Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Szép-szép, meg jó ötlet, DE:
- elég rusnya tud lenni a 400 darab madzag ami kilóg belőle
- a sok kábel miatt kényelmetlen lehet pakolászgatni az asztalon
- a teljesítménye sem sok (nem hiába jött a régi is i7-el)

[ Szerkesztve ]

(#2) Youri


Youri
veterán

Cedar Trail :U

RTX ON

(#3) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Irodákba ideális, de én inkább laptopot vennék a dolgozóimnak. :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4) Abu85 válasza Youri (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valahova azt is el kell adni. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Ringman


Ringman
nagyúr

d-sub 2012-ben - a hdmi port helye üres (nem ipari felhasználásra). szánalom.
ja és atom proc :N

(#6) Youri válasza Abu85 (#4) üzenetére


Youri
veterán

Egy harmadik világnak szánt masinában tudnám elképzelni... XO újratöltve

RTX ON

(#7) SkodaDuda válasza imibogyo (#1) üzenetére


SkodaDuda
tag

Sok kábel?
A táp és VGA kábelen kívül mi fityegne még ki belőle?
Jó, legyen még egy audio kábel, egye fene....
Ez sok?

(#8) todie


todie
tag

hogy a fos atom helyett, miert nem amd e450-et hasznalnak, azt szerintem ok se tudjak...

(#9) macilaci78 válasza imibogyo (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A sok kábeltől autentikus. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#10) maross válasza SkodaDuda (#7) üzenetére


maross
veterán

Jopar usb, mikrofon, meg az emlitett harom amit mondtal. Nekem egyebkent nagyon szimpi, kar a prociert.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11) Youri válasza todie (#8) üzenetére


Youri
veterán

Maffia

RTX ON

(#12) aram01


aram01
nagyúr

kár erőltetni szerintem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13) imibogyo válasza SkodaDuda (#7) üzenetére


imibogyo
veterán

Vegyük sorra például nálam mi fityegne ki (átlag user):
- egér, nem szeretem a wireless cuccokat
- gigabites hálózat (lásd egy sorral feljebb)
- VGA, egyértelmű
- webcam
- külső HDD
- DAC-AMP
- külön madzagon hangfalak
- mikrofon
- USB-s ODD
- kártyaolvasóm is USB-s
- ja és a tápkábele a cuccnak
Ez szerintem tekinthető sok madzagnak. ;)

(#9) macilaci78: ezzel nem tudok vitatkozni. :N

[ Szerkesztve ]

(#14) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nagyon jól néz ki ez a szál-csiszolt billentyűzet, de a Commodore-nak nem az lenne a lényege, hogy a régi kinézetbe öltöztessenek korszerű konfigokat. Pl a Monitor is lehetne TFT, de CRT-s házba...

(#15) Youri válasza imibogyo (#13) üzenetére


Youri
veterán

és akkor a valódi átlag user:
- egér, nem szeretem a wireless cuccokat (határeset, de sokan megvannak nélküle)
- gigabites hálózat (lásd egy sorral feljebb)
- VGA, egyértelmű
- webcam
- külső HDD
- DAC-AMP
- külön madzagon hangfalak
- mikrofon
- USB-s ODD
- kártyaolvasóm is USB-s (elég sokan nem használnak külön kártyaolvasót)

RTX ON

(#16) #56573440


#56573440
törölt tag

nem olyan rossz ez. HA kihúzható billentyűzettartóra teszem akkor a kábelek nem zavarnak. az ára, a hdmi hiánya nálam biztosan kizáró tényező...

(#17) imibogyo válasza Youri (#15) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem tudom, hogy a gigabites hálózat nálad mitől nem átlagos, amikor nélküle már nem is tudsz venni eszközt (és az újabb, egyre nagyobb netekhez (nekem az N-es TP-Link-el voltak gondjaim a 60 megás nettel), meg az online játékhoz (ping) sok szerencsét egy wifi routerr-el).

Mivel ebbe az eszközbe nem nagyon tudsz vinyókat belerakni ugyanez vonatkozik a külső HDD-re is, ma már egyáltalán nem ritka, szóval ezt sem értem.

A DAC-AMP-ot elfogadom, de mivel ebbe a cuccba nem tudsz normális hangkártyát venni, ergo muszáj leszel USB-set, megint csak nem releváns. Ugyanez vonatkozik az ODD-re is, mivel ebben a cuccban nincs. És azért még nekem sincs az 500+ lemezem mind fenn a vinyón...

Akinek van digit fényképezője vagy MP3- lejátszója és nem akar a gép adta sok megkötéssel küszködni (FZ38 például nem neged törölni eszközön keresztül) az szerintem használ külső kártyaolvasót is, szóval megint nem értem ez mitől nem átlagos user-ség a te szemedben. Egy 500Ft-os eszközről beszélünk. :U

(#19) Dani_kp: nem a gépre értettem, hanem, hogy az asztalon kényelmetlenebb pőakolászgatni amikor leülsz elé. Hozod a kis bögrédet, iratok, dossziék (ha már a munka volt említve) stb.

[ Szerkesztve ]

(#18) varga911 válasza #56573440 (#16) üzenetére


varga911
senior tag

van rajta hdmi..

(#19) Dani_kp válasza imibogyo (#1) üzenetére


Dani_kp
őstag

- a sok kábel miatt kényelmetlen lehet pakolászgatni az asztalon

Ez jó :D:DDD . Nem tudom, Te hogy vagy vele de nekem a gépem már 4 éve ugyan ott van... :U és nem igazán hiszem, hogy ezeket a kisebb gépeket is olyan sűrűn pakolgatnák.

https://ingatlan.com/33821564

(#20) schawo


schawo
titán

Analóg vga kimenet. Ááááá. Idióták.

Brazos + DVI/HDMI/DP és lehet vinném is.

( #19 ) Dani_kp
Ez billentyűzet, úgyhogy mozgatod, gondolom.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) Youri válasza imibogyo (#17) üzenetére


Youri
veterán

Továbbra is nem rólad, vagy rólam van szó, hanem az átlag userről...
- Gigabites eth persze, hogy van, de úgyis wifizni fognak - online játék? Ezen? Sok szerencsét a Cedar Trailhez, meg ahhoz a remek billentyűzethez
- Külső HDD? Lehet. De hogy nem lesz bedugva állandóan, csak alkalmanként, így nem számítanám oda.
- Normális hangkártya nagyon-nagyon messze van az átlag usertől.
- ODD? Lassan kihal...
- Kártyaolvasó? 500 HUF kb egy olyan, ami pendrive forma, és SD-t meg microSD-t is kezel. Az átlag user így is megelégszik azzal, hogy az eszközt alkalmanként bedugja, úgy is esélyes, hogy iPhoneja van, vagy Android

Sokat javíthattak volna rajta, ha van beépített hangszóró, meg mikrofon.

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#22) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Meglepődtem, hogy eddig senki sem említette az árát :) Valami borzasztó, ki a fene venné ezt meg ennyiért? Ennyiből kijön egy legalább ilyen hardvertartalmú minipc. Kétszer :) Ami néz is ki valahogy. Sőt, már egy használható notebook is összejön ennyiből, sokkal jobb paraméterekkel. Arról nem is beszélve, hogy a billentyűzet azért elég sokat mászkál az asztalon (legalábbis nálam) nem nagy távolságokat, de kell azt igazítgatni, húzgálni na. Namost ezt nehéz úgy kivitelezni, hogy minden irányból be van kötve valami. És még HDMI sincs rajta, nehogy kiköthesd egy átlag TV-re... Nem tudom milyen mérnökök vannak ott, de ennél én is jobb koncepciók egész garmadájával tudnék előállni. Nem csoda hogy az egész cég tetszhalott üzemmódban van. (Én legalábbis az ilyen blamákon kívül nem hallok róluk)

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#23) banhammer


banhammer
veterán

Több baj is van ezzel a géppel:
- semmi köze a Commodore-hoz a nevén kívül.
- Atom van benne, nyugodtan belerakhattak volna egy Sandy Bridge CPU-t, nem kell a legerősebb irodába, netetni már egy i3-as is bőven elég.
Így hirtelen ennyi.

A szálcsiszolt ház tetszik, a billentyűzet kívánatos.

Az, hogy sok kábel áll ki belőle.
Na bumm, egy asztali gépből nem áll ki sok kábel?

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) schawo válasza Tomy Yayo (#22) üzenetére


schawo
titán

Ezen akkor is Commodore logó van.

Valamint nincs külön mini-PC ház, hanem a billentyűzetben van minden. Ilyet rakj össze olcsóbban. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) imibogyo válasza Youri (#21) üzenetére


imibogyo
veterán

Van igazság abban amit mondasz, én csak a környezetemből indultam ki. Még a számítástechnikához helikopter menyasszonyom is használ kártyaolvasót (igen pen-drive forma, de van hozzá egy 20 centis madzag, úgy kényelmesebb) meg egy külső HDD-t (arra menti a munkáját, meg a sulis anyagokat) mert csak egy netbookja van. És ő is jobban szereti a vezetékes netet (próbálta mind a kettőt), mert gáz ha megszakad a net amikor nem kellene neki, ezért bedugta a kábelt és azóta ki sem húzta, csak ha viszi valahova a gépét.

De nem kötözködöm, csak én nem látom, hogy az általam felsorolt eszközök mitől nem átlag user cuccok, azért ez nem űrtechnika és nagyon könnyen hozzáférhető cuccok. Peace. :D

(#23) banhammer:
Na bumm, egy asztali gépből nem áll ki sok kábel?
Dehogynem, csak nem a kezed ügyében van a legtöbb...

[ Szerkesztve ]

(#26) Normi™


Normi™
őstag

Ez most attól Commodore,hogy a win gomb ki van cserélve commodore logóra?A belseje nem nyert meg túlzottan :F

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#27) eclipse006


eclipse006
őstag

A belső teljesen hazavágja az egészet, pedig külsőre tetszik..

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#28) banhammer válasza imibogyo (#25) üzenetére


banhammer
veterán

Anno amikor Amigam volt nem zavartak a kábelek.

Leraktuk a gépet az asztalra és nem nagyon horcolásztuk jobbra, balra.

Amúgy tegye fel a kezét az aki a gépét a lakásban jobbra, balra hurcolássza.
Notebook nem ér.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#29) aram01 válasza banhammer (#28) üzenetére


aram01
nagyúr

laptop? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#30) imibogyo válasza banhammer (#28) üzenetére


imibogyo
veterán

Leírtam már fennt, hogy mire gondoltam nem írom le még egyszer. Nem a gép hurcolászásról van szó, hanem ahogy "élsz" az asztalon, miközben használod a gépet, ahogy belakod a teret. ;)

(#32) Youri: az utolsó két mondatoddal megfogtad a lényeget. :D

[ Szerkesztve ]

(#31) banhammer válasza Normi™ (#26) üzenetére


banhammer
veterán

Mivel a Commodore USA-nál van a Commodore név használati joga, így akár egy golyós tollra is ráírhatja, hogy Commodore és nyugodtan árulhatja azt.

A Commore névvel inkább az idősebb 35-ön felüli korosztályt próbálja megfogni akiknek még jelent valamit az a név, Commodore VIC-20, C 64, Amiga.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#32) Youri válasza imibogyo (#25) üzenetére


Youri
veterán

Én is a környezetemből leginkább, és azt látom, hogy 250 gigából megvannak a netbookos nőnemű ismerősök :) Ebben pedig 1 TB van. Wifit szeretik, mert mobil, és a facebook, meg a youtube elmegy rajta, meg az egyebek is. Ha egy ilyen cucc a másik szobába kerül át, az átkábelezést még többen nem szeretnék. A pendrivos kártyaolvasó lényege pedig szerintem pont az, hogy nem kell kábel. Pláne, ha a billentyűzetbe dughatja be az ember, nem pedig egy külön dobozba :)

Én sem kötekedni akarok, csak rámutatni, hogy lehetne értelme egy ilyennek, persze nem ilyen áron ( :Y ), és hogy a kábelek nem olyan veszélyesek. Mondjuk a hangcsatik oldalt hülye helyen vannak, oda csak usbket tettem volna, az állandó kábelek meg hátul lehetnének. Vagy pedig beépíteni a hangszórót meg a mikit, és azok is csak alkalmanként lennének használva.
Szóval: drága, fosch a hardver, hangszóró, meg miki belefért volna, és még egy kártyaolvasó is. Ennek ellenére nem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#33) hibavissza válasza Youri (#21) üzenetére


hibavissza
veterán

webcam mikrofon nélkül? szerintem mikrofont sem használ átlag júzer

(#34) Normi™ válasza banhammer (#31) üzenetére


Normi™
őstag

Én gyakorlatilag abba a korosztályba tartozom és pont ezért nem fogott meg,én fordítva látom,azok akik akkor gyűrték a c64-et azok ebben már semmit sem látnak,legalábbis én nem.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#35) Highscreen


Highscreen
csendes tag

Szerintem ez az ár enyhén szólva is túlzás.
Ennyiért már simán vesz az ember egy barátságos paraméterekkel rendelkező lapit ami bőven felülmúlja ezt. Ugyanakkor azzal kapsz egy kijelzőt, kártyaolvasót (általában), Optikai meghajtót, webcamot-mikrofont-hangszórót (ugyancsak általában)... Tudod magaddal hurcolni, ezzel ellentétben (ha muszáj). Egy szó mint száz, nem látom életképesnek ezt a hardvert. Ezért ha mondanom kéne egy összeget, amit ha ne-adj isten megbolondulnék és megvenném, akkor se lenne több 40-50.000-nél, de még az is sok érte.

[ Szerkesztve ]

(#36) riedgras


riedgras
tag

Most lehet, hogy hülye lesz a felvetés, de elég izmos laptopok vannak ugyebár már forgalomban. Ha azok közül alakítottak volna át egyet "billentyűzet alakúra" akkor mi lett volna? Mert nem hiszem, hogy olyan nagy kihívás lenne... Pl. az USB kivezetéseknél simán elfért volna egy szellőzőrács, beépített mindenféle kártyaolvasó, esetleg egy fölpattintható kábelsín, hogy ne össze-vissza legyenek a kábelek.
Szóval nekem úgy tűnik, mintha egy délutáni sör mellett összeba.zták volna az egészet. Mindegy milyen, akinek volt Commodore gépe, az nosztalgiából vesz egyet - ha megteheti.

Normi01: akkor még ők se :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) Paul119 válasza imibogyo (#13) üzenetére


Paul119
addikt

én pl nem használok webcamerát sem , úgy mint külső vinyót sem,mikrofont pláne nem, mikor 1000 ft kb egy mikrofonos fejhallgató ( hangfal + miki kilőve),usb odd? ugyan kérlek :DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#38) Tomy Yayo válasza schawo (#24) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Teszek a logóra, az meg szerintem külön elvetélt ötlet, hogy a bill-be van rakva. Csökkenti a használhatóságot. Ennyiből épkézláb notebookot találok, erősebb belsővel. Így nem látom értelmét, létjogosultságát, és semmilyen olyan élethelyzet nem jut eszembe, ahol előnyösebb ez, mint egy olcsó noti. Ami hurcolható is. És szebb is. És gyorsabb is. És nagy részükön már van HDMI. És még külső perifériák se feltétlen szükségesek hozzá, mert van touchpad meg bill. meg kijelző. Ne felejtsd el, hogy ehhez a förmedvényhez még ezeket az alapvető dolgokat is külön be kell szerezni, rászámolhatsz még pár tízezrest :) Soroljam még miért halvaszületett ez az egész koncepció?

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#39) Tomcat


Tomcat
őstag

Egy újabb mély szívendöfés a márka image-ének. Ez megint teljesen felesleges volt kihozni így ebben a formában. :(

Tomcat

(#40) imibogyo válasza Paul119 (#37) üzenetére


imibogyo
veterán

usb odd? ugyan kérlek
Én sem használom már telepítésre sem, de az összes Jóbarátok rész azon van, meg még pár film, sorozat ami nézek és nem akarok újra leszedni. Ráadásul így egy eszközzel meg van oldva két gépre az ODD. Ja meg azért is van, mert ingyen volt. :K :D

[ Szerkesztve ]

(#41) Davs válasza riedgras (#36) üzenetére


Davs
tag

Amugy leteznek "notebookok kijelzo nelkul"? :D Pl. ha melo<->otthon kozott kellene a munkamat (gepemet) hurcolni, tok jo lenne egy ilyen notebook "letort" kijelzovel :D otthon es munkabanis lenne monitor+eger+bill es meglenne a mobil munkaallomasom :D

(#42) Paul119 válasza imibogyo (#40) üzenetére


Paul119
addikt

ja hát így más a leányzó fekvése :DD ,jóbarátokért meg pláne érdemes :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#43) Cheiftan


Cheiftan
csendes tag

mennyi?? 595 dollár, há hol élnek ezek a fiúk,
595 az kb. 450 euró, amiért már i5-ös procis laptopot veszek, amit hozzá se lehet hasonlítani ehhez a fostalicska atomhoz, plusz még monitort kell hozzá venni
egy kicsit elszálltak

(#44) riedgras válasza Davs (#41) üzenetére


riedgras
tag

Ilyesmire gondoltam, igen. Persze nem ennyi pénzért.

(#45) Tomy Yayo válasza Davs (#41) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Ja, minipc-nek hívják őket, nézz szét a zotac háza táján :) Csak kérj két tápkábelt, és máris használhatod melóban, otthon :) Még nappaliba médialejátszónak is szépek.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#46) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon jó az elképzelés :), venném-vinném, de csak normális intel mobilprocival, ugyanez vonatkozik az AMD-kre is

-

(#47) Lacika112 válasza banhammer (#28) üzenetére


Lacika112
aktív tag

feltenném a kezem
lent van 1 szutyok monitorom + bill +egér stb
emeleten ugyan ez csak nem szutyok kivitelben

családfüggő épp hol használom mert ha az asszony éjszakás nem fogok mellette pötyögni
ha a gyerek lent tanul mellette se szívesen csapkodom a billt

azt az "átlag" kábelt

1 egér
1 bill(ez itt ugye nem igaz)
1 hangfal
1 táp
1 háló
1 usb kártyaolvasó
1 monitor
ez elég alap user szett szerintem és már ez is 6 kábel
most ha hozzáteszem hogy van 2 lapos vinyóm usb rackba hát az már zavaró ha ennyi tyúkbél van előttem

de ízlések és pofonok

az árát csak sok csillaggal tudnám kifejteni

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#48) riedgras


riedgras
tag

Megvan emberek!

"A Jack Tramiel által alapított Commodore Business Machines 1982 januárjában jelentette be, és szeptemberben adta ki 595 dolláros áron, ami ezért a pénzért addig elérhetetlen grafikai és hangképességeket nyújtott."

Hát ezért ennyi!

"addig elérhetetlen grafikai és hangképességeket nyújtott" -> ez meg inkább már elérhetetlen...

[ Szerkesztve ]

(#49) nihill


nihill
őstag

(#50) schawo válasza Tomy Yayo (#38) üzenetére


schawo
titán

A számítógép esetén négy eszközzel vagyok közvetlen kapcsolatban:
Billentyűzet és egér a kezemmel
Monitor a szememmel
Hangrendszer a fülemmel

Ezekből közvetlenül érkeznek az ingerek, így ez a négy csak kiváló minőségű lehet, hiszen a számítógép van értem, nem pedig én érte. Mivel notebookokba csak ótvar kijelzőket, vacak, nyomorított billentyűzeteket szerelnek, máris bukik a mutatvány.

Ha hordozni akarom, akkor tablet. De ez fix gépnek lett kitalálva.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.