Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#207) jokeph válasza Puma K (#206) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ebben egyetértünk. ;)

Mint ahogy abban is, hogy ilyen teljesítményű komponenseket megfelelő hűtés és szellőztetés mellett használunk, ennek tükrében gondoltam, hogy nem számít a fogyasztás.

Speedfan jó kis progi a mai napig, használom jelenleg is, VGA-hoz viszont az MSI AB nálam a favorit.

Nálam nincs gond VGA szinten, a legerősebb VGA-m egy R9 380 Asus Strix variánsban, ez se fűt, órák hossza után sem, úgy hogy a ventilátor fix 40%-on van járatva játék alatt, idleben meg 25%-on.

Az RX 460 Gigabyte Windforce OC idle-ben passzívan megy, játékhoz 45% fix van beállítva, RX 550 idleben szintán passzív, játékhoz 40%-on teker (egy ventis, így sem forrtyog).

Nemhiába ajánlják a VGA-s topikokban a finomhangolást.

Magam részéről mindig kézzel állítom be a szükséges paramétereket, attól függően, hogy mi a szükséglet - a plafont 60foknál húztam meg CPU-nál és VGA-nál is (nem vagyok zajérézékeny játék közben), illetve gondoskodom minden esetben az alaplap hűtéséről is (nem csak tuningolt konfignál tartom ezt szükségesnek, FX-es gépnél még a CPU socket hátulja is kapott kiegészítő hűtést a kemény OC miatt). ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.