre azota is azt hasznalom es az ugyfeleknel is...

De! en nagyon drukkolok az AMD nek legyen ovek a piac minnel nagyobb resze! hiszen ha van háboru akkor az arcedulak csokkennek, ha valaki egyeduralkodo akkor elszallnak az árak!

(#155) Remus389 válasza nlq (#154) üzenetére


Remus389
veterán

Melyek voltak ezek az instabil procik?

Nekem S939 3200+ majd 4200+ X2-m volt és szépen dolgoztak

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#156) Archttila válasza koko52 (#89) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

"Nincs kérdés, 20 év Intel után jöhet az AMD! Egy volt Intel fan..."

Szinte honapra pontosan en is azota vagyok Intel vonalon, elitte egy K6 dobogott az Epox lapban :D

En a RAM inkompatibilitas miatt felek kicsit valtani...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#157) koko52 válasza Archttila (#156) üzenetére


koko52
veterán

Ram topikban van lista sikeres párosokról illetve Ryzen topikban is adnak tippeket. Ez az inkompatibilitás 10% körül van.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#158) Mamuska válasza Archttila (#156) üzenetére


Mamuska
őstag

Nincs olyan hét, hogy te nem veszel valamit. :D Kaptál EU-s támogatást? ;] Nemsokára gondolom jön valami RTX is. :))

Én ZEN2-re várok, egy 8 magos i9-9900K gondolom minimum 150 ezer lesz. Vennék i9-et, de annyit nem fog érni, és ahogy olvasom a játékok a közeljövőben már profitálnak ebből a sok magból.

(#159) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

darabszámos mindfactory.de - stat


via https://www.reddit.com/r/Amd/comments/9jgn6f/sneak_peak_update_absolute_numbers_as_requested/

Mottó: "A verseny jó!"

(#160) Archttila válasza Mamuska (#158) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem, olyan het van hogy rabeszelem magam a kovetkezon meg le... :D ez azert cseppet olcsobb :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#161) Picco válasza S_x96x_S (#159) üzenetére


Picco
addikt

Ezt mar elsutotted #117 kommentbe, beturol beture:U

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#162) Mamuska válasza Archttila (#160) üzenetére


Mamuska
őstag

:DDD

(#163) SchumiBácsi

Helyes pörköljenek is csak oda az Intelnek, rájuk fér az egyre több b*ziskodásuk (egyik rés a másik után, takonyágyú pasztázás, stb.) miatt... 50% részesedésig meg se álljanak. Mondom ezt úgy hogy 10éve Intel procim van.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#164) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

Kiszolgál még engem ez az I7920 egy-két évig, hiszen alig 10 éves, és még mindenre elég (nekem). Utána jöhet egy Ryzen 2 konfig, remélem lesz benne normális USB3 meg faxa NVMe.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#165) S_x96x_S válasza Picco (#161) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Ezt mar elsutotted #117 kommentbe, beturol betur

ebben már 3 kép van - nem kettő.

Mottó: "A verseny jó!"

(#166) jedis válasza Chris Kiki (#164) üzenetére


jedis
senior tag

"Kiszolgál még engem ez az I7920 egy-két évig"

:Y Lassan csak netezni lesz jó egy ilyen első szériás I7 ! Végül is ha másra nem használod, akkor elég lehet. :D

Más:

Az Amigád véletlenül nem eladó ( egy volt A500+ tulaj ) ? :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#167) negro


negro
őstag

Jo hir bar en mondjuk K6-2 ota AMD vonalon vagyok ... Nem ma volt mar :)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#168) b. válasza jedis (#166) üzenetére


b.
félisten

I7 870 gépemet most adtam el pár hete.Fiam használta, GTX 970 karival 12 GB rammal. elég volt neki mindenre :)Persze a mai CPU-k mellett belépős lett.
Akkoriban még tudták mi az , hogy minőség Intelnél.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#169) solfilo válasza Remus389 (#149) üzenetére


solfilo
veterán

Sajnos csak tőlük van adat aktuális eladásokról. DIY piac, annak is csak egy igen pici szelete, helyén kell kezelni. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#170) Prof


Prof
addikt

Gondlom ez asztali CPU piacra ertendo mert nyugaton egybegep, vagy noti amiben mobil intel van.

(#171) carl18 válasza jedis (#166) üzenetére


carl18
addikt

Lassan csak netezni lesz jó egy ilyen első szériás I7 ! Végül is ha másra nem használod, akkor elég lehet. :D

Hát nem azért haver de ez elég durva leszólás... :DDD Amúgy egy értelmes GPU mellet igen is jól teljesít még az első genes I7. Gondolom neked 8700K és társai van hogy a régit muszáj szarozni.
Egy GTX 1060-at is simán meghajt egy kis tunningal az első gens i7, itt egy példa csak 3,5 ghz-en jár és egy elég nagy gépigényes játékot elég szépen fút a játék. [link]

De ja nyilván a 8700K viszi 120 fps-el és ahhoz képest rossz a 60...

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#172) Chris Kiki válasza jedis (#166) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Az Amigád véletlenül nem eladó ( egy volt A500+ tulaj ) ? :D

Nem, netezni még jó lesz :DDD

Bármíly meglepő, másra is elég, mint netezni (kb. mindenre). 4/8, ha akarom 4GHz-en. Persze nem játszom, ahhoz a GTX260OC már kevés lenne :D
Én nem látom ehhez képest azt a baromi nagy fejlődést pprocesszorok terén, nem is váltok, amíg nem leszek rákényszerítve. Persze hiányzik az USB3 meg a 10s boot idő, YT is csak full HD, de ezekkel együtt tudok élni.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#173) Archttila válasza negro (#167) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem is az volt, egy 300-as :) 100MHz-es FSB-vel.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#174) tecsu válasza jedis (#166) üzenetére


tecsu
addikt

"Lassan csak netezni lesz jó egy ilyen első szériás I7 !"

Dehogy is. Egy mai i5 teljesítménye kb.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#175) Chaser válasza tecsu (#174) üzenetére


Chaser
titán

Nagyon nem...:) Akkor sem ha 4 magos i5-rol es nem uj genes 6 magosrol van szo

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#176) Yany válasza Chaser (#175) üzenetére


Yany
addikt

Erre szívesen megnéznék egy gyakorlati (tehát nem benchmark) tesztet, hogy mondjuk az extrém népszerű 2500K-hoz képest egy mai i5-ös mennyivel gyorsabb. Természetesen clock-to-clock is jó lenne látni.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#177) body007 válasza jedis (#166) üzenetére


body007
addikt

Basszus, elkapott a nosztalgia az Amiga szó hallatán. Gyors rá is kerestem, h hogyé adják, hát az arcom keresem éppen... :Y
Csak a vaterán találtam párat, 500-as fullos gép 55-65 ezer :Y

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#178) jokeph válasza Vektast (#80) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kapsz. Lap+CPU-t 50-60e-ért, gyengén 8 éves technikát, úgy hívják hogy X58-as alaplap + X56xx XEON s1366-os CPU. ;] sőt még ebbe az árba befér 3*4 GB DDR3-as ram is. :))

:DDD :DDD :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#179) Chaser válasza Yany (#176) üzenetére


Chaser
titán

Tepe van a yt tesztekkel, de itt is van eleg, en elso genrol kenytelen voltam valtani harmadikra, sok minden docogott mar, hiaba volt ssd es 8gb ram, ez notebook cpu volt, asztalik magasabb otajelek miatt erosebbek, de elso gen reg volt, ht sem ugy mukodott ahogy a maiaknal, es meg mindig vannak alkalmazasok amiknel semmit nem er, akar lassit is, egy elso genes i7-et egy mai 6 magos i5 valoszinuleg agyonver, genenkent atlag 5-7% ipc gyorsulas megvolt, tehat 35-40%-kal c2c gyorsabb egy mai intel cpu, a magasabb orajelekrol es hatekonyabb turborol nem is beszelve, 2500k es 2600k is regi tortenet mar:) sok mindenre elegek, de ugyanannyira v tobbre mar kevesek, 2500k-t gyalaznia kell egy 4 magos i3-nak, pl 8100, max a 2500k 5ghz korul tudna lenni akkor lehetne egalban vele

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#180) Duree válasza SZKEBE75 (#106) üzenetére


Duree
veterán

Erre azt mondják a te bajod ha így gondolkodol.

duree54

(#181) Duree válasza Chaser (#148) üzenetére


Duree
veterán

Egyáltalán nincs igazad.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#182) Chaser válasza Duree (#181) üzenetére


Chaser
titán

Szerintem nem ismered az ironia es cinizmus fogalmat, de az biztos, h felismerni biztosan nem tudod oket....:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#183) negro válasza Archttila (#173) üzenetére


negro
őstag

Nekem talan 350-es volt 400-on jaratva, de nem 100%. De az akkori Voodoo 2 -vel es 3DNow -al pl egy Quake2 jobban ment mint a 2x dragabb inteleken ... :) uram isten a "satirozos" 600-as Duron 1000-en jaratva korszakok... regen minden jobb volt na?! :D

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#184) Duree válasza mzso (#17) üzenetére


Duree
veterán

Szívemből szóltál , nagyon igazad van. Amikor régebben egy Notebookos cégnél dolgoztam szervízvezetőként nálunk is az Intel képviselői megérkeztek és különféle juttatásokat nyereményeket kaptak minden hónapban a legjobb intel értékesítök. Az AMD procis gépek meg egyszerűen eltüntek az eladásból.

duree54

(#185) Duree válasza Chaser (#182) üzenetére


Duree
veterán

Elnézést igazad van csak felületesen olvastam a hozzászólásodat, de azóta már megnéztem a többit és úgy gondolom tévedtem veled kapcsolatban.

duree54

(#186) jedis válasza Archttila (#173) üzenetére


jedis
senior tag

+1

Celeron 300A alias Mendocino ! :D 450-en szinte mindegyik ment ( enyém is ), de voltak olyan válogatott példányok, melyek bírták a közel 500MHz-s órajelet is. :D Akkor az "Oldman" mint név, neked is mond valamit gondolom. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#187) Jacek válasza jedis (#186) üzenetére


Jacek
veterán

Kinek nem :DD az nyikhaj :DDD

[ Szerkesztve ]

(#188) hokuszpk válasza jedis (#186) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ja-ja, picit simogatni kellett a legfinomabb vizes csiszolovaszonon, aztan ment az 4.5x112 -t is.
nekem volt 333 -as is az ment 100Mhz busszal 550 -et.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#189) Chaser válasza Duree (#184) üzenetére


Chaser
titán

En eladokent dolgoztam egy videki kisvarosban, nekem amd-m volt, akkor divott a prescott korszak, kazan intelek, franko amd-k, athlon64 hoditott, kis sempronok is, termeszetesen ajanlottam a vevoknek. Egyszer felrehivott az egyik szervizes, h ne ajanljak amd-t, kerdem es mert ne? Mert ne. Mondom ez nem indok. Ez a ceg foprofilja es kesz. Oke, beszeltem az egyik tulajjal, o leokezta, latta h ertek hozza, szervizesek a hatterinfokhoz kevesbe ( : az volt a kis fejukben, h amd-t csak vizzel lehet huteni es szajkoztak is ( : elobbi miatt persze feszultseg lett, igazi intel fanok voltak, 3 honap utan ugy voltam v agyonverem a bandat v nem megyek be...nem mentem be:) tulajok probaltak marasztalni, en megkoszontem de nem tudok mar egy levegot szivni ezzel a tarsasaggal...reg volt
Az hsz amire reagaltal magaban is egyertelmu, nem lehet szidni egy 10% kisebb ceget ami 20%-os reszesedest csinal, egyertelmu dicseret, ha egyenlo eroviszonyok lennenek akkor csunya eredmeny lenne, igy kiemelkedoen jo, meg a troll vigyodt is odaraktam: ( : h egyertelmu legyen
A "felvilagosult" fan uriembernek szolt, aki v troll, v annyira elvakult, ha ketszer akkora teljesitmenyt adna az amd fel aron mint intel, akkor is intel venne - termeszetesen megertem, hianyozhat spectre, meltdown es a taknyolt kupak dragan is ((( : -

Szerk:
hokuszpk
Nekem az egyik sempronom ment ketmagoskent, talan 140, 235e-kent hasitott, tuningot is emberesen birva..bibi:d refebbi erabol sok amd tuningos emlekem nincs, athlonokat rangattam a64 ota, intelbol a 300a celeron van meg, 450-en ment, a p3-as 633-as celeron meg 900-on, utana sokaig csak amd-m volt, intelre e2xxx szeriaval valtottam vissza, az egyik e3xxx-en majdnem sikerult duplazni a gyari orajelt, 2400-rol 4200-on biztos stabil volt, alapfeszen 4ghz, 4,5ghz-hez tobb kellett, 46xx wint betoltest meg elertem vele, tobbihez keves volt a filleres "felszerelesem"

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#190) jedis válasza Chaser (#189) üzenetére


jedis
senior tag

Jahh, az unlockolható Athlonok, meg Phenomok. Sajnos nekem soha sem volt velük szerencsém p.csába. :D Halottam olyan "rémtörténeteket", hogy valaki 4 magos Athlonból csinált 6 magos Phenomot. Igaz lehet hogy ez is csak egy "urbanlegend". :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#191) Chaser válasza jedis (#190) üzenetére


Chaser
titán

az nem rémlik, x3-ból x4 igen, olyanom is volt, nekem mindig mázlim volt tuning és hack terén, soha nem vettem pretested példányt, max eladtam:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#192) hokuszpk válasza jedis (#190) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az x3 -> x4 az valos, most epp egy ilyenrol vagyok :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#193) Yany válasza hokuszpk (#192) üzenetére


Yany
addikt

Nem kell ennyire messzire menni, nem ritkán látni Vega 56-ból 64-gyé alakított VGA-t. ;)
De pl. még a hőskorban grafitceruzával össze tudtál kötni két pin-t a proci tetején és voilá, Duron tuning rulez. :)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#194) komi77


komi77
senior tag

Ha már nosztalgia, nekem a Barton magos Amd procival szerelt pc volt életem egyik legjobb gépe . Ha jól emlékszem 2400 Mzh volt az alap órajel - 333-on támogatta a memókat. Viszont simán ment 3200-őn és akkor a memók 400Mhz-n futottak. Ezzel a géppel egyszerre konvertáltam és írtam két filmet dvd-re, miközben Metallica koncertet néztünk a második monitoron. Mindezt röccenés nélkül tudta, imádtam. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#195) poci76 válasza komi77 (#194) üzenetére


poci76
aktív tag

Szerintem rosszul emlékszel a MHz-ekre: [link]

(#196) jokeph válasza Chaser (#189) üzenetére


jokeph
nagyúr

Minden soroddal csak egyet tudok érteni, és magam is tapasztaltam, kívülállóként is. :K :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#197) hokuszpk válasza Yany (#193) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ismerem a grafitos eljarast, volt par kollega, aki alkalmazta.
meg a slotos intel cpu b21 (?) -es lab leragasztasa, hogy 66 helyett 100 mhz legyen a busz, ilyesmi. megvolt mind.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#198) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

A proardveres cikkre - reagált az Intel megbízott CEO-ja

To our customers, partners and Prohardver.hu readers,
https://newsroom.intel.com/news-releases/supply-update/?cid=em-elq-40344

To address this challenge, we’re taking the following actions:

- We are investing a record $15 billion in capital expenditures in 2018, up approximately $1 billion from the beginning of the year. We’re putting that $1 billion into our 14nm manufacturing sites in Oregon, Arizona, Ireland and Israel. This capital along with other efficiencies is increasing our supply to respond to your increased demand.
- We’re making progress with 10nm. Yields are improving and we continue to expect volume production in 2019.
- We are taking a customer-first approach. We’re working with your teams to align demand with available supply. You can expect us to stay close, listen, partner and keep you informed.

The actions we are taking have put us on a path of continuous improvement. At the end of the day, we want to help you make great products and deliver strong business results. Many of you have been longtime Intel customers and partners, and you have seen us at our best when we are solving problems.

Sincerely,

Bob Swan
Intel Corporation CFO and Interim CEO

Mottó: "A verseny jó!"

(#199) hobizoli válasza Yany (#193) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Abit alaplapoknal meg az sem kellett :P

több drón kell ;P

(#200) Chris Kiki válasza jedis (#186) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Old Man név? Ki az?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.